Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) Sanchez638 válasza Rive (#41600) üzenetére


Sanchez638
addikt

Gondolom nagyon kell a pénz és sok pénz.. Ha jó szakember vagy akkor bőven tudsz válogatni a szakmák közül.. Simán meg lehet oldani mindent. Ismerősöm szeret hisztizni, sosincs pénze, de se csaj,se autó és csak albérlet folyamatosan dolgozik. De ismertem olyan idős urat aki 82éves koráig aktívan vitte a cégét, panaszkodott, hogy nincs ideje másra. Persze mert nem tudott leállni a munkával, de pénze már volt bőven.

Ha nagyon zavar a 7-20-ig talpon, akkor keresnél másik munkát.

Karácsony előtt voltam én is, hogy fél9kor indultam és este fél10re voltam otthon minden nap.Sokszor panaszkodni könnyebb mint tenni ellene. Ha lehetőségem lett volna ismerős kint akár, már rég külföldön lennék.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41602) Krissz80 válasza Fenyő (#41593) üzenetére


Krissz80
senior tag

Köszi!, ment Pü.

(#41603) bacsis válasza Rive (#41600) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Senkinek sem könnyű, de azért mert szereted a hobbidat, és nincs rá időd, még nem kell lemondanod róla :)
Most is itt vagy, olvasod a fórumot, tehát valamilyen szinten a hobbiddal foglalkozol :)
na meg ott vannak a hétvégék, szerintem is, ha valaki nagyon akarja, nem hiszem el, hogy heti 1-1 óra ne férne bele :)
Én simán van, ha valamire rákattanok, és hajt a kíváncsiság, akkor 23:30-kor mikor hazaérek, elrendezem a gyerekeket következő napra és akkor hajnali 1:00-kor még 1 órácskát beiktatok gép buherálásra :DDD

(#41604) gerlaip válasza arn (#41591) üzenetére


gerlaip
addikt

Ezek a Bitfenixek nekem is bejönnek, csak vigyázz, mert alul van a táp helye, furfangosan kell a cpu tápkábelt elvezetni, ha elér egyáltalán odáig...

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41605) FinalCaleb válasza Fenyő (#41593) üzenetére


FinalCaleb
tag

Kösz! :)

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#41606) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Acorp 7KT266AL (Via KT266A)
Athlon XP 2000+ 1667 MHz (12.5x133) Palomino
512 MB DDR Ram 266MHz (2-2-2-5)
Abit FX5200 128 MB DDR
Win 98SE
Quake 3 maxon: (1024/768) 86,8 FPS.

A 3DMark99Max nem indul el ezt írja: (dll-t odamásolva is ez van)

"3DMark requires a DX6 compatible
3D accelerator in order to work.
"

A hangkeltőnek van 98-as drivere, de nincs hang a telepítése után sem. :F

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41607) Krissz80


Krissz80
senior tag

AWE32-ből milyet érdemes beszerezni?

Pl CT2760 ill. CT3990 tűnik a legjobbnak de a wiki szerint a CT3670 is AWE és van is rajta memória bővítő hely is, de az emu8000 helyett már csak egy AWE chip van és a felirat rajta SB 32.

(#41608) DBob válasza Krissz80 (#41607) üzenetére


DBob
őstag

Attól függ.
Természetesen a fullos AWE32 a legszebb és legtutibb, az dobogtatja meg az ember szívét a leginkább.
De ha használni akarod, akkor az egyszerűbb SB32 a jobb választás, mivel a kevesebb és jobban integrált elektronika jobb jel/zaj viszonyt eredményez, úgy hogy a valóságban semmilyen feature-ről nem mondasz le.

(#41609) Krissz80 válasza DBob (#41608) üzenetére


Krissz80
senior tag

Gondolom az egyszerűbb SB32-nél is az a jó ha lehet tenni rá memóriát.

