Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) szabogabor10 válasza #94529552 (#51050) üzenetére


szabogabor10
veterán

Műhold az a Digi paletta legalja, legszívesebben eladnák valakinek szerintem az egész ágat.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51052) #94529552 válasza szabogabor10 (#51051) üzenetére


#94529552
törölt tag

A bevétel azért jólesik nekik onnan is. A filmcsatornákat a kábelen se HD-sítik, úgy látom, pedig ott még a sávszél se extra fizetős költség.

(#51053) Fürkésző


Fürkésző
tag

Csodálkozom, hogy még senki nem dobta be az OkosCsomag megújulására vonatkozó ötletelésbe a 4-in-1 opciót. Ennyire lemondott már mindenki a Digi Mobilról? ;]

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#51054) Joe123 válasza Fürkésző (#51053) üzenetére


Joe123
aktív tag

Annyit volt halogatva hogy most már mindenki úgy van vele szerintem, hogy majd akkor ejtünk róla szót ha tényleg elindult.

(#51055) zsolt501 válasza Fürkésző (#51053) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A mobillal kapcsolatban erősen túlvállalta magát a cég, már hónapok óta az ügyfélszolgálatokat ehhez alakították át (itt szegeden is) de nem igazán hallani mostanában semmit ez ügyben, pedig éves szinten nem kevés pénzt kell belepumpálni ebbe a még nem működő dologba, és eléggé kétséges hogy működni fog ez így valaha is.
Ráadásul itt volt az Invitel felvásárlása is ami megint csak nem kevés pénzt vitt el, és bizony sokat is fog még elvinni mire mindenhol egységes hálózat lesz és nem a vegyes ADSL, VDSL, Koax amit ugye mindenhol szeretne egységesen optikázni a nyilatkozatok szerint.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#51057) kisp113 válasza nfsu17 (#44894) üzenetére


kisp113
tag

Most nézném az f1 et, hogy akad a Dolby tényleg.
Korábban nem volt ezzel nálam gond pedig :(

(#51058) szabogabor10 válasza kisp113 (#51057) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tarrnál rendben van az ac3, űgyhogy tényleg Digi oldalon lehet a gond.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51059) Kija


Kija
aktív tag

Napi Spiler...
[link]

(#51060) rothfb válasza Kija (#51059) üzenetére


rothfb
veterán

Ez a tegnap előtti Spíler.😁

[ Szerkesztve ]

(#51061) Kija válasza rothfb (#51060) üzenetére


Kija
aktív tag

Megjelenés szerint tegnap előtti...
:))

(#51062) szabogabor10 válasza Kija (#51059) üzenetére


szabogabor10
veterán

Érdekes lesz a kimenetele ennek a dolognak. Ha nem engednek semmit az árból, a 3 nagy szerintem egyáltalán nem fogja felvenni a Spíler 2-t.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51063) rothfb válasza kisp113 (#51057) üzenetére


rothfb
veterán

Helyi gond lehet. Nálam itt Oroszlányon jó a dolby hang. Meg az összes többi csatornán is oké. Sehol sem akad.
Boxon keresztül nézed vagy közvetlenül tv-n? Bárhogy is, ki kellene próbálni az ellenkezőjét. Esetleg másik tv-n is meg kellene nézni.

(#51064) rothfb válasza Kija (#51061) üzenetére


rothfb
veterán

Én is azt írtam...😚

(#51065) balázz


balázz
csendes tag

Sziasztok,

pár hete kezdődött ,hogy a csatornákon kockásodik szétesik a kép.
Győri kábeles Digiről van szó.
Próbáltam már újrahangolással is , de nem segített.
Pár csatorna jó , de a többi nézhetetlen.
Nálam van a probléma vagy jelentsem be?

Előre is köszi
Balázs

(#51066) rothfb válasza balázz (#51065) üzenetére


rothfb
veterán

Lehet, hogy nálad van a gond, de ezt te nem biztos, hogy ki tudod deríteni. Én kihívnám őket, de arra számíts, ha a te részeden van a gond, akkor ki kell fizetned a kiszállást. Valószínüleg.

(#51067) Kija válasza rothfb (#51064) üzenetére


Kija
aktív tag

De itt még nem volt, ezért írtam, hogy megjelenés szerint...
:DD

(#51068) rothfb válasza Kija (#51067) üzenetére


rothfb
veterán

Tudom, direkt csináltam.😋

(#51069) balázz válasza rothfb (#51066) üzenetére


balázz
csendes tag

Az a furcsa, hogy megnéztem ami alacsony frekin jön azok jók, amik magasan azok meg a nézhetetlen kategóriába esnek.

