Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51701) Wasquez válasza #94529552 (#51697) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszönöm szépen megoldotta a visszaállítás a nem működő TV problémát.
A 10-es hibakód miatt hívtak a digi-sek, hogy cserélnék valószínűleg a kártyát.

PC

(#51702) #94529552 válasza Wasquez (#51701) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R

(#51703) trec12 válasza maestro87 (#51699) üzenetére


trec12
addikt

Gyakorlatilag kis túlzással jegelték az Okos csomagosokat. Ha csak nem lesz földindulás és égomlás marad az ár. Esetleg felmondhatja a szolgáltató de az meg ugye elég hülyén nézne ki. Azért az újak sem járnak rosszul még listaáron is ár-értékben nagyon jó a Digi. Igaz van kihívója a Flip és ott hűség sincs.

[ Szerkesztve ]

(#51704) maestro87 válasza namenlos (#51700) üzenetére


maestro87
őstag

És a következő évben meg lehet hosszabbítani úgy a hűséget hogy az első 3 hónap megint csak 2900 Ft legyen?
Online még mindig nem lehet meghosszabbítani? :F

(#51703) trec12: Igen, de azért mégse annyi. :((( Például nekünk telefon nem kell, igaz hogy csak 200 Ft, de akkor is. Anélkül meg ahogy látom már nem lehet hűséget vállalni. Vagy okos csomagban is kötelező volt a telefon?

(#51705) so_ha


so_ha
senior tag

A régi ügyfelek új szerződéskötését hozza el, ha FTTB-s területen mindenkit átkötnek FTTH-ra, és így önként és dalolva aláír egy új szerződést már az új paraméterekkel. Az új "átterelés" alól csak az kivétel, akit már az új csomag elött FTTH-ra kötötték. Így az ügyfelek jelentős része már az új stratégia alapján szerződik a Digi-vel, a régi árakat tehát a technológiai váltásig élvezheti mindenki, ami az előzetes szerint idén, illetve legkésőbb jövőre lezajlik mindenhol.

Nálam a számlázásnál látható, hogy kis homokszem azért volt/van a Digi elszámolásában, mert a múlthavi számlámon a 25-én lejáró hűség időig volt okos csomagom, utána listaáras, majd a most megkapott novemberi számlán ezt sztornózták, és maradt minden a régi áron, de meglepő módon szintén okos csomag megjelöléssel.

(#51706) trec12 válasza maestro87 (#51704) üzenetére


trec12
addikt

Igen.

(#51707) trec12 válasza so_ha (#51705) üzenetére


trec12
addikt

Nálam is stornozás lett a vége de én szóltam a 1272-re. Úgy látszik néhányunknak listaárat számláztak ki lehetséges, hogy miután szóltunk páran akkor kezdtek el ennek utána nézni és korrigáltak minden érintettnél.
Az FTTH-nak meg örülök is meg nem is (nem az árral lesz gondom) hanem nálam a lakásba bejövő koax falban megy el kér irányba már a bejáratnál; na az jó móka lesz ha jön az FTTH... :U
Még az előző tulaj csinálta meg, hogy nem látszik semmi - de még kiszedni sem lehet - akkor úgy látthatta örökké való lesz a koax. :)

[ Szerkesztve ]

(#51708) so_ha válasza trec12 (#51707) üzenetére


so_ha
senior tag

Én a helyi ügyfélszolgálaton voltam, ahol az ügyintéző hölgy azt mondta, hogy csak kicsit emelkedik az előfizetésem, de nem lesz listaár. Én erre mondtam, hogy olyan nincs, vagy marad a törvény szerint a régi ár, vagy listaárat fizetek. Nem sikerült közös nevezőre jutnunk, hiába mondtam, hogy számtalan lejárt okoscsomag változatlan áron megy tovább máshol. Javasolta a jogi osztály felkeresését. Mielőtt megreklamáltam volna bárhol, addigra jött a következő havi számlám, ahol sztornózva voltak a tételek, azaz maradt a régi ár változatlanul. Már csak azt nem értem, ha lejár az okos csomagom 10.25-én, akkor utána miért maradtam szintén "okos besorolásba". De ez utóbbi már valószínűleg így marad, amíg az FTTH bekötés miatt új szerződést kell aláírjak a Digi-vel.

