Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Fryskitt válasza cigam (#14999) üzenetére


Fryskitt
addikt

Áááá, 150+ÁFA az új Mini. Nincs feltétlenül bajom az Apple áraival, egy igényes Intel NUC-ra épülő PC is kerül annyiba, mint a Mini, de 140-ért az alaplap, na az vicces.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15002) cigam válasza rii (#15000) üzenetére


cigam
félisten

Na de mi az? Mert az, hogy minek hívják, attól még bármi lehet. Ha szövegszerkesztővel megnyitod, értelmes kódnak tűnik? Másold be ide!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15003) rii válasza cigam (#15002) üzenetére


rii
nagyúr

ez lenne a Finder-ban a Network_Maps a Show Content után:

és az info.plist-en kívül egyik sem értelmes )))-.
bocs hogy így írom, de mind már csak "tipusos file",
nem text file

gondolom az info.plist-et meg ne másoljam be ide ...

nem találom hogy hova lettek írva annó a server address-ek.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15004) rii válasza cigam (#15002) üzenetére


rii
nagyúr

áá megvan még az a pár post amikor a múltkor ez elkészült a segítésgetekkel .-)

megpróbálok visszaolvasni, csak hajtás van ))))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15005) Xmodule


Xmodule
őstag

Vettem egy Trackpadet. Nagyon tetszik nekem sokkal kenyelmesebb mint a magic mouse. Szeirntem egész jó árban is vettem. Zsir új én bontottam ki a fóliából: 11.000Ft. Annyi, hogy nincs rá garancia. Bár nem tudom egy ilyesmiben egy éve belül mi tudna elromlani, de remélem semmi. :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15006) twine válasza Xmodule (#15005) üzenetére


twine
addikt

épp így gondolkodtam a apple wireless billzetemről(garancia)
Az előző billzetemet 6-7 évig használtam,,,az egy év gari lejárta után ugyanúgy "kitörölhetem" a garival :U :B
Szinte örülök, hogy nem én találtam meg a hirdetést,,,ennyiért nem tudtam volna otthagyni,,,közben meg ebben a hónapban már a billzetet is megvettem,,,,meg 800-as firewire kábelt,,meg uj router,,meg,,meg,,meg,,,,
asszony lehet nem örült volna a vásárolgatásnak,,hiába mondom hogy alkalmi vétel ;] :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15007) rachmaninoff válasza twine (#15006) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Mit használsz FW-el?

(#15008) twine válasza rachmaninoff (#15007) üzenetére


twine
addikt

kamerához(Dv) kellett.....
400/400 csatim/kábelem volt eddig

[ Szerkesztve ]

(#15009) Enjoy


Enjoy
addikt

Sziasztok!

10 perce regisztráltam az AppleCare-t Mac mini-hez, s gondoltam leírom a folyamatot, hátha valakinek még jól jön.
A regisztráció tárgya egy US-ből vásárolt 2012 végi Mac mini volt, amelyhez egy Németországból vásárolt AppleCare-t használtam. A regisztrációt a termék vásárlásától számított 1 éven belül bármikor megköthetjük.

Lépések:

0, Bizonyosodjunk meg róla, hogy termékünk valóban garanciás:
https://selfsolve.apple.com/

1, Hívjuk az Apple Magyarország központi számát:
+36-80/983-435, majd kérjük a Mac-es részleget (3-as gomb)
A garancia kibővítése Magyarországon jelenleg csak telefonon keresztül történik.

2, Miután elmondtuk, hogy AppleCare-t szeretnénk regisztráltatni Mac-ünkhöz, a következő adatokat fogják kérni:
- Apple termék Serial száma
- AppleID
(Nem okoz gondot, ha hozzám hasonlóan US fiókot adtok meg.
Ilyen esetben azonban kérnek tőlünk egy magyar címet is, amire azért van szükség, hogy ne az amerikai, fiktív lakcimünkön keressenek.) :)

- AppleCare regisztrációs száma

3, Köszönetet mondunk a meghosszabbított garanciáért és vidám arccal integetünk. :)

4, 1-2 perc múlva jön az email értesítés a fenti akciónkról.
De a fenti linken keresztül is megbizonyosodhatunk a meghosszabbított garanciáról.

