Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51401) szabogabor10 válasza #94529552 (#51400) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jah, a Flip most szerintem a legjobb ajánlat a piacon ennyi pénzért.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51402) pjen válasza szabogabor10 (#51401) üzenetére


pjen
félisten

Igen,csak a három Tv-s korlát.+IP TV a hátrány.De valóban ha csak az árat nézzük tényleg.

(#51403) szabogabor10 válasza pjen (#51402) üzenetére


szabogabor10
veterán

Viszont a csatikiosztás sokaknak előnyösebb lehet. Főleg ha bekerül a Spíler2+az Extra (OTT).

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51404) rothfb válasza levin70 (#51398) üzenetére


rothfb
veterán

Nem csak, hogy hol és mikor, hanem ugyanazon szolgáltatón (digi) belül sem mindegy kinél mi érhető el. 7700 Ft-ot fizetek 40/4-es netért és kevesebb tv csatornáért, mint ami a honlapon van. Telefon nélkül, mert az nincs.

[ Szerkesztve ]

(#51405) Vigyorka válasza rothfb (#51404) üzenetére


Vigyorka
senior tag

BP IX: kerület is kevesebb szolgáltatásért több pénz.. (lassan 3 ÉVE..) :o

[ Szerkesztve ]

Vigyorka

(#51406) gulac12


gulac12
tag

Nem értem a DIGI tájékoztatási módszereit. Mindenesetre az az érzésem, hogy ez a hallgatásuk nem fog sok jóra vezetni. Annak idején nagy örömmel váltam meg a tcomtól (vagy elődjétől) és lettem digi előfizető, amikor környékünkön megjelentek. Manapság a szivárgó hírek alapján már arra gondolok, hogy szó nélkül megválok a digitől és csatlakozom a flip táborába. Nekem nincs szükségem a flip ajánlatánál többre, az ár lesz a digi és a flip között a döntő tényező nálam.

[ Szerkesztve ]

(#51407) pjen válasza gulac12 (#51406) üzenetére


pjen
félisten

Ha Neked jobb a Flip,akkor mért ne váltanál.

(#51408) Boond válasza unravel (#51386) üzenetére


Boond
addikt

Közben más kisebb kábeltv társaság(ok)nál is bekerült a spíler... legalábbis az egy egyenlőre...

De pl sokan szerintem a mytelenor megoldást sem tudják. Nem mintha engem érdekelne...

Epic Drama gondoltam jó csatorna... de amennyit én tv-zek... azokon is főleg régebbi dolgokat.. vagy gépről...

nekem most már szinte mind1.

amúgy nálunk is van több helyi tv digitálison.

[ Szerkesztve ]

(#51409) Boond válasza rothfb (#51404) üzenetére


Boond
addikt

Ez ugyan úgy más szolgáltatónál is meg van szerintem...

(#51410) rothfb válasza Boond (#51408) üzenetére


rothfb
veterán

Telenor MyTV-nél nincs Spíler 2. Egyenlőre.

(#51411) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Ma kötöttek nálam digit, és az a problémám, hogy az egyik tv ok, de a másik nem... Valószínűleg valamilyen beállítási gond lehet, de képtelen vagyok rájönni. Az autó keresés nem talál csatornát. A kábelek elvileg jók. Egy nem nagyon modern Selecline tv az alany (megjegyzem, korábban volt rajta adás, de most csak tekereg...)

A csatorna keresést kábelre állítva csinálom, DTV+ATV-n, auto-n hagyva minden mást.
Mi lehet a gond?

Köszönöm előre is :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#51412) mpo válasza Traxx (#51411) üzenetére


mpo
veterán

Az összefoglaló 19. és 21. pontokat olvasd el.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51413) cigam válasza Traxx (#51411) üzenetére


cigam
félisten

A kábelek elvileg jók Elvileg... Azért nézd át még1x. Biztos be van kötve? A két tv-t felcserélve minden oké? Ott is van vétel? Azért minimum az analóg adókat meg kellett volna találnia, ha jó a kábel, és kap jelet.
Miért engedted el őket úgy hogy nincs vétel?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51414) allein


allein
addikt

Jó reggelt. Budapest, XV. kerület, Újpalota. Nincs kábel TV szolgáltatás, van internet. Tapasztal ilyen jellegű problémát valaki más is?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#51415) anrab válasza allein (#51414) üzenetére


anrab
addikt

Igen. Nyírpalota páros oldal.

