Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Sziasztok!
Megosztok egy a napokban történt "érdekességet".
Ha rajtam kívül még más is használ Apple Thunderbolt Displayt és hirtelen eltűnne a fényerősség állításának lehetősége, tegye a következőket:

1. Kapcsolja ki a gépet, ami hajtja a monitort
2. Húzza ki a monitort a konnektorból és a gépből is
3. Várjon 5 percet, majd minden kábelt dugjon vissza a megfelelő helyre
4. Kapcsolja be a gépet és voala :)

Semmit sem írok alá!

(#34002) TigerCat válasza bmwk1200s (#34001) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gyakorlatilag SMC reset és ez valóban segíthet. Még annyi, hogy ha hordozható gép, akkor le kell csukni a tetejét is, illetve Mac Mini esetén miután újra áram alá helyezed, azonnal ne kapcsold be, hanem várj 5-10 másodpercet. Mondjuk egyszerűbb, mint billentyűkombinációkkal bíbelődni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34003) SeatZola


SeatZola
őstag

Sziasztok!

Új vagyok Apple fronton. Most vásároltam egy iMac 27-at. Azt szeretném kérdezni, hogy a billentyűzetes Magic Keyboard-on (ami jelenleg német kiosztású) lehet-e billentyűzet sapkákat cserélni magyarra, úgy, mint pl. egy MacBook-on? Ha igen, hol érdemes beszerezni?

Rappi

(#34004) blakey válasza SeatZola (#34003) üzenetére


blakey
titán

Én eladtam a német bill.-t és vettem egy magyart. Nem találtam magyar "sapkákat", Egyébként cserélhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34005) SeatZola


SeatZola
őstag

A Mounty NTFS fájlkezelőben miért nem látom a Macintosh HD-t ugyan úgy, mint pl. az NTFS for Mac fájlkezelőben?

Rappi

(#34006) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok! Jelenleg Magyar Apple kicsi fehér billentyűzetem van ,de szeretném lecserélni. Amit néztem az meg csak amerikai USA kiosztású. Ugyan oda esnek az enter kivételével a betűk ? Lehet használni van e valami hátrány az ékezetes betűknél? Előre is köszönöm a válaszokat.. Végre találtam egy ugyan ilyen kicsit háttér világításút ugyan ilyen kinézetű is ,de csak amcsi billentyűzettel van.És nem is lesz magyar mivel i nem vagyunk piac nekik szerintem ,ahogy már a Logitech új Maces billentyűzete se érhető el magyar kiosztással.

(#34007) rjg válasza kkp900 (#34006) üzenetére


rjg
őstag

Hosszú í nem lesz rajta. Ha nem vakon gépelsz, akkor ez valószínűleg kevésbé zavaró, (a feleségemnek ezért nem jó a Chromebook US kiosztása) de megszokható.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#34008) xTREem


xTREem
tag

Üdv!

Nemrégiben vettem egy Mac minit (2020 M1) és külső megoldással bővíteném a háttértárat. Az egyik megoldás olyan forma és méret mint a gép, több portot ad és bele lehet tenni 2,5”-os SATA3 HDD/SSD-t. Ez ugyan jól néz ki, de a SATA3 már kevés lesz, ebből a megoldásból NVMe csatolósat nem is találtam. Második körben kimondottan NVMe SSD házat nézem, ebből van mondjuk TB3 és USB3.1/3.2 csatolós és itt el is vesztem a lehetőségekben. Merthogy a mini csatlakozója vagy TB3 vagy USB3.1 üzemmódot tud, USB3.1 módban 10gbit sebességgel, TB3-ban tud 40-et is. Milyen SSD-vel érdemes ezt vagy azt? Milyen tapasztalataitok vannak ez ügyben?
Köszi

(#34009) Czo válasza xTREem (#34008) üzenetére


Czo
őstag

Az NVME mosot kizartnak tartom USB csatolas felett. Sata lesz az, M2 csatoloval, nem? Thunderboltnal okes az NVME M2 csatoloval.

(#34010) moleculez válasza xTREem (#34008) üzenetére


moleculez
veterán

Ezen már problémáztam én is, de inkább delhőzök még egy darabig, aztán a köv. gépet majd nagyobb tárral kérem.

Szóval én egy "SABRENT Thunderbolt 3 Certified M.2 NVMe SSD Tool-Free Solid Aluminum Enclosure (EC-T3NS) "raktam kosárba, meg vannak ennek változatai. (Amazonról nem tudok linkeni. :O )

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34011) Syl válasza moleculez (#34010) üzenetére


Syl
nagyúr

Tessék ;) [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34012) moleculez válasza Syl (#34011) üzenetére


moleculez
veterán

Köszi! :R Appból linkelted? Valahogy nem jó a formázás onnan, aztán sosem működnek a linkekek. :F

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34013) Macika_MC válasza xTREem (#34008) üzenetére


Macika_MC
tag

Ha Magyarországon akarsz vásárolni. [Samsung X5]
Itt eléred a sebeséget. [link]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#34014) xTREem válasza Czo (#34009) üzenetére


xTREem
tag

Pl. RaidSonic IB-1817Ma-C31 M.2 NVMe USB3.1 10Gbit 18kFt
Ebbe nyilván felesleges egy Samu 970-et venni.

