Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) koma106 válasza mezzanine81 (#14247) üzenetére


koma106
senior tag

Ha szükséged van rá, akkor ne várj, vegyél.
Általános tapasztalatom szerint nem megy lejjebb az ár. Kis hazánkban az újabb modell jellemzően nagyobb árcédulával jelenik meg, a "régi" modell meg hamar elfogy, nem szokott leárazás lenni (esetleg egy két bemutató darabot szórnak ki).

-

(#14252) hoodoo86 válasza koma106 (#14248) üzenetére


hoodoo86
tag

Lehet szoftveresen allitani, hogy egy fileban legyen a mentes, szabalyozni a meretet, de ez command line-os operacio. En inkabb particionalnam, es akkor megy minden magatol.

(#14253) kcs73


kcs73
aktív tag

Sziasztok!
Hogy tudok több 100 gigát külső vinyóra másolni?
Mac OSX
Próbálom átmásolni de nem engedi!

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#14254) Ragnar95 válasza kcs73 (#14253) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyben is engednie kéne, de próbáld kisebb darabokban, ha egyben nem megy...Amúgy mit ír ki vagy csak simán nem csinál semmit, ha beillesztenéd oda a fájlokat? Van elég hely a vinyón tutira?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14255) kcs73 válasza Ragnar95 (#14254) üzenetére


kcs73
aktív tag

túl nagy a kötet formátumához képest
ezt írja ki

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#14256) Ragnar95 válasza kcs73 (#14255) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem FAT32 a vinyó véletlenül? Csak mert annak 4GB a max fájlmérete...De ettől még tudnod kéne rá másolni nagyobb adatmennyiséget is egyben, ha nincs benne 4GB-nál nagyobb fájl...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14257) kcs73 válasza Ragnar95 (#14256) üzenetére


kcs73
aktív tag

Megformáztam Exfat-ra,így engedi!!!
:R

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#14258) joey04


joey04
titán

Arról nincs valami hír, hogy a kisebb iMac méretét megnövelik? Mert igazából semmi szükségem a 27-esben lévő erőre, és pénzem se nagyon lenne rá, a 21,5 pedig kicsi. Ezért néztem minit, de abban meg a hd4000 azért lehet, hogy néhol kevés lesz, meg van vele kompromisszum rendesen. Pl.: a billentyűzetről nem vezérelhető fényerő és hangerőállítás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14259) Ragnar95 válasza joey04 (#14258) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A hangerőállítás miért ne működne Mininél billentyűzetről :F Nekem anno hacklival is működött külső hangszóróval, tehát feltételezem, annak működnie kéne gond nélkül MacMininél is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14260) Ear001 válasza Ragnar95 (#14259) üzenetére


Ear001
addikt

Működik is.

(#14261) tDr1v3r válasza joey04 (#14258) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A fényerő vezérelhető, de csak Apple monitornál...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14262) joey04 válasza Ragnar95 (#14259) üzenetére


joey04
titán

[link]
14261: jah, kösz! :D
Akkor már olcsóbb a 27-es iMac, ha megnézed a mini + monitor +bill+ egér árat. Plusz menyivel erősebb is...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14263) Ragnar95 válasza joey04 (#14262) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igaz, nekem jacken ment ki a hang, lehet, hogy akkor azért működött :B :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14264) koma106 válasza joey04 (#14258) üzenetére


koma106
senior tag

Nem hiszem, hogy a közeljövőben változni fog a külső, a képernyő mérete meg pláne nem (majd valamikor jön inkább a retina felbontás). Amiért én nem vennék új 21.5 colost az az, hogy nem bővíthető (RAM sem!), és ami miatt nem vennék új 27 colost az az ára. 600k ért van benne egy 5400rpm HDD, és itt is csak a RAM bővíthető.

Ha nem kell az "extra power", akkor vagy vegyél használtan mondjuk egy 27 colos iMac-et (hibátlan 2010-es modellt kétmagos i5 procival, Radeon HD4850, 1TB 7200rpm láttam 300k körül) vagy mac minit.

-

(#14265) madgie válasza joey04 (#14262) üzenetére


madgie
titán

Mármint mi olcsóbb? U2713H-t veszel itt az aprón 118-ért, 150-ért Minit (vagy 200-210 a négymagos), 20-20 az egér/bill... mind újonnan, mennyi is ez eddig? 300 és 360 között, számolkunk ram+ssd upgrade-del, mindennel együtt nagyon max 400-at.

