Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) makro válasza Preacher1980 (#50550) üzenetére


makro
aktív tag

A PCI Expressz hangkártyát belelehet tenni a PCI foglalatba?
Már sok embernek sikerült a különböző mechanikus reteszek és az eltérő fizikai felépítés ellenére betuszkolnia az oda nem illő kártyát a nem neki szánt foglalatba, de még senkinek sem sikerült működésre bírnia így az eszközt.

tehát ez nem megoldható

PCI_Express
PCI

(#50552) moonguru válasza Preacher1980 (#50550) üzenetére


moonguru
őstag

NEM!

Meg ne próbáld!

Monitor Guru!

(#50553) Simivok válasza moonguru (#50552) üzenetére


Simivok
senior tag

Viszont ha a hangkártyája PCI-E x1 lenne, akkor simán belemenne.
Legalábbis én így tudom.

Galaxy S23 256GB Cream

(#50554) Qru válasza Simivok (#50553) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól tudod.

#nincsbennetarcsi

(#50555) razorbenke92 válasza pjen (#50549) üzenetére

Azért nem ártana felhívni a figyelmét, hogy ezt csak akkor tegye, ha az akku feszültsége egyezik a töltő feszültségével. Ha ő erre nem figyel, és te ilyen tanácsot adsz, hamar megsütteted vele a naviját.

Az enyém egy 3,7V-os cellát használ, a töltője pedig 7,5VDC 3,8V különbséget (kétszeres feszültség!!!) nem minden készülék tűr el.

Persze, ha említette, hogy milyen navit használ, és te leellenőrizted az adataid akkor visszaszívtam.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#50556) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Már egy órája szívok. Valaki idehozott nekem egy 80-as winyót, meg egy Win8Pro x86-os telepítő lemezt, segítsek már neki, elakadt. A winyót NTFS-re formatáltam, a többi winyó kábelét kihúztam, telepítő a meghajtóba, hadd szóljon. Probléma nuku, legalábbis a telepítés során. Utálatos csempék pöffeszkednek az asztalon. A gond ott kezdődik, hogy a boga Úr Istennek nem tudok NET kapcsolatot elérni. Ugyan azt állítja, hogy kapcsolódott, be is húz a Bing, aztán kakukk, megszakad a kapcsolat.
Eszközkezelőben minden rendben, az IPV6-ot letiltottam, mindhiába. 651-es hiba. Rákerestem a megoldásra, eljátszottam a raspppoe.sys cseréjét, semmi változás.
Router nincs, ahogy annál sincs, aki elintézte, hogy most ne unatkozzak. :D
Van valakinek ötlete, hogy mit csináljak?

Fura, hiszen ezt Win7 hibaként olvastam, márpedig az enyémmel ilyen gond nem volt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50557) Simivok válasza Vakegérke (#50556) üzenetére


Simivok
senior tag

Első körben próbálj rárakni egy rendes LAN drivert pendrive segítségével. Ha nem oldódik meg a net probléma, akkkor próbáld routeren keresztül, ha majd lesz.
Mennyire volt karcos a telepítőlemez?(én már megszívtam rendesen egy karcos lemez miatt.)

Galaxy S23 256GB Cream

(#50558) agressiv válasza Vakegérke (#50556) üzenetére


agressiv
addikt

Ookozhatja a hálózati eszköz hibája is.

pjen

Ez az aksi átkötés emgint egy tipikus példa arra, amivel anyagi kárt okozhatsz másnak. Nem illik a töltőt az aksi helyére kötni csak úgy, legalább a feszültségeket ellenőrizni kellene.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#50559) Simivok válasza agressiv (#50558) üzenetére


Simivok
senior tag

Sőt az is lehet, hogy a kábel sérült, vagy a foglalat. Először mindenképp felraknék egy rendes drivert, azután lehet hardveres oldalon keresni a hibát...

Galaxy S23 256GB Cream

(#50560) makro válasza Vakegérke (#50556) üzenetére


makro
aktív tag

Érdmes egy live rendszerrel is tesztelni a hardvert, hogy működik e a hálózat.

(#50561) Preacher1980 válasza makro (#50551) üzenetére


Preacher1980
tag

Köszi

ASUS ROG based on AMD!!!

