Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) szabi__memo válasza mexel (#28300) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha az sem működik akkor tuti az újraindítás érzékeléssel lesz valami gondja.
Ott már számíthat hogy milyen Android. 6.0 , 7.x és még ki tudja mi

[ Szerkesztve ]

(#28302) mexel válasza szabi__memo (#28301) üzenetére


mexel
veterán

Az init.d-re gondolsz? Megnéztem, az sem működik. Az ő scriptjük myscript.sh névre hallgat, azt hozza létre, szerkeszthető is. Beírtam ami kell, de újraindítás után nem írta át az értékeket, viszont az appban most bekapcsolva maradt az init.d kapcsoló. Valami apróság lesz valószínűleg, biztos javítják hamar, nem is végleges verzió elvileg még.

[ Szerkesztve ]

(#28303) Csicsóka válasza mexel (#28299) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez így már túl 1xerű, az ablak belső, infó szövege inkább magyarázó legyen. A keret szövegét ismételni szerintem felesleges.

Nem értettelek félre, de nem kellet volna levenni a linket. Aki nem olvas utána a témának, és úgy teszi tönkre a cuccot, az úgy járt, és kész. Pont azért írtam kiegészítő infót, hogy akit érdekel, megtalálja, az már rajta múlik hogy figyelembe veszi e, vagy nem. Még csak 1 vmi, mert kikapunk Alextól. Vedd lazábban az itt írt dolgokat, nem akarunk kiutálni, támadni. Ne kapd fel azonnal a vizet, és ne legyen egyből hogy csak azért is... Én se írtam volna erről, ha most nem mondod, pedig a vége a hozzászólásodnak kicsit sértődős hangulatot közvetített.

(#28304) kenand válasza SunMount3r (#28255) üzenetére


kenand
veterán

Sajnos novemberben vásároltakat sem küldték ki (pontosabban az 1GB-st), pedig nekem is karácsonyi ajándék lett volna. Még szerencse, hogy 1db 2GBs-t kiküldtek (később vettem észre hogy az is akciós), most az fogom elajándékozni LibreEleccel és transmissionnal+USB HDD-vel előkészítve.

(#28305) Beni2360 válasza Csicsóka (#28295) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha nekem is szabad bele pofizni?
Maxel ajánlata egyszerűbb és érthetőbb. +1
"Újraindítás Android módban"
"Reboot from Android"

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28306) mexel válasza Csicsóka (#28303) üzenetére


mexel
veterán

Lehet hogy igaz hogy kevés a szöveg és nem is néztem mi van a keretre írva, innen látszik milyenek a felhasználók, jobb ha meg van magyarázva. Talán esztétikára szebb a rövid, de az meg nem olyan lényeges.
Akkor viszont meg ha elfér, jó amit írtál mert teljesen egyértelmű mi fog történni ha leokézzák.

Nem sértődősre akartam fogni még véletlenül sem, valószínűleg nem tudok jól fogalmazni szimplán :DDD
A link pedig megoldott lesz, elvileg egy modi átírja azt a hsz-t ha megfogalmazom érthetőre az egészet. Tényleg jobb ha a rendszerbe avatkozós dolgok úgy vannak leírva hogy ne legyenek félreérthetőek, ebben maximálisan egyetértek.

Szerk: Beni2360 sem nézte a fejlécet :D

[ Szerkesztve ]

(#28307) Celtis


Celtis
veterán

Szerintetek melyiket érdemes megrendelni LE-hez? Legfontosabb lenne tudni, hogy a HDMI-CEC működik-e.

- M16 1/8GB
- TAP1 1/8GB
- X96 1/8GB

(#28308) ekrisztian válasza mexel (#28306) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Én olyan felhasználó vagyok, simán elég nekem egy OK gomb és jóccakát :D

(#28309) Csicsóka válasza Beni2360 (#28305) üzenetére


Csicsóka
őstag

Naná hogy szabad! :)
De még mennyire! Véleményeket szívesen veszem, és nagyon sokszor hallgatok is rá, azért kérdezem.
Kicsit rövid oda ez a szöveg, és inkább valami kiegészítő infót adjon a száraz tényekhez. Ez lenne a cél inkább.

(#28310) Csicsóka válasza ekrisztian (#28308) üzenetére


Csicsóka
őstag

Amúgy, nekem is elég lenne, de akinek kell kis vakvezető, azoknak is a kedvébe kell járni. :)

(#28311) vargalex válasza Csicsóka (#28303) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem kap itt ki senki, csak túl sok volt már a hozzáadott érték nélküli hozzászólás...

