Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) Slyer válasza rachmaninoff (#14800) üzenetére


Slyer
senior tag

megpróbálok valahonnan szerválni egyet, vagy kipróbálom istyleban. bár igazad van, az lenne a legjobb ha tudnék kölcsönbe egyet, 5 perc használat után hosszútávú következtetést levonni.. :D

(#14802) roberto211


roberto211
őstag

Mac miniben levő core i5-2520m (vagy a 2,3as)erősebb mint a mostani asztali i3-3220am?

:R

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14803) Blaise válasza roberto211 (#14802) üzenetére


Blaise
veterán

(#14804) roberto211 válasza Blaise (#14803) üzenetére


roberto211
őstag

De gondolom 8gb ram plusz egy ssd kárpótolná jól gondolom? :D

Tényleg ezekben ssd-t hogy kell szerelni? Akár hdd helyett is mert szervizbe tizenezreket fizetni egy ssd cseréért nincs nagyon kedvem. Persze ha nagyon bonyolult akkor kénytelen vagyok/leszek.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14805) twine válasza roberto211 (#14804) üzenetére


twine
addikt

"Tényleg ezekben ssd-t hogy kell szerelni?"
Itt megtalálod ;)

[ Szerkesztve ]

(#14806) roberto211 válasza twine (#14805) üzenetére


roberto211
őstag

:R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14807) Fr3eWar válasza roberto211 (#14802) üzenetére


Fr3eWar
őstag

a 2012-es alap modellben is (nekem is az van) i5 2.5ghz hd4000 stb Intel Core i5 3210M van. (ha erre gondoltál)

(#14808) Totheground


Totheground
addikt

Bartender le van árazva 10 dolcsira (15ről).

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14809) twine válasza roberto211 (#14806) üzenetére


twine
addikt

Gondolom iosre is elérhető, de látom az infódnál van android is....
ifixit-nek van kulturált applikációja play-en...letöltöd, és (talán) kényelmesebb, mint az asztali böngető ;)

(#14810) csab2 válasza Blaise (#14803) üzenetére


csab2
veterán

Ezzel az ábrával valami gáz van, mert az összehasonlítás 6,7 pontot mutat a Core i5-nek, ha azonban rákkatintok a képre akkor meg 7,2 pontot látok. Akkor most melyik? :)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14811) roberto211 válasza csab2 (#14810) üzenetére


roberto211
őstag

Ezt én se tudom de szerintem még így is gyorsabb lenne sokkal mint egy wines gép,hiába gyengébb pár pontszámmal. :) Legalábbis én így sejtem. Egy ssd meg 8gb ram mellett nem is beszélek,hogy milyen lenne (szerintem)

Jövőhéten bemegyek egy apr be és kipróbálom. Nem tudjátok melyikbe van bekapcsolt állapotba kijelzőre rákötve? Mert valahol csak kiteszik és ennyi, valahol meg bevan kapcsolva rendesen csak nem tudom már hol.

??
:R :R

(#14809) twine : Van, de nem nekem hanem a családban mondjuk így.. Az enyém az i4s.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14812) Ragnar95 válasza roberto211 (#14811) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én úgy emlékszem,h az összes APR-ben van kiállítva működő MacMini. Régebben az XMS Duna Plázában (ami mostmár iStyle) tutira volt kijelzőre kötve is, de hogy most mi a helyzet, azt nem tudom.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14813) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#14812) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Most is azok vannak rákötve szerintem... amikor én voltam (tavasszal) a Duna Plázában akkor azokról mentek a demók, de igazából ha nincs is rákötve akkor meg lehet rá kérni őket hogy rákössék. MacBook ugyanez...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14814) cigam


cigam
félisten

MacX DVD Ripper Profor Mac promó:
http://www.bitsdujour.com/software/macx-dvd-ripper-pro-3

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14815) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#14813) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én sem tartom valószínűnek, h megváltoztatták volna a dolgot. Amúgy meg minden APR-ben legalább 2 működő Cinema Display szokott lenni, amire van gép is kötve, amiből az egyik MacMini szokott lenni, hogy melyik modell, azt mondjuk nem tudom, de gondolom az alap.
Amúgy van egy olyan érzésem,h az Apple belső szabályzata elő is írja,h minden árult modellből legyen legalább 1db kiállítva, ami működik is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14816) madgie válasza Ragnar95 (#14815) üzenetére


madgie
titán

Ja, csak a lopások miatt valami madzagos Mighty Mouse volt a Minin, legalábbis mikor én Debrecenben néztem :D (az meg elveszi az ember életkedvét, borzalmas egy egerentyű)

(#14817) joey04


joey04
titán

Apple updates iMac with Haswell CPUs, 802.11ac Wi-Fi & GeForce 700 series graphics

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14818) tDr1v3r válasza joey04 (#14817) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A baseline 21.5-ös meg Iris Pro-t kapott... alakul ez, remélhetőleg belerakják mindegyik MBP-be meg a Minibe is. :K