(#34015) Czo válasza xTREem (#34014) üzenetére


Czo
őstag

Ah, orulet, hogy mik vannak. Eszembe nem jutna az USB-t vissza alakitani PCI-E-re :D Foloslegesen toljuk az egeszre az overheadet. Ilyennek kb thunderbolton kivul kb mason letezni se sok ertelme van. Hulye vilag.

(#34016) xTREem válasza moleculez (#34010) üzenetére


xTREem
tag

Ez a Sabrent jónak tűnik, de jobb lenne egy itthoni elérhetőség és ennek pont nem találtam.
Alzán van egy hasonló, csak ház 54eFt-ért. Ez túl sok érte.

(#34017) xTREem válasza Czo (#34015) üzenetére


xTREem
tag

Igen, az az USB3.1 kapcsolat kb. 1200MB/s-re jön ki, viszont még mindig jobb, mint egy SATA3. És akkor ehhez a sebességhez kell NVMe SSD-t választani.
Ennek a gyakorlati megvalósulására lettem volna kíváncsi, hátha már más megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#34018) Syl válasza moleculez (#34012) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem, desktopról, böngészőből. Utálom a mobilos dolgokat. Kicsi, nem látom. Csak azt használom mobilon, amit muszáj.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34019) kkp900 válasza xTREem (#34016) üzenetére


kkp900
senior tag

https://www.amazon.de/-/en/Thunderbolt-Certified-Aluminium-Enclosure-EC-T3NS/dp/B08FT59SB6/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=sabrent%2Bthunderbolt%2B3%2Bzertifiziert%2Bm.2%2Bnvme%2Bssd%2Bwerkzeuglose%2Bmassiv&qid=1616572796&sr=8 Tessék! Innen szállítanak is ide ,és sokszor rendeltem én is már a német amazonról. És csak 89 euro plusz szállítás. És lehet venni nvme ssdt is belevalót tőlük ami gyors is .

[ Szerkesztve ]

(#34020) moleculez válasza Syl (#34018) üzenetére


moleculez
veterán

Nálam pont fordítva :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34021) Syl válasza moleculez (#34020) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkónesírjáhogynemtucclinkelni! :DDD Sz*r ájfón! :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34022) kkp900 válasza rjg (#34007) üzenetére


kkp900
senior tag

Akkor ,hogy tisztázzam fizikálisan nem lesz Í gombom ,de a bal felső sarokban a magyar billentyűzetre kattintok onnan akkor beteszi majd nekem ugye? Vagy rosszul gondolom? Vagy amikor felismeri ,hogy amerikai a kiosztása a billentyűzetnek akkor át fog ott is állni? Előre is köszönöm a segítő válaszokat. :R Normál felhasználás lenne nem dolgozok rajta szóval jó lenne azért valahogy minden magyar karaktert meg tudnék jeleníteni majd rajta.

https://www.alza.hu/satechi-slim-x1-bluetooth-backlit-vezetek-nelkuli-billentyuzet-asztroszurke-usa-d6363825.htm?o=4

[ Szerkesztve ]

(#34023) Czo válasza kkp900 (#34022) üzenetére


Czo
őstag

A Keyboard Viewer mindig a valodi keyboardot mutatja. Most telepitettem egy magyar kiosztast, nekem igy a MacBook Pron sem a belson sem a kulso Apple Wireless Keybordon nincs 0 (mind a ketto amerikai angol kiosztas).

(#34024) Syl válasza Czo (#34023) üzenetére


Syl
nagyúr

> A Keyboard Viewer mindig a valodi keyboardot mutatja.

Kivéve amikor nem.
102 gombos magyar PC billentyűzetre ezt mutatja:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34025) Czo válasza Syl (#34024) üzenetére


Czo
őstag

A PC-s billentyuzetek szarok. Amik nalam itt a lakasban vannak, az USB descriptor mezo egyik esetben sem azt mutagja, amilyen gombok/kiosztas es festes van rajta.

