Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) hunaqua válasza muranyig (#29350) üzenetére


hunaqua
addikt

A tp-link nem tudom milyen chip,a kínai no-name messze kerülendő.

Azért egy Ugreen vagy Orico 15 usd.-
Hidd el tükrözi a minőséget,nem 6 usd.-

Nekem minden Ugreen ami a dobozhoz van kötve kábel :)
... hdd ház meg ORICO

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29352) muranyig válasza hunaqua (#29351) üzenetére


muranyig
tag

szuper, köszi a választ. Valszeg nem vettem volna meg az occó kinait, de csábított az ára... :D
A tp-linkkel teszek egy próbát, mert nem kell rá sokat várni, raktáron van. Megírom a tapasztalataimat majd ha gondolod, aztán ha nem jó vissza küldöm.

(#29353) nagycsabi80 válasza nagycsabi80 (#29321) üzenetére


nagycsabi80
csendes újonc

na meg mindig nincs megoldás... senki se tud hasznos tanaccsal ellatni?

(#29354) Breki válasza kacsa7 (#29347) üzenetére


Breki
veterán

Hello

Tudsz linkelni ilyen helyet?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#29355) dugesz77 válasza muranyig (#29352) üzenetére


dugesz77
őstag

Tp-linkel óvatosan. Itt volt már olyan TP-link ami nem ment végül. Ez az adapter volt az.
Végül is elindult. Nem szóltam akkor.

[ Szerkesztve ]

(#29356) Beni2360 válasza hunaqua (#29332) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs de egy kicsit távol voltam filmet néztünk.
De igen beírtam a box ip címét a csillagok helyire.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29357) Breki válasza hunaqua (#29344) üzenetére


Breki
veterán

Erről van szó?

[link]

jól értem az USB része menne a boxba a másik oldalára meg a bejövő jel?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#29358) Polllen válasza hunaqua (#29292) üzenetére


Polllen
nagyúr

A dune hozzátesz egy normális ellátási láncot és szoftvertámogatást és a nevét. Így lesz az 100 usd, nem csak a nevétől.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29359) Pelican válasza muranyig (#29352) üzenetére


Pelican
őstag

Az olcsó kínai lutri, de nem mind rossz, nekem kettőből kettő jó lett.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#29360) DoItYourself válasza DoItYourself (#25656) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Frissítettem az összefoglalót, köszönöm mindenkinek a hasznos infókat, visszajelzéseket! :R
Egy-két dolog még kimaradt, majd pótolom.

LOG:
3: djnice ajánló frissítve
4: szöveg átdolgozva, táblázat frissítve
5: + Mecool M8S Pro+, TAP 1, Xiaomi Mi Box 3
6a: + Mecool KM8P
34b: Windows SMB beállítás
62e: +LE remote.conf repo link
64: + Advanced Power Menu
66a: Transmission frissítés

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29361) Pelican válasza headhunter (#29310) üzenetére


Pelican
őstag

Az external külsőt jelent.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#29362) Keef_Lee válasza DoItYourself (#29360) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Isten tartsa meg jó szokásodat! :R

(#29363) kacsa7 válasza Breki (#29354) üzenetére


kacsa7
őstag

Ugreen usb3-gigabit

dugesz77 A vicc az, hogy ez is az Ugreen official store. Csak erre nem pc, laptop van írva, hanem Xiaomi Mi Box. Én a fekete usb3-ast vettem és hibátlanul megy a Mecool M8S Pro+al és a számítógéppel is, mindenféle driver nélkül.

(#29364) kacsa7 válasza Breki (#29357) üzenetére


kacsa7
őstag

USB3 Gigabit HUB

Amit linkeltél, az csak USB2 100Mbit, ez a gigabites verzió. Persze az 1 db usb sávszéle szab határt mindennek, mert az összes ráaggatott eszköz azon az 1 db usb2-es csatin fog kommunikálni amire a boxon dugva van.

(#29365) junkpod válasza blakey (#29334) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az igazat megvallva eddigi ismereteim alapján kételkednek abban, hogy létezik true-hd hangsav core nélkül.

Box's don't touch!

(#29366) junkpod válasza junkpod (#29365) üzenetére


junkpod
nagyúr

Utána olvasva kissé árnyalt a kép, ahogy Multibit is írja, valóban két külön hangsav a dd és a dd-thd es logikailag egy sávba vannak kapcsolva,, amik között a player választ. A helikopter atmos teszt fájlban a keringő kopter a thd sáv míg a szöveges rész (ahogy mondja is) a dd sav. Tehát ha ennél a teszt fájlnal az erősítő DD sávot jelez de csak a szöveget hallod akkor minden rendben.
A bluray szabvany szerint mindig lennie kell a thd sáv mellett dd savnak is, ha egy rilíz ezt nem tartalmazza, akkor azt elrontották a drága kalózok. :)

Box's don't touch!

