Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) arn


arn
félisten

Hah fasza... Legalabb monitort nem kell vennem, a mostanin siman lehet allitani a keparanyt :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41352) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Ez a bill. mennyire lehet régi?

(#41353) frescho válasza DrojDtroll (#41352) üzenetére


frescho
addikt

Ranezesre 95 elotti. Szoval regi. Nezd meg az aljat, hogy van-e valami szam, betu stb. amibol tobbet ki lehet okoskodni.

En most tul vagyok egy ilyenen:

G=C800:5

https://frescho.hu

(#41354) DarthSun válasza DrojDtroll (#41352) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lehet hogy ennek a tartozéka ? ( Olivetti P75 ) :

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41355) DrojDtroll válasza frescho (#41353) üzenetére


DrojDtroll
addikt

holnap megnezem

(#41356) bacsis


bacsis
Közösségépítő

tegnap találták nekem egy garázsban :))

A hozzá tartozó EGA monitort még nem hoztam el, de hamarosan azt is :)
sajna a gépház bele nem teljesen az amire számítottam, de azért az IT's 486 proci 40MHz-el még hiányzott a gyűjteményből, és az AT/XT kapcsolós korhű billkó is nagy kincs, a klasszikus XT ház és a 286meg maga a kánaán :))

(#41357) frescho válasza bacsis (#41356) üzenetére


frescho
addikt

AAAAAA en meg honapok ota vadaszok EGA-t, te meg csak ug kapol egyet. A tobbi annyira nem fog meg, de az EGA sziven utott.

https://frescho.hu

(#41358) Ádyka válasza DrojDtroll (#41352) üzenetére


Ádyka
őstag

Ez bill az 1993.11.15. -ei ESCOM újságban van benne, egy killer 286 konfighoz.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#41359) DrojDtroll válasza Ádyka (#41358) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Killer 286-os. :DD

Fura ezt igy hallani.

(#41360) arn válasza DrojDtroll (#41359) üzenetére


arn
félisten

plane 93ban :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41361) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Van egy ilyen lapom, de nem tudom mekkora procikat fogad, tudna segiteni valaki esetleg egy linkkel?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#41362) MMIX válasza JohnnyX (#41361) üzenetére


MMIX
addikt

Ha jól láttam a neten:
Intel 810, S370

Valamilyen Coppermine PIII vagy Celeron. Ha FCPGA a CPU foglalt.
Ha PGA, akkor 500MHz környéki Mendocino Celeron és a korabeli PIII CPU-k (most hirtelen a PIII kódnevüket nem tudom.)
Tualatinra nem fogadnék, hogy tudja.

www.cpu-world.com Coppermine

A márkás alaplap BIOS-ában mit engednek, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#41363) DrojDtroll válasza Ádyka (#41358) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Kolis vagyok, bent van a nagy vas a koliszobámban, mert keveset vagyok otthon. Otthon hagytam a billentyűzetem így ez lesz erre a hétre :D

(#41364) #68216320


#68216320
törölt tag

Mi a véleményetek, dual p2 266@333MHz/1GB/9GB scsi gépre érdemes xp-t tenni vagy maradjon a w2k?

(#41365) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megérkezett, Gigabyte GA-8IPE1000-G, gyönyörű állapotban van.

Brutál hűtővel, amely alatt egy kupaktalanított Prescott 3GHz van

Hardcore 4x512MB Kingmax

Noctua NC-U6 északi hűtő és a hátlap

Köszönet !! Bacsisnak, aki felhajtotta. Nem privátban köszöntem meg hogy lássátok milyen rendes csávó a Topikgazdánk.

Köszönet !! Tsiga001 kollégának aki küldte.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41366) elfelejtette válasza DarthSun (#41365) üzenetére


elfelejtette
veterán

Olyan ramjaim nekem is voltak... :K
Az nem egy Noctua NC-U6?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#41367) DarthSun válasza elfelejtette (#41366) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

De igen, közben oda is írtam a típusát. A ramok 500- asok, korabeli tesztjük jót ígér.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41368) DarthSun válasza #68216320 (#41364) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Win2000 talán jobb arra :U

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41369) DarthSun válasza DarthSun (#41365) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Első körben teszteltem a benne levő Prescottal

Alapon :

3.4 Ghz- en :

A 3.4GHz- et alapfeszen viszi stabilan, azért ennyit állítottam be mert így összevethető lesz a 3.4GHz- es Gallatinnal. Egy gondom van hogy ram időzítés beállítást nem találtam a lap bios- ában :F :U

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41370) bacsis válasza DarthSun (#41369) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

gratulálok ez egy nagyon korrekt gép minden téren :R
RAM időzítés: BIOS-ba belépve nyomd meg a ctrl+F1 kombót, elő fog jönni a rejtett menü.. az összes Giga lap ilyen, a későbbi lapoknál is működik ez a rejtett funkció előcsalogatása :R

