Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50801) rothfb válasza unravel (#50798) üzenetére


rothfb
veterán

A spíleres index fórumon meg mindegyik Digis hozzászólás. Az terjed, hogy fogjunk össze, mert valami felmérés folyik telefonon és személyesen, hogy mennyi digisnek kell Spíler. Nem tudom mi igaz ebből.😃
Az terjed, hogy mindenki hívja a 1272 és jelezze, hogy kell neki Spíler 1-2.

(#50802) unravel válasza mpo (#50800) üzenetére


unravel
őstag

Kit érdekel hányan vannak. Aki nem tudta megoldani magának hogy lássa a kedvenc bajnokságát, azt nem is érdekli igazán.

¯\_(ツ)_/¯

(#50803) rothfb válasza unravel (#50802) üzenetére


rothfb
veterán

Old meg a Spanyol bajnokságot, ha tudod. Milyen jó lenne, ha tájékozódnának emberek, mielőtt beírkálnak dolgokat és kijelentgetnek...
És persze nem macerás streamekre gondolok itt...

[ Szerkesztve ]

(#50804) unravel válasza rothfb (#50803) üzenetére


unravel
őstag

spoiler: a barcelona lesz a bajnok

¯\_(ツ)_/¯

(#50805) mpo válasza unravel (#50802) üzenetére


mpo
veterán

Ő hangos kisebbségről írt.
A csendes többségre kérdeztem rá.

Ha érted, akkor már elavult.

(#50806) rothfb válasza unravel (#50804) üzenetére


rothfb
veterán

Ámen😃

(#50807) szabogabor10 válasza unravel (#50802) üzenetére


szabogabor10
veterán

Oké, akkor jelen pillanatban mit tudnál javasolni annak, aki nem Tarr által lefedett területen lakik? Borzalmas minőségű stream-ek és egyéb zavaros dolgok nem pálya, és persze kizárólag élő adás érdekel.
Már azon kívül persze, hogy költözzön el...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#50808) unravel válasza szabogabor10 (#50807) üzenetére


unravel
őstag

könnyen vagyok mivel olyan helyen lakom ahol minden szolgáltató elérhető
de ha nem ismerősnél nézném vagy kocsmában akkor a kodi topikban néznék szét

¯\_(ツ)_/¯

(#50809) cigam válasza rothfb (#50803) üzenetére


cigam
félisten

A spanyol bajnokság az la liga néven fut? Csak hogy képbe kerüljek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50810) WaterWave


WaterWave
veterán

Sikerült szerválnom ismerős lévén egy horizon GO előfizetést, így a Spíler 1-et tudom nézni, de a 2 őt már nem, de ez is több mint a semmi.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50811) mpo válasza cigam (#50809) üzenetére


mpo
veterán

Ha érted, akkor már elavult.

(#50812) rothfb válasza cigam (#50809) üzenetére


rothfb
veterán

Igen

(#50813) rothfb válasza mpo (#50811) üzenetére


rothfb
veterán

🤔🤣

(#50814) szabogabor10 válasza unravel (#50808) üzenetére


szabogabor10
veterán

Van olyan hely, ahol a Tarr-UPC-Digi-Telekom négyes elérhető? Nem nagyon hiszem.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#50815) mpo válasza szabogabor10 (#50814) üzenetére


mpo
veterán

A Bermuda-négyszög az a hely.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#50816) g0dl válasza mpo (#50800) üzenetére


g0dl
addikt

És hányan vannak, akik nem írják le, hogy nem akarják nézni. ( vagy nem azt játsszuk, hogy hülyeségeket kérdezünk a másiktól?)

Hangos kisebbség .... hát van topik, amit ezért még csak nem is olvasok, olyan unalmas a folyamatos nyivákolás.

(#50817) cigam válasza rothfb (#50812) üzenetére


cigam
félisten

Azért kérdem mert van egy wiki oldal, hogy kik közvetítik. Ha lehet hinni az oldalnak, akkor pár környező országban a Digi Sport fogja közvetíteni.

