Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51351) Elvagyok válasza DroneZ (#51346) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Az sok.A 40-42 Celsius fok még jó de az a fok amit írtál az nagyon sok a vinyónak,valószínű hogy ezért halt meg.Ezt megelőzendő szokták három ventilátoros hűtőállványra tenni a Notebook-ot.Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#51352) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok!
112°C-on már károsodhat a proci? Van egy gépünk amibe egy Athlon x2 3600+ van és ma tiszítottam ki a gépet de előtte volt amikor terhelés közbe felment 112°C-ra.

[ Szerkesztve ]

(#51353) Qru válasza Milgram1 (#51352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

90 fok fok felett már nem egészségés neki a meleg, a 112 nagyon sok.

PapB18: Tedd be tesód gépébe és futtass rajta egy checkdisk-et. [link]

#nincsbennetarcsi

(#51354) PapB18 válasza Qru (#51353) üzenetére


PapB18
tag

jó lenne ha csak így meg tudnám csinálni de mivel a sajátgépben nincs benne a meghajtó mivel a kezelésben van benne és kiírja hogy a használat elött döntsek el valamit de az nem fut végig mivel hibát ír ki és eltűnik onnan. valami megoldás ?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#51355) Qru válasza PapB18 (#51354) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy másik gépbe nem tudod betenni?

#nincsbennetarcsi

(#51356) PapB18 válasza Qru (#51355) üzenetére


PapB18
tag

de van egy másik amibe nincs vinyó viszont a probléma ott is ugyan ez
és még előtte néztem hogy 100/95 ös a vinyó

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#51357) Vakegérke válasza PapB18 (#51356) üzenetére


Vakegérke
veterán

Live linuxot még kipróbálhatsz.

Még valami. A bátyád gépén a lemezkezelésben látszik? Ha igen, töröld a partíciót, aztán építsd újra, lehet formatálni.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#51358) PapB18 válasza Vakegérke (#51357) üzenetére


PapB18
tag

telepítővel vagy már egy kész rendszerrel formázni ?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#51359) Vakegérke válasza PapB18 (#51358) üzenetére


Vakegérke
veterán

Próba, nem kell telepíteni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#51360) PapB18 válasza Vakegérke (#51359) üzenetére


PapB18
tag

akkor szereznem kell hát ha de sok sikert nem látok :/

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#51361) Vakegérke válasza PapB18 (#51360) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kettővel ezelőtt mondtam valamit. A bátyád gépével szerintem menni fog.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#51362) siebener válasza zolka95 (#51348) üzenetére


siebener
aktív tag

http://fetchvideo.com/

Régen ment, mostanában nem próbáltam, én inkább a böngésző kiegészítőket szeretem.

(#51363) HawerKing


HawerKing
őstag

Sziasztok. Van egy kis gondom a gmailel ugyanis ha valakivel emailezek en nem latom a sajat profilkepem ő viszont latja s en is az ovet, az enyem helyen en egy ures anonim arcot latok. Hogy lehet megoldani hogy enis lassam a sajat profilkepem az emailezesek es a csevegesek alatt?

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#51364) #21346560


#21346560
törölt tag

Milyen állat koponyája ez? :DDD

(#51365) Sotho válasza #21346560 (#51364) üzenetére


Sotho
őstag

Vau.Nem. Xenomorph. :D Ilyen nincs is, filmkellék.

[ Szerkesztve ]

(#51366) #21346560


#21346560
törölt tag

Látom senki nem tudja... fóka koponya :))

(#51367) Freesia válasza PapB18 (#51360) üzenetére


Freesia
csendes tag

Szerintem is erdemes megprobalni a Linuxot.