Az AWE64 gold is jó lenne, gondolom, ha lehetne rá tenni több ramot, illetve mitha az már a rendszermemóriába töltené a samplékat, és lehet nem is olyan jó minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#41610) DBob válasza Krissz80 (#41609) üzenetére


DBob
őstag

Nem volt rá példa az esetemben, ne lett volna elég az alap memória SB32 esetében sem.
AWE32 28MB-ig bővíthető, de ezt a professzionális felhasználókon kívül senki se használta ki. Nem tudom neked mi lesz a célod az AWE32/SB32-vel, de gyanítom nem zenélni szeretnél vele.

AWE64 Gold is bővíthető volt, méregdrágán, egy daughterboard segítségével.

(#41611) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

xt-s korszakban, halozatban jatszottunk egy karakteres jatekkal, labirintus szeru volt es a masikat kellett kiloni.
Tudja valaki mi ennek a jateknak a neve?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#41612) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Kaptam egy adag merevlemezt. Egyiknek a legszélén egy láb le van törve, de a gép rendesen megy vele és formázható. Várható valami gond attól a mínusz egy lábtól?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41613) Krissz80 válasza DBob (#41610) üzenetére


Krissz80
senior tag

Retró DOS-os játékokhoz kellene majd, hogy minél szebben szólaljanak meg alatta.

Nem értek ezekhez a kártyákhoz, én azt hittem minél több memória van bennük, annál jobb sound fontokat használnak, és szebben szólnak.

De biztos van egy maximum, ami a játékokhoz kell.

Elképzelhető amúgy, hogy az AWE64 Gold szól úgy a régi Dos-os játékokkal, mint az AWE32/SB32?

(#41614) quailstorm válasza Krissz80 (#41613) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem ugyan sima AWE64 van a gépemben de elégedett vagyok a minőséggel.

(#41615) Fenyő válasza Krissz80 (#41613) üzenetére


Fenyő
őstag

Dosos játékok esetében nincs igazán különbség sb32/awe32/64 között, ugyanazt a drivert használják, több memória dos alatt, a jobb general midis soundfontok betöltéshez jön jól, ahol nem lehet awe32-es midit választani csak general midit.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#41616) arn válasza Sanchez638 (#41601) üzenetére


arn
félisten

Ne haragudj, de hany eves vagy? Kisgyerek, beteg feleseg, tavol levo nagyszulok? Orulnek, ha hetkoznapi problemaim lehetnenek, mint barki masnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41617) Sanchez638 válasza arn (#41616) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tökmindegy mennyi vagyok, de Bacsis is jól leírta.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41618) arn válasza Sanchez638 (#41617) üzenetére


arn
félisten

Hagyjuk... fogalmad sincs mirol beszelsz. A forumon abrandozas es a megvalositas ket kulonbozo fogalom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41619) DBob válasza Krissz80 (#41613) üzenetére


DBob
őstag

Ez nem ennyire fekete-fehér történet.

"minél több memória van bennük, annál jobb sound fontokat használnak"
Egészen pontosan olyan soundfont-ot használ a kártya, amit bele tudsz tölteni. Az midi minősége nem javul automatán magától a belepakolt extra RAM-tól. És a bajok itt kezdődnek. Ugyanis nem a hangminta minősége szempontjából nem az a mérvadó mekkora a hangmintákat használ, hanem ahogy azok szólnak. Itt szokták elrontani az emberek, amikor össze-vissza lopkodott soundfont-ot használnak, akár több száz mega méretben (amúgy SBLive! tudott először rendszermemóriába tölteni afaik, nem AWE64), és a végén sokkal rosszabbul szólt mintha használták volna a gyárit.

Attól lesz jó egy patch készlet, hogy minden egyes hangszer hibátlan egységet alkot a többivel. Erre pedig a hobbisták sosem figyeltek, szemben a zenészekkel / gyártókkal. Hallgasd meg a DOOM-ot különböző hangkártyákon. A legkisebb hangminta készlettel a Roland SC-55 rendelkezik (mivel OPL on-the-fly szintézist használ tőle most eltekintünk), mégis annak van a legjobb hangja.

