Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74201) Lenry válasza csumpa93 (#74200) üzenetére


Lenry
félisten

UAC - felhasználói fiókok felügyelete (User Account Control)

sem a lap, sem a Windows semmi extra, szóval nem itt a gond.
Intel chipset driver fenn van? (nem igazán hiszem, hogy ez lehet a gond, de egy próbát megér)

BIOS-ban látszódnak a hőmérsékletek?

AIDA-ból van már jóval újabb, nézd meg azzal is

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#74202) csumpa93 válasza Lenry (#74201) üzenetére


csumpa93
tag

Persze, win install után a driverek az elsők, jaja BIOS-ban ott vannak a hőjelek csak játék közben szeretném látni a hőfokot.

(#74203) CJ4567 válasza csumpa93 (#74200) üzenetére


CJ4567
veterán

Loader extremevel okosított :DDD Amúgy MSI Afterburner?

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#74204) Doky586 válasza Lenry (#74201) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

UAC = Union Aerospace Corporation :W

(#74205) csumpa93 válasza CJ4567 (#74203) üzenetére


csumpa93
tag

lehet nagyon hülye kérdés, de gigabyte-ra, MSI-s szoftver!? :D

Most csináltam egy chipset frissítést, de úgyse, ennyi jelenik meg.

(#74206) Lenry válasza csumpa93 (#74205) üzenetére


Lenry
félisten

az MSI Afterburner nagyjából mindenen működik

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#74207) CJ4567 válasza csumpa93 (#74205) üzenetére


CJ4567
veterán

Gigabyte kártyán használom, videót is tud venni, talán még a kenyérpirítón is elmegy.

No Sana No Life

(#74208) csumpa93


csumpa93
tag

WÁÁÁÁÁÁÁÁ :D leszedtem egy nem portable verziót és mostmár működik :D köszi a segítséget srácok :D

(#74209) BlackPriest válasza csumpa93 (#74205) üzenetére


BlackPriest
őstag

tedd fel a cpuid hwmonitort, annak mennie kell

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#74210) killergyuszi


killergyuszi
tag

Sziasztok!
Van arra lehetőség, hogy egy routeren megosztott internet esetén, ha az egyik gép le akarja foglalni a maximális sávszélességet, akkor le legyen korlátozva és a másik gépnek is maradjon? Konkrétan úgy értem, hogy van 5megás netünk, ami igen szerény,de falun ez a legjobb, szóval ha az egyik gépen valaki pl youtube-ozik, akkor a másik gépen szinte semmit sem lehet csinálni, olyan lassú lesz a net. Erre keresnék valami megoldást.
Előre is köszönöm. :R

"Pain is temporary Victory is forever"

(#74211) jonnyjoker01 válasza killergyuszi (#74210) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ezzel a netbalancerrel meg lehet oldani.

Üdv. Johnny

(#74212) BlessedElroy


BlessedElroy
senior tag

Hahó Urak!

Egy samsung laptoppal van problémám. Nem játszik le semmilyen videót az internetről. Általában csak fekete képernyőt látok, jobb esetben látok egy képet, de lejátszani nem tudok semmit.
Viszont lemezről (DVD, Divx,stb.) lejátszik mindent. :F
Valakinek van ötlete?

Origin: BlessedElroy

(#74213) tornas válasza BlessedElroy (#74212) üzenetére


tornas
őstag

Adobe Flash Player fenn van?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#74214) BlessedElroy válasza tornas (#74213) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Persze, frissítettem is.

Origin: BlessedElroy

(#74215) #81999360 válasza BlessedElroy (#74212) üzenetére


#81999360
törölt tag

Milyen böngészőről beszélünk?

(#74216) BlessedElroy válasza #81999360 (#74215) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Firefoxot használok.
De nem kéne a flash playernek a kiegészítők közt szerepelnie? Mert ott nem látom feltüntetve.

Origin: BlessedElroy

(#74217) KaiotEch válasza BlessedElroy (#74216) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nincs közötte. Töröld le teljesen, és telepítsd újra. ABP, Ghostery, noscript van?

(#74219) Elroy1980: Egy CCleaner-t ráengednék még a gépre. Van hogy helyre hoz olyan hibát, amit nem is gondolnál.

[ Szerkesztve ]

(#74218) #81999360 válasza BlessedElroy (#74216) üzenetére


#81999360
törölt tag

Próbáld Chrome-al is, annak van beépített flash playere. Ha ott megy, akkor valami az Adobe Flash-el van.

