Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) Krissz80 válasza RollandCG (#41750) üzenetére


Krissz80
senior tag

Én megvenném az egyiket és az árából vehetnél egy SC-55-öt. :-)

(#41752) DBob válasza RollandCG (#41750) üzenetére


DBob
őstag

Nem egy árkategória a kettő.

(#41753) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Irány a BRSZK. :DD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41754) Krissz80 válasza DBob (#41752) üzenetére


Krissz80
senior tag

Én ebayen mindegyiket hasonló áron láttam Japánból.
Melyik mennyit ér?

(#41755) arn


arn
félisten

Bebugattok itt ezekkel a roland cuccokkal :) melyik a standard jatekoknal? Mt32?
Mennyiert lehet kb beszerezni?
Csak kabel kell hozza?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41756) DBob válasza Krissz80 (#41754) üzenetére


DBob
őstag

Az hogy mennyit ér meg neked az eszköz, neked kell eldöntened.

Én maximum 15 kHUF összegért adtam-vettem MT-32-őt. Mivel nem General MIDI kompatibilis, zenészek régen elkezdték kiszórni, mivel a GM-hez képest nem megfelelő módon és sorrendben vannak elhelyezkedve a hangszerek, így mai rendszerben már nem használható, kizárólag önálló eszközként. Csak a gyűjtők illetve retro PC-sek vásárolják, és ahhoz képest elég sok van belőle

SC-55-el viszont alig találkoztam hazai piacon. A pár poszttal lentebb említett zenész illetőtől vásárolt SC-55-öm került távirányítóval, mindennel kompletten 25-35 kHUF-ba (már nem emlékszem pontosan). Azóta is el-elvétve látok csak. De SC-155, SC-55 mkII, SC-88, SC-88Pro is ugyanúgy megteszi, bár másképp szólnak. A WarCraft II CD-Audio például SC-88-ról lett rögzítve, tehát amikor CD-ről hallgatod a WarCraft II zenéjét, 1:1-ben Roland Sound Canvast hallgatsz.
De a lényeg, ezek nem MT-32 árban szoktak elkelni. Nem tudom japán ebay-en mit láttál, drága MT-32-őt vagy olcsó SC-55-öt hogy körülbelül egyeztek az árak.

Kb. 2 éve eladtam az SC-8820 modulomat, majd még egy olyat akarok venni, mert csak hiányzik. De az már USB-s modernebb, mai gépekre rákötve DOSBox alól remek.

Ez a modul szintén LA synthesis-t használ, ám nem kompatibilis 1:1-ben az MT-32-vel. Külön sysex utasításokkal valószínűleg megoldható, ehhez kellő kitartás és tapasztalat kell. Persze, simán elképzelhető, valaki ezt már megcsinálta és csak le kell tölteni, ahogy van MT-32 --> GM sysex megoldás is egy ideje. :K

(#41757) DBob válasza arn (#41755) üzenetére


DBob
őstag

Játékfüggő.
Van amelyik MT-32-őt kezel (régebbiek), van amelyik GM / Sound Canvast (főleg újabbak), van amelyik mind a kettőt. Érdemes ezt végignézni, tele van értékes információkkal.

Ha van MPU-401 kompatibilis kimeneted, akkor elég egy kábel kezdésnek ami MIDI kimenetet varázsol neked.

(#41758) arn válasza DBob (#41756) üzenetére


arn
félisten

Mennyire kompatibilisek (jatekokban) visszafele? Sc55, sc88? Melyikkel lehet a legjobban lefedni a dosos jatekokat? 90-91tol felfele mondjuk.

Sb16ra siman ra lehet oket dugni?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41759) DBob válasza arn (#41758) üzenetére


DBob
őstag

MT-32 és minden amire arra épül nem kompatibilis csak saját magával (kivéve ha több eszköz lett egybe integrálva, mint mondjuk CM-500)

SC-55 és minden ami SoundCanvas már egy kibővített General MIDI alapú eszköz, így csere kompatibilisek egymással. Némileg másképp szólnak viszont, de ez ízlés kérdése. Én az eredeti SC-55-re esküszöm, pedig járt nálam SC-88, SC88Pro, és SC-8820 is. Amelyik szembejön jó áron, meg fog felelni.

