Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74251) mezis válasza spiritex (#74246) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen a hw ? Ha legalább 2 GHz P4 és RAM is van 1 GB, akkor a Win7 nem reménytelen. Monitor vezérlő lehet még kritikus.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#74252) spiritex válasza mezis (#74251) üzenetére


spiritex
veterán

cpu: AMD Athlon 64 3200+
alaplap: AMD RS480+SB400
ram: 1 GB DDR
hdd: 80 GB
vga: ATi Radeon X200 max. 128MB

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#74253) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, következő a problémám: van egy notebookom, benne egy 500-as hdd. Ez 3 részre van osztva, van ugye a Win8 "rendszer számára fenntartott" kb. 300 MB-os partíciója, van egy 75 MB-os C:, ahol a win van, a többi meg az adatoknak.
Jött egy 120GB-os ssd. Erre szeretném átvinni a rendszert úgy, hogy ne kelljen újratelepíteni. Tehát a 2 rendszerpartíciót kellene vmi programmal rátükrözni. Merre induljak? Van erre valami leírás valahol?

(#74254) CJ4567 válasza Khelben (#74253) üzenetére


CJ4567
veterán

Milyen windowst használsz hogy 75mb-re ráfér? :DDD

No Sana No Life

(#74255) pjen válasza Khelben (#74253) üzenetére


pjen
félisten

Szia,Az SSD hez adnak egy migráló progit lemezen,de ha nincs az SSD gyártó honlapján biztos találsz.Nekem keserű tapasztalataim vannak ezzel a migrálással,müködik de nem az igazi,inkább ujra raktam.

(#74256) vitemerius válasza CJ4567 (#74254) üzenetére


vitemerius
tag

Win 3.1-hez simán elég... ;)

[ Szerkesztve ]

(#74257) Tim82 válasza Khelben (#74253) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nézz rá a Macrium Reflect Free nevű programra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74258) mezis válasza spiritex (#74252) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha van, próbáld ki a Win7 / 32-t. (De hagyj kb 15 GByte-ot a HDD-n egy Ubuntu Linux-nak. Skype is megoldható vele.... :K )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#74259) pjen válasza spiritex (#74252) üzenetére


pjen
félisten

Elmegy ezen a "7",maximum aeró nélkül. :)

(#74260) Khelben válasza Tim82 (#74257) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sikerült, köszönöm!

(#74261) b4sxe


b4sxe
aktív tag

A samsung tv taviranyitok csak a sajat tv-jukkel mukodik? Mert az enyem meghalt szerintem, gondolom egy ugyan ilyet erzekel nem?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#74262) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ez mitől lehet?
Most nem telepítettem semmilyen programot sem.

(#74263) Doky586 válasza Kezdő vagyok (#74262) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom attól lehet hogy valami hibás/gagyi képmetsző programot használsz. Annak a sok fehérségnek semmi keresnivalója a képen..

(#74264) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Elkövettem azt a hibát, hogy valakit engedtem a gépem elé ülni. Azt mondja, hogy nem huncutkodott, mégis boot után ez az izé fogad, minden alkalommal ki kell lőnöm.
Hogy tudnék ettől a nyűgtől megszabadulni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#74265) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

1 kis segítséget szeretnék kérni. Problémám a következő lenne:
minden indításnál az alsó kép fogad, de sajnos nem tudom miért ( elvileg az utorrent települne :U )

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#74266) winzoli1996


winzoli1996
újonc

Sziasztok
Már két éve működik hibátlanul a Canon MG 5350-es nyomtatóm.
Egy hete (mindig ugyanazt az utángyártott tintapatron típust használom, már majd két éve )
nem nyomtatott a papírra és nem is fénymásolt. A fej mozgott a gépben, a papír is
olyan lassan ment át, mintha nyomtatás történne, de üres volt a lap, többször is próbáltam, szöveggel, képpel.
A nyomtató hibát nem írt ki, patronokban van tinta bőven, elvégeztem a fúvóka tisztítást is több alkalommal, de semmi nem változott, az ellenőrző mintát sem nyomtatja ki.
Az újratelepítés és frissítés sem segít. Tudtok valami más módszert javasolni ? Előre is köszönöm

(#74267) CJ4567 válasza Vakegérke (#74264) üzenetére


CJ4567
veterán

Autorunba nézz bele pl. egy CCleanerrel, futtass le egy MalwareBytes Anti-Malwaret, és egy Junkware Removal Toolst. Hasonlóan jártam egyszer hogy minden félével tele volt a gép(MTK telefon programokból mentek fel), uninstalláltam őket, a böngészőkben meg nem volt internet(kezdőlap se jött be), ott ment egy Win reinstall :(((

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#74268) Vakegérke válasza CJ4567 (#74267) üzenetére


Vakegérke
veterán

A CCleaner nem segített, jöhet a tücskörészés.

