Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) opti06 válasza crysis 2011 (#29146) üzenetére


opti06
aktív tag

Smart árban nem sok plusz, viszont szolgáltatásban rengeteg.. arra figyelj Panel 100Hz legyen!!
(vannak szoftver értékek CMR/MCI/PMR stb.... -> menj be boltba kérdezz rá!)
szerintem már smart eléggé megéri, smartbol LG-t tudom javasolni most nagyon felpörögnek smart tartalmak következő 1-2 hónapban SocialCenter/GameWorld (gamepad támogatással)/Fuso TV (ATV, AXN, BEST international, Digi Sport, Duna, Egyszervolt, IndaVideó film, MTVA Videótár, Nemzeti…, NOLTV, RTL Most, Sanoma, TV2.hu, Viasat Play, Video Klinika, video.smart.hu, RTL 2)/ FilmBox Live
pl 1k hufért 485db film stb....

ezen szinten Samsungnál eléggé levan maradva smart felület, illetve színkezelés fekete/zöld hagy némi kivetni valót maga után... ha meg 3D ről is szó lenne akkor úgy szint Aktív - Passzív hatalmas difi LG javára..

(#29152) ezred válasza 7 (#1) üzenetére


ezred
csendes tag

Sziasztok nagy gondom van.a gep egyik percrol a masikra megbolondult.
Az ikonra kattintva bejeloli az a felet vagy mikor mennyit,az internet oldalon akarmire kattintok ahoz mindig uj bongeszot nyit meg ,nagy betuvel ir csak. ilyesmi .
Vissza allitottam egy korabbi datumra a gepet ,tokeletes volt egy par oraig aztan ugyan az megint.
lefuttattam az avastot de nem talalt virust csak egy par faljt amit nem yud ellenorizni.amugy windows 7 -em van.most reggel bekapcsoltam jol megyen ,de ki tudja meddig?
Talalkoztatok mar ilyesmivel? mi lehet ez tudnatok segiteni ? elore is koszi mindenkinek.

(#29153) DonThomasino válasza ezred (#29152) üzenetére


DonThomasino
veterán

Megnézném egy AVG vel meg egy SPYBOOT al.
Mert így ahogy elmondod elég vírus gyanús.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#29154) ezred válasza DonThomasino (#29153) üzenetére


ezred
csendes tag

atneztem az avastal.de mondom kidobott par faljt amit nem tod elenrporizni.

(#29155) DonThomasino válasza ezred (#29154) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ezért mondom hogy nézd meg mással, ami valszeg meg tudja oldani....

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#29156) ezred válasza DonThomasino (#29155) üzenetére


ezred
csendes tag

most toltok le avg-t de futhat az avast mellett vagy azt hogy alitom le addig

(#29157) DonThomasino válasza ezred (#29156) üzenetére


DonThomasino
veterán

Vhogy állítsd le, de az se baj ha letörlöd addig.
EGy spyboot ot is szedjél.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#29158) GrandeP


GrandeP
őstag

Én szvsz ezek közül az "irtók" közül kb mindet törölném, és rendeset használnék... :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#29159) ezred válasza GrandeP (#29158) üzenetére


ezred
csendes tag

es melyik az a rendes irto ?

(#29160) Vakegérke válasza ezred (#29159) üzenetére


Vakegérke
veterán

Panda cloud, SpyBot - Search and Destroy, Malwarebytes Anti-Malware.
Mindhárom ingyenes.

Az Avast uninstall, és csókolom.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29161) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Helló!

Pendrive-al kapcsolatban lenne kérdésem. Amikor másolok rá, megy normálisan a másolás, aztán 99%-nál meg áll egy csomó ideig. Aztán rámegy hibaüzenet nélkül. TV-n szoktam pendrive-ról filmet nézni, és sokszor van, a film közepén meg leáll egyszercsak, de PC-n ugyanezt a filmet végig tudom nézni. Máskor simán végigmegy a TV-n is. Próbáltam már formázni a pendrive-ot, de ugyanez van. Ahányszor meg bedugok egy pendrive-ot, a Win 7 feldob egy ablakot, hogy javítsa-e, rányomok, hogy javítsa, de legközelebb megint megkérdi. Ha simán csak bezárom, akkor is tudom használni. Ilyenkor mi a gond? Most minden pendrive-om sz@r, vagy a Win7 hibája ez?

