Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) Kam1kaze válasza Kam1kaze (#50203) üzenetére


Kam1kaze
tag

Már nem tudtam szerkeszteni az előző hozzászólást. Digi most írt vissza a panaszlevelemre. Nagyjából a szokásos, sablonos, semmit mondó válasz jött. Elnézést kérnek, meg fontos az ügyfeleik elégedettsége, bla bla...

(#50352) Kam1kaze válasza 4Grider (#50350) üzenetére


Kam1kaze
tag

Hetekkel ezelőtt kérdeztem telefonon keresztül Tőlük, hogy ha szüneteltetni szeretnénk, hogy működik. Elviszik az eszközt, vagy távolról kikapcsolják a szolgáltatást. Azt mondták, hogy nem kell kijönni hozzánk, távolról intézik. Mondjuk általánosságban kérdeztem, úgy nem, hogy külön csak a TV-t, vagy telefont, stb. szüneteltetnénk. Így nem tudom, hogy oldják meg (talán akkor közvetlen a ZTE-be dugják az optikát), de több kérdésem volt, aztán valahogy mégis máshogy történnek a dolgok, mint ahogy azelőtt mondták.

[ Szerkesztve ]

(#50356) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Sziasztok

Tegnap kötöttek át FTTB-röl FTTH-ra, eddig a TV-vel nem volt gond, DE sajnos nem néztem meg, hogy minden csatorna tökéletesen jön e a mini NOD hibátlan jelet jelez, DE az összes 300MHz-es csatorna bithiba aránnyal kínlódik, illetve a van olyan is ami szó szerint 2000 fölötti bithibával szenved a kép teljesen szétesik, ami igen fura, mert előtte semmi ilyen gond nem volt, ami még furább az összes többi frekvencia még az alsók is hibátlanok, csak a 300MHz-s frekvenciákkal van gond.
Szóval találkozott már valaki hasonló gonddal? Lehet ez a mini NOD hibája?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50357) zsolt501


zsolt501
nagyúr

No közben lett fejlemény, és kiderült, hogy az első mini NOD hibás volt, de a második betett mini NOD is problémás volt, itt mint kiderült, hogy túl erős jelet adott, betettek egy 6dB-es jel csillapítót, és egyből jó lett.

Szóval érdemes lehet ere is gondolni azoknál akiknél magas a bithiba arány, vagy nem talál meg minden TV csatornát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50358) #20221952 válasza zsolt501 (#50357) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én ezt már mióta írom, hogy van olyan, hogy túl erős jel és akkor azt csillapítani kell... :(

(#50359) Kam1kaze válasza #20221952 (#50358) üzenetére


Kam1kaze
tag

Most nálunk ahogy bekötötték a FTTH-t, mérték műszerrel a lakásban lévő optikát, míg a másik szerelő a lépcsőházi kötőpontnál volt. Lehet akkor állították be a jelerősséget, ha lehet ott ilyet csinálni.

(#50360) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nálunk a Digi most tartott karbantartást a hálózatán és sokkal jobb lett az SD tv adás mínősége, tisztább és nem kockásodik 4k tv-n. De előtte kockásodott, ha közelről néztem. Valaki tapasztalta ugyanezt?

(#50361) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy nyaraló, ahol tányéros digitv előfizetés volt. Az előző tulaj nyilván felmondta, a boxot leadta. A tányér és a koax maradt ahogy volt. Nekem a nyaralóba teljesen elég az ingyenesen fogható alapcsatorna csomag, ami dvb-t tuneres tv-vel meg hagyományos antennával fogható ugye. Van arra valami esély, hogy a fenn lévő paraboláról ezt valahogy megoldjuk előfizetés nélkül? Ha jön róla jel, ahhoz dvb-s tuner kell, hogy legyen a tvben?

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#50362) nfsu17 válasza szetcsuszott (#50361) üzenetére


nfsu17
veterán

"Kezitcsókolom, jó helyen járok?"

Nem, nem jó helyen.
Ez kábeles téma, te meg nem azt akarsz.

Akkor már inkább ide kellene menni, a műholdat meg elfelejteni, mert sok magyar adás nem lesz rajta, bár most az lenne a legegyszerűbb, mert ki van építve. De a mindigtv sem lehet ördöngősség egy antennával.