Köszönöm a tanácsot. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#74269) killer095


killer095
őstag

Sziasztok elromlott a billentyűzetem,szeretnék venni valami frankót.
Főleg játékra használom és max 5-6 forintom van rá.
Én erre gondoltam vagy játékra inkább mechanikusat vegyek.
Ötleteket várok előre is köszi:)

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#74270) madmaxxx válasza killer095 (#74269) üzenetére


madmaxxx
senior tag

max 5-6 forintom van rá :F

Nézz körbe itt, kiindulási alapnak szvsz megfelelő.

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#74271) CoolMan válasza killer095 (#74269) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

(#74272) Vakegérke válasza Vakegérke (#74268) üzenetére


Vakegérke
veterán

Meguntam, rendszer visszaállítás jön. Még jó, hogy van egy reggeli mentésem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#74273) Kezdő vagyok válasza Doky586 (#74263) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

A beépített Windows-ét használom(a kép elég bénára sikerült),de nem gondolnám,hogy amiatt jött elő a hiba.
Más ötlet?

(#74274) killer095 válasza CoolMan (#74271) üzenetére


killer095
őstag

Jó de ott évente egyszer írnak azért irtam ide.

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#74275) #65675776 válasza killer095 (#74269) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez is mechanikus, csak nem mikrokapcsolós.

Kezdő vagyok: Paint-ben kapásból nyomni kell egy Crop-ot, akkor levágja automatikusan a sok sallangot.

[ Szerkesztve ]

(#74276) wrox válasza Kezdő vagyok (#74273) üzenetére


wrox
senior tag

Windows 7 -től kezdve van egy csodálatos szoftver beépítve. Az a neve, hogy képmetsző. :) Csak azt vágod ki a képernyőn látottból, amit szeretnél.

(#74277) gozso válasza madmaxxx (#74265) üzenetére


gozso
senior tag

msconfig> szedd ki a pipát...

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#74278) Aaron14


Aaron14
őstag

Tudja valaki hogyan működik az E-tértivevény? Hogyan tudom E-tértivevénnyel küldeni az e-mailjeimet?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74279) Kékes525 válasza Aaron14 (#74278) üzenetére


Kékes525
félisten

E-tértivevény

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74280) Metalheart


Metalheart
újonc

Üdv mindenkinek!
Tehát adott szitu:
Bekapcsolom a gépet és kb 3-4 mp múlva újraindul, viszont előfordul, hogy még a windows-t is sikerül betöltenie és még gépezni is tudok, de kb 30 perc múlva újraindul. Tehát kiszámíthatatlan, de általában 5-6 alkalommal újraindul a bekapcsolásnál, aztán be tudja tölteni a windowst.
Tények:
-A napokban lett portalanítva a lingvin computersnél. (az ottani munkatárs azt mondta szte vagy alaplap vagy táp vagy vga a ludas.)
-Itthon a tápot, a memóriákat és a vga-t átraktam a tesóm gépébe és tökéletesen működnek. A winchester most lett véve újonnan, az jó.(a régi winyónál is volt már a resetes jelenség)
-Tehát ezek szerint: vagy alaplap vagy processzor!
Asus p7p55 LX illetve Intel i5 760 2,80 Ghz.
SEEGÍÍTSÉÉÉG!!! :(

(#74281) zka67 válasza Metalheart (#74280) üzenetére


zka67
őstag

Szia, ez tipikusan az a jelenség, amikor az alaplapon levő tápkondik megadják magukat. Néhány száz forint anyagköltségből meg lehet javítani az alaplapodat. Keress egy hozzáértő szakembert vagy vidd el egy komolyabb szervizbe az alaplapodat.

(#74282) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

Van nekem egy Ati Radeon 4770-es VGA-m.
De sajnos 1 kicsit forró fejű, így szeretném lecserélni rajt a gyári hűtést.
Tudtok ajánlani valami értelmes, erre a kártyára való hűtést?

Köszönöm :R

(#74283) Vakegérke válasza forras2 (#74282) üzenetére


Vakegérke
veterán

Itt körülnézhetsz. Nekem a Scythe Setsugen 2 VGA hűtő szimpatikus, bár személyes tapasztalatom nincs vele.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#74284) Kezdő vagyok válasza #65675776 (#74275) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi,de maga a kép tartalma lett volna a probléma,amit feldobott a Windows 7,tehát hogy miért jelent meg ez a bejelentkezési hiba felirat,mikor nem is telepítettem mostanság semmit sem...

(#74285) Joker_5x


Joker_5x
tag

Hali !!

Projektort vennék max ::25-30k körül ebben az árkategoriában van valami értelmes, ami alkalmas filmnézésre és játszásra (( azaz aránylag éles képet ad )) ?? No meg mit jelent azaz izzó óraszám ? ha az lejár kuka a projektor vagy csak izzot kell cserélni?

Válaszotok elöre is köszi !!

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#74286) Tim82 válasza Joker_5x (#74285) üzenetére


Tim82
nagyúr

Projektor topik.

ha az lejár kuka a projektor vagy csak izzot kell cserélni?

