Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51351) mpo válasza Đusty (#51349) üzenetére


mpo
veterán

Nem varrják a nyakadba, fizethetsz listaáron is.
Ha még az Okos csomag hűségidőben vagy, akkor emelheted az internet sebességet, de nyilván többet fizetsz, annyit, amennyibe az Okos csomagban ez kerül.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#51352) Bogyi007 válasza rothfb (#51338) üzenetére


Bogyi007
veterán

Csatlakozom. Nálunk is ugyanez a helyzet, annyiban különbözik hogy itt már van ATV HD (ez mondjuk nem hiányzott :)) ) viszont a net maximuma 4/1 mega össz vissz.

Többieknek:
Egyébként meg menjetek a francba! :DDD
Láttam hogy 77 hozzászólás lett hirtelen, azt hittem hogy kaptunk Spíler Tv-t már....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#51353) #29810560 válasza mcfly82 (#51343) üzenetére


#29810560
törölt tag

Most már csak azt kellene eldönteni, hogy a szolgáltatás ára szerződési feltétel-e!? :F

... mert, ugyebár a törvény szerződési feltételekről szól. Nagyon nem mindegy hogy az ár is bele számít-e ebbe!? ;)

Amúgy érdekes dolog lesz a számlázás azon előfizetők esetén, akik úgymond maradnak az Okos csomag áron, de már határozatlan idejű szerződésük van. Milyen jogcímen is kapják a listaártól eltérő árat?
A törvény szerint nem járhatok rosszabbul szöveg lesz odaírva vagy mi? :F

(#51354) mpo válasza Bogyi007 (#51352) üzenetére


mpo
veterán

Az nem 77 hozzászólás lesz, kivéve ha folyamatosan törlik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51355) trec12 válasza #29810560 (#51353) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem igen. Ha jól tudom a díjszabások az ÁSZF mellékletét képezik a szolgáltatóknál ill. az akciós szabályzatokat is mellékletekben teszik közzé. A Diginél ez a G melléklet. Amikor aláírod ezeket mind elfogadod.

[ Szerkesztve ]

(#51356) #29810560 válasza trec12 (#51355) üzenetére


#29810560
törölt tag

Akkor megnyugodtam, mert sikerült egy olyan törvényt hozni ami alapján mindaddig Okos csomag árat fizetek, amíg a szerződést én vagy a szolgáltató fel nem mondja, lévén határozatlan idejű. ;)

Bár azt még mindig nem tudom milyen jogcímen fizetek majd kevesebbet, mint az az előfizető aki bemegy és mindhárom szolgáltatásra listaárral szerződést köt? :F

... merthogy én is "listaárat" fizetek - csak egy kicsit más listaárat - meg Ő is, mert nekem sincs határozott idejű szerződésem, meg neki sincs. Szóval két listaár lesz egy igazi, meg egy olyan aki(k)re az - azóta megszűnt - Okos csomag ár "ragadt rá". :DD

[ Szerkesztve ]

(#51357) trec12 válasza #29810560 (#51356) üzenetére


trec12
addikt

Ez legyen a törvényalkotó és a szolgáltatók jogászainak a gondja. De már írtam korábban ha tényleg azzal a céllal született a törvény, hogy maga az ár nem emelkedhet - bár tudom egy szóval nem írnak árat sehol a törvényben - akkor ez így nagyon érdekes... :U

[ Szerkesztve ]

(#51358) #29810560 válasza trec12 (#51357) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Ez legyen a törvényalkotó és a szolgáltatók jogászainak a gondja."

Hááát nincsenek is álmatlan éjszakáim emiatt. :N
Ebben biztos lehetsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#51359) nfsu17


nfsu17
veterán

Megnéztem neten az októberi számlát, ami pont a 2 év (okocsomag, FTTH) hűség lejárta idejére vontakozik.

Megbontották a dolgokat.
DIGINet 1000 2018/10/01 - 2018/10/31 4 090 Ft (mondjuk ez elég húzós :D )
tv, telefon ugyan így, teljes hónap.

aztán listázza a kedvezményeket.
Anno volt egy olyan, hogy új belépők a 100-as net akkori áráért kapják 2 évig az ezreset. 4890 ft körül volt az egész csomag (3 szolg.), megvan a plakát, valami ilyesmi. De ennyiért amúgy csak 100-as net járt volna FTTH területen is, de mivel ez új kiépítésű rész volt, ezért adták az ezrest...a 100-as árán.