Vannak akik megpróbálták leutánozni az SC-55 hangját saját soundfont készlettel. Egyáltalán nem meggyőző a végeredmény imho. Pedig van aki már majdnem 64MB méretű fájllal próbálkozik, mintha attól szólna jól.

"De biztos van egy maximum, ami a játékokhoz kell."
A játékhoz az kell, az összes a játék által használt hangszer maradéktalanul meglegyen. Ennyi.

"Elképzelhető amúgy, hogy az AWE64 Gold szól úgy a régi Dos-os játékokkal, mint az AWE32/SB32?"
Nem tudom, AWE64 Gold kártyát már Win9x alól használtam.

Egy szó mint száz, egy-két játékot leszámítva tökéletesen fog az alap készlettel szólni az AWE32 / SB32. Én nem erőszakoskodnék különböző patch készletekkel, mert az összhang csak romlani fog.

mod:
Ha van lehetőséged, használj Ensoniq alapú hangkártyát, mint az Sound Blaster 128 például. Ők valóban hangszerekkel foglalkoztak, remek az alap 8MB-os hangkészletük (2-4-8MB méretben volt a driverben). Igaz, ez már PCI-os, és Win9x kell hozzá. De sokan itt Win9x alól játszanak DOS-os játékokkal is.

[ Szerkesztve ]

(#41620) Krissz80 válasza DBob (#41619) üzenetére


Krissz80
senior tag

Köszi neked is!

Úgy néz ki AWE 64 Gold lesz a kiválasztott.
Reméljük nem bánom meg. :)

(#41621) DBob válasza Krissz80 (#41620) üzenetére


DBob
őstag

Még csak most akarod beszerezni, vagy már karnyújtásnyi távolságra van?

(#41622) Yutani válasza DBob (#41619) üzenetére


Yutani
nagyúr

Vagy akár kezdeti Live! kártyákkal is lehet DOS-os játékokban hangot csiholni, nekem az volt anno és nem volt vele gondom. Bár nem emlékszem, hogy SB16-féle OPL midit tudott vagy soundfontos volt a midi.

#tarcsad

(#41623) zoltanz válasza zoltanz (#41606) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Rájöttem az újabb NV drive-ekkel nem megy a 3DMark99Max Win98SE-n. A 40.71-ssel és a Geforce3 -al simán indul. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41624) Krissz80 válasza DBob (#41621) üzenetére


Krissz80
senior tag

Még messze van, de már leütöttem.

Ha türelmesebb vagyok, lehet olcsóbban megúszom.

De mindegy, az SB32-ből túl sok revízió van, most ugyan találtam egy oldalt ahol le van írva melyik verzió miért ajánlott, és az író a non PnP kártyákat preferálja, de szerintem jól esz az az AWE64 Gold. Ebből is van ugyan kettő revízió, de mindegyikben van 4MB, annyi gondolom elég lesz a játékokhoz.

(#41625) Krissz80 válasza Yutani (#41622) üzenetére


Krissz80
senior tag

Amiket olvastam az alapján sem az SB128 sem a Live nem tudja már az AWE-t.
Szóval az AWE64 az utolsó kártya ami támogatja a Dos-os játékokban az AWE MIDI-t.

[ Szerkesztve ]

(#41626) Vladi válasza Sanchez638 (#41592) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jeh, tényleg szép lett. :R
ha nem rozsdás a vas, akkor bármilyen garázsban porosodó jó.

Időt meg lopni kéne, ha lehetne. :DDD

(#41593) Fenyő:

dosbox mitől kompatiblisebb, mint a freedos? Elvielgg átjárás van.

