Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) kacsa7 válasza mihione (#29543) üzenetére


kacsa7
őstag

Kevés neki a 100mbit. Kell egy usb-gigabit adapter, amihez van driver LE alatt. Pl. Ugreen usb3-gigabit adapter ASIX chippel szerelt, az tuti megy.

(#29552) Csicsóka válasza Márton (#29549) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem is neked szólt ez, aki ilyen fájlokat buherál, már tud vmit. :K :)
De hidd el, sok olyan egység sugarú user létezik, aki azt sem tudja mire való egy ilyen progi, de látta valahol, letölti, és el kezd kattintgatni össze vissza. Ezektől védi meg a rendszert ez, hogy még itt sem látszik a rejtett fájl.

(#29553) anorche1 válasza anorche1 (#29541) üzenetére


anorche1
őstag

Csináltam egy firmware update -t, a legutolso beta került fel (12.20), ezzel minden oké.

Köszönöm! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#29554) hunaqua válasza anorche1 (#29553) üzenetére


hunaqua
addikt

Nem rossz doboz az a Tanix mini. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29555) mihione válasza kacsa7 (#29551) üzenetére


mihione
őstag

Es nem lehetne valahogy beallitani a cachet?Az elejen toltson be tobbet igy tobb ido marad a lassabb halozattal utantoltogetni lejatszas kozben.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#29556) jézusom


jézusom
addikt

Valakinek megy a samba win10 minimx3-al?

Legújabb LE van fent de amúgy is fagy rendesen. Létezik olyan verziójú LE amivel megy az SMB? Vagy mit kell beállítani? Mindenképp másik LE kell, de az első hszben lévő leírás nem sokat mond az smb beállításokról. Tényleg be kell kapcsolni a munkacsoportot?

(#29557) nagycsabi80 válasza hunaqua (#29439) üzenetére


nagycsabi80
csendes újonc

milyen torrent klienset hasznalsz? Alap android fut a Beelinken, olyat keresek ami stabil, vezerelheto tavolrol, es tud tolteni a kulso USB HDD-re. Transmission fekudne nekema legjobban, de az nekem nem siekrult eletre keltenia beelinken. letoltom, de nem tudom elinditani.

(#29558) Márton


Márton
nagyúr

Nemsokára megérkezik a második stickem is, és felvetődött bennem egy kérdés.
Speciális feladat miatt, megoldható-e vajon, hogy egy vezetékes egérrel vezéreljem a 2 ugyanolyan sticket, melyen természetesen ugyanolyan rendszer is van? Tehát működhet-e valamilyen usb Y kábeles megoldás? Ha nem megy, akkor wifis egér 2 wifis vevővel esetleg? Harmadik gondolatom, hogy az egyik stick veszi az egér jelét, és továbbítja a másik stickre a kurzort, gombnyomást, de ez sem hangzik egyszerűen..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29559) kacsa7 válasza mihione (#29555) üzenetére


kacsa7
őstag

Nem próbálgattam. Van cache növelésre több opció a fórumban, próbáld ki. Nekem minden problémámat megoldotta az adapter. Azóta 90mbps-es bitrátáig próbáltam 4k-t, eddig nem volt gond. Gigabit adapter előtt 55-60mbps már akadozott.

(#29560) junkpod válasza mihione (#29543) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na ezt a kérdést es a válaszokat így egy az egyben mentse el mindenki aki S905X-es lejatszoval akar 4k-t hálózaton lejátszani (igen, Dune tulajok is).
:)
Lassan jó lenne az összefoglalóban egy max 10 kérdéses FAQ a legelejere, ezzel az első helyen. DIY?

Box's don't touch!

