Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41701) bacsis válasza DBob (#41700) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

És ezeket te honnan a toszból tudod? :B

(#41702) DBob válasza bacsis (#41701) üzenetére


DBob
őstag

Évek és a rutin.

(#41703) arn válasza unclefucka (#41697) üzenetére


arn
félisten

nezopont kerdese :) nekem mindig az a jobb, amit megszoktam. a midikkel en ugy vagyok, hogy az egyik igy szol szarul, a masik meg ugy. igy hiaba jobb elvileg az egyik a masiknal, azt keresem, amit anno sokat hallottam, abban a formaban tetszett a zene. nagyon ritkan fordul elo, hogy egy masikat valasztanek helyette.

nekem itt a gus az igazi :D bar mintha kicsit mashogy szolna, mint a classic. dark forcesben meg a starwarsos jatekokban is eleg jo volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41704) DBob válasza arn (#41703) üzenetére


DBob
őstag

Én ezzel a WarCraft esetében vagyok így.
Tudom, hogy nem az OPL3 amin a legjobban szól a technikai hiányosságok miatt, nekem mégis az tetszik a legjobban. Az hozza át valahogy a hangulatát nekem. Nem mellesleg nagyon jól megírták az OPL3 portot is.

(#41705) Krissz80


Krissz80
senior tag

Van valakinek abban tapasztalata, információja, hogy egy Voodoo 4 kompatibilitása a régi DOS-os Glide-os játékokat nézve megegyezik e a Voodoo 3-éval vagy netán még roszabb?

(#41706) arn válasza DBob (#41704) üzenetére


arn
félisten

az opl3at szerintem sokan lesajnaljak, pedig van benne racio... ha jol megirtak ra egy zenet, nagyon jo tud lenni. nem mellesleg nekem kevesbe tunik mesterkeltnek az egesz. hallatszik rajta minden szempontbol, hogy gepzene, nem is akar mas lenni.

az opl3 igazi muanyag, a hullamtabla nekem a foncsorozott verzio - ugy akar kinezni, mintha vmi dragabb anyag lenne, de mindenkinek nyilvanvalo, hogy nem az. mongy azt is hozza kell tenni, hogy a sw/hwes opl emulaciok is sokat tettek azert, hogy szar pruntyogesnek tunjon az egesz. egy olcsositott vibra is borzasztoan csattog egy dedikalt yamaha chiphez kepest.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41707) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

[link]

Úgy néz ki én is fogok retro gépet látni, annak ellenére, hogy nem tudok elmenni Fülére.

(#41708) Krissz80 válasza DBob (#41700) üzenetére


Krissz80
senior tag

Nekem a Roland RAP-10 verzió tetszik a legjobban.

(#41709) Sanchez638 válasza DrojDtroll (#41707) üzenetére


Sanchez638
addikt

Bacsisnál jobb nem lesz, személyes kedvencem is kint lesz, a Asus "deluxe" szorosan hozzá kapcsolódik.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41710) DBob válasza DrojDtroll (#41707) üzenetére


DBob
őstag

Én a Pixelcon3-ra megyek a hétvégén. Nem várok sokat az eseménytől, de lesz DOOMII DM bajnokság, amit szeretnék megnyerni ;]

(#41711) Yutani válasza DBob (#41696) üzenetére


Yutani
nagyúr

Apám, mennyire jók a Rolandok!

AWE64 nincs véletlenül? Kíváncsi vagyok, hogy az AWE32-höz hogy viszonyul. Itt van egy példa, de közel sincs a te AWE32 mintádhoz.

#tarcsad

(#41712) unclefucka válasza DBob (#41700) üzenetére


unclefucka
senior tag

A Doom, Doom II és a Raptor is jobban szól Gravis -en, mint bármi máson.
Ezek híresen olyan játékok, amiket GUS-ra optimalizáltak.
Mondjuk az eddig elmondottak, látottak, hallottak alapján lehet, hogy ez lenne a helyes terminológia:
Ezek híresen olyan játékok, amiket más MIDI eszközre nem optimalizáltak.

#41706) arn: Az OPL chipek nekem sem voltak nagyok a szememben, amíg meg nem tudtam, hogy milyen szintetizátorokba építették be őket és azok a szintetizátorok mire képesek még ma is.

