Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) kiiso válasza Euron (#37547) üzenetére


kiiso
tag

Szia, OSX Internet Recovery csak bizonyos hálózati beállításokkal működik.
Támogatott hálózati konfigurációk és protokollok

(#37552) R a y


R a y
senior tag

Szerintetek az mennyire normális, hogy 1080p (17gb) filmet NASról nem tudok normálias lejátszani a macbookon?? Ez egy core i5ös Air, VLC-vel probálnám lejátszani, de állandóan pufferel szaggat stb. A hálózati cache méretét is felvettem már, de az se segített.. :W :W :W
Van a vlc helyett más lejátszó? MplayerXet feltettem, de az se jobb.. sőt rosszabb

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#37553) TBMC válasza FIREBLADE78 (#37550) üzenetére


TBMC
addikt

nem lesz rajta.
másold ki, vagy mozgasd át osx alól pedig töröld.

vagy ha teheted használj külső meghajtót vagy NAS-t, úgy egyszerűbb lesz.
:R

R a y: milyen neted, és routered van? A NAS gondolom utpn kapcsolódik a routerhez Te wifin vagy kábelen kapcsolódsz az osztóponthoz?

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#37554) R a y válasza TBMC (#37553) üzenetére


R a y
senior tag

ugy van a hálózat hogy van egy kabelmodem(telekomos cisco epc3925)ami wifin is adja netet, aztán van még egy router ami switch ként üzemel, ez cat5kábellel van összekötve a cisco routerrel, na és ebbe a routerbe van kötve a nas. A két routernek azonos az SSIDje azonos biztonsági beállításai vannak, hogy itthon egy wifi hálózat legyen.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#37555) TBMC válasza R a y (#37554) üzenetére


TBMC
addikt

értelek. próbáld meg esetleg kábellel összedugni a macbookod a switchhez, úgy nagy reményekkel 100%os lesz.
valószínűleg a wifi fog itt problémát okozni, én is hasonló gondokkal küzdöttem pár hónapja.

esetleg ott ahonnan épp próbálkozol wifin kapcsolódni a hálózatodhoz, ellenőrizd mennyire telített a csatorna amin a routered van, mennyire zavarhajták esetleg egyéb tényezők.
A wifi explorer app ebben nagy segítségedre lehet!

u.i: én a héten váltok végre szolgáltatót a telekomtól röpke 15év hűség után. egyszerűen nem tudják stabillá csinálni a hálózatot pedig 2kmre vagyok a központtól. nevetséges. 30megás netem van. átjön 31. DE egyszerűen, amikor rájön szakadozik folyamatosan wifin pedig pláne. és se dolgozni, se filmezni semmit nem lehet csinálni, a NASon meg pláne... 1.5hónapig folyamatosan jártak ki a technikusok, "szakértők" senki nem tudja megoldani a problámát, tudják, hogy létezik de nem értik. Én újrahúztam mindent a lakásban, így bent 100%os minden-kimérve műszerrel, 0 zajjal. így mivel nem tudják megoldani eltekintenek a hűségtől, de egy vicc az egész de tényleg...

szerk: R a y: én is vlct és quicktimeot használok, nem hiszem, hogy azzal lenne gond. nálam tökéletes a macbookokon, a TVken a 4K-s film is, NASról.
:R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#37556) R a y válasza TBMC (#37555) üzenetére


R a y
senior tag

Szerencsére nem telitett a csatorna mert kerteshazban vagyok, ugyhogy azzal nem lehet gond. VLC helyett valami más lejátszót tudtok ajánlani?

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#37557) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Ha kitörlök egy appot, akkor marad bármiféle szemét utána? Registry, fájlok ,ilyenek. ( Windowst használva kérdem ezt. :D )

(#37558) #27813376 válasza Zedz (#37557) üzenetére


#27813376
törölt tag

Attól függ, milyet törölsz ki, de általában marad.

