Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41951) gerlaip válasza Sanchez638 (#41949) üzenetére


gerlaip
addikt

Szép, egész komoly kinézete van. Nem is tudtam, hogy T400 néven ment az Abit Mx400.

Itt a Geforce-csapat.

Eagle Mx400 64MB, Msi Ti4200-8x 128MB
Asus GeF 6200, Inno3D Fx5800 128MB - GAI-tól vettem elég régen.

Az FX-szel az van, hogy egy sávban elcsúszik a képe. Kb 2 cm széles sáv a monitoron.
Nem visz rá a lélek, hogy az öngyújtós chipgyógyítást megcsináljam, mert ki tudja, lehet, hogy sötét képernyő fogad utána.

Tudtok olyan helyet, ahol vga javítással foglalkoznak? Szerintem megérné megpróbálni a javítást.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41952) Sanchez638 válasza gerlaip (#41951) üzenetére


Sanchez638
addikt

Legelsőből nekem is van egy daraból, igazi kamu 460-as. 128MB/128 bit van ráírva de csak asszem 64MB vram..

Fx5800-ra nekem hűtése kéne..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41953) R̲e̲m̲ válasza gban (#41950) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

én úgy tudom, hogy a ME már NT, és közelebb áll a 2k-hoz mint a 98hoz, vagy szögelt ME-m van, mert nekem egyből megy az usb mass storage friss telepítés után

(#41954) DarthSun válasza #68216320 (#41915) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Itt fent vannak azok a driverek, amiket használok.

(#41918) Tsiga001 : próbálgattam ilyeneket, nekem nem sikerült, a mod- ok után is random kékhalál, fagyás, stb, Win9x/Me alatt, a több rammal. Aztán nem is foglalkoztam vele mert Win9x/Me- nek bőven elég az 512 ram is.
#41941 : igen, van amelyik lapon fordított a kiosztás, vigyázni kell a csatlakoztatással.

(#41930) gerlaip : +1, a TNT2- őmet régen elajándékoztam, sötét, jellegtelen kép, valamint lassú.

(#41934) zoltanz : helyette inkább GeForce2- őt használok

(#41949) sanchezsa : ilyen Siluro- m nekem is volt, elajándékoztam, rossz/sötét képe volt és nem ment rendesen az általános driverekkel, csak a sajátjával. Az Abit Ti- ok viszont már rendben vannak.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41955) DarthSun válasza R̲e̲m̲ (#41953) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Me alatt nekem is mennek a pendrive- ok egyből.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41956) Yutani válasza Sanchez638 (#41952) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az FX5800-ra a legjobb szerintem a Zalman ZM-80D szendvics hűtése kiegészítő ventivel, ami befúj a bordák közé. Így egyúttal a memóriára tett bordákat is tudod hűteni, és kell is!

#41957 DarthSun: Teljesen jó a te hűtőd, az a ZM- 80C verzió, a különbség az, hogy abban 1 db hőcső van, míg a D-ben kettő.

Itt azt írják, hogy NV vonalon az FX-ig bezárólag, ATI vonalon az X800 családig érdemes ebben gondolkodni.
A lényeg az, hogy amely VGA-kon a GPU mellett van lyuk a push-pineknek, azokra fel lehet szerelni. Még az FX-ek nagy távolságban lévő lyukait is át tudja fogni a blokk rögzítő szerkezet.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#41957) DarthSun válasza Yutani (#41956) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Van egy hasonló vagy ugyanilyen hűtőm egy rossz R9700Pro- n. Milyen kártyára tudnám átszerelni, milyen típusokkal kompatibilis ? - rögzítéstávolság, egyéb...
[link]