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#15010) DanielK


DanielK
addikt

BinaryNights akció még 23 óráig, a Forklift és a Locko együtt 10$
[link]

(#15011) Xero válasza DanielK (#15010) üzenetére


Xero
nagyúr

A Forklift megvan, a Lovko nem mozgat, van saját megoldásom ilyesmire, de ez kedvező ajánlat. :K

(#15012) twine válasza DanielK (#15010) üzenetére


twine
addikt

:R

átolvasva a leírást, mindkét program tetszene és használnám is őket....
De segítséget kérnék,,,,:
Van ezeknél "jobb" ,funkciókban gazdagabb, könnyebben kezelhető,,,stabilabb,,,etc,,etc,,,alkalmazások,,,vagy ezek elterjedt szoftverek mac-en, amit az emberek 70-80%-a használ...?
Tudom ,hogy butaságokat kérdezek...kérlek titeket ne ragadjunk le egy egy szónál, és jelentésénél,,,talán értitek mit szeretnék megtudni...
Funkciójuk szerint valószínűleg használnám őket, de egyelőre úgy tűnik filekezelésre pld a finder nekem tökéletesen elegendő,,és ha jól emlékszem egy egyszerű ftp kapcsolatot is be lehet állítani vele...(vagy legalábbis a "nyers" osx alatt megoldható... :U :F
Nem kell nekem "varázslat",,pld az FTP-t csak és kizárólag a set top boxom filerendszerének elérésére használom,,semmi másra..
(ezt még pld nem próbáltam beállítani otthon)
Szóval érdemes megvenni, ezeket, mert nem élet az élet mac-en nélkülük...vagy "pénzkidobás"?
Szeretem azért ha el vagyok kényeztetve szoftverekkel, még ha nem is használom napi szinten, de jó ha van mihez nyúlni ha szükséges)
(tudom, nem nagy összeg de az ablakon nem szeretem kidobálni) :B
Köszönettel minden segítségért....(nem azt várom hogy ti döntsétek el nekem mire van szükségem,,csak hogy a döntésben könnyebb dolgom legyen)
THX :R

[ Szerkesztve ]

(#15013) Xero válasza twine (#15012) üzenetére


Xero
nagyúr

Magyar cégről van szó, szóval már csak ezért is érdemes megvenni.
Maga a Forklift a legjobb TotalCommander (két paneles file manager) alternatíva Mac-en. Ezen felül sok extra funkcióval is rendelkezik. Én jellemzően távoli file managelésre használom. Erre talán egyedül a Transmit a jobb megoldás, de ha már a mi kutyánk kölyke, akkor támogassuk, hiszen szinte ugyan az, sőt sok mindenben több is.

Egy szó mint száz, ez a csomag már a Forklift miatt is megéri. :K

(#15014) Blaise válasza twine (#15012) üzenetére


Blaise
veterán

Ha ingyen kell FTP/SFTP-re szoftver, akkor a Cyberduck nem rossz.

(#15015) twine válasza Xero (#15013) üzenetére


twine
addikt

:R Köszönöm a gyors választ...
Még egy kapcsolódó kérdés :
Nemrég ajánlott itt valaki egy DVD rippelő progit(akcióban), amit ugyancsak megvettem,,,(nem emlékszem már honnan lehetett letölteni) Most van ez az akció,,,valószínű kifizetem megveszem...
Gondolom vásárlok majd store-ból is,,,
MIndezt látom összesítve valahol, hogy milyen megvásárolt alkalmazásaim vannak, vagy csak a store-ban vásárolt alkalmazásokat gyűjtik össze nekem,,,a "külső cégektől" származókat nem!?
Röviden...:
Egy "nagyon tiszta" telepítés után,(nyers osx) látom e mit vásároltam "össze",,vagy nekem kell fejben tartanom hogy:
"ja igen ezt is megvettem, XY cégtől"....
Több ilyen zsibbasztásom mára nem lesz remélhetőleg... :B
Köszönettel... :R

(#15014) Blaise: :R

[ Szerkesztve ]

(#15016) Blaise válasza twine (#15015) üzenetére


Blaise
veterán

Csak az App Store-ban megvásárolt alkalmazásokat látod összegyűjtve, van egy Purchased fül, ott meg tudod nézni miket vettél meg ott. A többit neked kell fejben tartani.