Már a januári számlával jött a hír/értesítés az optikai átalakításról, hogy idén aktuális nálunk, de így október közepén egyre valószínűtlenebbnek tűnik, talán majd jövőre. Nálam is a falban mennek a kábelek, de nem "betonoztam" be (nem mindenhol megy csőben, de szerelhető :K ).

(#51709) trec12 válasza so_ha (#51708) üzenetére


trec12
addikt

Ez az átépítés az FTTB->FTTH-ra hát nem tudom belefér-e kettő évebe? Itt Győrben még csak nem is hallottam, hogy elindultak volna vele. :(
Ott vannak még az Inviteles területek is ott meg komplett települések kiépítéséről van szó, akkor az mennyi idő lesz?

[ Szerkesztve ]

(#51710) Pasa


Pasa
csendes tag

Lejárt a hűségem és maradt a régi ár. 4780 Ft. :C
Érdekes, hogy továbbra is okos csomagként szerepel a számlán.

(#51711) Varszegig


Varszegig
veterán

Ezt a régi okoscsomag árat ha akarják egy tollvonással meg tudják szüntetni: bevezetik az 1000/1000-es csomagot, többit megszüntetik, át kell szerződnöd, problem solved. Szóval, ha nagyon akarják, simán megoldják.

(#51712) nfsu17 válasza Varszegig (#51711) üzenetére


nfsu17
veterán

rengeteg régi "csomag" (nem csomag, de most nem jut eszembe jobb szó) van, amire már nem lehet kötni, de szolgáltatják.
digitel500 pl.
elég sokáig futnak ezek a csomagok párhuzamosan temérdek másik csomaggal.
csak ezekre már nem lehet kötni, de nem dobnak ki belőle rögtön, lehet majd csak évek múlva.
többen írták már, hogy tudnak-e okoscsomagot kötni (akkor még volt, most már nem így hívják, mint tudjuk) úgy, hogy tv+ezres net+digitel500.
Ezt azok kérdezték, akiknek jelenleg is van 500-as telójuk.
A válasz persze az volt, hogy nem tudnak kötni (mert az 500-as tel. már nem adható újaknak), de listaáron mehet egymás mellett a 3 szolgáltatás.
Nem mondták azt nekik, hogy bocs, de ki vagytok rúgva, nincs már digitel500.
Persze eljön majd az idő, hogy ez is megszűnik, de azok más szolgáltatóknál is évek kérdése.
És általában olyankor úgyis előjönnek egy még jobb csomaggal, szóval úgymond nem kár érte.

Bár a digi megteheti, hogy offolja a usert saját kezdeményezésére, de szóljon, akivel ilyet tett az elmúlt időben.
400ft havi bukó még mindig jobb mint mínusz 5000.

(#51713) Örni


Örni
senior tag

Kb. egy hete a beltéri egységeken nem jön be a 3 rádió adás, a harmadik tv-n, amihez nem kell beltéri, viszont bejönnek. Mi lehet a baj?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#51714) trec12


trec12
addikt

Megújult a honlap. Szerintem jobb lett. :K

[ Szerkesztve ]

(#51715) Varszegig válasza nfsu17 (#51712) üzenetére


Varszegig
veterán

Ez csak szolgáltató döntése. Bármikor dönthet úgy, hogy beszántja a régi csomagokat, és mindenkit átrak a megmaradt egybe. Hasonlót csinált a telenor pár éve. Nem mondom, hogy népszerű volt, de megteheti. Arra utalok, hogy ha nagy fejfájás a diginek a sok okoscsomag árban ragadt előfizető, akkor azért van törvényes megoldás. Sőt lehet ezt kedvesen is csinálni, belógatom az 1000/1000-es csomagot, sokan ettől izgalomba jönnek, és maguktól átszerződnek. A maradékot meg be lehet szántani 1-2 év múlva. Nem mondom, hogy így lesz, de meg lehet oldani.