(#41600) Rive:

Nekem jobb. Én 6-ra már otthon vagyok. Aztán 2 db 2 év alatti ugrik rám. Néha szó szerint. :DD

Én azt tapasztalom, hogy ebben az országban valaki vagy belét húzza, vagy lóg. Átmenet nincs. :N

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41627) Vladi válasza Vladi (#41626) üzenetére


Vladi
nagyúr

na mivel ami 2000 után készült, az nem retró nekem, 754-es rendszer összeállításába fogtam. Leváltja a socket a-t.
Jó tudom, nálam ez szentségtörés, de a régi marad, lesz új.

vga már van hozzá, 5450 passzív, meg 9200 valami nvidia. :F
nforce 4-et lehűt passzívan egy ilyen: link.

a 754-re rámagy, ami am2-re? Pl: link.
ventiben mi a jó? vizes, vagy olajos, vagy milyen? :F hogy ne legyen zajos.
Ezekből amúgy a led világítást ki lehet iktatni? Kitöröm a rákba ha lehet, haláom a sok led. :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41628) Sanchez638 válasza Vladi (#41627) üzenetére


Sanchez638
addikt

Fm2 hűtés is kompatibils vele emlékeim szerint.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41629) arn


arn
félisten

a hanging bug, csak az awe64nel nincs, viszont rendes opl3 meg csak az awe32 nehany modelljen van. mar ha ez szamit :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41630) Fenyő válasza Vladi (#41626) üzenetére


Fenyő
őstag

A Dosbox-ot kifejezetten arra tervezték, hogy a régi ms/pc-dos -ra írt játékok fussanak rajta, a Freedost, meg hogy menjen modernebb dolgokkal (hardverek, fájlrendszerek stb.) is, régi progikkal való kompatibilitás nem volt annyira szempont, így jóval kevesebb régi játék megy rajta, mint Dosboxon, amin szinte az összes valaha megjelent Dosos játék elfut.

Krissz80: 4Mb bőven elég Dos-os General Midis sound fonthoz, nagyon áll amit Dbob említett, hogy nem a méretétől lesz jó egy szett, hanem a bele válogatott hangszerek harmóniájától, jelen esetben, hogy egyezzen meg a hivatalos general midiben szereplő hangszerekkel sorrendestül, ellenben nagyon disszonáns dolgok tudnak kijönni belőle.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#41631) DBob válasza Yutani (#41622) üzenetére


DBob
őstag

Emlékeim szerint Windows alól tudtad csak elérni hogy DOS kompatibilis legyen az SBLive!.
Erre külön drivermodul volt neki. Egyébként SB-Linken keresztül kellett volna meghackelni, ám olyan csatlakozó meg nincs az SBLive!-on.

"The terminolog "SB-Link" originated from Creative® to propose a standard which can be a bridge between the mainboard and PCI sound card to deliver Sound Blaster 16 compatibility under DOS real-mode environment.

This technology provides the DMA and IRQ signals present in the ISA bus, but not on the PCI bus. Not having these signals does not effect a PCI sound card to produce the sound capability under Microsoft Windows environment but for people using DOS, there may be a problem. SB-Link is invented exactly for this purpose.

SB-Link utilizes the technology from Intel's newest generation of chipsets in TX, LX and newer core logic chipsets, called "Serialized IRQ" protocols, which has been endorsed by many mainboard manufactures. Through the SB-Link acting as a bridge, sound card users will be able to enjoy stereo sound quality in most of OS environment.
From now on, you can fully enjoy the benefits of using a PCI sound card without loosing the compatibility. A PCI sound card bypasses the 8MHz limitation imposed on the ISA sound card and will effectively use system memory to buffer the media data. It is so far the most efficacious way for an audio enthusiast to put together a home entertainment system."