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Kemény dió lesz!
Adott egy Socket4-es Pentium 60-as gép...
Win3.11 volt rajta, egyszer csak office telepítése közben kékhalál, restart után szól hogy nincs oprendszer a gépen. na mondom fasza elszállt a FAT tábla
Floppy lemez be, odáig eljut hogy starting MS-DOS, a floppy LED folyamatosan világít, de nem ovlassa a lemezt és tovább sem megy num lock caps lock ledje nem villog nyomkdoásra, tehát lefagyott a gép...
próbáltam több flopy lemezzel, más gépbek a floppy-ról bootolna, tehát lemez és a rendszer rajtuk jó.. próbáltam 2 Floppy meghajtóval, kábellel, az eredetileg benne lévő VESA-s IO kártyát ide oda rakosgattam, de semmi változás, most egy másik ISA-s IO kártyát raktam a gépbe, ez sem hozott eredményt... proci 60MHz-en azaz alapon megy... egyszerűen nincs más tippem merre induljak tovább :(

(#41371) gban válasza DarthSun (#41365) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azért az a hiányzó északi híd hűtés engem zavar, mi van vele?

Postázást nem vállalok.

(#41372) #68216320 válasza gban (#41371) üzenetére


#68216320
törölt tag

Gondolom rárakta az NC-U6-ot, ami az egyik képen volt.

(#41373) Sanchez638 válasza bacsis (#41370) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ecs lapom is ilyen volt, ctrl+f1 :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41374) gban válasza #68216320 (#41372) üzenetére


gban
Közösségépítő

Való igaz, azt hittem gyorsan átfutva hogy az proci hűtő, nem olvastam a leírást.

Postázást nem vállalok.

(#41375) DarthSun válasza bacsis (#41370) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Köszi mégegyszer :R . A CTRL+F1- et kipróbálom.

Összeakad valamivel a floppy-vezérlő, hangkártya, SCSI, estleg az IDE-vezérlő zavarja meg ( DMA csatorna, IO cím ), próbáld ezeket ideiglenesen kivenni/letiltani, akkor kiderül ha beleszól valamelyik.

gban : igen, fotózás után feltettem az északi hűtőt

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41376) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Hozzam kerult egy ilyen csoda, 75MHz-es procival, 16mb rammal, cx4235-os isa hangkarival.
Mukodik win98 van rajta, de nincs most a kozelemben soros eger :W

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#41377) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Működő 5,25-ös FDD beszerzése mennyire esélytelen?

A másik meg, hogy nincs valakinél (legalább nagyjából) összeírva, hogy egy adott évben milyen procik és VGA-k jelentek meg és az akkori viszonyok szerint melyik teljesítmény-kategóriába tartoztak? Vagy esetleg konfig szinten, hogy mi számított egy adott évben "gémer" konfignak meg átlagos konfignak? Engem leginnkább az XT-től Pentium II-III-ig tartó időszak izgatna.

Tudom, hogy közületek sokaknak fejben simán ott van minden szükséges infó ami az enyémből már sok éve kikopott, meg néhány hét megfeszített szabadidő-elba**ás árán még talán én is össze tudnám kapargatni a netről, de még nekiállnom sem sikerült. A hozzám hasonló érdeklődő kispályásoknak baromi jó kapaszkodó lenne. Kicsit pofátlannak érzem másra lőcsölni a melót, de gondoltam egy kérdést megér. :)

Üdv!

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#41378) Sanchez638 válasza Sebaj Fóbiás (#41377) üzenetére


Sanchez638
addikt

Pc-s újságok? G*me*tar,P*G*ru.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41379) DBob válasza Sebaj Fóbiás (#41377) üzenetére


DBob
őstag

Szerintem "gémer konfig" mint olyan, nem létezett a Pentium II előtti időkben. Ezt a kifejezést is csak az utóbbi pár évben találták fel.

Ahogy növekedett a gépek teljesítménye, úgy nőtt a hozzá használni kívánt programok gépigénye is. Vagy fordítva, ez nézőpont kérdése. De olyan nem volt régen, hogy irodai munkára megvesszük a 386-ost, de játékra a pentiumot. Mert a Win95 alá is kellett egy jó pentium sok rammal, ha az ember dolgozott, és nem a homokórát akarta nézni egész nap.
Miután megjelentek a 3D gyorsítók, utána picit különvált a történet, de csak apróbb mértékben.

(#41380) arn válasza Sebaj Fóbiás (#41377) üzenetére


arn
félisten

akkor evrol evre boduletes ugrasok voltak... melyik ev erdekelne? en csinaltam egy ilyen tablat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41381) Sebaj Fóbiás válasza arn (#41380) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Azta, ez így máris nagyon baba! :C És ráadásul alapvetően pont ez az időszak érdekel. Bár imádnék 286-ig visszamenni, túl sok esélyt nem látok rá. De a táblázat remek, köszönöm!

(#41378) sanchezsa
Remélem fellelhető belőlük valami jó kis gyűjtemény, sokkal egyszerűbb lenne, mint csak korabeli árlistákat elemezni. :)

(#41379) DBob
Igen, ez világos, erre próbáltam utalni az idézőjelezéssel, de azért mindig voltak menőbb és budget-ebb gépek. VLB VGA vs ISA / 3dfx,nVidia vs S3, ilyesmi.