(#51070) trec12 válasza balázz (#51069) üzenetére


trec12
addikt

Szomszédokat kérdezd meg náluk is tapasztalható-e?

(#51071) rothfb válasza trec12 (#51070) üzenetére


rothfb
veterán

Igen, ha a környékén máshol jó, akkor 99%, hogy helyi hiba áll fenn.

[ Szerkesztve ]

(#51072) Kija válasza balázz (#51069) üzenetére


Kija
aktív tag

Marcal 1-en nincs hiba

(#51073) vohanyi válasza balázz (#51069) üzenetére


vohanyi
senior tag

Szintén Győr/Marcal 1 , semmi gond, anno nálam M4-el volt gond, antenna csatlakozó miatt, elöregedett gondolom, cseréltem őket,elosztót is,azota minden csati ok !

(#51074) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Nálam Miskolcon jön ez elő ez a képszétesés egy idő után csak,két hete kötötték be az optikai kábelt.

Tiszta hülye aki nem normális

(#51075) Kija


Kija
aktív tag

Ha valakit érdekel online petíció a Spiler Digi általi sugárzásáért:
https://www.peticiok.com/spiler_1-et__spiler_2-t_spiler_extrat_a_digi_tv_kinalataba

(#51076) trec12 válasza Kija (#51075) üzenetére


trec12
addikt

Az oké, hogy a Spíler1 sok helyen van a Diginél nincsen. De ugye az is megvan, hogy a Spíler2 csak egy darab lokális szolgáltatónál érhető csak el, holott pl. a LaLiga megy már bőven...Szóval nekem úgy tűnik itt a buli nem igazán a szolgáltatók sara. Itt azért más problémák vannak a petíció ide semmi.
Csúnyán bukhat a TV2 erőszakos focistratégiája

Szeretem a spanyol focit és nagyon sajnálom de nem várom, hogy a Diginél megjelenjenek a Spíler csatornák. :(

[ Szerkesztve ]

(#51077) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Egyre inkább valószínűsítem, hogy a szolgáltatók a Spíler összeomlására játszanak. Csak az a baj, hogy anno mikor a PL-t elvitte a Digi, a UPC meg a Telekom is arra játszott, hogy majd egyszer úgyis elkerülnek a jogok tőlük, minek felvenni a Digi Sportot. Elég szar ez a folyamatos spekuláció...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51078) trec12 válasza szabogabor10 (#51077) üzenetére


trec12
addikt

Én nem hiszem. Inkább olyan árat "kényszerül" kérni a Spíler a brutális kiadásaik miatt, hogy egyszerűen még egy Telekomnak sem éri meg berakni. Jelenleg.
Hát igen lehetne Digisport a Telekomnál és a UPC-nél is azt nem hinném, hogy ekkora probléma lenne berakni mint most mindenkinek a Spílert. :U Itt inkább más oka lehet mert sok kis szolgáltatónál van Digisport.

[ Szerkesztve ]

(#51079) szabogabor10 válasza trec12 (#51078) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én belemennék egy áremelésbe is (Telekom, UPC) a Spíler2 miatt, csak “sajnos” most az is közrejátszik már, hogy nem oly könnyű meglévő efinél árat emelni, mint 1 éve.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51080) trec12 válasza szabogabor10 (#51079) üzenetére


trec12
addikt

Külön csomag megoldás lehetne de nem adja szerintem.... :(

[ Szerkesztve ]

(#51081) szabogabor10 válasza trec12 (#51080) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nyugaton régi hagyománya van a fizetős sportcsatiknak, itt vadkeleten viszont ez igazából nem értelmezhető. :(