[ Szerkesztve ]

(#41632) DBob válasza arn (#41629) üzenetére


DBob
őstag

Hanging note bug az összes SB kártyán létezik ilyen-olyan módon, mert egyik sem 100%-ig MPU-401 kompatibilis, még az UART móddal sem.
Nem véletlenül megy ritkaság számba egy valódi MPU-401 vezérlő

(#41633) alvaro válasza DBob (#41631) üzenetére


alvaro
senior tag

Live!-nak volt DOS alatt működő SB emulátora, emlékeim szerint EMM386 kellett hozzá, ami miatt eleve kiesett pár dolog, de a baj az volt igazából, hogy az emuláció olyan, amilyen. Különösen az OPL része, mert az kifejezetten siralmas.

Ugyanez volt egyébként GUS esetében is, az is emulálta az SB-t, több-kevesebb sikerrel, OPL tekintetében leginkább befogott füllel asztal alá menekülős módon.

Nagyon persze nem kell csodálkozni, ezek wavetable alapú kártyák, a működési elvük köszönőviszonyban sincs az OPL FM szintézisével.

Live esetében még az az érdekesség is fennáll, hogy csak régebbi lapokon tűnik működni DOS alatt, nekem a legújabbak, amiben sikerült beröffenteni az emulátorát az egy 754-es és egy 479-es lap volt, újabbakban sose. Jó, ISA slot már ezeken se volt, szóval ennyivel azért így is beljebb voltam...

[ Szerkesztve ]

(#41634) DBob válasza Krissz80 (#41624) üzenetére


DBob
őstag

A PnP verziókkal sincs semmilyen baj. Csak mikor azok megjelentek, még nem nagyon volt hozzá megfelelő támogatás a túloldalt, mint megfelelő BIOS support és / vagy OS, így sokszor a beharangozott "Plug & Play" csúnyán elmaradt.
Egy Pentium és Win95 alól már kényelmesebb a PnP verziókat használni.

(#41635) arn válasza DBob (#41632) üzenetére


arn
félisten

tudtommal csak 4.05nal ujabb es 4.16nal regebbi dspju verzioknal all fenn.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41636) DBob válasza alvaro (#41633) üzenetére


DBob
őstag

Én is emlékszem valami DOS-os toolra, ám a részletekre már nem.
Most mikor ezt a gépet telepítettem a gyári SBLive! CD-ről, nem került fel semmilyen extra DOS-os tool, csak a Windows-os kiegészítő kompatibilitás driver a Windows alól futtatott DOS-os játékok számára.
Viszont furcsa, mert ugyebár a DOS natívan nem éri el a PCI portot hardveresen. Emiatt tűnik rendeltetésszerűnek amit írtál, hogy újabb lapokon nem megy a natív DOS elérés.

GUS-t meg sose használtam "csak úgy" magában amikor már retróztam, csak anno mikor húgomnak volt összerakva egy 386-os lap, akkor is egy régebbi revíziós classic verziót. Pont azért, mert csapnivaló a kártya ha nincs natív támogatás a futtatandó programban. 386-osokban használtam még végső revíziós classic GUS-t, 486-osokban ACE-t, Pentium alatt meg már PnP-t.

(#41637) DBob válasza arn (#41635) üzenetére


DBob
őstag

Vogoons fórumon többször előkerült már ez a téma, és mindig arra a következtetésre jutnak, bárki épp talál egy "EZ MŰKÖDIK!!!!!4444" DSP-t, a végén kiderül, mégsem jó. Az szokott előfordulni, valakinél épp nem jön elő, mert nem játszik olyan játékkal. Ez valamiért játékfüggő is. Én Settlers alatt kaptam hülyét ezektől anno. Aztán lett vateráról egy MPU-IPC-T kártyám, ami minden ilyen gondot megoldott. Sőt, intelligent mód is elérhető lett abban a pillanatban, ha a régebbi játék igényelte.