(#50562) Preacher1980 válasza moonguru (#50552) üzenetére


Preacher1980
tag

Köszi!

ASUS ROG based on AMD!!!

(#50563) Vakegérke válasza makro (#50560) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, ahogy az előző hozzászólásokat is. :)

Semmi gond a géppel, egyik winyón XP, a másikon Win7, visszadugtam őket. Most meg itt lóg harmadiknak a Win8. Sajátjaimmal nincs gond, csak ez makacskodik.
Lan illesztőt 12.10.10.3-ra frissítettem, ez volt a legújabb, amit találtam Win8-hoz.
Továbbra is fennáll a hiba.
Még egy órát szánok a "szórakozásra", aztán sajnálkozva tárom szét a karom, úgy adom vissza a winyót, meg a lemezt a gazdájának. Majd vesz routert, ha akar. Megjegyzendő itt ül szegény, és öklét rágva dülledt szemmel lesi, hogy kapunk-e segítséget.

Szerk: A lemez nem karcos, meglestem. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50564) makro válasza Vakegérke (#50563) üzenetére


makro
aktív tag

Érdemes lenne még valami régebbi W7-es illesztőt kipróbálni, mert nem minden esetben hoz javulást egy újabb verziós driver.

(#50565) pjen válasza agressiv (#50558) üzenetére


pjen
félisten

megint csak kötöszködsz,ahelyett,hogy kipróbálnád.Ezek meglehetősen robosztus szerkezetek pontosan az autós üzem miatt.

razorbenke92:Az a gyári töltője?Ha igen akkor a töltő és az aksi között kell lenni valamilyen szabályzónak,másként hamar kipúposodna az aksi.

[ Szerkesztve ]

(#50566) Simivok válasza Vakegérke (#50563) üzenetére


Simivok
senior tag

Én még a BIOS-ban is szétnéznék, hátha valami el lett állítva. :K

Galaxy S23 256GB Cream

(#50567) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Helló srácok!

A változatosság kedvéért kifog rajtam a technika :)) A helyzet az, hogy van egy Dell Inspiron N5110 laposom W7 64bit-tel. Dobtam bele egy SSD-t, és a HDD ment USB3 tokba. Namost időnként megváltozik a meghajtó betűjele. (Főleg, ha pendrive vagy más meghajtó is rá van kötve, de néha akkor is, hanem). Márpedig 1-2 beállítás miatt előnyös lenne, ha ugyanaz a betű jelentené a meghajtót. Be tudom ezt valahol állítani, hogy adott eszközt ha csatlakoztatom "fix" betűjele legyen? Köszönöm. :R

www.dongosofor.hu

(#50568) Simivok válasza huszi.gyb (#50567) üzenetére


Simivok
senior tag

Lemezkezelőt próbáltad?

Szerk.: hátha segít: [link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

(#50569) huszi.gyb válasza Simivok (#50568) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszi, ott próbáltam, de volt rá példa, hogy megváltozott... :(

szerk. Azért megpróbálom még egyszer... :) Úgy, hogy a többi eszköznek is adok, hátha felismeri, és akkor nem "osztja ki" :D

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#50570) Vakegérke válasza makro (#50564) üzenetére


Vakegérke
veterán

Leszedtem amit találtam. Egy régebbi 7-est, meg egy Vista alá valót. Utolsó kísérlet.
Köszönöm a tanácsot. :)

Simivok: Köszönöm az ötletet, de a BIOS rendben. Ha nem így lenne, az XP és a Win7 sem csatlakozna a hálóra, pedig megteszik. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50571) Simivok válasza Vakegérke (#50570) üzenetére


Simivok
senior tag

Akkor marad a driver, a Win8 nagyon kényes a driverekre.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

(#50572) TaylorXIII válasza macera2 (#50548) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nálam ha a hirdetés átugrására kattintok utána kb egyből elkezdi most bár tegnap tényleg kellett várni úgy fél percet. A 2-3 perc kicsit furcsa.Látod milyen konfigom van talán nekem jobb a gépem bár nem hiszem mert azért ez már kezd elég alap géppé válni. De a 2-3 perc az tényleg nem kevés idő. Én netem 15/1mbit.