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51082) Joe123


Joe123
aktív tag

Az egész problémahalmaz leginkább ugye abból fakad - ahogy ki is lett tárgyalva - hogy a spíler agyatlan módon vásárolt be, piaci ár duplájáért, annyiért amit egy ekkora piacon egyszerűen nem lehet értelmesen kigazdálkodni (nem lehet annyi reklámidőt eladni, hogy visszahozza a költségeket). Betehetnék külön fizetős csomagba a szolgáltatók, de akkor messze nem lesz annyi néző, nem lesz annyi bevétel, hogy ne legyen bukta a spílernek. Ha ebbe a spíler nem megy bele és normál csomagokba akarja beerőltetni, akkor árat kell emelnie a szolgáltatóknak, akik (nagyon helyesen) nem biztos hogy a focit nem nézőkkel akarják megfizettetni a spíler hülyeségét. Vagy marad ami most van, hogy nincs sehol, az meg az igazi nagy bukta a spílernek (Digi elvan a Serie A-val). Persze a spílernek ez sem számít, van állami pénz dögivel, majd az adófizetők állják a hülyeségük árát.
Amúgy lehet a Tarrnak is csak azért adták oda, mert ha nem adnák sehol a spíler 2-t, lehet hogy emiatt buknák a jogokat illetve azért is odaadhatták, hogy lehessen mutogatni, hogy lám-lám nem is adjuk ám drágán.

(#51083) #94529552 válasza szabogabor10 (#51077) üzenetére


#94529552
törölt tag

A UPC már vagy 10 éve nem hajlandó a Digi Sportokat betenni. Hiába volt MotoGP vagy bármi.

(#51084) Intruder2k5 válasza #94529552 (#51083) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Naná, ahogy az sem biztos, hogy a DIGI egyáltalán adná nekik, elvégre két konkurens szolgáltató.

(#51085) rothfb válasza Joe123 (#51082) üzenetére


rothfb
veterán

Tökéletesen igazad van. Csak vigyázz az "állami" kifejezésekkel, politikának minősülhet...

(#51086) Joe123 válasza Intruder2k5 (#51084) üzenetére


Joe123
aktív tag

Igen, amúgy ezen a vonalon továbbgondolva a Diginek nem nagyon érdeke berakni a spílereket.

- konkurenciát csinálnának a saját sportcsatornáiknak
- jelentős plusz költség amit nem biztos hogy át akarnak/tudnak nyomni az előfizetőkre
- azzal is tudják gyengíteni a spílert hogy kevesebb helyen látható (TV piac 30%-a a digié tudtommal), a következő körben lehet hogy rosszabb esélyekkel indul majd a spíler a pályázatokon ha most nem tudja elég helyre eladni a csatornáit
- csak a spíler miatt valószínűleg elég jelentéktelen lenne az elvándorlás más szolgáltatókhoz, ha azok mégis adnák a 2-t és az extrát is

(#51087) Joe123 válasza rothfb (#51085) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ok, köszi, legközelebb majd plasztikusan körbeírom.:)

(#51088) mpo


mpo
veterán

Remélem a szerződésben a garantált nézőszám is benne van és ha nincs meg, érvénytelen lesz a szerződés.
Ígérni én is tudnék, igaz fizetni milliárdokat nem.
Még megy egy kis ideig a sakkjátszma, bízom benne, hogy elsejére befejezik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51089) cigam válasza mpo (#51088) üzenetére


cigam
félisten

szerződésben a garantált nézőszám :F Jót nevetnek, hogy a falu bolondja 2x annyit fizetett mint mások. Pont. Semmi más mem érdekli őket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51090) Kija válasza trec12 (#51076) üzenetére


Kija
aktív tag

Ezt a cikket már tegnap belinkeltem...
Egyébként mit veszítessz vele, ha aláírod a petíciót?

(#51091) #94529552 válasza Intruder2k5 (#51084) üzenetére


#94529552
törölt tag

Előfizetőként x forintért hogyne adná a DIGI.

(#51092) csatm


csatm
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi témában:
Anyukámnak vettünk egy Toshiba 32XV635D lcd tv-t. (2009-es modell, de szép képe van.)
Németországra állítva csak 88 csatornát talált, de van egy "egyéb" ország, azzal megtalálta mindet. A probléma az, hogy a HD csatornák közül kb. a fele kockásodik, és meg-megakad állandóan. Kihívtam a Digit (az analógos bejelentési trükkel), és azt kell mondjam, hogy becsületesen végignéztek minden hibalehetőséget. Az ONT-től koax kábel csere, ONT csere, splitter csere. Azt mondták, hogy a jelszint kicsit nagyobb, ezért betettek egy 13 dB-es splittert is, de az sem segített. Később hoztak egy másik tv-t (sajnos ennél én már nem voltam ott, csak az anyukám), hogy ellenőrizzék, hátha a tv tunerje a ludas. Az ő próba tévéjükön nem jelentkezett a hiba... Elmentek.
Most az a variáció maradt, hogy 300 Forintért rendelek egy boxot, és akkor ez a probléma meg fog oldódni. Csakhogy anyukám nem szeretne két távirányítóval bajlódni, ezért erőltetnénk a tv tunet használatát. A kockásodó-megakadó csatornák: a közszolgálatik, plusz a Tv2, Szupertv2. (Az Rtl és Rtl2 például jó, és fucsa mód az M2 is tökéletes!) A fél frekvenciás hangoláson is túl vagyunk, semmit sem változtatott a helyzeten. Ezért gyanús nekem a dolog, hátha mégsem a tv tunerje a ludas.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#51093) unravel