és a kedvezmények:
2018/10/01 - 2018/10/18 (ez az a kedvezmény, amiről fentebb írtam, gondolom 18-ig szólt a 2 év hűség.

de van egy ilyen sor is:
DIGINet 1000 kedvezmény 2018/10/19 - 2018/10/31

lényeg a lényeg.
ha a telefonbeszélgetést nem számolom, akkor 125Ft-al emelkedik ennek a törthónapnak az összege, mert vége a hűségnek.
ha 13 napra számolok 125Ft emelést, akkor az 31 napra ~300 Ft.
de ez így nem jó, mert ennek az új hűséggel is többre kellene kijönni ~400 Ft-al (pedig még meg sem hosszabbítottuk).

ha a kedvezmény sort (a városit) a következő számláról törli a digi és marad a többi listaáron (4090 Ft? :DD ), akkor elég húzósra jön ki.
de ezt majd a köv. számláról megtudjuk.

szóval nem lettem okosabb.
max annyi, hogy biztos lesz emelés.

de majd ha papír alapon megjön a számla, kíváncsi leszek lesz-e benne róla szó, hogy felszólítanak, hogy lejár a hűség, mit szeretnék tenni.
csak mert ÁSZF szerint szólni kéne 90 nappal előtte. de ilyen nem volt.

de mindegy is, mert úgyis lesz újabb "1 év hűség" 3 hónap hűség, és 5000 lesz a havi a mostani a 4280 helyett.
ami azért 17% emelés akár hogy nézem.

amúgy olvassátok el a mindenkinek csomag "végét".
"A kedvezményes – 3 hónapos – időszak elteltét követően a szolgáltatások ÁSZF szerinti listaára fizetendő. DIGI MINDENKINEK csomag csak DIGI szolgáltatási területeken, DIGI ügyfelek számára elérhető."
Tehát gond nélkül tud (fog?) majd emelni, még csak 1 évet sem kell várnia, hogy magasabbat fizess adott esetben

(#51360) mpo válasza nfsu17 (#51359) üzenetére


mpo
veterán

max annyi, hogy biztos lesz emelés.

Nem emelés, hanem kedvezmények csökkennek.
Ha a Tesco egy hétig 300 helyett 250-ért adja a Budweisert, utána megint 300-ért, az nem emelés, csak vége az akciónak.

csak mert ÁSZF szerint szólni kéne 90 nappal előtte. de ilyen nem volt.

Ebben igazad van, ezt hanyagolják.

de mindegy is, mert úgyis lesz újabb "1 év hűség" 3 hónap hűség
Egy év hűség, nem 3 hónap, mert ha előbb megszűnik, a kedvezményt vissza kel fizetni.

Tehát gond nélkül tud (fog?) majd emelni, még csak 1 évet sem kell várnia, hogy magasabbat fizess adott esetben

Ebben nincs igazad, mert a képen az Összes kedvezmény 12 hónap alatt rovatban, csak úgy számolható ki, ha nem változik a listaár.
5725-2900=2825*3=8475

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#51361) rothfb válasza Bogyi007 (#51352) üzenetére


rothfb
veterán

Az kemény. Akkor az docsis 2 még. Itt legalább már docsis 3 van, ezért a nagyobb sávszél.

(#51362) rothfb


rothfb
veterán

Mit össze kínlódtok itt, de komolyan. Nem mindegy, hogy egy-két ezerrel több vagy kevesebb a számla? Nem vagyok gazdag, de ma már szinte semmit sem ér két db ezres. Ti meg itt szenvedtek, hogy jaj, most emelik, nem emelik... Mintha az eddigi 3000-ről 13000-re emelnék...

(#51363) Bogyi007 válasza rothfb (#51361) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ezért is van inkább netem a Telekomtól.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#51364) Flashget válasza trec12 (#51287) üzenetére


Flashget
félisten

Gyakorlatilag az osszes panelt erinti akkor...

Realme GT Master Edition

(#51365) mpo válasza rothfb (#51362) üzenetére


mpo
veterán

Havi 4-500 Ft-ról szól nem ezrekről.
A Digi a legolcsóbb, ár/érték arányban a legjobb (FTTB és FTTH területen), egyesek mégis szeretnék életük végéig fizetni azt, amit egy évre írtak alá.
A törvény szövegébe olyat látnak bele, ami nincs ott.
A benzin, a cigi, a dohány árával nincs semmi probléma, azokkal minden rendben.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51366) rothfb válasza mpo (#51365) üzenetére


rothfb
veterán

Hát ez az... ha bele gondolunk, 1 liter benzinről beszélünk, ami még a legtakarékosabb kocsival is max 25 km. Havonta. Gyerekek, ne már... Más haszontalan dologra meg simán kidobjátok a sokszorosát.

