Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) madgie válasza hengelhof (#15500) üzenetére


madgie
titán

Az elsődleges kijelzőn beállítások, képernyő és automatikusan feldobja a másodlagosan is az ablakot.

(#15502) hengelhof válasza madgie (#15501) üzenetére


hengelhof
senior tag

huppsz.. tényleg. :) Még nagyon a windowshoz vagyok szokva, pedig nagyon igyekszem. Ott ugye nem lehet monitoronként változtatni. Köszi.

(#15503) Fr3eWar válasza hengelhof (#15500) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ha minden igaz beállítások -» íróasztal és képernyőkímélő, Ott az íróasztal, és két ablaknak kell lennie, ahol változtatni tudod külön külön.

(#15504) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Szeretnék egy új nyomtatót venni, tudna valaki ajánlani egy olyan mono lézernyomtatót, ami tud AirPrintet és nem a HP gyártja? :) Találtam egy Samsungot (M2022W), amiről az oldalak fele azt írja, hogy tud AirPrintet, a másik fele pedig azt írja, hogy nem tud. Ilyenje van esetleg valakinek? :R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15505) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Úgy néz ki Transission folyatja a memóriát Mavericks alatt a mostani 2.82-es verzióval. Fórumon azt írták, hogy főleg akkor figyelhető meg ha az ablaka is nyitva van és nem csak a dokkban fut. Alig futott program és észrevettem, hogy egyre csak nő a "Compressed" rész a memóriában, majd swap is keletkezett már idővel. Ha kiléptem belőle egyértelműen azonnal visszaesett a memória terheltsége. Szóval amíg nem jön frissítés érdemes néha újraindítani a Transmission klienst.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#15506) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Két dolgot szeretnék kérdezni:
Parallels "alól", hogy lehet a legegyszerűbben, és "legtisztábban" eltávolítani egy "telpített" oprendszert,,,
Illetve hogyan lehet azt megoldani, hogy két felhasználó(nekem illetve a feleségemnek is saját felhasználói fiókja van) is tudja használni a parallels alá telepített Windowst!
Bár most nem ülök otthon a gép előtt, de úgy rémlik ,hogy a parallelst a feleségem fiókja alól nem értem el!
Ha nagyon láma kérdések,elnézést kérek,,,de nekem ezek a lépések még nem teljesen tiszták...
Egyszer már töröltem egy windowst,,,de valami "agyament" módon mappákat stb törölgettem....nem hiszem hogy nincs ennek kulturáltabb megoldása,,,,biztos hogy van,,csak tudatlan vagyok hozzá :B :R
Köszönettel a segítségért... :R

[ Szerkesztve ]

(#15507) DanielK válasza twine (#15506) üzenetére


DanielK
addikt

[link]

amikor telepítesz egy op rendszert a parallelsben, akkor megkérdi, hogy kinek telepítse, ott jelöld be, hogy közös legyen. mi is így használjuk.
ha meglévőt akarsz, azt is lehet. [link]

(#15508) twine válasza DanielK (#15507) üzenetére


twine
addikt

Júj de tudtam, hogy láma leszek
Jjjaa..hogy ennyi :B :B
Ez több mint kellemetlen nekem :B
Köszönöm a segítséget :DDD :R :R

[ Szerkesztve ]

(#15509) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Sziasztok! Találtam egy nagyon jó oldalt, ami tele van számomra remek internetes rádiókkal. Betettem iTunes-ba itt, a melóhelyemen egy Win-es gépen. Be vagyok lépve az AppleID-mel. Ezek a rádiók meg fognak jelenni este otthon a macbookomon? Match előfizetésem nincs, ha ez lényeges. Elnézést a tudatlanságért, sosem használtam iTunes-t... :R

(#15510) Fr3eWar válasza bLaCkDoGoNe (#15504) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Attól függ mennyit szánsz rá.

Brother HL 5450DN (60 körül asszem csak sima ethetnettel)
Brother HL 5470DN (80 körül wifi is jár)

ezek monokróm lézerek és mint a nevük is mondja duplex egységesek.

