Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74451) Vakegérke válasza spiritex (#74450) üzenetére


Vakegérke
veterán

Link

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#74452) spiritex válasza Vakegérke (#74451) üzenetére


spiritex
veterán

:R hálás köszönet!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#74453) Vakegérke válasza spiritex (#74452) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#74454) Tim82 válasza spiritex (#74452) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy ha belefér az eBay-es rendelés, onnan még sokkal olcsóbb az ilyen adapter.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74455) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali,

Ha a gépem elindul - ventik pörögnek, led világít - de nem sípol és nem bootol akkor mi a hiba? Teljesen sötét a kép. Kb 2 évig használaton kívűl volt, szekrényben állt, viszont úgy került oda hogy minden rendben volt, működött.

(#74456) Yummy


Yummy
tag

Hello!

Kellene egy kis segítség és tanács. Anyukám régi xp-s gépe a napokban megkattant és minden rendszer bekapcsolásnál ezt a hibaüzenetet hozza ki és nem tudunk vele mit kezdeni. Nézegettem már neten mi lehet, de nem találtam megoldást. Mert ugyan sok ilyen jellegű probléma volt de nem kifejezetten a patch_ff.exe fájllal. Valakinek valami ötlet, tipp, tanács?

Előre is köszönöm!

(#74457) Vakegérke válasza Yummy (#74456) üzenetére


Vakegérke
veterán

A "Bezárás", vagy "Kihagyás" gombra kattintva indul a rendszer?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#74458) Yummy válasza Vakegérke (#74457) üzenetére


Yummy
tag

Indul igen ezzel nincsen probléma, csak zavaró, hogy minden bekapcsolásnál kihozza ezt. Szülők meg nem igazán értenek hozzá és frusztrálja őket. Nemrég raktam nekik újra a rendszert, nem lenne most kedvem megint bajlódni vele. Lehet valamit kezdeni vele?

(#74459) Vakegérke válasza Yummy (#74458) üzenetére


Vakegérke
veterán

1. No, akkor Start, Futtatás, írd be, hogy: msconfig
Kattints az "Automatikus indítás" fülre, és nézd meg, hogy mik vannak benne. Ha csinálsz egy, a korábbihoz hasonló képet róla, kitárgyaljuk, hogy mi az, ami kell, és mi az, ami nem.

2. Start, Indítópult. Van benne valami?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#74460) Vakegérke válasza Yummy (#74458) üzenetére


Vakegérke
veterán

Közben utána néztem. Úgy néz ki, hogy valamit beszedett a rendszer.

Szedd le ezt, meg ezt, és futtasd őket. Kipusztítják a kártevőt.
Dolguk végeztével töröld a Temp könyvtár tartalmát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#74461) kellegygep válasza Sub-ZeRo (#74444) üzenetére


kellegygep
csendes tag

Alaplapi vga nincs,egy hd 5750 van a gépben.A win 64bites.Mindennek rendben kéne lennie,de mégsincs. :(
Köszönöm a választ.:)

(#74462) Met


Met
nagyúr

Ha készítek egy UEFI boot-os pendrive-ot akkor arról tudok telepíteni olyan gépre is ami nem támogatja az UEFI-t? Win7-es telepítő lenne.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74463) Kube


Kube
senior tag

Üdvözlet.

Az alaplapomon két memóriamodulnak van hely, egyenként maximum 2 GB-ot lehet belepattintani. Ez meg is történt, sajnos azonban csak 3,12 GB használható. Valahogy lehet ezen segíteni?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#74464) Met válasza Kube (#74463) üzenetére


Met
nagyúr

64 bites OS van a gépen?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74465) Kube válasza Met (#74464) üzenetére


Kube
senior tag

Igen :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#74466) Met válasza Kube (#74465) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor kéne látnia, biosban sem látja?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74467) Kube válasza Met (#74466) üzenetére