SB16-ra kell egy kábel, ami a gameportból csinál gameport + MIDI in-out portokat.
Nekem ilyen kábelem volt. SB16-ban tessék 330-as hexa portra rakni a kimenetet és kb. ennyi.
A hanging note meg vagy előjön, vagy nem :)

(#41760) arn válasza DBob (#41759) üzenetére


arn
félisten

Ez alapjan, akkor sc55 az arany kozeput? Melyik verzioja?
Mi szamit jo arnak?
Mire kell figyelni vetelkor? Van vmi buktatoja a dolognak?
Lattam, hogy van az sc55nek mt32 modja - mennyivel szol maskent?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41761) MasterDeeJay

Egyre inkább tetszenek a mechanikus billentyűzetek. Még réges régen használtam ilyet de nem emlékszem a típusára csak arra hogy nagyon nehéz volt, hangos és vastag fémlemez volt a hátulja. De az rémlik hogy azon éreztem rendesen a gombokat, a maiakal meg valahogy nem bírok. Volt már genius, logitech, microsoft többféle árban-típusban de valahogy nem az igazi. Most egy márkátlanom van, előtte IBM volt de bedöglött, azzal bírok gépelni gyorsan és pontosan de tényleg kellene egy mechanikus.
A kérdés az hogy hol lehet ilyet olcsón venni, nem kell új, valahogy a régi dizájnok jobban bejönnek. pl: IBM Model M13 nekem bejön.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#41762) DBob válasza arn (#41760) üzenetére


DBob
őstag

Nem mondanám hogy az SC-55 az aranyközépút, mindenki döntse el magának, mivel ez szubjektív. Ahogy épp te mondtad, neked a Gravis jobban tetszik MIDI-ben mint az AWE32, mert azt szoktad meg.
Szerintem 30-35 kHUF-nál többet ne fizess semmiképp egy Roland Sound Canvas eszközért. 35 is akkor ha valóban tip-top állapotú, eredeti táppal.

Általános buktatóról nem tudok, érdemes kipróbálni átvétel előtt. Van self-test üzemmód, illetve engedj rá MIDI-t hogy szól-e, működnek-e a MIDI bemenetek, jó-e az audió kimenet, stb.

Nem tudok arról, lenne az SC-55-nek MT32 módja. Az valami sysex-es barkácsolás lesz már megint, amikor MIDI utasítássorozatokkal átvariálsz csatornákat és hangszereket. Biztosra veheted hogy meg se közelíti az eredeti MT-32 hangját, más elvű a kettő. MT-32 esetében több játék is kihasználta azt, feltöltött saját hangokat a modulba például. SC-55 esetében ez nem működik. Vannak játékok amik MT-32-őt intelligent módban használják, SC-55 esetében erre nincs szükség, stb.
Visszafelé nem kompatibilis a Sound Canvas a LA eszközökkel.

(#41763) DBob


DBob
őstag

Tessék lassan elindulni a retro rendezvényekre.
Vagy Fülére, vagy Debrecenbe, vagy a Dürer kertbe :))

(#41764) gerlaip


gerlaip
addikt

Korábban ígértem, hogy teszek fel pár képet az NF7-S köré épített, modern házba öltöztetett konfigról.
Várni akartam a szellőzővel ellátott plexi oldalfal elkészültéig, és a dual channel probléma megoldásáig, de az első az az ünnep utánig húzódik, akkor jön csak meg az alkatrész, illetve a dual channel problémával teljesen elakadtam, majd leírom miért, de addig is itt vannak a képek:

[Oldalnézet]

[Hátulja]

[Eleje]

[CPU közeli]

Ház: Bitfenix Comrade BFC-COM-100-WWWK1-RP

Abit NF7-S 2.0 Zalman zm-nb47j
Amd Athlon XP 3200+ Thernaltake Extreme Volcano 12
Gigabyte Radeon 9800 pro Zalman zm80c-hp
Chieftec gps-350fb-101a
Nec dvd rw nd-3550a

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41765) DarthSun válasza gerlaip (#41764) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Baba gép :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41766) arn válasza DBob (#41762) üzenetére


arn
félisten

https://www.youtube.com/watch?v=YOCHWFdvfnw

itt lattam, de ugy latszik ezek csak hangszerek. ebben az esetben az mt32 talan jobb indulasnak :)

kesobbi jatekok mennyire tamogatjak? mt32bol melyik a jobb verzio?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41767) Krissz80 válasza DBob (#41756) üzenetére


Krissz80
senior tag

Köszi, ez hasznos volt.
Meg a többi témàba vàgó hozzàszólàsod is.

Tudsz esetleg tanàcsot mondani arra vonatkozólag, hogy merre érdemes nézelõdnöm?

(#41768) gerlaip válasza DarthSun (#41765) üzenetére


gerlaip
addikt

Köszi.
Épp a memória beállításokkal mókolok, dual channelben a 3DMark2001 mindig a Lobby teszt környékén fagy ki. De két különböző nforce2es alaplappal (összehasonlításként MSI K7N2), többféle memória modullal, több procival is (két 2800+, két 3200+).