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#41382) DarthSun válasza Sebaj Fóbiás (#41377) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

5.25- ös floppymeghajtó beszerzése már nem könnyű, kis szerencsével persze előfordulhat.

Mindeféle magazin olvasható online, magyar és külföldi, itt minden évre pontosan követhető : [link], [link], [link], a lapozó alá is görgess bátran, vagy használd a keresőjében pld a pc kezdőkaraktereket [link] , rengeteg anyag van.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41383) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Kb.: 1999 nyarán, fullos High End gép:

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41384) Fenyő válasza arn (#41380) üzenetére


Fenyő
őstag

Intel mainstream procik Celeron-ig nem igazán voltak (az első ilyen 98 végén a Celeron 300A volt, na az kb 1 évig erősen main stream és best buy volt) csak nagyon megerőszakolva (a korábbi generációk csúcsai meg aztán tényleg erősek mainstreamnek, eléggé arany árban voltak), Amd, Cyrix procik kb felárban voltak 3/486-osoknál hasonló teljesítményben, P1 kategóriában meg tényleg sokkal olcsóbban bár gyenguszabban az tény, '98-ban meg volt már K6-2-es 350-es biztos, a K6-III 99 eleji, szóval lehetne még finomítani a táblázatot, esetleg Cyrixot még belevenni, de kiindulásnak jó, mondjuk 92-ben inkább 386SX volt a mainstream, 286 a belépő szint, 486DX a csúcs, 93 volt inkább a 386DX és a 486DLC éve mainstreamben.
Mondjuk wikiről össze lehetne szedegetni az évszámokat.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#41385) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Újabb masina bukkant ma elő a suliban. Pontos típust még nem tudok, de este feltöltöm a képeket amiket csináltam róla.

(#41386) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Menetel a rongyos gárda :DD :

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41387) Yutani


Yutani
nagyúr

Egy kis múltidézés: Anandtech AMD K6-III (p)reviews:

AMD K6-III Preview

AMD K6-III Review: Part 2

#tarcsad

(#41388) gerlaip válasza DBob (#41348) üzenetére


gerlaip
addikt

Na igen, de 1993-ban 90 Ft volt egy dollár, és 50 forintért kaptál kenyeret vagy egy liter benzint. Az azt jelenti, hogy ez a monitor akkor 1000 dollár volt, mai áron 630 ezer forint lenne.

lámavakond

(#41389) MMIX


MMIX
addikt

Egy kis korabeli tuning hűtés? :)

Vizezett PC?

Már nem emlékszem pontosan, régi a kép mentésem.

[ Szerkesztve ]

(#41390) arn válasza Fenyő (#41384) üzenetére


arn
félisten

Nem mindent irtam ide bele, csak a csucs cuccokat az adott evbol. A masodik oszlop intel reszrol azert kerult bele, mert hiaba volt penya 93ban, kb senkinek sem volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41391) arn válasza Sanchez638 (#41383) üzenetére


arn
félisten

Ott van 2000 :) a gts es a live 5.1 is 2000es.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41392) arn válasza Sebaj Fóbiás (#41381) üzenetére


arn
félisten

286 az mar a 80as evek, 386 is 86os.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41393) Sanchez638 válasza arn (#41391) üzenetére


Sanchez638
addikt

Amiből van újság az 1999 06-os évjárat.

576-om van még, de azokba szerintem pc cuc nem nagyon lesz.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41394) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Sikerült 20000 fölé menni, CL 2.5-3-3 + PAT, ennyire hajtja ki a Prescott a 6800- at. A rendszer stabil CL 2.5 / 455 MHz- en is, a specifikációja a ramnak CL3 / 500 MHz, így sacc per kb még éppen bírhatja :U , feljebb már nem megyek, nekem elég az alapfeszes. Előző tulajnál 3750- ig ment a proci léggel.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41395) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Itt már nem voltak szomjasak a fordítók (Radeon dobozon);]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41396) gerlaip válasza zoltanz (#41395) üzenetére


gerlaip
addikt

(#41397) DarthSun válasza zoltanz (#41395) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Google fordítóval tolták, műfordító pedig éppen nem volt a bulin :DDD

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41398) arn válasza Sanchez638 (#41393) üzenetére


arn
félisten

Akkor elore utaztak az idoben? :) akkor meg tnt2 volt csak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41399) DBob válasza Sebaj Fóbiás (#41377) üzenetére


DBob
őstag

"Működő 5,25-ös FDD beszerzése mennyire esélytelen?"

Itt van egy, azt írja a lemez forgató motor nem megy. Lemez nélkül amúgy se nagyon ment emlékeim szerint.

(#41400) Sanchez638 válasza arn (#41398) üzenetére


Sanchez638
addikt

Gondolom mint a legtöbb dolognál a 2015 utótagú játék kijön 2014-be..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.