Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) Vakegérke válasza Máté94 (#29700) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az új memóriák frekvenciája azonos a régiekével?

4x1, vagy 2x2 giga van a slotokban? Esetleg 2x1+1x2?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29702) Dell XPS válasza Máté94 (#29700) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Lehetséges, hogy a két modul nem bírja egymást.....külön-külön, nincs gondod?

Üdv, Dell XPS

(#29703) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Ezen a tápon van a vga számára szükséges 6 pines csati? Én úgy tudom van de ha nincs nem tudok szerválni hétvégén hozzá átalakítót. Köszi!
Táp

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#29704) CoolMan válasza Brian_GT (#29703) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#29705) Máté94


Máté94
addikt

#Vakegérke; #Dell XPS:

Az eredetik Kingston-ok, 800MHz-esek, 2*1GB és most kapott még 2*1GB Kingmax-ot, 800Mhz-esek ők is.
Mondjuk akkor hozzá teszem, hogy a BIOS alapból 667MHz-re állította őket, én pedig felemeltem 800MHz-re. Tesztelni nem teszteltem, de lehet, hogy most kipróbálom. Először a tápra gyanakodtam, már csak azért is kérdeztem.

Köszönöm!

(#29706) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!van egy problémám amit nemtudok hova tenni:
elindul az xp és fehérré válik az egész kép,az ikonok beugranak egy pillanatra,de még az egér is látszik,de semmit nem tudok tenni..
csökkentett módban meg nemtudom hogy kell elindítani,f8 al szokott indulni de semmi..valaki esetleg?talán vmi vírus?:S

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#29707) xxxthrief válasza DeFranco (#29697) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

ez videókártyához vga kivezetés. nem? low profile-osokon szokott lenni.

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#29708) Vakegérke válasza nonee (#29706) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem el kell, hogy induljon csökkentett módban. Boot közben nyomogasd az F8-at, nem létezik, hogy ne jöjjön be a megfelelő képernyő.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29709) Vakegérke válasza Máté94 (#29705) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem ehhez a tápnak nem sok köze van. A memória modul nem igazán zabál.
Lehet, hogy nem azonos a kétféle memória feszültség igénye. Bevallom, lusta vagyok utána nézni. Tedd meg, és akkor lehet, hogy világossá válik a probléma gyökere.

Még valami. 667MHz-en megpróbálhatnád, aztán ha nem, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29710) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok! Adott egy 16GB-s memóriakártya aminek a tartalmát a telefon felismeri viszont a PC nem. A kártya tulajdonságainál kiírja, hogy 3,15GB szabad, viszont ha megnyitom akkor az SD üres. Mivel tudom megjeleníteni a tartalmát? :U

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#29711) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Miért lehet az, hogy nem tudok kitörölni egy könyvtárat? Nincs benne semmi. Nincs bele semmi hivatkozás. Rendszergazdaként indított win commander azt mondja kére meg az adminisztrátort (ki is írja a nevemet), ergó én vagyok, nameg nincs is más profil a gépen. Valakinek ötlet?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#29712) Vakegérke válasza JoolsNOS (#29711) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szedd le róla az attribútomokat.

Szerk: Ha úgy sem akarja az igazságot, csökkentett módban próbálkozz.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29713) DJ WOKKY válasza agoka07 (#29710) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

kártyaolvasóval, vagy telefonban hagyva a telefont pc-re kötve akartad megnyitni ?

(#29714) agoka07 válasza DJ WOKKY (#29713) üzenetére


agoka07
senior tag

Mindkettővel próbáltam.

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#29715) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Ez nagyon hülye kérdés lesz
De az mi, hogy semmi extra program nem fut csak pl egy chrome megnyitva a ph, facebook
És azt hallom hogy beszélnek a gépbe? :D Még ha teljesen leveszem a hangszóró hangerejét is hallom. SŐT! Néha még kis zenének mondható valami is megy, de nagyon halkan. Azt hittem tesómtól jön, de mivel most nincs itthon így bajosan

Nem tudom mivel megmagyarázni

Bárkinek ötlet vagy valami hasonló?
Egyszer ha tudom felveszem telefonnal, de olyan halk hogy nem biztos hogy hallható lesz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29716) kenny123


kenny123
addikt

Ha én itt Nagykanizsán bemegyek egy optikába, és megmondom hogy szeretném HD-ban élvezni a real life-t szemüveg nélkül, ott helyben tudnak adni nekem kontaktlencsét, vagy elötte mindenképp meg kell látogatnom a szemészetet, a kórházban?