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41958) R̲e̲m̲ válasza DarthSun (#41957) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Ahhoz a zalmanhoz eredetileg 2 blokkot adtak, az egyik egy keskeny atikra, a másik szélesebb meg nvidiára, viszont állítható a luktávolsága, tehát amit átér, arra fel tudod tenni. (mint a kék zalman chipsethűtőnek)
persze a TDP-re illik figyelni, egy ~100w-os kártya megfő alatta elég hamar

most látom a képet, amit linkeltél, az az egyel kisebb modell, abban 1 heatpipe van, de szerintem annak is univerzális a talpa
becsületes nevén ZM80C-HP

[ Szerkesztve ]

(#41959) Yutani válasza DarthSun (#41957) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hozzáteszem, hogy még PCI-Express csatolóval is vannak kártyák, amikre rá lehet tenni, például Abit X600 (nekem ilyenen van egy), az PCIe X800-asok is ilyenek. A PCIe 6600/7600 széria is tudja fogadni, esetleg az ATI x1300-x1600 sorozat, de efelett inkább kísérlet lenne.

#41960 arn: Úgy érted, hogy egy Zalman hőcsöves ventilátor nélkül, vagy egy kisméretű bordát tennél rá?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#41960) arn válasza Yutani (#41956) üzenetére


arn
félisten

gf2gtsre eleg lehet egy passziv borda? mar ventis volt eredendoen...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41961) DBob válasza R̲e̲m̲ (#41953) üzenetére


DBob
őstag

ME volt az utolsó DOS based Windows OS.
Win98SE alól biztos nem megy a pendriveos story, aránylas friss tapasztalat.

(#41962) zoltanz válasza arn (#41960) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nálam is ilyen egy hőcsöves van a Geforce 3 Ti200-on, kicsit viszavett órajelekkel, bírja hűteni rendesen.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41963) Yutani válasza arn (#41960) üzenetére


Yutani
nagyúr

Megvan a ventis borda? Ebayről lehet új ventit venni a régi bordákhoz kétpines csatlakozóval, például.

#tarcsad

(#41964) arn válasza R̲e̲m̲ (#41953) üzenetére


arn
félisten

a 95-98-98se-me egy vonulat, es az nt-2k-xp, stb egy masik. az elso vonulat dos alapu.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41965) arn válasza Yutani (#41963) üzenetére


arn
félisten

meg nincs meg a kartya (gf2gtsre palyazom, az 2000es).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41966) quailstorm válasza DBob (#41961) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fel kéne rakni a NUSB-ot, ami a ME-ből kicsomagolt USB-driver.
Csak angol lesz tőle a fél rendszer.

(#41967) DarthSun válasza R̲e̲m̲ (#41958) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

+ Yutani

Köszönöm az infokat !

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41968) Krissz80 válasza DBob (#41756) üzenetére


Krissz80
senior tag

Van fent Vaterán egy Roland D - 110, az mennyire lehet jó MT -32 helyett.
Wiki szerint ugyanaz mint az MT -32, csak rack kiszerelésű, illetve tudja a D5,D10, D20,D50 stb szintik hangjait.

(#41969) Sanchez638 válasza Yutani (#41956) üzenetére


Sanchez638
addikt

Van ilyen hutesem, de nekem az eredeti kellene, mert gepbe nem merem rakni mar..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41970) gerlaip válasza Yutani (#41956) üzenetére


gerlaip
addikt

Sajnos el kell árulnom, hogy akkor lett képhibás az FX, amikor a Zalman hűtést felszereltem rá. Bár sose próbálkoztam volna vele. Ez a hűtés egész jó, bár hangos, de nem hangosabb, mint pl. a 8800GTS hűtése, szóval kicsit túl van lihegve a dolog.

Sanchezsa: megpróbálom megjavíttatni, ha nem megy, akkor eljuttatom hozzád, aztán boltolunk valamit.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41971) R̲e̲m̲ válasza arn (#41964) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

de akkor a ME-t mért nem tudom dos módban ujraindítani?
vagy van vmi trükkje?

