Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) a2d2 válasza blakey (#28497) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, soha nem értettem miért ilyen drágák ezek a Minix-ek, most legalább értem.
Kodi alatt is működik ez gondolom ennél.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#28502) mexel válasza a2d2 (#28495) üzenetére


mexel
veterán

Megy droid alatt a 24p, írtam privit. :) Nem kell megvenni csak ez miatt a legdrágábbat. Van pár másik típus is már ahol a firmware-ben is bent van.

[ Szerkesztve ]

(#28503) junkpod válasza a2d2 (#28500) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hihetetlen, hogy egy ilyen egyszerű valami nincs megoldva egy projektorban, nem is láttam még olyat amin nem lenne ilyen. :)
Amúgy tuti nem nincs hozza bármi Kodi addon?
Vagy én szetneznek a helyedben a múltkor tárgyalt driver változók között is, hátha van ilyen...

Box's don't touch!

(#28504) Márton válasza Márton (#28496) üzenetére


Márton
nagyúr

Konkrétan nekem ez a Chromium nincs a listában LE alatt. Miért?
Más: boot from internal nem indítja el az androidot coowell v5-ön. Csak ha kiveszem az sd-t. Megoldás?
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28505) tami_ válasza a2d2 (#28500) üzenetére


tami_
csendes tag

- ilyet a projektorban kell beallitani, olyan projival meg nem talalkoztam ami ne tudta volna..

hg1dfb

(#28506) a2d2 válasza junkpod (#28503) üzenetére


a2d2
addikt

Meg van oldva, csak felemeli feleslegesen a zajszintet kb 5dB-el amit nagyon-nagyon nem szeretnék.
Most android alatt forgatva van és így tökéletes - lenne ha nem szaggatna a kép folyamatosan a 60Hz miatt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#28507) sugarforce válasza a2d2 (#28500) üzenetére


sugarforce
őstag

azt nem a projektornak kéne lekezelnie?

[ Szerkesztve ]

(#28508) likeaRAINBOW válasza mexel (#28502) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

ez engem is érdekelne :R

(#28509) Csicsóka válasza Márton (#28504) üzenetére


Csicsóka
őstag

Mer ARM platformon nincs X server, frame buffer van az meg nem elég. x86 alá lehet csak chromium.

SSH-n belépsz, majd:

rebootfromnand

Ha ekkor sem indul el a droid, akkor " az ön készülékében van a hiba"

(#28510) djnice válasza Márton (#28504) üzenetére


djnice
veterán

Chromium csak x86-ra van.

Szerk: Látom Csicsóka megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#28511) Márton


Márton
nagyúr

köszi, ha jól értem akkor nincs lehetőség weblapot nézegetni Kodi alatt S905X-en.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28512) mexel válasza likeaRAINBOW (#28508) üzenetére


mexel
veterán

Itt írtam a kedenciahelyes lejátszásról és a pixelesedésről. Sajnos azt hozzá kell tenni, hogy droid alatt a frekiváltáskor látszik ahogy a képernyő villan párat, nem olyan simán oldja meg mint a LE. Viszont a Tanix már beépítette pár beta romjába a menüből kapcsolható AFR kapcsolót, ott nem volt ilyen gond, sőt most jönnek ki egy új box-al, igaz az is 905W SOC ahol megemelik az órajelet a 950X szintjére ( ez vagy igaz vagy nem), de a 4K lejátszás max 30Fps-el megy a 60 helyet a 905W-nél, akinek ez fontos annak nem ajánlott nyilván.
Plusz előbb érdemes kipróbálni az új Amlogic TV Box tool-t is, már beletették az AFR-t ami nem csak kodi alatt működik, de nálam nem jegyezte meg a beállítást, viszont valakinél igen, egy tesztet megér mert egyszerűbb mint a másik megoldás amit leírtam. Sajna amikor írtam ez még nem volt benne a Tool-ban, nem kellett volna annyit körmölnöm. :)
Az új TX3 Max -nál egyúj droidos felület lesz, ami eléggé hasonlít az Android TV OS-re, úgy tűnik jól fog kinézni. Még nem kapható azt hiszem, kérdés mennyibe fog kerülni és Bluetooth is lesz benne. A TX3 mini-ben viszont már elérhető az AFR kapcsoló a menüben ( beta rom frissítéssel) és mintha itt írta volna valaki hogy kszaq megoldotta a kijelző problémát is LE alatt, nem tudom az a dolog hol tart. Sajnos most nincs itt már tanixom hogy kipróbáljam.
A képernyő villogásra volt olyan felvetés hogy az androidot nem 60 hanem 50Hz-re kell állítani akkor nem annyira látványos a váltás, de ez nekem mnem minden boxnál jött be. Fájlok cseréjével lehet javítani a dolgon, de az nem általánosan alkalmazható minden boxra így arról kár még beszélni, időm meg nincs most foglalkozni ezzel, januárig biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#28513) pinnacle válasza pinnacle (#28494) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletetek, hogy tudnék címet változtatni a Videók-Fájloknál? Az a gond, hogy mivel nincs találat, az Információ menüpont nem jelenik meg. Ez Film információ volt korábban. Itt a Frissítésnél volt a Kézi beviteli lehetőség. Lehet, hogy ezt már kivették a 17-es Kodi, 8-as LE-ből? Úgy emlékszem a 16-os Androidos Kodin sem tudtam megcsinálni csak a 7-es LE-n.

