Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) blakey válasza dugesz77 (#28249) üzenetére


blakey
titán

Arra kérdezett rá, így valószínűleg igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28252) SunMount3r válasza djnice (#28245) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És megvan még? Akkor te szerinted mégsem jó az Android-ja?

Megírtam a vevőnek, hogy az U1 a "legtutibb" alternatíva, ha nem akar az Android-al lutrizni, de ha az X96 is jó lenne az igényei szerint, akkor nem drágítanám feleslegesen a dolgokat, attól függ, hogy neki mire kell még.

(#28238) Necronom + (#28239) blakey: köszi, akkor ezek bevettem a "tuti" listába.

Ha valakinek még lenne mellette/ellene véleménye, hogy milyen az X96-on és a Mecool M8S PRO L-n az Android (vagy más kapható típus kapcsán), akkor írhattok még...

[ Szerkesztve ]

(#28253) Beni2360 válasza dugesz77 (#28249) üzenetére


Beni2360
félisten

ja, már 5 kütyüm van egy TV-re ki kell szórnom őket, 2 elég ha megmarad.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28254) MADAND51 válasza djnice (#28245) üzenetére


MADAND51
csendes tag

Bocs, igazad van, nekem decemberi. A magos boltból szereztem be a filmeket, ott még egyiknél sem tapasztaltam a csúszást, csak valamelyik tesztfilmél.

(#28255) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ezmiez?: X96 Dual Band Wi-Fi? Elvileg ilyen nincsen, kamu?

(Sajnos sehol nincs X96 EU-s raktárról...)

[ Szerkesztve ]

(#28256) BB9000 válasza SunMount3r (#28255) üzenetére


BB9000
senior tag

Dual band WiFi ennél a cuccnál ha tényleg tud ilyet akkor se sokat számít, mert csak N-es WiFit tud, azt is csak 1 antennával. Ez a 150 MBps-ből látszik. A 802.11n specifikációja valóban lehetőséget az az 5GHz használatára, de ezt a router és kártya gyártók a gyakorlatban nem mindig implementálták, mivel ez csak opcionális. Az AC-s WiFi az, amit 5GHz es sávon használni is lehet.
Ez a Dual Band csak a megtévesztés miatt került bele a fejlécbe. Ne tévedj meg. Ennek az eszköznek a WiFije 802.11n es, MIMO nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#28257) vargalex válasza BB9000 (#28256) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez azért elég nagy tévedés. Rengeteg dual band router létezik, ami az 5GHz-es sávon is csak N-es szabványt (300, vagy 450 Mbps linksebesség) támogat (itt találsz néhány ajánlott típust, de ennél sokkal több létezik). Ugyanez igaz wifi kártyák (kliensek) szempontjából is, csak ott nyilván nem szimultán dual band. Viszont a nagyobb frekvenciájú hullám terjedése miatt a gyakorlatilag elérhető sebesség nagyobb, mint az azonos linksebességű 2,4GHz-es wifi-n (~150-180 Mbps vs. ~120 Mbps).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#28258) blakey válasza BB9000 (#28256) üzenetére


blakey
titán

Az M8S Pro L-el speedtest szerint mértem 226Mbps-t ami nem N-es-re utal és akkor terhelt volt a hálózat, szerintem a maximumot is tudná ami nálam 247Mbps.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28259) scope2007 válasza Beni2360 (#28236) üzenetére


scope2007
addikt

Jaa nem dehogy, ez telefonnal felvett videó, és csak letomoritettem a méret miatt, mert elég harmatgyenge a feltoltesi sebességem xD
A videó teljesen más, próbáltam különböző videókkal, az mindegy sztem

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#28260) vargalex válasza blakey (#28258) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Jó router+wifi kliens párosítással nem lehetetlen 300 Mbps linksebesség mellett sem. Nekem egy D-Link DIR-860L és es Intel 4965AGN kártya párosa (utóbbi csak 300 Mbps-t tud 5 GHz-en) szintén tudott speedtest szerint 210-220 Mbps-t.

