Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) Patice válasza Csicsóka (#29494) üzenetére


Patice
nagyúr

Braswell??
Az csak 8bitre képes 4K felbontásnál is.

Én pont ezért adtam el.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29502) jézusom válasza polberto (#29484) üzenetére


jézusom
addikt

Sikerült valami? Én se a dlna szervert, se smb megosztást nem látom. Értem én, hogy a win jelszót kér, d én el sem jutok odáig, semmit nem látok, még a workgroupot sem...

(#29503) MADAND51 válasza Csicsóka (#29476) üzenetére


MADAND51
csendes tag

Szia!
Megpróbáltam elindítani a felrakott rendszert SD kártyáról, rendben végig is futott, de a megjelenő ablakban bejelentkezési nevet és jelszót kér. A Yandex-en sehol nem találtam (2 rendszert is kipróbáltam). Honnan lehet ezt megtudni?

Köszi, András

Ui: Boldog Új Évet mindenkinek.

(#29504) Csicsóka válasza MADAND51 (#29503) üzenetére


Csicsóka
őstag

BUÉK!

Oleg mester itt írja.
dtb.img-vel kellett mókolni valamit, vagy elindult egyből?

[ Szerkesztve ]

(#29505) Csicsóka válasza Patice (#29501) üzenetére


Csicsóka
őstag

Én kicsit más szemmel nézek ezekre a vasakra. A 4K nem érdekel, nem is lesz egyhamar ilyen lánc nálam.
Majd ha lesz hozzá lejátszható tartalom bőven, akkor talán. Annál inkább kiváló egy ilyen kis vas, egy mindenes gépnek, ami firewal, router, server, wifi AP, full HD player egyben. Ehhez minden képességgel rendelkezik. A két HDMI +1 DP miatt sem kell félni hogy nem tudok mit hová dugni. Fogyasztása se rossz, és nem kapkod levegő után egy gigabiten keresztüli komoly terheléstől, egy 8 portos switch utána és már van is jó hálózat.

(#29506) hunaqua


hunaqua
addikt

Lehet,hogy csak nekem új,de van már külön dtb a Tanix TX3 mini géphez

http://libreelec.adamg.co.uk/releases/dtb/S905W/

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29507) blakey válasza hunaqua (#29506) üzenetére


blakey
titán

Van, mert elvileg működik a kijelző is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29508) 74panzer


74panzer
csendes tag

Sziasztok.
Létezik olyan 905-es box aminél LE alatt kikapcsolt állapotban mutatja az órát? Vagy androidos 912-es.

(#29509) hunaqua válasza blakey (#29507) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerettem azt a kis Tanix mini-t......amíg az Asus táppal meg nem főztem. ..... :D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29510) MADAND51 válasza Csicsóka (#29504) üzenetére


MADAND51
csendes tag

Köszönöm

Amikor először beraktam a kártyát végigfutott, de a végén nem lépett tovább (mindkettő). Újabb indítás után jelent meg a belépési kép. Nem nyúltam semmihez, mini egérpados billentyűvel rögtön fölismerte.

(#29511) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

B.Ú.É.K. Mindenkinek!

A kérdésem az lenne, hogy a linken látható boxnál van e valami ár/érték arányban lényegesen jobb ajánlat,
illetve, hogy esetleg hasonló kategóriában és tudásban van e olyan, ami DVB-C tunerrel van szerelve?
És még annyi, hogy lehetséges e egyszerűen megosztani a számítógép bizonyos mappáit vezetékes hálózaton keresztül?

Köszönöm!

H96pro+

(#29512) DoItYourself válasza antikomcsi (#29511) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem biztos, hogy jó választás a H96 Pro+. Tegnap linkeltem egy boxot, az javasolható, ha tuner kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29513) antikomcsi válasza DoItYourself (#29512) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Köszi a tippet, de nem látom, hogy lenne benn C tuner.

A legfontosabb a gyors és megbízható menü, és az egyszerű hálózati megosztás windowsos gépről, és amennyire lehet, gyors működés, ne kelljen hosszú perceket várni, míg egy hd anyagot elindít, vagy két menüpont között ne menjen le a nap.

