Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) Dell XPS válasza seederking (#29646) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Van amikor egy kicsit várni kell.....ennyi! :)

Üdv, Dell XPS

(#29652) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok!Kérnék segítséget abban hogy a TEAC CD író-ujraíró nem adja ki a bennelevő CD-t mert nem nyílik ki a fiók.Mi a teendő ilyenkor?Laci :R

Soha többé ...

(#29653) Slyer válasza Dell XPS (#29650) üzenetére


Slyer
senior tag

igen meg, és 100/100 volt nálam.

(#29654) Lompos48 válasza Elvagyok (#29652) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Van az "ajtaján" valahol egy pici lyuk. Ott bedugsz egy kiegyenesített gémkapcsot, amig megakad, majd tolod, amíg a tálca kibújik.

(#29655) KaiotEch válasza philoxenia (#29648) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mondjuk azt kétlem, hogy ugyan azt tudná :)

(#29656) CoolMan válasza Elvagyok (#29652) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A tálca alatt van egy kicsi lyuk, abba dugj egy erősebb vékony drótot (gémkapocs) és így ki lehet nyitni a tálcát.

(#29657) Dell XPS válasza Slyer (#29653) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elmentetted a tesztet? Akkor Nála történt valami "érintkezési" probléma, mert hirtelen ilyen mértékű kondíció csökkenés, általában nem szokott bekövetkezni.....

Üdv, Dell XPS

(#29658) Slyer válasza Dell XPS (#29657) üzenetére


Slyer
senior tag

nem mentettem, nem volt még ilyen tapasztalatom, ezért nem is aggódtam emiatt...

egyébként működik a vinyó, rendesen olvas meg ír is, csak sentinel írja ezt. nem lehet hogy valami fake infót ad a sentinel? mivel tudnám még leellenőrizni?

(#29659) Elvagyok válasza Lompos48 (#29654) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Köszönöm Szépen!Sikerül a Lánynak mert az Én kezem egy "Stroke"-nak köszönhetően nem 100%-os!Laci. :R

Soha többé ...

(#29660) Dell XPS válasza Slyer (#29658) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem tapasztaltam még, hogy dezinformált lenne a Sentinel......

Szerk: kontakt hiba és simán lehet 100/100 -ból 100/9 , ezt már nem tudod megváltoztatni szvsz..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#29661) Elvagyok válasza CoolMan (#29656) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Neked is Nagyon Szépen Köszönöm!!Laci. :R

Soha többé ...

(#29662) Lompos48 válasza Elvagyok (#29659) üzenetére


Lompos48
nagyúr

OK. Sikert!

(#29663) Slyer válasza Dell XPS (#29660) üzenetére


Slyer
senior tag

mit lehetne vele csinálni? :/ valami tipp esetleg?

(#29664) Fecogame válasza unravel (#29649) üzenetére


Fecogame
veterán

Ez monitor, nem pedig gépfüggő. Ergo nincs rá program.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29665) leslieke válasza unravel (#29649) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

a monitornak kellene ilyen funkciójának lennie

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29666) Dell XPS válasza Slyer (#29663) üzenetére


Dell XPS
veterán

Én nekem soha nem sikerült a javítása, de nyilván próbáld meg. Sentinel -nek is van javítása ill. mindjárt nézem a programot, amivel "elméletileg" javítható. Meg van: HDD regenerator

Üdv, Dell XPS

(#29667) Slyer válasza Dell XPS (#29666) üzenetére


Slyer
senior tag

hd sentinelben hol van ilyen javító cucc? majd ajánlom még neki a hdd regeneratort, illetve ha megvan a 3. progi amit mondtál, akkor kérlek írd le a nevét! köszi!

(#29668) Dell XPS válasza Slyer (#29667) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lemez--> felület teszt--> teszt típusa--> lemez felületének újrainicializálása / talán..??

Üdv, Dell XPS

(#29669) @matthew@ válasza localhost (#29641) üzenetére


@matthew@
őstag

Mindegyik üres, de akkor megpróbálom mégegyszer max egy formázást nyomok rá. Amúgy a DVD-RW mennyire "megbízható" tehát tárolhatok rajta fontos dolgot csak ne töröljem le, ugye?

Matthew 24:42

(#29670) wolfman


wolfman
veterán

Jelenleg melyik pendrive-ot érdemes venni 32Gb-os méretben? Max 10.000Ft-ig.
Nekem van egy Sandisk Contour 16Gb, amivel tökéletesen meg vagyok elégedve (kimaxolja az USB2.0 sebességét), valami hasonló kéne.