(#51716) Watt25


Watt25
veterán

Kiraktam a régen tervezett videómat. Csak Magyarországról tekinthető meg, a végén lévő TV2-s műsor miatt. Majd csinálok világra szóló verziót is. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51717) nfsu17 válasza Watt25 (#51716) üzenetére


nfsu17
veterán

ügyes.
de a f.s mindigtv adásához "kár volt" hozzámérni egy sokkal jobbat.
vagy csak nekem túl egyértelmű (mivel tudom, hogy milyen bitráta, milyen felbontás mindegyik), hogy a mindigtv nem fogja hozni a kábeles minőséget.
ezzel nem leszólom a földit (sem a videót), mert ingyen ez is bőven jó, csak én tudtam, hogy ez lesz az eredmény.
egy IPTV vs digi már sokkal izgalmasabb lehetne, mert ott már nagyobb ellenzék szokott lenni, hogy van olyan jó az IPTV is (mondjuk tele.om).

(#51718) szucstom válasza nfsu17 (#51717) üzenetére


szucstom
őstag

Ahoj. Attól függ honnan nézed. Én mostanság azt veszem észre tréhóm iptv esetén, ha hd adást néz vki a tévén, konkrétan az egekbe szökik a feltöltési sebesség, így alig lehet mondjuk streamelni bármit is. Érdekes, hogy kb. egy hónappal ezelőttig semmi gubanc nem volt... Alig várom hogy költözzhessek és szolgáltatót váltsak.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#51719) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

egy monitort szeretnék használni TV-ként számítógép nélkül DIGI Kábel előfizuval, és ehhez szeretnék valamilyen eszközt.

Esetleg tud valaki ilyet ajánlani?

Ha nem akkor milyen szabványt kell tudnia az eszköznek, hogy működjön kábeles DIGI előfizetéssel, DVB-C?

(#51720) Intruder2k5 válasza VinoRosso (#51719) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

HDMI portos DVB-C box kell hozzá, ilyet kérhetsz a DIGI-től is, azt hiszem 300HUF/hó az ára, vagy vehetsz is magad, az meg 8-10k körül indul.

És igen, ebből adódóan a DVB-C szabványt kell ismernie az eszköznek.

(#51721) mpo válasza VinoRosso (#51719) üzenetére


mpo
veterán

FULL HD, DVB-C monitorok, olcsótól a drágáig:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#51722) Watt25 válasza VinoRosso (#51719) üzenetére


Watt25
veterán

Arra vigyázz, hogy ha digitálisan (HDMI, DVI) vinnéd a jelet a monitorba, akkor tudnia kell a monitornak a HDCP-t. (Ha nincs rajta HDMI bemenet, akkor valószínűleg nem tudja.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51723) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Köszönöm a válaszokat.

Ez megfelelhet a célra?

A monitor pedig ez.

Sajnos a hivatalos oldal nem írja, hogy HDCP compliant e.

(#51724) #29810560 válasza VinoRosso (#51723) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Ez megfelelhet a célra?"

Ezzel én óvatos lennék, mert ez ATSC szabványra készült eszköz.

"Applicable Regions: USA/Mexico/Canada North America"

(Elvileg van benne DVB-C tuner rész is, de elég kevés az infó róla.)

Válassz inkább Európai régióra készült terméket!

Egyébként miért nem veszel olyan monitort amiben DVB-C tuner is van? Ha már monitorban gondolkozol!? :F

(Linkeltek is ilyeneket az imént.)

[ Szerkesztve ]

(#51725) VinoRosso válasza #29810560 (#51724) üzenetére


VinoRosso
veterán

mert a monitor már adott

valaki esetleg tudna ajánlani olyan eszközt ami EU régióban is működik? Én nem nagyon találtam ilyen 10k-s árkategóriában. 100k-ért persze van de annyit nem szánok rá.

[ Szerkesztve ]

(#51726) #29810560 válasza VinoRosso (#51725) üzenetére


#29810560
törölt tag

Íme, pl. egy kínálat.

