Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) Teaway válasza Socket A (#28950) üzenetére


Teaway
veterán

Az eredeti játékban a szavak helyett meghatározások voltak, pl: NEM ITT, SZÚRÓESZKÖZ, SZÁNTÓESZKÖZ, stb.

Nincs itthon csokid??

(#28952) #65675776 válasza Teaway (#28949) üzenetére


#65675776
törölt tag

Anagramma

(#28953) Teaway válasza #65675776 (#28952) üzenetére


Teaway
veterán

Ez az :R

(esetleg a példára megfejtés, ha már itt van)

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#28954) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Mi a franccal lehetne szétkapni az Zen X-Fi2 mp4 lejátszómat? :F Flash memó hibás, azt szeretném megkukkantani, milyen tipusú van benne, és utánanéznék, lehet-e olyat szerezni valahonnan... De előbb valahogy szét kéne szednem. Körmöm kevés hozzá, nagyon durván össze van pattintva! :F Ötlet?

A kalapácsot most hagyjuk ki...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#28955) Pttypang válasza Satyricon (#28954) üzenetére


Pttypang
veterán

Műszerész lapos csavarhúzó.. ?
Kés?
Jutub vidi a szétszedéséről, vagy vmi tutorial?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#28956) Satyricon válasza Pttypang (#28955) üzenetére


Satyricon
addikt

Keresnék, de gondolom csak angolul van fenn. Már ha egyáltalán van fenn. Angolul meg nem tudok... :(

Késsel próbálkoztam, de nem hagyta magát szétszedni. Meg félek, nehogy letörjön a fényes rész. Láttam már olyan képet a lejátszóról, ahol a sarka le volt törve. :F

Szerk.: Köszi! :U

Esetleg olyas valakit tudtok itt PH!-n, aki foglalkozik mmp4 javítással, és meg tudná csinálni a flash memó cseréjét? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#28957) Pttypang válasza Satyricon (#28956) üzenetére


Pttypang
veterán

Ott a videó, nem tűnik nagyon ördöngősnek, csak csináld amit a csaj, vmi késsel, vagy lapos fejű csavarhúzóval.. :)

Everybody lies.

(#28958) pocokxx válasza Teaway (#28953) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

feketeerdő torta....:)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28959) Satyricon válasza Pttypang (#28957) üzenetére


Satyricon
addikt

na szétjött, csak az a gond, hogy a nyák be van borítva egy réz színű anyaggal, ami olyan, mint a csomagolópapír. És a nyákra van forrasztva. Úgyhogy nem tudtam megnézni, milyen a flash memója... :(

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#28960) K3NZO


K3NZO
senior tag

Sziasztok!

Icon7 Z300 típusú egér drivert keresek. Valaki tudna nekem ebben segíteni? Én még a gyártó honlapját sem találom :(

[ Szerkesztve ]

"Per aspera ad astra"

(#28961) Teaway válasza pocokxx (#28958) üzenetére


Teaway
veterán

Az bizony! :R

Nincs itthon csokid??

(#28962) ch003067


ch003067
addikt

Össze tudok kötni LAN kábellal 2 gépet ( egy asztalit, me egy lapost) , és tudok fájlokat küldeni az egyikről a másikra ? Ha igen, akkor hogy ?

(#28963) leslieke válasza ch003067 (#28962) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, crosslink kábel kell hozzá: [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#28964) ch003067 válasza leslieke (#28963) üzenetére


ch003067
addikt

Van LAN kábelem, igen.

Egy Routerre van dugva mind2 gép. Csak nem tudom, hogy hogyan tovább.

(#28965) Kreash


Kreash
aktív tag

(#28966) leslieke válasza ch003067 (#28964) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A LAN kábel és a Crosslinn kábel nem ugyanaz, máshogy vannak bekötve az erek.

De ha routerre vannak kötve, akkor más a helyzet: ugyanabba az alhálózatba kell tenni mindkét gépet, akkor látni fogják egymást.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#28967) spista222 válasza ch003067 (#28964) üzenetére


spista222
addikt

Ha egy Routerre van kötve a két gép akkor nem kell semmilyen hardveres beavatkozás.

Megosztasz valamilyen könyvtárat(jobb klikk-> megosztás) és a másik gépen sajátgépben beírod annak a gépnek a nevét amibe be akarsz lépni pl "valami-pc" esetén így "\\valami-pc". Elvileg megjelenik a megosztott mappa és tudsz garázdálkodni.

