Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Barett 50cal válasza -axxon- (#10000) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

1. *tudnék
2. Kijelölöd azokat amiket tovább akarsz küldeni, jobb klikk az egyikre és Compress X Items

Aztán feltöltöd valahova a .zip fájlt

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#10002) talamasca válasza -axxon- (#10000) üzenetére


talamasca
senior tag

Vagy iPhotoban:

utána:

Ennyi. ;)

“Black as midnight on a moonless night.”

(#10003) Zefír


Zefír
őstag

Wáh emberek!!!
Az lehet, hogy azért nem látja a pc a minimből ki vett hdd-t mert a "users" mappa jogosultságainál elvettem az "mindenki" jogosultságát?
Vagy csak tönkrement a hdd?
És ha a minibe vissza teszm ahdd-t nem bootol be. :F

(#10004) Alex91 válasza Zefír (#10003) üzenetére


Alex91
félisten

Hfs-t akartal pc-n olvastatni? Azt raktal ra valamit,hogy tudja kezelni a hdd-t?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10005) Zefír válasza Alex91 (#10004) üzenetére


Zefír
őstag

Nem, csak mivel nem bootol be a mini gondoltam újra rakom, betettem recowery-t, és nem látott eszközt atelepítő , pedig bent volt a hdd. Gondoltam rányomom PC-re hátha látja ezért beletettem 1 mobilrckbe a hdd-t. De nem látta win. Holnap próbáljam meg sata-ra kötni PCn, hátha látja BIOS?

(#10006) Alex91 válasza Zefír (#10005) üzenetére


Alex91
félisten

Diskutility se latta?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10007) Zefír válasza Alex91 (#10006) üzenetére


Zefír
őstag

Megoldva!!!
Snow Leo-t tettem be és akkor látta :C Érdekes, mert Lion alatt nem érzékelte a hdd-t :F

(#10008) Alex91 válasza Zefír (#10007) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, nem veletlen upgrade az a Lion telepito...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10009) Zefír válasza Alex91 (#10008) üzenetére


Zefír
őstag

Hát az elképzelhető, virágboltból van, nem igazán fogadta el appstore a diák bankkártyámat :W

(#10010) Ragnar95 válasza Zefír (#10009) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az fura, az én OTP-s diák bankkártyámat gond nélkül elfogadta, bár ez Mastercard

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10011) -axxon- válasza Barett 50cal (#10001) üzenetére


-axxon-
tag

köszönöm a segítséget.

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#10012) Zefír válasza Ragnar95 (#10010) üzenetére


Zefír
őstag

Már nekem is elfogadja, mióta mastercardom van. majd mountint megveszem. :D ezt is megakartam, de lassan jön ki új akkor minek ez..

[ Szerkesztve ]

(#10013) Zefír


Zefír
őstag

Haszbálja valaki a Growl appot?
Mert van egy olyan problémám, hogy csak az utorrentet meg a skypeot látja.. Ami enyhén szóva vicc, mert skypenak alapból van olyan leugró ablaka...

(#10014) Zefír válasza Zefír (#10013) üzenetére


Zefír
őstag

Megvan: Külön lekell hozzá szedni fileokat,

(#10015) Zefír


Zefír
őstag

Nah még 1 kérdés :B
Mountain Lion-t, hogyan tudom updatelni, 3 release -re, ha most az 1. van fent? És Nem vagyok fejlesztő. És appstore meg keresi a frissítéseket , és keresi...

[ Szerkesztve ]

(#10016) Phantomhive válasza Zefír (#10015) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

balra fent Alma - Software Update
ha nem találja, akkor gondolom le kell tölteni a legfrissebb kiadást és ráhúzni.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#10017) Zefír válasza Phantomhive (#10016) üzenetére


Zefír
őstag

Igen, ezt tudom, csak szokott lenni updatenél direkt link ahonnan lelehet szedni az updateket, gondoltam hátha valaki tud ilyenről. Na m1. Köszi! :R

(#10018) Xero válasza Zefír (#10017) üzenetére


Xero
nagyúr

Dev felületen van is, bár ott is egyben adják ki a buildeket. :)
Ráadásul beindult a marketing gépezet is. :P

(#10019) Zefír válasza Xero (#10018) üzenetére


Zefír
őstag

Basszus... ez is ilyen mézesmadzag, hogy 1 kiadást felnyomják torrentre... kb tuti hogy bentiek. És akkor a többit már nem. :Y

(#10020) Xero válasza Zefír (#10019) üzenetére


Xero
nagyúr

Szerintem eddig fent volt az összes installer illegal formákban is, mivel ezek elérhetőek voltak a dev felületen letölthető .dmg-ként. Ezzel szemben a mostani ugyebár már App Store update-ben jött, ami pedig az Apple ID-hoz kötött (redeemelhető dev felületről).