[ Szerkesztve ]

(#50363) teszt345


teszt345
tag

Sziasztok!
Bp. XI. ker. Kelenföld.
Csak nálam kockásodnak a digitális csatornák, vagy más is tapasztalja ma délután?

(#50364) #20221952 válasza teszt345 (#50363) üzenetére


#20221952
törölt tag

Érden a mai napon minden rendben van, de ne feledd el, hogy ma szeles az idő.

(#50365) #20221952 válasza #20221952 (#50364) üzenetére


#20221952
törölt tag

Illetve majdnem minden rendben lenne...

Másnál sem jön az Érd TV a korábbi frekvencián?

(#50366) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

HBO-t lehet "rendelni" telefonon keresztül is? Mennyi idő általában amíg aktiválják?

(#50367) nfsu17 válasza Ronam (#50366) üzenetére


nfsu17
veterán

és a "kártyát" meg majd elfaxolják? vagy e-mailben küldik?

(#50368) Pityu89 válasza Ronam (#50366) üzenetére


Pityu89
senior tag

Ha van boxod vagy kártyád akkor telefonos rendelés után már aznap szokták aktiválni.

(#50369) Ronam válasza nfsu17 (#50367) üzenetére


Ronam
addikt

Gondolom az meg sem fordult a fejedben, hogy kartya mar van..

Pityu89: Koszi szepen, holnap akkor meg is rendelem.

(#50370) Luissimo


Luissimo
veterán

halihó Mindenki,

Kérdésem, hogy történt valami az uj win appban a digionline progiban, hogy nem találni benne a ChromeCast-ot, ami eddig PC-ről is jól ment?

Droidról rendben müxik, de az onlineplayer.digi oldalon nemtalálom, miota ujraszabták a pofaturáját.

A régiben szépen működött.

VALAKI ??

köszi, üdv, Lui

(#50371) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az alábbi kábel megfelelő-e a DIGI vételéhez (esetleg némi szakmai magyarázatnak is örülnék a tulajdonságokkal kapcsolatban)?

Delock Antennakábel F -dugó > IEC- dugó RG-6/U quad shield 1 m fehér Premium (89405)

A segítő szakmai válaszokat előre is köszönöm!

KissA1026

(#50372) Luissimo válasza Luissimo (#50370) üzenetére


Luissimo
veterán

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=910digionline.png
ilyen sz@r lett az uj pc-s [http://digionline.hu/musorfuzet] oldal, ráadásul még a castolás sem müxik...

van valaki akinél ezek mennek normálisan?

[ Szerkesztve ]

(#50373) Pityu89 válasza #20221952 (#50371) üzenetére


Pityu89
senior tag

Ha igaz amit ír >120 db árnyékolás akkor ez megfelelő a digihez, meg minden más szolgáltatóhoz is.

(#50374) Luissimo válasza #20221952 (#50371) üzenetére


Luissimo
veterán

teljesen rendbenvan a kábel.

Elég az egyméteres hossz ?

(#50375) dh66e válasza Luissimo (#50372) üzenetére


dh66e
veterán

A műsorfüzet nem érint túlzottan,de egy 14" laptopon HQ-ra állítva is botrány az SD adás minősége. :U

[ Szerkesztve ]

(#50376) #20221952 válasza Luissimo (#50374) üzenetére


#20221952
törölt tag

Még sok is, elég lenne az 50cm-es i, ha lenne ilyen.

Találtam még kettőt, az előző és az alábbiak közül melyiket lenne érdemes megvennem?

Oehlbach Antenna S SL 150

Inakustik Premium HDTV Antenna kábel F csatlakozó 1.5m /004262015/

(#50377) pjen válasza #20221952 (#50376) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem egyiket sem.Veszel egy darab 3x árnyékolt koax kábelt,egy apa és egy anya fém csatlakozót,ha nem laksz egy gyárban és normálisan van össze rakva,annak jónak kell lenni.

(#50378) Pityu89 válasza #20221952 (#50376) üzenetére


Pityu89
senior tag

Inakustik botrányosan túlárazott. (Nekem is van tőlük, minőségi tényleg, de annyit akkor se ér, amennyit kérnek érte) És csak hármas szigetelésű.

Kihívod a digit olcsóbban minőségi kábelt szerelnek fel, pont akkorát amekkora kell, és tuti működni fog.