Mennyinél indul a 27-es iMac? Ennyiből 21.5 iMacet kapsz újat, mást nem.

szerk: nekem 90k volt az apróról a refurb Dell U2711, 150k a Mini, most 24k a ram upgrade (ma érkezett meg, 16 giga Kingston), meg kapott egy V300-as 120-as SSD-t. Fotós melónál jó kombó ez így, annyi, hogy a régi procimhoz képest (i7-2600) lrezhető, hogy az export háromszor addig tart... no és? Maga a munkafolyamat pikk-pakk megy, export közben meg leülök végre kikapcsolni (filmezés, zene, stb)

[ Szerkesztve ]

(#14266) madgie válasza madgie (#14265) üzenetére


madgie
titán

Arról nem is beszélve, hogy engem borzasztóan zavar, amit az iMac-ről olvasni (idővel bekerül a por a kijelző üvege mögé a szellőzés-megoldás miatt)

(#14267) joey04 válasza madgie (#14265) üzenetére


joey04
titán

használtat nem veszek. :N

Valóban, nem olcsóbb ez igaz. Viszont Apple monitorról volt szó. Az 300k. A mini 200. A bill és egér 40. Az 540. Az iMac 27" pedig 600, de azzal sokkal komolyabb vasat kapok. Persze lehet aprón nézni minit az 170k az alap (új, bontatlan), de Apple monitort nem láttam még jóval olcsóbban újat, egér és bill legyen mondjuk csak 30, de még így is 500k környékén vagyunk. És akkor az iMac 27" pedig 515k apróról, a bontatlan. Akkor is megéri már azt venni. Főleg mivel a miniben hd4000, dualcore és 4gb ram van, az imac 27-ben pedig négymagos i5, 16gb ram és gtx 660m. Ha a Dellt veszem újként, akkor kb -100k, az már elgondolkodtató lenne, de még akkor is annyival erősebb az iMac, hogy ár/értékben még mindig nem jobb a minis cucc.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14268) koma106 válasza madgie (#14266) üzenetére


koma106
senior tag

az újabb modellek már állítólag nem porosodnak, de cserébe kompaktabbak :(

Jövő héten viszem garis kijelző cserére a 2011 mid iMac-et, porosodás miatt :(

-

(#14269) Tapsi válasza madgie (#14265) üzenetére


Tapsi
addikt

Azért apróról összevadászott cuccok árát nem tisztességes bolti árral összehasonlítani. Az általad írt összegért lehet kapni 27-es, nem régi imacet.

az export háromszor addig tart... no és?...leülök végre kikapcsolni (filmezés, zene, stb)

Ennyire vicces bullshitelést pedig régen hallottam már. ;]

(#14270) madgie válasza joey04 (#14267) üzenetére


madgie
titán

Újról beszélek, új az U2713H, új a Mini, új a ram, SSD, stb.

Tapsi: hol veszel te ennyiért új iMac-et? Aprón, akárhol... linket, pls.
Mi a bullshit abban, hogy az export/render alatt nem ülök a gép előtt? Vagy te folyamatosan nézed a folyamatot? Szórakoztatónak találod, ahogy kúszik a csík? A fotófeldolgozás folyamata megvolt, minek legyek ott?

[ Szerkesztve ]

(#14271) koma106 válasza joey04 (#14267) üzenetére


koma106
senior tag

Én csak a lassú vinyó miatt nem ajánlanám a 27" alap modellt, elég kiábrándító tud lenni...

-

(#14272) joey04 válasza madgie (#14270) üzenetére


joey04
titán

akkor sem a dellről volt szó. ;)
A minit nem láttam 150-ért (az ilyen "csak kipróbáltuk hogy hibátlan-e", meg többi bullshit nem érdekel, fóliás kell) de legyen, akkor 150 és nem 170. Az -20k. Legjobb esetben is az iMac 21 és 27 közé lehet belőni az árat úgy, hogy a vas még a kisebbnél is gyengébb lesz.... Plusz lehet összevadászni az aprón, ami már-már pc-s életérzés.

14271: Csak elméleti szinten beszélünk róla, ennyit nem akarok és nem is tudok rákölteni. Nekem SSD mondjuk nem kell, de a 7200rpm HDD az valóban kéne.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14273) madgie válasza joey04 (#14272) üzenetére


madgie
titán

Minit innen vettem az apróról 150-ért, vadiúj volt, fóliázva, én bontottam ki, regisztráltam be, stb.