[ Szerkesztve ]

(#41972) arn válasza R̲e̲m̲ (#41971) üzenetére


arn
félisten

Hat azt nem tudom, miert nem tudod, de mi onnan neztunk dosos demokat meg 2000ben :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41973) alvaro válasza arn (#41972) üzenetére


alvaro
senior tag

Valamit kell vele mókolni, hogy el lehessen érni a benne lévő DOS-t. Sajnos nem tudom, mit, de van letöltött bootlemezem az ME DOS-ával :D

(#41974) arn válasza alvaro (#41973) üzenetére


arn
félisten

Msdos.syst at kell irni

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41975) Fenyő válasza arn (#41974) üzenetére


Fenyő
őstag

Az csak 9x-hez elég, Me-ből kiherélték csak 3rd party patch-el lehet visszahozni Dosos bootot (és vele a config.sys-t, autoexec.batot), de az csak félmegoldás, nem lehet akármikor kimászni dos alá, mint win9x alatt, csak újraindítással.
95 Osr2.x alatt simán mennek a penrdrive-ok USB mass storage driver-el, gondolom akkor 98-al is, Me már alapból kezeli őket.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#41976) zoltanz válasza Fenyő (#41975) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A hozzá való fájlokra rá lehet keresni is:
Win95: USBSTR95.zip
Win98: nusb320-Eng-98FE.exe
Win98SE: nusb33e

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41977) Vladi válasza arn (#41922) üzenetére


Vladi
nagyúr

Totál felesleges pci buszra usb 3-at tenni, mert sose hajtja ki. Miért kell ez? 98 alá ha van driver én megeszem a kalapom... jó előbb lopok egyet, aztán eszem meg. :DDD

Vegyél 2-es pci-es kártyát, a párszázas ajánlat.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41978) 3shae válasza Sanchez638 (#41949) üzenetére


3shae
aktív tag

Ilyen volt nekem is. 2001-2002 körül, egy Abit SD7-533-as lapban, egy Willamette 1.6 GHz procival karöltve.

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#41979) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Az itteni retro-társaságból lázba hozna valakit egy Gigabyte GA-8SGXL alaplap, LS6WJ procival, CoolerMaster hűtővel, ATI Radeon 9600 256MB videokártyával, esetleg rammal együtt? :U :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41980) ebegab92


ebegab92
senior tag

Sziasztok!

Kicsit off, de félig-meddig már oldschool az Atom D510 is. Szóval PCI GT 610-zel 3DMark01 6100 ponttal jutalmaz, míg 3DMark06 1300 ponttal. Az eredményt furcsálltam, mert korábban mértem egy S478-as Prescott P4-gyel is (3.00 GHz), amivel a 3DM01 9100 pontot dobott, 3DM06 meg 3200-at. CPU score D510 és P4 esetén 850 körüli. AIDA64 mérések szerint a D510 simán lenyomja a P4-eseket. A kérdés az, hogy miért kap kb.feleannyi pontot 3DM06-mal a grafikus részre? 3DM01 valószínűleg nek profitál se a HT-ból, se a 2.magból.

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#41981) gerlaip válasza ebegab92 (#41980) üzenetére


gerlaip
addikt

Itt van egy low end cpu performance összehasonlító lista.
Szerintem - persze biztos vannak akik jobban tudják itt - az lehet az oka, hogy a 3DMark2001 és a 06 még nem ezekre a procikra lett optimalizálva, nem tudják kihasználni a fejlettebb utasításkészletet. De ez csak egy műkedvelő bölcsész vélemény.