(#15017) twine válasza Blaise (#15016) üzenetére


twine
addikt

:R
Akkor kezdem a listát összeszedni amíg "egyben van" a gép,,,,mert konkrétan a nevét sem tudom fejből a "rippernek", nem hogy honnan származik... :B :DDD
Bár azt hiszem egyszerűbb megoldás ha a postámban létrehozok egy új címkét, és a szoftveres vásárlásaimat oda terelem(hiszen szinte minden vásárlásról kapok e-mailt,,vagy visszaigazol, vagy serial,,vagy bármi)
Így egy helyen láthatom, kitől mit vettem :U
Magad uram ha szolgád nincs :D
Köszönöm a felvilágosítást...

[ Szerkesztve ]

(#15018) Xero válasza twine (#15017) üzenetére


Xero
nagyúr

Erre (is) kiválóan alkalmasak a Mail-ben a rule-ok. Én is hasonlóan terelgetem a céges és magán e-maileket különböző folderekbe és látom el ilyen-olyan labelekkel. :K

(#15019) bLaCkDoGoNe válasza twine (#15015) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Vannak alkalmazások, amikkel nyilvántarthatod a megvásárolt appjaidat, licenszkódokat, ilyesmiket. Ilyen pl. az AppShelf vagy a 1Password (én az utóbbit használom).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15020) twine válasza bLaCkDoGoNe (#15019) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm,,és mindenkinek :R

Eközben:
Jelzett asszony, hogy hozott a postás csomagot...Feladó:
iFixit (Dual hard drive kit a minihez) :C
Most már csak idő és nyugalom kellene ahhoz, hogy "megvaduljon" a mini az SSD-től.. ;] :D
Mert a Hdd "kerregésétől" egyelőre én vadulok csak meg :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15021) madgie válasza twine (#15020) üzenetére


madgie
titán

Tegnap raktam fel a Mavericks GM-et egy 5200-as HDD-re... hát, röviden: hiba volt :D

(#15022) bmwk1200s válasza madgie (#15021) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Mert? :D

Semmit sem írok alá!

(#15023) twine válasza bmwk1200s (#15022) üzenetére


twine
addikt

....hát biztos nem hajlított teret a sebességgel ;] :D :D

Szerk:
Komolyan imádom ezt a kis "uzsidobozt...." de ezzel a HDD-vel,,,,mintha egy "hi-tech" Ferrariba bele raknának egy 2 ütemű wartburg motort :U :(((

[ Szerkesztve ]

(#15024) twine


twine
addikt

Most jut eszembe,,, viccelődök itt,közben "komoly problémám" van a géppel(mac mini late 2012) vásárlás óta,,,
Előfordul ,hogy alvásból felébredve a hangyák háborúját(zaj) látom a monitoron :U
POwer gombbal altatom, majd ismét ébresztem, és "megjavul"....
Tegnap ismét előfordult, power gombot megnyomtam, majd pár másodpercre rá megjött a kép,és úgy aludt el ismét,,,magyarul mintha magától megjavult volna...
Találkozott már valaki ilyen esettel?
Nem tudnám számszerűsíteni, nem mondom hogy sűrűn, de többször előfordult már...
Nekem ez azért furcsa mert, én még ilyen zajt(mint amikor a tv nem kap jelet) számítástechnikában nem láttam :N
Mi lehet ez?
Gyári (egyelőre) "mókolatlan" rendszer, ahogy a dobozból kivettem... :U
Köszönettel minden ötletért :R

(#15025) bmwk1200s:
Én csak viccelődök,, ;) nincs tapasztalatom Mavericks-ben,,,és "egyáltalán is", elég zöldfülű vagyok Mac szinten sajnos :B :B

[ Szerkesztve ]

(#15025) bmwk1200s válasza twine (#15023) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Pedig ugy gondolnam hogy egy hddn is gyorsult a Mavericks az elodokhoz kepest...

Ha nem kapna jelet fekete semmi lenne...
A "hangyak" a termeszetes hattersugarzas :)
Legalabb is a tv-n...

