Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) pinnacle válasza mexel (#29795) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nem fontos. Ezek szerint kivették az újabb firmware-ben? Régebben volt értesítési sáv. Valahol a Freaktabon láttam, hogy beállításban ki-be lehet kapcsolni az értesítési sávot. Akkor ezek szerint ez teljesen megszüntették, mert nem is találok ilyen beállítást.

Azt viszont jó lenne tudni, hogy a telepített Youtube, miért jelenik meg az alkalmazások között. Korábban írtam, hogy csak az Aptoide-ból tudom indítani.

(#29802) Beni2360 válasza Piedon (#29777) üzenetére


Beni2360
félisten

Éppen ajánlani akartalak.
De mint látom duplázódtatok. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29803) spileraaa


spileraaa
senior tag

Ez menyire jó?

az ára szerintem most elégé kedvező
Erdélybe rendelném (pl az m4 csatorna nem fogható így majd ezzel megoldható lesz hogy valahogy fogni tudjam?)

X96 MINI Android 7.1.2 Amlogic S905W + Tronsmart TSM01 49.9$
[link]

mivel csak ma érvényes az akció így aki jobban ért hozzá akár privátban is szívesen fogadnék bővebb információt róla

első tv box lenne így semmit se tudok róla hogy miket tud és mire tudom majd kihasználni vagyis bármilyen információt szívesen fogadok koszi

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#29804) tobias40 válasza blakey (#29782) üzenetére


tobias40
veterán

A Mytv-t és a hozzá kellő repokat sikerült telepítenem,külön köszönet dugesz77-nek! :R
A többieknek is csak Ő segített lépésről lépésre,amiből kiderült hogy mindent felraktam amit kellett csak nem tudtam hogy mit hol telepítsek/keressek stb..(user problem előre mondtam)

Az ip-vel kapcsolatban:ha rádugom kábelem a 2.routerre a boxot akkor ilyen ip-t ad: 169.244.2.11 ez csak példa de a formátum ilyen! ;]
Azért írtam hogy 2. router mert van egy főroterem amiről a wifi megy,de vagy alá betéve egymásik router is amiről kálen megy a mederer, a Panatv meg menne ez a box ha megkapná a belső hálós ip-t!

Nem tudom érthető-e amit leírtam.
Tehát nem ott van a gond hogy 2 router van mert már működik róla 2 eszköz kábelről swicth-ként,ez a box nem kap belső ip-t vmiért kábelen... ;]

(#29805) sugarforce válasza tobias40 (#29804) üzenetére


sugarforce
őstag

íg már világosabb a dolog és teljesen érthető. a tv és a med milyen ip-t kap?

[ Szerkesztve ]

(#29806) DoItYourself válasza Csicsóka (#29742) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Lehet, hogy lassú lesz, ha végre sikerül beindítani, de továbbra is ott tartok, hogy leáll, elfogyott a hely üzenettel. A könyvtárakat az alapon hagytam, LE reboot megvolt:

LibreELEC (community) Version: 7.0.3.012l
LibreELEC:~ # cat .config/autostart.sh
(
sleep 10;
mount 192.168.0.4:/media/torrents2 /storage/downloads
mount 192.168.0.4:/media/incomplete /storage/incomplete
) &

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29807) tobias40 válasza sugarforce (#29805) üzenetére


tobias40
veterán

192.168.1.113 és 192.168.1.105 talán de ez miért fontos?

Belső ip az biztos..