Egyébként nem a kiegészítők, hanem a pluginok között kellene szerepelnie (azt hiszem). Vagy valami ilyesmi a neve, az enyém angol.

(#74219) BlessedElroy válasza KaiotEch (#74217) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Nincsen egyik sem. Már újratelepítettem, a firefoxot is.

Sspot: sehol nem látom. Akkor megpróbálom a chrome-ot.

Origin: BlessedElroy

(#74220) BlessedElroy válasza #81999360 (#74218) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

:R

A Chrome-al tökéletesen megy, hmm...
Köszönöm szépen a segítséget! Neked is KaiotEch! (Ccleanert rendszeresen használom, bár ez anyám laptopja, csak rendbe akarom rakni, amíg itthon vagyok-szabadságon)
Még annyi lenne, hogy hol vannak itt a könyvjelzők? :U

[ Szerkesztve ]

Origin: BlessedElroy

(#74221) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Üdv!

Az a problémám, hogy mikor Driver Boosterrel próbáltam frissíteni a drivereket a gépen, a telepítés közben villogtak a képernyőim, aztán minden visszajött, kivéve a tálcát. Ha megnyomom a Win-gombot, a balbfelső sarokból leugrik a Windows menü, de tálcám továbbra sincs. Valaki tud valami megoldást? A telepítő már 10 perce dolgozik. Így néz ki.

Tekmen

(#74222) bisiz


bisiz
tag

Valaki erre?

Sziasztok!
Napokban elég sokszor belassult a gépem, aztán amikor egyszer leállt, mert túlmelegedett lett a CPU, akkor fogtam magam, és kitakarítottam szépen a gépet. Hőfokok most teljesen rendben vannak, de valami gond mégis lehet, mert sima puritán játék mint a PES2014 belassul néha, ráadásul most is kicsit be van lassulva csak simán gépelés közben is.
Sokszor 'nem válaszol' tünetek vannak, ha programokat futtatok, mert kifagynak. Gondolom, ha károsodott volna a gép, akkor nem működne egyáltalán.
A winyók is rendben vannak HDD sentinel szerint, bár az nem tudom mennyire megbízható. Win7-et most raktam újra, szóval reményeim szerint nincs vírus sem a gépen. Vírusírtó nem talált semmit, bár olyannal még nem találkoztam, ami valaha is talált volna bármi érdemlegeset és segített volna a problémán.
Konfig:
-ASUS M5A97 R2.0 lap
-AMD FX 8120 CPU
-2x8gb kingston ddr 1666-os memória
-Sapphire HD7970 vga
-FSP 650W-os táp
-120gd OCZ SSD, 250gb samsung SSD, 500gb seagate barracuda
-Samsung DVD-RW
lehetséges, hogy még mindig valami tetű vírus van a gépen? Csak a C-f formáztam le, a másik 2 winyón megmaradtak az adatok.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#74223) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Svédországból került hozzám egy HP2530P, céges gép volt, leselejtezték, de egyébként tök jó állapotban van, szeretném magamnak használatba venni. Az a problémám vele, hogy BIOS jelszavas, így nem tudok telepíteni. Utána olvastam a témának és ugye lehetne ezt megoldani úgy, hogy a Win7-be belépve feltelepítek 1 HP progit, ami leszedi a BIOS jelszót. Igen ám, de a rajta lévő Win7-ben lévő felhasználói fiókok is jelszavasak. Engem nem érdekel a HDD tartalma, szóval ez teljes mértékben hidegen hagy, abban tudnátok segíteni, hogy lehet megszüntetni a BIOS jelszó védettséget?

Hangsúlyozom, nincs semmi rossz szándékom sem takargatni valóm, csak szeretném használatba venni a gépet.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#74224) Rivaul válasza bisiz (#74222) üzenetére


Rivaul
addikt

Malwarebytes és norton 360 az amiket futtass le a gépen ha vírust vagy egyebet akarsz kizárni. Bár fertőzött rendszer alól nehezebb így ha van lehetőség egy másik gépre tedd fel és abba tedd be a winyód hogy passzív legyen a vizsgálat alatt a te rendszered.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#74225) Rivaul válasza HeavyToys (#74223) üzenetére


Rivaul
addikt

Kiveszed a winyót a gépből és leformázod egy asztaliba. Így a winyó már tiszta. Bios jelszó csak addig van amíg valami azt táplálja, szóval megkeresed az alaplapi elemet és minden nemű külső erőforrás mentesítése után kiveszed azt 2 percre. Ezután a bios alap helyzetbe áll jelszó nélkül.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#74226) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

amazonról szeretnék rendelni, és azt hol tudom megnézni, hogy az adott terméket szállítják
erről lenne szó

Szépnapot!

