Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) Sanchez638 válasza DarthSun (#41500) üzenetére


Sanchez638
addikt

IC7-es van itthon. És szeretném azt megtartani. Asus-t itt nem szeretem.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41502) DarthSun válasza Sanchez638 (#41501) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mivel általánosan elfogadott hogy sok példány kihullik déli híddal, tedd el tartalékba ha van helyed, az IC7- ről sem tudni meddig fog üzemelni :U

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41503) Sanchez638 válasza DarthSun (#41502) üzenetére


Sanchez638
addikt

igen, ic7ből 4db volt. Mindegyik más kivitelbe. De csak 1 maradt..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41504) DBob válasza DarthSun (#41502) üzenetére


DBob
őstag

És mi miatt múltak ki a déli hídak? Túlmelegedés? Hősokk? Hibás konstrukció?

(#41505) DarthSun válasza DBob (#41504) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt nemtom. Itt a totyikban írták hogy általános probléma, csoda hogy az enyém még eddig is működött. Hősokk nem valószínű mert ezeken a déli híd ( mikor hibátlanul üzemel ) kézmeleg, a hiba után lett csak tűzforró, gondolom zárlat, viszont sok amper nem folyik a zárlatoson sem mert az FSP nem old le, hibás Phenom procira simán lekapcsolt néhány mp után.Esetleg konstrukció, kommersz lapka, talán :U

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41506) snandi


snandi
csendes tag

Kérdés

Ti mit mivel párosítanátok(vga-ebből nincs normális, milyet keressek, hangkártya, ram van bőven).
386 dx40+cooproci
TX10TVGA MII 300 GP 2,9v
P166MMX integrált Trio64V+, 2 USB port
5ALI61 AMD k6-2 400 2,9v
Intel P100 Intel 824301 lap
Ali lap 486 DX2 66-el
Amd K5-100 Vx pro chipes alaplap

hangkártya:
ISA: Creative CT2290,CT4170,CT2900,Asus iA16C,és ADDnics, Terratec és valami CRYSTAL chip-es.
PCI: Creative 4810
vga:
ISA: Trident TVGA8900C, TVGA9000i, Realtek
PCI: TSENG ET4W32PCI-4, S3 tri-ok

Tudom Google a haverom, de hátha van valakinek személyes tapasztalata, esetleg vmi. proci húzható-e.
P2-ig szeretném először összetenni a gépeket, utána a többit.
Előre is köszi ha valaki segít

(#41507) DarthSun válasza snandi (#41506) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

386 dx40+cooproci *** Trident TVGA8900C, Creative CT2290
TX10TVGA MII 300 GP 2,9v *** CT2900, S3Trio + Voodoo vagy TSENG ET4W32PCI-4
P166MMX integrált Trio64V+, 2 USB port *** CT2900 + Voodoo
5ALI61 AMD k6-2 400 2,9v *** CT4170 + Voodoo3 vagy GeFoce2MX, TNT, S3+Voodoo vagy TSENG ET4W32PCI-4
Intel P100 Intel 824301 lap *** CT2900, S3Trio + Voodoo
Ali lap 486 DX2 66-el *** CT2900, S3Trio
Amd K5-100 Vx pro chipes alaplap *** CT2900, S3Trio + Voodoo

Szerintem így. Hangkártyából a Cristal chip- es még jó szokott szólni de a DOS kompatibilitását nem ismerem - az Asus iA16C,és ADDnics- nek sem.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41508) DBob


DBob
őstag

Eladom ezt is: Pentium II.
Hátha valakit érdekli :))

[ Szerkesztve ]

(#41509) Sanchez638 válasza DBob (#41508) üzenetére


Sanchez638
addikt

Jó kis táp, nekem vagy 3db van itt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41510) snandi


snandi
csendes tag

köszi a tippeket
megpróbáltam összerakni őket, mennek, Voodoo1-2-t keresek, TNT2, Geforce2 van egy halom csak AGP-s, SL2RY mmx procit találtam még ,alaplappal,
alaplap csak 66MHZ-t ír így a 300 MHZ-t buktam szerintem húzásnál, P2, P3, P4, Athlon XP-k összerakásban kérnék segítséget majd..
konkrét alaplap, proci, ram, vga, írok, szeretném mindenből a maxot kihozni, de csak a meglévő cuccokból.