Single channel megy dual, a Lobbynál, vagy nem sokkal utána kifagy. Kicsit már unom. Rohadt unalmas próbálgatni.

lámavakond

(#41769) Fenyő válasza gerlaip (#41768) üzenetére


Fenyő
őstag

Amíg nem raksz bele olyan ramot amit szeret, nem is fog menni (tapasztalat), ha már 3dmark-ban is fagy duálban, akkor single-ben sem lehet vmi kőstabil, ha alaposabban leteszteled ott is hibázni fog. Mondjuk Abit-nál legalább tehetsz rá 2T command rate-es Merlin biost, úgy azért egy fokkal többféle ramot is megeszik, de legjobb ha veszel bele Samsung TCCC/TCCD, Winond vagy Kingston K chipes modulokat azokkal tuti boldogul (utóbbi vaterán is elérhető 1 hó garral 300Ft/db áron, hadrianusakcio eladó), viszont Hynix-et, Kingmax-ot, Geil-t, ill. a mezeibb ramokat felejtsd el, azokat nem fogod 400-on stabilan hajtani NF2-ben.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#41770) gerlaip válasza Fenyő (#41769) üzenetére


gerlaip
addikt

Most vettem két modul Samsung UCCC-t azt találtam olcsón, de azzal is fagy.

lámavakond

(#41771) Vladi válasza gerlaip (#41768) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fura nekem 2 random 256 ossal megy. Arra emlékszem, hogy vagy ment a rám vagy nem. Rakosgatsd egyszer csak elindul. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41772) gerlaip válasza Vladi (#41771) üzenetére


gerlaip
addikt

Fogok vele még szívni egy darabig, úgy érzem. :O

lámavakond

(#41773) Fenyő válasza gerlaip (#41770) üzenetére


Fenyő
őstag

UCCC-vel nem is fog menni 400-on, az sokkal gyengébb széria a TCCC/TCCD-nél.
Vladi: Gondolom nem 400-as fsb-én 400-as ramokkal hajtottad, mert ott jön a elő fenti válogatósság, 333-as FSB-ig nincs ilyen gondja.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#41774) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Win98SE-ben, hogy a bánatba lehet kikapcsolni a vsync-et (Geforce driver 40.71) csak OpenGL-ben engedi? :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41775) gerlaip válasza Fenyő (#41773) üzenetére


gerlaip
addikt

Nem tudom, de a f@xom kezd tele lenni vele. Most már single-ben is fagy ugyanott. Pedig újraraktam a rendszert.

lámavakond

(#41776) Vladi válasza gerlaip (#41775) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó a ram? Öreg hardver az ilyen :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41777) gerlaip válasza Vladi (#41776) üzenetére


gerlaip
addikt

Bármi lehet rossz. Megy a matek, hogy mi az ami bekakált, ha végére értem, majd jelentkezem.

lámavakond

(#41778) Sanchez638 válasza gerlaip (#41775) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem az istenverte bios szorakozot. A lap allandoan kekhalat kapott. Aztan tobbszori cmos clr-el sikerult kikuszobolni, de jumperes megoldasal.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41779) arn válasza gerlaip (#41775) üzenetére


arn
félisten

Nem vagyok lenne egyszerubb egy memteszt?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41780) gerlaip válasza Sanchez638 (#41778) üzenetére


gerlaip
addikt

Nekem is kékhalál van, de csak a 3DMark2001 közben, viszont az Msi K7N2 ugyanazokkal az alkatrészekkel ugyanott hozott hibát, szóval valószínűleg nem a lap a hibás.
A videókártyát cseréltem 9600XT-re, ugyanott jön a fagyás. A ramokat cserélgetve szintén.
Kingston és néhány noname ramom van, ezekkel az újabb gyengébb Samsungokkal kiegészítve, de ugyanott van a problem, 3DMark2001 Lobby teszt és a Nature teszt környékén.