Bocsi, nem értek hozzá.

szerk: (#29715) enginev3.0:

Wifis/rádiós fejhallgató/hangszóró van a közelben/háztartásban? Nálunk ilyesmi volt még anno.

[ Szerkesztve ]

yo

(#29717) Winne


Winne
nagyúr

Miért van az, hogy ha autpálya "matricát" vásároltam, aminél fel lett cserélve két karakter, amiért megbüntetnének, bizonyítva a vásárlásomat is pénzt kérnek a rendszám lejavításáért? Karakterenként 1500 Ft...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#29718) GrandeP válasza Winne (#29717) üzenetére


GrandeP
őstag

Mert ilyen ge... világban élünk, ráadásul hungarisztánban, ahol minden ilyen dolog központosul...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#29719) Ybear válasza kenny123 (#29716) üzenetére


Ybear
tag

Mindenképpen látogass meg egy szemorvost. Másképpen ne próbálkozz.
Tájékozódás elsőre hirtelen: [link]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#29720) Vakegérke válasza Winne (#29717) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem hibáztatlak, de az óvatosság elengedhetetlen. A vásárlásnál meg kellett volna nézned, hogy minden stimmel-e.
Sajnos ez így működik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29721) TigerCat válasza nyunyu (#29690) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nézem, köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29722) kenny123 válasza Ybear (#29719) üzenetére


kenny123
addikt

Na, akkor nem holnap lesz kontaktlencsém. :(

yo

(#29723) napocska2 válasza kenny123 (#29722) üzenetére


napocska2
senior tag

Csak keresned kell egy olyan optikát, ahol rendel olyan szemorvos, aki foglalkozik kontaktlencsével is, így nem kell szemészetre menned egész napos elfoglaltság keretében. Biztos nálatok is van ilyen optika. Általában időpontot kell egyeztetni az orvoshoz, meg nyilván nincs ingyen, de erről úgyis felvilágosítanak az üzletben.

(#29724) AT1S


AT1S
tag

Hi,

Adott egy laptop Win XP-vel. Amikor elindul az opre. fehér képernyő kurzorral és ennyi. Nem reagál semmire (CTRL+ALT+DEL, ALT+F4). A kikapcsológomb megnyomásával kikapcsol és a leállítás közben bedobja a rendes asztalt. Valami netről összeszedet nyavalya lehet. Az a baj, hogy csökkentett módban is elindul, így az msconfig-ig el sem jutok! Esetleg máshogy nem lehet szerkeszteni? Másik gépről?
Várom az ötleteket! Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#29725) mefistofeles

Skacok!
A mini DV kamerák kazettái törölhetők valahogy, vagy csak egyszer használhatóak? A Panasonic NV-GS27 kamerám menüjében semmi effélét nem találtam.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29726) AT1S válasza mefistofeles (#29725) üzenetére


AT1S
tag

Már miért kéne törölni? Vegyed rá a következőt és kész! Te kimaradtál a kazettás korszakból? :U

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#29727) Vakegérke válasza AT1S (#29726) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na ja. :K

Én egy VHS kazettán lévő filmet tettem élvezhetetlenné egy véletlen folytán, amikor figyelmetlenül felvettem a közepébe egy focimeccs részletét. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29728) Winne válasza GrandeP (#29718) üzenetére


Winne
nagyúr

Nade ez nem gerinctelenség? Kifizetem a hetit 3 óra használatért, majd kiküldik a 16 ezres csekket, elmondom, hogy megvettem, csak félre lett ütve a telefonon, ezért rohangáljak a szolgáltatóhoz, kérjek ki papírt, amit ők hitelesítenek, menjek fel Mosonmagyaróvárra, mert az közel van szerintük (Javasolt útvonalak: 111 km, 1 óra 58 perc, E65 126 km, 2 óra 12 perc, 85. út és E65 129 km, 2 óra 22 perc E65 és 84. út) Szombathelyhez és fizethetek is az irataimmal, igazolással karakterenként kedvezményes díjat azért, amit már kifizettem...

Itt úgy érzem hangyányi ferdültség van etilailag a dologban, na de mit lehet tenni..

@(#29720) Vakegérke: haverom vette meg nekem az ő telefonjáról, aztán félreütötte.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#29730) Vakegérke válasza Winne (#29728) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nézd, jogosnak találom sértődöttséged, de ugye a haverod nem valós adatokat ütött be a vásárlás alkalmával.
Ha te lennél a szolgáltató, akkor is azt mondanád, hogy a vevőnek van igaza, holott az általa megadott adatok nem azonosak azzal, amit korábban rögzítettél?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29731) GrandeP válasza Vakegérke (#29730) üzenetére


GrandeP
őstag

Igen, csak az a nem mindegy, h pl máshol, nem ezúttal nem az álom világban, hanem mondjuk bármelyik nyugati országban, ezt megoldják egy levelezéssel vagy egy telefon + levéllel...

