Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) DonThomasino válasza Sirandrish (#28400) üzenetére


DonThomasino
veterán

BIOS reset et próbáltad?
Win 7 OP rendszer?

Ha hibás a tápod,engem érdekelne megvételre...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#28402) vilmaboy válasza Sirandrish (#28400) üzenetére


vilmaboy
őstag

bootolj be telepítőről és rendszerindítás javítása. én ezzel kezdeném...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#28403) Sirandrish válasza vilmaboy (#28402) üzenetére


Sirandrish
legenda

floppyt kér...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#28404) DonThomasino válasza Sirandrish (#28403) üzenetére


DonThomasino
veterán

BIOS ba állítsd be hogy cdről BOOT oljon.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#28405) vilmaboy válasza Sirandrish (#28403) üzenetére


vilmaboy
őstag

neked melyik téma a szakterületed?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#28406) GrandeP válasza vilmaboy (#28405) üzenetére


GrandeP
őstag

Én már hamarabb akartam kérdezni, de féltem a BAN-tól... ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#28407) kjani18 válasza GrandeP (#28406) üzenetére


kjani18
őstag

Sirandrish Konzolok

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#28408) vilmaboy válasza GrandeP (#28406) üzenetére


vilmaboy
őstag

én is sokat gondolkodtam megkérdezzem e... abszolút nem kekeckedésből, csak érdekelt. nem találkoztam még vele az általam látogatott témákban.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#28409) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, ion 330ban szeretném lecserélni a két ventijét, mert már elég öregek és furcsa hangokat adnak ki.

Egy 50mm és egy 30mm venti van benne, kinéztem ezt és ezt.
Vajon megfelelőek lesznek?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#28410) whited


whited
addikt

Hi, mi a legegyszerűbb módja, ha van nekem 1 nagyobb fájl w7-en amit wifin szeretnék átküldeni ismerősnek, viszont neki xpje van :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#28411) GrandeP válasza whited (#28410) üzenetére


GrandeP
őstag

Pendrive vagy lemez vagy torrent.... :U

Nem értem a kérdést! Egy hálózaton vagytok?

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#28412) vilmaboy válasza whited (#28410) üzenetére


vilmaboy
őstag

F5 copy ha egy hálón vagytok. ha nem akkor toldacuccot.hu ; pendrive ; 40Ft-os dvd lemez stb...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#28413) whited válasza GrandeP (#28411) üzenetére


whited
addikt

tudom pendrive de ez 1 9gb méretű fájl és nincs itthon csak 1 gb-s pendrive-m, ezért szeretném hálózaton átküldeni

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#28414) vilmaboy válasza whited (#28413) üzenetére


vilmaboy
őstag

ha egy munkacsoportban vagytok és látják egymást a gépek, akkor simán másold... :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#28415) DonThomasino válasza whited (#28413) üzenetére


DonThomasino
veterán

Megosztod a mappát, vagy feldarabolod Total commanderrel és pendrive.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#28416) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

semmi :B

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#28417) vilmaboy válasza radi8tor (#28416) üzenetére


vilmaboy
őstag

hát ez nem semmi vagy igen :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#28418) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Asus CUSL2-C

Problémám a következő: szépen bevan kötve minden ahogy kell (táp+panel connectors)
bekapcs gomb és nem kapcsol be, de az alaplapon a "Onboard LED" világít... mi lehet a gond?

Ötlet / javaslat?

előre thanks ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#28419) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

(#28420) vilmaboy válasza Dexter-2000 (#28419) üzenetére


vilmaboy
őstag

linkelhetted volna a kérdést is :) de negyedikre meglett... :C

A windows témájával van a gondod, hogy fekete stb?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#28421) vilmaboy válasza MaxxDamage (#28418) üzenetére


vilmaboy
őstag

az alaplapi led világít, mert kap áramot a lap. de az nem jelenti pl, hogy el is tudod indítani. Power gomb is frankón van bekötve? ha igen, akkor probálj lehúzni minden felesleges fogyasztót. cd-winyó- + hűtések és nézd meg megy e.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#28422) GrandeP válasza Dexter-2000 (#28419) üzenetére


GrandeP
őstag

Mi a problémád?