(#51416) allein válasza anrab (#51415) üzenetére


allein
addikt

Köszi a megerősítést :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#51417) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

A közeljövőben beköltöznék felújítás alatt álló lakásomba, ahova most új szolgáltatóként a Digi-t néztem ki. Fel is hívtam őket, de az ügyfélszolgálatost nem igazán értettem, így hozzátok fordulnék segítségért:
Arról lenne szó, hogy a csak tévét és netet rendelnék tőlük, vezetékes telefont nem. Illetve nem szeretnék tőlük routert, csak a sajátomat használnám, erre elkezdett valami dvb-c tunerről, meg koax kábelről beszélni.
Egyszerűen én csak annyit szeretnék, hogy a saját eszközöm keresztül kapjam a tévét és netet, amiben megbízom, ne a szolgáltató által adott eszközt kelljen buherálni.

Megoldható-e ez így, vagy ténylegesen kell az általuk biztosított eszköz?

ui.: társasházi lakás, gigabites net, digitális tévé (-hez kéne a koax??)

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#51418) kene84 válasza szucstom (#51417) üzenetére


kene84
senior tag

Ezek alapján FTTH területről beszélhetünk, azaz viszik a saját eszközüket(ONT),amibe belemegy az optikai kábel közvetlenül és Te onnan kapod az UTP kábelt teszem azt a saját router-edbe. Ilyenkor fel kell hívni őket, hogy az ONT-t kapcsolják át bridge módba és akkor mindent a routereden keresztül Te konfigolsz.
Valamint ebből az eszközből jön ki a koax kábel is és megy bele vagy a TV-dbe ha ha van benne dvb-c tuner illetve lehet saját box-d is, nem kötelező az ő box-ukat használni.
Remélem jól fogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

(#51419) szucstom válasza kene84 (#51418) üzenetére


szucstom
őstag

FTTB területet ír nálam. Ha jól emlékszem vissza akkor talán vmi olyasmit mondott a hapsi, hogy a tévémben van ilyen DVB-C vagy mi a szösz, akkor nem szükséges a saját eszköz, mert a koax kábelt egyből bekötik a tévébe.

Kérdés: ki használ manapság koax kábelt?
Érdekes módon a telekomnál már minden a routeren keresztül működik.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#51420) kene84 válasza szucstom (#51419) üzenetére


kene84
senior tag

Igen fttb területen is el lehet érni gigás netet, ha nincs telefon, valóban.
Viszont a TV biztosan koax kábelen keresztül megy, ez nem IPTV.
Ha lapos TV-d van és nem túl régi akkor van is benne ilyen tuner jó eséllyel.

(#51421) szucstom válasza kene84 (#51420) üzenetére


szucstom
őstag

príma, köszi. Vaci új tévé lesz, szóval akkor ez megoldódott. Akkor már csak a koax kábelt kell behúzatnom.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#51422) kene84 válasza szucstom (#51421) üzenetére


kene84
senior tag

Segítségül van fent témaösszefoglaló, abban is találhatsz válaszokat a kérdéseidre.

(#51423) mpo válasza szucstom (#51419) üzenetére


mpo
veterán

Megnézed a tévéd típusát és akkor kiderül, hogy van-e benne DVB-C dekóder.
Ha nincs, akkor set-top-box kell, HD tévéhez hd box.
Ha nincs a régebbi tévében HDMI csatlakozó, az baj.

A telefon percdíjakat nézd meg, ha gondod van, ingyen hívod őket, egyébként 40 Ft/perc T-com havidíjasról nekem.
A három szolgáltatás akcióban olcsóbb.

Előbb-utóbb úgyis FTTH lesz, akkor meg nem úszod meg az ONT-t, törődj bele.
Attól még lehet saját routered.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51424) szucstom válasza mpo (#51423) üzenetére


szucstom
őstag

[link]

Ezt néztem ki tévének, elvileg ennek jónak kell lennie.

"A telefon percdíjakat nézd meg, ha gondod van, ingyen hívod őket, egyébként 40 Ft/perc T-com havidíjasról nekem."
Tökmindegy, korlátlan csomagom van, tréhómon belül, kívülre meg másodperc alapú, szóval nem a saját pénzem költöm rá :D

"Előbb-utóbb úgyis FTTH lesz, akkor meg nem úszod meg az ONT-t, törődj bele.
Attól még lehet saját routered."