[ Szerkesztve ]

(#29808) gabby123


gabby123
tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni ebben
Van egy mini m8s box aminek a kutya megrágta a távját rendeltem egyet de be sem kapcsolja.
Ez a felül öt gombos tv programozhatos és elvileg jo m8s re is.
De be se lehet kspcsolni vele a boxot.
Valamit átjéne írni a remote configba?
Androiddal használnám.
Elölre is köszi gabby

[ Szerkesztve ]

(#29809) blakey válasza tobias40 (#29807) üzenetére


blakey
titán

A LAN IP címe más lesz, mint a Wifi IP-címe, okát leírtam, két különböző MAC-címük (azonosítójuk) van, tökéletesen jól csinálja a router, ennek így kell lennie, tehát ha egyidőben csak az egyik van működésben és a másik ki van kapcsolva akkor kioszthatod ua. az IP-t, ha nem akkor nem tudsz mit csinálni, másik IP-t kell adnod neki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29810) vargalex válasza DoItYourself (#29806) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Korábban már írtam, hogy szerintem mi a gond. Az autostart.sh-t elnézve valószínűleg ez is van.
Nem tudom, hogy lehet-e, de én azt csinálnám, hogy a transmission automatikus indítását kikapcsolnám és az autostart.sh-ból indítanám.

Szerk.: Megnéztem a transmission service-t, ott elvileg 20 sec késleltetés van. De továbbra is tartom, hogy az lehet a gond. Abból akár ki is lehetne venni a várakozást. A service automatikus indítását pedig tiltani:

systemctl disable transmission.service

Majd az autostart.sh-ba a mount-olás után:

systemctl start transmission.service

Ha jól gondolom, de majd Csicsóka kijavít.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#29811) DoItYourself válasza spileraaa (#29803) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Inkább az S905X változatot vedd az X96-ból. Olasz raktárban viszont nem találtam.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29812) kenand válasza spileraaa (#29803) üzenetére


kenand
veterán

Valószínűleg Android alatt nézhető az M4 ha van megfelelő internet.
X96 mini tűrhető gép 905x chipsettel, Android ot használva érdemes 2GB-st választani.
Optikai audio kimenet nincs rajta (de az csak akkor kell ha régi házimozi erősítőhöz kötnéd a hangját)

(#29813) tobias40 válasza blakey (#29809) üzenetére


tobias40
veterán

De hiába adok másik ip-t a belső hálóról manuálisan is próbáltam akkor is csak azt a "külső ip"-t adja folyamatosan! :W

Meg akkor miért ad a tv-nek és a mederer-nek is dhcp-n belső ip-t,ennek meg nem?? :F

Vargalex esetleg,tudom te nagy hálózati (és más :) )guru vagy hátha van ötleted

[ Szerkesztve ]

(#29814) vargalex válasza tobias40 (#29813) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem lehet, hogy a routeren csak a statikus DHCP van engedélyezve? Egy router biztos nem ad publikus IP-t (hacsak direkt nincs úgy config-olva, de SoHo kategóriában nem tudod ezt megtenni). Ha valóban 169.x.x.x formátumú, akkor az a Windows APIPA tartomány, amit akkor használ, ha nem kap DHCP-n IP-t. Így ez is azt támasztja alá. Hálókábel biztosan jó? Egyáltalán vezetéken csatlakozol? Ha wifi-n, akkor nincs MAC szűrés?

Alex

(#29815) blakey válasza tobias40 (#29813) üzenetére


blakey
titán

Ha Wifin csatlakozik akkor az 1-es routerhez csatlakozik és jó az IP, ha LAN-on akkor a 2-eshez csatlakozik és csak jelet kap, hogy aktív a hálózat de már nem tud IP-t adni. Ugyanabban a 2-es routerben a többi eszköz jó IP-t kap?
Próbáld meg kábellel az 1-es routernél is. Nem akarok semmi következtetést írni, előtte próbáld meg úgy is, hátha úgy kap rendes IP-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29816) sugarforce válasza tobias40 (#29807) üzenetére


sugarforce
őstag

Azert fontos amit vargalex is irt, pont ezert kerdeztem.
A masik router ugyanebben az alhalozatban van? Csak azert kerdezek ilyeneket mert a halozatod totalisan fekete folt, mert semmi infonk nincs rola, csak amit par komment alatt osszekerdeztunk.
Ez nem publikus ip, hanem az oprendszer maganak adja ezt, mert nem kap a dhcptol.
Ha full manualisan adsz ipt a boxban sajat maganak, mittomen 192.168.1.189 es megadod a megfelelo halozati maszkot es atjarot, ugy mukodik? Kene neki.