Nekem egyszer a bejaratott Windows-om roggyant meg, de nagyon. Nem indult, a telepitorol sem sikerult javitani, de meg formazni sem. Fogtam egy Linuxot (az nem live volt, hanem egy normal telepitolemez), es azzal szepen ujraformaztam valami Liuxos fajlrendszerrel (Mert NTFS-sel nem volt hajlando, pedig maskor tudta azt is.). Amikor ezzel kesz volt, megszakitottam a telepitest es akkor mar le tudta siman formazni a Windows, es ra is telepult szepen. Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#51368) Vakegérke válasza Freesia (#51367) üzenetére


Vakegérke
veterán

Persze, hogy telepítő lemez. :K
Annyi a különbség, hogy indításnál nem a telepítést választom, hanem a kipróbálást.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#51369) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék letiltani bár oldalt a másik gépen a hosts file-ba de néhány nem működik megtudják mondani hogy miért?
ez a file

(#51370) unravel válasza Milgram1 (#51369) üzenetére


unravel
őstag

szia

szegény gyerek :) .

Kell oda az a sok szóköz?

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost
127.0.0.1 thepiratebay.sx
127.0.0.1 isohunt.com
127.0.0.1 ncore.cc
127.0.0.1 bithorlo.net
127.0.0.1 minecraft.net
127.0.0.1 coolcraft.hu
127.0.0.1 herbytv.com
127.0.0.1 lazuritcraft.hu
127.0.0.1 mestermc.hu
127.0.0.1 mtavc.hu
127.0.0.1 adf.ly
127.0.0.1 store.steampowered.com
127.0.0.1 store.steampowered.com/about/
127.0.0.1 store.steampowered.com/login/
127.0.0.1 store.steampowered.com/join/?
127.0.0.1 store.steampowered.com/?cc=uk

Próbáld ki.

¯\_(ツ)_/¯

(#51371) Milgram1 válasza unravel (#51370) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Így működik köszönöm :))

(#51372) Centre


Centre
aktív tag

Sziasztok, mi ez az alaplapon s ez a fekete folt rajta egészséges-e?

köszönöm!

(#51373) Sotho válasza Centre (#51372) üzenetére


Sotho
őstag

Valamilyen dióda[link] A fót meg gyári.:)

[ Szerkesztve ]

(#51374) Impressa válasza Centre (#51372) üzenetére


Impressa
őstag

Az egy Zener dióda szerintem, a fekete folt teljesen egészséges. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#51375) ember888


ember888
csendes tag

Sziasztok
Történet:
Ma munkahelyemről haza jövet újdonsült pendrive-al, azt rá dugva számítógépemre, hogy elkezdjek dolgozni, kék halált kapott az én kicsikém.
Azóta akármit csinálok ugyan fel ismeri a pendrive-ot de azt kéri, hogy formázzam stb. ilyenkor szokásos dolgok. A szomszédomnál is tettem egy próbát ott tökéletesen működött a pendrive, tehát az én készülékemben van a hiba :). Találkoztál már ilyennel?
Eddig próbálkoztam:
eszközkezelőben frissíteni/tiltani/törölni sikertelen az összes ugyan felismeri már rendesen de használhatatlan
DISKPART sikertelen...
Lemezkezelésben betűjel módosítása sikertelen.... // fájlrendszernek RAW-ot ír ez nem tudom micsoda //
Ötlet? Mivel próbálkozzak? A hiba csak nálam jelentkezik valószínűsítem a kék halál miatt... a driver telepítése közben kapta....
Üdv,
Ádám

(#51376) PapB18 válasza Vakegérke (#51368) üzenetére


PapB18
tag

Arra válaszolva hogy a bátyám gépébe raktam beje és a lemezkezelőbe fomázzam nos azt szerettem volna de mikor rányomok arra a fülre hogy lemezkezelés kiírja hogy lemez0 és valamit ír hogy ahhoz hogy tudjam működtetni az első lépés hogy valamit meg kell csinálni van ott választási lehetőség 2 db de hiába megyek rá bármelyikre hibát ír ki sajnos! :/

A Linuxot még nem tudom kipróbálni mert nincs de majd kérek valakitől !
Köszönöm mindenkinek a segítséget :R :R :R

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#51377) Lompos48 válasza Centre (#51372) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A fekete gyűrű (és nem folt) a katódot jelöli.