(#41638) arn válasza DBob (#41637) üzenetére


arn
félisten

persze nemelyik jatekoknal jon elo csak, es nem is csak egyfele bug van.
http://www.vogonswiki.com/index.php/Hanging_note_bug

kivancsi vagyok en is, remelem le tudom majd tesztelni. :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41639) alvaro


alvaro
senior tag

Viszont ha már így szóba kerültek az újabb SB-k és az ő DOS funkcionalitásuk... Az érdekelne nagyon, hogy hogyan lehet SB32-t vagy AWE-t szóra bírni Impulse Tracker vagy Cubic Player alatt, méghozzá nem SB16 módban, hanem az EMU wavetable résszel. Van két SIMM slotos kártyám is ilyen, de az IT nem is tud az EMU részről. Mellesleg a diagnose.exe se látja azt a darabját egyik kártyának se, márpedig ez a negyedik ilyen kártya után kezd minimum gyanús lenni.

A GUS-t elkezdtem büzmölni, de mivel a visszafejtés még nem megy, kicseréltem inkább a foglalatos GF1 chipet egy másik darabra a vitrinből. Az eredmény: semmi se változott, ugyanúgy féloldalasan szólt. Szóval nagy valószínűsággel más a probléma.

Szerencsétlen esetben rám is unt, mert most a 286-ban már nem sikerült belőle egyáltalán semmilyen hangot se kicsiholni. Pedig tudom, hogy lehet, mert van itt egy zöld ( :Y ) GUS klón kártyám, amivel viszont szólt rajta a GLXplay.

De ezek már tényleg nem alkotnak jó párost, alig van program, ami futna 286-on, miközben GUS-on szól.

[ Szerkesztve ]

(#41640) arn


arn
félisten

reszemrol a dos jatek hang az a blaster fmel :) esetleg nemi gus...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41641) MMIX válasza arn (#41640) üzenetére


MMIX
addikt

Nekem meg az OPTi chipes SBPRO. (az is piros, mint a GUS)
Azt hiszem volt rajta Windows Sound System üzemmód is.

Később azért lett egy lapra integrált Creative Vibra 16XV. Jobb mint a korai, sistergős AC97.
Van még egy ISA Creative Vibra 16 is itthon. (CT2810), IDE vezérlős.

[ Szerkesztve ]

(#41642) frescho válasza Fenyő (#41593) üzenetére


frescho
addikt

A DR/Novell-DOS-rol sok mindne mondhato, de hogy nem kompatibilis az nem. A Open DOS a 7-es free erzioja, amit 93 korul hasznaltam. Ha valami harklis, akkor a win 3.11 himem.sys-et kell betolteni es minden menni fog vele.

arn: Mindig van esszeru kompromisszum. En is leptem vissza a szamarletran, hogy tobb idom legyen a csaladra.

Fenyő: En open DOS-ol irtam. Azzal kompatibilis.

https://frescho.hu

(#41643) DBob válasza alvaro (#41639) üzenetére


DBob
őstag

"Az érdekelne nagyon, hogy hogyan lehet SB32-t vagy AWE-t szóra bírni Impulse Tracker vagy Cubic Player alatt, méghozzá nem SB16 módban, hanem az EMU wavetable résszel."

EMU wavetable --> MIDI
Impulse Tracker --> PCM audio

EMU-val sosem fogsz lejátszani MOD/IT/XM/S3M és hasonló tracker formátumokat.
Olyat tudsz (és szerintem ezzel kevered), hogy a hangkártya saját memóriáját felhasználod, és ha jól értem ezt is csak HW-es interpolálásra

"I've been told there is actually a way to upload samples to the AWE32/64's RAM and to interpolate them in hardware too, but it requires forcing a driver to load."