(#29817) tobias40 válasza blakey (#29815) üzenetére


tobias40
veterán

Értelek de a 2.-ból kapja a tv és a mederer is JÓL az ip-t,miért ne kapná jól ez a box is?
Megpróbáltam már külön kábellel és úgy is hogy a tv kábelét dugtam át a boxba akkor is uanazt az ip-t adja amit beírtam!

ASUS RT-AC87U az egyes router merlin firm-el
Linksys wrtg a 2. router ddwrt-vel!

sugarforce:úgyis próbáltam .120 végűvel így sem jó,tuti nem foglalja semmi azt az ip-t mert 115-ig foglalt..

A 2. router 192.168.1.2 az ip-je

[ Szerkesztve ]

(#29818) sugarforce válasza tobias40 (#29817) üzenetére


sugarforce
őstag

Es melyik a dhcp kiszolgalo a halozaton? A 2 router egy alhaloban van? A wifis dhcp reservationt melyik routerben adtad meg? Tenyleg sok az ismeretlen dolog a halozatban, ezert is kerdezunk ennyit.
Azt azert probald meg h full manualisan adod meg az adatokat, ugy lesz e halozati kapcsolat, meg az sem kizarhato h nem jo a lan chip.

[ Szerkesztve ]

(#29819) kenand válasza kenand (#29812) üzenetére


kenand
veterán

Bocs elírtam X96 mini 905w chipset, ha nem kell 60fps 4K akkor jó (Mtv4-hez biztosan nem kell)
De ha egy árban van akkor a x96- nem mini- 905x-es még jobb (főleg ha 5Ghzs router akkor a dual bandos vákltozat)

[ Szerkesztve ]

(#29820) tobias40 válasza sugarforce (#29818) üzenetére


tobias40
veterán

Már írtam hogy megadtam kézzel is 192.168.1.120-ra és kitöltve a többi adatot így sem volt.
Próbáltam az átjáróhoz az 1-es és a 2-es router ip-jét beírni de sehogy nem volt jó.

Tudom hogy ueser error lesz ez is de azért megfoghatatlan számomra mert mondom hogy a tv.meg a másik box simán kapott ip-t!!

Az 1-es osztja a dhcp ip-ket,a wifit is az 1-es router adja!

[ Szerkesztve ]

(#29821) DoItYourself válasza vargalex (#29810) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Letiltottam az addont a Kodiban, reboot után kibővítettem az autostart.sh-t: a mountolás után beírtam az indítást, mentettem, reboot. Semmi változás. :(

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29822) vargalex válasza tobias40 (#29817) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Most LE, vagy Android alatt próbálod? Előbbi esetén lehet, hogy nem jó dtb-vel használod, így nem is megy a hálózati kártya. Esetleg hibás a hardware. Legalábbis, ha olyan kábellel sem megy, amin más igen.

Szerk.: ha nem kapsz IP-t, akkor a repo-kat hogy telepítetted?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#29823) junkpod válasza Keef_Lee (#29758) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem fordítva ultok a lovon. A nas egy hálózati szerver, semmi keresni valója hálószobákban, nappaliban. Oda kell rakni szekrényben ahol bejön a net és a switch és router is van, oszt rá kell csukni az ajtót.
Jartatok már szerver teremben? Ott aztán van zaj...

Box's don't touch!

(#29824) tobias40 válasza vargalex (#29822) üzenetére


tobias40
veterán

Wifin telepítettem a repokat!
LE alatt próbálom!