[ Szerkesztve ]

(#15511) Ragnar95 válasza bLaCkDoGoNe (#15504) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mi a gond a HP-val :F Ha esetleg mégis megfelelne, akkor itt van egy, ami biztos,h AirPrint kompatibilis és alig drágább a Samsungnál.
Amúgy csak kíváncsiságból, miért kell lézer? Otthoni felhasználásra sokkal olcsóbb a tintasugaras és főleg fekete-fehérben minőségileg is simán tudja ugyanazt, mint egy olcsó lézer, viszont ennyiért sokkal többet tud (én 25-ért vettem a HP 5525-öt, ami tintasugaras, de cserébe színes, tud scannelni, fénymásolni, wifis, AirPrint kompatibilis, érintős és nyomtatni is 3Ft/lap árért lehet vele fekete-fehérben).
Nem meggyőzni akarlak,h mindenképp HP-t v tintasugarasat vegyél, csak tényleg érdekel,h mi velük a problémád :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15512) twine


twine
addikt

Srácok,,nem tudom érdekel e valakit,,,de én vettem ma egy Parallels 9-et
5 darab volt a srácnak,,mostanra ha jól tudom 2 maradt...
(én tőle vettem a Mac mini-t is)
Nincs abból hasznom, hogy "reklámozom" csak gondoltam ennyiért megéri a Parallels,,nekem legalábbis megérte :B :U :R

(#15513) bLaCkDoGoNe válasza Ragnar95 (#15511) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Volt HP nyomtatóm, több is, mindegyikben elhalt a papírbeszedő rész egy idő után, azóta kerülöm őket.

A lézert pedig egyszerűen jobban szeretem, a korábbi nyomtatóim tintásak voltak, és nagyon utáltam pl. azt, hogy ha nedvesség érte a nyomtatott anyagot, akkor pacásodott (meg a "szőrös" írásképet, ez nyilván fejlődött azóta).

(#15510) Fr3eWar: Köszi!

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15514) Ragnar95 válasza bLaCkDoGoNe (#15513) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így már érthető mindkét dolog :R
Valóban jobb a lézer, ez tény és való, de mivel én elég keveset nyomtatok (havi 10-20oldal max), viszont scannelni, fénymásolni viszonylag sokat, illetve néha jól jön a színes, így az anyagi érdekek győztek nálam :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15515) bLaCkDoGoNe válasza Ragnar95 (#15514) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szkennelésre van egy Fujitsu ScanSnap-em, másolni meg szinte sosem szoktam, így a multifunkciós készülékek nekem teljesen feleslegesek.

Igazából az egész nyomtató mizériám onnan indult, hogy kifogyott a toner a jó öreg Konica Minolta printeremben, és annyiba kerül bele egy új toner, mint egy olcsóbb Wi-Fi-s nyomtató. Ezért kezdtem el új nyomtató vásárlásán törpölni a toner helyett, bármilyen konzumerista, nem környezettudatos dolog is. :(

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15516) Ear001


Ear001
addikt

Van valami módja annak, hogy a levelezésmet átköltöztessem egy másik gépre/felhasználóhoz, de NE Time Machine-nal?

(#15517) negyedes válasza Ear001 (#15516) üzenetére


negyedes
addikt

Migration Assistant, haloba kotod oket es maris masolja a cuccot.- hopssz ezzel minden megy, rosszul olvastam elsore.

:B

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#15518) Xero válasza Ear001 (#15516) üzenetére


Xero
nagyúr

~/Library/Mail

A fentebbi foldert másold az egyik gépről a másikra.

(#15519) Ear001 válasza Xero (#15518) üzenetére


Ear001
addikt

Ezzel mennek a mappák, beállítások, minden?

(#15520) Xero válasza Ear001 (#15519) üzenetére


Xero
nagyúr

:K

szerk: Francokat. Nem figyeltem. Még kelleni fog a ~/Library/Preferences/com.apple.mail.plist

[ Szerkesztve ]

(#15521) Ear001 válasza Xero (#15520) üzenetére


Ear001
addikt

Köszönöm, próbálom. Közben találtam olyat is a Mail-ben, hogy Postafiók exportálása. Ez mit csinál, pláne annak a függvényében, hogy olyat nem találtam, hogy postafiók importálása.... vagy csak elég kattintani az exportumra ;] és települ?

(#15522) Xero válasza Ear001 (#15521) üzenetére


Xero
nagyúr

Őszintén? Sosem használtam.

Vagy migráltam a teljes useremet, vagy kézzel pakoltam át.

(#15523) negyedes válasza Ear001 (#15521) üzenetére


negyedes
addikt

mikor utoljara hasznaltam az import/export funkciot nekem egy ilyet csinalt a mailben:

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#15524) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Ma kipróbáltam, hogy milyen a Mac mini wifi ruter helyett. Nagyon tetszik, gyors, stabil …legalább egy kütyüvel kevesebb.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#15525) madgie válasza n.andras74 (#15524) üzenetére


madgie
titán

Konkrétan erősebb és stabilabb jelet ad a 2012-es Minim, mint a Linksys EA2700 routerem.

(#15526) DanielK válasza madgie (#15525) üzenetére


DanielK
addikt

:F

(#15527) madgie válasza DanielK (#15526) üzenetére


madgie
titán

Komolyan, a ház mögött a kertben simán veszem még a Mini jelét, a Linksys-ét már rég nem.