Kube
senior tag

Megnéztem, 3200-al indul a gép sajnos. Gondolom akkor az alaplap a ludas, lehet valamit tenni ez ügyben?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#74468) Met válasza Kube (#74467) üzenetére


Met
nagyúr

Bios frissítés

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74469) Kube válasza Met (#74468) üzenetére


Kube
senior tag

Húha, hát nem tudom... MSI 945 PL Neo ( MS-7236 v2.2 ) csoda alaplapom van a korai 775 korszakból, és nagyon kevés infó van hozzá a neten, azt se tudom van-e rá BIOS.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#74470) Doky586 válasza Kube (#74467) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biosban: memory reallocation= BE legyen; elkülönített iGP ramot kissebre állít; PnP OS= be..

[ Szerkesztve ]

(#74471) Tim82 válasza Doky586 (#74470) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nyilván jó megoldás lenne, ha lenne ilyen BIOS opció a régi integrált Inteles alaplapoknál. Kár, hogy nincs.

Kube: 945-ös chipset mind desktop-oknál, mind notiknál kb. 3,1-3,4 GB RAM-ot tud megcímezni 4-ből. Persze, "hivatalosan" 4-et tud az Intel speckók alapján. Ezen nem segít BIOS mod sem.

MSI fórumon is írnak róla.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74472) VoidXs válasza bluobluo75 (#74441) üzenetére


VoidXs
nagyúr

VOIP-hoz nem kell jó miki.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74473) Kube válasza Tim82 (#74471) üzenetére


Kube
senior tag

Köszönöm :R

(#74470) Doky586: amit felsoroltál, abból csak PnP OS elérhető nekem mint beállítás.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#74474) Doky586 válasza Tim82 (#74471) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak a régi alaplapoknál van ilyen. Az újaknál nincs... És mindig más-más néven szerepelt a megtévesztés jegyében.. :K

Persze lehet találni olyat is amiben semmi sincs. Konkrét biosban ki tudja mi van-nincs..

[ Szerkesztve ]

(#74475) #65675776 válasza Tim82 (#74471) üzenetére


#65675776
törölt tag

És pontosan melyik i945-ről van szó? Mert 4GiB RAM-ot csak a P és a G támogat. A többi változat csak 2GiB-ot.

(#74476) Tim82 válasza Doky586 (#74474) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó pár socket 775-ös lap BIOS-ában volt alkalmam turkálni (MSI, Asrock, Asus, illetve Dell, HP brand gépek vonalán), azoknál pont nem volt ilyen opció.

daa-raa: ezekről, csak mobilról pötyögve nem volt lehetőségem pontosan utánanézni a konkrét chipset-megjelöléseknek. Köszönöm a pontosítást. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74477) Tim82 válasza #65675776 (#74475) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amúgy, ha már nagyon pontosak akarunk lenni, akkor a 945GZ támogatja a desktop vonalra szánt chipsetek közül a(z elvileg) 4 GB RAM-ot, a 945GC nem, mobil vonalon pedig a 945GM/PM igen, a 945GMS/GSE nem. Szóval nem ilyen egyszerű, hogy G meg P...

(Most már gép előtt ülök, érdemben utána is tudok keresni. Az eredeti kérdésre mindenesetre helyes a megoldásom.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74478) #65675776 válasza Tim82 (#74477) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem tudom hol néztél utána,

Asztali i945 család

24. oldal 1.3.2:

Maximum memory size:
4 GB for 82945G GMCH and 82945P MCH
2 GB for 82945GZ/82945GC GMCH and 82945PL MCH

Mobil i945 család

23. oldal 1.1.2 (GM/GME):

Maximum Memory supported: up to 4 GB at 400, 533 and 667 MHz

27. oldal (PM/GT):

Memóriára nem ír eltérést, ergo ott is 4GiB.