Romania Romanian Digi Sport, Telekom Sport
Slovakia Slovak Digi Sport
Czech Republic Czech Digi Sport

Ha lehet hinni a transponder listának, a magyaroknak szánt adást is ugyanaz a műhold sugározza, mint a román és szlovák adást. Vagyis ha veszel egy ottani előfizetést, már tudod is nézni. Persze egy műholdas témában jártasabb szakemberrel át kell beszélni.
Ha már műhold. A UPC direkt, és a Telekom műholdas előfizetésén is nézhető a Spiler.
+ Ott vannak a hivatalos ondemand szolgáltatók, akik nem zug tv (re)stream minőségben közvetítik, de erről persze mélyen hallgat a tv2 csoport. Szerintük mindenki más a hibás.

Szóval pár perc alatt ennyit tudtam kideríteni, egy hét alatt a szerelés is meg lenne. Nem annyira lehetetlen mint azt itt páran állítják. Persze pénzbe utánajárásba kerül, de sokkal könnyebb itt huhogni és várni, hogy a sült csirke ingyen a szájukba repüljön.

mpo
Ez egyfajta humor? :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50818) mpo válasza g0dl (#50816) üzenetére


mpo
veterán

Van aki szeretné és le is írja, van aki szeretné és nem írja le.
Van akit nem érdekel és le is írja, van akit nem érdekel és nem írja le.
Csak a másikat nem illik leszólni, leminősíteni.
A hangos kisebbségre reagáltam, mert nem tudjuk a csendes többség mit akar.
Sokan vannak a Facebookon és a topikon kívül, akiknek a véleményét senki nem tudja.

Nincs értelme a kívánságoknak, mert üzleti alapon dől el.

Ha érted, akkor már elavult.

(#50819) mpo válasza cigam (#50817) üzenetére


mpo
veterán

A mostani hsz-od alapján ezt egy másik ember írhatta:
A spanyol bajnokság az la liga néven fut? Csak hogy képbe kerüljek.

Beírtam a címsorba ennyit "la liga" és entert ütöttem.
Nem rakok ki képet az eredményről.

Igen, humorosan akartam a rövidebb, gyorsabb megoldást megmutatni.
Ha bántónak érzed, akkor elnézést érte.

Ha érted, akkor már elavult.

(#50820) cigam válasza mpo (#50819) üzenetére


cigam
félisten

Maximálisan nem érdekel a foci, csak kíváncsi voltam, hogy egy unalmas szombat délután meg tudnám-e oldani. Ezért is kérdeztem rá, hogy amit találtam, elnevezés, az jó-e. Erre te belinkeled hogyan kell guglizni :F Semmi gond, csak na...

Szóval havi 5€-ért kap 5 digisport csatornát, amik valamelyiken menni fog a focija. Ha megrendeli a magyar műholdas digit, csak a kártyát kell cserélgetni, de lehet van két kártyás műholdvevő is.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50821) mpo válasza cigam (#50820) üzenetére


mpo
veterán

Én csak jót akartam, a hat betű sokkal rövidebb a címsorba írva és egyből kiírja:
Spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság
és ezen kívül még sok mindent.
Csak a képhez nem írtam szöveget, de elnézést kértem, nem sérteni akartam, hanem segíteni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#50822) rothfb válasza cigam (#50820) üzenetére


rothfb
veterán

Ha jól értem, annyira egyszerű, hogy először is el kell mennem egy másik országba, hogy nyisnyimusnyi nyelven megértessem magam, vegyek egy ottani előfizetést a jelenlegi kettő mellé, majd jöjjek vele vissza, vegyek egy műholdvevőt (vagy fizessek elő egy negyedik műholdas csomagra valamelyik szolgáltatónál) és cserélgessem a kártyákat mikor milyen csatornát szeretnék nézni nyisnyimusnyi nyelven. Netán minden egyes csatornához vegyek egy külön előfizetést, külön kártyával négy nyelven, mert kb ennyi csatorna érdekel. Mindezt a nem létező milliárdjaimból és a nem létező időmből finanszírozzam. Mindezt az itteni áldatlan állapotok (nincs p*litik*) miatt. Ha így belegondolok, ez így tök logikus, normális és gazdaságos. Nem is értem miért nem csinálja ezt mindenki.🤔🙁

[ Szerkesztve ]