(#28514) a2d2 válasza pinnacle (#28513) üzenetére


a2d2
addikt

Én a Kodi alatti beépített fájlmenedzserben írogattam át a neveket hogy legyen találat.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#28515) DoItYourself válasza a2d2 (#28495) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Küldj neki egy pár sörre való zlotyit, hátha megcsinálja. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#28516) a2d2 válasza DoItYourself (#28515) üzenetére


a2d2
addikt

Most megpróbálom első körben az android alatt életre kelteni a 24p-t, ha nem sikerül akkor megpróbálom lefizetni. Van libreelec alatt valami system settings, oda berakhatná :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#28517) pinnacle válasza a2d2 (#28514) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Mindegy akkor átírom a vinyón, úgyis csak egyszer kell megcsinálni.

(#28518) Márton válasza Csicsóka (#28509) üzenetére


Márton
nagyúr

rebootfromnand után is LE indul :((

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28519) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a Minix neo U1, LG 60PZ250 plazmát kezeli -e rendessen.

Üdv: Feri

(#28520) Pelican válasza a2d2 (#28506) üzenetére


Pelican
őstag

Gondolom nem véletlenül emeli meg, hanem azért, mert így tud elégséges hűtést elérni a fordított pozícióban...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#28521) Pelican válasza Lamberd (#28519) üzenetére


Pelican
őstag

Nem a minixnek kell kezelni a plazmát, hanem a plazmának a minixet... :)
Ha ilyen plazmád van, akkor neked kell tudni, hogy tud-e fullhd jelet fogadni vagy sem.
A boxok nem adnak ki egzotikus felbontásokat.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#28522) blakey válasza a2d2 (#28501) üzenetére


blakey
titán

Van saját XBMC-je, így azon működik, SPMC-nél is működik, mást nem nagyon próbáltam. Egyébként nem csak emiatt kerülnek 2X annyiba, azért van mögötte/benne sokkal több is, jobb hőelvezetés, gyorsabb SD-kártya olvasó, jobb wifi, stb. LE fórumán is foglalkoznak a témával meg máshol is boncolgatva volt.

(#28519) Lamberd
Mit értesz azalatt, hogy tudja kezelni, mit kéne kezelni a plazmán?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28523) Lamberd válasza Pelican (#28521) üzenetére


Lamberd
tag

Értem!

Csak zavarossan emlékeztem egy régi forum bejegyzésből, hogy a plazmáknak gondja van a média lejátszokkal de ott nem részletezték a pontos okokat. köszi megnézetem, hogy a plazma képes -e erre amit írtál.

Lambi

(#28524) DoItYourself válasza Pelican (#28521) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A kérdező tévéjével én sem hinném, hogy gond lesz.