Még egy dolog lehet, hogy az Ati driverben van a hiba.

arn: a memtesztet jó, hogy mondod, kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41781) gerlaip válasza Fenyő (#41769) üzenetére


gerlaip
addikt

Még ezt a Kingstont megpróbálom, Fenyő.

lámavakond

(#41782) Fenyő válasza arn (#41779) üzenetére


Fenyő
őstag

NF2-ben nagyon sok amúgy 400-as ram hibázik 400-on, szóval az inkompatibilitást kihozza sok esetben (mondjuk már memtesttel hibázó gépen amúgy is kár az op-vel foglalkozni, amíg az nem hibamentes, bár én még a goldmemoryt is rá szoktam engedni az mélyebb szinten tesztel, főleg ilyen háklisabb chipset esetében célszerű alaposabban tesztelni (1 napos prime95 blend teszt is szépen kihozza ha nem stabil a ram)), de ettől még a ram lehet jó, csak másik lapban.
NF2-nél 400-as ram/fsb órajelhez egyrészt cpu interface nevű opciót enabled/aggressive/overclocked-re kell állítani (lapfüggő milyen néven nevezik), másrészt kompatibilis ramot kell bele vadászni (a fentebb említett Samsung TCCC/TCCD, Winbond BH5, Kingston K biztos jó, ill. még az Infineon BT5 rémlik, de ebben nem vagyok biztos), egyéb esetben meg kell elégedni alacsonyabb ram órajellel, mondjuk a 3200+ szorzózármentes, szóval járathatja akár 333 fsb/ram órajellel de magasabb szorzóval, amíg nem talál megfelelő ramot hozzá.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#41783) frescho válasza gerlaip (#41780) üzenetére


frescho
addikt

Vagy a 3DMarkban. Lattam en mar bithibasan letoltott telepitot.

https://frescho.hu

(#41784) DBob válasza arn (#41766) üzenetére


DBob
őstag

MT-32 elég későn kopott ki a támogatásból játékok körében. DOOM sajnos épp nem támogatja, olyan 94-95 körül tűnt el végleg a támogatott hangkártyák közül.
Első generációs MT-32 sok szempontból jobb, mert vannak olyan régi Sierra játékok amik csak azon szólnak rendesen. Tessék megnézni a több mint három és fél órás videót amit linkeltem, ott elmagyaráz és megmutogat mindent a srác :)

(#41785) DBob válasza Krissz80 (#41767) üzenetére


DBob
őstag

:R
Ha nem akarsz sürgősen vásárolni (és miért akarnál), akkor ráér nézelődni vaterán és itt-ott. Fel-felbukkannak dolgok. Egész jó áron is. Én anno 3500 Ft körül vásároltam a Roland MPU-IPC-T kártyám, amiért külföldről magát a külső dobozt nem veszed meg...
Ha meg véges időn belül akarsz vásárolni, akkor a már általad is említett japán ebay. Japán termék lévén, sok náluk forog közkézen mai napig.

(#41786) gerlaip válasza Fenyő (#41782) üzenetére


gerlaip
addikt

Sajnos minden esetben fagyott az említett tesztnél, csak akkor nem, amikor a procit is visszavettem, 3200@2500-ra a biosban, és a ram is 266-on járt.

Frescho: igen, ezt is fogom ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41787) Vladi válasza gerlaip (#41780) üzenetére


Vladi
nagyúr

Lobby nem kér valami cpu dolgot? Sse2 pl?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41788) gerlaip válasza Vladi (#41787) üzenetére


gerlaip
addikt

Nem, egyébként nem feltétlenül ott fagy, van amikor a Nature-ig kihúzza, de legjellemzőbben ott.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41789) Vladi válasza gerlaip (#41788) üzenetére


Vladi
nagyúr

Melegedés?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41790) arn válasza Fenyő (#41782) üzenetére


arn
félisten

hajthatja a ramokat olyan idiota timinggal, amit az nem bir... eloszor megneznem alacsonyabb orajelen ugyanazon a timingon, van e valtozas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41791) arn válasza DBob (#41784) üzenetére


arn
félisten

rovidebb nincs? :D harom es fel oras filmnek sem ulok neki... nemhogy vmi tutorialnak. beletekergettem amugy, de a vegen kerestem egy masik videot.

(#41783) frescho: az jol kitesztelt gep lehet :) manapsag nem tul bonyolult dolog a tuningot tesztelni, a 90es evekben a programokat is meg kellett keresni, amire erzekenyebb volt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41792) frescho válasza arn (#41791) üzenetére


frescho
addikt

Tesztrol jut eszembe. Nektek hogy telt a mai nap?

Engem is beszoritott a rossz ido es ma szinte csak gepekkel foglalkoztam:

En most nem tuningot, hanem merevlemezt tesztelek. Egy gep, 6 HDD 12 ora dd vegtelen ciklusban. Remelem egy sem sargul be. 771-et hasznalok, mert a Phenomok valamikor mentek. Most az egyik valami idiota hibaval szorakoztat, de majd bedobok egy masikat melle, hogy lehessen legozni.