Alex

(#28261) Beni2360 válasza blakey (#28247) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát betettem a régiből de el sem indúlt.
A benne lévővel települ USB-ről csináltam.
De nincs elérhető SAMBA, csak upnp-n keresztül érem el a nasomat. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28262) sugarforce válasza mexel (#28229) üzenetére


sugarforce
őstag

Ki mondta, hogy állóképeket nézegetek és azt vizsgálom? Mindegyik anyagból megnéztem 5-10 percet, pl a Lethal Weapon ban elég sok a gyors mozgás. Szerintem nem az elnevezésen kell rugózni, mert annak nem sok értelme van, teszteltem, különbséget nem vettem észre és direkt pont azért nem is írom le, hogy melyik melyik állapot, hogy senki ne magyarázzon be magának semmit, ha akarja leírja, hogy melyik jobb szerinte.
Másrészt, ennak a szűrőnek a kikapcsolása nem javít a képen. A bekapcsolás ront rajta. Ilyen egyszerű.
Ennek az ellenkezőjét sem állítottam és nem is feltételeztem. Csodákat sem vártam tőle, nem is olyan felhanggal írtam a hozzászólásomat, csak leírtam a tapasztalataimat és beraktam pár képet. A MadVR-t ne keverjük ide szerintem, mert teljesen értelmetlen, az másra való és mást csinál, ráadásul teljesen más világ és erőforrásigény. Ha biciklizésről és a gumi barázdák miatti gördülés ellenálásról beszélünk, ne hozzuk már fel a gramm-háborút, amikor minél könnyebb bringát akarsz összerakni. Ez ugyanaz.
Nem azt állítottam, hogy semmi értelme semmilyen esetben, én az általam nézett anyagokat próbáltam ki, most az, hogy valami 720p-s 1mbites meg 480p 300kbps-es anyagnál javíthat a dolgon, az ENGEM őszintén nem izgat, mert nem nézek ilyen anyagokat. Ha javarészt ilyen forrásanyagaim lennének, akkor persze már jobban mozgatna, de pont azért teszteltem le, hogy ne a levegőbe beszéljek és megnézzem, hogy az általam nézett anyagokkal mit csinál a ki/bekapcsolás.
Amint rájön valaki mit kell nézni utána mindenhol fogja látni, aki meg nem látja annak úgyis mindegy hogy van beállítva.
Ezt most úgy mondod, mintha azt gondolnád, hogy azért nem látom a különbséget, mert nem tudom mit kell nézni. Most nagyjából olyan stílusban írsz, amitől Te szoktál megsértődni naponta 10szer a topikban, mert hogy lenéznek.

[ Szerkesztve ]

(#28263) junkpod válasza Necronom (#28238) üzenetére


junkpod
nagyúr

Milyen hdr-kulonbsegrol, képességrol beszélsz, hisz fhd tv-d van és fhd tartalmakat nézel? Azokkal nem kompatibilis a hdr.(leegyszerűsítve)

Box's don't touch!

(#28264) blakey válasza Beni2360 (#28261) üzenetére


blakey
titán

Nem értem, milyen régiből? Amit linkeltem, ott vannak DTB elérhetőségek, onnan kell a megfelelő: [link]
SMB elérésről is van szó az adott részen, IP alapján társítsd a NAS-t, tökéletesen működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28265) junkpod válasza blakey (#28242) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azt tapasztaltad ezek szerint, hogy egy 4k film fhd tv-n lejátszva jobb minőségű mint egy fhd film ugyanazon az fhd tv-n?

Box's don't touch!

(#28266) Beni2360 válasza blakey (#28264) üzenetére


Beni2360
félisten

ok,utána nézek.
De az ip társításrol valami nfo valhol?
Angol nuku csak gugli.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28267) Indiant válasza Csicsóka (#28194) üzenetére


Indiant
addikt

Szerintem jó lett. :C

(#28268) blakey válasza junkpod (#28265) üzenetére


blakey
titán

Lényegében igen de nem ilyen egyszerű, ugyanis FHD-n felesleges a 4K-t nézni viszont a valódi 4K-s anyagok a valódi FHD anyagokhoz képest FHD tv-n is szebbek, tehát van egy film ami 4K-ban készült és abból készítették a FHD-t akkor ebben az esetben FHD tv-n minimális a különbség, már a FHD változaton is érezni, hogy ez 4K-ból készült, viszont ha van olyan anyag ami korábban FHD-ban jelent meg majd később 4K-ban is megjelentették (remastered), ott érezhető a különbség, gondolom a technikának is köszönhető, hogy ennyit változott. Nem rossz a FHD ha önmagában nézzük de ha már ott van a 4K-s anyag akkor érezhető. Pl. Terminator 2 A YT-on is láttam különbséget a 4K és a FHD között.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28269) blakey válasza Beni2360 (#28266) üzenetére