Nincs itt semmiféle mézesmadzag, csak tesztelik az új update felületet is.

Akinek szüksége van rá az befizeti azt az éves 100$-t, aki pedig csak szórakozni akar, annak pedig úgysem létszükséglet a dolog. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10021) Zefír válasza Xero (#10020) üzenetére


Zefír
őstag

Hát megtudom várni a nyarat az tuti :D
Amúgy tervezem, én is hogy jelentkezek fejlesztőnek, csak még mindig ott tartok, hogy az a 100dodo nekem nem érné meg, mert csak tanulok , és elég alap a tudásom.

(#10022) Xero válasza Zefír (#10021) üzenetére


Xero
nagyúr

Sok iTunesU és Xcode bújás után ha van ötlet, akkor megéri. :K
Vagy itt vagy az Apple laptopok topicban egyszer össze is szedtem egy "ajánlott irodalom" listát kezdésnek. Ha azon valaki keresztül verekedi magát, akkor már lesz értelme a dolognak.

(#10023) Zefír válasza Xero (#10022) üzenetére


Zefír
őstag

Majd a nyáron jobban ráfekszek a témára. Aztán akkor lehet, hogy írok is neked 1-2 pű-t ha nem gond.

(#10024) nauro


nauro
aktív tag

Valakinek valamilyen tipp netes rádió hallgatásra? Konkrétan a Class FM.el szenvedek. Azt tudom, h .m3u fájlokat lejátszik az iTunes is, viszont hiába van egy rakat Class FMes fájlom, egyszer kétszer működtek, de utána már nem. Ötlet? Jó lenne ha úgy menne, hogy mindig csak elindítom azt az egy fájlt és kész..
Köszi

(#10025) PiE137


PiE137
senior tag

A win feladatkezelőnek van vmi maces alternatívája?
A burn app néha kiakad a gépemen, és csak pörög a szivàrvány az egér helyén, de nem történik semmi! A tevékenységfigyelőt se tudom ilyenkor megnyitni, pedig azzal tudom, h lehet bezárást kényszeríteni!

(#10026) Xero válasza PiE137 (#10025) üzenetére


Xero
nagyúr

alt+cmd+esc

(#10027) rii válasza PiE137 (#10025) üzenetére


rii
nagyúr

vagy
ikonon jobb egérgomb
menü feljön
ALT-ot lenyomod
megjelenik a FORCE QUIT

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10028) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet azt kikapcsolni, hogy ha megnyitok pl egy pdf fájlt, akkor ne dobálja vissza az előzőeket amiket megnyitottam (majd kiléptem belőle)?
Másik: Archicad 15 esetén nem működik a fogd és vidd parancs (pc-n CTRL+SHIFT+D)?

(#10029) Xero válasza G@ß! (#10028) üzenetére


Xero
nagyúr

System Preferences - General - Restore windows when quitting and re-opening apps ;)

(#10030) G@ß! válasza Xero (#10029) üzenetére


G@ß!
őstag

Ezer kösz! :R

(#10031) PiE137 válasza Xero (#10026) üzenetére


PiE137
senior tag

Én is köszönöm! :R

(#10032) Azazello-


Azazello-
senior tag

audio cd irasahoz keresek cd iro programot.

koszi

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#10033) Alex91 válasza Azazello- (#10032) üzenetére


Alex91
félisten

iTunes...?

Ha,ha kivettek mar belole :). Akkor ben tudom, hogy mi van ingyenes, Toast valoszinuleg ir...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10034) rii válasza Azazello- (#10032) üzenetére


rii
nagyúr

itt kellene megnézni, hátha .... http://pure-mac.com/

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10035) Azazello- válasza rii (#10034) üzenetére


Azazello-
senior tag

koszonom, talaltam is.