(#41644) arn


arn
félisten

van vkinek egy default win98 msdos.sys, autoexec.bat es config.sys fileja? :) mi volt a tartalmuk? kicsit felulirtam oket.

sikerult megoldani, hogy az elejen menubol tudjam valasztani, hogy xms, ems, vagy win induljon. de jo lenne tudni, hogy mik voltak a default ertekek. neten csak tutorialokat talaltam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41645) arn válasza DBob (#41643) üzenetére


arn
félisten

szerintem ezzel tisztaban van, csak a gushoz hasonloan akarja feltolteni a kartya memjebe a samplekat, hogy ne a gep memoriajat hasznalja, mint sb16nal.

gusnal az interpolalason kivul az is volt az elony, hogy nem a procit terhelte folyamatosan. bar ahogy telt az ido, ennek a jelentosege egyre csokkent, es inkabb hatranyos volt a csatornaszammal csokkeno sample rate. kesobb meg swesen interpolaltak a moduloknal, igy vegeredmenyben a sokcsatornas zeneknel mar szebben is szolt egy blaster. aztan az mp3akkal okafogyotta valt minden ;)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41646) ebegab92


ebegab92
senior tag

Még régebben szereztem ezt a Voodoo 2-est. 12 MB RAM-mal szerelt, hátoldalán VP-510 felirattal. Legutóbb működött még, azóta el volt rakva dobozba. Ez a modell mennyire ritka? Értéke mi lehet mostanság?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#41647) DBob válasza arn (#41645) üzenetére


DBob
őstag

Pontosan.

Emiatt volt kedvelt kártya scene körökben anno, mert HW-ből keverte a csatornákat, csökkentve ezzel a CPU terhelést, és az így felszabaduló ciklusidőt felhasználta a demo. Meg állítólag pofonegyszerű volt hozzá lejátszót írni, de erről nem tudok nyilatkozni. Én speciel nem vagyok oda az interpolálásért, mindig is kikapcsoltam mindenben, cubic playert is beleértve.

Amit még érdemes megemlíteni, megint csak a HW-es keverő miatt, anno sok játék felülírta a szabványos MOD paramétereket és nem tisztán jobb-bal csatornából szólt, hanem a GUS-al elmosta ezeket.
Pinball Fantasies kiváló példa erre.
Amiga szabvány szerint a MOD 4 csatornás, és a pár és páratlan csatornák külön-külön oldalon szólnak fixen. Ez PC-n már nem volt szigorúan kötött, ám erőforrást igényelt ennek a felülbírálása. A One Must Fall esetében valahogy ezt nem hallom ki, gyanítom itt már mixelték SW-ből.

(#41648) DarthSun válasza DBob (#41610) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az AweGold is bővíthető viszonylag olcsó kiegészítővel [link]

Valamint a jó minőségű hangfontokhoz azért kell a megfelelő memória méret, nem véletlenül lehet 28MB- ig bővíteni. A 16MB- os MT32 és a 26MB- os SC-55 fontok azért odavágnak, szebben szólnak mint az alap, mellékelt fontok. Nem is szólva a nagyobbakról melyek már csak Live/Audigy/X-Fi kártyákhoz betölthetők : arachno (150MB), Musyng Kite (1GB), ezek már tarolnak a minőségükkel.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41649) alvaro válasza DBob (#41647) üzenetére


alvaro
senior tag

Nna, pontosan ezt csinálta a GUS, és tényleg nagyon könnyen írtam hozzá kis MOD lejátszót. Na már most, a CP-nek és az IT-nek is van erre drivere. Csak épp működni nem láttam sose.

(#41650) arn válasza DBob (#41647) üzenetére


arn
félisten

A pentiumoktol nem volt mar sok jelentosege a tehermentesitesnek a scenen, viszont hangilag sokaig nyero volt. Foleg, amig mindenfele szirszar samplekat hasznaltak 8 biten meg par khzen. A masik, hogy no gus, no demo :) dosos demoknal epp olyan sztenderd volt, mint amilyen a blaster jatekoknal. Meg akkor sem valtozott, amikor mar franko kis libek voltak mindenfele supporttal.

Epp a sw mix miatt keresek regebbi gust, mert a 3.7tol van swes mixer, csak eppen nem 100% kompatibilis a csak hwmixes verziokkal. Nehany demonal csak az egyik fele szol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.