Teljesen egyértelmű, hogy a fő oka annak, hogy az "OPL-t sokan lesajnálják", az az, hogy nem írták meg "rendesen" magát a játékot alá anno.

Hajj, a mai korszak játékai hírből sem ismerik a FM-et, a hullámtáblát, MIDI-t, semmit.
Itten van ez a .mp3, .ogg, oszt jáccad le vazze!
Ennyi.

Pedig a DUNE 2 még az FM hangkártyából is próbált hangeffektet produkálni.
És a Impossible Mission is "megszólalt" a maga gépies hangján a C64-en.
És Covox-on is toltuk még anno!
(egy srác épített egyet)

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#41713) arn válasza unclefucka (#41712) üzenetére


arn
félisten

vegulis a midi az szuksegmegoldas volt, a szukos eroforrasok miatt. hogy rendesen rogzitett zene van most, szerintem egyaltalan nem rossz dolog, most hallod ugy, ahogy a zenesz elkepzelte. korabban, csak vmi utanerzes volt, meg ha most nosztalgikusnak is tunik.

en azokat az idoket szeretem felidezni, ehhez jo eszkoz :) mint a kezemen levo 83as casio replika (ezt sem gondoltam volna 20-30 eve).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41714) DBob válasza unclefucka (#41712) üzenetére


DBob
őstag

"A Doom, Doom II és a Raptor is jobban szól Gravis -en, mint bármi máson.
Ezek híresen olyan játékok, amiket GUS-ra optimalizáltak.
Mondjuk az eddig elmondottak, látottak, hallottak alapján lehet, hogy ez lenne a helyes terminológia:
Ezek híresen olyan játékok, amiket más MIDI eszközre nem optimalizáltak."

Én nem hallom ki hogy a Gravis jobban szól mint a Roland SC-55, úgy hogy ebben nem értünk egyet :)
Bobby Prince pedig úgy látom nem Gravison dolgozott, hanem egy Ensonique EPS hangszeren, ami inkább egy Roland SC-55-höz hasonlít belsőleg és hangzásilag mint egy Gravishez :)

A DOOM pedig annyira híresen nem lett optimalizálva Gravishez, hogy jóval később adtak ki egy nem hivatalos WAD fájlt, ami 1 MB-os Gravisokhoz készült, javítandó a hangminőséget (DOOMFAQ, 18-3)

mod:
Vannak Raptor mintáim, nemsokára feltöltöm azokat is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#41715) Krissz80 válasza Yutani (#41711) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ez nem az AWE64 Value-n lehetett felvéve?
Azon csak 512kB sample memória van, az AWE64 Gold-on viszont 4MB.

Szerk.:
Most látom CT4520-on szól, amin csak 512kB van.

Találtam linket az AWE64 Gold verzióhoz.

[ Szerkesztve ]

(#41716) DBob válasza Yutani (#41711) üzenetére


DBob
őstag

AWE64-et nem használtam DOS alól, leginkább mert már bőven a Windows-os időkben jelent meg, így helyesnek gondoltam időrendi okokból már Windows alól hergelni őket.

Én nem hallom hogy jelentősen másabb lenne mint az én AWE32 mintám, pedig minden felvételem out-of-the-box jelleggel lett felvéve. Az-az nincs semmi külön patch-ekkel, hangkészletekkel, spéci megoldásokkal (lásd előbbi DOOMFAQ) "tuningolva" hogy valamelyik eszköz is jobb eredményt érjen el a másiknál. Legutolsó driver (ha driver egyáltalán szükséges), és ennyi.

(#41717) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Helló
megérkezett a jóöreg Abit RocketBoy, meglesem mit megy egy 3200+-os csodával :DDD
Bacsis, DarthSun, volt tapasztalatotok az AV8-as abittal?