(#41511) DBob válasza Sanchez638 (#41509) üzenetére


DBob
őstag

Valóban jó táp, sok gépben szolgált, hiba és zaj nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#41512) gerlaip válasza DBob (#41511) üzenetére


gerlaip
addikt

Jó ez a 366-os cerka is. Én valami ilyesmit, talán az 333-as volt, hajtottam 500-on is tesztek erejéig, ezek még bírják a nyüstölést.

Nálam is ilyen 350-es Chieftec táp hajtja most a 3200+ 9800pro kettőst. Szerintem elég ezekhez is.
(inkább, mint valami noname könnyűsúlyú 400-as)

Egy kép a delikvensről. Az ide-oda hajló retró házból egy vadonatúj, Bitfenixbe költöztettem.

Később, ha összeállt a konfig rendesen, csinálok egy részletesebb bemutatást. (Ha érdekel titeket, ha nem... :DDD )

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41513) DarthSun válasza gerlaip (#41512) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Engem biztos érdekel :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41514) Sanchez638 válasza gerlaip (#41512) üzenetére


Sanchez638
addikt

Okés, hogy régi gép modern ház, de nekem nem lenne szívem belerakni egy ilyen házba egy ilyesmi konfigot. :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41515) DrojDtroll válasza Sanchez638 (#41514) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nekem se. De nekem eddig fordítva volt. Egy kb 12 éves házban volt a rendes konfigom. :D

(#41516) gerlaip válasza Sanchez638 (#41514) üzenetére


gerlaip
addikt

Ja lehet, hogy hülyeség, de jól néz ki.
Egy darabig vadászgattam régi házakat, de meguntam, nem szeretem a leharcolt széthulló vackokat.
Az alaplap és sok alkatrész újszerű, legyen szép házban. Majd rakok fel képeket.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41517) DarthSun válasza Sanchez638 (#41514) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó az úgy ha van rá kerete. Mondjuk nekem is csak a Phenom-II- őm van márkás házban, ezenkívül még egy dedikált házam van, a többi meg 500Ft- os retro-noname, amíg ennyiért kapom a házakat, ilyenek lesznek, célnak megfelel mindegyik.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41518) Sanchez638 válasza DarthSun (#41517) üzenetére


Sanchez638
addikt

gerlaip , DarthSun: Igaz én nekem nem lényeg a csili vili, de pl a 12cm venti hely alap legyen. És oldalról is tudjam hűteni.. Nagy gépre egy régebbi házam van: chieftec sh-01b bb

Ebbe szinte bármi bele megy, eAtx/szerintem a leghosszabb szabvány vga is, és sok hdd/5.25-re cuccok.

Jó egy házat szeretnék beszerezni.. És ebbe egy brutál régebbi konfigot rakni.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41519) DarthSun válasza Sanchez638 (#41518) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én szeretem a szolid és a rokokó stílust is :DDD , az AeroCool házam mint a karácsonyfa + hozzá világító bill is, a CoolerMaster meg szolid kinézetű.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41520) DrojDtroll válasza Sanchez638 (#41518) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem az a ház ami a képen van ocsmány. Én az egyszerűség híve vagyok.

(#41521) gerlaip


gerlaip
addikt

Hozzáteszem, hogy ez legalább a harmadik Abit NF7-S amim van, ez végre egy megkímélt 2.0-ás.
A legutóbbi a számítógépház hajlása miatt pusztult meg, mikor oldalra döltöttem.
Ráadásul ezt az alaplapot én magam raktam össze egy barátomnak 11-2 éve, aki most a konfigot megkímélt állapotban visszaadta nekem ingyen - szóval igyekszem megbecsülni.

sanchezsa:
Nem semmi űrhajó ház, nekem azért ennél szerényebb volt, egy CM Stacker 830-as. Asus P5B Deluxe és 8800GTS elveszett benne, és hangos volt, ráadásul porosodott is, hiába voltak benne filterek.
A műanyagjai meg törtek, a lemezek elhajlottak, dögnehéz volt és vacak. Mondjuk talán szépnek lehet mondani.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41522) frescho válasza DarthSun (#41519) üzenetére


frescho
addikt

En a letisztultabb dolgokat szeretem. Mondjuk az P180 mini-re minden mondhato, csak az nem, hogy lenne rajta diszites. De legalabb halk a 20cm-es ventivel.

