Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Ha valakit érdekel akkor itt a NEMZETI MÉDIA- ÉS HÍRKÖZLÉSI HATÓSÁG Televíziós gyorsjelentése – 2018. júniusáról.

Aki eddig nem hitte el, tényleg a Digi a legnagyobb szolgáltató jelenleg az országban...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#51252) Flashget válasza trec12 (#51248) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel rengetegen kotottuk oktober vege fele a huseg szerzodest addig varni kell. En aznap kotottem amikor hivatalossa valt szoval igencsak az elsok kozott.
Kivancsi vagyok az arra mennyi lesz lejarta utan, elvileg a szerzodes koteskor erve.
nyben levo lista ar

Realme GT Master Edition

(#51253) Flashget válasza zsolt.es (#51243) üzenetére


Flashget
félisten

persze, hogy a regi ugyfel is kothet miutan tavaly jott ki erre vonatkozo media torveny okt. 25. korul, hogy nem lehet kizarni csak mert regi ugyfel.
Spiler mikor lesz Digin? ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#51254) cigam válasza Flashget (#51253) üzenetére


cigam
félisten

Majd, ha UHD-ra ál át a Film Now ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51255) Flashget válasza cigam (#51254) üzenetére


Flashget
félisten

k8vancsisagbol megakartam nezni a honlapon az uj huseggel mennyi az annyi.
kiirta az en lakohelyemen vezetekes internet nem erheto el. :D (1000-es netem van)
eleg nagy a gebasz mar megint a honlappal...

Realme GT Master Edition

(#51256) #29810560 válasza Flashget (#51255) üzenetére


#29810560
törölt tag

A DIGI site-ja (honlapja) jelen állapotában egy romhalmaz. ;)

(#51257) tomee987 válasza mcfly82 (#51249) üzenetére


tomee987
tag

Korábban is megírtam, hogy az új Hírközlési Törvény nem ad lehetőséget arra, hogy 2017. október 24-e után a szolgáltató árat emeljen a hűségidő lejártát követően. Ugyanazon feltételeket KÖTELES biztosítani mindent, mint a hűségidő alatt, annyi változással, hogy a szerződés határozatlan idejűvé válik.

(#51258) 4Grider válasza tomee987 (#51257) üzenetére


4Grider
nagyúr

A határozatlan idejű szerződés árai viszont emelhetőek alap esetben a fogyasztói kosár árváltozásával, illetve néhány egyéb esetben nagyobb mértékben is (jogszabályi változás, hatósági előírás, körülményekben bekövetkezett jelentős változás, stb.)

(#51259) trec12 válasza tomee987 (#51257) üzenetére


trec12
addikt

Ezek szerint ennek nincsen köze ahhoz, hogy adott kedvezményes csomagot - itt Okos csomag - megszüntették.

(#51260) tomee987 válasza trec12 (#51259) üzenetére


tomee987
tag

Nem kizárt, hogy van. Mivel az ÁSZF-ben meghirdetett új akcióban 1 év hűségvállalás esetén 3 hónapig kapod 2900 Ft-ért a TV+Net+Tel csomagot, a 4. hónaptól a mindenkor hatályos ÁSZF szerinti listaár az érvényes, ami azt jelenti, hogy akár a hűség alatt is emelhetnek ezentúl.

(#51261) mpo válasza Flashget (#51252) üzenetére


mpo
veterán

Tavaly a törvény hatálybalépésének napján kötöttem.
Itt egy teljes havi számla, amikor az egész hónapra kapom a kedvezményt (levonás) és az októberi, ami időarányos kedvezményt tartalmaz.
Ha nem tennék semmit, akkor a novemberi a listaáron számlázott lenne.
De egy évre hűségszerződést kötök és 3 hónapig kedvezményes lesz.
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#51262) mpo válasza Flashget (#51255) üzenetére


mpo
veterán

Ilyen akkor fordul elő, ha te gépeled be a címed és Enter.
Kezdd el gépelni a várost és amit alatta fölkínál azt válaszd, ugyanígy az utcával, de még a házszámmal is, ki kell választani a fölajánlottat.
Ha akkor se működik, az már hiba.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51263) mpo válasza tomee987 (#51260) üzenetére


mpo
veterán

Nem értem, most akkor te mit gondolsz:

#51257
Korábban is megírtam, hogy az új Hírközlési Törvény nem ad lehetőséget arra, hogy 2017. október 24-e után a szolgáltató árat emeljen a hűségidő lejártát követően. Ugyanazon feltételeket KÖTELES biztosítani mindent, mint a hűségidő alatt, annyi változással, hogy a szerződés határozatlan idejűvé válik.