Dízájn váltás volt.. mindenkinél ilyen, illetve németoban még nem, de hamarosan itt is...
Sztem jobb mint a régi... ha meg neked nem tetszik, akkor írj a Youtubenak h menjek csődben amiért nem értenek hozzá! ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#28423) GrandeP válasza MaxxDamage (#28418) üzenetére


GrandeP
őstag

Proci van benne, vagy ram? ;]

Mivel kb 34234234235 hiba merült fel bennem, nem tudom h melyikkel kezdjem, tudsz rajtam segíteni?

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#28424) vilmaboy válasza GrandeP (#28423) üzenetére


vilmaboy
őstag

formában vagy ;] attól még indulna a lap ;) max a jenki dúdül is lejátszaná 2 szólamban a hibák miatt... :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#28425) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah...haver áthozta a tápot..kipróbáltuk..kapásból működött úgy hogy elmentem tápot venni..
Vettem egy tápot...betettem..a probléma újra előjött..
Jó..lehúztuk a power gomb cuccait..csavarhúzó elő...indít..semmi...újraindul..
Jó..5perc szünet..indít csavarhúzóval..megy..
Visszadugtuk a power gomb csatiját...így is megy..
3szor kapcsoltam ki majd be és most megy...
Nem értem...

szakterületem, konzolok/játékok..gépen csak játszom...nem értek hozzá és igazából nem is érdekel...
Viszont úgy szeretem ha működik :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#28426) GrandeP válasza vilmaboy (#28424) üzenetére


GrandeP
őstag

Csak akkor ha rá van kötve a speaker... de ugye most azt feltételezzük h nem tudjuk h most mivan?! :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#28427) vilmaboy válasza Sirandrish (#28425) üzenetére


vilmaboy
őstag

Érdekes... tartom hogy a power gomb lehet ott a ludas. nem lehet, hogy kontaktos és néha megy, néha nem? csak egy ötlet. nem magyaráz meg mindent jelenséget.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#28428) MaxxDamage válasza vilmaboy (#28421) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Minden frankón bevan kötve , HDD/ODD/FDD nincs rákötve, csak a lap , (+CPU/cooler , +ram)

GrandeP: CPU és RAM is van benne ! :K

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Megpróbálok még egy dolgot , new tápegység, mert 4pin érdekes... nem gyári , de azzá van "szerkesztve" ez a házat+tápot ma hozta a Postás kocsi ,LG CD-R/RW - DvD-ROM miatt vettem csak meg, de egy CUSL2-C -t szívesen beledobnék azt továbbadnám :)

Táp típusa : VOLCANO MAV-300P-P4 , 20pin + 4pin , de a 4pin az úgy van rákokányolva szóval nem gyárilag szerelt, de ez nem befolyásolja ezen mükődését. A ház elejét is lekaptam és megnéztem a bekapcs. gombot, de azzal minden oké !

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#28429) DonThomasino válasza Sirandrish (#28425) üzenetére


DonThomasino
veterán

Vmi kontakt hiba vagy por lehet.
Lehet valami tök egyszerű dolog kábel amit a szerelésnél mozgattatok,
ezért volt az hogy egyszer ment egyszer nem.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#28430) Sirandrish válasza DonThomasino (#28429) üzenetére


Sirandrish
legenda

Remélem por és akkor most el is tünt :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#28431) vilmaboy válasza MaxxDamage (#28428) üzenetére


vilmaboy
őstag

a power gomb alatt arra gondoltam, hogy a lapon frankó helyre van e kötve. Ha leszeded az elejét, attól még nem feltétlen tudod, hogy esetleg kontaktos e. multiméter kell, hogy kimérd zár e. El sem merem képzelni milyen az a kókányolt 4pines csati. pláne hogy milyen az a táp, amin nincs gyárilag ilyen

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#28432) tojaaji


tojaaji
aktív tag

Sziasztok!
Azért írok ide, mert szerintem itt kapom meg leggyorsabban a választ. Na szóval bekapcsolom a számítógépemet Bios bejön kiírja, hogy Windows indítása és aztán a monitorom (Dell U2312HM) pirosan világít a kék helyett vagyis nem kap jelet. Újraindítom a gépet és megoldódik bejön a Windows. De ez nagyon idegesítő szokott lenni. Tudtok segíteni?