(#50379) Duree


Duree
veterán

Tisztelt urak
Sajnos átkerül az összes Bl mecs közvetítés meg lehet az NB1 is a Spiler tévére. Van esetle valakinek infója , hogy valamikor itt is lesz , mert a Digi ügyfélszolgálatnak fogalma sincs róla.

duree54

(#50380) trec12 válasza Duree (#50379) üzenetére


trec12
addikt

Nem fogsz tudni előre semmit. A Diginél úgy szokott lenni, hogy nincsen infójuk aztán egyszer csak bent van egy új csatorna. Szerintem az ügyfélszolgálat sem tud róla előre. Ha lesz Spíler esetleg feltételezem annál is ugyan ez lesz...

[ Szerkesztve ]

(#50381) shtirley válasza Duree (#50379) üzenetére


shtirley
tag

Szia!

Nem, nem kerül át.
Továbbra is az M4 adja a UCL legfontosabb meccsét. A Spíler csak második körben választhat. A Spílerhez a Sport1-től került a jog, ugyanazok a kondíciók lesznek rá igazak, mint a Sport1-re voltak.

Lesz Spíler a Diginél talán valamikor az ősszel. Pontosabb infóm egyelőre nincs, de már közel a megegyezés.
A fenti állítás egyelőre csak fikció, leírva nem láttam sehol, csak bennfentes mendemondákból tudom. Hiába is kérdeznétek, ennél többet nem tudok mondani.

(#50382) Multibit válasza shtirley (#50381) üzenetére


Multibit
veterán

Azért a bennfentes info néha igaznak bizonyulhat :) Mint ez is anno.

(#50383) #20221952 válasza pjen (#50377) üzenetére


#20221952
törölt tag

De nem jó, vagy nem tudom, hogy miért nem jó. Azért gondoltam arra, hogy akkor legyen egy prémium minőségű kábelem, csak eléggé drágának találom az árát és nem biztos, hogy elérem azt a javulást, amit szeretnék. Félek, hogy nemcsak a koax kábelt kellene cserélnem.

(#50384) #20221952 válasza Pityu89 (#50378) üzenetére


#20221952
törölt tag

Kihívtam, sz*rtak rá, gyakorlatilag olyan kábelem lett mostanra, hogy a végén lévő dugó kettétörtek a kezemben, amikor néztem a kábelezést és a csatlakozást, hogy mi lehet a gond.
Most ezek után csináltassam megint velük?

(#50385) pjen válasza #20221952 (#50384) üzenetére


pjen
félisten

Igen,és ne engedd el amig nem jó.Az az 1 méter kábel nem sokat befolyásol.

(#50386) #20221952 válasza pjen (#50385) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én nem akartam egyik szerelőt sem elengedni, de a fizikális erőszakra képtelen vagyok... :(
Szerintük jó, szerintem nem, döntőbíró meg nincs. :W

Itt van kettő minta: SD és HD.

(#50387) vohanyi válasza Duree (#50379) üzenetére


vohanyi
senior tag

Tudja, csak nem publikus...állitolag lesz..

(#50388) Pityu89 válasza #20221952 (#50386) üzenetére


Pityu89
senior tag

Mi a hiba?

(#50389) 4Grider válasza Pityu89 (#50388) üzenetére


4Grider
nagyúr

Esküszöm, én sem látom... :F

(#50390) sityupityu válasza Multibit (#50382) üzenetére


sityupityu
veterán

Hm, jó lenne ha ez a dolog is bejönne. :)

(#50379) Duree A diginél általában egyébként sem szokott kedves és segítőkész lenni a helyi ügyfélszolgálat. Ha beütöd pl, hogy digi Dorog akkor láthatod, hogy nálunk a google értékelésük megkapta a szarvasmarhatelep jelzőt. Ez azért mindent elárul. :DDD

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#50391) Pityu89 válasza 4Grider (#50389) üzenetére


Pityu89
senior tag

Lehet az interlaced csíkos megjelenése gondol. Az viszont beállítás kérdése, nem a kábelé.

(#50392) azozo válasza 4Grider (#50389) üzenetére


azozo
senior tag

lehet analog ra van állítva neki ;)

(#50393) pjen válasza #20221952 (#50386) üzenetére


pjen
félisten

? Nálam sem jobb.