Amit itt linkeltek nekem azt tettem fel!

gxbb_p200_1G_100M.dtb ezt mondták ezt tegyem fel,és átneveztem ahogyan ajánlották!
És ilyen gépem van

[ Szerkesztve ]

(#29825) vargalex válasza junkpod (#29823) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A NAS nem kell, hogy zajjal járjon. Nekem az Asrock Q1900-ITX alapú épített miniPC-m teljesen passzív, CSAK a 2db 2,5" Hitachi HDD-ben van mozgó alkatrész. Teljes csendben teszi a dolgát. Ez volt az egyik szempont...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#29826) blakey válasza junkpod (#29823) üzenetére


blakey
titán

A nas egy hálózati szerver, semmi keresni valója hálószobákban, nappaliban. Oda kell rakni szekrényben ahol bejön a net és a switch és router is van, oszt rá kell csukni az ajtót. - Nálam a nappaliba jön be a fő kábel, 30 évvel ezelőtt így tervezték. Így a NAS is ott van, nincs zaj, mondjuk előtte volt egy másik ami elég hangos volt, de ez alig hallható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29827) kenand válasza Ernesto007 (#29763) üzenetére


kenand
veterán

Előfordulhat hogy Android alatt a Box menüjében a beállítások között kell állítani, hogy optikára, vagy HDMI-re küldje a jelet (Az én régi Amlogic Boxomon ott kell állítani)

(#29828) junkpod válasza confuser (#29789) üzenetére


junkpod
nagyúr

Belső memóriára van egy köztes megoldás is, csak a Kodi mappát is át lehet rakni, sd-rol bootolni, majd beksobol olvassa az adatokat.
Higy erdemes-e, erre jó a flashbench teszt, ezzel egyértelműen látszik a memória iras-olvasas teljesítménye.

Box's don't touch!

(#29829) dugesz77 válasza junkpod (#29823) üzenetére


dugesz77
őstag

Én meg szétkaptam a nas-om(zyxel 310s) Előlap/hátlap ventilátorral együtt leszedtem és függőlegesen áll a levegő szépen átmozog rajta alulról így teljesen ventilátor mentes. Eddig maximum 52 fokos volt nyári melegben de amikor ventilátorral üzemelt 5 fokkal volt csak hűvösebb . Egy méterre alszom tőle 2TB-s WD RED-el nagyon ritkán hallom csak a seek-et. Két éve így üzemel probléma nélkül.

(#29830) junkpod válasza vargalex (#29825) üzenetére


junkpod
nagyúr

Persze, hogy nem kell zajjal járjon, de ez extra igény erre áldozni kell pénzt és/vagy időt.
A zyxel az egyik legolcsóbb, használható nas. Nekem is az van és fél éve kezdett zajongani, majd kicaerelem a ventit, de szekrényben van és nem zavar.
Az meg, hogy nappaliba hozták be a netet és ezt úgy hagyod (Blakey) szintén kompromisszum . Ha neked így jó ám legyen:)

Box's don't touch!

(#29831) DoItYourself válasza junkpod (#29823) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az NSA326 ventivezérlése szar, nincs mit szépíteni rajta. Nekem egy Netgear van, konstans 780-as rpm-en forog a ventije, éjszaka lehetett csak épphogy hallani, amíg az előző lakásban a nappaliban volt, nyitott polcokon, és ott aludtunk mellette. Most a wc-ben van a switch mellett, 31-34 fokosak benne a lemezek.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29832) StLui válasza junkpod (#29830) üzenetére


StLui
veterán

Lehet ilyen fölényeskedve írni, de attól még nem mindenhol éri meg máshova átrakni a vezetékes netet, nekem nincs nas, de nem is csinálnék ilyet, mert a nappaliból máshova vinni a bejövő netet többe kerülne mint jópár kis olcsó nas

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29833) junkpod válasza StLui (#29832) üzenetére


junkpod
nagyúr

De ha nincs is NASod akkor minek szólsz bele?
Mennyibe kerül arrébb vinni a net kábelt egy lakásban, 100Ft/m a kábel ára...pfff