(#29561) dugesz77 válasza Csicsóka (#29454) üzenetére


dugesz77
őstag

Ma rákötöttem a a külső HDD-t a Minix U1-re. Azon ugye gigás csati van, tehát nem az volt most a szűk keresztmetszet. T-s optikai gigás nettel 34-36 MB/s valós sebességgel lehet torrentezni vele :C Gondolom itt már beleszólhat az usb2 csati átviteli határa is ,mert a négy magból kettő futott csak 50% körül a másik kettő szotyizott

[ Szerkesztve ]

(#29562) nagycsabi80


nagycsabi80
csendes újonc

200 USD korul, van 5ik generacios Intel Nuc... nem jobb valasztas?

(#29563) dreizwanzig válasza dreizwanzig (#29550) üzenetére


dreizwanzig
tag

közben már rájöttem.

(#29564) Márton válasza dreizwanzig (#29563) üzenetére


Márton
nagyúr

el is árulod, hátha segít vkinek? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29565) jézusom válasza Márton (#29558) üzenetére


jézusom
addikt

kvm switch a megoldás.

(#29566) hunaqua válasza nagycsabi80 (#29557) üzenetére


hunaqua
addikt

Nem,nincs android nekem a BeeLink-en.Folyamatosan írom Neked,hogy LE van a dobozon.Az LE-hez meg van tökéletes Transmission ,amit 'Csicsóka' készített.

dugesz77

Ezért is mondtam,simán megy az s912 alatt a 30MB/s :C

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29567) Márton válasza jézusom (#29565) üzenetére


Márton
nagyúr

és ezzel egyszerre vezérlem a 2 sticket, vagy felváltva, vagy ezt vagy azt?
mert nekem az előbbi kéne

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29568) Peugeot308


Peugeot308
csendes tag

Sziasztok!
Lassan egy éve van meg a Beelink Mini MxIII II készülékem.Eddig semmi gond nem volt.Tegnap este még használtuk,ma már nem sikerült bekapcsolni.Nem reagál semmire,az össszes vezetéket kihúztam,újra visszadugtam.A távirányítóba elemet cseréltem.Reseteltem,bár valószínűleg az már semmit nem ért.Mi lehet a gond?Lehet,hogy ennyit bírt,kuka?

(#29569) cinemazealot válasza Márton (#29567) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez(ek) pontosan milyen stick(ek) és mi(k) fut(nak) rajta(uk)? Ha Android, akkor egy Java service/app párossal, ha LibreELEC, akkor meg valamilyen Python-ban írt addon-párral hálózaton keresztül "másolnám" az egyik egér műveleteit a másikon. Nem tudom, létezik-e már ilyet, de első blikkre nem látom az ilyennek elvi akadályát.

Fogadjunk, hogy valami 3D mókoláshoz kell belőlük 2, igaz? :)

[ Szerkesztve ]

(#29570) Márton válasza cinemazealot (#29569) üzenetére


Márton
nagyúr

Coowell V5 stick-ek.
Bingóó, passzív vetítés :)
a hálózaton keresztüli delay mondjuk kérdéses, ami ugyan nem baj ha van, csak mindig fixnek kéne lenni..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29571) szabi__memo válasza nagycsabi80 (#29562) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De

(#29572) Márton válasza szabi__memo (#29571) üzenetére


Márton
nagyúr

topik zárható :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29573) Martin Eden válasza Peugeot308 (#29568) üzenetére


Martin Eden
tag

Nem csak a tápja halt meg esetleg? Nincs ugyanolyan Volt/Amper értékű másik táp a közelben, amivel ki tudnád próbálni?

[ Szerkesztve ]

(#29574) szabi__memo válasza Márton (#29572) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha már csak 200 dollárért lesz akkor simán

(#29575) cinemazealot válasza Márton (#29570) üzenetére


cinemazealot
addikt

Android fut rajtuk? Mert szerintem meg lehetne oldani, hogy miután egymásra talált a két stick hálózaton keresztül, megbeszélik egymással a hálózati késleltetést, és a "mesteren" futó szolgáltatás is csak azután engedi lefutni a "mouse click" eseményt, ha a valódi klikk után eltelt a hálózati késleltetésnek megfelelő idő. Sosem csináltam még ilyet, de szerintem kivitelezhető. De még így is kérdéses, hogy WiFi-n (vagy akár vezetékes hálózaton) keresztül a két stick esetleg eltérő időtartamú kiszolgálása, így pedig a videók pufferelése nem szól-e bele a két videofolyam valódi kezdésébe.