Kreash fent van minden driver? BIOS-ban nem állítottál semmit?

[ Szerkesztve ]

(#28968) mantequilla válasza mantequilla (#28946) üzenetére


mantequilla
aktív tag

(#28969) ch003067 válasza spista222 (#28967) üzenetére


ch003067
addikt

Közben megoldódott ezzel a módszerrel. Köszi srácok :R

(#28970) Kreash válasza spista222 (#28967) üzenetére


Kreash
aktív tag

Nem állítottam semmit, fent van minden alap driver.
Jövőhéten végülis megjön az SSD,szóval mindegy, csak jó lenne kideríteni, mért nem akarja :F
Pedig nagyon ritkán kapcsolom csak ki a gépet, de akkor addig muszáj lesz :(((

(#28971) spista222 válasza Kreash (#28970) üzenetére


spista222
addikt

Pedig akkor szokott ilyet csinálni ha valamelyik driver nem jó vagy a BIOS-ban nem a S3 van beállítva hanem S1.

(#28972) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

A szüleim gépével mostanában problémák vannak. Sokszor nem jönnek be honlapok, illetve ha online rádiót hallgatnak nagyon sokszor megszakad. Nemrég raktam újra a Windows 7-et teljes formázással, de nem segített. Ötlet hogy mi lehet a probléma? :(

(#28973) SOAD19 válasza HollyBoni (#28972) üzenetére


SOAD19
addikt

Modem? :F

(#28974) HollyBoni válasza SOAD19 (#28973) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, ezt kifelejtettem. Modemet cseréltem, illetve router nélkül is próbálgattam de ugyanaz. Kábelt is cseréltem.

(#28975) Lompos48 válasza Satyricon (#28959) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha ügyes vagy az levehető (pákával) és vissza is szerelhető. Egyébként árnyékolás.

(#28976) Satyricon válasza Lompos48 (#28975) üzenetére


Satyricon
addikt

Jah, átnyékolás? Nem tudtam! :D Am itthon egy leharcolt 20 éves ilyesmi ruszki forrasztónk van, aminek már kotyognak a belső szervei, ráadásul ha bekapcsolom, hol megy, hol nem. Hol világít a lánpa, hol nem. Ezzel nem mernék nekiállni... :( Venni kéne majd valami jó kis forrasztót! :D

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#28977) Lompos48 válasza Satyricon (#28976) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azzal ne. Lehet ugyan, de gyakorlat kell hozzá jócskán. Az ilyet érezni kell hosszú évek után. Inkább keress egy havert, akinél megcsinálhatod.

[ Szerkesztve ]

(#28978) Satyricon


Satyricon
addikt

kb. 9 éves korom óta forrasztgatok ezt-azt hobbi szinten. A kézügyesség megvolna, csak hát ez az itthoni forrasztópisztoly... Kegyetlen sz*r

Kinéztem ezt Szerinted ez mennyire jó?

szerk.: Am ilyet még soha nem használtam. Egyszer fogtam a kezembe, de engem zavart, hogy nincs rajta bekapcs. gomb. Hogy lehet ezeket bekapcsolni? Csak konnektorba bedugom, azt kész is? Mert ha igen, akkor az elég h*lye megoldás... nem? :F

Ilyen téren 20-30 évvel le vagyok maradva :))

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#28979) Pttypang válasza Satyricon (#28978) üzenetére


Pttypang
veterán

Neked inkább forrasztó állomás kéne, szabályozható, ezek a pillanatforrasztók nem épp ilyesmikre valóak :)
pl
Itt nézelődj inkább.

Everybody lies.

(#28980) Lompos48 válasza Satyricon (#28978) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem tudok véleményt mondani. Ami hátránya, hogy nem szabályozható a hőmérséklete. Ennek természetesen árbeli vetületei vannak. Talán az árnyékolás levételére megfelel.

(#28981) Nabuk


Nabuk
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írtam, és tudtok segíteni.

Van egy MSI rg60SE wifi routerem. Az szeretném tudni, hogy tudom megállapítani hány decibeles az antennája? Egy erősebbet szeretnék vásárolni hozzá.

Köszi a segítséget előre is.