(#29367) TCr válasza junkpod (#29366) üzenetére


TCr
veterán

Van is, pl. megvan a Black Hawk Down BD, amin THD az eredeti sáv, de optikai lévén a PS4 DD5.1-et továbbít az AVR-re.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#29368) M_AND_Ms válasza DoItYourself (#29360) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azt még hozzátenném, hogy a LE beállítások részben a bill kiosztást nem szabad átállítani hu-ra, hanem us-en kell hagyni, különben nem kezeli a táv 0-ás gombját.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#29370) Márton


Márton
nagyúr

Ha kézzel módosítok valami konfig fájlon (keymaps, rss feed, stb),
akkor van valami gomb arra, hogy "reload settings", vagy mindig újra kell indítani?

Az RSS scroll sebességét hol tudom gyorsítani?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29371) kacsa7


kacsa7
őstag

Aki usb-s DVB-C tunert használ, azoktól kérdezném, hogy mik azok a típusok amik működnek is LE alatt?
Illetve, a box távirányítójával lehet váltogatni a csatornák között, vagy arra a tuner távirányítóját kell használnom?
LE alatt megy a gyári progival, vagy valamelyik kiegészítőt kell hozzá telepíteni?

(#29372) DoItYourself válasza M_AND_Ms (#29368) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Köszi, megvan az infó, csak nem volt ötletem hova tegyem be, de azt hiszem a remote.conf résznél van a helye.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29373) hunaqua válasza Beni2360 (#29356) üzenetére


hunaqua
addikt

Töröld ki onnan az ip címet, maradjon az alapértelmezett *.*.*.*

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29374) blakey válasza junkpod (#29365) üzenetére


blakey
titán

Pedig ez így van, lemezeken kötelező egy AC3 hang viszont ez nem azt jelenti, hogy pl. a THD tartalmazni fogja az AC3-t amikor abból virágbolti anyag készül. De mintén látod más is írta valamint megoldódott a probléma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29375) hunaqua válasza Polllen (#29358) üzenetére


hunaqua
addikt

Ebben teljesen igazad van,de elkésett a modell 1 évet.Nyáron nagy 'áttörés' történt uhd fronton.Szerintem ez nem volt még bekalkulálva ezeknél a gépeknél.Addig a legjobb döntés volt,ez tény.
Majd amikor jönnek az első kommentek.

......heee,én egy DUNE-t vettem,nem szar kínai egy pálcás céllövöldés gagyit,akkoooo mééé akad ?
......vagy kijön hozzá 40 usd.-ért a DUNE-ra 'átszitázott' usb gigabit kártya?
Szerintem lesznek evvel gondok,üptre sz@rra fogják vissza hordani.Vagy nagy betűkkel rá lesz írva,hogy Nas-ról uhd nem,az meg ciki egy ekkora márkánál.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29376) Polllen válasza hunaqua (#29375) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az tuti, h jöhetett volna előbb...
Szerintem a streamingre lőnek, nem a torrentékára & azok a szolgáltatások dinamikusan kezelik a sebességet. Van 4K HDR és netflix majd küldi a képet 100 mbit alatt, ha wifin lógsz.

Ami nagyobb baj lesz az az 1GB ram android alatt. A Horizon Go már most határeset, nem túl fürge. A többi app is inkább lesz energiaéhesebb, mint nem. A saját rendszerük persze ettől még lehet jó, ha van rá saját netflix port pl.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29377) hunaqua válasza Polllen (#29376) üzenetére


hunaqua
addikt

Egy évvel korábban elkezdődik a következő év modell fejlesztése. 8-10 hónapja mi volt,egy nagyon olcsó S905X, szinte korlátok nélkül.Minden területen használható,sokak által már fejlesztett gép filléres előállítási költséggel.Erre kezdték felépíteni a 2018-as évet.Mi van még? Egy S912,ami teljesen használhatatlan volt(..még akkor),és sokkal drágább is.

...csak pár hónapja történt egy elég nagy 'áttörés' UHD fronton,ami nem volt kalkulálva,a projekt meg ment már 1000-el.Ráadásul közben az S912 hatalmasat fejlődött használhatóság terén.

..továbbra is azt gondolom,hogy sokan akarják majd a Nas tartalmakat nézni vele,ott pedig lesznek gondok.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29378) Dolphine válasza hunaqua (#29377) üzenetére


Dolphine
addikt

Többek között én is majd úgy szeretném a leendő boxot használni, hogy a NAS-ról nézek filmet.
Akkor a DUNE kilőve. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#29379) vatomi


vatomi
aktív tag

Használ itt még valaki Khadas VIM-et (S905X)? Tapasztalatcsere okán kérdezem.