28. oldal (GMS, bár csak a szövegből derül ki, a fejezetcímben simán 945 szerepel):

1.4.2

Maximum Memory supported 2 GB

29. oldal 1.5 (GSE):

Nem ír eltérést a GMS-sel összehasonlítva, szóval 2GiB.

29. oldal 1.6 (GML):

Maximum Memory supported 2 GB (1 GB per rank)

30. oldal 1.8 (GU)

Maximum Memory supported: up to 1 GB at 400 MHz

[ Szerkesztve ]

(#74479) Tim82 válasza #65675776 (#74478) üzenetére


Tim82
nagyúr

Wikipédián volt alkalmam megnézni, de ha esetleg elolvasod, amit írtam, egyedül a GZ esetén tér el... Bár ott meg erre hivatkozva ír 4 GB-ot (persze emlitve az ismert limitáció miatt valósan megcímezhető memóriamennyiséget).

De azért köszönöm, hogy beidézted ugyanazokat az adatokat, csak részletesebben. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74480) #65675776 válasza Tim82 (#74479) üzenetére


#65675776
törölt tag

A datasheet-ek mérvadóak, nem a wiki. Az ark-on meg ott szerepel, hogy "dependent on memory type". Valójában meg semmilyen memóriával sem támogat annyit.

(#74481) Tim82 válasza #65675776 (#74480) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valóban, de jelen esetben az adatok - a GZ-t leszámítva - egyeznek a datasheet-ekéivel, ezt azért nyilván te is látod, ha összeveted. Amennyiben az adatok egyeznek (és ahol nem, az sem a Wiki sara, hanem az Intel ad meg téves adatot ezek szerint az ark-on), mennyiben számít, hogy elsődleges vagy másodlagos forrásból merítek?

Mindezzel együtt nem vitázni akarok, a felvetésed teljesen jogos, nekem nem volt időm a mai rohanós napomon érdemben megkeresni az elsődleges forrást, ez valóban az én slendriánságom. Ettől függetlenül ugyanabba a problémába én is belefutottam már ugyanilyen chipsetes alaplappal, mint Kube, emlékeztem, hogy mi okozza a problémát, legfeljebb azt kifogásolhatod (ezt persze joggal), hogy nem egészen minden részletre kiterjedően támasztottam alá forrással.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74482) Brada:D


Brada:D
tag

"Jó"estét lenne egy olyan probémám hogy bepörög a gép megy kb 5mp-ig és utána újraindúl mind addig ameddig ki nem kapcsolom.
VGA nélkűl is,Ha esetleg valaki tudna segíteni ,hogy mi lehet a gond azt megköszönné :DDD

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#74483) KTU válasza Brada:D (#74482) üzenetére


KTU
addikt

Nem indul és mi a baja a gépemnek topic [link]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#74484) bluobluo75 válasza VoidXs (#74472) üzenetére


bluobluo75
őstag

háát van mikor kásás a hang! :U :K

(#74485) #65675776 válasza Tim82 (#74481) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szóval akkor meg kell állapítani a NB pontos típusát.

(#74486) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Win 8as, laptopos, netes ,wifi-s problémával kapcsolatban valaki erre ? Légyszi halp , megőrülök amikor elmegy a zinternet :W
Szerk. Tárgytalan, megjavult , reggel 5 óta baszakodok vele és nem volt jó sehogy sem most meg visszakapcsoltam és jó :U

[ Szerkesztve ]

(#74487) nakos1212


nakos1212
senior tag

Hello
szeretnek venni egy tactic3d fejest, viszont csak egy sb audigy 1-em van?
Meg tudja hajtani a fejhallgatot a hangkarim?

[ Szerkesztve ]

(#74488) Tim82 válasza #65675776 (#74485) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nyilván ebből nem található ki.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74490) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv.