Amúgy senki ne mondja nekem, hogy a szervereknek, switch-nek es ilyen olyan kábeleknek egy nappaliban van a helyük, meg mellette kell aludni.
Lehet ez kényszer megoldás egy albérletben, legenylakasban, de egy felnőttnek családdal ez nem pálya.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#29834) Csicsóka válasza vargalex (#29787) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az MXQ úgy pusztult meg fél év után, hogy mozdítva nem volt. Egyik nap csak nem indult el a film a K1 plus-on, amit az MXQ szolgált ki a rádugott HDD-ről, SMB-n keresztül. Annyira lelassult tx irány, hogy még egy 720 HD sem tudott menni. A hálózaton akkor sem volt változtatás, minden kábel, switch rendben működött.
Valaki írta, hogy az ő boxa is így járt, de a LAN chip újra forrasztásától megjavult. Az enyémet megnéztem, és teljesen rendben volt, nem kellett bántani.

Tegnap az megogo-ra tettem fel 7-es LE-t 64, és 32 bitest is. Azzal sem volt jó.
Hálózat jó, mert ugyan abba a switch-be megy az asztali Linuxos PC, és a megogo. A PC-ről a szerver oda vissza gigabit, a megogo-ról a szerver meg csak rx irányba az. Még majd összekötöm közvetlen a PC-vel, megnézem úgy is. Nem csak az iperf szerint rossz, A szerverről NFS-en, áthúztam rsync-el egy 512 megás teszt fájlt, a box ramdiskjébe, hogy ne befolyásolja a sebességet az eMMC. Egy szemvillanás alatt átjött. Fordítva, a szerver ramdiskbe vagy 30 sec. Azt nem tudom, hogy a megogo mindig ilyen volt e, vagy már nálam érte vmi, mert a tx irányt nem abajgattam semmivel, csak lefelé jött az adat filmezéskor, és az totál gyors most is. Android vissza rakáson még gondolkozok, de lehet hogy még ezt meglépem, és megnézem mit csinál.

(#29835) StLui válasza junkpod (#29833) üzenetére


StLui
veterán

te csak kábelben gondolkodsz mert olyan a lakásod, hidd el én, és esetleg más se, nem csak erre költenék, hogy kinézzen utána is valahogy

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29836) junkpod válasza StLui (#29835) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mi van? :Y ne ma már... Bárhol el lehet vezetni igényesen a kábelt akár szegolecben is. Pont azért néz ki igényesen (nálam) mert nem látszik. Nem szamtech boltban akarok lakni... Működjön minden mint a villám, de ne látszódjon. A wifi meg mobil eszközök részére van kitalálva.
Elhetsz máshogy csak éppen azt ne próbáld sugallni, hogy az igényes és jól néz ki, hogy a nappaliban van a modem, router, kábelek...

Box's don't touch!

(#29837) StLui válasza junkpod (#29836) üzenetére


StLui
veterán

nagyon egysíkúan tudod elképzelni a dolgokat, de nem küldök képet mert nem szeretnék, de ha meg tudnád oldani nálam akkor 1-200 eFt-ot kifizetnék érte, egyébként nálam most sem látszódnak, csak msik helyre nem tudnám átvinni pedig csak 5 méter a kiállástól a közvetlen mellette lévő, és ideális másik helység ami használható lenne.
Amikor építkeztünk akkor a kaputól a koax a nappaliba mentés onnan még két helyre lett elosztva, azóta ezt cserélte le a szolgáltató optikaira, amit láthatatlanul a koax helyére tudtak behúzni, nincs más opció.
Arról ne is beszéljünk, hogy a routernek a nappaliban van az ideális helye lefedés miatt, és több eszköz van a nappaliban is rákötve ami szintén a nappaliban van

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29838) Vtmk


Vtmk
tag

Sziasztok.
Adot nekem egy x96 s905x 2GB/16GB smart box. Persze a smart törölve lett és libreelec kodi került fel.