#51260
Nem kizárt, hogy van. Mivel az ÁSZF-ben meghirdetett új akcióban 1 év hűségvállalás esetén 3 hónapig kapod 2900 Ft-ért a TV+Net+Tel csomagot, a 4. hónaptól a mindenkor hatályos ÁSZF szerinti listaár az érvényes, ami azt jelenti, hogy akár a hűség alatt is emelhetnek ezentúl.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51264) trec12 válasza mpo (#51261) üzenetére


trec12
addikt

Na az enyém is ilyen csak én 2017.10.27-én kötöttem nálam is tört hónap van. Így már világos. Akkor elvileg azok jártak jól akiknek korábban járt le - aug. 17. előtt - és meghagyták Okos csomag áron határozatlan időre. Azt hiszem írta itt valaki ezt, hogy nyáron járt le és maradt...
Amúgy meg érdekes az egész, nem akarok itt nem egész 500 Ft-on rugózni de éves távlatban elvileg "rosszabbul" jártunk. Ha innen nézem drágább lesz ugyan az a szolgáltatás kb 10%-al. Ennek ellenére a listaár még mindig kedvező ennél tényleg csak Flip jobb árban. Persze értem, hogy többek között a Digi nagyon sok pénzt fordít az Inviteles területeken optikai hálózat építésére ami jó dolog ill. nem igazán emelt árat eddig.

[ Szerkesztve ]

(#51265) mpo válasza trec12 (#51264) üzenetére


mpo
veterán

A tavaly októberi listaárak vannak a számlán most is, az új hűségszerződésen is az lesz.
Nem volt áremelés!
A kedvezmény módja és mértéke változott a hűségszerződésben.
Éves viszonylatban, havi 400 Ft-tal lesz több nálam.
Ha a Vidanetnél lennék még mindig, tripla árat kellene fizetnem.
Próbáld ki!
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#51266) trec12 válasza mpo (#51265) üzenetére


trec12
addikt

Miért kéne kipróbálnom? Ismerem, voltam ott. 2011-ig. A területi akciójuk is drága a Digihez képest nemhogy anélkül.

[ Szerkesztve ]

(#51267) mpo válasza trec12 (#51266) üzenetére


mpo
veterán

Akkor egyetértünk abban, hogy nem fizetünk sokat azért, amit kapunk?

Ha érted, akkor már elavult.

(#51268) trec12 válasza mpo (#51267) üzenetére


trec12
addikt

Ki írt ilyent? Eszem ágáben sincsen lecserélni a Digit. :N

#51246 "Ennek ellenére a listaár még mindig kedvező..."

[ Szerkesztve ]

(#51269) mpo válasza trec12 (#51268) üzenetére


mpo
veterán

Ha írtad volna, akkor nem kérdőjel lenne a mondatom végén, hanem pont.
Én nem vagyok elégedetlen ezekkel az árakkal, kedvezményekkel, ahhoz képest, amit kapok érte, figyelembe véve más szolgáltatókat illetve az ország azon részeit, ami kimaradt a technikai fejlesztésből a sok szolgáltató között elveszve.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51270) nfsu17


nfsu17
veterán

én még 5000-ért is a seggem a földhöz verem örömömben, mert a tv szolgáltatás kiváló, az internet szuper (1000), telefon is van, bár ez nem döntő tényező.

ha már a vidanet szóba került, mi pont onnan jöttünk 2 éve.

a 100/10 net listaáron 5700.
hűséggel 5100.
nincs több kérdés.
amúgy a sebességgel nem szokott ott sem nagy gond lenni, legalábbis nálunk a 40/4 (itt búcsúztam el tőlük), az 44/4,4 volt mindig. bár magasabb pinggel.

vannak előnyei ám a vidanetnek is (drágábban).
hbo hd, spíler, olyan hd csati, ami itt nincs.
és ott TE tudod eldönteni, hogy mire fizetsz elő, nem a digi mondja meg, hogy ez van.
volt olyan hónap, több CAM, hbo superpak, stb, szóval majdnem fullos csomag, amikor több mint 15 ezerre jött ki havonta.
szóval azért na.
még most sem tudna 12k alatt sem megállni az a 3 csomag, ami nekem kellene.
nem.
ennyit már nem fogok senkinek sem fizetni.
akkor már inkább listaár a diginek.