(#15528) n.andras74 válasza madgie (#15527) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Igen így van :C

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#15529) DanielK válasza madgie (#15527) üzenetére


DanielK
addikt

Na de wifi routerként használod a mint? Vgay most mi van, nem értem... :B

(#15530) madgie válasza DanielK (#15529) üzenetére


madgie
titán

Most nem, de kipróbáltam. Igazából lehet be kéne fogni, a Linksys hetente egyszer tuti meghülyül.

(#15531) DanielK válasza madgie (#15530) üzenetére


DanielK
addikt

És azt hogy?

(#15532) madgie válasza DanielK (#15531) üzenetére


madgie
titán

Rendszerbeállítások/Megosztás

[ Szerkesztve ]

(#15533) koma106 válasza madgie (#15532) üzenetére


koma106
senior tag

Én sem tudtam, ...azt hiszem száműzöm az 1000 éves D-Link DI-524-et. :R

-

(#15534) Ear001 válasza Xero (#15520) üzenetére


Ear001
addikt

Köszönöm, nagyjából sikerült. Levelek megvannak, az accountok olyan 25%-ban... :DD

(#15535) n.andras74 válasza Ear001 (#15534) üzenetére


n.andras74
aktív tag

http://support.apple.com/kb/DL1703

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#15536) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok!
Vezetékes Apple billentyűzetem állandóan beragad az enter, megőrülök tőle programozás közben :D Valami ötlet? Még csak olyan részt sem látok rajta, ahol szétszedhetném..

(#15537) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Hali!

Egy olyan kérdésem volna, hogy azt miért csinálja az iMac-em (2011 mid), hogy az "Alvás" funkció csak 25-30 mp után valósul meg? Néha csinál olyat, hogy valamiféle szöveg bevillan, de lehetetlen elolvasni olyan gyors.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#15538) nauro válasza nauro (#15536) üzenetére


nauro
aktív tag

Közben meglett, ha valaki hasonló problémával küzdene, le kell óvatosan pattintani a gombot, helyre igazítani ami elmozdult és már jó is :)

(#15539) B.attila


B.attila
tag

Helló

hol kell beállitani hogy “ALVÁSBOL FELÉBRESZTVE” NE KÉRJEN JESZÓT ?

Cuore Sportivo

(#15540) Ragnar95 válasza B.attila (#15539) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rendszerbeállítások>Biztonság és adatvédelem>Jelszó igénylése rögtön/1óra... az alvás után vagy a képernyővédő indulásakor

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15541) B.attila válasza Ragnar95 (#15540) üzenetére


B.attila
tag

Köszönöm

Cuore Sportivo

(#15542) Ear001 válasza n.andras74 (#15535) üzenetére


Ear001
addikt

Nem ez volt a gond, hanem az, hogy a költözésben valahogy elvesztek az infók. Levelek, mappák megvoltak, két account is, de a többi nem.

(#15543) koma106 válasza (Darkwood) (#15537) üzenetére


koma106
senior tag

lépj ki a Chrome-ból

-

(#15544) kcs73


kcs73
aktív tag

Tudtok ajánlani valami normális képnézegetőt?
A megtekintővel nem boldogulok!
Nem nyitja meg a képeket,azt írja,hogy nincs hozzá jogosultságom! Már tiszta idegbeteg vagyok! Lehet viszaválltok windows-ra!!!

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#15545) TheMarci válasza kcs73 (#15544) üzenetére


TheMarci
addikt

Szerintem nem a képnézegetőn műlik a dolog, mi a kiválasztott képek előélete? Hátha arról következtethetünk rá, hogy miért nincs jogosultságod hozzá.

Do You Dream?

(#15546) kcs73 válasza TheMarci (#15545) üzenetére


kcs73
aktív tag

Talán mer külső HDD-n van?

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#15547) TheMarci válasza kcs73 (#15546) üzenetére


TheMarci
addikt

Elképzelhető. Milyen jogok vannak a képeknek adva? Nem lehet, hogy amikor rá lettek másolva, akkor örökölték, hogy csak x felől olvashatóak, vagy vmi hasonló?

Do You Dream?

(#15548) kcs73 válasza TheMarci (#15547) üzenetére


kcs73
aktív tag

De ezt a windowssal simán tudtam módosítani,itt miért nem lehet!Egyébként irhatom és másolhatom,azt irja az infóban!

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#15549) madgie válasza kcs73 (#15548) üzenetére


madgie
titán

Milyen fájlrendszerben van az a külső HDD?

(#15550) powerup2


powerup2
addikt

Mac mini frissités mikorra várható ? vagy a mini is esetleg henger alakú lesz mint a mac pro aztán azért kell várni ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.