TV-m Edenwood 123cm. Be van állítva a CEC. Tehát ha kodiban kikapcsolom akkor a tv és a box is kikapcsol.

De bekapcsoláskor kell a box távirányítója is. Amúgy csak a tv -ét használom.

Az lenne a kérdésem.

libreelec-be hova lehetne berakni a tv ki-be kapcsoló kódját illetve a tv kapcsoló kódot,hogy tudnám megszerezni.

Hátha ezáltal a tv-t és a boxot a tv távirányítójával egyszerre tudjam bekapcsolni és kikapcsolni.

Köszönöm szépen a segítségeket.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#29839) junkpod válasza StLui (#29837) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mármint a hálóból elvinni a net központot máshova? 200eFt? Körömmel belevájom a vasbetonba ennyiért...:) Most kezd érdekelni:) Lakás vagy ház?

Box's don't touch!

(#29840) StLui válasza junkpod (#29839) üzenetére


StLui
veterán

Látod ez a gond, te azt hiszed a fal az csak fal, lemeszeld oszt jól van úgy, hát nem, az lenne a legkevesebb, filléres tétel, egyébként sima tégla. (közben még szerkesztettem amit előzőleg írtam)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29841) blakey válasza junkpod (#29830) üzenetére


blakey
titán

Nem a netet hanem a kábelt, 30 évvel ezelőtt nem volt net. :) Nincs kompromissum, ott van egy szekrényen.

#29833) junkpod
A falban van a vezeték. Nincs kompromisszum, amúgyis oda húznám ahol most van, meg mindegyik szobában van vezeték, bárhova tudnám tenni, de a fővezeték a nappaliba van. Nappaliba nem alszunk. :) és nálam nem látszódnak a vezetékek.
Pálya ha szépek az eszközök és csendben teszik a dolgukat, azért nem egy zajos Zyxelem van és nem albérlet, 100nm-en elfér, jó ott ahol van. Nem értem miért kell ilyen "hangnemben" megszólalni. Én is írhatnám, hogy nem értem mi keresnivalója van egy WC-ben a NAS-nak, vagy minek vasz felnőtt ember Zyxelt, stb, de nem teszem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29842) junkpod válasza Vtmk (#29838) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sajnos a bekapcsolás mélyebben van drotozva, nem lehet megvaltoztatni. Kell hozzá egy tanítható távirányító ha jobbat akarsz.
Illetve azon gondolkodom, hogy letezik-e olyan ir-repeater ami nem csak ismétlésre, hanem remappingra is képes? Ez megoldás lenne, mert a tv on/off gombra reagálna a box. Kínában mindent gyártanak, pont ezt nem?

Box's don't touch!

(#29843) sugarforce válasza tobias40 (#29820) üzenetére


sugarforce
őstag

Nekem ez teljesen kimaradt, hogy már kézzel is beírtad. :R ha igy sem, akkor vagy a dtb rossz a géphez (és eszerint mondjuk gigás lan van a boxban a leírás ellenére), vagy rossz a lan chip. Esetleg meghpróbálnám a gigás dtb-vel, ha ugyse, akkor meg hardverhiba.

(#29844) junkpod válasza StLui (#29837) üzenetére


junkpod
nagyúr

Neked nem router kell a nappaliba hanem wifi acces point. Az, hogy ezek be vannak építve a kommersz routerekbe, kényszer megoldás. Mi anno a födémet is atfurtuk ha kellett, padláson van ezeknek a helye vagy mellek helyiségben.
Azért 200eFt-bol pl nálunk egy cs.hazban a teljes elektromos vezeték felújítást elvégezték. Bakker, igen vésték koszoltak meg minden, de a 20 éves rendszer már szűk volt. És után szépen megcsináltuk, hogy nyoma se legyen a munkának. Tobbsikuan sem tudom elképzelni, hogy ne lehessen átvinni.
Amúgy én most gondolkodom rajta, hogy kikapcsolnam a router wifit és helyette bedugnek a nappaliban (!) egy wifi ap-t rejtve, jobb lenne a nappali vétele és kevesebb az elektroszmog a hátsó halokban...
Már hasznos volt ez a beszélgetés:)

Box's don't touch!