Ja, meg ahogy látom alap lett a 8 GB RAM is, pozitív.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14819) roberto211 válasza Ragnar95 (#14812) üzenetére


roberto211
őstag

Oksa köszi. Mondjuk lehet inkább a westendbe megyek mert nekem könnyebb a megközelíthetősége ennek aztán kiderül majd. :) jövőhéten kiderül mert akkor megyek szerintem Pestre aztan megnézzük mit tud a kicsike. :D :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14820) Totheground válasza joey04 (#14817) üzenetére


Totheground
addikt

Derp.
Megéri cserélni?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14821) twine válasza cigam (#14814) üzenetére


twine
addikt

:R

(#14822) twine


twine
addikt

Sziasztok
Diagnosztikai szofvert mit ajánlanátok?
Mint Pc-n az Aida, létezik itt is valami hasonló "svájci bicska"?
Leginkább a felhasznált memória, hőmérsékletek, és processzor illetve a szálak terheltsége érdekelne.... :U
Köszönettel :R

(#14823) Fr3eWar válasza twine (#14822) üzenetére


Fr3eWar
őstag

(#14824) xedos válasza twine (#14822) üzenetére


xedos
addikt

Beépített activity monitor?

(#14825) Alex91 válasza twine (#14822) üzenetére


Alex91
félisten

Minek? Nem winpc ez :DD !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14826) rii válasza twine (#14822) üzenetére


rii
nagyúr

activity monitort rögzísd a dock-on
és be tudod állítani h icon állapotban mit láss
nekem a 4 mag terhelését mutatja
így ha munka közben megakad a gép, de a 4 mag alig van használva, akkor tudom, hogy befagyott a program ))))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14827) twine válasza Fr3eWar (#14823) üzenetére


twine
addikt

Igen, azt hiszem erre vágytam ;) :R

(#14824) xedos :
Ja, hogy ilyen van? :B :B :R

(#14825) Alex91:
Igazad lehet, bár nem ismerem még a lelkivilágát az OSX-nek,,,
Épp ezért szükséges számomra egy ilyen alkalmazás, amivel át tudom nézni végre, "mit és hogyan" csinál egy MAC...
Próbálgatom a kódoló, konvertáló programokat, és lövésem nincs mi zajlik a háttérben,,,tegnap elindítottam egy programot, majd mellé még egy kovnertálást segédmenüből(vagy hogy is hívják itt a jobb klikket) és nem láttam mi történik, mert az utóbbinak nem volt sehol visszajelzése, csak azt hallottam hogy egyre erősebben pörög a venti...
Mivel egyelőre teljesen tudatlan vagyok, és próbálom feltérképezni a lehetőségeimet ,még igazán jól tud jönni egy ilyen program...
Ha már tudom, mit, mivel, hogyan csinálok, és hogyan működik a vas"alattam", biztos én sem fogom figyelgetni mindezt,,,egyelőre viszont még jó vakvezető,mert csak tapogatózok :B ;) :R

(#14826) rii:
Ismét tanultam valamit,,,köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#14828) Alex91 válasza twine (#14827) üzenetére


Alex91
félisten

Tudod PC-n van az a HDD visszajelzo LED. Na, ha akad a PC, akkor mindig arra nezek, ha kemenyen villog, akkor tudom, hogy dolgozik a gep, csak lassu a HDD. A Mac-emen nincs ilyen LED, de nem is akad a gep...
Nem erdekel, hogy mennyi a szabad RAM, nem erdekel, hogy mennyire izzad a proci, nem erdekel, hogy mekkora a homerseklet a gephazban (pedig van vagy 11 hoszenzor benne). Mert egyszeruen teszi a dolgat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14829) twine válasza Alex91 (#14828) üzenetére


twine
addikt

Ok, köszönöm ;) engem még érdekel....tudod, az újdonság varázsa :)

(#14830) Alex91 válasza twine (#14829) üzenetére


Alex91
félisten

Aztan majd te is jossz, hogy nincs szabad RAM a gepben, pedig van mar benne 16 giga, meg hogy 200 fok a proci, es mindjart felforr az agyvized tole... :C

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14831) madgie válasza Alex91 (#14830) üzenetére


madgie
titán

Azé' néha jól jön az ilyesmi... hétvégén nem voltunk itthon, a chrome nyitva maradt, szépen tornáztatta a procit (kiderült a logból). Most már kilövöm, de magamtól nem jöttem volna rá, hogy ilyet is csinálhat egy böngésző.

(#14832) Alex91 válasza madgie (#14831) üzenetére


Alex91
félisten

Miert? Lefagyott, tul hangos volt, vagy mi bajt okozott?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14833) madgie válasza Alex91 (#14832) üzenetére


madgie
titán

Többet fogyasztott. Nem azért vettem 24/7-re Minit, hogy jóval többet egyen, mint a NAS. Amúgy tuti a Chrome a ludas, illetve más programokkal nem jöhet ki: tegnap Vox-on hallgattam zenét és eléggé akadozott a scroll Chrome alatt.