(#29162) GrandeP válasza utgyuru (#29161) üzenetére


GrandeP
őstag

Sztem haldoklik.... fontos adatokat ne másolj rá...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#29163) Khelben válasza utgyuru (#29161) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nálam is ezt csinálja. Valószínűleg azért, mert ha 10 másodpercig tart egy másolás, akkor a win7 1 másodperc alatt elviszi a csíkot 99%-ra és ott kell megvárni a másik 9 másodpercet.

(#29164) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Elég nagy gáz van. Sikerült elkövetnem egy igen amatőr hibát: laptop + külső HDD (rajta a fontos adataim biztonsági másolatai), Windows-telepítés, partícionáló rész, kimegy a fejemből, hogy a külső HDD csatlakoztatva van a laptophoz, és reflex-szerűen, oda sem figyelve töröltem az összes partíciót (merthogy ez volt a szándék, de csak a laptop belső HDD-jén!). Észbe kapok, pánikszerűen kikapcsolom a laptopot, hátha... de persze semmi, oda minden cuccom... Mit lehet tenni? Van bármilyen, közönséges halandók számára is elérhető program, amivel vissza tudom állítani a külső HDD adatait?

(#29165) Goldmen75 válasza tibz03 (#29164) üzenetére


Goldmen75
őstag

Get Data Back for NTFS....
Ha mázlid van s azóta nem csináltál vele semmit akkor vissza"jönnek" az adatok, persze kell hozzá jópár perc, óra...

(#29166) CoolMan válasza tibz03 (#29164) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Kérdezd meg ebben a topicban.

(#29167) tibz03


tibz03
őstag

Köszönöm, srácok, hál' Istennek vaklárma volt. Már feltelepítettem a Get Data Back-et, elindítottam, aztán bekapcsoltam a külső HDD-t, hogy akkor hajrá, és láss csodát, megvan minden cucc! :C

Nem is értem, mert a belső HDD-ről törlődtek a partíciók, a külsőről viszont nem. :F Talán az USB csatlakozásnak van hozzá köze...? Nem tudom, de nagy kő esett le a szívemről, eléggé beparáztam. :)

[ Szerkesztve ]

(#29168) Goldmen75 válasza tibz03 (#29167) üzenetére


Goldmen75
őstag

Mázlista:D

(#29169) leslieke válasza tibz03 (#29167) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A particionálás lemezenként történik. Mivel a külső HDD külön lemez, így ahhoz a Windows telepítő nem nyúlt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29170) tibz03 válasza leslieke (#29169) üzenetére


tibz03
őstag

De töröltem a külső HDD partícióit is a Windows telepítőben. Az nem számít?

(#29171) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Ha azt kéri a regisztrációnál a microsoft expertzone hogy telefonszámot adjak meg, akkor azt hogyan írjam be hogy elfogadja? A minta a kérdőjelnél ez: (XXX) XXXXXXX. Ugyanígy néz ki vezetékes és mobil számhoz is. Nem értem, hogy tudom megadni 3 számmal az országot és a szolgáltatót is...
Aki már beregisztrált, vagy van ötlete, tudna segíteni?

Köszönöm előre is!

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29172) K3NZO


K3NZO
senior tag

Sziasztok!

szeretnék memóriát bővíteni és az lenne kérdésem, hogyha egy 1333mhz cl7-es időzítésű corsair ram mellé berakok egy 1600mhz cl9-es paraméterekkel rendelkező ramot berakok, vérható, hogy nem fognak együtt működni?

Ez lenne az alaplapom.

"Per aspera ad astra"

(#29173) GrandeP válasza K3NZO (#29172) üzenetére


GrandeP
őstag

Együtt müködnek, de mindkettő a kisebbik frekin 1333mhz cl7

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#29174) K3NZO válasza GrandeP (#29173) üzenetére


K3NZO
senior tag

A cl9 tudja a cl7-et? Nem úgy van, hogy minél kisebben az időzítés annál jobb?