(#28982) cashback válasza Nabuk (#28981) üzenetére


cashback
őstag

Gyári antennák általában 2-5dBi között mozognak.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#28983) Nabuk válasza cashback (#28982) üzenetére


Nabuk
csendes tag

Köszi.

(#28984) angelus8925


angelus8925
tag

Üdv

Felraktam tesóm laptopjára a Dishonored nevű játékot.. A gépigény megvan szinte fullon kellene mennie, azonban a menü akad, játék közben is minimálisan, de a legnagyobb gond, hogy a hangok (párbeszéd, szél stb) nem is tudom..ömm: recsegnek, szakadoznak, akadoznak .. érdekes, eddig még nem tapasztaltam ilyet, más játékok esetében, így nem tudom, hogy mi lehet a gond. A videókártya driver a legfrissebb.
Megpróbáltam a legalacsonyabb felbontásban és beállításokkal, de megmaradt a hiba = /
Valakinek valami ötlete ?

előre is köszönöm a segítséget

(#28985) Zin


Zin
senior tag

CPU használat:50% korul mozog.Es csak a firefox-om megy meg msn.Eddig 1-2 % volt mi lehet a gond?:(

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#28986) DJ WOKKY válasza angelus8925 (#28984) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a játékot próbáljátok meg másik gépen is, lehet azzal van a hiba.

(#28987) stranger28 válasza Socket A (#28948) üzenetére


stranger28
addikt

Szerintem az ilyen korlátolt, általánosító izékkel sem érdemes foglalkoznia, ha jót akar magának. Majd eldönti. :)

(#28988) spista222 válasza angelus8925 (#28984) üzenetére


spista222
addikt

Lehet hogy fel van rakva valamilyen kodek pakk ami keresztbe tesz a játéknak.
Hang beállítások közt is kutakodnod kellene át és visszaállítani egy két beállítást már ha van.
Egyébként a hangot leszámítva jól menne a játék?

Zin Gondolom 2 magos géped van és az egyik magot csúcsra járatja valamelyik alkalmazás innen az 50%. Feladatkezelőben már nézted hogy mi eszik ennyit?

[ Szerkesztve ]

(#28989) vagamo


vagamo
őstag

Van rá lehetőség, megoldás, hogy az 5-10m-es USB kábelhosszabítást kiváltsam valami vezeték nélküli megoldásra?
(Egy egységből olvasom ki az adatokat can-bus-on keresztűl ami USB porttal cstlakozik a Laptophoz, de néha távolbb kell mennem és a hosszú kábel zavar)
Köszi

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#28990) Razerr


Razerr
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Vettem egy Asrock 890gx pro-at egy fx 6100-al és egy ddr3 corsair xms3-al, és egy Gigabyte 7770-es vga-val(Ezeket egy WD vinyóhoz és egy Gigabyte Superb 460-as táphoz vettem.). Beszereltem minden megy rendesen. DE. ekkor kezdtem próbálgatni játékokat. Dirt Showdown kék halál vagy a gép ujra indul. Borderlands 2-nél ugyanez. És kicsit furcsa számomra hogy néha sokat gondolkozik üdvözlő képernyőnél meg egyéb feladatoknál. Ti mire tippeltek mi lehet a gond? Talán rossz BIOS beállítás? Ja és Win reinstall se segített

[ Szerkesztve ]

(#28991) aAron_ válasza Razerr (#28990) üzenetére


aAron_
őstag

Valaki tudna segíteni, hogy lehet win8ban (akár win7ben) az alapértelmezett letörlések mappát áthelyezni? az eredetit kitöröltem, most újat hozott létre...

nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#28992) Goldmen75 válasza Razerr (#28990) üzenetére


Goldmen75
őstag

Üdv!

Első körben ram-ra gyanakodnék, bár nekem is asrock van corsair rammal, de nem az xms széria.
Aztán HDD sentinel, mit mond a hdd-re?
Szereznék másik ramot próbára mindenképp!

(#28993) DeFranco válasza SOAD19 (#28901) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha el tudsz tekinteni attol, hogy ra van varrva 12 stilizalt piros "pincsi", akkor go on. ;]

Viccet felreteve ez nem noi. Ha van mellette rajtad valami piros szin vagy minta akkor meg inkabb nem, akkor arra rimel, fel sem tunik.

szerk:

Ja, kozben olvasom, hogy van sej ribizli, piros bicikli. Akkor a masodik bekezdes succeed.