Hétvégén tettem egy próbát az adamg féle 9-es LE-el a régi XGA felbontású Pana plazmán. Eddig 7-es LE futott rajta, ill. korábban kipróbáltam a 8-ast is, de nem jött be. A lényeg: a LE boot logo még szépen látszott, de aztán egy olyan felbontásra/frissítésre kapcsolt, amitől erősen szellemképes lett a kép, olvashatatlan lett, szétcsúszott az egész. A tévé tudja 1080p60hz-ig a felbontásokat (a 7-es LE GUI is így fut rajta), újra is indítottam mindent, nem lett jobb.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#28525) Csicsóka válasza Márton (#28518) üzenetére


Csicsóka
őstag

9-es LE?
Mert bizony ott defektes ez a dolog.

(#28526) Márton válasza Csicsóka (#28525) üzenetére


Márton
nagyúr

8

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28527) Csicsóka válasza Márton (#28526) üzenetére


Csicsóka
őstag

Eddig még nem volt gond 8-as LE-vel. Minden box újraindult Droiddal.
Tippem sincs mi lehet a probléma ezzel a stick-el.

[ Szerkesztve ]

(#28528) Márton válasza Csicsóka (#28527) üzenetére


Márton
nagyúr

Azt esetleg tudod, ha gyenge a wifi, de usb stick-kel jó, azt hogy konfigolom android alatt?
Nem látom a wifi résznél, csak a belső adaptert. LE alatt ott van mindkettő, de ott meg weblap nézegetést nem tudok.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28529) ice9 válasza a2d2 (#28500) üzenetére


ice9
tag

a projektornak tudnia kellene a flipet (legalábbis illene)

[ Szerkesztve ]

(#28530) Csicsóka válasza Márton (#28528) üzenetére


Csicsóka
őstag

Android alatt ez az adapter nem támogatott ezek szerint. Sok mindent nem lehet vele csinálni sajnos. :(

(#28531) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ma megjött az X96 viszonylag elég gyorsan ~2hét.

Holnap beüzemelem aztán romolok egyet. Jó kicsi a gép. :D

(#28532) Márton válasza Csicsóka (#28530) üzenetére


Márton
nagyúr

ah, akkor sakkmatt, köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28533) junkpod válasza pinnacle (#28513) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az egyedi cím bevitel úgy is csak ideiglenes megoldás, csak szívás van vele, legközelebb újra szkenneleskor kezdheted előről.
Javaslom (én is így teszek), hogy keresd ki a filmedet az imdb-n és amit találsz ott eredeti (angol) filmcimet, arra nevezd át a fájlt és soha többet nem lesz vele gondod.

Box's don't touch!

(#28534) junkpod válasza Pelican (#28520) üzenetére


junkpod
nagyúr

De hát miért is kell fejjel lefelé telepíteni? Biztos van olyan konzol vagy polc amivel normál pozícióban lehet függeszteni. Én biztos addig faragnam amíg nem sikerül:)

Box's don't touch!

(#28535) Márton válasza junkpod (#28534) üzenetére


Márton
nagyúr

normál pozícióban asztalról kell vetíteni, különben a plafonon lesz a mozi.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28536) Keef_Lee válasza junkpod (#28534) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Pont ez jutott eszembe... :)
Hegesztenék, kalapálnék, ácsolnék neki valami frappánsat. :DDD Azt had mutassa, ahogy szánták.

(#28537) kenand válasza junkpod (#28534) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem nem nagy gáz a fejjel lefele telepítés, én nem vettem észre, hogy az enyém attól hangosabb lenne...
De megoldható nem fejjel lefelé is, de ahhoz elég nagy lencse shift kell, mivel felfelé vetít....azaz akkor ha a plafon közelébe függeszti az ember akkor lefelé kell tolni erősen a képet...Ilyen nagy shift max drágább projektorokban van...

(#28538) junkpod válasza kenand (#28537) üzenetére


junkpod
nagyúr

És ha ferde polcra szereléssel rögzítés, akkor sem jó? Nincs projektoros tapasztalatom, de látom ezekben is van kihívás bőven:D

Box's don't touch!

(#28539) a2d2 válasza junkpod (#28534) üzenetére


a2d2
addikt

Itt most nem irnám le újra, projector topicban elmúlt héten alaposan ki lett tárgyalva.
A lényeg hogy kell a screen flip és ahogy nézem vagy android vagy rpi alatt lehetséges.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#28540) a2d2 válasza junkpod (#28538) üzenetére


a2d2
addikt

Az nem jó a keystone minőségromlása miatt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#28541) junkpod válasza a2d2 (#28540) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na, jó, feladom, asszem minden lehetőséget kilottem. Talán egy függőleges felszerelés+egy 45°-os tükör? :D
Tényleg nézd át a module/parameters mappát.

