Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) Csicsóka válasza divan (#29178) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igen az én szerverem címe a 10.1.1.1. Lépj be a NAS-ba root-ként, nézd meg melyik könyvtárba léptet be. Ott lennie kell a rejtett .ssh könyvtárnak.
Oda másold az spc-vel a kulcsot, akkor menni fog.

(#29202) Batib válasza Pelican (#29197) üzenetére


Batib
őstag

Elolvastam az összefoglalót, igaz ott win10 van, de hasonló a Win7-nél is.
Így állítottam be és mégse jó.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#29203) TCr válasza Pelican (#29199) üzenetére


TCr
veterán

Szuper, köszönöm!
Van ennek valamilyen "visszavonó" parancsa is?
Ha esetleg balul sülne el a dolog és mondjuk az erősítő így hangot sem kapna?
Létezhet ilyen?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#29204) Csicsóka válasza Pelican (#29180) üzenetére


Csicsóka
őstag

Jobb az NFS, az SSH, a titkosítás miatt kicsit több processzort eszik. Stabilitásban kiváló az SSHFS is, én már akkor is használtam ezt amikor ilyen box még nem is létezett, gond nem volt vele soha.

Ezeken a boxokon az SSH egyáltalán nem vészes, lazán visz a 4K anyagokat is SSHFS-en keresztül is, és itt főleg ez a cél. Az SMB idióta megoldásait nem is említem, kiráz a hideg minden dózeres megoldástól Linux környezetben. Ha az LE alapja dózer lenne, biztosan kiválóan működne a saját SMB hálózatán, de így egy borzalom.

Egy NAS NFS konfigurálása sokszor még több lépés, vagy bonyolultabb, mint egy kulcsot felmásolni scp-n. Onnantól kezdve akár a NAS gyökér fájlrendszere is elérhető LE alól. Semmi más módosítást nem igényel szerver oldalon.

Az LE alá fixen felcsatolt hálózati könyvtár (meghajtó) megint sokkal előnyösebb, mint ha azt a KODI intézné.
Én a szerverem NFS megosztását is mindig így csatolom, mát az OE óta.
Ezt is csak egyszer kell elintézni az autostart.sh-ban, aztán semmi gond tovább vele. KODI-ban meg betallózni a /var/media/Nas-t, és csók.

(#29205) Csicsóka válasza TCr (#29203) üzenetére


Csicsóka
őstag

SSH-n:

rm -f .kodi/userdata/disp_cap

(#29206) TCr válasza Csicsóka (#29205) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#29207) Veron válasza DJGABI (#29187) üzenetére


Veron
őstag

7.1.1 van rajta csak rosszul emlékeztem.
Következő láma kérdés: a boxon nem talál appokat a Playstore-ban, a Fludot sem. Mintha csak töredékét látná. Ez miért van?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#29208) Csicsóka válasza Veron (#29207) üzenetére


Csicsóka
őstag

Csomó app nem kompatibilis, a tákolt droiddal. :O

(#29209) junkpod válasza TCr (#29190) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az AVR gondolom nincs bedugva a tv-be ugye?

Box's don't touch!

(#29210) TCr válasza junkpod (#29209) üzenetére


TCr
veterán

Dehogyis. Nincs.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#29211) DoItYourself válasza Batib (#29202) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Windows 10 őszi frissítésében szigorítottak a megosztások elérésén, most már csak jelszóval működik. Itt van egy logoutos írás szabitól, majd linkelem az összefoglalóba is: Könyvtár megosztás windows 10 és KODI között SMB használatával.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29212) dugynok válasza DoItYourself (#29211) üzenetére


dugynok
senior tag

Nàlam win7 64bit-nél is vàltozott.