(#50823) cigam válasza rothfb (#50822) üzenetére


cigam
félisten

Ja, hogy akkor már nem is érdekel annyira? Tényleg nehéz akár itt a fórumon ismerősőkön keresztül találni egy Romániában élőt, akinek elutalod a zsét, ő meg futárral elküldi a kártyát? Értem én hogy nem legegyszerűbb, legolcsóbb, de megoldható. És közel sem jár akkora teherrel, mint egy költözés.
Nem mellesleg nézésről volt szó. Kommentátorról, hangsávról nem esett szó :P No meg a félidőben, és két meccs között nyelve(ke)t is tanulhatsz.

Amúgy valóban érdekes, hogy a környező országokban a Digi Sport nyerte, csak nálunk vitte el más. Simán lehet, hogy túllicitálták, és most kénytelenek annyiért adni, amit egyik szolgáltató sem fizet meg. Talán nem véletlen, hogy a spilerextra.hu-n sem megy az online stream(előfizetés).

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50824) rothfb válasza cigam (#50823) üzenetére


rothfb
veterán

"Amúgy valóban érdekes, hogy a környező országokban a Digi Sport nyerte, csak nálunk vitte el más. Simán lehet, hogy túllicitálták, és most kénytelenek annyiért adni, amit egyik szolgáltató sem fizet meg. Talán nem véletlen, hogy a spilerextra.hu-n sem megy az online stream(előfizetés)."
Rátappintottál a lényegre...

(#50825) Kija válasza cigam (#50823) üzenetére


Kija
aktív tag

És szerinted ez a normális eljárás?
Tartson az ember a kábel TV mellé, műholdvevőt, meg fizessen elő több helyen egy szolgáltatásra?
Pedig qrva egyszerű lenne megoldani. Ha sokat kér Vajna, akkor be kell rakni fizetős csomagba és akkor neked pl nem kell fizetned érte, akit meg érdekel az meg csenget érte.
Ja, hogy ez nem kóser a reklámbevétel miatt a Splilernek...
Akkor rakják be a legmagasabb csomagba! Ja, hogy ez meg a Diginek nem éri meg....
Az ügyfél meg le van sz@rva, magasról! És ez itt a lényeg, hogy semmilyen kompromisszumra nem törekednek az előfizetőik, a nézőik érdekében! Egyik fél sem.

(#50826) pjen válasza Kija (#50825) üzenetére


pjen
félisten

Teljesen igazad van,addig törekednek kompromisszumra amíg nekik megéri.Ez egy üzlet és mindíg a lehető legnagyobb haszon a legkisebb ráfordítással fog szem előtt lebegni.Egyébként szerintem konszolidálódni fog a helyzet,csak idő kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#50827) mpo válasza Kija (#50825) üzenetére


mpo
veterán

Ez a hozzászólásod is az enyém sorsára fog jutni.
Törlődik.
Én már nem írok ilyeneket.

Ha érted, akkor már elavult.

(#50828) shtirley válasza cigam (#50820) üzenetére


shtirley
tag

Nem lehet csak úgy előfizetni egy külföldi szolgáltatásra, mert ottani lakcím kell hozzá, ráadásul manapság minden szolgáltató nehezíti a szolgáltatás megosztást (lásd cardsharing), ezért a Digi az összes országban úgy szolgáltat, hogy párosítja a kártyát meg a STB-t. Ráadásul sok esetben ragaszkodnak a telepítéshez is, részben minőségbiztosítási okokból, részben hogy lássák, hogy valós a felhasználási hely.
Egyébként szerintem sem ez a legjobb megoldás, ha már Spílert akarunk nézni.

(#50829) qqcqqc válasza Kija (#50825) üzenetére


qqcqqc
őstag

Vajmáék, mint minden tartalomszolgáltató az alap csomagba akar bekerülni és kész. Abba nem mennek bele, hogy külön fizetős csomagba kerüljön be. Mondjuk nem tudom mit szólna a "tömeg", ha kiraknák a spieler miatt mondjuk a sport1-et :)

(#50830) aygo


aygo
csendes tag

OKOS CSOMAG Akció műszaki okok miatt átmenetileg NEM ELÉRHETŐ!