(#51378) Vakegérke válasza PapB18 (#51376) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt meg tudod mondani, hogy mi az a két választási lehetőség?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#51379) Centre válasza Lompos48 (#51377) üzenetére


Centre
aktív tag

(#51374) Impressa, (#51373) Sotho Köszönöm szépen.

(#51380) Budinszki


Budinszki
tag

Sziasztok . Lehet nem ide kellene írnom ezt a kérdést , de gyorsban kéne a segítség . Tehát akkor :
Van egy laptopom amin a net usb 3g stickről jön , ezt a netet meg szeretném osztani ( jelen esetben telefonra ) , ezt hogyan lehetne kivitelezni ? Előre is köszi a segítséget :)

(#51381) Centre válasza Budinszki (#51380) üzenetére


Centre
aktív tag

huhh csak annyit tudok, hogy ezt reverse tetheringnek hívják. Milyen OP rendszer fut a telefonona gépen?

(#51382) Budinszki válasza Centre (#51381) üzenetére


Budinszki
tag

Hali . Win 7

(#51383) Centre válasza Budinszki (#51382) üzenetére


Centre
aktív tag

Androiddal

Iphonnal de elvileg androiddal is működnie kell
Semmiféle felelősséget nem vállalok

[ Szerkesztve ]

(#51384) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Egy ilyen jófajta HD90 Widescreen 720P Pen Camera beszerzésén gondolkodom, de nem tudom hogy vízszintesen asztalra lerakva is "normális" képet készít-e, úgy minha függőlegesen lenne használva. Azaz automatikusan elforgatja-e a felvett képet? Szerintetek? Használt már ilyet v. hasonlót valaki?
És a bemutató videóban azt mondják hogy FAT32-re kell formázni a micro SD kártyályát, ezt egy NTFS-re formázott win8 gond nélkül tudja majd kezeli?

(#51385) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egy paranormális jelenséggel kapcsolatban írok...;]

Adott egy gép (édesanyámé), amely időről időre nem hajlandó elindulni. A menetrend a következő:
1) Lefagy a betöltő képernyőnél.
2) Erőszakos reset
3) Windows javításindítás
4) Itt is lefagy
5) erőszakos reset
6) "hiányzó Bootmgr"
7) "Insert boot device"

Ezek után teljesen véletlenszerűen olykor bejön, de ugyanúgy lefagy.

* * *

És most jön a paranorm. Ok, akkor elviszem haza, és ott újrarakom a win-t... Igen ám, de nálam elindul és végigfut a hibajavító, és a windows is vígan fut... Visszaviszem, egy darabig megy, majd kezdődik elölről.

Ez mi?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#51386) regener válasza pocokxx (#51385) üzenetére


regener
veterán

Scali és Murder arra tippel egy ilyen paranormalitás esetén hogy az elosztó vagy a konnektor hibás lehet.
Esetleg ingadozik a feszültség a konnektorban és nembírja a táp.

(#51387) pocokxx válasza regener (#51386) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Én is erre gondoltam, és át is dugta másik konnektorba hosszabbítóval, és ugyanúgy előjött... De könnyen lehet, hogy attól még lehet ez a gond. Lehet ezt ellenőrizni/kivédeni valahogy?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#51388) fixer92 válasza pocokxx (#51387) üzenetére


fixer92
aktív tag

A leg"fapadosabb módszer" használod - kinzod pár napig nálad a gépet. Ha nem jön elő, tuti, hogy a másik helyen van a turpisság.

"Victory loves preparation!"

(#51389) Aaron14


Aaron14
őstag

Van 3 intek hd-s10cx beltérink, és ebből kettőt szeretnék hifivel összekötni, hogy az audio ott menjen. Milyen kábelekre lesz szükségem?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#51390) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Egy 40cm-es Aerocool ventilátort szétszedtem, beolajoztam, és most nem indul el... mi a baja?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#51391) Outlander válasza 800.henrik (#51390) üzenetére


Outlander
őstag

Ha szétszedés elött nem volt baja, akkor több, mint biztos, h az a baja hogy szétszedted... :U

ui: áramot kap, szaga van, nincs, olaj vénusz /floriol vagy olvasztott ráma margarin volt?!

