Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) gerlaip válasza DarthSun (#41799) üzenetére


gerlaip
addikt

A cpu hűtő elég nagy szelet csinál neki szerintem, azért nem melegebb, persze inkább akkor látom, amikor épp nem fut a benchmark. De majd print screenelek egy pontos speedfan diagramot superpi futtatás közben.
Most sajnos mennem kell dolgozni.

Fenyő! A ramot, ami ff23 hozzászólásában szerepel, komálja az NF7?

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41802) Fenyő válasza Tim82 (#41797) üzenetére


Fenyő
őstag

Ilyesmi gépen én nem szenvednék CentOS 6-al, baromi régi, lassú (márcsak a driverek okán is) és eszementül tearingelő xfce van benne, elavult és szegényes csomagválasztékkal, Xubuntu 14.04.3-at (14.04.4-ben az Intel driverek problémásak, de a Mint 17.3 XFCE is ugyanez pepitában csak méginkább kulcsrakész) és Fedora 23 xfce spint (ezzel kicsit több a tennivaló, de ez volt a legfrissebb csomagkészlettel rendelkező és a forcepae paraméterre sincs szükség, mert alapból detektálja) tettem nagyon hasonló gépekre (Pentium M, 855G/915G vga, 1 Gb ram) és teljesen használható sebességgel futott rajtuk, normális (tearingmentes, hardveresen gyorsított) és kényelmes ablakkezelés mellett, Openbox, Lxde, icewm és társaira csak nagyon kevés ram (512mb vagy kevesebb), nem igazán támogatott/hardveres kompozitálásra képtelen vga (Via S3, Sis, PowerVr stb) és/vagy Tua P3-nál gyengébb proci esetében esne a választásom.
Amúgy drótozással ezek az M-es procik simán 533-as fsb-vel járathatóak és akkor nem ilyen ritka példányokra vadászni.

gerlaip: Habár ezek már válogatott UCCC chipek, én nem reszkíroznám meg, ha már mezeiek is ilyen gyatrán mennek benne, nem valószínű, hogy NF2-ben 400-on járathatóak lennének, válogatott Hynix D43-as Intel chipset mellett 500-at futó ramok is max csak 333-at tudtak NF2-ben.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#41803) Tim82 válasza Fenyő (#41802) üzenetére


Tim82
nagyúr

A PAE problémája itt most legfeljebb akadémikus kérdés, mert csak az első generációs, 400 MHz FSB-s Pentium M-ek nem ismerik, a második generációs, 533 MHz FSB-sek igen. (Ez a gép második generációs CPU-t fogad, ilyen is van benne már.)

A CentOS-t ismerem, igaz, a 7-et, de használom viszonylag rendszeresen egy sokkal újabb Thinkpad-en (X201, első generációs i5-tel). Az Ubuntu/Mint vonal nekem nem túl szimpatikus, Ubuntu 14.04 LTS Openboxszal nem tudja pl. élből lekezelni a hardveres hangerőgombokat, nincs OSD stb., de most ez volt kéznél, mert az AntiX nem volt hajlandó elindulni a gépen (ha feltelepült, akkor első boot-nál nem fogadta el az általam megadott jelszót meg ilyen "apró" hibák). Fedora nem okozna gondot, de annyira nem tetszik egy-egy verzió idejének támogatása. Szívem szerint egyébként CentOS 7 32 bitet tennék rá, de nem tudom, mennyire van már mögé támogatás.

DBob: nekem is volt olyan dokkolóm T41p-vel, sőt, T60-hoz Advanced Dock is, amelyikben asztali PCI-e kártyákat is lehetett használni. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41804) #68216320


#68216320
törölt tag

Van egy 486 CPU-m, amire gyarilag borda van ragasztva valami brutális ragasztóval. Ebből a képből meg lehet álapítani, hogy milyen típus? Szeretném az alaplapot jumperelni, de enélkül esélytelen.

(#41805) DBob válasza #68216320 (#41804) üzenetére


DBob
őstag

Nem gyári borda van rajta? Több ilyen megoldás volt anno, és a bordán vannak feltüntetve az infók.
Emlékszem zöld bordájú Cyrix processzora, hatalmas fekete bordás Socket 4 Pentiumra (itt oldalt volt a felirat), még valami kék integrált bordás CPU-t is láttam anno.