Csak izzót, de az is gyakran több tízezres tételt jelent.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74287) caprine válasza Joker_5x (#74285) üzenetére


caprine
aktív tag

Az izzó óraszáma egy átlag érték, mint az olajcserénél a 15.000 km, ettől te cserélheted 8000-nél is, meg ha a fedélzeti engedi 25 ezernél is.

Ajánlani készüléket nehéz pláne, hogy sok helyen használtat is árulnak. Az értelmesek 100 felett vannak. Az óraszámot viszont nézd meg, mert van amelyikre 3000 órát adnak az izzóra, van ahol meg 7000-et. Ez azért fontos, mert 45.000-75.000 között van egy új izzó!

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#74288) vitemerius


vitemerius
tag

Elkezdtem bitlockerrel titkosítani egy külső hdd-t, csak ugye 1,5 TB esetében ez nem 10 perc, úgyhogy szakaszosan történik a dolog. Viszont azt vettem észre, hogy ha csatlakoztatom a vinyót, már most is, hogy nincs kész a teljes lemez, kéri a jelszót. Akkor ezek szerint már a még nem titkosított részhez sem lehet hozzáférni jelszó nélkül?

(#74289) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!
Egy céges hálozaton ha letiltanak vagy korlátoznak a wifiről,akkor az androidos telonak a mac adress cimét rakják tiltóllistára???
Esetleg valaki nem tud valami más kikerülési módját!?sajnos nem tudok a szerver terembe bemenni...:)help

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#74290) Doky586 válasza nonee (#74289) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"androidos telonak (...) valami más kikerülési módját!?"
Előfizetsz mibilnetre :F Telekom / Telenor / Vodafon.. EZ biztos legális a cég szemszögéből is..

(#74291) nonee válasza Doky586 (#74290) üzenetére


nonee
aktív tag

Előfizető vagyok!:)de van mikor elfogy,jah és olyan helyen dolgozok ahol a 3G nem valami nagy lefedettséggel műkszik!azt hittem már hülyének is nézel!! :R :R

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#74292) Doky586 válasza nonee (#74291) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"céges hálozaton ha letiltanak"
Úgy érted segítsünk betörni a céghez?
Megadod a telephelyet, cégnevet, hálózati ifrastuktúra tipusát/felépítését... :C

Sok sikert. Én ebben nem veszek részt..

(#74293) nonee válasza Doky586 (#74292) üzenetére


nonee
aktív tag

Lehet hogy én nem irtam jól le a kérdést!
Gondolom korlátozták valahogy a telefonokot mac adress alapján...S
Adott egy céges wifis hálozat.
Tökéletesen működő wifi kapcsolat volt,de egy két napra rá megszünt,azzal a problémával hogy a telefonom nem tudott ip cimet lekérdezni ,igy nem tudok csatlakozni a hálozatra..semmi olyanra ne gondolj,pda-kal dolgozunk,könyvelést hajtunk vele végre egy raktározási rendszerben.csupán csak ujra szeretném használni az eredmények.com alkalmazást droidon,de mivel nem csatlakozik ezért késve érkeznek meg a "gólok" a telon mivel a 3g nagyon gyenge..ezt kéne orvosolni ha esetleg tudsz vmit..semmit sem akarok a cégemről tudni csupán ismét wifizni szeretnék :R :R ...üdv

[ Szerkesztve ]

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#74294) Rivaul válasza nonee (#74293) üzenetére


Rivaul
addikt

Valószínű megváltozott az elérés. Ezt csak úgy tudod kiküszöbölni ha bent rákérdezel.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#74295) nonee válasza Rivaul (#74294) üzenetére


nonee
aktív tag

Köszi szépen!rákérdek üdv

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#74296) forras2 válasza Vakegérke (#74283) üzenetére


forras2
őstag

Köszönöm :R
De ez mellé kell vennem a fetekre hűtő süniket, igaz? :U

(#74297) vitemerius válasza forras2 (#74296) üzenetére


vitemerius
tag

Szoktak hozzá adni.

(#74298) kommunism


kommunism
aktív tag

Egy gyors kérdésem lenne, tescoba vettem(le volt értékelve) hdmi kábelt kb 400 forintért(gondoltam ha nem válik be akkor sincs nagy baj), létezik hogy nem lehet vele kikötni számítógépet tv-re( Asus eee pc-> orion led tv) ?

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#74299) Vakegérke válasza forras2 (#74296) üzenetére


Vakegérke
veterán

Minden kutyafülét adnak hozzá, nézd meg. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#74300) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Hogy lehetne a következőt megoldani:

Van egy gép, két darab monitorral. A kiegészítő monitornak kizárólag egy dolga lenne: egy adott weboldalnak kellene futnia rajta, konkrétan a T-Home-os TVGO szolgáltatásnak, ami gyakorlatilag annyit tesz, hogy streamelni tudnám a tévét a másik monitoron.

Meg lehet ezt valahogy oldani?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.