(#29514) M_AND_Ms válasza antikomcsi (#29513) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Szerezz be egy jó boxot a tunert meg old meg egy külső usb-ssel.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#29515) DoItYourself válasza antikomcsi (#29513) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Általában a DVB-T tunerekkel lehet fogni a kábeles adásokat is. Keress rá a DVB-C-re a topikban, mert nem populáris téma, nem mindegy milyen szolgáltató jelét akarod vele fogni, stb.
Vezetékes hálózaton minden megosztást villámgyorsan olvasnak a boxok. Tedd fel PC-re a Kodit, ismerkedésnek nem rossz.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29516) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

sziasztok!

vettem egy A95x TV boxot és már az első használatnál lefagyott. Kihúztam a tápot, bedugtam és azóta csak a boot képernyőt mutatja... Mit tudok ezzel csinálni??

(#29517) Patice válasza Csicsóka (#29505) üzenetére


Patice
nagyúr

Ilyen célra természetesen kiváló lap.

Hálózatfejlesztéskor lehet majd elgondolkodom, hogy valami ilyesmit raknék be routernek, mert a gyáriakből kezd elegem lenni.

Asus AC68U-m van, még 50-ért vettem, de nem igazán vagyok elhasalva tőle.

Házfelújítás során tervben van több LAN kábel behúzása a falakba, így biztosan kell majd egyszer egy nagyobb (20+ gigabit csatis) switch. És akkor lehet jobb lenne árban egy ilyen gép routernek. A wifit meg inkább több AP-al oldanám meg, mert a kertben már nem elég a térerő. :D

Egy ilyen szerinted kivitelezhető lenne, pl. a gépre LEDE-t rakva? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29518) e90lci válasza Patice (#29517) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
"Hálózatfejlesztéskor lehet majd elgondolkodom, hogy valami ilyesmit raknék be routernek, mert a gyáriakból kezd elegem lenni."
Akkor nincs mit tenni építened kell egy routert,pfSenset fel tenni rá és csókolom.De ha megcsinálod azért egy blogbejegyzést csinálj.(szeretem olvasgatni) ;)

(#29519) Márton


Márton
nagyúr

Ezt a fájlt szeretném szerkeszteni:
/usr/share/kodi/addons/skin.estuary/xml/DialogFullScreenInfo.xml

Putty alól látom is, de nem vagyok járatos a parancsokban, és bonyolult is lenne mindig bepötyögni, ha vmit változtatni akarok.
Total commander alól ha a hálózatokra megyek, akkor rögtön a storage/.kodi/userdata/ mappába juttat és nem tudok feljebb lépni a rendszerbe. Van valami mód erre?
:R

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29520) djnice válasza Márton (#29519) üzenetére


djnice
veterán

WinSCP

(#29521) Csicsóka válasza Patice (#29517) üzenetére


Csicsóka
őstag

Megoldható persze, vagy OMV-re rárakni a router funkcióhoz szükséges csomagokat. Egyáltalán nem bonyolult jó router/tűzfal megoldást csinálni belőle. Én még OMV-t sem szoktam feltenni alapnak, csak egy sima Debian minimal telepítést, és mindent kézzel bekonfigolva, rá a többi funkciót. 7 évvel ezelőtt, még az egy magos Atom korszakban, az Atom klub-ban már reszelgettünk ilyen gépeket, még XBMC volt rajta a player, max. 720 HD-t tudott. Persze mellette vitte a teljes router/firewall, 2W-os wifi AP módot is. A szomszéd utcából már csatlakozott rá a teló. Szóval, sok mindenre képesek ezek a cuccok, aki szeret buherálni, a gyári routereknél jobbat hozhat össze.

(#29522) Csicsóka válasza Márton (#29519) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ezt nem fogod tudni szerkeszteni, mert csak olvasható fájlrendszer a /usr alatt. Másold át az egész skin-t a /storage alá, és ott szerkeszd!

cp -r /usr/share/kodi/addons/skin.estuary /storage/.kodi/addons

(#29523) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

létezik hogy routerre rádugott hdd-ről játszott filmek smb-n keresztül akadnak?
a 4k HDR már az elejétől se ment át akadás mentesen de most a remux-oknál is vannak kisebb akadások.
a box egy Beelink MINI MXIII II

ezt a hibát egy Beelink GT1-el kilehetne küszöbölni? itt már gigabites lan van gondolom az akadás megszűnne. persze csak ha van rá stabil LE és HDR támogatás

[ Szerkesztve ]

(#29524) jézusom válasza baandii (#29523) üzenetére


jézusom
addikt

Én nem gondolnám, hogy a routerre dugott HDD zökkenőmentesen fut, van annak a routernek elég baja, nem hogy még dlna szervert futtatni. De ne legyen igazam kipróbálom én is. Anno próbáltam de valamiért nem jött be.