[expressBurn] szimpla es egyszeruen kezelheto CD iro program Mac-hez.

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#10036) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Mi a véleményetek az iMac G5 17"-ről ? ( A régire gondolok :D ) megy rajta rendesen az SL ? Lehet benne alkatrészeket cserélni ?

This is the way

(#10037) Alex91 válasza RaZroX (#10036) üzenetére


Alex91
félisten

Muzeumba jo lesz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10038) RaZroX válasza Alex91 (#10037) üzenetére


RaZroX
addikt

Oké akkor marad a PC :DDD

This is the way

(#10039) xedos válasza RaZroX (#10036) üzenetére


xedos
addikt

Használható, de csak 10.5.8-as rendszerrel.
Nekem van G41.25-öm, az a Youtubeot csak 240p-ben viszi.
Szóval vállalható! Ha megfelelően olcsó... az a baj, hogy az inteles 17"-os iMac-eket 100.000 körül szeretnék eladni, közben talán 70-et ér... ezért a G5-ösök is relatív drágák.

(#10040) -axxon-


-axxon-
tag

Hello!

Lenne egy ujabb kérdésem.
Ha a feleségemnek létre hozok egy uj felhasználói fiókot, akkor hogy tudom ( tudnám) megosztani pl: kép, vagy film mappát?

Imac

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#10041) Phantomhive válasza -axxon- (#10040) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

Hali

Jobb klikk a mappára - Get info - kipipálod a "Shadred Folder" részt

vagy: system preferences - sharing - file sharing - innentől adja magát a dolog.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#10042) RaZroX válasza xedos (#10039) üzenetére


RaZroX
addikt

Én 45-ért találtam :D

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#10043) -axxon- válasza Phantomhive (#10041) üzenetére


-axxon-
tag

ezeket beállítottam, de ennek ellenére az új fiókban nem látni a mappákat.
gondolom az nem lehet gond hogy admin az egyik fiók, másik meg normál...?

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#10044) xedos válasza RaZroX (#10042) üzenetére


xedos
addikt

Gondolom az 1.6-os...
Bár ha kifognál egy webkamerás 1.9-est... :-)

(#10045) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Szerintetek milyen webkamerát lenne érdemes venni?
Most egy Micrsofot HD lifecam 5000-rem van, de nem jó rajta az autó fókusz, vagyis cseszekszik, és nem is igazán hd a képe osx- alatt..
Illetve nincsen hozzá softversem amivel lehetne finomhangolni..

(#10046) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket!
Ismerősömnek eladó a a Power Mac G5-e és megszeretném venni!
Külsőleg újszerű állapotban van nem karcos!

Quad Core 2.5 GHz
GeForce 7800 GT 256MB
750GB+500GB
8GB DDR2
Mac OS X 10.5.8

110.000Ft-ért megéri megvenni?

[ Szerkesztve ]

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#10047) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Hali!
Ismét eltört nővérem MacBook White gépén a top case (pontosan ez a hiba, aki nem tudná). A kérdésem az lenne, hogy az Alleeban lévő StarKing üzlet vizsgálat után beveszi a gépet, még akkor is, ha a MacBook anno az iStyle-nál lett véve? (iStyle-os papírjai megvannak.) Mert akkor nem feltétlen szenvednénk el magunkat az Andrássy útig, mert ott most elég körülményes a közlekedés.

A cikkhez hasonlóan, itt is a garancia időn túl van már a gép.

[ Szerkesztve ]

meg

(#10048) Alex91 válasza DataTraveler (#10046) üzenetére


Alex91
félisten

Altalanos gepnek nem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10049) DataTraveler


DataTraveler
tag

Természetesen nem fő gépnek szeretném használni, csak OSX ismerkedésre!
Az árba ad még egy 10hónapos Samsung S22A300N monitort és egy Apple billentyűzetet!

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#10050) Alex91 válasza DataTraveler (#10049) üzenetére


Alex91
félisten

Arra egy Mini is megteszi... Intel Core2Duo alatt nem vennek semmit...

(Ha mondjuk azt mondod, hogy penzt termelnel vele (zene, foto, kiadvany stb.), akkor talan megeri. De mivel halvany lila gozod sincs, hogy mit bir es mit nem, igy ilyennek nem igazan ajanlanam.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.