Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egy ilyent kapok jövő héten a halott P4P800 helyett, bacsis hajtotta fel nekem, mert a meglévő Asrock nem bacsis-kompatibilis :D . Kíváncsi leszek mit tud ez a lap, remélem tartósabb lesz mint az Asus.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41252) Sanchez638 válasza DarthSun (#41251) üzenetére


Sanchez638
addikt

Abit ic7 et nem probaltad meg?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41253) DarthSun válasza Sanchez638 (#41252) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem, mert ezt postaköltségért kapom, így elég korrekt, ajándék végülis, ezenkívül most a beszerzés szünetel, méteres LCD- re gyűjtök.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41254) arn


arn
félisten

Anno a prescott tuningbol az maradt meg hogy vizzel a procit ugyan meghutottem, de a vrm annyira meleg volt, hogy atforrositotta a prociblokk csavarjat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41255) zoltanz


zoltanz
nagyúr

ViaP4X533 lapok milyenek voltak? Elvileg ASUS P4V8X-X OC-vel tudta a 800-as FSB-t is, 533 MHz-es V-Link 4 GB Ram-ot is támogatott.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41256) DBob


DBob
őstag

Csináltam egy új videót, egy régi PC-ről, egy régi fényképezőgéppel.
Have fun :K

(#41257) MMIX válasza zoltanz (#41255) üzenetére


MMIX
addikt

VIA® P4M900 + VIA® VT8237S Chipsets

A HTPC projektet egy ASRocK P4VM900-SATA2-vel kezdtem az SSE2 miatt még az AMD Barton előtt, SSE2 nincs neki sajnos.
Willamette 1.7 GHz Celeron és integrált VIA Delta Crome-mal és 1db 1GB DDR RAM-mal.
Borzalmas. :) Még az egér mozgatás is szaggat vele.

Talán még egy RAM modullal és PCIe videokártyával használható valami lehet belőle.

[ Szerkesztve ]

(#41258) Sanchez638 válasza MMIX (#41257) üzenetére


Sanchez638
addikt

Játékos gépnek nagyon jó. Mivel olcsón lehet bele vga-t találni, ami erős. És Xp-t se sajnálod rá..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41259) DarthSun válasza MMIX (#41257) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Meg a Celeront is érdemes valami rendes P4- re cserélni.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41260) zoltanz válasza MMIX (#41257) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem az Aero volt sok a Delta Crome-nak? Esetleg az egeret nem az USB-re hanem a PS/2-re rakni.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41261) MMIX válasza zoltanz (#41260) üzenetére


MMIX
addikt

Az Linux volt és PS2 egér.
Két P4 lapból és alkatrészekből csináltam egy működőt. (a pár napja linkelt SiS-es AOpen és az ASRocK)

Az ASRock le volt "szerelve". Se CPU keret se híd hűtő se CPU, se semmi.
A púpos kondik miatt a SiS-est meg sem próbáltam elindítani.

[ Szerkesztve ]

(#41262) DarthSun válasza zoltanz (#41260) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, hogy Win7 volt rajta ? Win7- et csak Core2/Phenom/Athlon-II- től érdemes feltenni, legalább 3GB rammal, azalatt csak szenvedés.

MMIX : akkor nem szóltam :B

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41263) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Lehet, hogy hülye kérdés, de 286-osokon és 386-osokon megy linux?

(#41264) DarthSun válasza DrojDtroll (#41263) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Régi disztro 386- on biztosan megy, 286- on nem próbáltam.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41265) DrojDtroll válasza DarthSun (#41264) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A 386-osnak örülök.

Nem nagyon tetszik a DOS.

(#41266) DarthSun válasza DrojDtroll (#41265) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pedig a DOS nagyon király rendszer, egyszerű, jól konfigurálható és rengeteg program/játék íródott rá. A végtelenségig kihasználták a lehetőségeit, Dos4gw- vel védett módba is kapcsolták mikor már az egyre erősebb játékoknak kevés volt a ram/erőforrás.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41267) DrojDtroll válasza DarthSun (#41266) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Akkor kell a multiboot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41268) DBob válasza DrojDtroll (#41265) üzenetére


DBob
őstag

Nem értem miért nem tetszik neked a DOS, leginkább mert nem fejtetted ki. Egy 386-oson pont hasonlókat fogsz viszontlátni mind a két rendszer oldaláról, azzal a kivétellel, ha fel is raksz egy régi linux disztribúciót egy 386-osra, semmire nem lesz jó. Ha felraksz egy DOS-t, rengeteg régi dolog eléd tárul.