[ Szerkesztve ]

(#28994) GrandeP válasza DeFranco (#28993) üzenetére


GrandeP
őstag

Nem a ruha tesz bu.ivá.... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#28995) Budinszki


Budinszki
tag

Sziasztok .
Van egy Toshiba A300 PsaGue Laptopom . Win 7 64 bit van a laptopon.
Mindennel próbálkoztam már hogy a vebcamot felismerje ... vista driverrel is , több oldalról letöltöttem , de semmi . Feltelepítés után azt írja a program ami elv kezelné hogy ujra kell indítani , ujra is indítom de ezután is ujraindítást kér .... :S
Tudna nekem valaki segíteni ?

(#28996) hruodnand


hruodnand
senior tag

Sziasztok!

Hol találok olyan boltot a közelben (Újpest-Központ), ahol egereket tudok "fogdosni", mivel van egy Logitech vezeték nélküli egerem és már nagyon unom azt, hogy valamivel interferál és laggol néha, nem is kicsit... Eldöntöttem, hogy vezetékes lesz a következő, csak épp nem mindegy, hogy milyen a következő egerem fogása. Most egy Logitech LX8-asom van, és nagyon kényelmes.

Duna Plázában van esetleg valamilyen bolt?
Vagy a közelben máshol?

Üdv,
Roland.

(#28997) Lompos48 válasza GrandeP (#28994) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Érdemes rákeresni Goerge Michael fotóira a guglin. Semmi piros nincs rajta. :D

(#28998) Razerr válasza Goldmen75 (#28992) üzenetére


Razerr
csendes tag

Hát Sentinel bácsi azt mondja hogy 100%-os kondíció. De viszont kék halálnál 101-es végű hiba van ami ha jól tudom valamilyen memória hibára utal. És mondjuk belegondolva sanszos mert Pl GTA IV-ben megvan kimaxolva a 40 FPS a benchmarkba, de laggol a játék és össze vissza akad(nem annyira vészesen, de néha már bosszantó)

(#28999) angelus8925 válasza spista222 (#28988) üzenetére


angelus8925
tag

hát, K-Lite kodek pakk van fen meg valami gyári hangszín szabályzó, de egyikben sem állítottunk semmit.. vagy lehet, h frissítenem kellene mert összebeszél a játékkal ?
A játék max beállítással is menne, vsync mellett akadna kicsit, de amúgy nem futtatok minden beállítást maxon,.. Tehát: vsync kikapcsolva, patkányok -asszem- árnyéka kikapcsolva, modellek részletessége normálon, textura részletesség maxon, -asszem- gyújtófény bekapcsolva, 1366x768 felbontás, 75Hz .. Ezen a beállításon hagytam utoljára (bár mindegyiken) akad a menü, viszont játék közben nincs semmi akadás. Csak a hanggal van a gond..de az nagyon frusztráló :/ Esetleg directx-et kéne újraraknom? még azt is megpróbálnám, tudna valaki linkelni hozzá valót, mert a játék maga frissítette, lehet nem kellett volna neki..nemtom ..szomorú vagyok, amúgy tetszik nagyon a játék, ajánlom Nektek is :)

(#28986) DJ WOKKY: Kipróbáltam másik gépen is, azon megy, nincs vele gond :/

(#29000) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok!
Van most egy gépem, amiben a következő a hardver:
Nvidia 6200 128mb ram
Intel Celeron 2.4ghz/128kb cache/400fsb
1.5gb ddr400 ram

Tisztában vagyok vele hogy nem valami erős a konfig, de azért nem ezt várnám tőle amit most produkál. Egyszerűen olyan lassú hogy az nem kifejezés, a proci kihasználtsága mindig 50-60% felett van (gyakran 100%) amikor egyszerűen csak az asztalon vagyok. A memória az elég, abból nem eszik olyan sokat.
Tegnap próbáltam hogy másolok a külső vinyómról a gépre és mellette akartam volna filmet nézni (természetesen a film a hdd-n volt, nem a külsőn) és még ez se ment, mert a hang ment rendesen de a kép beszaggatot rendesen. Próbáltam játszani is a Killing Floorral ami nem a grafikájáról híres, de ez is játszhatatlan volt minimum grafikán.
Ez a Win7 miatt lenne vagy más az oka? VGA drivert már cseréltem de a helyzet változatlan.

*Sn0w

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.