(#51271) mpo válasza nfsu17 (#51270) üzenetére


mpo
veterán

A #51265-ben tettem ki a linket, lehet csomagot összeállítani és csodálkozni vagy örülni.
Nekem is hiányzik egy-két csatorna, de +10e-ért nem kell, ráadásul az internet 200/20 a garantált 40/4.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51272) Flashget válasza #29810560 (#51256) üzenetére


Flashget
félisten

oktoberben nyit az atalakitas utan a Shopmark ( volt Europark) es ujra lesz remelem Digi ufsz is Bp. ezen reszen. Majd ott megkotjuk ujra a huseget ami okt. vege fele jar le. Kivancsi vagyok a koltozessel az allando megbizasi papir is eltunt pc-rol vagy sem. :)

Realme GT Master Edition

(#51273) #29810560


#29810560
törölt tag

Megjelent a Mindenkinek csomag a DIGI site-ján (honlapján).

(#51274) betyarr válasza #29810560 (#51273) üzenetére


betyarr
veterán

nem tudom ki hogy van vele,de nekem nem szimpi ez a fajta akció.valahogy pszichésen frusztrál,hogy 3 hónapot követően a listaárat kell fizetni.tudom,hogy előtte kevesebb,de akkor is...

(#51275) szabogabor10 válasza betyarr (#51274) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem így már nem is nagyon éri meg hűséget kötni. Én legalábbis biztos nem kötnék.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51276) #29810560 válasza betyarr (#51274) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kb. 706 és 784 Ft/hó (Internet csomagtól függően) között van az árengedmény a hűségidő alatt.
(Amennyiben az egy éves hűségidő hónapjaira vetítem az első 3 hónapi árengedményt.)

[ Szerkesztve ]

(#51277) betyarr válasza szabogabor10 (#51275) üzenetére


betyarr
veterán

én kénytelen vagyok,mert nincs más szolgáltató behúzva a házba (köszönhetően az építtetőnek és a kedves lakótársaknak).viszont alighanem a szerződéskötésnél lebutítom a csomagot 500-asról 100-as netre.sztem tuti sokan lesznek ezzel így.úgyis ftth lesz idővel ugyanennyiért.
illetve azt sem értem,hogy miért növelik az árat?aki teheti és elérhető nála,az sztem simán át fog menni flip-re.én is megtenném mihelyst lejár a szerződésem.

Mr. Janó.: nem túl combos :( és főleg ez a hülye akciós árképzés frusztrál,ahogy írtam is.kezdik átvenni a upc és a telekom idióta árképzését (és lassan az árait is...).

[ Szerkesztve ]

(#51278) Kronk


Kronk
őstag

Tudom, hogy erről megy folyamatosan a vita, de én még mindig nem értem :)

Eddig 4280 forintot fizettem.

És most kaptam egy ilyen számlát, gyanítom a következő még több lesz.

Akkor ez így most szabályos, vagy nem, reklamáljak, vagy sem?? :F

Ha kivezetik a XII. kerületi okos kedvezményt, akkor ha jól számolom 2000-el drágább lesz??? :Y

http://totesz.myminicity.com/

(#51279) betyarr válasza betyarr (#51277) üzenetére


betyarr
veterán

sőt,még az is lehet hogy a tv előfizut visszamondom a bánatba.a tesómtól elkérem a lepkeantennát azt szevasz.bőven elég az a pár agylövéses csatorna (úgyis csak a feleségem nézi rajta az ilyen szennyadásokat...)

(#51280) #29810560 válasza Kronk (#51278) üzenetére


#29810560
törölt tag

A számla alapján a XII. kerületi Okos kedvezmény 2018. október 20-án lejár (addig van elszámolva). Mivel csak 10 nap a különbség a listaár és a kedvezményes ár között ezért emelkedett csak "kicsivel" a számla végösszege.

A számla alapján - abból kiindulva - novembertől a listaár lesz csak. Akkor valóban kb. 2 100 Ft-al emelkedik a számlád.

Szerk.:

Sőt a 31/20-as különbség miatt lehet, hogy még többel.

[ Szerkesztve ]

(#51281) Kronk válasza #29810560 (#51280) üzenetére


Kronk
őstag

De nem lehet "több" a számlám ha lejár a hűség sem, ez alapján viszont több lesz. :F

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#51282) trec12 válasza betyarr (#51277) üzenetére


trec12
addikt

Az 4580 Ft-os Okos csomaghoz képest 439 Ft-al lesz több havonta az új akciós ár éves távlatban vizsgálva. A törvény szerint drágább nem lehet, mint amit addig fizettél. Az első három hónapban nem is az. Éves távlatban meg igen. Szóval ezért érdekes ez. De hangsúlyozom nem az áron akarok rugózni ezt már tárgyaltuk itt. Azt is értem, hogy a szolgáltatók költségei is nőnek tehát nem várom el, hogy időtlen időkig a béka segge alatt tartsák az árakat nem is tudják. (Persze azért nem sajnálom őket :N )
Inkább azt nem értem a törvényalkotó szándéka mi is volt tulajdonképpen? Gondolom nem véletlenül alkalmazza ezt a három hónapos módszert a másik kettő nagy.