(#50394) Duree válasza shtirley (#50381) üzenetére


Duree
veterán

Köszönöm az infót hasznos volt.

duree54

(#50395) #20221952 válasza Pityu89 (#50388) üzenetére


#20221952
törölt tag

Az SD egy valódi kockaháború, a HD meg elmosódott és - főleg a végén, amikor már közeliek is vannak - életlen a kép.
Én legalábbis így látom... :(

4Grider: Mint ahogy az előbb írtam.

pjen: Az baj, hogy ha Nálad sem jobb, mert akkor ez központilag ilyen, hiába is vennék egy minőségi prémium kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#50396) pjen válasza #20221952 (#50395) üzenetére


pjen
félisten

Én egy telón néztem, ott jó..

(#50397) 4Grider válasza #20221952 (#50395) üzenetére


4Grider
nagyúr

Senki nem láthatta közülünk azt az eredeti minőséget, amit te egyszer rögzítettél egy bizonyos tömörítési eljárással, majd azt feltöltötted a yt-ra, ahol szintén átesett egy tömörítésen.
Én sd csatornát csak akkor nézek HD/UHD tv-n, ha nincs HD-s párja. A Duna tipikusan nem ilyen.
Ha sd-s csatornát kényszerülök nézni, akkor betartom a képernyő átmérőjéhez meghatározott minimális távolságot. Ez 40 colos tv esetén minimum 3,15 méter, 50 colos esetén már 4 méter.

[ Szerkesztve ]

(#50398) #20221952 válasza 4Grider (#50397) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nem tudom, hogy miről írsz, mert mindenki láthatta az eredeti minőséget, mivel azt tettem fel.

Ha megnyitod a linket, akkor a böngészőben megjelenő oldalon jobb felső sarkánál ott van a letöltés gomb, amivel le tudod tölteni a számítógépre az eredeti ts fájlt.

De mindegy is, akkor tudomásul veszem, hogy nekem más az igényem, mint amit a szolgáltató nyújtani tud és a többség igénybe vesz, így amint lehetőségem lesz lemondom a fenébe a tv szolgáltatást és használom az Internet adta lehetőségeket.

Megjegyzem, hogy ma összefutottam a DIGI egyik szerelőjével, akivel csináltattam egy újabb kábelt, de kábelcsere után a helyzet nem változott... :(

Ami a legrosszabb, hogy nincs alternatíva a DIGI kábel helyett, legalábbis olyan, ami nekem is megfelelne.

[ Szerkesztve ]

(#50399) nfsu17 válasza #20221952 (#50398) üzenetére


nfsu17
veterán

digitálisnál nincs olyan, hogy veszek egy jobb kábelt és akkor jobb lesz a hd adás élessége, színe stb.
sharpen, saturation, gamma... stb-vel játszhatsz a tévé beállításai között és még lehet javítani is ezáltal, meg jól el is rontani.
A digi hd adásai és a legtöbb sd is a lehető legjobb minőségben (magas bitrátával és felbontásban) kerül az előfizetőhöz.
Magyarán ennél (sokkal) jobbat még a gyártó sem tud adni.
A többi szolgáltató még ennyit sem tud adni.
Ott a mindigtv, ami még ennél is gyengébb.
Ott a Vidanet, aminél szintén sok hd csatorna (ami van a diginél is) butább, mint a digié.
Ott a telekom iptv, ami szintén nem versenyez ezzel a képminőséggel.

Tehát ha neked nem elég ez a hd minőség, akkor veled van a baj, mert ez Mo-n ennyi.
4k-t tessék venni a piacról és abban kell majd csalódni, mert ott sem 4k minden, ami annak van írva.
Mint ahogy hd adón sem minden hd minőség, de most ebbe nem menjünk bele.

[ Szerkesztve ]

(#50400) #20221952 válasza nfsu17 (#50399) üzenetére


#20221952
törölt tag

"A digi hd adásai és a legtöbb sd is a lehető legjobb minőségben (magas bitrátával és felbontásban) kerül az előfizetőhöz."

Én ezt nem így gondolom, arról meg teljesen más véleménnyel vagyok, hogy a magasabb bitráta = a jobb minőséggel.

"Tehát ha neked nem elég ez a hd minőség, akkor veled van a baj, mert ez Mo-n ennyi."

Ezért írtam, hogy nekem akkor nem szabad kábel tv előfizetőnek lennem.
Marad akkor az Internet előfizetés és az, hogy ebben az országban ez van... :(

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.