Amúgy észre vennék bármit is abból, hogy lassabban működnének a memóriák?

"Per aspera ad astra"

(#29175) GrandeP válasza K3NZO (#29174) üzenetére


GrandeP
őstag

Ez úgy van h mindig a "gyengébb" a mérvadó... ahhoz igazodik az erősebb/jobb is.

Általában a nagyon hardcorosok mondják, h nem csak a tesztprogram mutatja ki, de eddig kb ha nem szóltam h most nem az van benne, nem vette észre...

Szóval ez olyan, mint a sárkányos kínai matrica a német gyártmány autón, ha beleképzeled, akkor télleg +10% lóerőt adnak a matricák, ha nem, akkor nem... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#29176) K3NZO válasza GrandeP (#29175) üzenetére


K3NZO
senior tag

Ezzel valahogy én is így vagyok, köszönöm a választ :)

"Per aspera ad astra"

(#29177) DarthSun válasza K3NZO (#29174) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az 1600 cl9- es ha kisebb frekin /1333/ megy akkor tudja a cl7- et. A cl9 csak a névleges ferkihez van megadva hogy annyit bír.

(#29178) Vakegérke válasza s3toraph (#29171) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vezetékesnél 361 (országkód 36, vezetékes 1).

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29179) tibz03 válasza Vakegérke (#29178) üzenetére


tibz03
őstag

És Budapesten kívül, ahol nem 1-es (és még csak nem is egyjegyű) a körzetszám? :U

Az 1-re te azt hiszed, hogy azt jelöli, hogy vezetékes vonalról van szó? :Y

[ Szerkesztve ]

(#29180) s3toraph válasza s3toraph (#29171) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi srácok, közben megoldottam, csak kicsit idióta a minta. :W Szóval: 11 számot lehet beírni, annak ellenére hogy a minta (XXX) szóköz XXXXXXX-nek van megadva, és a teljes országkódos azonosítóból le kell hagyni az első kettő nullát, tehát pl. 36301234567. :K

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29181) modellmaker


modellmaker
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni 3m HDMI kábelt. Megéri a drágábbat megvenni, vagy elég valami noname is?

mm

(#29182) norbigomba válasza modellmaker (#29181) üzenetére


norbigomba
csendes tag

Szia modellmaker!

Ennek a témának én már utána olvastam, remélem tudok neked segíteni.

Mivel a HDMI-n digitális jelek mennek ( nullák meg eggyesek ) mindegy hogy 15000Ft-os kábelt veszel vagy 2000Ft-ost. Mert a vezeték ellenálása vezetőképessége mindegy, csak az a lényeg, hogy átmenjenek a nullák meg eggyesek.

Egy nem csak TV-k tesztelésével foglakozó oldalon is azt írták (CNET), hogy ők is NONAME olcsó kábeleket használnak ráadásúl 5-10 métereseket, és ha a teszterek nem vesznek észre különbbséget, akkor egy otthoni felhasználónak is jó.

Én is NONAME 5 méteres kábelt használok a Sony TV-m és a PC között. Tökéletes.

Szóval ne vegyél drágát!

Remélem nem írtam túl nagy hülyeséget!

„Nincsen gonoszabb ember annál, aki azelőtt jó volt, de egy másik gonosz őt is gonosszá tette”

(#29183) GrandeP válasza modellmaker (#29181) üzenetére


GrandeP
őstag

Jó a noname , mert akkor egy monitorból rögtön kettő lesz... :DDD

Egyébként, szvsz 3m-nél teljesen mindegy, azt vedd amelyiknek olcsóbb a métere, de ha lehet akkor azért ne spagetti vékonyat...

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#29184) modellmaker


modellmaker
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek! :)

(#29185) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Kérdés az lenne melyik lenne jobb távoli asztal eléréséhez. Loghmein vagy Teamwiever esetleg más variáció? Köszi.