De, hogy a témához is hozzaszóljak: nem néztem meg, de ez gondolom egy ConfirmDialog. Nem néztem utána, de nincs olyan dialog, amin 3 gomb van? Lehetne LE, Android, Mégsem. Akkor a kiegészítő lehetne egyszerűen reboot, a kérdés pedig Perform reboot to.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#28312) junkpod válasza mexel (#28284) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kodi kiegészítők topic. HBO go, Telenor mytv működik Kodi addonkent, elő kell fizetni és használható.

Box's don't touch!

(#28313) junkpod válasza the radish (#28286) üzenetére


junkpod
nagyúr

Semmi köze a LibreElec-hez, ennyit tud az az app és a droid verzió együtt.

Box's don't touch!

(#28314) junkpod válasza mexel (#28290) üzenetére


junkpod
nagyúr

Egy évvel ezelőtt, 6os droidon vidonme xbmc-n tökéletesen működött az audio passthrough hd hangokkal is. Feltételezem most is működik.

Box's don't touch!

(#28315) djnice válasza Celtis (#28307) üzenetére


djnice
veterán

TAP 1, X96, mindegyiken működik a CEC és ajánlott dobozok.

(#28316) mexel válasza junkpod (#28314) üzenetére


mexel
veterán

Akkor tehát nem megoldhatatlan csak kihagyták, vagy nem oldották meg az újabbakon. Fura. Akkor lesz min agyalni ha lesz idő is rá.
A Telenor mytv-s infót köszi, a sima appot kipróbáltam az is működik de nem távirányítható rendesen. A LE- vagy kodis az jobb lenne, az kezelhetőbb lesz. Megmondom neki, biztos előfizet rá, nagyon kell neki valami tv és nincs más lehetősége.

(#28317) Beni2360 válasza Csicsóka (#28309) üzenetére


Beni2360
félisten

Miért az eredeti: Reboot from internal, bővebb?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28318) junkpod válasza mexel (#28316) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem működik most is, az újakon is: http://www.vidon.me/vidon_xbmc.htm
Nézd meg a soc támogatást.

Box's don't touch!

(#28319) mexel válasza junkpod (#28318) üzenetére


mexel
veterán

KIpróbálom, úgy értettem az új kodikon nem csinálták meg valamiért. Azt hittem maga az android az akadálya ennek a hangkimenet mizériának. Persze valószínűleg nehezebb is átvinni mint LE-n. Sajnos nincs semmi erősítőm amin 2-nél több hangcsatorna szól, de megnézem még ma azt hiszem.

(#28320) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni!
Vettem egy Alfawise H96 Pro+ 3/64 boxot.
Telepítettem a supersu-t újraindult a box és azóta úgy maradt.Képet nem ad tehát fogalmam sincs mit tudok vele kezdeni!?
Tudna valaki segíteni?

(#28321) adi1234 válasza oroszlan12 (#28320) üzenetére


adi1234
tag

Igen .

Keress privátban.

:)

(#28322) kicsi007


kicsi007
tag

Kint az LE 8.2.1.2-es verziója!

A "Changelog"-ot nem töltötte még fel kszaq!

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#28323) Csicsóka válasza vargalex (#28311) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez egy yes/no dialog csak a gombok át vannak nevezve. Lehetne select dialoggal is megcsinálni, akkor lehetne akár több opció is. Valahogy így.

Meglátom, ünnep után lehet átírom.

(#28324) Csicsóka válasza Beni2360 (#28317) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem bővebb, de ha már csinálunk vmit, pláne külön addont egy feladatra, nem vagyunk beszorítva egy egyszerű "gyári" választó menübe. Lehet akkor kicsit beszédesebb, jobb.

(#28325) junkpod válasza mexel (#28319) üzenetére


junkpod
nagyúr

Maga az Android az akadály, mert sz@rok a fw-ek, így a kodi-k nem tudják azt amire képesek, a vidonme készített saját hang-drivert ami megkerüli a droidot, nem szabványos, de működik.
A 15-os kodiig a kép hw gyorsítás is hasonlóan, specko aml-driverrel működött (ebből lett az spmc), de 16ostol szabvanyositottak.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#28326) Beni2360 válasza blakey (#28220) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia!
Na visszatértem mert ugyan sikerült mindent megcsinálnom de gondok voltak a 25/fps video, sorozat Grimm 4. évad lejátszásával.
1 - a pause után elcsúszott a hang és a felirat is, le kellett állítani de utána is 1-3 perc mire vissza állt.
2 - Borzalmasan akadozott a kép, főleg gyors mozdulatoknál, úgy rángatózott mint egy betépett valaki.
Ez így még nagyon messze van a jótól. Visszaraktam a régi kártyát amin a LE 8.2.1.1 van ott egyik hiba sem jelentkezik ugyan annál a sorozatnál.
Ez a hiba jelentkezett a ZIDOO-ra feltett régebbi ZDMC és egy KODIN is, de csak a 25/ fps-nél. 23.9... fps nem voltak ezek a hibák.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28327) blakey válasza Beni2360 (#28326) üzenetére