(#41806) frescho válasza DBob (#41805) üzenetére


frescho
addikt

kek nekem a Cyrix fele 5x86 volt IBM kivitelben.

https://frescho.hu

(#41807) DBob válasza frescho (#41806) üzenetére


DBob
őstag

Lehet akkor te postoltál róla képet, onnan emlékszem rá. Személyesen nem fogtam a kezembe kék integrált bordás CPU-t, erre emlékeznék :)

@PeachMan
Még emlékszem olyanra is, most jutott eszembe, bordával és ventilátorral egybe integrált Socket 7 Pentium MMX processzor. Le kellett venni a ventilátort hogy lásd, pontosan milyen CPU van a kezedbe. Alatta a bordára volt rászitázva.

(#41808) MasterDeeJay válasza Tim82 (#41797) üzenetére

Nem gyenge ám az. Ssdvel 2gb rammal win7 hasít rajta. A gyenge pont az az inteles grafikai kék halál gyorsító.
Én korábban sok ilyen pentium m-es gépet adtam el. Párat moddoltam is.(400-as fsb ről 533-ra a 855 chipsetet.)[link]
Igaz egy T41-est kinyírtam de egy D600-as mai napig megy 533-as M-el. Most gondolkozom a nagygépemen az órajelgeneátort piszkálva nagyobb fsbre.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#41809) Fenyő válasza Tim82 (#41803) üzenetére


Fenyő
őstag

Ubuntu 14.04.x sem mindegy melyik verziót teszed fel, újabbak nyilván több mindent támogatnak (bár 14.04.4-esnek pont Intel karikkal gondja van, de ez bármelyik 4.0-4.2 kernelt használó disztróról kb elmondható, amúgy meg már megjelent a 16.04 is), Fedora támogatási ideje nekem sem tetszik, de teljesen problémamentesen lehet verziót ápgrédelni vele (21->22->23 esetében hibamentesen és gördülékenyen lefutott nálam), CenOS 7 32bites verziója meg nem hivatalos meg 3rd party tárolók sincsenek is hozzá, úgy meg desktop használatra nem sokat ér, ahogy ma már a CentOS 6 sem, szervernek viszont tökéletes.
antiX nem rossz, de szintén eléggé tearingel, amit nem lehet kiküszöbölni rajta, csak a fentebb említett (cpu/ram/vga) esetekben szoktam választani amúgy, de egy ilyen vas már kényelmesen elvisz egy xfce-t normális ablakkezeléssel kellően modern disztróval, aminek jelen esetben leginkább az Ubuntu és Fedora, esetleg az Arch vonal felel meg.
MasterDeeJay: Win 7-et ilyen gépre én nem tennék, elég szenvedős lesz rajta, modern Linux lájtos (pl Xfce) ablakkezelővel és hardveresen támogatott kompozitálással (még az ilyen öreg és gyengusz karikból is elég sokat kihoz ha csak 2D-ről van szó, míg a Win7 Aero nélkül szintén tearingel és a procit eszi csak, amit amúgy is sokkal jobban fogyaszt egy lájtos Linuxhoz képest, és akkor vírusirtóról WU-ről nem is beszéltünk ami szintén nagy procifogyasztó) nagyságrendekkel élhetőbb választás rá.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#41810) ebegab92 válasza #68216320 (#41804) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ez nem lehet, hogy Engineering Sample (ES alapján)? Azon nem lesz feltüntetve a típusa, abból kiindulva, hogy az újabb procikon is max.csak egy számsor van.

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#41811) Tim82 válasza MasterDeeJay (#41808) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem gyenge ám az. Ssdvel 2gb rammal win7 hasít rajta. A gyenge pont az az inteles grafikai kék halál gyorsító.

Igen, GMA 900 van benne, amire XP-s driver van (amit ugyan nehezen, de fel lehetne küzdeni Win 7-re, de nem szántam Windowst az R52-re). Közben utánaolvasva, a BG:EE-nek is kevés, azért hasalt el a játék (mert OpenGL 1.4-et támogat, a BG:EE-nek meg OpenGL 2.0 támogatás kell). Sebaj, megvannak gog.com-ról vagy eredeti lemezen az eredeti kiadások is kedvenc Infinity Engine-os RPG-imből. :)

Én korábban sok ilyen pentium m-es gépet adtam el. Párat moddoltam is.(400-as fsb ről 533-ra a 855 chipsetet.)