Esetleg valami más adathordozó ötlet? Bátyámnak kéne, mert folyton jön, hogy vinne tőlem filmet, de csak ilyen 2-4Gb-os pendrive-jai vannak, aztán nem sokra megy velük.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29671) Fecogame válasza wolfman (#29670) üzenetére


Fecogame
veterán

[link]

Nekem ilyen van, tökéletesen és gyorsan teszi a dolgát. 10 év gari van rá.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29672) nyunyu válasza aAron_ (#29590) üzenetére


nyunyu
félisten

Valaki tudna segíteni, hogy lehet win8ban (akár win7ben) az alapértelmezett letöltések mappát áthelyezni?

IE9-ben Ctrl+J, aztan a letoltesek ablak aljan beallitasok?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29673) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Hol tudom azon csalókat jelenteni az oldalon akik megkárosítottak engem? Tudnátok linkelni egy topickot. Előre is köszönöm.

(#29674) DeFranco válasza RedHarlow (#29673) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ott van minden hirdetés és a hozzászólások között egy boxban az összes hasznos link.

(#29675) Melack válasza RedHarlow (#29673) üzenetére


Melack
veterán

Itt

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#29676) Brian_GT válasza Fecogame (#29644) üzenetére


Brian_GT
őstag

Megnéztem, át is dugtam másik sata portba, nem e a port a hibás ( bár ezt korábban is eljátszottam és akkor sem az volt ) kihőztam a táp és az adatkábelt is, vissza szépen, ugyan úgy xar. Már a windows hangon hallom hogy rossz, mert az is ,,beszaggat" ha rossz.

Én ezt nem értem, minden működik stb de játék alatt meghal a gép...mi ez???? ezer éve ez a konfigom, semmit nem cseréltem benne és jó volt....most meg hirtelen elkezdte ezt és már nem tudom mit csináljak.

Hazajövök és ezt játszom, hogy sz**m a géppel. Kivágom az ablakon.

Bocs all, csak már elegem van nincs 1 órám leülni, mert nem jó.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#29677) Fecogame válasza Brian_GT (#29676) üzenetére


Fecogame
veterán

Még egy ötlet... BIOS resetet csinálj, lehet hogy a winyó van rossz módba állítva. Vagy a processzor cache ki van kapcsolva. Nézd meg ezeket is.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29678) Brian_GT válasza Fecogame (#29677) üzenetére


Brian_GT
őstag

HDD módja minek kell lennie, mert akkor megnézem. BIOS-ban nem állítottam semmit ami ide vonatkozik, be van állítva a bios ne érts félre csak itt nem babráltam.
Ha megmondod min kell lennie megnézem...
Proci cache- hol találom szintén kérdésem lenne? Sohasem piszkáltam bele, de ha elment magától vagy ki tudja. Én már nem tudom ezek után.

Köszi hogy segítesz, már nagyon kivagyok idegi alapon.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#29679) Fecogame válasza Brian_GT (#29678) üzenetére


Fecogame
veterán

SATA/IDE mód. Próbáld ki mindkettőt.

Processzor cache on/off. BIOS-ban lesz valahol, fejből nem tudom pontosan hol.

BIOS resetet csinálj előbb ( húzd ki a konnektorból a gépet, vedd ki az elemet az alaplapról, várj 10mp-t, majd rakd vissza ), és ezek után nézd meg, hogyan működik a géped.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29680) femiki


femiki
tag

Sziasztok!
Van egy Asus laptopom, 2 hónapos. Egy hete csinálja, hogy elszáll "kék halállal". Először naponta egyszer, most már naponta többször is.
Tegnap újra raktam a Vin7-et, de utána rögtön "kék halál".
Segítsetek, mi lehet a probléma?
Köszönöm!

(#29681) vilmaboy válasza femiki (#29680) üzenetére


vilmaboy
őstag

memóriát teszteld meg első körben... memtest86

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#29682) localhost válasza femiki (#29680) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Melegszik?
[és ismét egy ékes bizonyítéka annak, hogy a közhiedelemmel ellentétben a WIn "újrarakása nem (!!!) megoldás - a hibákat ugyanis elhárítani kell, szokás, illendő, javasolt.]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#29683) Dell XPS válasza vilmaboy (#29681) üzenetére


Dell XPS
veterán

+1 nagyon "ritka" probléma...., akár úgyis megnézheted, hogy felváltva kiveszed.

Üdv, Dell XPS

(#29684) femiki válasza vilmaboy (#29681) üzenetére


femiki
tag

Oké, tesztelem. És nem melegszik.
Köszi!

(#29685) femiki válasza Dell XPS (#29683) üzenetére


femiki
tag

Mivel garis, nem gond hogy megbontom?