(#41269) frescho válasza DrojDtroll (#41265) üzenetére


frescho
addikt

286-on nem megy. 386-ra meg lehet probalni, de munkasabb, mint a mai disztrok. Eleve csak valami regebbivel probalkozhatsz, ami nem ker modernebb utasitaskeszletet. Ne tevesszen meg ha 386-nak irjak az ujabbakat azoknak is kell az MMX/SSE/SSE2, szoval nem fog menni. Mondjuk egy potatoval megprobalkozhatsz, az nekem ment 486-on, de 16MB memoria alatt nagyon nyogvenyelos. Persze X-et kezzel kell configolni es mashol is kihivas, de ez a szepsege a retrozasnak.

https://frescho.hu

(#41270) DrojDtroll válasza DBob (#41268) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A linux frescho kolléga által említett dolgok miatt volna jó. A DOS-szal az a bajom hogy elég idegen számomra, de ez megváltozhat szerencsére.

(#41271) frescho válasza DrojDtroll (#41270) üzenetére


frescho
addikt

Ha akkoriban meg nem toltad, akkor lehet, hogy lesz jo par erdekes kihivas. Amikor elkezdtem slackware-t hasznalni, akkor napokba telt beloni a gepet hogy ertelmesen hasznalhato legyen, menjen minden, kernelt forgattam, X-et tune-oltam stb. Raadasul ehhez nem tudom, hogy talalsz-e meg leirast. Szoval ha nincs ilyennel is tapasztalatod vagy nem erzed magadban a kitartast, akkor inkabb ne kezdj bele.

https://frescho.hu

(#41272) DrojDtroll válasza frescho (#41271) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szeretem a kihívásokat.

6 éves voltam amikor 2004-ben megvette fater az első gépét. Szóval akkoriban még nagyon nem toltam. Épp azért amiért az ilyesmi kimaradt az életemből ezért érdekel nagyon.

(#41273) DarthSun válasza frescho (#41269) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Valamint nem árt kernelt fordítani, alapból a régi disztrokban nem volt benne jó pár cucc, hangkártya használat esetén biztosan be kell forgatni a kernelbe, azoknak csak a lefordítatlan forrásaik voltak mellékelve. Legalábbis én beforgattam, nem szerettem modulként töltögetni.

frescho : látom közben Te is jelezted :)

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41274) frescho válasza DarthSun (#41273) üzenetére


frescho
addikt

Valaki itt irta, hogy 1366-bol akar gepet epiteni. Nem te voltal? Sanchesa kozben mar beszerzett egyet.

Hogy miert kerdem? Mert szeretnek beszerezni nehany regi alkatreszt es lenne cserealap. De ez csak ilyen teoretikus, mert meg nem hirdetek semmit csak probalok tajekozodni, hogy van- e egyaltalan ilyesmire erdeklodes, vagy bele se fogjak.

bacsis: Koszi a multkori tippet, el is keszult a javitas. Azt ajanlom kezdj el gyurni, mert en mar tudok valamit, amit te meg nem. ;]

https://frescho.hu

(#41275) zoltanz válasza DarthSun (#41197) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kipróbáltam megy ez a Geforce FX ezzel 98SE mellett.
A Via K266A USB pendrive-val fagy, a AC97 telepítő lefut, de hang nincs (98SE).
Amúgy mi az utolsó lap/chipset amivel még megy a Win 9X vonal? Aszem ment valakinek 915P -vel is.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41276) DarthSun válasza frescho (#41274) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem én voltam, AM2+ - ra gyúrtam, az meg is van, profi lappal, az elég nekem egyelőre.