(#34026) Syl válasza Czo (#34025) üzenetére


Syl
nagyúr

Pár éve (mojave?) ugyanezt a billentyűzetet még korrektül mutatta. Csak az OS változott.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34027) Czo válasza Syl (#34026) üzenetére


Czo
őstag

Kb 20 eve, ha nem egyertelmu a jeloles az USB mezoben (pc-s billzetek99.99%-a), az OS bedugaskor bedob egy ablakot, hogy nyomd meg a bal shift melletti gombot es megkerdezi, hogy ISO vagy ANSI. Ha erre rosszul valaszoltal, akkor is eloallhat ilyen. Ilyenkor ujra el kell inditani a keyboard identification appot es megnyomni jol a gombokat, mikozben nincs mas keyboard bedugva. Ezt kiprobalhatod esetleg.

(#34028) xTREem válasza kkp900 (#34019) üzenetére


xTREem
tag

Köszi!

(#34029) kkp900 válasza xTREem (#34028) üzenetére


kkp900
senior tag

Van olyan is ami egybe van eleve 249€ az 1TB verzió! Ha meg külön veszed meg akkor 209 re jön ki szóval értelmesebb a márkától megvenni a házat meg a mve-t külön .Olcsóbb és lehet cserélni a belsőt ha kell nagyobb pld.. Sokkal sokkal olcsóbb mint amiket itthon lehet kapni. Ha megvetted akkor majd számolj be hogy milyen lett . Kíváncsi vagyok rá én is majd.

(#34030) kkp900 válasza Czo (#34023) üzenetére


kkp900
senior tag

Köszi a választ akkor meg merem rendelni majd! Ettől féltem csak , hogy virtuálisan nem lesz meg a magyar majd a jobb felső sarokban. De ezek szerint akkor meg lesz! :C Közben meg találtam olcsóbban is nem is kevéssel.

(#34031) blakey válasza kkp900 (#34030) üzenetére


blakey
titán

Ha egy billentyűzeten nincs helye egy betűnek akkor nem lesz, akkor lesz pl. "í"-d ha nem US hanem International, tehát pl. UK, DE változaton lesz. A US bill enter hosszúkás, a nemzetközi meg fordított "L".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34032) Syl válasza Czo (#34027) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt ismerem, köszi. Évek óta pécés billentyűzetet használok és hibátlanul működik. Minden ott van, ahol lennie kell. Csak éppen pár macOS verzió óta a billentyűzet megjelenítő tojik rá, a korábban linkelt formát mutatja.
Magyar PC billentyűzetet használok Mavericks óta és csak Catalina/BigSur alatt ilyen béna a megjelenítő. Minden korábbi macOS-ben hibátlan volt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34033) kkp900 válasza blakey (#34031) üzenetére


kkp900
senior tag

Majd írok a Satechinek , hogy gyártson amerikain kívül is, de addig szerintem megleszek ezzel is találtam olyat ami olyan mint az új Apple van számkiosztása is .Meg lehet kábelost kellene venni nem BT verziósat....olcsóbb is . Így a 0 megoldódott majd csak ez az Í zavart, hogy lehet e majd valahogy elővarázsolni amikor kell esetleg. De így megnyugodtam , hogy lehet majd a jobb felső sarokból a Magyar Billentyűzettel. Az hogy az Enter meg milyen kinézetű teljesen mindegy szerintem .Tudom hogy az amerikai nem olyan köszi szépen .

[ Szerkesztve ]

(#34034) blakey válasza Czo (#34023) üzenetére


blakey
titán

A Keyboard Viewer fizikai billentyűzethez társított kiválasztott billentyűzetkiosztást mutatja, nekem magyar bill. van, tehát Magyar kiosztáson ez van:

US kiosztáson meg ez:

Nem tudom kipróbálni, hogy US billentyűzet esetén hova tenné az"í", mert most jól látható, hogy hol van. azért kiváncsi lennék, hogy valóban minden meglenne.
Német billentyűzetem volt, ott minden a helyén volt. Egyébként régen PopChar nevű app-ot használtam, azzal bármilyen betűt ki tudtam választani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34035) kkp900 válasza blakey (#34034) üzenetére


kkp900
senior tag

Akkor ezek szerint a többi hosszú magánhangzó is kétséges vagy mi? Vagy azoknak van helyük ezért azokat meg tudja jeleníteni így csak a Í -vel van a bibi ? Azt hittem ,hogy a virtuális azt meg tudja jeleníteni fizikai nélkül is ( Így max csak oda kell kattintani de így ezek szerint nem .... Sajnos nincsen csak amerikai kivitel még angol sincs egyikből sem...

(#34036) devil-k


devil-k
nagyúr

Jótállás megtartása mellett lehetőség van arra, hogy egy Mac Minibe több RAM-ot vagy nagyobb háttértárat rakassak? Vagy az ilyesmit vásárlás előtt kell eldönteni? :)

- mozi bolondéria -

(#34037) nylontacsko válasza devil-k (#34036) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Vásárlás előtt, vagy vásárláskor.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#34038) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Egyszeri konvertalashoz keresnek lehetoleg valami free programot ami MKV-bol ki tudja exportalni a hangot wav-ba peldaul.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34039) devil-k válasza nylontacsko (#34037) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez szomorú.