Kéne egy jó online vírusirtó. bejelentkezéskor a gép fél perc gondolkodás után kiírta, hogy nem találja az iexplore.exe-t, ami azért bajos, mert összesen ennyi időbe szokott telni a bekapcsológomb megnyomása és a teljes betöltés közt. Rákerestem és a legtöbb találatban vmi iexplore vírusról beszéltek, gondoltam egy misét megér.

Megj.: Most távolítottam el a catalyst bétát és raktam fel helyette a teljeset.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#74491) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!

Olyan problémával szembesültem, hogy a google chrome-ot valami ellepte.
Bármilyen oldalt hozok be, az oldalra felugrik egy csomó reklám (3-4), beállítások között nem találtam semmit, a chrome-ot uninstallálni se tudom. Állítólag egy másik gépen ahol be van jelentkezve a chrome-ba, ugyanezek a tünetek. Google-öztem, de nem találtam eddig semmit. A chrome-ban a google app store nem jön be.
Avast van telepítve.
windows 8.

pls advise. :R

(#74492) kispx válasza ALI_G (#74491) üzenetére


kispx
addikt

Egy adware keresőt futtass. Utána kézzel töröld a hátramaradt kiterjesztéseket.

(#74493) csumpa93


csumpa93
tag

Hello sziasztok!

Van a házba 2 gyári venti, 1-1 kis alap hűtőmester féle fajta venti és mondom magamba kiszerelem, mert egy kicsit hangosak voltak, mármint nem annyira, de azért hallható a különbség vele és nélküle. Csináltam 1-2 mérést és komolyan, ennyi a különbség, ha benne van a 2 kis venti vagy nincs!? A legnagyobb ventilátor nélküli, battlefield 3-as érték, az a legmagasabb volt éppen, de utána nem ment olyan 57-nél magasabbra. Egy i5 4670- ről lenne szó amit egy Coolermaster Gemin II M4 hűt Vidkari nincs a gépbe a proci grafikus vezérlőjét használom.

Alapjárat ventivel:

Ventivel, battlefield 3 (IGP)

Venti nélkül, alapjárat:

Venti nélkül, BF3

[ Szerkesztve ]

(#74494) #65675776 válasza csumpa93 (#74493) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha nincs, ami eltávolítsa a felmelegedett levegőt a házból, akkor természetes, hogy meg fog rekedni. A gyári ventilátorokat meg le kell szabályozni egy kicsit, hogy halkabbak legyenek, és mindenki boldog lesz.

Milyen ház egyáltalán?

(#74495) Brada:D válasza KTU (#74483) üzenetére


Brada:D
tag

köszi :R

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#74496) csumpa93 válasza #65675776 (#74494) üzenetére


csumpa93
tag

Okés, köszi a választ :) a két venti csak befele vitte a levegőt, kifele nem. Egy CM N200-ról lenne szó

(#74497) csumpa93 válasza #65675776 (#74494) üzenetére


csumpa93
tag

ÉS amúgy mennyire veszélyesek ezek az értékek?

(#74498) #65675776 válasza csumpa93 (#74497) üzenetére


#65675776
törölt tag

Semennyire, teljesen jók.

Egyébként az N200-ban gyárilag két 120-as ventilátor van (azok kicsik?), az előlapi befelé, a hátlapi kifelé fúj gyári állapotában. Egyébként jó ventilátorok, tényleg csak le kell őket szabályozni. És még akkor is többet érnek majd, mint egy max fordulaton menő SWiF2...

Mellékesen ha túlnyomás van a házban, akkor a fölös levegő magától eltávozik.

(#74499) csumpa93 válasza #65675776 (#74498) üzenetére


csumpa93
tag

okés, köszi a választ

(#74500) Simivok


Simivok
senior tag

Windowsban hogy tudok 2 kötetet összeolvasztani? A lemezkezelő nem engedi a kötet kiterjesztését.
Win8.1u1
Másik: töltöttem le pár ingyenes dolgot torrenten, de állandóan ellenőrzi azokat, mikor indítom a klienst.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.