(#51367) mcfly82 válasza rothfb (#51362) üzenetére


mcfly82
tag

Kívánom, hogy ne tudd meg, milyen az, amikor dönteni kell, hogy kaját veszel vagy fűtesz.
Nagyon közeli családtagomnál (apósoméknál) volt ilyen helyzet nem is régen. Ott nem 1-2 ezer, de pár százas is számít havonta. Nem tokaji aszút isznak... És igen, Digi előfizetésük van, mert az egyetlen szórakozási lehetőségük (nyilván 'elektronikus', mert persze lehet olvasni, rejtvényt fejteni is) a tévé.
Csak azért írom le, mert nagyon háborogsz, hogy mit képzelünk, hogy itt a fórumban ilyenekről írunk. Nem tudom, miért zavar ez téged, de mindegy is. Csak fogadd el, hogy van akinek számít.

(#51368) rothfb válasza mcfly82 (#51367) üzenetére


rothfb
veterán

Én is láttam, sőt tapasztaltam is, hogy milyen, amikor alig jössz ki a pénzből, amit keresel. De az én helyzetemben, vagy akár abban, amit láttam, nem az volt a legfőbb gond, hogy a Digi előfizetés 1000 Ft-al olcsóbb vagy drágább. Hanem, hogy nem telik előfizetésre és antennával fogtuk be, vagy éppen fogták be a műsorokat. Ha valakinek már ilyen gondja van, hogy kaját vesz vagy fűt, akkor nem annak kellene a problémának lenni, hogy 400 Ft-al drágább a gigabites net és a 100+ csatornás tv. Akkor le kell mondani az előfizetést és helyette mindkettőt jobban meg lehet oldani. Fűtést és kaját is.
Félreértés ne essék, nem okos vagyok, mint mondtam, magam is voltam ilyen helyzetben és láttam is már ilyet. Azért "háborogtam", mert ide fórumba nem a 400 Ft "nem mindegy idevagyoda" emberek szoktak beírni... Zavarni nem zavar, csak túl soknak találtam már a lamentálást ezen a pár száz ft-on, amikor ez kb 15 zsemle ára. Nem tartottam valószínűnek, hogy ez bárkinek itt problémát jelenthet. Akinek mégis, annak általában nincs ilyen előfizetése. Sőt tv-je sincs.

(#51369) dh66e


dh66e
veterán

Remélem mindenki túl van a sokkon,feltennék egy kérdést. :)
Kell mókolni LG UJ (6307) szériás tévén a digihez a beállításokban(régióváltás,kézi keresés mert nem találja a közszolgálati csatikat)?

(#51370) #29810560 válasza dh66e (#51369) üzenetére


#29810560
törölt tag

Elvileg nem kell mókolni, de a kézi keresést érdemes kipróbálni, mert az megmutatja az RF jel jellemzőit (szint, minőség).

(Nekem UH szériás LG-m van és mindent megtalál.)

[ Szerkesztve ]

(#51371) dh66e válasza #29810560 (#51370) üzenetére


dh66e
veterán

Remélem igazad lesz mert különben át kell baktatnom a város másik felére beállítani.
A jelszint értékek rendben voltak egy samu tévén előtte,bár fene tudja LG-be milyen gyenge/erős tunert szereltek.
Köszi!

(#51372) #29810560 válasza dh66e (#51371) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nagyon gyakori, hogy a (relatív) túl erős jel miatt ugorja át az egyes frekvenciákat (MUX-okat).

(#51373) Flashget


Flashget
félisten

off
egy munkagep elvagta az UPC optikai kabelet, emiatt tobb telepulesen nincs szolgaltatas.
jok a kommentek :"UPC azt kivanom onoknek, hogy az UPC legyen a szlgaltatojuk." :D
[link]

Realme GT Master Edition

(#51374) #94529552 válasza dh66e (#51369) üzenetére


#94529552
törölt tag

Automatikus hangolás, mint itt a videó szerint, csak nem UPC hanem További szolgáltató, de ha nincs meg, akkor kézi keresővel is lehet csatornát hozzáadni, például: Digi, M4 Sport hozzáadása /DVB-C - Digitális kábeles/ [HUN].
Itt a többi videó webos kezeléséről, ez 3.0 vagy 4.0 is hasonló. Továbbá itt a tv-hez tartozó használati is.

(I)QAM Érték mindig 256 Symbol Rate 6900, kivéve a közszolgálati adóknál, ahol ez 6000(/I), ezek benne vannak az összefoglalóban, de a Digi oldalán is ott lesz.
Vagy a kereső is sokat segít: közszolg.