[ Szerkesztve ]

(#51283) #29810560 válasza Kronk (#51281) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hááát a fórumra is belinkelt hírközlési törvény és sokak véleménye alapján elvileg nem lehetne több. :N

... de lehet, hogy a DIGI ezt nem tudja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51284) trec12 válasza #29810560 (#51283) üzenetére


trec12
addikt

Ha jól tudom az NMHH-nak be kell mutatni minden új díjcsomagot. Hogy ez csak formalitás és így nem vizsgálják ezért nem is tesz észrevételt ha alapja van azt nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#51285) #29810560 válasza trec12 (#51284) üzenetére


#29810560
törölt tag

A belinkelt számlából is látszik, hogy Magyarországon a törvény szövege, a jogalkotó szándéka, a törvény értelmezése, az emberek elképzelése és a valóság nem mindig jár kéz a kézben. :)

[ Szerkesztve ]

(#51286) betyarr válasza trec12 (#51282) üzenetére


betyarr
veterán

Az 4580 Ft-os Okos csomaghoz képest 439 Ft-al lesz több havonta az új akciós ár éves távlatban vizsgálva. A törvény szerint drágább nem lehet, mint amit addig fizettél.

aha,így érthető.
de sztem a későbbiekben majd belátják,hogy nem volt jó húzás.
én ezzel a tv visszamondós dologgal leszek kíváncsi arra,hogy majd fognak-e hívni a lemondás után az ügyfélmegtartós kollégák.főleg az érdekel majd,hogy mit fognak felajánlani.a mindenkinek csomagot persze nem fogom elfogadni,max azt,ha a régi/jelenlegi okos csomag árát felajánlják.

(#51287) trec12 válasza betyarr (#51286) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem ahol van konkurencia, főleg Flip ott sanszos, hogy egyedi kedvezményként maradhat a régi ár esetleg határozatlan idővel...

(#51288) trec12 válasza #29810560 (#51285) üzenetére


trec12
addikt

Ezt jól megfogalmaztad! :K

(#51289) Paal válasza mpo (#51265) üzenetére


Paal
csendes tag

Nem értem, hogy ha lejár a 4580-as okos csomagod, akkor miért éri meg váltanod a 400Ft-tal drágább új konstrukcióra, miközben maradhatsz a régin.
A) fizetsz 4580-at továbbra is
B) elfogadod az új ajánlatot, első 3 hónapban 2900 utána 5725Ft, 1 éves átlagár valahol 5000Ft környékén.

Miért éri meg a B-t elfogadni és hűségben lenni? Nincs új tartalmi elem az új ajánlatban..

(#51290) mpo válasza #29810560 (#51285) üzenetére


mpo
veterán

A tavaly októberi listaárak vannak most is.
Aki egy év hűségszerződést kötött, az 12 hónapig kedvezményt kapott (levontak bizonyos összeget).
Ha a hűségszerződés lejár, akkor vagy a tavalyi listaárakat fizeti vagy a "Digi mindenkinek csomag"-ot választja.
Az hogy rosszabbul jár-e, a listaárakhoz kellene nézni, de az nem változott.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51291) betyarr válasza trec12 (#51287) üzenetére


betyarr
veterán

én is ebben reménykedem,de azt,hogy van-e konkurencia az adott előfizetőnél szerintem nem vizsgálják.

Paal: A) fizetsz 4580-at továbbra is <- ezt nem értem.ezt a csomagot kivezetik és nem lehet újra kötni,szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#51292) #29810560 válasza mpo (#51290) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Az hogy rosszabbul jár-e, a listaárakhoz kellene nézni, de az nem változott."

Ráadásul szerintem még ez sem igaz - mert így sosem lehetne árat emelni - de mindegy.

Én egy kicsit mást olvasok ki a törvény szövegéből - ha úgy tetszik máshogy értelmezem - mint itt sokan, ergo nem engem kell győzködni.
Én amondó vagyok, hogy a jelenleg már nem is köthető Okos csomag-ból következő ár a hűség lejárta után nem megy tovább, hanem mindenki listaárat fizet, hiszen lejárt a határozott idejű szerződés amire a kedvezményt kapta.