unravel
őstag

ha egyszer valamikor végre mindenki számára megoldódik a spíler kérdés, amit ugye nem értek mert annyi energiát öltök itt bele, negyedennyivel már lett volna megoldás, szóval spíler sírás után mi lesz az aktuális elégedetlenkedés? :))

(#51092) csatm: lehet valami bezavar. nincs a közelben pl. mikrosütő? :D

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#51094) nfsu17 válasza csatm (#51092) üzenetére


nfsu17
veterán

lehet, hogy még tovább kell csillapítani.
egyik tévén jó, másikon nem.
ezt múltkor is leírtam (vissza lehet keresni), hogy van ilyen.
ahány tuner, annyi érzékenység.

de ha boxszal kell nézni, az sem a világ vége, a tv távrángatóján egy gombot kell megnyomni, a bekapcsolót és többet nem kell használni nézés alatt.

én is boxon nézem (na nem digis), de ez olyan szinten nem probléma, hogy egy gombot meg kell nyomni egy nap egyszer, hogy szót sem érdemel....nálam.

(#51095) cigam válasza #94529552 (#51091) üzenetére


cigam
félisten

Miért adná át az egyik legnagyobb konkurensének? Hiszen a foci rajongóknak ad exkluzív tartalmat. Így tud előfizetőket toborozni. Szerinted azért hoznak létre saját csatornákat(legyen az sport, film, vagy természet), mert unatkoznak, vagy azért hogy a konkurenciához képest exkluzív/olcsóbb tartalmat is kínálhassanak?

unravel
Szerintem igazán adhatnák kódolatlanul az HBO-t. Szívesen fizetnék pár forinttall többet, ha az alap csomag része lenne ;]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51096) unravel válasza cigam (#51095) üzenetére


unravel
őstag

nincs vh1 classic :O :O :O :O

¯\_(ツ)_/¯

(#51097) Secundus válasza balázz (#51065) üzenetére


Secundus
tag

Hasonló a problémám itt Nyíregyházán a DIGI-vel. A kb. 8 éve eddig kifogástalan adás után 3 napja a kép kockásodik, szétesik, a hang megakad. Némelyik csatornán kivehetetlen a kép, némelyiken kicsit jobb, de mindegyiken észrevehető. A TV-t számítógépről és DVD lejátszóról is leellenőriztem, HDMI és SCAR csatlakozón keresztül is hibátlanul játszik le mindent, de a TV adás pocsék. Ahogy látom, inkább a HD adások a legrosszabbak. Valakinek valami ötlet?

Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

(#51098) Lajos1966 válasza cigam (#51089) üzenetére


Lajos1966
tag

Pedig mpo nem mondott hülyeséget!Pár éve a BL meccseket birtokló cég előírta,hogy csak olyan helyre adja el a jogokat,ahol x %-os nézettséget lehet garantálni.

(#51099) Joe123 válasza Lajos1966 (#51098) üzenetére


Joe123
aktív tag

Igen, lehet abban ráció, hogy előírnak valamiféle minimális elérést. Adott sorozat szponzorai megkövetelhetik ezt, nem azért fizetnek mondjuk a pálya melletti reklámokért, hogy azt utána senki ne lássa.

(#51100) Bubaaa válasza kisp113 (#51057) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Nálam is akadt a hang,minden beállítással próbálkoztam de semmi. De csak az m4 és az m1 en. A szinkronhangnyelvet átállítottam magyar2 ről magyar1 re akkor megszünt az akadás. Viszont minden csatornaváltás után visszaállt magyar2 re. Újrahangoltam a csatikat,a hiba továbbra is fent állt. Végül nyomtam a tévén a hangbeállításoknál egy alapra állítást,ez oldotta meg.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.