blakey
titán

Amikor szeretnéd elérni a NAS-t akkor nem hálózati keresést csinálsz hanem Hálózati hely hozzáadása és ott a Tallozás helyett a mellette lévő sávba írod az IP-címet, ha kell adsz neki felh. nevet meg jelszót, leokézod, megjelenik az ip-cím a listában és már be is tallózhatod az LE alá, ennyi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28270) Necronom válasza junkpod (#28263) üzenetére


Necronom
senior tag

Mint irtam teljesen atlagos user vagyok...
a boxon vagy egy HDR on-off es mikor bekapcsolom szebb lesz a kep...
Az, hogy ez mennyire es mit es hol szamit, azt nemtudom, de mostmar igen...fhd-nel nem
Ezt is irtam le

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#28271) mexel válasza sugarforce (#28262) üzenetére


mexel
veterán

Nem azt írtam hogy állóképet nézel, hanem hogy kár állóképpel bemutatni a változást, mert azon nem látszik úgysem. ( méghogy én sértődök)
Telljesen normálisan válaszoltam azt hiszem és segíteni kartam abban hogy kb mit kell nézni. Én sem vettem észre sokáig ahogy írtam is. Tényleg ennyire baj hogy próbálok segíteni?
De tényleg nem muszáj használni, és éppen ma olvastam hogy már más romokban is kezdik a kikapcsolgatásukat. Én az egészet egy információnak szántam, és lehetőségnek hogy már előbb használhassuk mielőtt belekerül akár a LE-be is a kikapcsolása. Éa biztos hogy nem mindenhol vehető észre a különbség. Nekem éppen szerencsém volt akkor hogy olyat néztem amin látványos volt.

(#28272) Beni2360 válasza blakey (#28269) üzenetére


Beni2360
félisten

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28273) sugarforce válasza mexel (#28271) üzenetére


sugarforce
őstag

Már ne is haragudj, de nem én írok litániákat napi szinten, hogy milyen csúnyán viselkednek itt velem...
Csicsóka teljesen jogos és normálisan megfogalmazott reagálására is azzal válaszoltál, hogy jó akkor törlöm a szkriptet, akinek kell, majd megírja maga. Ez mi ha nem sértődés?
Nem csodákat kell várni ettől, és nem állóképet nézni mert azon 100%-hogy nem látni semmit
Ezt akkor mégis minek értelmezzem? Ezt írtad, ezt azért nehéz félreértelmezni, de mindegy, akkor átértelmezem, annak ellenére, hogy nem azt írtad..
Telljesen normálisan válaszoltam azt hiszem és segíteni kartam abban hogy kb mit kell nézni. Én sem vettem észre sokáig ahogy írtam is. Tényleg ennyire baj hogy próbálok segíteni?
A vaknak titulálás az normális dolog? Kérte valaki, hogy segíts? Én biztosan nem. Napokkal ezelőtt írtam, hogy majd ránézek, most ez történt meg. Nem vagyok sem vak, sem süket, sem elektronikai analfabéta és a szakmát sem ma kezdtem. Ha problémába ütközök valamivel kapcsolatban, akkor kérdezek és úgy írok. Felmerült az nr kérdésköre én ránéztem, megnéztem pár forrással és nem láttam különbséget. Persze erre jön a "mert nem tudod mit kell nézni" kérdésköre, utána amikor kikérem magamnak, akkor meg jajj te csak segíteni akartál, hogy mit kell nézni. Képzeld el itt senki nem hülye és nem kell megmutatni neki a csőbe a lukat. Aki meg tanácsra és javaslatra szorul, az meg úgyis kérdez.

Éa biztos hogy nem mindenhol vehető észre a különbség.
Gyakorlatilag erről dumálok már pár hozzászólás óta, de mindegy is... :R

(#28274) Pelican válasza mexel (#28271) üzenetére


Pelican
őstag

"Éa biztos hogy nem mindenhol vehető észre a különbség."

Eddig az ellenkezője volt biztos:

Egyébként furcsállom hogy állítólag nem látható az NR kikapcsolás hiszen sokan nagyon kényesek voltak itt a képminőségre, és ez valós javulást hoz.