(#37559) TigerCat válasza Zedz (#37557) üzenetére


TigerCat
nagyúr

AppCleaner a barátod

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37560) TBMC válasza TigerCat (#37559) üzenetére


TBMC
addikt

vagy cleanmymac . szemely szerint nekem sokkal jobban bejött. :K

markbellus.hu 

(#37561) Zedz válasza TigerCat (#37559) üzenetére


Zedz
addikt

Köszönöm, ezt már ajánlotta egy ismerősöm csak, csak kíváncsi voltam. :) :R

(#37562) Zedz


Zedz
addikt

Bocsánat a dupláért, de ha már kitöröltem egy appot, az AppCleaner nélkül, akkor fel lehet kutatni valahogy ezeket a megmaradt fájlokat?

(#37563) TigerCat válasza Zedz (#37562) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A Disk Diag tudja (én ezt használom, de fizetős), esetleg nézd meg. Vagy tedd fel újra és töröld az alkalmazással, akkor biztos mindent megtalál hozzá. Szerintem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37564) Tigerclaw válasza Tigerclaw (#37509) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Válaszolok saját magamnak, mert közben megtaláltam a megoldást.

A hiba az, hogy miközben minden rendben a géppel hardveresen, nem indul el annak ellenére sem, hogy újratelepítem recovery módban a rendszer, akárhányszor.

Verbose módban indítva látszik, hogy egy "Waiting for DSMOS" üzenetnél áll meg a gép. Nem túl ritka hiba, jellemzően valami rosszul sikerül update eredménye. Van erről egy topik is:

https://discussions.apple.com/thread/7252280?tstart=0

Valami hibás kext van a dolog mögött és úgy néz ki, hogy reinstallal nem ír felül mindent a telepítő.

Ami nekem működött:

1. use cmd + R to boot into Recovery Mode
2. in terminal type:

cd /Volumes/<your harddrive>/System/Library/Extensions

example: cd /Volumes/Macintosh\ HD/System/Library/Extensions

rm -rf *

reboot

3. use cmd + R to boot into Recovery Mode
4. Reinstall OS X

Vagyis revovery mód, terminalban az extensions könyvtárban mindent törölni majd újraindítva recovery módban újratelepíteni a gépet. (szerencsére nálam az alap telepítési útvonal volt, vagyis a fenti példa működött is)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37565) tothgergo90


tothgergo90
tag

A tegnapi napon elveszitettem a Mac szuzessegem, meg csak most ismerkedem a 13 inch-es MacBook Pro-val. Mar most egy fuludulesnek erzem a Windows-rol valo atterest, atom penge a MacOS.
Rengeteg kerdes felmerult mar bennem, amikkel nem szeretnelek Titeket bombazni, majd megprobalom kitapasztalni a nagyobb elmenyfaktor remenyeben, ugyan akkor volna egy olyan kerdesem, amire nem talalok igazan valaszt, bennetek bizom.
Szoval, torrent toltese eseten (nem.. nem warez... oooo nem.. :D), ha kulso adat tarolot adok meg celtartomanynak, akkor egybol a kulso HDD-ra ment a Mac, vagy mint a Windows elsonek a sajat meghajtojara ment es csak kis falatokban irja ra (masolja) a kulso vincseszterre?
Bocsi a hulye kerdesert, csak torrent allomanyokkal nem akarom farasztani az SSD-t.

(#37566) TigerCat válasza tothgergo90 (#37565) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gratulálok!
Nyugodtan told neki, nem lesz baja...
Egyébként fogalmam nincs, ezt még sosem néztem meg uTorrent alatt.
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37567) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
egyik ismerősőm magánvállalkozása(5fős társaság) lépne át winről OSXre.
jellenleg lassan már kb fél éve parallels + win10 kombót használnak.

a számlázó program miatt eddig az volt a szűk kerezstmetszet most talán ez megoldódik hála a cipó app nek osxen)
ha minden kíváló lesz számukra, végre kilőnék a windowst az életükből ;]
VISZONT

van pár érdekes rész még, kb 2004óta mindannyian outlookot használnak, így .pst fileok vannak accountonként és minden embernek van legalább 3-4 accja beállítva.
KÉRDÉS: ezt hogyan lehetne a 2016os outlookba importálni? és fiókonként kezelni az új/régi beérkezett és elküldött - egyéb emaileket? akárcsak windowson. képes rá az OSXes outlook?