És meg van oldva...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#29732) jozsi0104


jozsi0104
tag

A digi tévé csatornakiosztását, hogy lehet növekvő sorrendbe rakni?
Most össze vissza vannak a számok egymás alatt!

Kérdezz! Néma gyereknek anyja sem érti a szavát :)

(#29733) Vakegérke válasza GrandeP (#29731) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már csak az a kérdés, hogy mikor akarok utazni a pályán. Ha később, akkor neked van igazad. Ha viszont azonnal, akkor jogos a vegzálás, hiszen az adott rendszám nem szerepel a engedélyezettek nyilvántartásában.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29734) GrandeP válasza Vakegérke (#29733) üzenetére


GrandeP
őstag

Csak hogy "máshol" kapsz egy matricát amire te írod rá a rendszámot, ha ráírod... és/vagy kapus rendszer (is) van.

2 évig európában közlekedtem.. havi 10-20k között furgonnal...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#29735) Vakegérke válasza GrandeP (#29734) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, ennyire nem értek hozzá. :B :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29736) nyunyu válasza Melack (#29691) üzenetére


nyunyu
félisten

Huhúúú, ez még DC-s korszakból maradt meg emlékeimben

Torrent forgalmamat nem mertem screenshotolni :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29737) Fecogame


Fecogame
veterán

Adott egy TV ( Samsung T22A350 ), és egy Genius 6000-es 5.1-es hangrendszer. A kettőt jack dugón keresztül össze lehet ugyan kötni, de nem szólal meg a hangrendszer. Fejhallgató működik. Samsung support szerint azért nem jó, mert a TV nem tudja megszólaltani a subwoofert.

A kérdésem: Van bármiféle átalakító, amivel ezt a hibát ki lehetne küszöbölni? Hiszen laptopra rákötve működik, illetve telefonról is.

:R

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29738) spista222 válasza Fecogame (#29737) üzenetére


spista222
addikt

Érdekes nem lehet hogy csak a TV nem veszi észre hogy bármi csatlakoztatva van a kimenetre? Mert ha ad hangot akkor ahogy a telefonról is meg tudod hajtani erről is meg kellene ha jön ki jel.

(#29739) Fecogame válasza spista222 (#29738) üzenetére


Fecogame
veterán

Észreveszi, mert olyankor csak a külső hangszóróként tudom megszólaltatni.

Szerk.: Megoldva. Annyi a megoldás, hogy nem a TV jelzésű kimenetre kell kötni a TV-t, hanem az AUX1-re. Tiszta evidens, ugye? :D

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29740) nyunyu válasza q10aevin (#29694) üzenetére


nyunyu
félisten

sziasztok, vettem egy tp-link WR740N típusú routert, és egyszerűen sehogy sem sikerül beállítanom rajt a netet (t-online ADSL). PPOE-vel próbálkozom, nyilván azzal is kell, a felhasználónevem és jelszavam kipróbáltam router nélkül és működik, tehát az biztos jó.

mit ronthatok el? sima quick setuppal csinálom, kiválasztom, hogy ppoe, megadom a user-t pw-t, de sehogy sem jó.

Usernek megadtad a @szolgaltatoneve.hu-t is?
Az is a felhasznalonev resze...

Meg valahol meg kell adni, hogy az MTU erteke nem a default 1500 bajt, hanem csak 1492, de ezt elvileg automatikusan beallitja PPPoE-hez.

Masik: ADSL modem az uplink/WAN portba legyen bedugva, az az ujabb routereken kek szinu.
Sarga portok a rendes LAN portok, oda dugod a szamitogepeket.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29741) Elvagyok válasza GrandeP (#29734) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Met.Éves matricád volt? :R

Soha többé ...

(#29742) nyunyu válasza DeFranco (#29697) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez soros port alaplapi kivezetés nem?

Ezt max az adott alaplap kezikonyveben lerajzolt labkiosztas alapjan lehet legyartani, mert annak idejen asszem az Asus maskepp szamozta az csatlakozo tuskeit, mint a tobbiek (*), igy pl. egy Abit laphoz kapott soros kivezetes jobb esetben nem mukodott Asussal, rosszabb esetben kinyirta az alaplapot es/vagy a radugni kivant eszkozt.