blakey
titán

Akkor az helyi hiba, nálam nagyon jól működik, a 8.2.1.1 sokkal rosszabb volt. Jó dtb-t használtál? Mint tudjuk alfa fázisban van valamint napról-napra változik, javul. Nálam nagyon bevált és jól működik minden forrással.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28328) Beni2360 válasza blakey (#28327) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen jót tettem fel.
Akkor - Ez a hiba jelentkezett a ZIDOO-ra feltett régebbi ZDMC és egy KODIN is, de csak a 25/ fps-nél. 23.9... fps nem voltak ezek a hibák - miért jelentkezett itt is de csak a 25 fps filmnél?
Majd vissza dugom és 23.9.. fps az 5.évad és megnézem ott mi van.
Hát úgy néz ki, hogy a 23.9... jó és a sorozat 6. évadja ami 25 fps az is jó. Akkor ott a 4. évadban volt valami gubanc amiért akadozott. Na de mi lehetett? :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28329) blakey válasza Beni2360 (#28328) üzenetére


blakey
titán

Fene tudja, teljes tesztet még nem tudtam csinálni de a szokásos anyagokkal különböző fps-sen semmi gondom nem volt, ami gondom volt az néhány 4K-s anyag de azok mindegyik verzióval hibásak voltak S912-n. 25 fps-sel semmi gondom nem volt. Azt nézd meg, hogy a felbontás mire van állítva, ha nem tévedek, ezekben a verziókban 1080i és lehet, hogy a tv nem szerette, de passz, ebbe még nem ástam bele magam, talán jövő héten lesz időm és megnézek ilyeneket is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28330) Beni2360 válasza blakey (#28329) üzenetére


Beni2360
félisten

Most ismét elindítottam a halálos iramban 8 -3,840x2,160 px 1.78 AR 23.976 fps 5.1 DTS és simán minden röccenés nélkül megy.
Nálad milyen hibákat tapasztaltál?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28331) blakey válasza Beni2360 (#28330) üzenetére


blakey
titán

Tesztvideók amik S905-ön tökéletesen mennek, nem általános filmekről van szó. Azok hibátlanul mennek. 4K Chimei, Beauty Taiwan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28332) headhunter


headhunter
addikt

1.0.9-re frissített már valaki, érdemes telepíteni, jobb (Stabil) mint az 1.0.8? [link]

(#28333) djnice válasza headhunter (#28332) üzenetére


djnice
veterán

Nekem lefrissített automatikusan és megszűnt működni az inputstream.adaptive plugin, szóval nem ajánlom.

(#28334) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!
Van egy Beelink M18 médialejátszóm. Szeretnék hozzá külső winchestert venni. A kérdésem az volna, hogy olyat vegyek, aminek van külső áramforrása (tápegység), vagy ki tudja hajtani USB-ről is?
Köszi előre is a választ!

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#28335) headhunter válasza djnice (#28333) üzenetére


headhunter
addikt

"Szintén zenész", nálam is automata frissítés volt beállítva, újraindításkor vettem észre, valamit telepít! (1.0.9) :W (HBO GO már nem is megy)

Most letiltottam, átállítottam manualra. (El is tűnt az 1.0.9 [link], [link] )

Visszamásoltam ezt a kettő fájlt az "update" könyvtárba és "pöpec" minden.
(X9 4K S905X 2G/8G)

LibreELEC-S905.arm-adamg-1.0.8.tar
gxl_p212_2g.dtb

[ Szerkesztve ]

(#28336) blakey válasza headhunter (#28335) üzenetére


blakey
titán

A Kodisok nagyon beindultak így kb. 1,5 hete a két kiegészítő elavultnak számít, de hamarosan frissítve lesz, tudnak róla.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28337) junkpod


junkpod
nagyúr

Kipróbáltam a yt-library addont, elég jó... lenne. Egy csatornát sikerült is felvennem de a többi próbálkozásnak már ellentmond, amikor indítanak a csatorna betöltése az update-chanel gombbal (ilyenkor olvassa be és csinálja meg az info fájlokat) akkor hiba uzenetkent annyit mond, hogy nem sikerült és részletek a hiba naplóban.
Hol lehet vajon ez a hibanaplo?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#28338) junkpod válasza junkpod (#28337) üzenetére


junkpod
nagyúr

Úgy látom egyelőre, hogy valamiért csatorna függő a dolog. Most egy trailer csatornát sikerült berakni, de pl a Videómánia vagy a kedd/magyar-nepmesék csatornát nem.