(#29213) DoItYourself válasza Lovi24 (#29200) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Asztali gép kiváltását nem erőltetném tv box-al, papíron persze sok minden működik, de a gyakorlatban elég nehézkes egy érintőképernyős oprendszert tévén használni, távirányítóval, légegérrel, billentyűvel.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29214) DoItYourself válasza dugynok (#29212) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kösz az infót, nekem itthon már csak Win10-ek vannak.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29215) nagycsabi80


nagycsabi80
csendes újonc

Eddig transmissiont hasznaltam, ezt a klienst szeretem a legjobban, mert kenyelmesen vezerelheto pl a irodabol a gepemrol akár. Androidra nem talalok transmissiont. En avygok a béna? Létezik? Beelink GT 1 Ultimate-ra szeretnem telepiteni, es a hozza csatolt kulso vincseszterre tolteni. Mit tudtok ajanlani alternativakent ami az asztali gepemrol kenyelmesen vezerelheto, hasznalhato... A transmissionbe meg ami tetszik az a "teknosbeke" button, igy amikor fimezni akarok, csak egy gombnyomassal lelassitoma letolteseket, ezaltal nem fog akadozni a player...

(#29216) m0ski válasza Csicsóka (#29204) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

Kaphatnék egy leírást/linket arról, hogy az autostart.sh-n keresztül hogyan tudom felcsatolni a NAS-on levő SMB megosztást?

Köszönöm!

(#29217) Veron válasza Csicsóka (#29208) üzenetére


Veron
őstag

Ja és akkor a Flud sem. Van valami más torrentkliens? Mert a "torrent" szóra semmit sem tálalt a Play.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#29218) Batib válasza DoItYourself (#29211) üzenetére


Batib
őstag

Köszi, olvasom. De nekem is Win7 van, nem Win10. Emellett nekem Androidnál is jelszót kér.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#29219) divan válasza Pelican (#29180) üzenetére


divan
senior tag

Kicsit tovább jutottam. "a network-tools addon telepítése szükséges a használathoz" na ezt hagytam ki az elején. Így már működött. Viszont a távoli könyvtár felcsatolása megint nem megy. A /var/media/nas létrejön. A jogosultság kiadása is. Viszont mikor kiadom a "sshfs root@192.168.0.103:/media/Nas /var/media/Nas" parancsot, akkor kéri a jelszót. Az eddigieknek az lenne a lényege, hogy ne kérje nem? Ha beírom, akkor nincs ilyen fájl, vagy könyvtár. Gondolom valószínűleg nem jó a /media/nas elérési út. De ezt kitotóznám valahogy, de miért kéri a jelszót?

[ Szerkesztve ]

(#29220) B1T3 válasza B1T3 (#29183) üzenetére


B1T3
addikt

Visszatérve az RK3229-re, oké, hogy a teljesítmény elmarad az S905X-től, de a gyakorlatban vannak vele gondok, ha csak alap Android használat lesz (böngészés, youtube, filmek)? Mert ha nem kell LibreELEC, inkább tűnik racionális döntésnek egy RK3229 +2 GB RAM felállás, mint egy Amlogic 1 GB RAM-mal.

(#29221) DJGABI válasza Veron (#29207) üzenetére


DJGABI
addikt

biztos van valami build.prop hack rá, többiek talán segítenek. vicc, nálam a noname w95-ön működik

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#29222) blakey válasza Veron (#29217) üzenetére


blakey
titán

Telepítsd az aptoide app-ot és akkor sokminden telepíthető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29223) mexel


mexel
veterán

Régebben mintha lett volna szó arról hogy a mecool m8 s pro pluszokban lévő wifihez kszaq már készített(?) drivert. Ez még ugye nincs benne az uj libreelecben?

(#29224) 128bit


128bit
tag

Bajtársak !
Windows alol NFS megosztást ha valaki keni vágja kérem szépen jelentkezzen és segítsen megoldani !

Beállítottam egy laptopot torrentezö gépnek ,azaz az a NAS om .
SMB megy ,de szeretném NFS -n megoldani inkább .