(legvégső esetben azon gondolkoztam, hogy thunderbird-t fognak használni mert az képes mindenre, csak az importálásokra nem, arra marad az outlook és a régi emaileket ott fogják elérni, minden újat pedig thunderbirdben fiókokra lebontva - mint a win outlookon)

előre is hálás köszi!
:R

szerk: bocsi, ha buta a kérdés, d enem vagyok otthon az outlookban, iogaz régen csak azt használtam én is windowson, DE macen utoljára a 2011essel szívtam, az nem tudta kezelni a különböző accokat megfelelően így váltottam thunderbirdre

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#37568) EXA


EXA
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Macbookoknál az akkumulátor nem megy tönkre ha 220-ról megy a lapos?
Mert más laptopoknál ugye, ha konnektorról megy ott kiszokták venni az aksit arra az időre, de itt ez az Apple laptopoknál nem oldható meg.

(#37569) 33as válasza tothgergo90 (#37565) üzenetére


33as
senior tag

[Szoval, torrent toltese eseten (nem.. nem warez... oooo nem.. :D), ha kulso adat tarolot adok meg celtartomanynak, akkor egybol a kulso HDD-ra ment a Mac, vagy mint a Windows elsonek a sajat meghajtojara ment es csak kis falatokban irja ra (masolja) a kulso vincseszterre?

Persze ha beállítod a kliensbe akkor egyből a külső meghajtóra ment, semmi gond! :))

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#37570) TBMC válasza EXA (#37568) üzenetére


TBMC
addikt

nem, többször is volt már fórumtéma. :K
DE
időnként érdemes akkuról használni illetve havonta 1-2x akár teljesen lemeríteni.

:R

markbellus.hu 

(#37571) EXA válasza TBMC (#37570) üzenetére


EXA
aktív tag

Köszi!

Április végén lehet benevezek egy Macbook Air-ra. :DD

(#37572) Zedz


Zedz
addikt

Felfedeztem, hogy lehet scalelni a macbook kijelzőjét, azonban a natív felbontást (retina) nem találom. Van ennek valami oka? :F

(#37573) tothgergo90


tothgergo90
tag

Masod, harmad, negyed kezbol szarmazo alkalmazasokat mennyire rizikos telepiteni?
Kaphatok emiatt valami tiltast az AppStore-bol, blokkoljak-e a frissitesi lehetosegeket a kesobbiekben, szoval leszek valamilyen szinten bannolva valahonnan?
Itt is ugy mukodik, mint Windows alatt? Koszi

(#37574) madle


madle
őstag

Vásároltam az Appstoreból egy alkalmazást és az ára mellett még egy tételt levont a kártyáról, 606 Ft értékben, ez mi lehet? Én úgy emlékszem a kártyámat már regisztráltam és vásároltam is róla előtte.

(#37575) lmno válasza Zedz (#37572) üzenetére


lmno
őstag

Van. Nem látnál a betűkből ****-t se, annyira kicsik még 15-ösön is. Egyébként külső progival pl. SwitchResX be lehet állítani.
Egyébként a "Best for Retina" úgymond a "natív".