Illetve arra gondoltál már, hogy mi van olyankor, ha az egyik stick valami anomáliának (pl. hálózati torlódásnak vagy csak egy bithibának) köszönhetően kihagy egy képkockát? Úgy elszállhat a szinkron a két szem között, nem?

[ Szerkesztve ]

(#29576) Márton válasza cinemazealot (#29575) üzenetére


Márton
nagyúr

LE van rajtuk.
Igen, a hálózat sok bizonytalanság forrása lehet.
Ezért gondoltam első körben az 1 egér -> 2 stick megoldásra.
Persze, ha valahol hiba van, vagy csak pár perc után már túl nagy a drift, bukik a szinkron, leáll a műsor.
De ha ezen múlna, bevásárolnék stickekből és kiválogatnám azt a kettőt, amik képesek 30 percig szinkronban futni egy play parancs után.

Hisz 2018 - az álmok éve :DDD

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29577) DoItYourself válasza junkpod (#29560) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ki kell még kristályosodni a 4K tudáshalmaznak, hogy biztosan kijelenthető legyen a tuti megoldás, mert még mindenféle anomáliák előfordulnak ez ügyben.
Puffereléssel kapcsolatban sincs még túl sok tapasztalat, lehet az is megoldás az átmeneti bitráta megugrásokra.

FAQ: várom a kérdéseket! :D

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29578) cinemazealot válasza Márton (#29576) üzenetére


cinemazealot
addikt

Kéne írni egy Kodi addon-t, aminek master-slave párjai hálózaton keresztül adott időközönként gondoskodnak a lejátszott videók szinkronban tartásáról. Így akár az indítás sem kéne hogy egyszerre, egy egérrel történjen, mert a két addon indítás után szinte azonnal (és utána folyamatosan) beleteker a "slave" folyamba, hogy felzárkózzon a "master"-hez.

Sőt, a "slave" addon a "master"-rel megdumálja, hogy melyik videót (vagy annak másik szemnek szánt párját) indítsa el és tartsa szinkronban, így csak a mestert kell bizgetni egérrel, a szolga hűen követné azt. Mekkora ötlet! :B

[ Szerkesztve ]

(#29579) Csicsóka válasza dugesz77 (#29561) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez nagyon szép eredmény, majd 300 megabit/s. Ezt már csak akkor lehetne fokozni valamennyivel, ha nem USB-re töltene, hanem egy olyan szerverre, ami tudna ettől nagyobb tempóval is lemezre írni. Olcsó NAS ide nem ok, mert megint az abban lévő proci lenne a kevés.

(#29580) Márton válasza cinemazealot (#29578) üzenetére


Márton
nagyúr

fizetnék, ha vki ezt korrektül megcsinálná :Y

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29581) Pelican válasza DoItYourself (#29577) üzenetére


Pelican
őstag

A cache beállítást rendszeres linkelem, bár úgy tűnik nem sok ember olvasta, pedig már több visszajelzést kaptam (S912 tulajtól is) hogy ez segített a bufferelés megszüntetésében.
Első körben én ezzel kezdenék, utána jöhet a gigabit adapter ha tényleg fizikai korlátja van a lejátszásnak.
Nálam mindkettő van, nincs is gond semminek a lejátszásával.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#29582) Peugeot308 válasza Martin Eden (#29573) üzenetére


Peugeot308
csendes tag

Köszönöm a tippet,megpróbálok szerezni és kipróbálom!

(#29583) jézusom válasza Márton (#29567) üzenetére


jézusom
addikt

Van egy kis dobozka amibe bele megy az egér/bill páros, egy kis gombbal tudsz választani, hogy melyik gépet irányítsd. Én nem használtam, csak van és utánanéztem mi ez.