Ez nem egy pixelhiba ami csak adott videón látszik.

Ehhez nem kell mintavideó, vagy látja valaki vagy nem. Ez nem csak egy kis helyen észrevehető, mindenhol látszik.

És így tovább...
A folyamatos sértődés helyett, máskor talán fogalmazz kicsit egyértelműbben és gondolj arra, hogy másnak esetleg más anyagai vannak.
Nem lett volna egyszerűbb, ha felraksz egy videót, hogy ebben, itt és itt látszik a különbség? Ennyit kértem, erre besértődtél, mert azt hiszed, hogy ha valakinek kérdése van feléd, akkor az biztosan támad.
Egyébként én bennhagytam, mert amúgy is minden képjavítót kikapcsolok, de nem vagyok meggyőzve, hogy csinál-e valamit, amíg nem látom saját szememmel.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#28275) Indiant válasza blakey (#28268) üzenetére


Indiant
addikt

Szerintem abszolút minimális, már-már észre sem vehető a különbség az FHD és a 4K között.
De ezzel nem akarok vitát indítani, csak a véleményem írtam le.

(#28276) vargalex


vargalex
Topikgazda

Kedves Topiktársak!

Megkérek mindenkit, hogy a személyeskedést, egymás minden szakmaiságot nélkülöző kioktatását, sértegetését hagyjuk a topikon kívül. Sajnos többedszer fordul ez elő jelen topik történetében, ezért úgy éreztem, hogy szükség van a "beavatkozásra". Valamint a tárgyhoz nem szorosan kapcsolódó megjegyzések esetén használjátok legalább az Off topic gombot.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#28277) Pelican válasza Indiant (#28275) üzenetére


Pelican
őstag

Nálad. :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#28278) junkpod válasza Pelican (#28277) üzenetére


junkpod
nagyúr

Úgy értette, hogy fhd tv-n nézve a 4k vs fhd tartalmat. Ott nincs különbség.
És végül Blakey is megerősítette azzal, hogy fhd kiadás és a 4k-remastered kiadás közötti különbséget látja.

Box's don't touch!

(#28279) mexel válasza sugarforce (#28273) üzenetére


mexel
veterán

A scriptet azért töröltem mert Csicsókának igaza volt, bárki törölheti véletlenül a meglévő sajátját ez nekem eszembe sem jutott akkor amikor a hsz-t írtam. Ezért muszáj voltam kivenni a hsz-ből mert szerkeszteni nem tudom. Azt nem akarom hogy valaki ezért elszúrja a rendszerét. Ha egy modival sikerül majd normálisan átszerkesztetni talán azt a hszt-t visszarakom a scriptet és a figyelmeztetést is amit Csicsóka javasolt.
Csicsóka meg is mutatta mit kell beleírni, így valóban aki szeretné az alapján meg tudja írni azok után.
Igen nagyra értékelem a tudását és segítőkészségét, és még sokakét itt a topikban.
Azt meg kénytelen voltam odaírni hogy nem mindig látszik mert úgysem hiszi el senki, gondoltam jobb a békesség, de van ahol már írtam korábban hogy pl a régebbi tesztfájlon amit feltöltöttem ( verdák) ott sem venni észre a különbséget. Aki az alapján keresi az eltérést nem fogja észrevenni. Biztos hatással van arra is mert mindenhol beavatkozik a szűrő.
Tehát igaz hogy elvileg mindenhol hatással van és biztos hogy látszik valami, de nem biztos hogy észrevehető. Szerintem nem kellene kiforgatni minden szavam tényleg. A szándékom jó, azért osztok meg észrevételeket. Úgy véltem egy ilyen megoldás a topik témájába illik ahogy az androidos pixelesedés is és AFR is.
A többi magyarázkodás már nem. Lehet hogy páran nem kérik a segítséget, de aki használja annak biztos jólesik ha megosztják velük.
Én sokkal kevésbé értek ezekhez mint itt a többség, mind filmlejátszás mind android és linux téren is ( utóbbi kettőhöz nagyon nem).
A nem tudod mit kell nézni pedig nem lekezelés hanem valóban nehéz észrevenni valamit amit nem tudjuk hol keressük. Ez mindenkinél így van, és ez nem titulálás, kioktatás vagy bármi negatív jelző.
Kb mint a képeknél amikor meg kell keresni 10 különbséget 2 kép között. Ott van a szemünk előtt és sokszor ha nem mutatják meg nem vesszük észre. Utána meg evidens lesz és azt mondjuk hogyhogy nem vettük észre.
Nem kell mindenben a rosszat feltételezni, ha ismernél tudnád hogy nem ilyen vagyok. Soha nem a bántó vagy lekezelő vagy akár kioktató szándék vezérel (főleg hogy nincs is mire megtegyem ezért esik rosszul ha ezt kapom vissza, nekem egy script normális megírása is gondot okoz legtöbbször, órák kutakodása hogy sikerüljön), csak próbálom bármi módon leírni hogy tudjuk mit keresünk. Ez egy nagyon szubjektív dolog hogy mit látunk.
Én mindig örülök ha olyan segítséget kapok ami hasznos, el is szoktam menteni azokat a hsz-eket hogy később meglegyenek.
Tehát mégegyszer utoljára: én senkit sem megsérteni vagy megbántani akartam de cserébe sem kérem
:R