szerk: HD4000-ről még nem nyilatkozom, előbb belerakom a ramot a gépbe (4 giga ram borzasztóan kevés, csak a Lightroom megeszi magában)

szerk2 :a PC életérzés valóban megvolt a HDD-SSD cserénél, de az iMac-en még macerásabb lett volna. A RAM csere viszont nem nagy kaland Minin, lecsavarod az alján a frizbit, kipattintod a ramokat, berakod az újat, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#14274) joey04 válasza madgie (#14273) üzenetére


joey04
titán

Értem én, de azért mondom: Így kapok (bővítések nélkül) egy 27-es macet, aminek a vége még a dellel számolva is 310k, ha aprós árakat nézem, a 21-es iMac meg 380. Erőben meg bőven alatta van. De visszatérve az erdeti kérdéshez: Alig olcsóbban jön ki Apple monitorral egy mac mini, mint a 27-es iMac, és cserébe sokkal-sokkal gyengébb. Nem azt mondom, hogy Apple minitor kell, de ebből indult ki az egész, hogy azzal megy minden vezérlés billentyűzetről. A Dellt már te hoztad be a képbe. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14275) Ragnar95 válasza joey04 (#14274) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tény,h a MacMini kompromisszumosabb megoldás hardver tekintetében, de annak a nagy előnye mindig is az ára volt, illetve ugye ha a legújabb generációkat nézzük, bővíthetőség szempontjából jobban is jársz vele, ami megint sokat javít az árcédulán, ha nem elég az alap modell...
Mondjuk ha 27-es IPS monitor kell, akkor inkább egy pár éves használt iMac a jó megoldás szerintem, ár/érték arányban még az éri meg a legjobban...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14276) joey04 válasza Ragnar95 (#14275) üzenetére


joey04
titán

Igazából nekem az erő nem lényeg. Viszont nem akarok szívni itt a fényerő meg hangerőállítással, azokat még winen is billentyűzetről oldom meg. Pedig itt is HDMI-vel vagyok összekötve...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14277) Ragnar95 válasza joey04 (#14276) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Fényerőt én mondjuk sose szoktam állítani, mivel maxon van folyamatosan, de a hangerőállítás valóban nem túl kényelmes, ha nem megy billentyűzetről...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14278) Alex91 válasza Ragnar95 (#14275) üzenetére


Alex91
félisten

Az egyik legdragabb Mac pont a Mini...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14279) joey04 válasza Alex91 (#14278) üzenetére


joey04
titán

Értem mire gondolsz, de ez így ebben a formában nem igaz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14280) Ragnar95 válasza Alex91 (#14278) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én ezzel nagyban vitatkoznék...
A Mini a budget price Mac, tehát a legtöbb vásárló nem a legdrágább kiegészítőket veszi meg hozzá és így simán megáll az ára max 240k-nál és akkor van hozzá egy nem rossz fullHD monitorod, illetve wireless billed és magic trackpaded/mouse-od is és bőven az iMac ára alatt vagy...
Az USA-ban meg még durvább a különbség az 500$-os indulóára miatt...
Az tény, hogyha akkora tudást vársz el tőle, mint egy iMactől, akkor a gatyádat is ráfizeted, de a legtöbb MacMini felhasználó nem vár el akkora tudást, mivel az ára miatt veszi a Minit...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14281) madgie válasza Alex91 (#14278) üzenetére


madgie
titán

Többféleképpen is fel lehet ezt fogni, de az tényleg gáz, hogy az alapmodellekbe még HDD-t raknak (meg úgy általában, bármilyen rendszert önszívatás 2013-ban HDD-n használni).

Ragnar95: milyen tudásra gondoltok? Mert a két mag/négy mag még oké, de a HD4000 szvsz bőven jó FullHD-re, ha nem játszol. Az alap 2012-es Mini simán lejátssza az 1440p videót (1440p monitoron), ez azért nem rossz. Persze ha OpenCL oldalról közelítünk a dolgokhoz, az más tészta...

[ Szerkesztve ]

(#14282) Alex91 válasza joey04 (#14279) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, ha elkezdi az ember szamolni, hogy monitor, bill., eger, webkamera, hangszoro... Es mondjuk plane, ha van egy kis igeny szintunk is!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14283) n.andras74 válasza Alex91 (#14282) üzenetére


n.andras74
aktív tag

én használtba vadásztam össze...ill. a mini USAból így 228ezerbe volt.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#14284) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#14280) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ettől független szar az ár-érték aránya.