- mozi bolondéria -

(#34040) Czo válasza blakey (#34034) üzenetére


Czo
őstag

ANSI kiosztasnal egyel kevesebb gomb van. Az a billentyu, ami a 0-t irja, az hianyzik (tehat nincs 0 gombod), azon a helyen olyan gomb van, ami i'-t ir. Ha ISO a keyboard (pl nemet vagy brit angol azaz nmzetkozi angol), akkor ugyonannyi gombod van, igy megvan minden gombod. Gyartani kell sajat kiosztast ukukele-vel vagy barmivel, ami eloallitja a billzetkiosztas allomanyt, es azzal tudsz gyartani olyan kiosztast, ahol pl a cmd+alt+o: ir 0-t.

(#34041) blakey válasza kkp900 (#34035) üzenetére


blakey
titán

Hasonlítsd össze a két kiosztás és láthatód, hogy hova vannak rendelve, ezek alapján lehet belőni, hogy egy US kiosztású billentyűzeten a magyar kiosztás miként fog megjelenni.
Ha azt akarod hogy kiosztástól függetlenül mindig meglegyen valamelyik karakter akkor a PopChar lesz a megfelelő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34042) kkp900 válasza devil-k (#34036) üzenetére


kkp900
senior tag

Ha az M1-es chippes ott nem is lehet bővíteni! 8-16 GB Ram a lehetőség nagyobbat nem is lehet választani.Ha a régebbi 2018-as modellről beszélsz akkor ott van lehetőség és viheted is a RAM-ot így majdnem harmadából meg van a bővítés, és ha hivatalos  szervízbe csinálják ami kb 10-12 ezer ft a munkadíj de papírt adnak róla és nem jár garancia vesztéssel.

[ Szerkesztve ]

(#34043) devil-k válasza kkp900 (#34042) üzenetére


devil-k
nagyúr

M1-es, 8GB-os gépem van, amivel 100%-ig elégedett vagyok, csak eszembe jutott ez a kósza kis gondolat. :)

- mozi bolondéria -

(#34044) blakey válasza Czo (#34040) üzenetére


blakey
titán

Mint láthatod, nekem saját magyar kiosztásom van amit évekkel ezelőtt csináltam, hogy a fontokat (bmap, ttf, otf, stb) minden esetben kezelni tudjam. Tisztában vagyok a billentyűzetekkel, ANSI, ISO, nekem mindegy, másnak nagyon nem lesz az ha nem tudja megoldani, hogy számára jó legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34045) rjg válasza kkp900 (#34035) üzenetére


rjg
őstag

A hosszú í fog hiányozni fizikailag, de az alt + J kombinációt használva az is le tudod majd írni.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#34046) kkp900 válasza rjg (#34045) üzenetére


kkp900
senior tag

Köszönöm neked! Akkor ezek szerint minden betű megoldott . Erre voltam kíváncsi . Akkor te angolt használsz ezek szerint, ha megkérdezhetem? És ha igen akkor okoz e valami hátrányt esetleg? Nem kell semmilyen program , hogy helyetesítsek valamilyen Betűt vagy karaktert ? Ne haragudj , hogy ennyit kérdezek , de nem volt csak magyar billentyűzetem. Meg ha a háttérvilágítást beletette volna a  az új billentyűzetébe pld annyi pénzért illene akkor persze azt vettem volna meg. De így van egy gyártó aki pld 20 ezer ft ért teljes (Numerikus rész is)értékű amerikai háttérvilágításos billentyűzetet ad.

(#34047) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!
Láma kérdés!
iCloud-ban van egy excel fájlom, szeretném kirakni az asztalra. Hogyan tudok parancsikont létrehozni? Ha alias-ként küldöm akkor el akarja az iCloud-ból távolítani a fájlt.
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#34048) blakey válasza Digital (#34047) üzenetére


blakey
titán

Biztos, hogy a fájlt akarja eltávolítani? iCloudba megcsinálod az alias-t majd azt áthúzod a Desktopra, ilyenkor megkérdezi, hogy biztosan törölni szeretnéd az alias-t a mappából vagy sem, nyomsz egy igent és máris ott van a desktopon az alias, iCloud-ban meg ott a fájl.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34049) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Adott egy hibás 21,5" iMAc.
Nem ad képet. Valószínű vga hiba.
Ha összekötném thunderbolt kábellel egy macbookair-el,
akkor a vga hiba ellenére, külső kijelzőként megjelenítené a macbook képét?
Köszönöm!

(#34050) Czo válasza urbanjozsi (#34049) üzenetére


Czo
őstag

Nem

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.