Hogy legyen on is: kérdezték ma tőlem de nem tudtam választ igazán: Telekomos TV Go alkalmazást lehet ilyen boxokon futtatni? Esetleg kodiban kiegészítővel vagy LE alatt? Még nem nagyon keresgéltem rá, talán valaki tudja csípőből a rövid választ. Az alkalmazás elindul, látszik minden de valami olyasmit ír hogy külső kijelző használata nem engedélyezett vagy támogatott.
Vagy az is jó lenne ha tudnám milyen eszköz az amit gyorsan meg tud venni az illető amin tökéletesn működik neki TV-re kötve?

[ Szerkesztve ]

(#28280) blakey válasza mexel (#28279) üzenetére


blakey
titán

TV Go nem megy. LE alá nincs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28281) mexel válasza blakey (#28280) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm. Akkor más megoldást kell keressen, én sem kutakodok ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#28282) the radish


the radish
senior tag

Amlogic TV Box Tool-ban hiába kapcsolom be az "Auto frame mix" funkciót, ha újraindítom az eszközt, elfelejti és minden alkalommal be kell kapcsolni.
Ez természetes, vagy van erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#28283) remex válasza mexel (#28279) üzenetére


remex
tag

A TV GO témához még annyit:

Root-olt környezetben egyáltalán nem indulnak el a stream-ek.

Nekem jelenleg otthon 4 db Android TV box-om van, melyből 3 db gyárilag root-olt, így azokon egyiken sem müxik, a maradék 1 db-on (Minix X8H-Plus) addig futott, amíg 4.x Android volt rajta, 5-ös Android alatt már hozta a külső kijelző hibaüzenetet.
Jómagam korábban úgy tapasztaltam, hogy ezt a hiba üzenetet elsősorban az 5.x android alatt produkálták bizonyos programok (pl. Horizon Go), a 6.x, 7.x alatt nem jelent meg, viszont abban a programban már orvosolták ezt a hibát.

A TV GO-ról általánosságban elmondható, hogy nem túl sok eszközön fut problémamentesen...

(#28284) mexel válasza remex (#28283) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Továbbítom az érdeklődőnek, csak ezért vett volna boxot, egyet vittem is neki tesztelni de nem működött. Sajnos nem sok más lehetősége van jelenleg tv-zni, előfizetne bármire amivel tud tv adásokat nézni ilyen módon. Talán Telenoros MY TV jó lehet erre? Abból találtam kiegészítőt is. Ezekhez abszolút nem értek, soha nem próbáltam semmi ilyesmit. De ez itt már lehet hogy off. Körbenézek mik a lehetőségei.

(#28285) szabi__memo válasza the radish (#28282) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azt nem elég egyszer bekapcsolni??
Mit látsz újraindítás után?

[ Szerkesztve ]

(#28286) the radish válasza szabi__memo (#28285) üzenetére


the radish
senior tag

"Kettős" rendszerem, LE is kandikál az SD kártyán, gondlom ez kavarhat be.
Amikor elindítom a droidod, az auto frame mix ugyanúgy ki van kapcsolva, mintha soha nem is lett volna bekapcsolva.
Szóval minden alkalommal be kell kapcsolni, hogy működjön a frekvencia váltás.
Csak így bosszantó...