(#29186) Vhiktor


Vhiktor
veterán

USB 2.0-ás Pendrive-ot keresek, minél nagyobb írási sebességgel. Olvastam, hogy az USB 2nek az írási sebessége 35MB/s.
Mit ajánlotok?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#29187) Budinszki


Budinszki
tag

Sziasztok . Ki szeretném tanulni a autó chiptuningot , nem tudjátok hogy ennek mi a menete ( googleba kerestem tanfolyamokat , de sajnos nem találtam :S )?

(#29188) Ybear válasza Komi28 (#29185) üzenetére


Ybear
tag

Mindkettő jó, csak másképp. :)
A TeamViewer-hez kell az ellenoldali (emberi) együttműködés, a Logmeinhez nem kell, az mehet egyoldalúan is.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#29189) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok,
Ismét problémám adódott a 2.4-es cerka+geforce 6200 kombóval.
Netezés közben mintha lekapcsolt volna a táp de a gép ment tovább, az egeret is tudtam mozgatni csak nem reagált semmire. Újraindítottam, azóta nem bootol be csak hallom hogy lekapcsol a táp 1pillanatra leáll a venti de utána rögtön megy tovább de marad minden ugyan ott.
Nyilván valami iparihulladék minőség van benne, de pl a biosban szépen megy csak ha indítanám akkor nem engedi hogy betöltsön a win.
Táp lesz vagy inkább vinyó?

*Sn0w

(#29190) spista222 válasza gtamate2 (#29189) üzenetére


spista222
addikt

Milyen táp?
Lehet HDD is a leírás alapján.

(#29191) gtamate2 válasza spista222 (#29190) üzenetére


gtamate2
veterán

noname 400w

*Sn0w

(#29192) spista222 válasza gtamate2 (#29191) üzenetére


spista222
addikt

Ha van másik táp kéznél akkor próbáld ki azzal, leírtakból nem tudom egyértelműen megállapítani hogy mi baja. de esélyes a táp, hdd és VGA is nálam.

[ Szerkesztve ]

(#29193) #65675776 válasza gtamate2 (#29189) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha a táp lekapcsol, akkor megáll az egész, nem fogod tudni mozgatni az egeret.

Ami jelenséget leírtál az az elgyengült tápegységre utal. És valójában nem a tép kapcsol le, hanem a vinyó.

(#29194) gtamate2 válasza #65675776 (#29193) üzenetére


gtamate2
veterán

Tehát akkor a táp nem bírja kiszolgálni a gépet és ezért kapcsol le a vinyó? Tehát egy új táp lenne a megoldás vagy pedig vinyó? csak mert nem egyértelmű

*Sn0w

(#29195) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Nem tudom írni a pendriveomat,mert néhány napja azt írja ki,hogy írásvédett(formázni se tudom).
HELP!!! Sürgős!

[ Szerkesztve ]

(#29196) #65675776 válasza gtamate2 (#29194) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen. Egy másik táp kell. A leírt géphez akár egy rége, de normális 200W körüli táp is röhögve elég.

AkosAkos: Két lehetőség van:
1. tényleg írásvédett, akkor viszont ehhez lennie kell egy kapcsolónak a pendrive-on.
2. Ha nincs kapcsoló, akkor simán meghalt a cucc.

(#29197) pocokxx válasza AkosAkos (#29195) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A hp van egy progija, próbáld meg azzal. [link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#29198) AkosAkos válasza pocokxx (#29197) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Már próbáltam tegnap és nem tudta ez se formázni.
És nincs rajta kapcsoló.
De megpróbálom még egyszer ezzel formázni,mert tegnap meg se nyitotta a pendriveot,most meg még a rajta lévők fájlokkal is minden OK.

(#29199) gtamate2 válasza #65675776 (#29196) üzenetére


gtamate2
veterán

:R Veszek akkor egy olcsó kis fsp-t

*Sn0w

(#29200) spista222 válasza AkosAkos (#29198) üzenetére


spista222
addikt

Ha még nem próbáltad volna ki másik gépen akkor tedd meg ha ott is ezt csinálja akkor ha tudsz ments le róla minden értékeset és vegyél egy másikat.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.