Valami rémlik, igen. :)

*
Fenyő:

(21->22->23 esetében hibamentesen és gördülékenyen lefutott nálam)

Köszönöm, ezt nagyon jó tudni, ez volt az a pont Fedora esetén, amitől tartottam, hogy problémás lenne. :R

CenOS 7 32bites verziója meg nem hivatalos meg 3rd party tárolók sincsenek is hozzá, úgy meg desktop használatra nem sokat ér, ahogy ma már a CentOS 6 sem, szervernek viszont tökéletes.

Nincsen sok mindenre igényem - abszolút fun project ez az R52 -, de tudtommal a CentOS 7 32 bit is teljesen hivatalos, egyszerűen pár hónapja még nem volt hozzá epel tároló és ez azért eléggé korlátozza a használhatóságát. Az annyira nem izgat, ha régiek a driverek, mindaddig, amíg ez biztonsági problémát nem jelent és használhatóak. Viszont Wine kell, pont a régi játékok miatt. Ez CentOS 6-ra biztosan van, 7-re jelenleg nem tudom, mi a helyzet.

AntiX és Ubuntu jelen esetben tényleg csak próba erejéig került telepítésre (valamivel tesztelnem kellett a gépet, Ubuntuval sikerült is).

Az egyik ok, ami miatt megvettem az R52-t, a Firewire csatlakozó volt - kellemes meglepetés volt, hogy Texas Instruments FW vezérlő van benne (lspci szerint), nem pedig Ricoh, ami valamivel problémásabb. Egyre lejjebb mennek a régi Firewire-os külső hangkártyák árai, amikre Windows (és OS X) alatt már nincs támogatás, Linux viszont csuklóból kezeli őket, úgyhogy egy ilyen adapterrel simán tudnám ezeket használni ezzel a géppel.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41812) MasterDeeJay válasza Fenyő (#41809) üzenetére

Dehogy szenvedős, D410-et használtam és igencsak jó volt. Inteles driver volt hozzá, nem volt lassú 2dben. (Win 7 x86) Pentium m 770 az kb egymagos jobb A64 szint vagy nagyobb P4, kicsi core2 cerka szint. Youtube 480p kb jó de 360-ban mindíg sima. Vírusírtót nem használok, update-t meg tiltom, csak ami kell. Kisebb m-esek azért tényleg lehet kevesek.
Xfce az oké, de kis reszeléssel win7 használható. Sőt ha lenne driver akkor 10-et is raknék rá.
Jójó sok ablakkal tényleg lehet lassú.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#41813) DBob


DBob
őstag

Én kénytelen vagyok LXDE-t futtatni Debian Wheezy alatt, ha említésre méltó teljesítményt akarok kicsalni a GMA950-el (ám 400-ról 166 MHz-re butított) szerelt D945GSEJT lapommal.
Nem tetszik, de amíg nincs meg az új gép, elő kellett venni ezt az ősöreg gépet desktopnak :K

(#41814) #68216320 válasza DBob (#41805) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem tudom, hogy ez gyari vagy nem, de ezen semmi felirat nincs sajnos.

(#41815) Ranagol_5 válasza Fenyő (#41802) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nekem a Kingmax hardcore 500-as ramok simán mentek 440Mhz-en NF7 V2.0-ban merlin bios-szal egy Athlon-M 2800+-al.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#41816) DBob válasza #68216320 (#41814) üzenetére


DBob
őstag

Na igen, pont ilyen bordával volt szerelve az én 66 MHz-es Pentium-om. Emiatt volt oldalt a felirat rajta, mert felül nem fért el a bordán.

Én azt tenném a helyedben, a létező legkisebb frekvenciára jumperelném be az alaplapot, és utána régi programmal kiolvasnám mi a CPU pontos típusa, az órajelet fogja hibásan felmutatni csak. Régi Aida tökéletes erre. CPUID már létezett ekkor is a processzorokban. Az órajel még akkor is kérdéses, de már jobban le tudod szűkíteni a kört. DX2 vagy DX4 lesz valószínűleg, ezekre már kellett ilyen jellegű hűtés. Ha Intel és DX4, akkor 3x33 MHz, ha DX2 akkor megnézed a 2x40 vagy 2x33 MHz frekvenciát. Kezd az elsővel és valami stresstest jellegű dolgot futtass rajta, stabilitásteszt miatt. Ha megy tartósan azon az órajelen, akkor bár lehet hogy 66 MHz-es, hagyhatod nyugodtan 80 MHz-en is.

mod: 486-os BIOS-oknál volt olyan is, már postscreenen kiírta a CPU vélt típusát. Ha meg DX4-es 486os, akkor feszültséggel is kell variálni, ne feledd. Ha 5V-on nem ad képet a gép és nem sípol, akkor instant kikapcs és máris eldőlt megint csak hogy DX4-es Intel.