Ez azért érdekes nem???

(#50831) rothfb válasza aygo (#50830) üzenetére


rothfb
veterán

Szerintem nem kell többet belelátni ebbe, mint ami. Itt Oroszlány modemes részén nincs is okos csomag. Meg gigás net sincs. Meg Sport 2 HD, meg Spektrum HD sem. Legutóbbi "országosan" bekerült csatornák (Spektrum Home) sincsenek. De nem háborgok, mert huzgálják ki az üvegkábelt az utcákban. Szóval lesz valami.

(#50832) MDanny válasza aygo (#50830) üzenetére


MDanny
senior tag

Új ÁSZF szerint nincs okoscsomag 08.17-től, legalábbis az addig létező formában.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#50833) 4Grider válasza rothfb (#50831) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vagy azt kell belelátni, hogy muszáj valahol árat emelni, ha az előfizetők egy hányada (ne részletezzük, hogy mekkora), jó drága külföldi focimeccsek közvetítését várja el.

(#50834) zichie válasza cigam (#50823) üzenetére


zichie
senior tag

Túl bonyolult ez a kártyamegosztás, külföldi előfizetés vásárlás, kártya cserélgetés és még nem is teljesen legális. Elérhetőek hd-ben műholdról a LaLiga meccsei, igaz nem a sláger műholdakról (Astra, Hotbird, Thor, Amos... stb). Még net kapcsolat sem kell hozzá. Azért egy kicsit trükközni kell, meg alternatív firmware kell hozzá.
A MotoGP-t is, amióta nem a digi adja műholdas hd streamből nézem. Itt viszont van némi kényelmetlenség, mert mindig más műholdon megy, így forgatni kell és a mostani szériából egyet nem láttam, mert gyenge volt a jel, az 1 méteres tányér kevés volt.
Magyar kommentár persze nincs, de a MotoGP esetében már megszoktam, ott van kommentár nélküli hangsáv. A LaLiga esetében angol és spanyol van, kommentár nélküli nincs.
Ami még érdekel az a Red Bull Air Race és a három falas karambol billiárd, ezek is jönnek műholdas hd streamből, igaz kommentár nélkül és mindig más műholdról. Ezek teljes egészében kódolatlanok, fta-k, akár csak az Europen Tour Golf. A golf viszont annyira nem érdekel. A krikett érdekelne, de az Európában szinte elérhetetlen.
Szóval van élet a Spíleren és a tv szolgáltatókon kívül is, bár kell egy 1 méternél nagyobb tányér, forgató és egy box.

[ Szerkesztve ]

(#50835) cigam válasza Kija (#50825) üzenetére


cigam
félisten

Neked kell eldönteni, hogy mennyire akarod élőben nézni a meccseket. Én csak felvázoltam, hogy nem lehetetlen, és még csak költözni sem kell hozzá.

shtirley
Azért nem ennyire nehéz. Egyrészt keresel olyant akinek már van, és Ő kér egy második box-ot/kártyát, azt már nem fogják annyira csekkolni. Másrészt előfizethet valamelyik másik műholdas szolgáltatásra is. Pl. az Astra-n is van olyan csomag, amin elérhető.

+ Nincs szükség Spíler 2-re

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50836) pjen válasza MDanny (#50832) üzenetére


pjen
félisten

A honlapon még rendelhető az okos csomag,az előbb néztem.

(#50837) Kija válasza cigam (#50835) üzenetére


Kija
aktív tag

a XXI. században, a piacgazdaság kellős közepén nálunk még mindig nem a vásárló az első...

(#50838) Kija válasza mpo (#50827) üzenetére


Kija
aktív tag

Mert mi politika abban a hozzászólásban?

(#50839) cigam válasza zichie (#50834) üzenetére


cigam
félisten

Nem a hálózatos kártyamegosztásra gondoltam, hanem magát a fizikai eszközt bedugni a vevőbe. Ugye a hálózatos megosztáshoz kellenek olyan eszközök amik ezt tudják, és nem feltétlen legális, ahogy írod is.