(#29686) vilmaboy válasza femiki (#29684) üzenetére


vilmaboy
őstag

javaslom kezd a Dell Xps kollega által írt módszerrel. Vegyél ki egyet, tedd másik slotba stb... Már ha több rúd van bent. Lehet 2 perc alatt kisakkozod melyik memó, vagy din a hibás... A memtestet minimum 1 órán átt futtasd.

Szerk: Ha garis, akkor csinálja a szerviz. Ne bontd meg. Tesztelj... (amúgy nagyon kétélű dolog a bontás. vagy baj, vagy nem)

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#29687) Dell XPS válasza femiki (#29685) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha ott nincs leragasztva (miért lenne?), akkor az nem gond és gyors, azután a VGA driver -re lehetne ránézni, hogy honnan töltöttél, és mit, mert furcsa mód felgyorsultak az események .... :)

Üdv, Dell XPS

(#29688) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok haverral leszedtük steamről az Age Of Empire Online nevű játékot de nem tudjuk hogyan kell pvp-t indítani valaki segítene ?

(#29689) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Windows 7-hez keresek olyan szoftvert, amivel adatforgalmat tudok mérni. Akár külön alkalmazásokként is, pl. Firefox adatforgalma, rendszer adatforgalma, stb. Időre szűrés is kellene bele, napi, heti, havi, egyedi...
Próbaverziós is megfelel, ha pár napig mindent lehet tesztelni vele. Kb. 1 hétig futtatnám 3 gépen.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29690) nyunyu válasza TigerCat (#29689) üzenetére


nyunyu
félisten

Windows 7-hez keresek olyan szoftvert, amivel adatforgalmat tudok mérni. Akár külön alkalmazásokként is

cFosSpeed?

Ugyan alapvetoen a halozati forgalom optimalizalasara valo, de tud grafikonozni is.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29691) Melack válasza nyunyu (#29690) üzenetére


Melack
veterán

Huhúúú, ez még DC-s korszakból maradt meg emlékeimben :) Azóta nem is figyeltem, hogy él e vagy hal a program. Akkor mondjuk nagy hasznát vettem, meg kell hagyni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#29692) GrandeP válasza Melack (#29691) üzenetére


GrandeP
őstag

Magán a DC-n vannak még egyáltalán "emberek"?! :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#29693) Melack válasza GrandeP (#29692) üzenetére


Melack
veterán

Passz, nem tudom. Azt a részt már jó ideje nem látogatom. De ismerős elmondása szerint van ott még élet - ha nem is nagy, de van.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#29694) q10aevin


q10aevin
csendes tag

sziasztok, vettem egy tp-link WR740N típusú routert, és egyszerűen sehogy sem sikerül beállítanom rajt a netet (t-online ADSL). PPOE-vel próbálkozom, nyilván azzal is kell, a felhasználónevem és jelszavam kipróbáltam router nélkül és működik, tehát az biztos jó.

mit ronthatok el? sima quick setuppal csinálom, kiválasztom, hogy ppoe, megadom a user-t pw-t, de sehogy sem jó.
:F

két gépen is próbáltam, win7el és xp-vel, egyikkel sem ment.

[ Szerkesztve ]

(#29695) ittakary


ittakary
nagyúr

Ilyen kábelt tudok valahonnan venni? :)

[ Szerkesztve ]

(#29696) aAron_ válasza q10aevin (#29694) üzenetére


aAron_
őstag

neten rengeteg leírás van, próbáld meg lépésről lépésre haladva

ez az oldal pl elég jó, anno én is ez alapján csináltam egy másik márkával.

(#29695) ittakary lehet én vagyok buta, de ez milyen kábel? :D

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#29697) DeFranco válasza ittakary (#29695) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez soros port alaplapi kivezetés nem?

(#29698) Dell XPS válasza q10aevin (#29694) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem sok mindent lehet elrontani, sikerült? Kábelek megfelelő portban vannak?

Üdv, Dell XPS

(#29699) DeFranco válasza q10aevin (#29694) üzenetére


DeFranco
nagyúr

DHCP be van állítva, IP a gépeken automatikus?

(#29700) Máté94


Máté94
addikt

Sziasztok!

Nemrég bővítettem a gépemben a memóriát (2GB->4GB) és azóta valamiért mikor bekapcsolom a gépet pár másodperce felpörögnek a ventik és a HDD-k, majd utána kikapcsol a gép. De utána megint pár másodperc múlva elindul. Mostanában sok problémám van a gépemmel, így most úgy kérdezek, hogy most megint mi a baja? :DDD

Köszönöm szépen!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.