Nagyon sok sört tudok cserébe .... :U

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#29225) DoItYourself válasza 128bit (#29224) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ez itt offtopik, talán ide való. De ha windowsos géped van, akkor ne erőltesd az nfs-t, az a linuxot futtató eszközöknek megy jól.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29226) 128bit válasza DoItYourself (#29225) üzenetére


128bit
tag

Ja azon gondolkozom felrakok rá egy linuxot :)

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#29227) DoItYourself válasza B1T3 (#29220) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Rockchip alatt csak androidot tudsz futtatni, nincs menekülőút, azaz LE, ha mégis vmi probléma akadna. Anno, mikor hasonló kérdések gyötörtek engem is, megnéztem melyik topikban mekkora a mozgás, és abból próbáltam következtetéseket levonni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29228) Csicsóka válasza m0ski (#29216) üzenetére


Csicsóka
őstag

Sajnos nem működik a korábban általam ismert megoldás.

mount //10.1.1.1/media/Nas /var/media/nas -t cifs -o rw,auto,username=user,password=passwd

Rengeteg kavarás volt SMB téren mostanában. Nincs NFS? Az 1xerűbb.

(#29229) bostone válasza nagycsabi80 (#29215) üzenetére


bostone
addikt

ttorrent alkalmazás a play áruházból telefonról transdroidról vagy webről is működik.

(#29230) m0ski válasza Csicsóka (#29228) üzenetére


m0ski
aktív tag

Tudna a NAS NFS-t (Zyxel 326), de korábban valahol azt olvastam, hogy ha Win PC-ről hozzá kell férni, akkor SMB legyen.
Vagy ez így ebben a formában téves?

(#29231) Csicsóka válasza divan (#29219) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ezt olvastad?
Ha megcsináltad, lépj be újra az LE alól SSH-n, nem fog kérni jelszót.

ssh root@192.168.0.103

És már bent is vagy a NAS-ban.

(#29232) DoItYourself válasza m0ski (#29230) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nálam úgy működik a NAS megosztása, hogy az adott share-re bekapcsoltam az smb-t, és az nfs-t is. A windows-os eszközök smb-n keresztül érik el, a linuxosoknak mindegy, de azokon az nfs-t használom.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29233) m0ski válasza DoItYourself (#29232) üzenetére


m0ski
aktív tag

Zyxel ennél butább, külön kell telepíteni NFS csomagot, utána külön eleresi utat beállítani a megosztásoknak.
SSHFS-nek lehet értelme? Alapvetően nincs bajom a Kodi-SMB kapcsolattal sebesség szempontból, de mivel szeretek kísérletezgetni, megpróbálnám.

(#29234) Csicsóka válasza m0ski (#29230) üzenetére


Csicsóka
őstag

Dózer alól persze, az kell, de az LE nem dózer, (hála a teremtőnek) hanem Linux. Az NFS pedig ősi idők óta az ő hálózati fájl rendszere, amit lazán, hiba mentesen kezel. A NAS-on lehet SMB, és NFS is 1xerre.

(#29235) Pelican válasza DoItYourself (#29232) üzenetére


Pelican
őstag

Nálam is pont így van. :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#29236) Pelican válasza 128bit (#29224) üzenetére


Pelican
őstag

Ha már linux, akkor ajánlom az OMV-t, egyszerű telepíteni, elfut szinte mindenen, és lesz torrent, smb, nfs, meg amit akarsz, egy egyszerű webes kezelőfelületen. Van itt saját topikja, ha elakadnál, kapsz segítséget.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#29237) Csicsóka válasza m0ski (#29233) üzenetére


Csicsóka
őstag

Szerintem ha kísérletezős vagy, próbáld ki. 1xerűbb bármi másnál. Az előbb írtam a fixen csatolt hálózat előnyeiről. Ha a NAS gyökerét adod meg

sshfs root@10.1.1.1:/ /var/media/Nas

akkor, lpd. LE alól MC-vel korlátlanul tudsz garázdálkodni benne. Bármit bárhová másolhatsz, szerkeszthetsz, stb. De még a KODI fájl kezelővel is akár.

(#29238) Csicsóka válasza nagycsabi80 (#29215) üzenetére


Csicsóka
őstag

Van, itt.

(#29239) B1T3 válasza DoItYourself (#29227) üzenetére


B1T3
addikt

Akkor utolsó off az RK3229-es kérdéseimmel (csak mint mondtad, ez a topic pörög igazán, így habár itt az Amlogic SoC a téma, több tapasztalat van a másik oldalról is): a SCISHION V88 Mars II mennyire megbízható konstrukció? Azt látom, hogy népszerű, de az alap androidos felhasználásra (böngészés, youtube, filmek) megfelel?