(#41275) zoltanz : 915- el + Tua proci biztosan megy, szól az alaplapi hang is + dedikált hangkártya is. TUSL2C- n, ST6- on is 98- at használok. Arra figyelj ne menj 512MB ram fölé mert 98- nál zavarokat okoz ( KT266 lekezeli a több ramot de a 98 nem ).

szerk : pendrive problémás 98 alatt, van meghajtó, ilyen általános de nekem nem jött be.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41277) Sanchez638 válasza frescho (#41274) üzenetére


Sanchez638
addikt

1366-ot szerintem kerüld. Iszonyatosan melegedik, Prescott efektus. Ereje van, de felszáll a ház mellette..

1156-nál maradok inkább. De ár/érték arányba verhetetlen az 1366. Főleg kifogyasztású szervernek a 45w 6c/12t procijával..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41278) zoltanz válasza DarthSun (#41276) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"915- el + Tua proci biztosan megy, "

Az 815, én 915P-ről hallottam, hogy megy 98SE-vel.
Ismerem azt az USB driver-t, BX chipset-tel ment vele nálam is szépen, de ezzel valami nem jó.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41279) DarthSun válasza zoltanz (#41278) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, elírtam, 815 az :B Annyit tudok mondani még hogy 850- es chipsettel is tökéletesen megy ( AsusP4T ), feljebb nem próbáltam, az ennél erősebb gépekre már XP- t szoktam tenni.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41280) bacsis válasza frescho (#41225) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem van rohadt sok billem ha eljössz adok szívesen bár nem Compaq de sok korhű van AT-s csatival...

srácok! Lehet valamit kezdeni oylan (SCSI) Cd íróval ami egyszerűen nem olvassa be a lemezeket? sőt nagyon meg sem hajtja a meghajtó... lemezt beteszed majd kb semmi.. fel sem pörgeti... a gép látja amúgy szépen...

[ Szerkesztve ]

(#41281) DarthSun válasza bacsis (#41280) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szét kell szedni. Első körben megnézni burkolat néltül hogy megfogja-e a lemezt, ez kell hozzá hogy a pörgetést engedélyezze. Ha nem fogja meg akkor vagy kilazult a mechanika, vagy az ékszíj laza/szakadt. Ha ezek jók akkor optika tisztítás, csúszótengely tisztítás/olajzás ( a csúszótengely végén felhalmozódott ragacsos kosz miatt nem tud kimenni az optika a 0 trackig. Ha ezek nem jönnek be akkor halott az optika.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41282) zoltanz válasza DarthSun (#41279) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A neten írnak még ilyeneket amik jók lehetnek 98SE-hez.

Socket 754
VIA K8M800

Socket AM2 / AM2 +
nForce 3

Socket 478
Intel 865GV

Socket 479
SiS 662

Socket 775
Intel 865G
VIA P4M890
VIA PT880 Ultra
VIA P4M900
VIA P4M800Pro
SiS 662
SiS 661FX

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41283) DarthSun válasza zoltanz (#41282) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lehető legerősebb konfigra szeretnél 98- at tenni ?

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41284) zoltanz válasza DarthSun (#41283) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem, csak átfogó képet akarok alapokról amin még megy a Win9x vonal. A Win98SE-nek jó a Dos kompatibilitása, és 3D-s társkártyákat is csak itt tudod kiválasztani.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41285) gerlaip


gerlaip
addikt

PIII és 3200+ 3DMark2001 összemérés:

PIII & R9800pro 7295 pötty

3200+ & R9800pro 14961 pötty

Sajnos a 3200+-nál nem tettem ki a részletes eredményeket, de az jól látszik, hogy a PIII 128MB sd rammal elég jól helytállt, az órajellel egyenesen arányos az eredmény.

Hozzá kell tenni, hogy a 3200+ az 5500-as fordulaton pörgő fülsiketítő Extreme Volcano 12-vel volt 43°C, a P3 pedig a hangtalan Everflow venti+Spire Flaconrock borda kombóval képtelen 40°C fölé menni.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#41286) bacsis válasza DarthSun (#41281) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát.. le térdelek, ha a zegyetlen külső SCSI CD íróm beadta az unalmast :(

(#41287) DarthSun válasza bacsis (#41286) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Még nembiztos hogy beadta, hasonló tünetekkel hoztam már vissza optikát, ami máig működik.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#41288) JohnnyX válasza DrojDtroll (#41263) üzenetére


JohnnyX
senior tag

386-oson redhat alatt futtattam anno botokat irc csatikon :K
U de regen volt...