(#28287) szabi__memo válasza the radish (#28286) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem mix, FIX , de mindegy :)
Szerintem jelentsd a hibát. Az új auto frame rate nálad megy? Én még nem próbáltam

(#28288) SunMount3r válasza the radish (#28286) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem kellene hozzá az app-ot berakni autostart-ba, vagy hasonló? Csak tippelek... Szek.: ja, nem, mert amúgy is elállítódik...

[ Szerkesztve ]

(#28289) the radish válasza szabi__memo (#28287) üzenetére


the radish
senior tag

Hagytam a Amlogic TV Box Tool-t, simán feltettem a legújabb aff-t, így jó. :) Köszi, valóban nem mix, valahogy az esett ujjra.

(#28290) mexel válasza the radish (#28289) üzenetére


mexel
veterán

Jó hogy írtad, gyorsan le is teszteltem :) Az új AMlogic Tv Box Tool-ban ami most jött ki már valóban működik az AFR nem csak a kodikra, és ki-be kapcsolható a Noise Reduction és az Init.d mappa használata is. Nem kellett sokat várni hogy megcsinálják, várható is volt :) Pár napja a régebbi verzió még nem tudta. Így lényegesen egyszerűbb az AFR Android alatt, mindenképpen root jogok kellenek neki és működik is minden valószínűleg rendeltetésszerűen.
Elvileg még Unreleased verzió de szerintem tökéletes lesz a használata. Már a legtöbb gyártó kezdi belerakni a romokba is, ezt is megérte a droidos társadalom. Még a passthrough-ot megfejthetné valaki hogy menjen és akkor a droid is jól használható lesz filmezésre is akár.
Ez már mindenképpen megér egy összefoglaló szerkesztést a droiddal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#28291) szabi__memo válasza the radish (#28289) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem túl jó hozzáállás, mert így sosem lesz kijavítva. Én jeleztem azért.
Nem nagy kaland, magyarul mehet

(#28292) SunMount3r válasza mexel (#28290) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És milyen ennek az AFR-nek a "frekiváltása" a gyakorlatban? Azt írtad, amivel te kísérleteztél annál nagyon látszott amikor váltotta. Én az ilyenektől mindig félek, mert 2 féle hasonló user kalapálta "közösségi" patch is van Q10 Pro-ra, egy a gyári lejátszóhoz és egy KODI-hoz, de a KODI-s elég furán működik (és pl. van olyan, hogy lejátszás után nem vált vissza 60Hz-re), látszik ,hogy olyan "mókolt". Olyan is volt, hogy mintha 2x is váltana miután elindítok egy videót. Gyorsan le is szedtem, mert jobban féltem a TV-met, mintsem ilyen bizonytalan dolgokkal kísérletezzem...

Inkább használom a gyári lejátszót, vagy az MX Player-t, azokon minden ok, csak az interlaced videóknál nem vált fel a duplázott frekikre.

[ Szerkesztve ]

(#28293) Pubszon


Pubszon
veterán

Sziasztok.
Gondolkodom rajta, hogy apámat meglepném egy Androidos TV okosítóval.
Amire és ahogy lenne használva:
-Sorozatokat és filmeket nézne csak rajta, maximum 1080p, de nagyrészt inkább SD vagy 720p.
-HDMI-vel lenne összekötve a TV-vel, de ez logikus.
-UTP kábellel lenne a hálózatra kötve (1Gbps-os a belső háló).
-SMB megosztáson nézné a videókat egy meglévő Synology NAS-ról a saját felhasználónév/jelszó párosával (nincs minden megosztva vele, ami van, az is csak olvasásra).
-A TV fHD felbontású

Elég e erre a célra az 1/8GB-os változat vagy kell a 2/16-os?
Illetve ti melyiket ajánlanátok ami jó és olcsó?