(#29240) Technoman válasza dgyuri0123 (#29192) üzenetére


Technoman
őstag

Minixem U1-em van. Jelenleg 2db 4TB-s WD My Book-ot használok vele, lassan 1 éve. Tökéletes.

(#29241) junkpod válasza m0ski (#29233) üzenetére


junkpod
nagyúr

Valóban az nfs-hez külön megosztást kell létre hozni, de utána adhatsz neki smb-t is.

Box's don't touch!

(#29242) pinnacle válasza Technoman (#29240) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ennek nincs hátul kapcsolója? Igaz ez külső merevlemez. Úgy néz ki azok a 3,5"-es, saját tápos, külső házak, aminek van, azok kikapcsoláskor nem állnak le, sőt a lemez felpörög, és nem áll le többet.

[ Szerkesztve ]

(#29243) DoItYourself válasza B1T3 (#29239) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Fogalmam sincs mennyire megbízható. :) Ebből a "márkából" van Amlogic verzió is, azt vettek itt egy páran, nem valami jól sikerült box.
Az áfa határ miatt ne aggódj annyira, kell egy kis izgalom. ;)
Konkrét box ajánlás mindig van, olvass vissza pár napot, vagy nézz be az összefoglalóba, S905X ami manapság mindenütt kapható, és jó is. S912 is lehet jó, megoszlanak a vélemények.
Youtube, filmek megy gond nélkül, a böngészés android alól biztosan, de elég furán néz ki a weboldalak mobil nézete tévén (tudom, lehet asztalit is kérni), a kezelhetőség se az igazi, ugye nincs érintőképernyő. Szóval ezt az "alap" felhasználást ki lehet próbálni, utána lehet róla véleményt mondani.
Az android OS kicsit küzdős (lásd összefoglaló), a LE egy célrendszer, minimál linuxon fut egy Kodi, ami viszont mindenféle kiegészítővel bővíthető.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29244) ricogsm válasza jézusom (#29196) üzenetére


ricogsm
őstag

Bocsánat! és köszönöm!

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#29245) m0ski válasza Csicsóka (#29237) üzenetére


m0ski
aktív tag

Végül némi guglizás után sikerült a meglévő megosztott mappákra ráhúzni a Zyxelen az NFS-t, úgyhogy most már a Kodi dolgozik az újraszkennelésen.

[ Szerkesztve ]

(#29246) Technoman válasza pinnacle (#29242) üzenetére


Technoman
őstag

Az enyéim leállnak cca egy félóra tétlenség után. Ezért vannak csak WD vinyóim.
Van még 2 db 500GB-s külső vinyóm, 3.0-ás házban, de azokat nem szoktam használni és azok a régi lapitopjaim vinyói is.

[ Szerkesztve ]

(#29247) B1T3 válasza DoItYourself (#29243) üzenetére


B1T3
addikt

Igen, látom, hogy a Kodi kiegészíthető pont a lényeges dolgokkal, mint a YouTube és a Spotify. Még nézelődöm, főleg, hogy most jutott eszembe, hogy nézelődhetek kicsit fentebb is, mert van némi Gearbest pontom. :) 30 dollárért van is egy Sidiwen X11 nevű cucc S905X + 2 GB RAM + 16 GB ROM felszereltséggel, de szinte semmi vélemény nincs róla, szóval én lennék az első fecske.

(#29248) fecus válasza Technoman (#29179) üzenetére


fecus
őstag

Panasonic VIERA TX-P42G30E

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#29249) DJGABI válasza B1T3 (#29247) üzenetére


DJGABI
addikt

1 már van :DDD totál megérné, dupla pont jár a review után

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#29250) Keef_Lee válasza B1T3 (#29247) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ott van a videoban a dobozán, hogy 100 M a netcsati.
S905X-nél ez normális. Viszont a kérdésre a válaszuk az oldalon, hogy milyen sebességű a LAn, arra 1000. Szóval szerintem tök lutri, de valószínűleg jó lesz :DDD

Mód: Meg a user manual elején is ugyanaz 1:52-nél a videoban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.