(#29525) Csicsóka válasza baandii (#29523) üzenetére


Csicsóka
őstag

Létezik, és lehet hogy itt a router az, ami kevés. Nem biztos hogy a jobb box majd megoldja.

(#29526) blakey válasza baandii (#29523) üzenetére


blakey
titán

Attól függ mekkora az a 4K-s anyag, 60Mbps -ig általában jó, de ha magasabb bitrátás akkor bizony akadni fog, gigabites LAN-on jónak kell lennie.

(#29524) jézusom
SMB-t írt nem DLNA-t.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29527) baandii


baandii
senior tag

#29524 jézusom, #29525 Csicsóka és #29526 blakey köszi a válaszokat, a router egy TL-WDR3600 csak mert ez kimaradt

(#29528) blakey válasza baandii (#29527) üzenetére


blakey
titán

Gyári firmware-rel használod? Érdemes CFW-t használni, nekem is azzal jobb volt ua- a router.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29529) Márton válasza Csicsóka (#29522) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi
furcsa, hogy root-ként sem szerkeszthető

nekem nincs a storage-en belül .kodi könyvtár:

[kép]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29530) blakey válasza Márton (#29529) üzenetére


blakey
titán

Kodiban kapcsold be a Rejtett fájlok mutatását és akkor a saját fájlkezelőjében látni fogod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29531) Márton válasza blakey (#29530) üzenetére


Márton
nagyúr

oh, köszi
közebn megtaláltam a winscp-ben is a rejtett fájlok mutatását.
hogy ez miért nem alap egy ilyen szintű progiban :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29532) baandii válasza blakey (#29528) üzenetére


baandii
senior tag

nem gyári a fw, transmission fut a routeren azért is van rádugva a hdd.

akkor szerinted érdemes lenne váltani egy gt1-re? 912-n stabiln fut az LE és van HDR?

(#29533) vatomi válasza blakey (#29526) üzenetére


vatomi
aktív tag

Tud valaki 60Mbps feletti uhd tesztvideót linkelni aminek akadni kell 100-as hálón?

(#29534) sugarforce válasza vatomi (#29533) üzenetére


sugarforce
őstag

(#29535) Dolphine válasza vatomi (#29533) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez elvileg elég nagy bitrátás.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#29536) blakey válasza baandii (#29532) üzenetére


blakey
titán

912-n stabiln fut az LE és van HDR?
Ahhoz képest, hogy 1 évvel ezelőtt az írták, hogy nem lesz jó, mindenképp stabil viszont még elmarad az S905/X/D-től, jócskán. Elég sok apró probléma van ami valójában nem is annyira apró, erős a banding, sok anyag esetében szaggat a kép, lejátszás közben az infósáv megjelenítése alatt szaggat a kép. A feliratok alatti röccenést már megoldották, a GUI már nagyon szép, folyamatosnak tűnik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29537) Márton


Márton
nagyúr

köszönöm, müxik!
végre nem jön fel osd beletekerésnél, pause-nál!
ez kellett nekem :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29538) vatomi válasza Dolphine (#29535) üzenetére


vatomi
aktív tag

Köszönöm. :R

(#29539) headhunter válasza Márton (#29537) üzenetére


headhunter
addikt

Melyik fájlt kellene szerkeszteni egy bővebb információs kijelzéshez? (KODI 17, 18 szegényesebb, mint 16 alatt) [link]

(#29540) Márton válasza headhunter (#29539) üzenetére


Márton
nagyúr

Passzolnám másnak, talán a dialogseekbar-t nézd át, itt is van valami codec rész.
Én csak az egérgombokat programozom, és az osd-t tüntettem el eddig.
Most keresem az rss scroll sebességét.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29541) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Szüleim kaptak karácsonyra egy Tanix TX3 Mini Amlogic S905W 2G RAM 16G ROM Android7.1 4K TV Box boxot. Igen, látom hogy az S905W nem ajánlott, de most már mind1.