Köszi.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#28294) mexel válasza SunMount3r (#28292) üzenetére


mexel
veterán

Még csak most nézem, sajnos a frekiváltás ebben sem sima úgy tűnik. Amit leírtam módszert ott sem volt az, de arra megoldást hozott valamennyire ha az android felbontását 50Hz-re állítottuk. ( nem tudom miért, ezt máshol is jelezték - lehet hogy véletlen, nem teszteltem sokat - de ez megoldás a sok villogásra frekiváltáskor).
SPMC alatt ha beletekerünk a videókba sajnos elmegy a kép bizonyos fájloknál, várni kell a váltásra, MXPlayer alatt ez jól megy ha kikapcsoljuk az előnézet tekerés közben, vagy valami hasonló funkciót. Még nem néztem Kodi-ban ilyen van-e.
Ez például LE alatt hibátlanul működik, bár van egy fájlom amivel ott sem az igazi, de ez csak egy darab film.
A Noise Reduction kikapcsolás csalóka lehet az AMlogic TV Box tool-ban mert alapállapotban ki van már kapcsolva, azaz ha bekapcsoljuk akkor állítja vissza a szűrést, ők is alapnak vették a kikapcsolt állapotot ahogy az várható is volt. Azt nem néztem ha csak feltelepítjük az appot vajon máris kikapcsolja-e mert nekem a másik verzió is ment még, egy olyan rendszeren kell megnézni ahol nem volt még fent ilyen móka.
Tesztelni kell a megoldásokat, ők valószínűleg nem init.d alól csinálják hanem az app írja át induláskor a 2 fájlt. Meg kell kérdezni valakit aki ért jól droidhoz hogy az init.d-ből való indítás nem gyorsabb-e, mert kell egykis idő amíg az appban beállnak az értékek ( amikor megkapja a rendszergazdai jogot). Talán the radish-nak is ez volt csak a baj hogy úgy tűnt nincs bekapcsolva újraindítás után. Még nézegetem. Bocs ha hosszú volt de ez ide illik most talán.

[ Szerkesztve ]

(#28295) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Remélhetőleg, végleges formába fog kerülni a Reboot from Android addon. A működése már most is megfelelő, apróbb hibák még maradtak benne. Az előző, ez irányú próbálkozások törlésre kerülnek majd, hogy ne legyen kavarodás e témában, és az fórumba érkező jövevények egyből rátaláljanak a megfelelő letöltési linkre.

Két sring került javításra.

"After restarting, the Android system will start."
"Újraindítás után, az Android rendszer fog elindulni."

Vélemény?

A véglegest, csak az előzők törlése után teszem elérhetővé.

(#28296) szabi__memo válasza Pubszon (#28293) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

#28188
Összefoglaló
Elég az 1Gb, főleg ha LEt használnál

(#28297) Pubszon válasza szabi__memo (#28296) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi, megnéztem.
Esetleg egy aktuálisan kapható, olcsó, de bevált eszközt tudsz linkelni (ha van ilyen)?
Ebay, tomtop is jöhet. :)
Mondjuk ez milyen?
Köszi.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#28298) szabi__memo válasza Pubszon (#28297) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ajánlottat vegyél, ha csak nem akarsz kockáztatni.
Karácsonyra meg kb esélytelen hogy külföldről megkapod. Nézz körül Vaterán, jófogáson, stb

[ Szerkesztve ]

(#28299) mexel válasza Csicsóka (#28295) üzenetére


mexel
veterán

Esetleg egyszerűsítve, úgy ahogy a kiegészítő neve is van?
Pl ilyesmi hogy
"Újraindítás Android módban"
"Reboot from Android"

Vagy ezen már túl vagy mert nem elég informatív? Láttam hogy írtál ilyet, de azt hittem arra esett a választás.
Remélem tegnap Te nem értettél félre, nem állt szándékomban megsérteni :R

[ Szerkesztve ]

(#28300) mexel válasza mexel (#28294) üzenetére


mexel
veterán

Tévedtem, helyesbítek. The radish-nek igaza volt, újraindításkor elvesznek a beállítások az AMlogic TV Boox tool-ban.
Most feltelepítettem egy szűz androidra az Amlogic TV Box tool-t és nem marad meg újraindítás után sem az AFR sem az NR érték valamiért. A másik rendszeremen bezavart hogy ott volt a script az init.d mappában. Ezt valóban kellene jelezni feléjük.
Kipróbálom az Init.d mappa módszert, úgy hogy bemásolom a scriptet ami átírja az értékeket, és bekapcsolom toolban az init.d - emulálást, hogy úgy működik-e. (Azzal a megoldással legalább egy kalap alá lehet venni az immersive módot is ha valakinek szüksége van rá.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.