Kijott a doom is, ami egesz turhetoen megy a 760-on is, mar azt is kiprobaltam :)

Kozben apa-fiu programkent Win 10-re upgradeltunk, de elotte komplett gep takaritas es kis upgrade volt a program. Mar alig kellett csavarhuzohoz nyulnom, egyre ugyesebb a kolyok.

Raadasul ugyeletes vagyok, igy volt meg par alarm is, persze mindig a legrosszabb pillanatban.

Szoval minden volt, de a P4 teszttel megint nem haladtam... :(

https://frescho.hu

(#41793) gerlaip válasza Vladi (#41789) üzenetére


gerlaip
addikt

Sajnos a 9800pro-nak nincs belső hőmérője, de egyébként rendesen meg van hűtve (8 centis venti maxon), a vga ramokon is van borda.
A proci 55°C fölé nem megy.
A ramokat még nem fogdostam, megnézem majd azokat is.

arn: állítottam a timingot is 3-8-8-8-ra is, és 333Mhz-re is ezzel az időzítéssel ugyanaz a téma.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41794) Ganz-[HUN] válasza Sanchez638 (#40626) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

ILYEN VOLT A SULIBAN! :R :C

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#41795) DarthSun válasza gerlaip (#41793) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Északi híd nem túl meleg ?

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41796) gerlaip válasza DarthSun (#41795) üzenetére


gerlaip
addikt

Terhelés közben 28°C. Hagyom egy kicsit a fenébe, szerzek közben valami jobb ramot.
Majd visszatérek a problémára, pihentetés után könnyebb megoldani. :K

lámavakond

(#41797) Tim82 válasza frescho (#41792) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ma egy Thinkpad R52-ből próbáltam gépet faragni. Az már retró PC-s foglalatosságnak számít? :)

Pár napja vettem Vaterán, hiányzó billentyűkkel, egy ponton megolvadt fedlappal, vinyó/vinyókeret/vinyófedél nélkül, mert ezek mind vannak nekem tartalékban.

Kapott a gyári 1,5 GHz-es Celeron M helyett egy 2,13 GHz-es Pentium M-et, 512 MB helyett 2 GB RAM-ot, CD-ROM helyett DVD írót, a cseréken felül egy régi, lassú és zajos 20 GB-os IBM Travelstar vinyót, meg persze kipucoltam belül, amennyire lehetett.

Sajnos a kijelző eléggé el van öregedve, a hűtés pucolás után is zajos, az akku 0 perces, így macerás lesz BIOS-t flashelni, a jelenlegi BIOS-szal pedig minden boot után rinyál a nem gyári HDD miatt. AntiX valamiért nem akart rendesen települni rá, Ubuntu 14.04 OpenBoxszal viszont igen.

Jelenleg a legnagyobb bottleneck a vinyó, de valószínűleg kap adapterrel egy mSATA SSD-t. Végleges rendszerként valószínűleg CentOS 6-ot kap majd XFCE-vel. Kap majd egy N-es mini PCI wifit, egy IPS panelt bontva valamelyik T4*-modellből, egy Express Card USB 3/eSATA kártyát és egészen jó gép lesz.

Apropó, kíváncsiságból telepítettem rá a Baldur's Gate Enhanced Edition-t, ami el is hasalt játékkezdés után, pedig elvileg azért olyan sokkal nem lehet nagyobb a hardverigénye az eredeti BG-hez képest.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41798) DBob válasza Tim82 (#41797) üzenetére


DBob
őstag

Én imádtam a T42-őm anno. Még a PCI porttal felszerelt dokkolóm is megvolt hozzá :K

(#41799) DarthSun válasza gerlaip (#41796) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az tényleg nem sok. Az NForce 630a- t közvetlen ventivel sem tudom 40 fok alá vinni, bár a gyári 80 foknál kissé jobbnak tűnik.

333- on CL3- al valóban nem szabadna hibáznia, lehet tényleg nem komálja a ramokat. Asszem Ranagol- nak volt valami 500- as ramja, kérdezz rá, hátha még megvan.

Igen, sokszor ha az ember alszik a problémára egyet, jön az ihlet...a megoldás

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41800) FF23 válasza Fenyő (#41773) üzenetére


FF23
senior tag

Asszem a TCCC/TCCD-ből csak 512-es modulok vannak. Nekem van egy pár 2x1GB-os G-Skill 500MHz-es ramom UCCC-vel(F1-4000USU1-1GBHZ) szóval annyira nem gyenge. Akitől vettem, elmondása szerint ment 500 felett is, igaz NF4-ben nem NF2-ben.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.