(#29845) Csicsóka válasza DoItYourself (#29821) üzenetére


Csicsóka
őstag

Most kipróbáltam, úgy ahogy az addon felrakja, csak az letöltési könyvtárakat írtam át, és tökéletes.
Azonnal a szerverre kezdett leölteni. Kikapcsoltam a boxot, majd vissza, ott folytatta ahol abba maradt a letöltés, a végén szépen áthelyezte a Torrents-be.

Itt látszik hogy az addon beállítás rendben átírta az elérési utakat.

LibreELEC (community): 8.2.2.2 (S905.arm)
LibreELEC-megogo:~ # ps | grep trans
3049 root 0:20 transmission-daemon --allowed *.*.*.* --config-dir /storage/.kodi/userdata/addon_data/service.transmission --download-dir /var/media/Nas/Torrents/ --port 9091 --watch-dir /storage/watch --incomplete-dir /var/media/Nas/UnComplete/

Arra tippelek, hogy nálad nem történik meg a távoli NFS megosztás LE alá mountolása, és így a /storage-be ír, ezért telik be egyből.

Ha bele nézel MC-vel, a /storage/download-ba látod a NAS megosztását?
Vagy mit mond a mount parancs? Ott van az NFS?

serv:/media/Nas on /var/media/Nas type nfs (rw,relatime,vers=3,rsize=262144,wsize=262144,namlen=255,hard,proto=tcp,port=2049,timeo=70,retrans=3,sec=sys,local_lock=none,addr=10.1.1.1)

Itt nálam így néz ki. Azért nem ip-vel kezdődik a sor, mert az én szerverem egyben név kiszolgáló, és DNS cache is, és elég névvel hivatkozni, nem kell ip-t írni.

(#29846) kokopo válasza spileraaa (#29803) üzenetére


kokopo
aktív tag

az m4 csatorna nem fogható így majd ezzel megoldható lesz hogy valahogy fogni tudjam?
Nem, mert kulfoldre tiltva vannnak eggyes musorok az M4-nel
Csak ugy lehetne megoldani, ha trukkozol az IP-vel, szoval atkene verni az M4 szerveret, hogy ugylassa hogy magyar IP-rol csatlakozol

(#29847) tobias40 válasza sugarforce (#29843) üzenetére


tobias40
veterán

Belinkelnéd hogy melyiket tegyem fel?
Ezzel teljesen újra telepítek mindent mint amikor először beüzemeltem? :U

Jelentem kínomba kiléptem droidba és ott megnéztem van-e lan net éééééés VAN! :C

Tehát akkor másik dtb kell! :U

[ Szerkesztve ]

(#29848) Celtis válasza Vtmk (#29838) üzenetére


Celtis
veterán

Ne kapcsold ki a boxot. Ennyi.
CEC beállítások-> amikor a TV ki van kapcsolva -> ignore.

(#29849) Csicsóka válasza vargalex (#29825) üzenetére


Csicsóka
őstag

+1
Az én itx alapú router/szerver cuccomban van ugyan egy 120 mm-es szuper csendes Scythe ventilátor. De csak azért hogy kihúzza bentről a levegőt. Gyakorlatilag hangtalan. Még akkor építettem, amikor családi házban laktam, nagyon csendes környezetben. Még egy laptop hangja is idegesített, az asztali PC-m is pico PSU-val megy a rendes táp helyett, és csendes proci hűtővel. Most, itt a XVIII. kerületben, panelben már nem is érdekes, mert a környezeti zaj borzalom... :O

(#29850) sugarforce válasza tobias40 (#29847) üzenetére


sugarforce
őstag

igen.
Ha ezzel sem fog menni, akkor hardverhiba lehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.