Egyébként tök jó, hogy felhoztad a témát, mert megdöbbentő, hogy ezek a tabletba való procik mennyivel erősebbek a régi cpu-knál.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41982) ebegab92 válasza gerlaip (#41981) üzenetére


ebegab92
senior tag

És ez még csak a 2. generációs Pineview volt. A BayTrail Z3740 a tabletben már megeszi ezt reggelire, de még a C2D T9400-asomat is megszorongatja a 2W TDP-vel együtt. Mikor beszerváltam ezt az Atomot, lehetett volna E-350-es APU is, de az ebben-abban hurkább lett volna, mint az Intel megoldása.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#41983) gerlaip válasza ebegab92 (#41980) üzenetére


gerlaip
addikt

Viszont ez a GT 610 még kapható egy-két helyen (és egész drágán - 16E Ft), de világosan látszik a pontokból, hogy sokmindenre nem használható, maximum az mondható el, hogy tudja a mai fícsöröket, és valszeg a hd videókkal azért elbánik. :DDD

ebegab92: ja durva, nemrég nézegettem egy összehasonlító listát, amiben benne voltak a mai mobiltelefon procik is, sokat fejlődött az ágazat...

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41984) Ranagol_5 válasza ebegab92 (#41980) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

A 3Dmaki01 egyszálon megy csak és brutálisan érzékeny a megahertzekre.
Plusz a D510 valami istentelenül gyenge, én annó linux szervernek használtam, nem voltam vele elégedett, mert még a gigabites integrált eth-t sem tudta full sebességen kiszolgálni. :)

(#41983) gerlaip: A PCI sebessége lehet limitáló tényező még a hw-s gyorsítás esetében is.

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#41985) gerlaip válasza Ranagol_5 (#41984) üzenetére


gerlaip
addikt

Tényleg, ebben az esetben az is számíthat...

Egyébként érdemes böngészni ezt a low end cpu performance a listát. Érdekes, hogy melyik proci hol helyezkedik el. Pl. PIII-asok, vagy éppen az Athlonok a Pentiumokhoz képest, bár legtöbbeteknek nem jelent meglepetést. Én azért jól szórakozom vele :DDD .

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41986) gerlaip


gerlaip
addikt

És itt a legáltalánosabban ma használt cpu-k teljesítmény listája. Érdekes: egy Core2 Quad Q9550 még ma is teljesen elég, és egész olcsón elérhető.

A végére "odabiggyesztettek" egy 3GHz-es P4-et összehasonlítás gyanánt... :DDD

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41987) ebegab92 válasza Ranagol_5 (#41984) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nem is komoly grafikai teljesítmény végett vettem 3-4 éve, hanem univerzális kártyának, mert bármiben megy, ami legalább PCI v2.2-es, így pl.még egy Socket-370-es lapban is hasít simán :DDD Úgy voltam vele, ha már PCI-os VGA-t veszek, akkor az legyen a lehető legcombosabb. A GT 430 ami még ennél is erősebb, de az újan már nem volt forgalomban, használtan meg nem akadt. FX 5200 meg 6200 akad itt-ott, csak azok gyengék. Volt HD4350-em is PCI foglalatba, de annak az átfordító IC-je valami iszonyat trééé volt, iszonyat vérszegény lett tőle a kártya. Cserébe viszont akkora volt a hűtőbordája, mint egy Pentium II-esnek ;]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#41988) ebegab92 válasza gerlaip (#41986) üzenetére


ebegab92
senior tag

Egy SSD-vel megfejelve meg egyszerűen csak szárnyal. Ismerősnek E8400-as mellé be lett dobva egy 128 GB-os (520/170 R/W), igazi megváltás volt az IDE-s Maxtor után ;]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#41989) frescho válasza Ranagol_5 (#41984) üzenetére


frescho
addikt

Ott a pont. Az Atom bizonyos dolgokban jobb, ket mag +HT-vel, de az egesz rakfeneje az egy szalas teljesitmeny. Az utso szeriaknal ezert van agressziv turbo, ami tenyleg jol mukodik az AMD megoldasaval szemben. Ezt benchet erdemes nezni es az egy szalasra ott a lame/itunes: [link]