[ Szerkesztve ]

(#41817) DBob


DBob
őstag

Tegnapi program képekkel illusztrált beszámolója jelentem, elkészült. :)

(#41818) DarthSun válasza DBob (#41817) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó cikk ! Újságíró is vagy ?

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41819) zoltanz válasza DBob (#41817) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A Quake 1-2 nekem mai napig is nagy kedvencem.
Most az Unreal-t ('1998) nyomom küldetés módban.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41820) DarthSun válasza zoltanz (#41819) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az jó kis ünnepi elfoglaltság :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41821) DBob válasza DarthSun (#41818) üzenetére


DBob
őstag

:R

Nem vagyok újságíró, szó sincs ilyesmiről.
Éjjel 1:00-ig írtam a poszt többségét, ma reggel meg átolvastam, kiszedtem a szóismétléseket, átfogalmaztam mondatokat ha szükségét éreztem, stb.

(#41822) DBob válasza zoltanz (#41819) üzenetére


DBob
őstag

Nekem a Quake első része nem jött be annyira. Mindig is túlságosan "barnának" találtam, olyan semmilyen. Hiányzik a zene is nekem, mert a hangulathoz az sokat hozzáad.

A Quake II nekem jobban bejött összességében. Mind a multi-, mind a single player opciók. A story felejthető, zene ugyanúgy nincs alatta amire emlékezni lehetne, összességében mégis szebb emlékeim vannak a Quake II kapcsán.

Unreal-t viszont nem voltam képes végigvinni single-ben. Nem vitt rá a lélek, pedig remek játék, sokan odavoltak érte, technikailag is kifogástalan volt korában. Se akkor nem vittem végig amikor megjelent, se sok évvel később a retro P2 gépen. :F

(#41823) quailstorm válasza DBob (#41822) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az ízlés részébe nem kötnék bele de nincs zene? wattafack?
milyen pistikewarez-editiont használtál?
[link]
[link]
[link]

ALAPMŰ

Olyan adrenalinpumpa volt a Q1 ezzel a zenével hogy hihetetlen.

(#41824) Sanchez638


Sanchez638
addikt

[link]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41825) DBob válasza quailstorm (#41823) üzenetére


DBob
őstag

Volt pistikewarez edition is (vetkőzős pókerrel a nememlékszemmármilyennevű mappában ahol a nagyméretű fájlokat tárolja a játék), volt CD-s verzió is, végül pedig volt bin/cue imagelt verzió is, hogy le legyen archiválva a zene is DOSBox alá.

Úgy tűnik akkor eltérő véleményünk van a zenék terén, mert számomra a Quake zenéje kakofónia keverve háttérzajokkal. Megnyitottam a linket, beletekertem random, és sikerült ide kilyukadnom. Nekem nem ez az igényem egy pörgős FPS alá :N

(#41826) DarthSun válasza Ranagol_5 (#41815) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tényleg jók ezek a ramok 444Mhz/CL2.5- ön stabilak P4 lapban, folyamatosan futtatom a stabilitásteszteket, asszem mostmár nyugodtan beépíthetem a lapot.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41827) quailstorm válasza DBob (#41825) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az ambient rész, de jól van te dolgod
azért a jelentős többségnek tetszett és akkoriban egy NIN-es szerződéssel ez baromi jó ötlet volt

érdekel, hogy akkor neked mi a jó zene FPS alá?

[ Szerkesztve ]

(#41828) DBob válasza Sanchez638 (#41824) üzenetére


DBob
őstag

Ha legközelebb lesz szervezve LAN-party is - mondjuk "ottalvós" - akkor jövőre inkább lelátogatok én is.
Elég lett egy darabig a PixelCon jellegű rendezvényekből.

(#41829) DBob válasza quailstorm (#41827) üzenetére


DBob
őstag

Kellemes emlékeket idéz fel bennem az UT meg a Hitman zenéje. Igaz, Hitman - Codename 47 nem FPS, de ettől az "apró" részlettől eltekintve nagy a hasonlóság. DOOM zene, Duke3D zene, Wolf3D zene, Descent, Heretic és kb. minden amit még fel tudok idézni.