Hurrá, baromira örülök, reméltem, hogy megúszom egyetlen saját eszközzel, hogy ne kelljen 2 routert állítgatnom meg keresgélnem a hibát, ha bármi gond lenne. Ezek szerint marad az ONT bridge módba kapcsolva.

ui.: mit jelent az ONT? (tudom, hogy a szolgáltató routerét takarja, de azon túl mi ez)

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#51425) Watt25 válasza szucstom (#51424) üzenetére


Watt25
veterán

mit jelent az ONT? (tudom, hogy a szolgáltató routerét takarja, de azon túl mi ez)
Még mindig nem olvastad el a téma összefoglalót???

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51426) M_AND_Ms válasza szucstom (#51419) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Kérdés: ki használ manapság koax kábelt"

Mindenki,
aki DVB-C-t, vagy DVB-T köt a tévéjébe
aki DVB-S-t köt a műholdvevőjébe
aki, Analógot köt a tévéjébe, műholdvevőjébe

Megnézted már, hogy minden tévé, stb és műholdvevő hátulján koax az antennabemenet? Rádiófrekvenciás jelet koax kábelen továbbítunk, bármilyen furcsa. Egyáltalán nem idejétmúlt, sőt...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#51427) szucstom válasza Watt25 (#51425) üzenetére


szucstom
őstag

Bocs, csak átfutottam, láttam hogy ott is van írva, csak a teljes nevén sikerült átsiklanom..:R

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#51428) szucstom válasza M_AND_Ms (#51426) üzenetére


szucstom
őstag

Bocs , nem vagyok toppon ma ezek szerint. Abból gondoltam csak, hogy minek a koax, mert anyáméknál routeren keresztül megy minden, egy koaxot nem találok.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#51429) Varszegig válasza szucstom (#51428) üzenetére


Varszegig
veterán

"Abból gondoltam csak, hogy minek a koax, mert anyáméknál routeren keresztül megy minden, egy koaxot nem találok."

Persze mert a hülye telekom az iptv-t erőlteti. Aztén azt próbáld meg mondjuk 5 tv-n nézni.

[ Szerkesztve ]

(#51430) #29810560 válasza szucstom (#51428) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Abból gondoltam csak, hogy minek a koax, mert anyáméknál routeren keresztül megy minden, egy koaxot nem találok."

Egy ismert szolgáltató egyetlen szolgáltatói végpontján látottakból következtetni más szolgáltató, más technológiájú több százezer végpontjára? :F

Tényleg nem vagy a toppon. :N

Amúgy nevetni fogsz, de FTTH-nál itt is minden "keresztül megy"(SIC!) majd az ún. "routeren", ami egyébként egy Optical Network Terminal (ONT). Csak aztán szépen "szétválogatja" az eszköz az optikaiu jelet szolgáltatásokra és kiadja a megfelelő kimeneteken. TV szolgáltatás esetén az RF kimeneten DVB-C jel formájában.

[ Szerkesztve ]

(#51431) Boond válasza rothfb (#51410) üzenetére


Boond
addikt

Én egyre írtam.

(#51432) M_AND_Ms válasza szucstom (#51428) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az IPTV, azt közvetlen nem tudod tv-be kötni, ezért kell külön vevőkészülék. A koaxon érkező RF jelt a tévé önmaga dolgozza fel (feltéve, hogy van benne megfelelő beépített vevő pl DVB-C tuner)

Mr. Janó-bak igaza van. Az IPTV tisztán Internet alapú, emiatt vannak sávszélesség korlátai. Minnél több tévén nézed egyszerre, annál jobban fogy a sávszél, míg az antennajelnél ez nem gond. Ott csak a jel megfelelő villamos paraméterei kell figyelni (aminek alapja egy jó kábelezés) és onnét gyakorlatilag korlátlan tévén lehet venni az adást. ha túl sokfelé van az osztály, akkor már lehet erősíőre szükség (míg az IPTV-nél a megszakadsz,akkor se tudod a sávszélességet növelni)
A Digi alapból olyan erős jelet küld, ami minden nélkül kiszolgál 4-5 tévét.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#51433) szucstom válasza M_AND_Ms (#51432) üzenetére


szucstom
őstag

Uraim! Köszönöm szépen a fejtágítást :R
Van mit bővítenem az ismereteimen etéren, szóval ha legközelebb hülyeséget írok, adjatok egy nagy virtuális taslit :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#51434) #29810560 válasza M_AND_Ms (#51432) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hát még Varszegig-nek milyen igaza van, mert az IPTV-re vonatkozó hozzászólást Ő írta. :K

(#51435) M_AND_Ms válasza #29810560 (#51434) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Hát még... :U

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#51436) Joe123 válasza szucstom (#51433) üzenetére


Joe123
aktív tag

Még annyi - bár írták előttem, de lehet elsikkadt a sok info között - hogy ha net és tv kell és hajlandó vagy egy évre lekötni magad, akkor jobban jársz a Digi mindenkinek csomaggal, olcsóbb lesz akkor is, ha be sem kötöd a vonalas telefont.