gerlaip: A linkelt low end CPU bench nem sokat er, ha minden Intel Celeron neven fut, maikor azonos orajelnel a kulonbozo verziok kozott sokszoros az elteres. Raadasul pont a kulonbozo optimalizacio miatt nem tudhato, hogy mennyire jutalmazza/bunteti a tobb szalat, SSE X. verziojat stb. Szoval en maradok a reszletes teszteknel.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#41990) gerlaip válasza ebegab92 (#41988) üzenetére


gerlaip
addikt

Igen, azért töröm én is a fejem egy 128-as Sandisken. Irodai gépként jónéhány évet kihúzhatna még a p965-ös konfigom amiben lassan 10 éves az alaplap. Egy Q9550-nel pedig már túl sok is lenne a teljesítménye. Nem kell az... :B

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41991) ebegab92 válasza frescho (#41989) üzenetére


ebegab92
senior tag

OC meg sajnos abszolút felejtős, mert Intel lap az igazi anti-tuning cucc ;] Meg nem nagyon láttam, hogy lehetne egyáltalán. MPC-vel amúgy 720p-s filmek flottul mennek, neten a 2900 kbps-os flash alapú online TV is ment laggolás nélkül, ellenben másutt már a 360p-s videó okozott problémát valaminek .Szerintem optimalizálatlan a JWPlayer, ugyanis a 360p-snél régebbi verziót ágyaztak be :U Az online TV-nél meg frissebb verziójú. Windows 7 Home Premium 32-bittel amúgy egész szépen szalad a D510. Xubuntu 16.04 LTS x64 is elég fürge, sőt a Win-nél még gyorsabb is.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#41992) arn válasza Fenyő (#41975) üzenetére


arn
félisten

En a win98at is ujrainditassal csinalom, hogy tenyleg kompatibilis legyen :) mar nagyon nem emlekszem, hogy csinaltam 16 eve, de valszeg nem veletlenul a win98set tettem el, mint utolso dosos wint.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41994) Ádyka válasza gerlaip (#41951) üzenetére


Ádyka
őstag

Én is körbe kérdeztem pár "szolgáltatót" aki vga javítással foglalkozik, de az jött le, hogy az inkább csak próbálkozás ami folyik, nem javítás. Hiába kérnek potom pénzt érte, az eredmény lehet : megjavult ideiglenesen, ugyanolyan maradt, mégrosszabb lett. Simán fizetnék érte többet, ha tutira menne a javítás, egy alig csíkozó VGA-n. Azaz nem egy tök halott féltéglát tolnék oda.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#41995) gerlaip válasza frescho (#41989) üzenetére


gerlaip
addikt

Igen, ezt én is látom, és én is csak tippelek, hogy melyik típus lehet pl. a 2.4 Pentium 4, mert ebből alsó hangon 3 féle vagy inkább 4 volt.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41996) arn


arn
félisten

asus gf2nel voltak ezek a deluxe kiadasok, 3ds szemuveggel meg ilyesmivel... nincs annak vmi hatranya? tehat, hogy pl nem megy a referencia drvel rendesen a kimeneten, vagy ilyesmi? szimpla gtskent szeretnem hasznalni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41997) gerlaip válasza arn (#41996) üzenetére


gerlaip
addikt

Nem hiszem, pont a BRSzK party-n is volt valami ilyesmi, a rendes driver mellett fel kell tenni egy 3D-drivert. A mostani nvidia kariknak is egy plusz 3D driver van az alap driver mellett.

lámavakond

(#41998) R̲e̲m̲ válasza arn (#41996) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

szerintem a hozzá való "'detonator" felteszi a 3d-s sallangot is
anno nekem is volt ilyesmi gf2-m, de az lehalt 8év után

(#41999) Sanchez638 válasza arn (#41996) üzenetére


Sanchez638
addikt

[link]. Bacsis szepen elmondja

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#42000) arn


arn
félisten

nekem nem kell a 3d resze, csak eppen ilyet latok eladot :) viszont azt se szeretnem, hogy az "extra" ficsor miatt vmi ne mukodjon normalisan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.