Box's don't touch!

(#28542) mexel


mexel
veterán

Nem akarok hülyeséget mondani, nem is értek hozzá, ráadásul most nincs itt egy box sem hogy kipróbáljam ezért leírom. Ha ez nem létezik akkor sorry, felejtős az egész de egy próbát megérhet
Valami olyasmit olvastam, ha a kernel támogatja akkor a

/sys/class/graphics/fb0/rotate

értékének a módosításával forgatható a kép. ( libreelecnél pláne nem tudom, ez openelecnél volt így azt hiszem, vagy xbmc-nél talán.)

0 > default
1 > vízszintesen tükrözött
a 2 meg nem tudom micsoda, talán 90 fok?

Meg kell própálni megnézni létezik-e az a mappa, ha igen akkor meg átírni:

echo 1 > /sys/class/graphics/fb0/rotate

Ha lenne lehetőségem kipróbálnám előtte, így nem tudom megtenni, tehát lehet hogy nem jó az ötlet.
Ha baromság akkor bocs.
Ha gyorsan megnézi valaki akkor törlöm is a hsz-t amíg tudom szerkeszteni nehogy valaki készpénznek vegye.

[ Szerkesztve ]

(#28543) kenand válasza junkpod (#28538) üzenetére


kenand
veterán

Én tegnap aktívkodtam projektor ügyben 24h-ás műszak után és egy oldalfalról lefele függesztős konzolt (projektor ilyenkor fejtetőre fordított) fordítva fúrtam fel, normál pozícióban tartja a projektort kb 1.5 m magasságban nem a plafon alatt, így már az ülők feje felett vetít. Szerencsére a kidobástól olcsó pénzen megvett/megmentett és felélesztett Epson EMP-Tw700-as nagy lencse shifttel rendelkezik így jobbra-balra fel és le is tudom tolni a képet (valamint nagy 2:0-ás optikai zoomja van így a kép méret is jól belőhető a vetítési távolság is jól variálható)
Ha nem lenne lencse shift nem működne így a dolog....

Eredetileg normál módban akartam egy másik helyiségben, de így nem tudtam jól használni, így a polcra került, ahonnan most előástam...

(#28544) pinnacle válasza junkpod (#28533) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen, ezt csináltam, csak magyar címmel, évszámmal.

(#28545) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
Elég jó árnak tűnik, erről van valakinek tapasztalata. Olvastam ajánlottak között van. Csak még is a tapasztalat mivel garancia ugye itt nem játszik.
4K filmeket nas-ről szeretnék nézni vele.

[ Szerkesztve ]

(#28546) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!

Van egy BFS 4KM-em, ami ugye ugyanaz, mint a Himedia Q5, bajom nincs vele, de gyorsabb gépet el tudnék képzelni, androidra sincs szükségem, egy LE simán megtenné. Kérdés az, erre a Hisilicon chipsetre van-e olyasmi okosság, mint a 905-ösökre, esetleg van-e értelmes vétel ami ismerten jobb választás, pl 912-esek 3GB RAM-mal? Annyira sokat nem nézem, hogy belátható időn belül ne férne bele egy új, jó fw, ha lesz, csak ne mellényúlás legyen. Szóval van tuti tipp? Köszi!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28547) hroli0423


hroli0423
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni. Van egy MXQ PRO S905 médiaboxom és szeretném, hogy ha bekapcsolom a Kodi jöjjön be rajta először, ne a box menüje. Megoldható ez? Köszönöm és várom választ.

(#28548) m_kovacs válasza Norbika88 (#28545) üzenetére


m_kovacs
tag

nem ide szántam, elnézést

[ Szerkesztve ]

(#28549) Celtis válasza mexel (#28542) üzenetére


Celtis
veterán

Kipróbáltam a boxomon, de nem csinál semmit.

(#28550) blakey válasza hroli0423 (#28547) üzenetére


blakey
titán

[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.