[ Szerkesztve ]

(#29584) Márton válasza jézusom (#29583) üzenetére


Márton
nagyúr

kérdésem továbbra is, merthogy nekem nem ez kell: "tudsz választani, hogy melyik gépet irányítsd."
mindkettőt, egyszerre

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29585) DoItYourself válasza Márton (#29584) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kodi webes interface-eket próbáltad? Van többféle is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29586) jézusom válasza Márton (#29584) üzenetére


jézusom
addikt

aham, akkor nem tudom.

Nekem meg tovvábra is az a kérdésem, hogy a teliberakott tetves életben lehet ezt a tetves smb-t beállítani a kodin. Ne mondjátok, hogy 1. hsz, mert nincs ott! Ami ott van az egy otthoni csoportos hülyeség, nekem total nem úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#29587) a2d2 válasza jézusom (#29586) üzenetére


a2d2
addikt

Ez segítség?
[link]

Én most inkább NFS-t szeretnék beállítani. De ezzel is totál csiga a tempo ha PC-ről másolok.
Hozzá kell tennem hogy a külső 1 terás HDD-t átformáztam NTFS-ről exFAT-ra mert sokkal jobban kezelik azóta az androidos boxok.
Okozhat ez sebességproblémát? Vagy ti mit használtok külső HDD-nél?

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#29588) Dolphine válasza jézusom (#29586) üzenetére


Dolphine
addikt

Mi a gond az SMB-vel? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#29589) DoItYourself válasza jézusom (#29586) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az 1. hsz-ben nincs smb leírás csak a topik összefoglalóban van linkelve -szabi- logoutos cikke (34b), ami elég hosszúra sikerült.

A kérdésedre a megfelelő stílusú válasz itt található. Ejelhar elmagyarázza az okokat is, amiért szigorítottak a Windows-ban.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29590) kacsa7 válasza a2d2 (#29587) üzenetére


kacsa7
őstag

Próbálgattam a jellyfish bitrátás videókat és mivel smb-n a 120mbps felett nálam mindegyik akad, ezért konfigoltam a synology-ban egy nfs-t, mert hogy az gyorsabb. Annyival gyorsabb, hogy nfs-en csak 90mbps-ig jó :DDD
Én az NTFS-re formázott vinyóra hálózaton 40mb/s-el tudok másolni asztali gépről, ha a vinyó a boxba van dugva. Ennél nem tudok gyorsabban másolni rá usb2-ről az asztali gépen sem. exFAT-en nem próbáltam.

(#29591) kacsa7


kacsa7
őstag

Valaki el tudná magyarázni, hogy kell az iperf parancsot használni? Próbáltam keresni a fórumban, de amit találtam azzal sokra nem jutottam. Le szeretném már mérni, hogy a box tulajdonképpen mekkora sávszéllel kommunikál a gigabites usb adapteren át.

(#29592) blakey válasza Dolphine (#29588) üzenetére


blakey
titán

Addig amig nincs gond addig semmi, amint valamilyen anomália lép fel az adott hálózatban akkor ott az NFS. Van aki egyből azt használja és eszébe sincs SMB-t használni és van akinél jól működik az SMB. Nálam jó az SMB így egyelőre nem használok más hálózati kapcsolatot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29593) a2d2 válasza kacsa7 (#29590) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem is a leggyorsabb tempo eddig a 30MB/sec volt, mégpedig FTP-vel.
PC->1000-es LAN->Android box FTP szerverrel->USB 2.0-án HDD.

Már nem tudom mi volt az utolsó beállítás de legutóbb mikor próbáltam 3-4MB/sec-el tudtam másolni ezért gyorsan le is gyalultam.
Lehet megy akkor vissza az FTP, azzal volt nekem eddig a legkevesebb hibám.

Bocs azt nem írtam hogy a fenti sebesség PC-ről a HDD-re történő íráskor volt, csak hogy ne legyen keveredés.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#29594) Dolphine válasza blakey (#29592) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ! :R
Adott esetben arra voltam kíváncsi, hogy a Kollégánál mi a gond az SMB-vel (beállításnál én is szívtam vele, igaz PC-n vagyok), de így 2 in 1! :DDD :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#29595) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Korábban volt itt már róla szó, csak azóta nem nagyon jártam erre.. Vagyis, kipróbálta valaki azóta, hogy usb2-es portban jobb-e a helyzet gigabites usb hálózati kártyával?