... és mennyi eladó van még? ;)

[ Szerkesztve ]

(#51727) istnag válasza VinoRosso (#51725) üzenetére


istnag
addikt

(#51728) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Zsír, köszönöm a válaszokat. Akkor már csak a monitoromnak kell jónak lennie, de sehol se látom, hogy HDCP compliant-e.

Ha D-subon kapná a jelet akkor esetleg nem megkerülhető a dolog?

(#51729) Watt25 válasza VinoRosso (#51723) üzenetére


Watt25
veterán

Biztos vagyok benne, hogy ez nem lesz jó. Tipikus kínaiak, egyszerűen beleraknak a címbe minden buzzword-öt függetlenül attól, hogy van-e köze hozzá. Ez tuti csak ATSC-t támogat, ez használhatatlan Európában.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51730) Watt25 válasza VinoRosso (#51728) üzenetére


Watt25
veterán

Ha D-subon kapná a jelet akkor esetleg nem megkerülhető a dolog?
Írtam, hogy csak digitális jel esetén kell tudnia a HDCP-t. Viszont kérdés, hogy a box-on van-e VGA kimenet. (Nem annyira jellemző!)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51731) Bogyi007 válasza VinoRosso (#51723) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ha nem akarsz kódolt csatornát a Diginél (nem kell Film Now, Hbo és SuperOne HD) akkor javaslom ezt.

Sok helyen kapható, itt a topicban is használjuk páran, tehető rá pendrive vagy külső vinyó a felvételhez és lejátszás végett. A felvételeket bármin vissza lehet játszani. És nem is drága.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#51732) Wasquez


Wasquez
senior tag

Miért kéri a tv az HBO csatornák közti váltogatásnál a pin kódot, ami négy 0-a?

PC

(#51733) pjen válasza Wasquez (#51732) üzenetére


pjen
félisten

A gyerekzár körül keresgélj,legalábbis nekem az oldotta meg.

(#51734) Intruder2k5 válasza Wasquez (#51732) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Törvényi előírás meghatározott műsorok esetén. Nem tudom csak 18-as karikától vagy lejjebb is, de van ilyen, és bár kikapcsolható, de ennek kell legyen az alapbeállítás.

(#51735) mpo válasza Wasquez (#51732) üzenetére


mpo
veterán

A Samsung régebbi tévéiben az Adás menüben Műsorbesorolási zár néven volt.
Ezenkívül van még gyerekzár is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51736) #29810560 válasza Wasquez (#51732) üzenetére


#29810560
törölt tag

A CAM-okat (CAM + Card-okat) bekapcsolt gyerekzárral adja át a DIGI. (Törvényi előírás).
A CAM menüjében kik/be kapcsolható a gyerekzár ill. a kód megváltoztatható. (A default kód '0000'.)

[ Szerkesztve ]

(#51737) Wasquez


Wasquez
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat, ez eszembe se jutott!

Elvittem ma a 10-es hibakódos kártyát az ügyfélszolgálatra, és kérdezték, hogy ez így volt végig a TV-ben, mert lehet, hogy fordítva volt benne a kártya.
Mondtam, hogy csippel a cam kék oldala felé raktam be. Az úgy nem jó, a kártya kék oldalának kell a cam digi felirata felé állnia. Úgy, ahogy most a zacskóban odaadják.
Mondtam az ügyfélszolgálatosnak, hogy a leírás alapján tettem bele, de ha jól emlékszem fordítva nem 10-es hibát írt, hanem, hogy nem érzékelhető kártya.
Hazahoztam, kártya nem megfelelően van behelyezve, megfordítom, 10-es hibakód, aztán 9-es. Most már csak várok. :)
Nyilván előfordul az ilyen, de az, hogy a bekötés is elég nyögvenyelősen ment, harmadjára sikerült, mert nem sikerült a központnak rendesen átadni a tudást a bekötősöknek, és nem találták, hogy melyik oszlopról kell húzni. Harmadjára raktam össze, hogy a telefonosok más infót mondtak nekem, mint amit a szerelők gondoltak, hogy honnan kell bekötni.

PC

(#51738) #29810560 válasza Wasquez (#51737) üzenetére


#29810560
törölt tag

DIGI Smart CAM info.