(#50573) VoidXs válasza TaylorXIII (#50572) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ott a szerverek is elég bénák. Nálam 5 másodpercenként pufferel 1 órát.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#50574) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

Valaki ma már megint azzal jött nekem, hogy az AMD processzor és az NVIDIA videokártya nem komálják egymást és le fog esni az fps random 2-7 FPS-re meg ilyenekre mikor 50 FPS-nek kéne mondjuk lennie. FX 6300+ GTX 760ról van szó most speciel és főleg BF3 multiplayerre lenne a gép ahol tudtommal oly mind1 milyen processzor van még felbontástól függetlenül is hasonlóan teljesítenek még a nem is egy kategóriába tartozó processzorok is. A felbontás 1440x900. Ja meg, hogy nem elég erős a processzor kártyához azt is mondta. Én semmiben sem értek a csávóval egyet. Ti mit gondoltok erről?

[ Szerkesztve ]

(#50575) VoidXs válasza TaylorXIII (#50574) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nálam AMD proci + nVidia kártya van, és jól megférnek, semmi gond. Viszont az AMD procik olyan @&#ß$ sz@rok, hogy a legjobb még a GTX 460-at sem hajtja ki. A GPU-m még sose ment 60% fölé, a CPU pedig mindig fullra van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#50576) TaylorXIII válasza VoidXs (#50575) üzenetére


TaylorXIII
őstag

A phenom II x6 1055+ GTX 460-ról van most szó ugye? Mivel játszottál és milyen felbontásban? Vagy ez mindenre igaz?

(#50577) VoidXs válasza TaylorXIII (#50576) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mindenre igaz. Én hülye, mindig a videokártyára költöttem a legtöbbet, CPU-nak meg "legyen sok mag meg gigahertz, úgyis az van a papíron, biztos az számít".

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#50578) Vakegérke


Vakegérke
veterán

No, csókolom alássan, van már NET a Win8-on, épp innen írom a hozsannát. :K
Fura, hogy a Vista alá írt driver oldotta meg a gondot. Az is fura, hogy alul az állapotjelző azt mondja, hogy "Nem azonosított hálózat", meg hogy "Nincs internetkapcsolat". Bolond ez a Win8?

A tulajdonos boldog, majdnem kaptam tőle puszit, a kávémat mind megitta, szétmászkálta a padlószőnyegemet... :D

Mindenkinek köszönjük a hathatós segítséget. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50579) Simivok válasza Vakegérke (#50578) üzenetére


Simivok
senior tag

Szívesen... :))

Galaxy S23 256GB Cream

(#50580) huszi.gyb válasza Vakegérke (#50578) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Minden új windowsnál előjönnek ezek a fránya driver gondok? :U :F

www.dongosofor.hu

(#50581) Gave


Gave
addikt

Melyik CPU-k kb a legerősebbek jelenleg 1 szálon (főleg játékokban és régebbi CAD appokban)? AMD és Intel vonalon is kéne valami viszonyítási alap. Plusz jó ár/érték mutatóval.

Az nem számít ha le kell tiltani magokat és/vagy ki kell osztani az affinitást.

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#50582) VoidXs válasza Gave (#50581) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Intel, Intel, és Intel. Nem tudom szavakba önteni az AMD iránti csalódásomat. Amikor a 2 magos 4 szálas Core i3 erősebb, mint a 8 magos 8 szálas Bulldozer, akkor elég egyértelmű a válasz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#50583) TaylorXIII válasza VoidXs (#50577) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Oké de a többi kérdésre is válaszoljál kérlek:) Egyébként nem hiszem el:D jó processzor az még mindig és GTX 460 meg nem nagy falat. Biztos aktív ott mind a 6 mag?:)

VoidXs: A bulldozer tényleg kicsit el lett rontva de a 8320/8350 már lényegesen jobb lett.

[ Szerkesztve ]

(#50584) zolee5016


zolee5016
őstag

Hello.. Asus Matrix 285-öt fognák be fizikára....1GB DDR3
Valami pontos leírás infó kellene,mire számíthatok..gondolok itt arra ,hogy ha csak fizikázik.és nem megjelenít mennyit eszik,a másik kártya (580 Matrix) hogy viselkedik(gyorsul-e ,az eszik kevesebbet) Vagy jobb-e ez a megoldás mintha a procival fizikáztatok....
Kb ez a téma érdekelne :R

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#50585) VoidXs válasza TaylorXIII (#50583) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Most már 670-em van, de a 460-nál is procilimit volt ugyanezzel. Ha kipróbálod, többet soha nem mondod rá, hogy jó. Crysis 2 720p minimumon nem hozott 45 FPS-nél többet soha, még a konzolportok is (FlatOut UC, Split/Second) lassan mentek mi-ni-mu-mon.