(#41718) DBob válasza arn (#41713) üzenetére


DBob
őstag

"vegulis a midi az szuksegmegoldas volt, a szukos eroforrasok miatt. hogy rendesen rogzitett zene van most, szerintem egyaltalan nem rossz dolog, most hallod ugy, ahogy a zenesz elkepzelte. korabban, csak vmi utanerzes volt, meg ha most nosztalgikusnak is tunik"

+1

(#41719) bacsis válasza DBob (#41710) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nálam meg Duke3D bajnokság lesz :B
Tsiga001! Abit S939-es lapot csak az Abit KN8 Ultra-t használtam rövid tesztre, hosszabb távon AN8 SLI Fatal1ty-t használtam, jahh meg van Abit AT8 32X-em is, ez kevésbé oylan jó tuningban mint az Nforce-s társai, de az ATI csipeszt miatt nem hagyhattam ki...
Halkan megsúgom, hogy a DFI ATI csippes S939-es lapja a DFI Lanparty UTCFX3200DR nagyon büntet, és simán megy benne az újabb azaz a HD5000-es szériás Radeon is :K bocsi egy kicsit elkanyarodtam :B

[ Szerkesztve ]

(#41720) frescho válasza bacsis (#41698) üzenetére


frescho
addikt

Gyurjal csak, en mar leultettem az autot es lesz hozza zab es matrica is hamarosan.

https://frescho.hu

(#41721) unclefucka válasza DBob (#41714) üzenetére


unclefucka
senior tag

Persze, persze, igazad van, de a Roland SC-55 nem egy átlag halandó által, csak úgy beszerezhető valami.
És persze az a Ensoniq szinti is egy kisebb legenda. Viszont az Ensoniq nem igazán gyártott hangkártyákat (sokkal inkább szintetizátorokat). Az általuk gyártott hangkártyák az árát meg el sem tudom képzelni, olyan sokba kerülhettek anno.

Igen a DOOM első verziója még nem volt teljesen GUS optimalizált.
Viszont nem tudom, hogy mennyire igaz ez a DOOM későbbi verzióira, mert nekem soha nem volt problémám vele. És nem kellett semmit sem machinálni, szépen kijött a 512 KiB vs. 1 MiB különbség.
Az még hozzá tartozik, hogy az ACE-t csak MIDI-re és csak SB mellett használtam mindig.
(most egy CT1600 párja).

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#41722) R̲e̲m̲ válasza bacsis (#41719) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Az AGP miatt van erre szükség, a PCI-e nálam nem menő :DDD

(#41723) bacsis válasza R̲e̲m̲ (#41722) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, gondoltam, hogy az AGP a lényeg.. gondolom kifejezetten S939-es lap mellé kerestél jó féle AGP-s lapot?!

(#41724) R̲e̲m̲ válasza bacsis (#41723) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Valami olyasmi, de már annak örültem, hogy találtam egyáltalán S939 AGP lapot, a S478-al próbálom összevetni :DDD
(Darthsun "új" konfigjával) :DD

bár nmetudom, hogy a 6800 ultrához képest mit kellene használni, mert csak Fx5700, 3650 meg 3850 van itthon (jelenleg), és alapon a 3650 is 18k-t hoz 3dmark01-ben

[ Szerkesztve ]

(#41725) Yutani válasza DBob (#41716) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jut eszembe, GUS PNP-nek nincs jobb midi hangzása, mint a GF1-nek?

#tarcsad

(#41726) Krissz80 válasza unclefucka (#41721) üzenetére


Krissz80
senior tag

A Roland MT-32-n is elég jól szólnak a játékok.
Amúgy eBayen lehet találni, ugyan nem olcsó, de a hangját hallva megéri az árát szerintem.

Amúgy mi a különbség a kettő között?
MT-32 és SC-55.

(#41727) Krissz80 válasza DBob (#41718) üzenetére


Krissz80
senior tag

Egyet kell, hogy értsek vele, bár kicsit sajnálom a dolgot.
De az érem másik oldala, hogy anno igen sokba került egy olyan hangkártya amivel igazán szépen szóltak a játékok.

(#41728) arn válasza Yutani (#41725) üzenetére


arn
félisten

minden szempontbol jobb kartya volt, mint a classic. eleve 8 megaig lehetett boviteni a memoriajat. de kulon szerintem szinte semmi nem tamogatta, mert jott a win.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41729) unclefucka válasza arn (#41713) üzenetére


unclefucka
senior tag

"vegulis a midi az szuksegmegoldas volt, a szukos eroforrasok miatt. hogy rendesen rogzitett zene van most, szerintem egyaltalan nem rossz dolog, most hallod ugy, ahogy a zenesz elkepzelte. korabban, csak vmi utanerzes volt, meg ha most nosztalgikusnak is tunik."

-1 :N

Értem én, hogy milyen jogon "rontjuk el" a zenész által megálmodott művet, de...
Erős túlzással szemléltetve, de nem teljesen elrugaszkodva a valóságtól.