Egy egyszerű hd ready tv -re van kötve, nem kell tudnia 4k -t, de még 1080p -t sem.
Eddig jól működött, de most találtak egy filmet házi videót, ami kockásodik rajta. A fájl adatai:
Kodek: H264 - MPEG-4 AVC (part10)(avc1)
Felbontás: 720x322
Képkockasebesség: 23.976216

semmi extra.
Próbáltam a gyári "tv center" -rel, (ő lenne a kodi?), meg play áruházból letöltött vlc -vel is. Próbáltam hálózaton, smb serverről, usb 3 -as penről, és usb3- as külső winyóról is.
Próbálgattam rajta egyéb tartalmakat is, és 4k -s anyagot vitte, de volt egy 1080p -s anyag, amin nem volt kép. Természetes gépen lejátszva minden oké.

A tv center app jelzett, hogy a kodi frissíthető újabb verzióra (ha jól emlékszem 16.2 -ről 16.4 -re). Ez megoldaná a problémát? Ha igen, akkor ezt hogyan tudnám megtenni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#29542) Dadan01 válasza baandii (#29527) üzenetére


Dadan01
senior tag

Nekem is wdr3600 van, kevés a 4k-hoz úgy, hogy mellette fut a transmission is. Lehet, hogy a kisebbeket elbírja. SMB másolás sem nagyon ment nálam 10MB/s fölé, az is csak magas loaddal. Váltottam D-Link 860L-re, ott az smb 90 felett hasított ugyanarról a hddről. LEDE alatt ott meg wifi gondok voltak, szóval hagytam az egészet és csináltam egy nast. A tvben mint kiderült 100as lan van, szóval rendeltem egy s905x-et és egy usb lan adaptert, addig meg az ac-s wifin megy a 4k....

(#29543) mihione


mihione
őstag

Sziasztok!
X96-os boxom van 2 gb rammal és olyan problémám akadt hogy 4k hevc magas bitrátás filmet (76.8mb/s) nem tud folyamatosan lejátszani,egy darabig szépen fut aztán elkezd akadni a hang és a kép,pause után egy ideig megint megy aztán megáll,buffer jelző ilyenkor soha nem tölt be 100-ra.PC-ről megy a stream SMB fájlmegosztással kábelen keresztül,szolgáltatói routerrel.Legfrissebb libreelec és kodi megy a boxon sdről.Lehet valamit tweakelni rajta vagy ide már nem elég a 100mbs-es lan port?Advancedsettings.xml-ben nem lehetne belőni valahogy jól a pufferelést?

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#29544) Csicsóka válasza Márton (#29529) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az LE kicsit más mint egy "valódi" Linux, tömörített squashfs fájlrendszer, ami csak olvasható. Így nem írhatja senki sem. Ez egyfajta "bolondbiztos" megoldás, így nem lehet a rendszert semmi módon avatatlan kezekkel tönkre tenni. Egy hard reset után az LE, és a kodi simán feláll.

(#29545) Márton válasza Csicsóka (#29544) üzenetére


Márton
nagyúr

ah, akkor ezért sem hülyül meg ha a tv-ről kapja az usb áramot, és simán leállítom a tv-t? :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29546) hunaqua válasza anorche1 (#29541) üzenetére


hunaqua
addikt

Teljesen rendben van abban a hardver környezetben az S905W, más sem lenne jobb.Amennyiben filmezésre,videó nézésre használnátok akkor szerintem az LE rendszer futtatása ajánlott,és megszűnnek az ilyen problémák.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29547) Csicsóka válasza Márton (#29531) üzenetére


Csicsóka
őstag

Pont azért amit az előbb írtam. Aki ért hozzá az úgy is tudja, aki meg nem, azok elől jobb ha elrejtik az érzékeny, fontos, fájlokat.

(#29548) Csicsóka válasza Márton (#29545) üzenetére


Csicsóka
őstag

Lehet azért adatvesztés, mert a /storage alatt rw-re mountolt ext4 van. Itt, pld. a médiatárban okozhat galibát, ha pont írás művelet alatt megy el a power. Az ext4 a naplózásnak hála, elég jól talpra áll, szerencsére.
Totál kiütni viszont így nem lehet az LE-t.

(#29549) Márton válasza Csicsóka (#29547) üzenetére


Márton
nagyúr

Egy total commander-nél ok, de egy winscp-t nem használ minden egység sugarú user. Aki erre vetemedik, már mélyebben a rendszerbe akar látni - imho.

Ez az S905X stick is olyan vétel volt, aminél utólag derül ki, hogy mi mindenre jó még a kezdeti igényeken felül - szeretem az ilyet :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29550) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

Hello!

ERRE senki nem tud semmit mondani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.