(#29380) Polllen válasza Dolphine (#29378) üzenetére


Polllen
nagyúr

Wifi csak elméleti 100 Mbit-t tud. Ha vezeték nélküli hálózaton olyan tartalmat szeretnél nézni, ami 60-80 Mbit felett van, akkor inkább olyan boxot néz, amiben van gigabites wifi vagy usb-n rá kell dugni egyet.

Ez nem márka specifikus.

Amúgy vásárlás előtt érdemes megnézni, hogy android és saját rendszer terén mit tud mutatni a Dune. Mondjuk ha erre is lesz libreelec és tripla boot-tal minden elérhető, akkor elég badass cucc lehet belőle.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29381) junkpod válasza M_AND_Ms (#29368) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem us billentyűzet esetén se kezelte :(

Box's don't touch!

(#29382) junkpod válasza Polllen (#29380) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azért vicces lenne, ha dune-re LibreElec kellene, az hatalmas arcvesztes lenne.
Még nehogy már triplaboot legyen az uberjosag, minden funkcióra inditsak már rendszert? Nekem egy rendszer elég.

Box's don't touch!

(#29383) Polllen válasza junkpod (#29382) üzenetére


Polllen
nagyúr

A dune jó eséllyel le fogja fedni a streamet és a helyi hálózatról lejátszást.

Viszont kicsi esélyt látok arra, hogy pl. torrent kliens lesz rá. Van aki erre is használná.

Jelenleg pl. ilyen cuccra nincs olyan oprendszer, ami minden igényemet kielégítené. Muszáj vagyok néha elindítani az android-t, hogy horizon go-n megnézzek ezt-azt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29384) dgyuri0123 válasza junkpod (#29382) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Oppo sem LE-t használ.

"csak a zene van"

(#29385) junkpod válasza dgyuri0123 (#29384) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok. És? Hogy jön ez ide.

Nincs az a hiper-szuper szoftver ami 100as hálón 100+ sebességet tud.
Igaza van hunaqua-nak fel, de inkább egy évet késtek.
Persze van élet a fhd világban is, csak akkor ne írjak rá, hogy 4k player:)

Box's don't touch!

(#29386) dgyuri0123 válasza junkpod (#29385) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mert ők is S905-re építkeznek. Vagy rosszul tudom?

És akkor mehetne rá LE is, de ők saját felületet terveztek rá, ami gondolom jobb mint a LE. :) (arc vesztés)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#29387) szabi__memo válasza junkpod (#29385) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem mintha bonyolult lenne a chip interface helyett egy usb-lan átalakítóval gyártani egy boxot. és máris nincs miről beszélni, uhd letudva

(#29388) Technoman válasza Polllen (#29358) üzenetére


Technoman
őstag

Nem akartam már tegnap sem gerjeszteni az offtopic hullámot egy esetleges Dune-Amlogic "háborúhoz", de egyesek által "csak ezeken szabad/lehet filmeket nézni, nem a hulladék kínai fostalicska boxokon" (Dune/Popi/esetleg még a MED) csillaga sem ragyog már úgy mint 4-5 éve (mondom ezt úgy régebben nagy dedikált lejátszó használó ill. fan voltam (pld Dune, Med, de láttam már közelről Popit is)
A mai szemmel ezek már egy túlárazott, de megújulni képtelen márkák/eszközök (talán még az Oppo viszi évek óta azt a színvonalat, mint az elején)
Az nem megújulás -beismervén hogy nem tudnak egy épkézláb Jukeboxot összedobni-, hogy inkább LE képessé is teszik a cuccaikat.
Nem beszélve arról a nem elhanyagolható tényről, hogy rohadt drágák:pld a 251 k-s (!) csúcs Dune-ról, amin még mindig csak 1.4 HDMI van (ebből az árból 5 db -itt sokak által drága- Minix neo U9-et tudok venni és még mindig maradna pénzem, hogy úri módon meghívjam karácsonykor, a fél rokonságot SW 8 mozizni)
Én erről a szegmensből jöttem át az LE (Minix Neo U1) vonalra és a világ minden kincséért sem mennék vissza.
Nagyon szerettem a Dune-t, iszonyú stabil volt és minőségi, de az már a múlt.

(#29389) DoItYourself válasza junkpod (#29385) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Elég gáz, hogy a tuneres boxokban is csak 100-as lan van, pedig az S905D-t lehet gigabittel is szerelni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29390) Polllen válasza Technoman (#29388) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem az ilyen lejátszók software-e mindig túl kötött volt, így inkább htpc használtam helyettük. Csak mostanság álltam át S905-re, hogy ennyire olcsón megkapok majdnem mindent, amit a htpc tudott.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29391) mexel


mexel
veterán

Feltettem egy m8s pro pluzra a legujabb LE-t de miutan telepul hiaba van wifi vagy lan, nem lehet nyelvet, skint-t stb valasztani. Mi lehet az oka?