Meghallgatva ugyanazt a zenét egy Genelec -en és egy kiszuperált Pacsírtán nekem a Pacsírta jön be.

Hiába van a Genelec -nek vonalzót megszégyenítő egyenességű átviteli görbéje, nincs kimutatható torzítása, akkora dinamikája van, mint a Mount Everest, stb. Nem színez, nem emel ki, pont azt adja vissza, ami van és nem többet, nem kevesebbet. Fárasztó, nyers, steril és az ember ujjbegyei bizseregve nyúlnak az EQ potméterei felé, hogy hallgatható legyen a zene.

Az a nyavalyás Pacsirta pedig pont ott, 648,75 Hz-en emel ki +7,23 dB-t és torzít 3,65%-ot fél hangerőn, de mégis órákon keresztül hallgatom, mert egészen egyszerűen ettől lesz jó. Nincs EQ, de nem is kell, színez, torzít, elnyel, kiemel és fantasztikus a hangja.

A mostani játékokból hiányzik a fentebb szemléltetett "varázs".

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#41730) DBob válasza unclefucka (#41729) üzenetére


DBob
őstag

A mostani játékokból nem a zene varázsa hiányzik, hanem a zene.

(#41731) DBob


DBob
őstag

Ezek itt pedig Dune 2-ből lettek felvéve. :))

(#41732) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Most formáztam le Win98SE-vel a '1993 -as, IBM (Made in UK), 364 MB-os vinyómat, 100%-os. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41733) alvaro válasza Yutani (#41725) üzenetére


alvaro
senior tag

Nem kicsit függ attól, mit töltünk bele. A GUSPnP ROM hangszerkészletétől nem voltam sose elájulva.

(#41734) Krissz80 válasza DBob (#41731) üzenetére


Krissz80
senior tag

Jók ezek az összehasonlítások.
Úgy néz ki az MT-32 lesz az egyik kedvencem.

Amúgy az mitöl van, hogy egyedül az SB verzióban van beszéd. Elég furcsa volt amikor meghallottam.

(#41735) Sanchez638 válasza zoltanz (#41732) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem most keult elo egy 38 napos maxtor 40gb asszem, vagy 20gb.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41736) unclefucka válasza DBob (#41730) üzenetére


unclefucka
senior tag

:DDD

+1 :K

Ezzel nem szállok vitába.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#41737) unclefucka válasza DBob (#41731) üzenetére


unclefucka
senior tag

Aztak...va! :Y :Y
Ez teljesen frankón a sima mezei játék??
El nem hiszem.
Félelmetes, hogy ezeknek a szintetizátoroknak micsoda hangszer készlete van.
Ez egy egészen más dimenzió, nem jutok szóhoz.
Szegény kis SB Pro OPL-je is oda teszi magát azért.
LOL! Az SC-55 után mekkora kontraszt a PC speaker. ;]

Szűkös erőforrások ide, szűkös erőforrások oda, ez még mindig sokkal jobban megdobogtatja a szívem, mint akármelyik mostani játék zenéje.
Talán a S.T.A.L.K.E.R. SoC Complete 2009 volt az utolsó modern kori játék, amiben eltalálták a zenéket (t.A.T.u.)

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#41738) zoltanz válasza Sanchez638 (#41735) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az se rossz. :)
Érdekes leformáztam egy IDE adapterben lévő CF kártyát a Win98SE telepítővel, de a Win7 nem indul el, ha bent van ez a második disk-nek. (NTFS-re formázva megy). Ugyanezt megcsináltam sima vinyóval, úgy megy. :F

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41739) Sanchez638 válasza zoltanz (#41738) üzenetére


Sanchez638
addikt

Pfuu cf karin elvezhetetlen volt a win7

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41740) DarthSun válasza R̲e̲m̲ (#41724) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

939- esben Asus AV8- am van. Nem egy sebességbajnok de megbízható. A 6800- am GT, nem Ultra, akkor annak kell ellenfelet találni :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41741) zoltanz válasza Sanchez638 (#41739) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem arról indult, csak "pendrive" ként akartam használni Win7-Win98SE között.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41742) alvaro válasza Krissz80 (#41734) üzenetére


alvaro
senior tag

Azért, mert a Rolandok kifejezetten MIDI eszközök, MIDI parancsokat (kottát) értelmeznek és játszanak a saját hangszerkészletükkel. Nem arra találták ki őket, hogy digitális PCM hangmintákat játsszanak le. Nekem egyébként az MT-32 kifejezetten tetszett, nagyon szép atmoszférát teremt ezzel a zenével. A'sszem a RAP-10-nél meg előjött egy-két helyen a "mi a francnak van egyáltalán ilyen hangszer a general midiben és főleg hogy kerül az ide" effekt, pl. random telefoncsörgés.