(#50584) zolee5016: a leggyengébb GPU is jobban fizikázik egy procinál. Egyébként attól függ, hogy milyen stílusú az a fizika. Mirror's Edge-féle szövetek, üvegek, stb. mellé tökéletes, épp hogy jó (egy fél GTX 460 vagy GTX 555M nem az), Borderlands 2-nél valami durvább darab kell.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#50586) pjen válasza razorbenke92 (#50555) üzenetére


pjen
félisten

az autód aksiját sem 24v al töltöd,vagy ha mégis akkor áramgenerátoros szabályzóval(mert ugye az Ohm törvényt nemnagyon lehet figyelmen kívül hagyni)

(#50587) TaylorXIII válasza VoidXs (#50585) üzenetére


TaylorXIII
őstag

És akkor erre mit mondasz? http://youtu.be/Vdl5J8oegik?t=6m37s
Én nem értek veled egyet. Jók az AMD processzorok. De nálad valami gubanc van/volt.

(#50588) Gave válasza VoidXs (#50582) üzenetére


Gave
addikt

Elsősorban én is az i3-at szemeltem ki, az OC viszont elég jó volna kb 4...4.2GHz-ig. Erősen fontolgatom az i5 2500K-t viszont újonnan még mindig nagyon durva az ára. :B

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#50589) pjen válasza agressiv (#50558) üzenetére


pjen
félisten

Egyébként ha nem stimmelne a feszültség az aksi is tönkre menne.Ha az autó működik és tölt a hálózati fesz kb 14v,ezt szabályozza a töltő a készüléknek megfelelő feszre.Hálózati üzemnél az aksi mint puffer szerepel amely kiszűri a hálózati tüskéket.Egyébként ezt Ohm bátyánk már régen törvénybe foglalta.

(#50590) pjen válasza TaylorXIII (#50587) üzenetére


pjen
félisten

Én ebbe nem mennék bele.Mióta a PC-t feltalálták az inte amd rivalizálás azóta folyik.A játékos haverjaim 70% esküszik azAMD re.Én egy videó vágásba sosem kezdenék AMD vel.Bocs megint nem szerkesztettem.

[ Szerkesztve ]

(#50591) VoidXs válasza pjen (#50590) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Videokártyailag lehet, ott egálban van a két fél a független játékokon, de amióta az AMD azért pénzel, hogy nVidián véletlenül se fusson jól valami, itt is váltok. Elég sok videót vágok, de a Mercury motor ki tudja használni a GPU-t, így eszementül gyors.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#50592) Vakegérke válasza huszi.gyb (#50580) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nagyon úgy néz ki. Sebaj, van itt egy társaság, akiknek a segítségével jó kedvre derítettünk valakit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50593) csiga8


csiga8
senior tag

Kedves ismerősömnek van egy:

- Hyundai HMB R600 média lejátszó DVB-T tunerrel - típusú média lejátszója.

Blu Ray lejátszót szeretne hozzá csatlakoztatni.

Lehetséges-e, ha igen hogyan, ( USB, vagy más csatoló) melyik BD típussal.

(#50594) pjen válasza VoidXs (#50591) üzenetére


pjen
félisten

Na erről írtam az előbb.Szerintem ezen a fronton sosem lesz béke.

(#50595) Impressa válasza csiga8 (#50593) üzenetére


Impressa
őstag

Sajnos csak analóg jelet tudsz beküldeni neki, BR keresztül.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#50596) agressiv válasza pjen (#50565) üzenetére


agressiv
addikt

Azért kötöszködök, mert veled ellentétben én tisztában vagyok egy áramkör működésével és az akumulátor táppontja közel sem ugyanaz, mint a töltő bemenete, amin egy megfelelő áramkör szabályozza afeszültséget, töltőáramot.

Ne tanácsolj ilyeneket.

Hát még a borz.....