(#29392) blakey válasza mexel (#29391) üzenetére


blakey
titán

Ha friss telepítés volt akkor egyszerűn lépj bea Kodi repo-ba és frissülni fog a Kodi, ez egy régi Kodi hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29393) junkpod válasza szabi__memo (#29387) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jó ötlet, írd meg a Dune supportnak. Aztán mikor valaki szétszedik akkor meg jönne a fikazas...

Box's don't touch!

(#29394) hunaqua válasza szabi__memo (#29387) üzenetére


hunaqua
addikt

Ez nem olyan egyszerű,már le van gyártva,csomagolva rengeteg box. És akkor csökken rendesen a profit.Én tényleg azt tudom elképzelni,hogy kapható lesz hozzá még ( jó drágán) valami 'turbo 4K adapter' névvel usb-s Gigabit kártya.Pár hónap múlva ,amikor a márka hű vásárlókat 'lehúzták',és csökken a vásárlói kedv, akkor jön az Akció.Minden vásárló kap hozzá 'ajándékba'.

A szoftver meg nehogy egy át Skin-elt, csicsásított LE legyen.Ami ugye nem az.,de a gyakorlatban minden Le-re gyártott cucc fusson rajta.Így a torrent kliens is.

..ja pár éve meg a Sigma jó a konkurencia Realtek meg sz@r,de a DUNE csak Sigma...
...ezt a Sigma-t is elvitte a vihar

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29395) Dolphine válasza Polllen (#29380) üzenetére


Dolphine
addikt

Lehetőség szerint olyan boxot szeretnék venni, amiben Gigabit LAN van. A WiFi-vel nem nagyon szórakoznék, mert néha eléggé megbízhatatlan.
Jövő költözünk egy lakásba, amit tavasszal teljesen szétverünk. Új vezetékek lesznek mindenhol és minden szobában fali LAN csatlakozás. Ennek elégnek kell lennie! :D

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#29396) djnice válasza dgyuri0123 (#29386) üzenetére


djnice
veterán

Az Oppo MTK-s. És a képminősége sem a legjobb (csak a fizetett médiák szerint).

(#29397) szabi__memo válasza hunaqua (#29394) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem is a legyártottra gondoltam. Hanem általános megoldásra. Kb semmibe nem kerül és mégis minden igény le van tudva. Na jó, nasnak nem olyan jó, de a 100asnál jobb

(#29398) Technoman


Technoman
őstag

Igen, most így kicsit utánaolvasva (cikket, s amit lereagáltatok) valóban elkéstek egy kicsit, ezzel a Line Up-al
A belépő modell, a nem ajánlott X-es kiadással, 100-as LAN-al, nem beszélve a már most is nevetségesen hangzó 1 GB RAM-al. Mennyi lesz ez a produktum nálunk? Szerintem 40k. Mennyiért is lehet venni ilyen boxot a GB, Ali univerzumba? 10-15k-ért :DD

Persze, biztos meglesz ennek is a célközönsége (szerintem a Dune fórumon már sokaknak áll a "pöcke" a hír hallatán :DD )

Amit viszont irigylek az új Dune vonalról, az az USB 3.0-ás csati (de ha jól olvasom, ez is csak a csúcsban lesz benne)
Szerintem a jó felvezetésen kéne lenni a hangsúlynak (no meg a supporton, amiről az utóbbi időben nem annyira erős a Dune) Ezt semmi sem példázza jobban, mint hogy a forrás cikk is -igaz a jellege miatt is- előbb jelent meg és beszélnek róla egy Droidos/LE-s fórumban, mint hogy a forgalmazó oldaláról linkelte volna be ide a kolléga. Ott a legfrissebb hír is csak szeptemberi :O

[ Szerkesztve ]

(#29399) hunaqua válasza szabi__memo (#29397) üzenetére


hunaqua
addikt

Ezeknek már ez a végeges.Le van gyártva rengeteg,ami nincs az is le van kötve ebbe a formában. Kiegészítő 'felszerelésekben' lehet már csak gondolkodni mint az usb gigabit cucc.

...és ha csak a Magyar 'kölcsönzőkben' nézel körül,hogy csak ezen a héten hány uhd tartalom jelent meg,háát nagy lesz a gond szerintem.

Technoman
A nagy profitot a belépő 100usd box-tól vártak.Nekik filléres cucc ,nagy profittal, rengeteg eladás.
...csak belesz@rt az a fránya uhd story.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29400) Beni2360 válasza hunaqua (#29373) üzenetére


Beni2360
félisten

Úgy se megy. :W Már megpróbáltam amikor kérdezted.
Meg van egy érdekesség. Amikor bedugom a külső vinyót a mellette levő usb portban a bill. táv adója nem dolgozik semmit, halott. :F csereberéltem de semmi eredmény.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.