Ezzel szemben az SB áll egy FM szintetizátorból, ami elég valószerűtlen valami, ha igazi hangszereket szeretne visszaadni (egyébként meg marha jó bír lenni, sőt konkrétan a Dune1-2 zenéi nagyon jók rajta!), meg egy egyszerű sztereó digitális "streaming" egységből, amire az effekteket küldik. Az utóbbival szólaltatják meg itt a beszédet, de trackelt zenéket és mp3-akat is azzal tud lejátszani.

A GUS és az AWE meg valahol a kettő keveréke, wavetable szintetizátor, aminek szabadon lehet hangmintákat tölteni a memóriájába, és azokkal zenélni. Jó dolog, GUS-t előszeretettel használták a demoscene-en trackelt zenék lejátszására, tényleg nagyon egyszerű programozni és sok "piszkos munkát" elvégez ahhoz képest, amit az SB egyszerű "streaming" egységével meg kell csinálni. Olyan retró gépen, mint egy 386 nagyon sokat segít a CPU terhelésen is, mert egyébként simán agyon lehet verni csak egy szoftveresen kevert trackelt zenével.

[ Szerkesztve ]

(#41743) alvaro válasza alvaro (#41742) üzenetére


alvaro
senior tag

Lejárt a szerkesztés, szóval még egy kis adalék: Impulse Tracker 386DX-40-en 45454Hz-en (SB16-on ennyi a default és a maximum) 32 bites interpolált keveréssel olyan 6-7 csatorna körül már szaggatja a hangot, nem csak a képet. 486DLC a'sszem elbírt még valami 10-12-t és ennél sokkal többet is használhatnak. GUS meg csont nélkül megkever 14-et 44100Hz-en. 32-t már csak 19294-en, de hát ez van. AWE, GUSPnP bírja végig.

(#41744) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Működik amúgy Voodoo 1 esetében a multi-textúrázás? (Futószalagok; TMU: 1×1)
2 órajelciklussal mehet? Az elég lassúnak hangzik, nem lehet kikapcsolni?
A Rush is hasonló felépítésű, de ott emlékeim szerint tiltva is van.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41745) DBob válasza Krissz80 (#41734) üzenetére


DBob
őstag

Azért nincs a többi alatt PCM audió (azon kívül amit alvaro elmondott), mert a Dune 2 még nem ismerte az a feature-t, hogy külön eszközön játssza le a zenét és az effekteket. Vagy kiválasztottál egy PCM kompatibilis eszközt és voltak jobb effektjeid és szöveged (SB például), vagy feláldoztad ezt a jobb zenéért és az improvizált effektekért (Roland például).

Így viszont nem tudtam csak az OPL IC-n keresztül kergetni a MIDI-t és csak azt felvenni, így került a felvételbe a szöveg is.

(#41746) DBob válasza zoltanz (#41744) üzenetére


DBob
őstag

Próbáld ki 3DMax99-ben.

(#41747) DBob válasza unclefucka (#41737) üzenetére


DBob
őstag

Igen, ez a sima mezei játék. Annyi, talán a legutolsó 1.09-es patch volt rajta, de ez az audió részlegen érdemben nem változtat. Egyetlen Dune 2 bugra emlékszem, mikor az Ordos Saboteur egysége láthatatlan volt...
LOL.
És én sokáig azt hittem, ez feature :B

(#41748) zoltanz válasza DBob (#41746) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A szerint van.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41749) alvaro válasza DBob (#41747) üzenetére


alvaro
senior tag

Én egészen eddig a pillanatig hittem ezt :DDD

(#41750) RollandCG


RollandCG
csendes tag

Ha már a Roland MT-32 szóba került, akkor ez egyik példányomat elcserélném...

egy Roland SC-55-re :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.