DIGI Smart CAM Felhasználói kézikönyv (PDF).

Ezek a linkek minden kérdésre választ adnak. ;)

(#51739) Wasquez válasza #29810560 (#51738) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszi, ezekett olvastam, a gyerekzár nem ugrott be, a kártyát meg jól raktam be, az ügyfélszolgálatos adta fordítva összerakott csomagba.

HBO-GO másnál is Bufferel állandóan?
Rengetegszer kint marad a Bufferelés felirat, sötétített háttérrel, mialatt megy a film a háttérben.
Lg hülyesége?

[ Szerkesztve ]

PC

(#51740) Örni válasza Örni (#51713) üzenetére


Örni
senior tag

Erre semmi ötlet?

Milyen technikai átállás volt mostanában? Az befolyásolhatta?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#51741) mpo válasza Wasquez (#51739) üzenetére


mpo
veterán

Az ilyenekhez ajánlott UTP kábelt vagy 5 GHz-es WIFI-t használni. Ha ennek ellenére is bufferel, akkor a tv a hunyó.
A 2,4 GHz-es WIFI nem elég, pláne ha WIFI erdő közepén vagy.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51742) mpo válasza Örni (#51740) üzenetére


mpo
veterán

Csatornafrissítés megoldja.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51743) Wasquez válasza mpo (#51741) üzenetére


Wasquez
senior tag

Az egyik TV 100-as portban van, a másik 2,5-ös wifin.
Valószínű, hogy a TV csinálja.
Az androidos box-nál a mobil nettel láttam, amikor behorpadt a sávszélesség, akkor a képminőséget vette vissza, de most már optikán van, és az a furcsa, hogy a TV-n közben elindul tovább a film, de a Bufferelés felirat kint marad, és el van halványítva a háttérben a film.

PC

(#51744) mpo válasza Wasquez (#51743) üzenetére


mpo
veterán

Itt kereshetsz megoldást, ha nem találsz, akkor LG üfsz-re e-mail és segítenek.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#51745) vivaldee


vivaldee
csendes tag

Sziasztok!

Bárhogy próbálom nekem nem sikerül behangolni a 746 mhz -en lévő csatornákat.
Tudna esetleg valaki segíteni ebben,hogy mit tegyek ,hogy végre behangolja a tv-m ezeket a csatornákat?

Köszönöm!

(#51746) Örni válasza mpo (#51742) üzenetére


Örni
senior tag

Dehogy oldja...

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#51747) mpo válasza Örni (#51746) üzenetére


mpo
veterán

Már nincs set-top-boxom, de a tévénél is ki kell választanom, hogy a csatornalistában mit akarok látni:
Összes
TV
Rádió
Analóg.

Ezekből tudok kedvenceket létrehozni.
Ha a TV-t választom, nem lesz rádió.

A beltéri alatt (ami műholdasnál van), set-top-boxra gondoltál?

Ha érted, akkor már elavult.

(#51748) Örni válasza mpo (#51747) üzenetére


Örni
senior tag

Persze. Kaon 1600HD. Kikapcsolásnál ez ugye mindig frissíti a csatornalistát. Múlt hét óta nincs hangja a rádióknak, a listán rajta vannak, nem az a probléma, hogy nem találja őket.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#51749) mpo válasza Örni (#51748) üzenetére


mpo
veterán

Én esténként az elosztót lekapcsoltam (tv+box) és nem emlékszem, hogy bekapcsoláskor frissített volna, sőt biztos, hogy nem, mert az időbe kerül.
Ha megfrissíted és ennek ellenére is fennáll a hiba, akkor 1272, mert övék az eszköz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51750) Örni válasza mpo (#51749) üzenetére


Örni
senior tag

Kikapcsolásnál első dolga frissíteni, halál idegesítő és nem lehet ezt kikapcsolni benne. Digi ügyfélszolgálat nem tudott hozzászólni a témához, csak a szokásos hülyeségeket írogatták.
Arra tippelek, hogy valami modernizáció történt Diginél és ezzel már nem tudott mit kezdeni a box hardvere :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.