Box's don't touch!

(#28339) Csicsóka válasza junkpod (#28337) üzenetére


Csicsóka
őstag

.kodi/temp/kodi.log

(#28340) SunMount3r válasza Csicsóka (#28339) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A "log debug info"-t nem kell előtte bekapcsolni hozzá?

(#28341) junkpod válasza Csicsóka (#28339) üzenetére


junkpod
nagyúr

köszi, még jó hogy ez sehol nem látszik (meg kell tudom osztani az egész mappát...) csak ssh/mc-n keresztül és ehhez laptop kell..
mindegy, meg van és ilyesmit találtam benne:
ERROR: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
- NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
Error Type: <type 'exceptions.UnicodeEncodeError'>
Error Contents: 'ascii' codec can't encode character u'\xf3' in position 28: ordinal not in range(128)
Traceback (most recent call last):
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtubelibrary/addon.py", line 153, in <module>
routes.update_playlist(type=type)
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtubelibrary/resources/lib/routes.py", line 62, in update_playlist
playlists.update_playlist(id, type=type)
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtubelibrary/resources/lib/playlists.py", line 658, in update_playlist
service.update_playlist(id, type=type)
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtubelibrary/resources/lib/service.py", line 219, in update_playlist
generators.write_tvshow_nfo(folder, settings)
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtubelibrary/resources/lib/generators.py", line 1306, in write_tvshow_nfo
download_img(settings.find('thumb').text, folder+"/folder.jpg")
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.youtubelibrary/resources/lib/generators.py", line 1400, in download_img
if os.path.isfile(filename) and overwrite is False:
File "/usr/lib/python2.7/genericpath.py", line 37, in isfile
UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character u'\xf3' in position 28: ordinal not in range(128)
-->End of Python script error report<--

valami karakter kódolással van gondja és valóban, magyar csatornákkal van gondja, angol nyelvűeket behozza rendesen.

Box's don't touch!

(#28342) vargalex válasza junkpod (#28341) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha az eszközön akarod megnézni, akkor elvileg van logviewer add-on.

Alex

(#28343) Csicsóka válasza SunMount3r (#28340) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ha maga az alkalmazás úgy áll meg hibával, hogy értesít róla akkor nem kell. Úgy is beírja a logba.
Debug móddal rengeteg infó kerül a logba, elég nehezen áttekinthető, de van hogy csak így derül ki egy "szívatós" hiba.

(#28344) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Unalmas hangulatomban gondoltam felteszem már a dual boot szoftvert a V10 Pro-ra, mert kíváncsi lettem volna rá, hogy hogy kapar nand-ról.. Alapból fel is ment, viszont LE indításkor ez fogad:

Innentól se táv, se resetgomb, semmi, csak power kihúz van, nem reagál semmire.

Kártyáról megy ugyan úgy, android is megy szépen.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#28345) adi1234 válasza hackeeeee (#28344) üzenetére


adi1234
tag

Szerintem a kártya tárhelyeivel van gond .

Valamit nem jól formáztál .

:)

(#28346) junkpod válasza hackeeeee (#28344) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát ezzel a venz10 dualboot csodával már sokan szívtak itt, keress rá mi volt a megoldás. De sok jóra nem emlekszem... Ha sikerül visszaállítani akkor maradj a default LibreElec sd-emmc dualboot-nal.

Box's don't touch!

(#28347) hackeeeee válasza adi1234 (#28345) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A kártyáról működik, ez belső tárhely, lenne. Ott nem tudok mit formázni.

@junkpod: Ettől még az android része működik. Írtam a supportnak, hogy most akkor mizu van, kíváncsian várom vajon válaszolnak-e. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#28348) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok.

Minix neo u1

Cambridge Audio 351A erősitő

1pár hangfal.

Fiio D03K Taishan DAC evvel összetudnám kötni a lejátszót az erősítővel? Jó lenne hozzá?

Jobb legyen a filmek hangja. :K

Köszönöm.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#28349) junkpod válasza mayday00 (#28348) üzenetére


junkpod
nagyúr

Lehet, hogy jobb minőségű a dac így mint a box beépített dac-é, próba cseresznye, persze az igazi az a HDMI csatlakozóval ellátott 5.1 erősítő lenne filmekhez, zenéhez ha már jó sztereó erősítőd van megéri a jó külső dac.

Box's don't touch!

(#28350) kenand


kenand
veterán

Feltettem a Movishark reprot (p05x-es box LibreElec) HBO Go nem indul és a MindigTV sem mutat adást.
Kell még valamit beállítani hogy menjenek?
LAN-n kapcsolódok HBO Go-nak Wifi kell?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.