(#74227) HeavyToys válasza Rivaul (#74225) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Igen, erre már magam is gondoltam, de a winyó benne az micro-satas, vettem egy Delopck Micro-sata->Sata kábelt, de ezzel nem ismeri fel a gép, táp ellátással lehet gond, mert nem pörög fel a winyó.

Majd még neki veselkedek újra.

Köszönöm a segítséget! :)

(#74228) tornas válasza Rivaul (#74225) üzenetére


tornas
őstag

Előfordulhat, hogy nem kell kivenni az elemet, hanem van egy jumper kifejezetten a bios jelszó törlésére. A jumperelés meg az elemmel együtt lehetséges.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#74229) Rivaul válasza tornas (#74228) üzenetére


Rivaul
addikt

Én mindig az elemet választom mert azt könnyű megtalálni. Olyan kerek és fényes :DDD Thx azért a kiegészítést :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#74230) Tim82


Tim82
nagyúr

Remélem, nem gondoljátok komolyan azt a tanácsot, hogy egy TPM chipes business class notebook-nál alaplapi elemmel meg jumperrel ki lehet ütni a BIOS jelszót.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74231) Rivaul válasza Tim82 (#74230) üzenetére


Rivaul
addikt

Én teljes mértékben komolyan gondoltam. Lehet tévesen de attól még vállalom a komolyságot :U Eddig bárminél kivettem az elemet a bios felejtett ha itt nem így van az más kérdés...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#74232) Tim82 válasza Rivaul (#74231) üzenetére


Tim82
nagyúr

A TPM chip, mint biztonsági megoldás, többek között azért is lett bevezetve az üzleti notiknál, hogy ne lehessen ilyen egyszerűen feltörni egy BIOS jelszót.

A hivatalos szervízek alaplapcserét szoktak javasolni. Nem hivatalosan meg ki lehet süttetni a TPM chipet megfelelő szakértelemmel és felszereléssel, de ez sem a házi buhera kategória.

Gondolom, akkor még nem volt a kezedben BIOS password-os Thinkpad (mondjuk a T, X szériákból, ahol a TPM általában alap, ez igaz az Elitebook-okra is). Nem segít ezen az alaplapi elem lehúzása...

BIOS jelszó meglététől függetlenül elvilsg ideiglenes bootsorrendet lehet állítani a 2530p-nél, bekapcsolás után az F9 gomb megnyomásával.

Szerk.: természetesen nem bántásnak szántam az előző posztot sem, csak valamiért azt gondoltam, hogy azért az közismertebb infó, hogy nem működik az elembuhera ilyen esetben.

A Hardveraprón mcroberto fórumtárs pl. foglalkozik BIOS jelszó eltávolítással (azt nem tudom, hogy HP-kkel is, vagy csak Thinkpad-ekkel).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74233) Rivaul válasza Tim82 (#74232) üzenetére


Rivaul
addikt

Így van. Nem volt még ilyen jellegű problémám ilyen laposokkal. Mivel ez a megoldás 99%-ban megfelelő így mertem ajánlani. Ezért vagyunk itt ennyien hogy az ilyesmiket kijavítsuk. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#74234) Tim82 válasza Rivaul (#74233) üzenetére


Tim82
nagyúr

Oké, mondom, nem bántásnak szántam. Az üzleti notikhoz értek egy picit, ill. főleg a Thinkpad-ekhez. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74235) Rivaul válasza Tim82 (#74234) üzenetére


Rivaul
addikt

Az ilyesmit soha nem veszem bántásnak (bár lehet hangnemfüggő). Ezért vagyunk itt ennyien mint mondtam. Ha valaki tud jobbat akkor egyértelmű hogy nem tartja magába. Nem az egyéni csillogásról hanem a segítségről szól a topic :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#74236) KTU válasza Tim82 (#74232) üzenetére