(#37576) Ragnar95 válasza tothgergo90 (#37573) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az Apple semmilyen szinten nem tiltja a külső forrásból származó appok telepítését (a beállításokban kell csak engedélyezni ezt biztonsági megfontolásból), ez nem iOS, ugyanúgy telepíthetsz bármit, mint windowson, csak ugye az AppStore-on kívüli appok nincsenek ellenőrizve, így akár károsak is lehetnek, bár ez nagyon ritka, szóval itt se telepítgess ismeretlen appokat és nem lesz baj.
madle: az nem levonás, csak zárolta az összeget az AppStore, hogy ellenőrizze a fizetőképességed. 2-3 hét után feloldják a zárolást.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37577) szabogabor10 válasza madle (#37574) üzenetére


szabogabor10
veterán

1,98-at zárol, ha régebben vagy egyáltalán nem vásároltál még. 1-2 hét múlva visszakapod.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#37578) madle válasza Ragnar95 (#37576) üzenetére


madle
őstag

Okés, köszi mindkettőtöknek. Úgy emlékeztem, hogy első vásárlásnál kell egy igazoló utalás, mint a Paypal-nál. De ezek szerint már nagyon régen használtam.. :)

(#37579) Zedz válasza lmno (#37575) üzenetére


Zedz
addikt

Az a baj, hogy nem látok "Best for Retina" opciót. Nem mindennapi használatra szeretném beállítani, de főleg webfejlesztéssel foglalkozom, és jó lenne ekkora felbontáson is ellenőrizni a kollégák sitebuildjét. :)

(#37580) Imy


Imy
veterán

13'-os retina kijelzős MacBookot menyiért lehet venni?
Vagy esetleg retina nélkül 1-2 éves példány mennyibe kerül?

(#37581) kiszi07 válasza Imy (#37580) üzenetére


kiszi07
senior tag

2012-ben jelentek meg az első retinás gépek. Nézz körül aprón, milyet akarsz új/használt. Ez a kérdés amúgy szinte napi már.. :W

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#37582) lmno válasza Zedz (#37579) üzenetére


lmno
őstag

Default for display beállítás

(#37583) FIREBLADE78 válasza TBMC (#37553) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Hogyan mozgatom át? Mi az a nash?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37584) lugosi válasza R a y (#37552) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyszer volt valamilyen streamelős problémám (de nagyon régen volt, és igazából nem is értek hozzá), de akkor számomra is meglepő módon az volt a megoldás, hogy a puffert csökkenteni kellett és nem növelni. Ne kérdezd, hogy miért, és hogyan, de működött. Esetleg egy próbát megér.

(#37585) bupemko válasza lugosi (#37584) üzenetére


bupemko
senior tag

Próbáld meg kábellel is, ha úgy megy, akkor nem a program, hanem a wifi kapcsolat a szűk keresztmetszet...

(#37586) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#37583) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hálózaton áthelyezed.

A NAS (fájlszerver) egy hálózati meghajtó, önálló áramforrással, saját vezérlőrendszerrel, kimondottan adatok tárolására. Tehát egy olyan számítógép, amely más gépeket, mobileszközöket szolgál ki helyi hálózaton, vagy távoli eléréssel. Dióhéjban. Keress rá, lesz találat bőven.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37587) Imy válasza kiszi07 (#37581) üzenetére


Imy
veterán

Használt jöhetne szóba. Nagy a választék sajnos, és így nehéz dönteni. Retinást pedig keveset árulnak. :(
Illetve használtban mennyire régit érdemes venni, ami még elmegy 4-5 évet? Mik lehetnek a típus hibák, ha vannak?

(#37588) lugosi válasza bupemko (#37585) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, de nekem ez már nem probléma ;)

(#37589) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a jelenlegi macbook air-pro kínálatból mennyire elég a beépített integrált vga? Azért kérdezem, mert ha legközelebb laptopot vásárolok, akkor macbookok felé szeretnék nézelődni. Amire szükségem lenne majd, hogy tudja és bírja:

- Webprogramozás
- Grafikai munkák Adobe programcsaláddal
- Visual Studio - beli programozás
- Multimédiás használat
- Játszani nem játszom de ha mégis akkor OpenTTD ( pentium 1en elfutott :D :D ) vagy egyéb régi játékok, amelyeket valszeg röhögve visz bármelyik mai gép :)

Melyik felé kéne nézelődnöm? a Retina Pro-k tetszenének például, de az Air-ek is, viszont az Air lehet kevés programozáshoz.