(#51437) #94529552 válasza Varszegig (#51429) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ahol koax vezetékes kábel tv van, ott biztos nem az iptv-t erőltetik. Ahol meg optika, ott talán nem akarnak még kábeles hálózatot is kiépíteni +ba. De lehet, hogy tévedek, és más oka van.

(#51438) cigam válasza M_AND_Ms (#51432) üzenetére


cigam
félisten

Az IPTV tisztán Internet alapú
Majdnem. Mint a nevéből is adódik IP alapú hálózati protokollon keresztül történik az átvitel, ahogy az Internet is az, de belső, nem publikus, garantált sávszélességű, az internet felől nem elérhető módon. Az "Internet alapú" adások azok az itto-tttv, mytv, mindigo,... vagy épp a digitv-online.

A sávszélességkorlát a koax-os hálózaton is érvényes, hiszen, sem a mux-ok számossága, sem az egy mux-ba belegyömöszölhető adók számossága nem végtelen. Pont hogy az IPTV esetéb lenne lehetséges jobb minőségű átvitel, hiszen ma már nem lenne gond egy 20-30mbps-os stream továbbítása(lásd 4k-s netflix).
Az megint egy más kérdés, hogy ki miért mit használ. Pl. a Telekom is azért használ alacsony bitrátát, mert
- van amikor a szolgáltatótól sem kap magasabbat
- neki az alacsony sávszélességű ADSL területeken is biztostani kell ugyanazt a szolgáltatást

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51439) Varszegig válasza #94529552 (#51437) üzenetére


Varszegig
veterán

"Ahol meg optika, ott talán nem akarnak még kábeles hálózatot is kiépíteni +ba."

Miért a digi optika mellett látsz kiépítve kábeltv hálózatot? :Y

(#51440) Varszegig válasza #29810560 (#51434) üzenetére


Varszegig
veterán

Attól még neked is igazad van:)

(#51441) #94529552 válasza Varszegig (#51439) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha tudni akarod, nem láttam és nem használtam még digi optikát. Digit ismerem, mert voltam több évig műholdas előfizetőjük, de most még csak félig vagyok digis, ezért a saját rendszerüket nem ismerem. De, a telekomról beszéltünk előbb, arra próbáltam indokot találni, hogy mit miért csinálhatnak. Csak nem figyeltél :Y , hogy mit mire mondtam.

(#51442) mpo


mpo
veterán

Ezt érdemes végigolvasni.

Két kézzel szórta a pénzt sportjogokra a TV2
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#51443) dokee78


dokee78
félisten

Mi lett az M1 és M2 HD-val?
Nem jön be csak az SD változat.

(#51444) Intruder2k5 válasza dokee78 (#51443) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam megy mindkettő.

(#51445) rothfb válasza mpo (#51442) üzenetére


rothfb
veterán

A Spíler Saga újabb epizódja. Egyre biztosabb, hogy sehová sem fog bekerülni a 2-es Spíler. Egyébként kiváló cikk, elismerés Sixx-nek.

(#51446) Joe123 válasza rothfb (#51445) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ez nagyjából abban a pillanatban eldőlt amikor elverték a jogokra a piacon kitermelhető ár közel dupláját.

(#51447) Bogyi007 válasza mpo (#51442) üzenetére


Bogyi007
veterán

Köszi a linket! Kinyomtattam ezt is és megy fateromnak.

Szerintem is nehezen hihető hogy lesz Spíler 2 bárhol is....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#51448) dh66e válasza Bogyi007 (#51447) üzenetére


dh66e
veterán

Remélem lesz esze a szolgáltatóknak és érdektelenség övezi majd ebben a formában ezt a csatornát.

(#51449) RoyBatty válasza dh66e (#51448) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Jó lenne, de simán lehet, hogy rákényszerítik a szolgáltatókat a megegyezésre.

(#51450) rothfb válasza RoyBatty (#51449) üzenetére


rothfb
veterán

Már nem hiszem. Hacsak nem adják jóval olcsóbban annál, mint amit eddig kértek érte...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.