[ Szerkesztve ]

(#51375) Luc22


Luc22
csendes tag

Ahol az Invitel építi a Szupergyors Internetet oda mar Digi-t fognak várhatóan behúzni?
Tehát a Digi csomagjait fogjak mar kínálni várhatóan?

(#51376) Intruder2k5 válasza Luc22 (#51375) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valószínűleg igen, mert állítólag az összes többi Invitel réz hálózatot is optikára cseréli a DIGI a következő két évben. Bár nekem ez a határidő elég szűkösnek tűnik, de hát ezt nyilatkozta a DIGI.

(#51377) kg4u válasza dh66e (#51369) üzenetére


kg4u
csendes tag

Kicsit újabb típus, de nálam így megtalált mindent: Auto. hangolás -> Kábel -> További szolgáltató: Itt átállítod a "Gyors" keresést "Hálózat"-ra, és az Induló frekvenciához beírod a 114000-et.

(#51378) szemcsi65


szemcsi65
csendes tag

Hello!Érdeklődök.BP XVII.ker Újakadémia lakótelepen köttettett be Valaki Digi kábelTvt+1000net+telót

(#51379) unravel


unravel
őstag

410 MHz
Hunyadi TV Teszt

¯\_(ツ)_/¯

(#51380) rothfb válasza unravel (#51379) üzenetére


rothfb
veterán

Ez gondolom valami nagyon fontos, később agyon nézett budapesti csatorna. Kellene még pár ilyen, mert így biztosan jönni fognak az előfizetők...😁

(#51381) zsolti72837 válasza rothfb (#51380) üzenetére


zsolti72837
őstag

Szerintem is! Én már nagyon régóta vártam rá. Végre megjött.

;]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#51382) g0dl válasza rothfb (#51380) üzenetére


g0dl
addikt

A digitális műsorszórás mellett a frekvencia most viszonylag bőséges erőforrás, egy ilyen csatornáért a digi gondolom semmit sem fizet ( talán még kap is, valami aprót), így engem nem zavar, ha Marika néni ebből tudja meg, milyen nyugdíjas programok vannak a lakóhelye környezetében. De én sem nézem. Mondjuk az rtl celeb gagyiért és vizuális környezetszennyezésért kifizetett nem kevés pénz sokkal jobban zavar, amit ráadásul ingyen is sugároznak a földfelszíni frekvencián.

(#51383) rothfb válasza zsolti72837 (#51381) üzenetére


rothfb
veterán

Utána néztem kicsit milyen tv ez, nem nagyon derül ki, de népszerű lehet, lesz, a facebookon 35, azaz harmincöt ember kedveli.😂

(#51384) zsolti72837 válasza rothfb (#51383) üzenetére


zsolti72837
őstag

:DDD :DDD

Én már be is állítottam legelső adásnak.

;]

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#51385) Pasa válasza g0dl (#51382) üzenetére


Pasa
csendes tag

Szerintem jó ötlet, fogyasztóbarát dolog, hogy a helyi tévé helyet kap. Más kérdés, hogy mivel a központi fejről megy az egész főváros, nem lehet csak a megcélzott kerületben adni a kerületi tévét. Engem nem zavar, elfér. A "sajátomat" gyakran nézem, de pl. a Zugló tévén néha nézhető film is van.

(#51386) unravel válasza rothfb (#51380) üzenetére


unravel
őstag

jaaaa, nem akartam a spílerváró diskurzust megzavarni, ami még 2050-ben is ugyanitt fog tartani.

¯\_(ツ)_/¯

(#51387) rothfb válasza unravel (#51386) üzenetére


rothfb
veterán

Pedig sikerült...😃

(#51398) levin70


levin70
tag

itt van a 3 szolgáltató árrai hűég nélkül plusz a flip. szerintem hűség nékül is a digi a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Húsz év múlva sokkal jobban fogod sajnálni azokat a dolgokat, amiket nem csináltál meg, mint azokat, amiket igen.

(#51399) pjen válasza levin70 (#51398) üzenetére


pjen
félisten

Igen,és akár 5 Tv-n is nézheted.Nincs box,mégegy táv.

(#51400) #94529552 válasza levin70 (#51398) üzenetére


#94529552
törölt tag

Attól függ kinek, hol és mikor, mert nem mindegyik szolgáltató érhető el mindenütt, tehát korlátozottak a választási lehetőségeink. Ezért sokan kénytelenek drágább csomagokat használni.
A Flip Otthon 3700 Ft-ért miért ne lenne jó?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.