Én még mindig nem értem, hogy miért kell venni azt a túlárazott valamit... notebook hardver, közel sem éri meg a bolti árát, de még az áfacsalósan-külföldről beszerzett értékét se nagyon szerintem.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14285) n.andras74 válasza tDr1v3r (#14284) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Mert nem buksz rajta annyit mint egy PCn pl. (és müködik)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#14286) joey04 válasza tDr1v3r (#14284) üzenetére


joey04
titán

azért, mert ha nem zavarnak a kompromisszumok, akkor 240-250k-ból kijössz.
mini: 170k
egér: 5k
apple bill: 15k
monitor: 50k
hangszóró: 8k
webkamera meg nekem pl nem is kell. De akkor meg madgie álal említett 150k-s árat nézzük, és akkor bőven belefér az is.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14287) Alex91 válasza tDr1v3r (#14284) üzenetére


Alex91
félisten

Pontosan, ar-ertek aranya nem a legjobb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14288) n.andras74 válasza n.andras74 (#14285) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Szerintem most télen eladom és veszek egy 2013as újat:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#14289) tDr1v3r válasza n.andras74 (#14285) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az még elfogadható hogy kevésbé veszít az értékéből (nekem még így se érné meg, főleg annak tekintetében hogy 2010-est vettem 80k-ért márciusban), de az hogy működik, lol...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14290) RaZroX


RaZroX
addikt

Miért néz ki máshogy a Youtube beágyazott lejátszója Safari alatt mint pl Chrome alatt ?

This is the way

(#14291) madgie válasza tDr1v3r (#14284) üzenetére


madgie
titán

Miért, az iMac-ben nem notebook hardver van? Ja, hogy ott tapadókoronggal kell szórakozni egy HDD cserénél is?

Igazából a hazai árakon egyik Mac sem az ár/érték arányáról híres (ellenben tényleg jól tartja az árát).

És hogy miért jó a Mini? (én legalábbis miért vettem): alig eszik, ellenben használhatóan erős az én elvárásaimhoz. A hétvégén átesett a tűzkeresztségen, két teljes gyerekfotózás képeit gyűrtem le a Lightroomban, olyan 2*4 óra tiszta képfeldolgozás. Szépen lehetett haladni. Oszt' mellette 24/7 letöltőgép, kevesebbet eszik, mint a ZyXel NAS-om és sokkal halkabb.
Ezekre persze jó volna egy iMac is, de a Dell U2711 nálam már adott volt, nem akartam lefelé váltani (21.5" iMac-re... a 2711 előtt volt 24" Eizo-m, meg 23" NEC-m is, azóta keveslem a Full HD-t)

szerk: meg lehet nézi az adatlapomon/aláírásomban, milyen PC-m van/volt... ahhoz képest sem lassú/zavaró a Mini (SSD-vel).

[ Szerkesztve ]

(#14292) tDr1v3r válasza RaZroX (#14290) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Safari-n nincs flash, az alap lejátszóval játssza le.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14293) RaZroX válasza tDr1v3r (#14292) üzenetére


RaZroX
addikt

Ja hogy ja... Fel sem tűnt a hiánya :Y

This is the way

(#14294) Totheground


Totheground
addikt

Uj iMacet mostmar nem szabad legalabbis fusion drive nelkul venni. 27est meg vegkepp, ha az ember annyit kipenget egy gepert, belefer meg az a plusz is.

@joey

Az lehet, inkabb azoknak szolt, akiknek lassu a vinyo.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14295) joey04 válasza Totheground (#14294) üzenetére


joey04
titán

engem nem érdekel a fusion drive. :N
pontosabban: nem ad számomra annyi pluszt, amennyibe kerül. Persze aki 27-est vesz annak valóban bele kell férnie általában.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14296) Blaise válasza joey04 (#14295) üzenetére


Blaise
veterán

Használtál már SSD-s gépet?

(#14297) joey04 válasza Blaise (#14296) üzenetére


joey04
titán

igen, tudom, villámgyorsan indulnak a programok, meg bootol a gép, van egy csomó előnye. de nekem nem ér annyit. a legújabb airnél is az a bajom, hogy nem lehet 128as ssd helyett 500as hdd-vel kérni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14298) madgie válasza joey04 (#14297) üzenetére


madgie
titán

A reagálási sebessége az, amit könnyű megszokni. Nyomsz valamit, azonnal megtörténik, nem a vinyót tekeri. Böngészőben, programokban, bárhol. Persze ez a "probléma" orvosolható sok esetben ramdisk-kel.

(#14299) joey04 válasza madgie (#14298) üzenetére


joey04
titán

Értem, de ez nekem nem ér 80k-t iMac esetében pl (fusion drive). Meg az is tény, hogy nekem az 500GB kell egy gépbe. Tehát az Air alapból kiesik, mert az alap nem is bővíthető, 500as ssd-vel meg 505k a 13"-os. (Elméleti szinten mondom csak, mert laptop nem kell)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14300) madgie válasza joey04 (#14299) üzenetére


madgie
titán

Ezért írtam a ramdisk-et, a böngésző például nyugodtan szórhatja oda a kis szennyét, sokkal gyorsabb lesz.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.