Véleményem szubjektív...

(#29596) a2d2 válasza hackeeeee (#29595) üzenetére


a2d2
addikt

Basszus van amlogic chipes box USB 3.0-val is?
Azt hittem hogy csak az RK3399 mellé szereltek USB3-at, azért volt sokáig az a befutó nálam.

Vagy USB 1-re gondoltál? Mert olyanról sem tudok.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#29597) kacsa7 válasza hackeeeee (#29595) üzenetére


kacsa7
őstag

(#29551) (#295519) ...
Nem volt túl rég.

(#29598) Csicsóka válasza kacsa7 (#29591) üzenetére


Csicsóka
őstag

Baoxra kell a network-tools addon, a PC re az iperf3.

A mérés szerver/kliens módban történik, ezért a PC-n elindítod a szervert:

iperf3 -s

A boxon pedig a klienst:

iperf3 -c 10.1.1.100

Ahol az ip, a pc ip címe.
A mérés után a servert a Ctrl+c vel állítod le.
Ez a mérés az TX irány, vagy is azt látod hogy a mennyi a feltöltés max.

A RX irányt, ami a lefelé irány is mérni kell, ekkor a box lesz a szerver, a pc a kliens.

A boxon indítod a szervert:

iperf3 -s

A pC-n a kliens-t:

iperf3 -c 10.1.1.101

Itt pedig a box ip kell.
ilyesmit fogsz látni:

emerson@mint-deb ~ $ iperf3 -c kodi
Connecting to host kodi, port 5201
[ 4] local 10.1.1.10 port 46442 connected to 10.1.1.2 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bandwidth Retr Cwnd
[ 4] 0.00-1.00 sec 96.2 MBytes 807 Mbits/sec 0 204 KBytes
[ 4] 1.00-2.00 sec 112 MBytes 940 Mbits/sec 0 205 KBytes
[ 4] 2.00-3.00 sec 112 MBytes 942 Mbits/sec 0 205 KBytes
[ 4] 3.00-4.00 sec 112 MBytes 940 Mbits/sec 0 212 KBytes
[ 4] 4.00-5.00 sec 112 MBytes 941 Mbits/sec 0 216 KBytes
[ 4] 5.00-6.00 sec 112 MBytes 941 Mbits/sec 0 218 KBytes
[ 4] 6.00-7.00 sec 112 MBytes 941 Mbits/sec 0 218 KBytes
[ 4] 7.00-8.00 sec 112 MBytes 940 Mbits/sec 0 218 KBytes
[ 4] 8.00-9.00 sec 112 MBytes 942 Mbits/sec 0 218 KBytes
[ 4] 9.00-10.00 sec 112 MBytes 942 Mbits/sec 0 218 KBytes
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bandwidth Retr
[ 4] 0.00-10.00 sec 1.08 GBytes 928 Mbits/sec 0 sender
[ 4] 0.00-10.00 sec 1.08 GBytes 927 Mbits/sec receiver

Ez egy MEGOGO box, gigás LAN. Szépen megvan a gigabit.
Az USB nem lesz ilyen jó de biztosan több lesz mint 100 Mbits/sec.

[ Szerkesztve ]

(#29599) hackeeeee válasza a2d2 (#29596) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

USB-2re gondoltam, mivel, ugye az usb2 tempója ~20MB/s pl. külső vinyóval, míg a 10/100-as lan-é 10MB/s. Ergo, ha megy, akkor van egy kétszeres tempókülönbség még usb2-n is.

kacsa7: Thx! A TP-Link adaptere működik LE alatt? UE300-ra gondoltam egészen pontosan.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29600) ekrisztian válasza Csicsóka (#29598) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Az MXV vagy másik szerzemény gigás lan-al?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.