De hogy ON topic is legyen. Pakolasztam es kezd osszeallni a csapat:

Raadasnak van egy 386SX40 es a mar egyszer megenekelt 486SX25-os IBM

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#41523) gerlaip válasza frescho (#41522) üzenetére


gerlaip
addikt

Antec P180 :R
illetve még a Sonata-k is jók.
Ha az eszemre hallgattam volna, ilyet vettem volna a Stacker helyett, ma is meglenne.

Most a Fractal Design tetszik, ebből vettem az új gépemnek visszafogott házat, nagy 14 centis ventik vannak benne, megfelelő a porosodás elleni védelme, és az összes ventiházat lehet szabályozni egy kapcsolóval.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41524) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Innen ki jön a BRSZK-ra?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41525) gerlaip válasza Sanchez638 (#41524) üzenetére


gerlaip
addikt

Hanyadikán lesz?

lámavakond

(#41526) Sanchez638 válasza gerlaip (#41525) üzenetére


Sanchez638
addikt

14-15 jövő hét vége.

Érdemes lenézni, mert nagyon adja a hangulat. Meg persze onnan át lehet menni balcsira is ha úgyvan.

Én párommal megyek, onnan tovább megyünk Almádiba és ott szálunk meg.Másnap onnan haza. Igy nem kell sietni lent a vonathoz..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41527) DarthSun válasza frescho (#41522) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Veterán 486- osok tesztje lesz ? :D

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41528) DrojDtroll válasza Sanchez638 (#41524) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Mennék de 14 debreceni play-it. És sajnos túl messze van. Remélem valaki ír majd egy beszámolót.

(#41529) gerlaip válasza Sanchez638 (#41526) üzenetére


gerlaip
addikt

Jó lenne, csakhogy dolgozom vasárnap (hogy legyen pénzem Bitfenix házra :DDD ).
Nektek jó szórakozást. :K :C

lámavakond

(#41530) frescho válasza DarthSun (#41527) üzenetére


frescho
addikt

Inkabb 386-486 eleje. De majd meglatom. Van egy 2/3 kesz P4 teszt 3 honapja keszuloben. Megvan minden adat, kepek, grafikonok. Csak valahogy a lendulet hianyzik. Pedig igazan jo temat sikerult talalni, amire felfuztem az egeszet. Ja es kozben a Commodore PC is befutott. Meg van par szerver is. Meg dual K7 es az Athlonok is sorban allnak.

https://frescho.hu

(#41531) DarthSun válasza frescho (#41530) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Commodore PC milyen belsővel rendelkezik ?

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41532) frescho válasza DarthSun (#41531) üzenetére


frescho
addikt

8088 2x-es turboval (9.54MHz), ST-225, 640k, 360 FDD, Hercules monitor

https://frescho.hu

(#41533) unclefucka


unclefucka
senior tag

A Media Vision Pro AudioSpectrum hangkártyák milyenek?
Engem mondjuk annyira nem hoz lázba, de gyanítom, hogy valami nem hétköznapi dolog lehet.
A cégnek elég hányattatott sorsa volt, ahogy látom.

Van egy eladó, hátha érdekes lehet valakinek.

Pro AudioSpectrum 16-os, ahogy nézem.

szerk.: SCSI csatolóval ellátva.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#41534) arn válasza DBob (#41508) üzenetére


arn
félisten

coppermine p3 elmegy benne?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41535) Fenyő válasza arn (#41534) üzenetére


Fenyő
őstag

Igen, de csak a 100-as fsb-éset, vagy 133-ast 100-on, de kell hozzá egy minimális barkács, hét lábat kell összekötni a proci foglalat hátulján, egy procilábat pedig leszigetelni, nekem így ment évekig egy 700-as P3-as egy ilyen lapban, barkács nélkül a CB0 steppingű (1,5v-os) Coppermine Cerkát (566,600) eszi csak max, mondjuk azok is jó eséllyel mennek 100-as fsb-vel.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#41536) arn válasza Fenyő (#41535) üzenetére


arn
félisten

koszi, kozben en is megtalaltam ezt a cikket :) marad a p3b, azon is 2 isaslot van, de a slot1 nem mindig elonyos.

meg remlik, hogy anno az elso bx/bh abit baromi jo lap volt, de a kesobb jobb bf es tsi mar erosen minosegi problemakkal kuzdottek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41537) DBob válasza arn (#41534) üzenetére


DBob
őstag

Ahogy Fenyő kartárs írta, mennek benne FCPGA processzorok is, ha nem igényel 100 MHz feletti FSB-t. A barkácsolás ilyen szinten már távol áll tőlem, szeretem az eredeti állapotot. Egy darabig gondolkodtam, beleteszem a 850-es Celeronot ami itt van nálam, de végül úgy döntöttem, nem ér annyit az egész. Így korhűbb :K

Az Asus p3b-f pedig egy jó lap volt, szerettem.