Amit nem, az nem maradt meg --> számomra nem nyújtott pluszt. Quake III zenéje sincs meg, pedig tudom hogy körülbelül 5-7 track amik szóltak el-elvétve akkoriban.
Nem tudom mennyire ambient részt hallgatok, most már a 28. percnél járok, még mindig hasonló ambient szól. Ez remek lehet egy RPG alá, kicsit több fűszerezéssel a Fallout 1-2 zenéje is hasonló. De FPS alá... :(

(#41830) DarthSun válasza Sanchez638 (#41824) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kár hogy nem tudtam lemenni, tegnap későn értem haza, Pestre kellett mennem fontos ügyben.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41831) quailstorm válasza DBob (#41829) üzenetére


quailstorm
nagyúr

én alapvetően a zene nélküli FPS híve vagyok, Half-Lifeos jelleggel fontos résznél bekapcsolva
Quake alatt nekem fokozta a hangulatot, élesítette az érzékeket, a főcímzene meg megmaradt. DOOM, Duke az nagyon ott van albumként is nekem, de már-már sok mert elvonja a figyelmem.
Wolf3D viszont elég szimpla és repetitív a hardveres korlát miatt, ennyi erővel az még a Quake-kel szemben is alulmarad.

Unreal-t nem voltam képes végigvinni még. Megvettem, nem köt le. Sőt kínzás volt. UT kimaradt, Hitman zenéje meg nem ugrik be.

Viszont azon az állításodon enyhén kiakadtam hogy a Quake 1-2nek nincs zenéje :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41832) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mondjuk én elfogult vagyok, mert NIN (és Front 242, industrial) rajongó voltam már a Quake előtt is.
Zenei világról, ízlésről felesleges vitázni, egyetértek.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41833) gerlaip válasza Fenyő (#41802) üzenetére


gerlaip
addikt

Meguntam egy kicsit az nforce-ot, inkább elkezdtem összetákolni a 2 éve kikapcsolt 965-ös konfigomat. Zalman, E8200@4Ghz, XFX 8800GTS, nemsokára képekkel is jövök.

Azért ha valakinek van elfekvőben olyan ramja, amit megesz az nf7 dualban 400-on, és nincs rá szüksége, vevő vagyok rá. :K

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41834) gerlaip válasza Sanchez638 (#41824) üzenetére


gerlaip
addikt

:R BRSZK 2 :R
Legközelebb esküszöm szabaddá teszem magam!

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41835) Sanchez638 válasza gerlaip (#41833) üzenetére


Sanchez638
addikt

Geil? Tudok szabaddá tenni. És emlékeim szerint az Epox 8RDA -ba mentek rendesen..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41836) Ádyka válasza gerlaip (#41833) üzenetére


Ádyka
őstag

Ez annyira különleges, ha NF7-ben mennek a ramok 400-on dualban? Ha egyformák és 400-asok, akkor miért ne mennének? Vagy csak nálam ment / megy mind?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#41837) gerlaip válasza Ádyka (#41836) üzenetére


gerlaip
addikt

Az a helyzet, hogy korábban nekem is mentek egy másik NF7-S ben, az 1.2-es volt, de tönkrement a lap, és ebben a v2.0-ban nem akarnak.

De vettem vele egyszerre egy Msi K7N2-t, abban sem mennek.

XP-t telepítettem rá, nf7 telepítő cd-vel is, és netről letöltött nforce driver telepítővel is.
Van csere proci, azzal is szarozik.
3 féle egyforma ramom van, azokkal is.
9800pro és 9600XT kártyákkal ugyanúgy.
8.3 és 9.3-as catalysttal is.

Most már azt találtam ki, hogy teszek rá Millenium Edition-t :DDD :DD :B

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41838) DarthSun válasza gerlaip (#41837) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Me- t csak akkor ha 512MB vagy kevesebb ram van benne !

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41839) frescho válasza Sanchez638 (#41824) üzenetére


frescho
addikt

Mi is ott voltunk kb. ket ora hosszat.

https://frescho.hu

(#41840) Sanchez638 válasza frescho (#41839) üzenetére


Sanchez638
addikt

Mi szombaton mentünk kb 1ra fele ott voltunk, ti mikor?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41841) frescho válasza Sanchez638 (#41840) üzenetére


frescho
addikt

Ma voltunk 12-re ertunk oda. 4-re haza, szoval tobbet is voltunk, mint 2 ora. Jatszottunk kicsit, dumaltunk, Bacsis tarlavezetett... Jo volt a hangulat, nem volt tul nagy tomeg, de nem is voltunk kevesen. Olyan pont jora sikeredett.