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#41289) frescho válasza Sanchez638 (#41277) üzenetére


frescho
addikt

1366-bol is volt ket szeria. A masodik mar messze nem melegszik annyira. En most a legujabb vonalra valtottam, de van itthon egy tulelo 1155-os i3. Most a kolyok nyuzza, de volt mar szinte mindenki gepeben a csaladban.

bacsis: Nem AT-s kell, hanem P3-hoz valo ps2. De gyurj, mert kapsz cserebe valamit. Lehet, hogy nem is egyet. Addig is tud valaki olcson olom darabokat valahonnan?

https://frescho.hu

(#41290) DrojDtroll válasza JohnnyX (#41288) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Gondolom meg volt a feelingje a dolognak. Ezt akarom megérezni :)

(#41291) Sanchez638 válasza frescho (#41289) üzenetére


Sanchez638
addikt

Storage szervernek nagyon jó lett volna.. 45w 6mag és rengeteg pci-e szál

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41292) gban válasza bacsis (#41286) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha nem forgatja az valami vezérlés gond vagy motor, nem jöttem rá), nekem az egy szem sata dvd íróm adta így meg magát, amikor nem volt több kéznél, és nem is sikerült gyógyítanom.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#41293) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Mai napi meglepetésem. Össze írom a cuccaim, és kideült, hogy 3db Gainward Dragon 3000 van itt, csak az egyiken egyáltalán nincs borda :DD

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41294) Vladi válasza DrojDtroll (#41263) üzenetére


Vladi
nagyúr

286-on biztos, hogy nem megy, mivel a 0.1 is 386-ra készült. De ennyire régi linuxszal én szívatnám magam, olyan 486 és a fölött gondolkozz.

ha dos nem tetszik, akkor freedos.

(#41269) frescho:

Megtévesztő, mert i386-nak hívják őket, ami sima 32 bitet jelent. De van 386-ra, 486-ra stb. forgatott disztró, azok elindulnak még a p1 előtti gépeken is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41295) DrojDtroll válasza Vladi (#41294) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Olyan sok időm nincs, akkor lehet marad a DOS/freedos

először is megnézem mi a különbség

(#41296) frescho válasza Vladi (#41294) üzenetére


frescho
addikt

Linux meg egy kenyerpiriton is megy, szoval tuti van. A kerdes az, hogy megeri-e szivni vele, hogy aztan 1 hetet beleolve vegre grafikusan is mukodo linuxon az ember konstatalja, hogy kb. 4 req/sec-et se tud ki szolgalni modernebb cgi-bol es passzianszon kivul nincs ra jatek. DOS alatt nem lesz web szerver, de jatekok tucatjai igen, elindul rogton a jumperelt hangkartya stb.

Persze ennek is megvan a szepsege, csak keves olyan mazohista van, aki Nokia internettableten futtat win2k-t vagy pentium classon win 7-et. De a hobbista mindenre kepes es minden tiszteletem a hasonlo orulteke :R

sanchezsa: "lett volna" Nagyon lemondo vagy...

https://frescho.hu

(#41297) Vladi válasza DrojDtroll (#41295) üzenetére


Vladi
nagyúr

HOsszú az élet. :DDD

a tinycore disztrót nézd meg, elvileg 12 megával már megy.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41298) DrojDtroll válasza Vladi (#41297) üzenetére


DrojDtroll
addikt

És fiatalon is kezdem az ipart. Szóval előttem az egész élet.

(#41299) DBob válasza DrojDtroll (#41295) üzenetére


DBob
őstag

- MSDOS-al biztos minden menni fog ami retro és korhű. De csak az.
- FreeDOS-al pedig rengeteg mindent meg lehet oldani újabb HW-en is (én meglepődtem anno mennyi mindent), ma is befogható célfeladatokra. Cserébe visszafelé kevésbé kompatibilis.

(#41300) DrojDtroll válasza DBob (#41299) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm a gyors tájékoztatást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.