DE! Ne legyen nekem igazam!!! ;)

(Azt persze minden lejárt hűségszerződéses megteheti, hogy ezután a Mindenkinek csomagra köt hűségszerződést, mert az Okos csomag ugyebár augusztus 17-én megszűnt.)

(#51293) Paal válasza betyarr (#51291) üzenetére


Paal
csendes tag

Nem is kell újrakötni. Erről szól - a szakmaiatlan, szolgáltatókkal nem egyeztetett - törvényi változás. Azt mondták ki, hogy a hűségidő lejárta után sem havidíjában, sem tartalmában sem romolhat a hűség nélküli csomag konstrukciója. Ez gyakorlatilag azt jeleni, hogy aki 4580-ért (vagy néhány területen 3000Ft-ért) kötött hűséget, ha lejár a hűségidő, akkor nem emelkedhet meg a havidíja a törvény betűi szerint.

A fentieket igazolja néhány korábbi hozzászólás, ami alapján a hűség lejárta után sem emelkedett meg a fórumtársak havidíja, van aki a 3000, van aki a 4580-at fizet hűséglejárat után is.

Azért írtam feljebb hogy szakmaiatlan és szolgáltatókkal nem egyeztetett lett a törvény, mert sok szereplőt negatívan érintett, mert kvázi visszamenőleges hatályú, hiszen rögtön életbe lépett és a már aktív szerződésekre is érvényes lett. Pl aki 2015 novemberében kötött okos csomagot 2 évre, annak már 2017 novemberében sem járhatott le az akciós ára, nem emelkedhetett meg a havidíja listaárra az EHT törvény változása miatt!

(#51294) betyarr válasza Paal (#51293) üzenetére


betyarr
veterán

ebben valami sántít.ugyanis,ha feltételezzük,hogy valaki tavaly kötött egy hűségszerződést és hiába jár le valamikor idén,akkor is azt a díjat fogja fizetni (a hasamra ütök) 20 év múlva is?

(#51295) #29810560 válasza Paal (#51293) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Azt mondták ki, hogy a hűségidő lejárta után sem havidíjában, sem tartalmában sem romolhat a hűség nélküli csomag konstrukciója."

Kronk-nak 2018. október 20-án lejár a kedvezményes időszaka. (Lásd a számla!)

Többet számláztak neki. Tanácsolj neki valamit! ;)

[ Szerkesztve ]

(#51296) trec12 válasza Paal (#51293) üzenetére


trec12
addikt

Ez gyakorlatilag azt jeleni, hogy aki 4580-ért (vagy néhány területen 3000Ft-ért) kötött hűséget, ha lejár a hűségidő, akkor nem emelkedhet meg a havidíja a törvény betűi szerint.

Ennek ellentmond a számlákon látható törten számolt Okos/Listaár. Nekem is így van, jövő hó végén jár le. Akkor végképp nem értem én ezt egészet. :(

A fentieket igazolja néhány korábbi hozzászólás, ami alapján a hűség lejárta után sem emelkedett meg a fórumtársak havidíja, van aki a 3000, van aki a 4580-at fizet hűséglejárat után is.

Akkor még nem szűnt meg az Okos csomag.

[ Szerkesztve ]

(#51297) Kronk válasza #29810560 (#51295) üzenetére


Kronk
őstag

Felhívtam a digit, azt mondta "hazudta" az ügyfélszolgálatos, hogy a novemberi számlám, már 4580 forintról fog szólni. Ha valóban csak ennyit fog nőni, nem foglalkozom vele.
Hiába mondtam, hogy nem szabadna változni, az extra XII. kerületi kedvezménynek mennie kell...

http://totesz.myminicity.com/

(#51298) #29810560 válasza Kronk (#51297) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az Interneted FTTH vagy FTTB csomag? :F

(#51299) trec12


trec12
addikt

Az ár marad mert ez a törvény. Esetemben biztosan. Tavaly október végén kötöttem. Nézzétek meg a számlát aztán hívjátok a 1272-őt!

Ha a törvény visszamenőleges hatályú akkor ezen az alapon mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#51300) PeterPH válasza Paal (#51293) üzenetére


PeterPH
senior tag

De ha lehet olyan, hogy csak az első x (jelen esetben 3) hónapra adnak kedvezményt, akkor miért ne lehetne úgy értelmezni, hogy korábban az x 12 vagy 24 volt.
"... % KEDVEZMÉNY a listaárból a teljes hűségidő alatt 1 éves határozott idejű szerződés vállalása esetén." (tehát 12 konkrétan hónapra).
Az ÁSZF-ben ha jól látom nem így szerepelt, de korábban a honlapon így is olvasható volt.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.