Mondjuk kivancsi lennek, hogy a pakolassal mikorra vegeztek, mert annyi gepet visszacipelni nem lehet ot perc...

https://frescho.hu

(#41842) gerlaip válasza DarthSun (#41838) üzenetére


gerlaip
addikt

OKé, tényleg, jó hogy felhívtad a figyelmemet. Van két 256MB-os Kingstonom, majd azokkal próbálom.

lámavakond

(#41843) Sanchez638 válasza frescho (#41841) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hát ha egyedül mentem volna, akkor én is maradtam volna többet is. De asszonnyal nehéz az élet ilyen téren.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41844) frescho válasza Sanchez638 (#41843) üzenetére


frescho
addikt

Nem egyedul mentem. Asszony kicsit tolta az aget, DOOM-ot, meg mahjongozott. A kolyok meg dnya-quake-miegymas vonalon mozgott. Itthon kapjak a kikepzest, mar gond nelkul veszik, ha ujabb gep teszi be a labat, vagy el kell menni a postara egy kartyaert.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#41845) #68216320 válasza DBob (#41816) üzenetére


#68216320
törölt tag

A probléma az, hogy az alaplapomon nincs feltüntetve, hogy hol kell a feszt, órajelet, típust, stb. jumperelni. A manualban csak ott egy cpu típus és kép a jumperek állásáról. Teljesen már az intel, mint a cyrix vagy az amd.

manual

Van egy Cyrix dx2 v66 / 3.45V cpum, de ennek sem sikerült úgy beállítanom a lapot, hogy elinduljon. Ezt a cpu+fesz kombinációt nem említi a leírás.

(#41846) #68216320 válasza #68216320 (#41845) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben észrevettem, hogy a kifolyt akku (már eltávolítva) jó nagy részen megmarta az alaplapot. Lehet ezért nem tudom indítani.

(#41847) gerlaip


gerlaip
addikt

Figyelem, hardverotika! :DDD

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41848) FF23 válasza gerlaip (#41847) üzenetére


FF23
senior tag

Szép! Ilyen volt az első C2D lapom. Nehéz elhinni, hogy már 10 éves cucc. Miért a B slotokban vannak a memóriák?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#41849) alvaro


alvaro
senior tag

Így a topik és a hardverkiállítás után nagy kedvem lett egy kicsit Dune2-zni, főleg eredeti zenével. Az ugye egészen régi gépeken elfut, emlékszem anno 286-386-osokon toltuk. Erre most rá kellett jönnöm, hogy nincs hozzá COM portos egerem, PS/2 portot meg legkorábban az 5ALI61-en találtam. Basszus, akkora joker az a noname kis lap, jó, hogy van. Így arra törekedtem, hogy legalább fogyasztásban megközelítsem az igazi retrót (sok rammal, CT2290-nel, 1 megás ISA Tridenttel, 200 megás WD vinyóval, FPU-val 20-22 wattot nyomott a 286 meg a 386SX).

Fogtam a legkisebb PCI S3 VGA-t (dűnének bőven sok az is), hang és vinyó maradt ugyanaz.

2.0V-on alulfeszelt K6-2-vel 150MHz-en (2.5 a legkisebb szorzója) 28.5 wattot sikerült megcsípni.
K6-III+ ugyanezen a feszültségen és órajelen: 27.5

Végül egy 120MHz-re belőtt Tillamook Pentium MMX lett a befutó (ennek van 2-es szorzója is), 26 wattot mértem. Ez a venti lehúzásával lement 25-re, de egy Titan D5TB bordával nincs is rá semmi szükség, passzívan is csak langyos. Ez már majdnem eléri a kívánt szintet (kár, hogy 2V a legkisebb fesz a lapon, szerintem simán menne ez 1.6-on is), mértem már többet 486-tal :))

Azt mondanom se kell, milyen jó rajta OPL3-at hallgatni :)

C2D "retró" - a mai napig a 9 éves Gigabyte 965P a fő gépem alaplapja, most egy 3.8GHz-en járó E8500-zal.

[ Szerkesztve ]

(#41850) arn válasza alvaro (#41849) üzenetére


arn
félisten

A dune2 uber nagy kiralysag volt a maga koraban. Hihetetlen, hogy mennyire jol lefektettek az akciostrategiak alapszabalyait. A zene es a hangok is kiemelkedo abban az idoben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.