Kabelek rendesen bele vannak dugva a gepbe, monitorba?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#15026) twine válasza bmwk1200s (#15025) üzenetére


twine
addikt

:R
Pontosítok...
Azért furcsa a "képzaj", mert egy (full hd Benq)monitorról beszélünk tuner nélkül,,,tehát jelként jelentkezik a monitoron a kép(zaj), mivel ha nem kap jelet, azt kiírja,,,, :U
A kábelek jó minőségű, nem széthasznált kábelek, amik rögzítve vannak az eszközökben...
A gyárilag hozzá adott HDMI-DVI átalakítót használom, mert a HDMI kábelemmel nem működik rendesen az alvás ébredés,ami valszeg az (nem emlékszem pontosan ,talán)1.2-es HDMI kábelemnek köszönhető...
(később tervezek beszerezni egy újabb típust, hogy ne legyen szükség az átalakítóra)
MOnitorba be van csavarozva a csatlakozó, nincs megtörve a kábel, és a "fordítóba" is bele van csavarozva a DVI csatlakozó...Nem hiszem hogy kontakt hiba lenne.... :U

[ Szerkesztve ]

(#15027) DanielK válasza twine (#15026) üzenetére


DanielK
addikt

az átalakító a ludas.
nekem egy 24" benq monitorral és hdmivel semmi bajom nincs.

(#15028) twine válasza DanielK (#15027) üzenetére


twine
addikt

:R
Úgy látom nem úszom meg a HDMI kábel vásárlást :N
Vagyis, hogy "minél előbb vásárlást"....

[ Szerkesztve ]

(#15029) Kommy válasza twine (#15026) üzenetére


Kommy
veterán

Nekem ugyan ezt csinálja és én nem használok átalakítót, ráadásul a hangyás kép nálam színes, amúgy magától visszajön a kép, nem kell csinálni vele semmit. Próbáltam több kábellel is.

(#15030) twine válasza Kommy (#15029) üzenetére


twine
addikt

Igen,, kissé színes, ahogy mondod....ez elkeserítő...egyrészt örülök,, mert nem hiszem hogy mindkettőnknél ugyanaz a hardveres garanciális probléma lenne,,, (magyarul hiszem, hogy "központilag" javítható driverrel, vagy bármivel) másrészt elkeserítő....félre ne értsétek, nem "ugatni" akarok, de reméltem, hogy mac-nél idegesítő apróságok nincsenek...ha baj van, akkor az nem apróság...De mindig tanul az ember...:U

[ Szerkesztve ]

(#15031) tDr1v3r válasza twine (#15030) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Monitoros fasság nálam is van, csak nem ilyen... a monitorommal használva (LG 29EA93) kép alapjáraton hülyén jelenik meg, mármint "homályos", vízszintesen hagy ki pixeleket. Az asztali elemek arányosan jelennek meg meg minden, csak a minden második sor pixel kihagyása miatt homályosnak tűnik.

Ahogy utánaolvastam sok embernél ilyen, elvileg azért mert DVI-on kötöm rá a gépre (Hackintosh meg Mac Mini amivel próbáltam), nem DisplayPort-on...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15032) madgie válasza tDr1v3r (#15031) üzenetére


madgie
titán

Single Link DVI-on kimegy egyáltalán 2560 sor?

(#15033) tDr1v3r válasza madgie (#15032) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Dual-Link, és tök jól kimegy a kép ha syspref-be visszaveszem 1080p-re és utána vissza 2560x1080-ra.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15034) madgie válasza tDr1v3r (#15033) üzenetére


madgie
titán

Na de melyik Minin van Dual Link? A régebbieken?

(#15035) tDr1v3r válasza madgie (#15034) üzenetére


tDr1v3r
veterán

2010 mid Mini, HDMI to DVI átalakítóval. Elvileg ez is Dual-Link... vagyis annak kell lennie, mert mint írtam állítgatás után megy a natív felbontáson a monitor.

Szerk: Megtaláltam, itt írta a srác hogy displayport-ról hajtva jó lesz elvileg.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15036) P.O.C.