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#51392) 800.henrik válasza Outlander (#51391) üzenetére


800.henrik
senior tag

Áramot kap, csak olajszaga van, 2 12cm-es, és 1 cpu hűtőt is bekentem, azok jók. ilyen olaj volt:

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#51393) Outlander válasza 800.henrik (#51392) üzenetére


Outlander
őstag

hmm, ha nincs égett szaga, és adsz neki áramot, akkor még az lehet h valamelyik vezeték szakadt...

Esetleg maga a motor nem égett le, de meghalt...

Ha rásegítesz kézzel, adsz neki egy lököst, tartja a fordulatot?!

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#51394) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Érdekes anomáliába futottam...

Ha DP kábelt használok, akkor boot közben mielőtt eljutna az AHCI driverig, újraindul a gép, és ameddig nem áramtalanítom, addig nem is hagyja abba az újraindulásokat. Áramtalanítás után belépek a biosba, és ez a szöveg fogad:

"The system has experienced boot failures because of overclocking or changes voltages"

Na most ez azért érdekes, mert minden alapon van, nincs tuning.

Ha DVI kábelt használok, akkor egyből elindul a gép, viszont akkor winfos alól kapom a következő hibaüzenetet:

"Teljesítményimpulzus a hubon"

Az USB-s eszközöket lehúztam, csak a billentyűzet, az egér, és a WIFI van bedugva. Arra gondoltam, hogy ezek közül hibás valami, de nem, mert akkor nincs "Teljesítményimpulzus a hubon" üzenet, ha DP kábelt használok.

Kicsit összezavartak ezek a tünetek, nem igazán tudom honnan közelítsek a probléma feltárásához... :) Valakinek esetleg ötlet? ( vannak tippjeim, de nem írom le, nem akarok befolyásolni! :) )

www.smart-bus.hu

(#51395) 800.henrik válasza Outlander (#51393) üzenetére


800.henrik
senior tag

A vezeték nem szakadt, nem tartja, megáll :O Amikor jó volt, akkor indulás közben egy kicsit pattogott, és így gyorsult.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#51396) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Sziasztok!
Nagyon lassú lett a netem.
XP SP3 -t használok. UPC kábelmodemes kapcsolattal.
Firefox 22, vagy IE 8, mindkettő nagyon lassan hozza be az oldalakat.
Ugyanakkor a torrent rendesen működik.
Van-e ötletetek, hogy mi lehet a gond?
Köszi előre is.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#51397) pocokxx válasza Zenebohoc (#51396) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Kapcsold le/korlátozd a torrentet. Töröld a cookie-t.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#51398) Zenebohoc válasza pocokxx (#51397) üzenetére


Zenebohoc
tag

Köszi!
A Te ötleted a tutti. :C
Közben csináltam egy-két próbát. CCleaner, stb, DE a utorrent a ludas.
Ott kell módosítanom a beállítást.
Köszi még1x :R

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#51399) Sotho válasza -Solt- (#51394) üzenetére


Sotho
őstag

Én a bios hibaüzin indulnék el és ott kizárásos alapon a feszültség értékeket nézegetném. Egyszer egy felsőbb kat. asus lapom annyira gazdálkodott az energiával hogy totál instabil volt a rendszer mindent fixen kézzel be kellett állítani.

(#51400) -Solt- válasza Sotho (#51399) üzenetére


-Solt-
veterán

Idáig hibamentesen üzemelt, pár napja kezdte ezt el... Több bios profilom is van elmentve, amik évek óta stabilan működtek, most mindegyikkel ugyanez a hiba jelentkezik...

Vagy táp, vagy alaplapi usb vezérlő, vagy valahol zárlat van... :S

www.smart-bus.hu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.