(#14834) twine válasza Alex91 (#14828) üzenetére


twine
addikt

Úgy-úgy,,ha már így mondod,,kódolás alatt normális a 98fokos cpu maghő?
Jaaaaaaj nehogy válaszolj,,csak "p@rasztkodok" :P ;] :DDD
Mindezt még vásárlás előtt megbeszéltük itt a topicban ;) :R
És tényleg 16 giga ram van a gépben :DDD ;)
Viszont látod azt még csak tegnap fedeztem fel ,hogy tudom állítani mennyit osszak ki Parallels alatt a windowsnak...eredetilag egy giga volt beállítva,,és csodálkoztam is hogy kicsit "nyekeg",,bár ahhoz képest patentul szaladt.... :U
Na most már adtam neki 6 gigát...Mondtam is magamban,,:
"van még ott ,ahonnan ez jött" :D

[ Szerkesztve ]

(#14835) rii válasza twine (#14834) üzenetére


rii
nagyúr

memória: van egy program: ifreemem ... vlami olyasmit csinál, hogy a háttérben csak dekkol, amint nyomtsz neki egy start-ot, akkor annyi mem.-et igényel, amennyit csak tud - így a többi programtól a parlagon tartott, lefoglalt, de nem használt memóriát megkapja, majd amint ezzel végzett (60 mp kb) akkor felszabadítja az egészet, és hirtelen rengeteg mem-ed lesz.

PS hajlamos nem visszaadni semmit se, hiába zársz be minden képet ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14836) twine válasza rii (#14835) üzenetére


twine
addikt

:R
Amint belefutok ilyesmibe, kipróbálom...
Bár ilyen RAm felszabadító progikat egyik rendszeren(Windows,Android) sem használtam soha... :B
Ettől még persze lehet jó, és hasznos.... ;) :R
Most meg főleg úgy érzem ennyi RAM-al magam, mint Dagobert bácsi amikor a pénzében úszkál :DDD
Persze ha az "első" After effects projectre végre lesz időm, valszeg egy egy pöppet megváltozik a mosolyom, de most ebben az "átlag felhasználós", internetezős, próbálgatós időszakban végtelennek tűnik :))
Mavericks-ről meg olvastam, hogy még jobb lesz a memória kezelése... :Y
Egyik ámulatból a másikba esem :B ;) :DDD

ps:
Elnézést a smiley mennyiésgért,,gépelés közben nem tűnik olyan soknak, mint amikor kiütöm és megjelenik a "színkavalkád"

[ Szerkesztve ]

(#14837) rii válasza twine (#14836) üzenetére


rii
nagyúr

nekem kéne ez az iFreeMem .... de inkább nyomok egy ALMA-Q-t a PS-nek és közbe' a középső ujjamat mutatom neki .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14838) Xero válasza rii (#14835) üzenetére


Xero
nagyúr

Hamarosan itt a Mavericks publikusan is. Ott azért nagyon-nagyon sokat faragtak az erőforrás management-en, pedig eddig is kiváló volt.

Nem hiába bírja tovább OS X-el egy mobil gép mint Windows-al.

(#14839) DanielK válasza Xero (#14838) üzenetére


DanielK
addikt

én most tettem újra a macbookot és a mac minit is. kb 2 hete. teljesen ledaráltam mindent és 0-ról tettem fel a dolgokat. (semmi backup)
erre mehet "ota" a mavericks? vagy megint játsszam majd el a cleant? :F

(#14840) Xero válasza DanielK (#14839) üzenetére


Xero
nagyúr

Simán mehet az upgrade.

(#14841) madgie válasza Xero (#14838) üzenetére


madgie
titán

De jó lenne egy bugmentes SMB :))

(#14842) Xero válasza madgie (#14841) üzenetére


Xero
nagyúr

Az lesz. Elsődleges file sharing protocoll lesz.

(#14843) DanielK válasza Xero (#14840) üzenetére


DanielK
addikt

ez jó, köszönöm! :R

Más: ezt ki, mennyire ismeri? most tettem fel és tényleg jól működik! :C

(#14844) cigam válasza DanielK (#14843) üzenetére


cigam
félisten

Te tudod. Én sose szerettem a codec csomagokat. (Amúgy amit a QT nem játszik le azt nem is érdemes megnézni ;] )

A DVD gyüjteményemet (meg minden mást) is a Turbo h.264 HD-vel archiváltam AppleTV-re.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14845) DanielK válasza cigam (#14844) üzenetére


DanielK
addikt

nekem ez jobb, mert így finderben is látom a bélyegképeket. :P

(#14846) xedos válasza Alex91 (#14828) üzenetére


xedos
addikt

Amikor átáltam OSX-ra használtam egy progit, amely a felső sorba jelezte a winyó írás-olvasását...
Most éppen nem találom :-(

(#14847) Xero válasza xedos (#14846) üzenetére


Xero
nagyúr

iStat menus

(#14848) twine válasza rii (#14837) üzenetére


twine
addikt

Szinte látom magam előtt... Az úgy "stílusos" :D

(#14849) Slyer


Slyer
senior tag

az normális hogy egy 13"-os 2012 mid Air alap használat melett (chrome, itunes) 70-72 fokos? (proci hőfokok)

(#14850) cigam válasza Slyer (#14849) üzenetére


cigam
félisten

Simán. A Flash meg tudja táncoltatni a procit.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.