Néztem a Vga-val rendelkező modellt, de ha lenne 1millió forintom akkor azt nem Laptopra költeném :D

(#37590) lugosi válasza kkdesign (#37589) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Épp ezen gondolkoztam hétvégén én is, hogy az integrált vga megcsap ugye max 1.5 giga ramot (egy pl 4 gigás air-ből), ami marad az nagyon vékony. De még egy 8 gigás gépnél se érezném a maradék 6.5-öt durván soknak.

(#37591) kkdesign válasza lugosi (#37590) üzenetére


kkdesign
senior tag

Igen, és azért a mai korban Magyarországon ez az árazás nagyon agresszíven durva. Hiába vagyok újdonsült kereső személy, ha az ember egy minőségi laptopot szeretne vagy évekig spórol, vagy nem lesz ilyen gépe.

Így offon belül is offként lehet hogy a fenti célokra egy hackintosh based Hp Probookkal jobban járnék? 250-300k-s kategóriában? 1-2 hét szívás után összeállna azon is a rendszer és talán alkalmas lenne a fenti feladatokra is Dual boottal :)

(#37592) lugosi válasza kkdesign (#37591) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért én maradnék a helyedben a Mac-nél. Minden egyéb faktort figyelembe véve (akkuidő, összerakottság, súly stb).

(#37593) CharlieDrop válasza kkdesign (#37591) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a felsorolásodban nincs semmilyen OSX specifikus dolog, ha tényleg csak kimaradt, akkor egy mid2012-es használt gép 200 körül már nagyon jól használható fejlesztésre, abba még tudsz magadtól tenni RAM-ot és cserélni a HDD-t SSD-re

ha nem maradt ki, akkor amíg ki nem termeli az árát egy minőségi notinak, erre elég bármilyen Pentium procis, vagy attól jobb notebook :) (Anno T400-on Visuald Studioztam ;) )

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#37594) kkdesign válasza CharlieDrop (#37593) üzenetére


kkdesign
senior tag

Nincs OSX specifikus dolog amit használnék, csak vonz az Apple - OSX rendszer.

A 2012 Mid gépeknél még van olcsóbb kategóriákban is dedikált vga? Mert emlékszem, régebben volt bennük, pár éve jött be ez az integrált vga-s dolog, hogy dedikált csak 800ezer fölött.

(#37595) Zedz válasza lmno (#37582) üzenetére


Zedz
addikt

Hmm az nálam az 1280x800-at jelenti.

(#37596) tothgergo90


tothgergo90
tag

Egy kicsit noob a kerdes, de tudjatok, hogy El Capitan alatt hol lehet kikapcsolni az alvo allapotot? Az Energy Save pont alatt nem talaltam, holott gondolom ott kell keresnem. Igazabol az volna a celom, hogy estere bekapcsolt allapotban tudjam hagyni a gepet torrentezes miatt, ezert nem akarom, hogy elaludjon a gep.
Olyat is olvastam, hogy MacOS alatt lehetseges egy olyan enegergia beallitas, hogy a halozati hozzafereseket ne altassa, illetve a hattertarak is tudnak dolgozni hatterben.
Van valamilyen javaslatotok?

(#37597) kiszi07 válasza Imy (#37587) üzenetére


kiszi07
senior tag

Nagyon sok gép van fent. 2013-tól pedig csak retinás van. Attól, hogy nem írták oda még az. Mire használnád pontosan? Szerintem, ha veszel egy 2014-es Pro-t(!) az jó lesz. Mennyi pénzed van rá pontosan ? Írj üzenetet és segítek.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#37598) Pacee90


Pacee90
tag

Eladás előtt van a Mac-em,hogyan tudom visszaállítani telepítés előtti állapotra ?

(#37599) TigerCat válasza Pacee90 (#37598) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglaló?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37600) TheMarci válasza tothgergo90 (#37596) üzenetére


TheMarci
addikt

Caffeine nevu app-al tudsz ilyet.

Do You Dream?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.