KTU
addikt

Ez nem működik?? [link] :U :F

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#74237) Tim82 válasza KTU (#74236) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mobilról nem tudom megnézni, hogy pontosan mit is művelnek a linkelt YT-videóban, de egy BIOS chip/modul csere sem épp a "lehúzom az alaplapi elemet"-kategóriájú beavatkozás. Ha a TPM-et is érinti a beavatkozás, működhet, de nem vagyok ebben szakember.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74238) Doky586 válasza HeavyToys (#74227) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Svédországból került hozzám egy HP2530P, céges gép"
A legjobb ha rendörségen jelentkezel, hogy mint orgazda vettél egy lopott céges gépet nemzetközi kereskedelemben.. Adjanak karperecet és beutalót Svédországba, mert ott hűvösebb van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74239) #65675776 válasza Rivaul (#74231) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az attól függ, hogy milyen területen van tárolva a jelszó. Mert ha az asztali lapoknál szokásos DRAM területen (CMOS-ként erre hivatkoznak a BIOS-ok), akkor működik az elemkivétel. Csak ez már elég régóta nem jellemző a notikra, főleg nem az üzletiekre. Már a Dell D600/D800 esetén sem lehetett így eltüntetni a jelszavakat, pedig azok 10 éves gépek.

Vagy a BIOS flash területén tárlják, vagy külön chipben. És ezt tipikusan Win alól lehet programozni.

Doky586: Miért is? Rendszeres, hogy a régi céges notikat ha selejtezik, akkor vinyó nélkül, vagy legalábbis tiszta OS-szel eladják.

[ Szerkesztve ]

(#74240) Doky586 válasza #65675776 (#74239) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Rendszeres, hogy a régi céges notikat ha selejtezik, akkor vinyó nélkül, vagy legalábbis tiszta OS-szel eladják."
Így van. De nála NEM ez a helyzet!

1: "a rajta lévő Win7-ben lévő felhasználói fiókok is jelszavasak"
2: a winyót kivéve "nem ismeri fel a gép" --> ATA jelszó
Ezek szerint egyértelmű hogy nem "leselejtezett" hanem 'ellopott'..

(#74241) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok! Miert kásás egy kicsit a kép lcd tvn a nagy crt vel szemben? Van valami megoldás rá, hogy szép éles képet varázsoljak rá? Analóg bemenetes vagyis úgy nézem az adást. Kéne hozza egy set topbox vagy ötlet?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#74242) Rivaul válasza b4sxe (#74241) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia EZ a topic lenne megfelelő a kérdésre de a tv-d típusát ne felejtsd el megemlíteni mert így elég nagy a szórás amit hagytál.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#74243) b4sxe válasza Rivaul (#74242) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Koszonom.

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#74244) tornas válasza Tim82 (#74232) üzenetére


tornas
őstag

Mindig tanul újat az ember.... :R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#74245) Simivok válasza csumpa93 (#74205) üzenetére


Simivok
senior tag

Ilyen dokkolót az ikonoknak honnan lehet letölteni?

Galaxy S23 256GB Cream

(#74246) spiritex


spiritex
veterán

Van itt még valaki aki XP-t használ és megy neki a Skype???
Mert a barátnőm ma lépne be XP SP2-n és nem engedte be. Kérte tőle, hogy frissítsen. Letöltötte, installálná, erre Fatal error-al leáll a telepítés... SP3-al dettó. Magyarul oda jutottunk, hogy aki Skype-olni akar, az frissítsen win7-re. Mi van, ha nem elég a hardvere rá, mert kb. 10 éves elemekből áll??? Nem semmi...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#74247) vitemerius válasza spiritex (#74246) üzenetére


vitemerius
tag

Ha tényleg nem helyi jellegű a hiba, akkor többek között két lehetőség adódik:
böngészőből vagy linux alól szkájpolni.

[ Szerkesztve ]

(#74248) Doky586 válasza spiritex (#74246) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ez igen egyszerű: nem kell frissíteni. Azt kell használni ami működött eddig is..

(#74249) spiritex válasza Doky586 (#74248) üzenetére


spiritex
veterán

Hehe, ha ilyen egyszerű lenne... Évek óta ugyanazt a verziót használta, ami ma (frissítés nélkül!!!) nem engedte belépni! Win7-en velem is ezt csinálta múlt héten, kiírva, hogy túl régi verziót használok, pedig csak pár verzióval volt régebbi a legfrissebbnél. Nálam azzal volt jobb a helyzet, hogy én tudtam frissíteni, majd belépni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#74250) Tim82 válasza Simivok (#74245) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tippre innen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.