DB9 apa csati kiosztasa itt van lerajzolva, ehhez kell hozzanezni az alaplap leirasat.

*: egyik kiosztason egyik oldalon volt 1-5 lab, masikon 6-9, ahogy a DB9 csatikon is van.
Masik kiosztason meg cikkcakkban voltak szamozva, egyik oldalon a parosak, masikon a paratlanok...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29743) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

SE c510 es telefont hogyan tudom teljesen gyárilag visszaállítani hogy mindent töröljön stb?
Itt most ilyen bekapcsoláskori gomkombóra gondolok.

Szépnapot!

(#29744) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom van hogy a win8(x64) egy 400 Mb-os frissítés után 2,5 Gb-t elvett valamiért és ujraindítás után folyamatosan tovább csökkent a szabad helyem további 800 Mb-al és nem tudom miért.
Telepítés után 34 Gb szabad helyem volt minden egyéb nélkül tisztán, frissítettem meg felraktam egy vga drivert és maradt 28,5. Szóval 5,5 Gb mínuszban vagyok. Nincs még aktiválva sem, ja és elöre leformázott partícióra( windows.old mappa van, de az is üres) Van valakinek ötlete ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#29745) nyunyu válasza kenny123 (#29716) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha én itt Nagykanizsán bemegyek egy optikába, és megmondom hogy szeretném HD-ban élvezni a real life-t szemüveg nélkül, ott helyben tudnak adni nekem kontaktlencsét, vagy elötte mindenképp meg kell látogatnom a szemészetet, a kórházban?

Menj el egy szemorvoshoz, mert altalaban nem azonos a kontaktlencse es a szemuveg dioptriaja, lencsebol asszem gyengebb kell.
Szemuveget csak fel dioptriankent lehet gyartatni, mig kontaktlencsenel van negyedes is.

Meg az sem mindegy, hogy a szemed milyen tipusu lencset toleral.

nekem ~30 ev szemuveg boven eleg volt, inkabb megmuttettem lezerrel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29746) Ferlito


Ferlito
tag

Sziasztok!

Amióta hidegebb lett, és a levegő hőmérséklete is érezhetően csökkent, a gépem főleg a reggeli indításkor elég nagy zörejjel indul, aztán ahogy bemelegszik ez elhalkul, majd megszűnik....Mit kéne tennem?

Ronald Reagan

(#29747) Fecogame válasza Ferlito (#29746) üzenetére


Fecogame
veterán

Ventillátorokat ellenőrizd, nézd meg melyik venti zörög, tisztítsd meg, ha koszos lenne.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29748) nyunyu válasza AT1S (#29724) üzenetére


nyunyu
félisten

Adott egy laptop Win XP-vel. Amikor elindul az opre. fehér képernyő kurzorral és ennyi. Nem reagál semmire (CTRL+ALT+DEL, ALT+F4). A kikapcsológomb megnyomásával kikapcsol és a leállítás közben bedobja a rendes asztalt. Valami netről összeszedet nyavalya lehet.

Win telepitoCDrol javito telepites?

Multkor nagyon sikerult eltuningolni a gepemet, aztan annyira megserult egy rakat rendszerfajl a vinyon, hogy meg fixboot+fixmbr utan sem tudtam bootolni, mindig kifagyott a Win.

Javito telepites siman kikalapalta, nem kellett nullarol ujrahuzni a Win7-et, meg az osszes felrakott alkalmazast.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29749) Winne válasza Vakegérke (#29730) üzenetére


Winne
nagyúr

Ha nem az ember lehúzása a cél, akkor természetesen átütöm a rendszámot, miután igazolta a vásárlását, amit csak az sms-ből kiolvasott kódból tud, és ha a másik rendszám nincs nyilvántartásban, akkor meg van oldva. A delikvens úgyis megjegyezte egy életre, hogy háromszor is megnézi legközelebb.

A másik variációt nem kell taglalnom szerintem. :(((

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#29750) krichd1


krichd1
addikt

Megkérdezem itt is, hátha vki jártas a témában:

Amikor a Magyar Államkincstár oldalán kitöltöm a regisztrációs űrlapot, és ráklikkelek "az elektronikus aláírás létrehozása" gombra, (az SDX Browser - nevű programot automatikusan telepítettem) állandóan ez a hibaüzenet jelenik meg: "A policy XML fájl aláíró tanúsítványa nem megfelelő!" Négy különböző keresővel probáltuk ki (explorer, firefox stb.) és folyamatosan ezt írja ki. Mi lehet a megoldás? Válaszokat előre is nagyon köszönöm!

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.