Kija
Ahogy írod is, a piacgazdaság nem az ügyfelek elégedettségéről szól, hanem a profitról. Majd ha tömegek mondják fel az előfizetést, és mennek át más szolgáltatóhoz egy jól meghatározható adó miatt, akkor lehet hogy lépnek. De akkor sem azonnal. Ugye emlékszünk arra, mikor kivette a Discovery-t, meg az AXN-t?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50840) Kija válasza qqcqqc (#50829) üzenetére


Kija
aktív tag

Pont erről beszélek.
A Digi nem akar árat emelni, de berakná egy külön csomagba.
A Spiler meg nem akarja külön csomagban adni, ert az reklám bevétel kiesés.
Mi a megoldás szerintük? Ne nézze senki a Spilert...

(#50841) pjen válasza Kija (#50837) üzenetére


pjen
félisten

Sehol nem a vásárló az első.Első mindíg a profit.

(#50842) Intruder2k5 válasza Kija (#50840) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az mondjuk pozitív, hogy nem akar emiatt árat emelni a DIGI, én sem szívesen fizetnék többet semmilyen sportcsatorna miatt, még 20 fillérrel se. A minicsomag esetén említett reklámbevétel kiesés viszont minimális lehet szerintem, hiszen akit érdekel úgyis megvenné a csomagot és nézné a csatornát, akit viszont nem érdekel, az úgysem fog oda kapcsolni ha ingyen van se. Nekem pl. annyit nem ér, hogy be sem hangolnám a TV-n, ha holnaptól bekerülne a kínálatba.

(#50843) Kija válasza pjen (#50841) üzenetére


Kija
aktív tag

Majd ha a többinél lesz Spiler2 és lelép "pár" előfizető akkor lehet majd újraszámolni az egészet...

(#50844) Kija válasza Intruder2k5 (#50842) üzenetére


Kija
aktív tag

Szerintem nem úgy fizetnek a reklám után, hogy hányan kapcsoltak oda, hanem hogy hány háztartásban érhető el.
Egyébként én is a sportcsomag bevezetését tartanám korrektnek. És én ki is fizetném a plusz díját.

(#50845) mprrpm válasza Intruder2k5 (#50842) üzenetére


mprrpm
tag

:K így van (szintén) :K

MPETYA

(#50846) MDanny válasza pjen (#50836) üzenetére


MDanny
senior tag

Igen, a megrendelési felületen valóban, de az akciók között már nem szerepel. Október 24-én még a DigiTel500-assal is rendelhető volt a megrendelési felületen az okos csomag, gondoltam akkor megújítom a hűséget, de azt mondták az hiba és nem lehet, újat sem vesznek fel rá. Gondolom majd lesz valami új, de az is érthető lenne, ha nem indítanának újat.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#50847) pjen válasza Kija (#50843) üzenetére


pjen
félisten

Csak eggyel olvass vissza.

#50844:Mondjuk egy HBO nagyságrendű összeget?Egyébként szerintem kár ezen meditálni.Amint a DIGI megfontolt gazdasági számítások után úgy érzi rentábilis,azonnal be fognak kerülni

[ Szerkesztve ]

(#50848) cigam válasza Intruder2k5 (#50842) üzenetére


cigam
félisten

De nem a reach (valós nézőszám) a fontos, hanem hogy mennyien fizettek elő arra a csomagra, amiben fogható. És ez a szám sokkal nagyobb lesz egy alap, vagy prémium csomagban, mint egy dedikált, tematikusban. Jobban el tudják adni a reklámidőt úgy, hogy akár 2millióan is láthatják, mint hogy lehetséges hogy 100ezer ember (se)fogja látni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50849) Intruder2k5 válasza Kija (#50844) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

& cigam

Ebben lehet igazság, így viszont jó fails számok alapján dolgoznak. Mondjuk frisset nem találtam, kimondottan a Spílerre vonatkozót meg még úgy se (nem is lehet, hiszen csak most indul mindenütt), de egy régebbi felmérés szerint 2,7% körül van a sportcsatornák nézettsége. Ha ezt meg is háromszorozom a Spíler esetén, az sem sok.

[ Szerkesztve ]

(#50850) mpo válasza Kija (#50837) üzenetére


mpo
veterán

Csak a név.
De az nagyon.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.