(#50597) huszi.gyb válasza Vakegérke (#50592) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Naja, legalább sikerült :)) Viszont én pont ezért nem váltottam anno XP-ről, amikor megjelent a Vista... Sőt... Win7 sp1-re váltottam talán közvetlenül XP-ről, de erre nem emlékszem, csak azt tudom, hogy ott sem azonnal... Mint ahogy most se fogok W8-ra váltani... Majd max. 1-2 év múlva.

www.dongosofor.hu

(#50598) pjen válasza agressiv (#50596) üzenetére


pjen
félisten

Nem vagy tisztában.A töltő bemenete az a pont ahol a tápfesz belép a töltőbe,gondolj az autód aksi töltőjére a kimenete pedig az ahol az aksi csatlakozik,egy fesz szabályzón vagy egy áramgenerátoron keresztül.Tehát ha bedugod a töltőt a szivargyujtóba és fogyasztót csatlakoztatsz a fogyasztó belső ellenállása és a fesz arányában áram folyik.I=u/r.a töltőben a feszt egy zéner vagy más aktív eszköz segítségével a megfelelő szintre csökkentik hogy az átfolyó áram ne lépje túl a megengedettet.szerintem az adott naviban pont ez az Rb csökkent közel nullára azért tud ekkora áramot felvenni.Vagyis zárlatosa bemenete.De ezt az aksi nem akadályozza meg.

(#50599) Vakegérke válasza huszi.gyb (#50597) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szaporítom a szót, de talán megbocsájtják a fórumlakók. :B
Az egyik winyómon XP van, a másikon Win7, ahogy már jeleztem. Az XP a "szerelmem", a Win7 csak azért van, hogy szokjam, ha kedvem támad babrálni. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50600) razorbenke92 válasza pjen (#50565) üzenetére

Kedves pjen!

Kérlek hagyd abba magad leégetését, és fogadd el, hogy megint egy olyan tanácsot adtál, ami nem csak hogy hülyeség, de kárt okozhatsz vele!

Elhiszem, hogy neked egyszer működött, biztos sok más embernek is működhet, de attól még igen is tönkre lehet vágni egy 20-30 ezer forintos kütyüt vele.

Hogyan említed egy napon egy autó savas akkujának töltését egy számítástechnikai eszköz Lítiumos akkujának töltésével??? Könyörgöm, ha ilyen dolgokban adsz tanácsot ez a legalapabb dolog amit ismerni kéne.

Ha tudnád a működés elvét, akkor nem mondanál olyan hülyeséget sem, hogy az akksinak és az adapternek mindig közös feszültségen kell lenni. Egyáltalán nem!
Meg úr Isten, milyen felpúposodó akksikról beszélt te? Láttál te már olyan laptopot, amelynek egyezik az adapterének a feszültsége és az akksijáé? Csak pár példát mondok:
19V->10,2V
21V->11,8V
9,5V->7,2V
12V-> 7,4V
Ez csak az én és a családi köröm 4 laptopja és még egyiknek sem púposodott fel az akksija :K
Ezen kívül van egy PDA-m ami USB 5V-ról tölt egy 3,2V akksit, van egy videókamerám, ami 7,5V-ról tölt egy szintén 3,2 (talán 3,7V) akksit.

Ebből is látszik, hogy a számtech eszközöknél is annyi fogalmad van az akkuk töltéséről, mint mikor rátesszük a krokicsipeszt az akksira, oszt' adjad neki. Az adapternek nincs közvetlen kontaktja az akksikkal ilyen téren. Sőt, akkor lenne baj, ha egyszerre töltenéd és merítenéd az akksit. Nagyon fini kis túlmelegedéseket csinálna, a LiPo akksi az ziher.

Nem szokásom kioktatósdit játszani, de ha valaki ennyire erősködik a hülyeségeivel, akkor meg szoktam kérni, hogy olvasgasson kicsit. Szóval a fentiek alapján lesz minek utánanézni ;)

szerk: Offoltam a hsz-t.
szerk2: Olvastad agressiv, nem vagyunk mi tisztában semmivel! Kössük rá az autó akksit, áram áram, nem? Mit kell itt bonyolítani a sok hülyeséggel, az autó akksival így van mindennel így kell lennie. Csak tudnám, hogy a sok hülye mérnök miért nem savas akkut tesz a kütyüinkbe, ha az olyan egyszerű? :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.