P.O.C.
tag

sziasztok,

használ valaki VOX-ot külső hangkártyával (bár lehet, hogy ez utóbbi nem is számít)?

Ma indítás után a tutorial fogadott - mintha most telepítettem volna. Innentől kezdve csak a bal oldali speaker szól. A problémát orvosolja az audio beállításoknál a checkbox ki-bepipálása a "Use stereo to surround conversion" opció mellett. De ezt minden számnál el kell játszani így kicsit használhatatlan lett. Más lejátszóval nincs gond, illetve úgy "general" jól működik a hang.

(#15037) madgie válasza P.O.C. (#15036) üzenetére


madgie
titán

Prodigy Cube DAC-vel használom, eddig nem csinált ilyet.

tDr1v3r: ezt mondom, hdmi-n 1920x1200/60Hz a maximum, ezért játszanak a linken is a "lassabb" frekvenciákkal (49-51 Hz körül). DisplayPort-tal nem lesz gond, az simán bírja 60 Hz-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#15038) Ear001 válasza madgie (#15021) üzenetére


Ear001
addikt

Nálam USB-s külső vinyón van - igazi türelemjáték minden frissítése, de maga a használat teljesen rendben van. Mi lesz, ha SSD-re költözik? :C

(#15039) madgie válasza Ear001 (#15038) üzenetére


madgie
titán

Hasít majd :)

(#15040) tailor


tailor
őstag

Sziasztok! Lehet, hogy láma kérdés, de: van egy 2007-es alu iMac a cégnél. C2D, 4GB ram. Az Activity Monitor a RAM kezelésnél ezt az ábrát adja fel, és nem tudom, hogy az "inactive" állapotú memória mit takar? Azt a rendszer egyáltalán nem használja / nem látja / vagy csak éppen nincs rá "szüksége" :F

Előre is köszi! :B

(#15041) bLaCkDoGoNe válasza tailor (#15040) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Itt elég jól összefoglalták a négyféle memória"típust".

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15042) tailor válasza bLaCkDoGoNe (#15041) üzenetére


tailor
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#15043) P.O.C. válasza madgie (#15037) üzenetére


P.O.C.
tag

aham, hát gyanús h valami eléggé egyedi probléma lehet. Az egészben az a jó, hogy már napok óta nem is kapcsoltam be a gépet. Akkor így jártam egyelőre. köszi

(#15044) tDr1v3r válasza madgie (#15037) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Na jó, de a hacklimnál is ez van... pedig ott biztos hogy Dual-Link DVI van, no meg Windows alatt tök jól kilövi a képet 60 Hz képfrissítés miatt.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15045) tDr1v3r válasza tDr1v3r (#15044) üzenetére


tDr1v3r
veterán

*mellett

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15046) twine válasza bLaCkDoGoNe (#15041) üzenetére


twine
addikt

:R

(#15047) Slyer


Slyer
senior tag

Hali!

Van egy 2012-es 13"-os airem, és egyre jobban kezd melegedni. 1 év körüli. chrome közben 75-80 fokosak a magok (jelenleg is).

Vajon ha visszaviszem gariba (még garis) akkor kitakarítják és újrapasztázzák nekem ingyen?

köszi!

(#15048) madgie válasza Slyer (#15047) üzenetére


madgie
titán

Vagy csak letörlik róla a Chrome-ot? :D
Próbáltad mással? Safari, FF? Azokkal is melegszik?

(#15049) Slyer válasza madgie (#15048) üzenetére


Slyer
senior tag

mindentől melegszik.

3 perc 720p filmtől is 90 fokos. colin 2004-5 perc játék 95 fok

(#15050) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Igaz, de!! iStat Menus és akkor te szabályzod a venti fordulatszámát…
Ilyenkor, mikor tudom, hogy game este van, feltolom neki és nem érdekel a hang, úgy is fülessel tolom…

Más:

Be lehet azt valahogy állítani, hogy gép újraindításnál az adott alkalmazás(ok) az adott asztalokon töltődjenek be újra? Annyira idegesít, hogy bármikor mikor újraindítom, akkor mindig mozgathatom át őket…

Másnál is olyan a Mavericks, hogy a Dashboard háttere hol egybe szürke, hogy négyzetrácsos?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.