(#28433) DonThomasino válasza tojaaji (#28432) üzenetére


DonThomasino
veterán

A monitorba ki kell választani az elsődleges jelforrást.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#28434) Sirandrish válasza Sirandrish (#28430) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah még kétszer teszteltem..megy faszán lazán de igazán!
Egyelőre minden OK!
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#28435) MaxxDamage válasza vilmaboy (#28431) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Természetesen már millió példányt összeraktam / eladtam , de ez a táp nem "mai" darab azért nincs rajta 4pin a 20pin melett , de egy biztos , hogy ez nem "normális" gyári darab :D :K

CUSL2-C könyve / CD-je is megvan , ha a könyve nem lenne meg akkoris a panelon felvan tüntetve az info a megfelelő bekötéshez ! (ezt te is tudod) persze vannak kívételek !

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#28436) tojaaji válasza DonThomasino (#28433) üzenetére


tojaaji
aktív tag

És azt hogy kell? Mert van olyan, hogy Input Source és ott kiválasztom hogy DVI-D, mivel azzal van össze kötve a monitor meg a gép.

(#28437) Bogyó bá' válasza MaxxDamage (#28435) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az alaplap kora miatt én kiszáradt kondikra gondolnék. Javítható, de nagyon nem érdemes...
Hajdanán volt ilyen deszkám, nagyon szerettem: félelmetesen lehetett benne húzni a Cerkákat.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#28438) DonThomasino válasza tojaaji (#28436) üzenetére


DonThomasino
veterán

Van monitornak menüje és ott így innen ezt nem tudom megmondani.
Lehet van egy olyan ahol automata ahol rákeres mindkét jelre
neked valszeg ezt kéne kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#28439) vilmaboy válasza MaxxDamage (#28435) üzenetére


vilmaboy
őstag

evidens. laposkon is rajt van. csak mint lehetséges hibát írtam. mint a power gonb kontaktot is.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#28440) MaxxDamage válasza Bogyó bá' (#28437) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez már vagy 6-8éve állt ESD zacsiba+dobozába , előfordulhat, hogy ennek annyi :)
hiába "megfelelő" állapotú , de az általad írt vélemény valós lehet.

vilmaboy: köszönöm, de sajna tápcsere se segített így van még egy lehetőség az a lapcsere , hogy egyáltalán működik-e a bekapcs. gomb :K

Belerakok egy Gigabyte GA-6VTXD lapot (ezem van még elfekvőbe) és kiderül, hogy mi is a végkifejlett :)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#28441) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nem tudom mi történt, a youtube oldalán semmit nem tudok megnézni. Bejelentkeztem, kár volt, azóta kijelentkezni sem tudok.

Örülnék, ha valaki elárulná a megoldást.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28442) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#28440) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az említett lappal tökéletesen "bekapcsol" így igazolodótt a gyanú, hogy a CUSL2-C a ludas a történetben , köszönöm mindenkinek a véleményeket / ötleteket ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#28443) leslieke válasza Vakegérke (#28441) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Előzmények törlése esetleg megoldja.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#28444) Vakegérke válasza leslieke (#28443) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ohh, ez ilyen egyszerű? Probléma megoldva, köszönöm szépen. :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28445) vilmaboy válasza Vakegérke (#28444) üzenetére


vilmaboy
őstag

én minden ilyesminél ccleanerrel kezdek :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#28446) Vakegérke válasza vilmaboy (#28445) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nekem is fent van. Ritkán, de használom. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28447) GrandeP válasza MaxxDamage (#28428) üzenetére


GrandeP
őstag

Ne idegesítsél már fel teljesen.... :U :W

VOLCANO MAV-300P-P4 , 20pin + 4pin , de a 4pin az úgy van rákokányolva szóval nem gyárilag szerelt, de ez nem befolyásolja ezen mükődését.

Neked is benzint és az öngyújtót tudom javasolni.... :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#28448) moha21 válasza MaxxDamage (#28428) üzenetére


moha21
addikt

"Táp típusa : VOLCANO MAV-300P-P4"

Íveléssel lehet javítani, tehát eldobásnál egy kis ívelés felfelé bele a veszélyes hulladék közé.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#28449) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! tudja valaki pontosan a Speak-On kábel bekötését? Van egy pár hangfalam ahhoz vettem szerelhető speakon csatit. Ha szétszedem ilyenek vannak rajta, -1,-2, +1, +2 . Hova kössem a két pólust? félek hogy forditva csinálom inkább kérdezek :D

(#28450) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok !

Egyik barátom vett egy netbookot, előtelepített, eredeti windowssal (w7 HP). De újra szeretném telepíteni, mert sok felesleges dolog van benne. Meg lehet ezt oldani úgy, hogy az újonnan telepített rendszer is "eredeti" legyen?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.