(#41538) DBob válasza unclefucka (#41533) üzenetére


DBob
őstag

PAS kártyák nem voltak nagy eresztés.
Játékok közül nagyon sok nem támogatta. Későn, 94 után jelentek meg leginkább a MIDAS és hasonló library alapú rendszerekben amit integráltak hangkártya támogatáshoz a játékfejlesztők. Profi kártyáknak meg gyenguszok voltak és drágák.

(#41539) DBob válasza gerlaip (#41512) üzenetére


DBob
őstag

Körülbelül ezek a Chieftec tápok épp a 3200+9800pro körül jelentek meg.
Még kevés SATA táp van rajta, és nincs VGA kiegészítő táp se. Egész olcsó volt akkor, 7 (HÉT!!!) év garanciával. Akkor a piacot ráadásul még többnyire a 8cm-es ventilátorral szerelt tápok uralták. Bánom hogy nem vettem többet belőle. Mai napig egyik legjobb vásáromnak tartom.

(#41540) Sanchez638 válasza DBob (#41539) üzenetére


Sanchez638
addikt

Chieftech-nek sose volt rossz szériája, max hibás volt valami és cicergett..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41541) unclefucka válasza DBob (#41538) üzenetére


unclefucka
senior tag

Akkor majd egy megrögzött hangkártya gyűjtő lecsap rá.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#41542) Sanchez638 válasza unclefucka (#41541) üzenetére


Sanchez638
addikt

DartSun ?XDDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41543) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Sikerült a 423-as rendszernél használ venti+tölcsér alá megtalálni az igazi rézmagos bordát. Medion p4-es gépbe volt, de alapból a levegőt elszívja a procitól.

Melyik a jobb megoldás, ha szívja vagy ha fújja? (Nem kérek szexuális felvilágosítást :D)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41544) DBob válasza Sanchez638 (#41543) üzenetére


DBob
őstag

Fújás, mivel sokkal koncentráltabb.

(#41545) Sanchez638 válasza DBob (#41544) üzenetére


Sanchez638
addikt

Bocsi, akkor úgy írom, hogy a kiút nem a gépbe lenne hanem alulról beszívja és távozik a házon kívülre. És ezért kérdezem.

Tölcsér szépen kivezeti.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41546) Rive válasza Device (#40761) üzenetére


Rive
veterán

Jesszusom, ezer-valahányszáz új hozzászólás...
Csak ezt az egyet találtam amire engem hivatkoztatok, mást nem fogok megnézni. Szóljatok, ha kellek valamihez.

Ezeknél a kártyáknál lényegében egyetlen mód a használatra, ha szerzel egy korabeli CAD rendszert, és azon keresztül 'használod'.
Azaz nagyjából haszontalanok, sajnos :(

Vannak olyan, későbbi TIGA kártyák, amik már értelmezhető gyorsítást adnak win3.11 alatt egyes (!) képernyőműveletekre, de ez, amennyire tudom, pont nem ilyen még.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#41547) gban válasza gban (#40926) üzenetére


gban
Közösségépítő

Rájöttem, mi a helyzet a 4CoreDual-SATA2 sata sebességével, miért tud csak 150 MB/s-t.
A válastás ugye raid vagy non-raid.
Rájöttem, non-raid=ide mód.
Viszont ha átrakom raid-re, akkor az összes oprendszer kékhalálozik, csak az újratelepítés segít :O

Postázást nem vállalok.

(#41548) DBob


DBob
őstag

(#41549) Sanchez638 válasza gban (#41547) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ugye Ide/achi mod között se tudsz váltani csak úgy..

Az oprendszer nem szereti ha váltogatod.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41550) Fenyő válasza gban (#41547) üzenetére


Fenyő
őstag

Úgy van ahogy sanchezsa írja, Win esetében egy registry értéket (msachi) értéket kell átállítani vagy safe bootal újraindítani, de előtte még a biosban átlőni achira, Linux viszont automatán felismeri, sőt alapból achi módban kezeli, ha tudja a chipset, mégha a biosban ide-re is van állítva.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.