Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) blakey válasza Ragnar95 (#21997) üzenetére


blakey
titán

Hasonlók miatt már elég rég áttártem a Transmissionre, egyszerű és működik. Ennél bonyolultabb nem kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22002) Ragnar95 válasza blakey (#22001) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Labeleket vagy valami hasonlót tud, mert ez elég fontos lenne nekem?
Illetve át tudom valahogy másolni a uTorrentből a futó torrentjeimet Transmissionbe?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22003) blakey válasza Ragnar95 (#22002) üzenetére


blakey
titán

Ennyire nem vagyok "power user", de csoportosítani lehet:

Illetve menüből nem lehet átmenteni de van rá lehetőség, elvileg:
1. Nyísd meg .torrent fájlokat (~/Library/Application Support/uTorrent) Transmission-nel
2. Transmission megkérdezi, hogy hova akarod menteni, azt válaszd ahova a uTorrent is mentett.
3. Ellenőrizd a Transmissionbe az adatokat, pl: torrent > Transfers > Verify Local Data.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22004) Ragnar95 válasza blakey (#22003) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ennek a csoportosítás dolognak utána nézek, mert fontos lenne,h én tudjam elnevezni a csoportokat.
Köszi az áthelyezéses tippet is :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22005) oszy válasza cigam (#21938) üzenetére


oszy
veterán

valamit rosszul csináltam, mert ma már megint van hang...

leírnád mit kell a letöltött fájlokkal tennem? bocs, de még nagyon kezdő vagyok os x téren...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22006) Balli válasza wm2 (#21995) üzenetére


Balli
őstag

Köszi az infot! Állitolag az adatmentés és telepítés benne van a 10k-ban (elsőben azért nem vagyok biztos, mondjuk én ugyis NAS-ra kimentek mindent) Fotó tök jó ötlet, ha odáig jutok mindenképpen megkérem hogy csináljanak, ha nem lenne benne alapból. Mondjuk a 6hónap gari az megnyugtató, főleg úgy azért nem egy sufni javitóról beszélünk.
SSD ára annyi amennyi, az minden gépbe annyi, ha sima laptopom lenne és azt bőviteném, akkor se magam csinálnám, 10k szerelés garival nem vészes. Mondjuk 10k fölötti kábel ár (nem igazán találtam neten, ha valaki tud linket megköszönném) csak azért, mert Apple na az kicsit fájó azért... de belefér, anno amikor vettem tudtam hogy ez hamar befog következni, gondolkodtam is akkor hogy még vásárlással együtt kicseréltetem (ugye SSD-s nem volt akciósban) de eddig halasztottam, eljött az idő :)

Athens 2004

(#22007) wm2 válasza Balli (#22006) üzenetére


wm2
őstag

Tetess bele ramot ha már szétkapják. Ne sajnáld! De persze ahogy a pénztárcád engedi. Viszont ha már szétkapják pucolják ki rendesen. Kábelt pl. iJoe-nál tudsz venni ha éppen van.

Ozora <3

(#22008) Balli válasza wm2 (#22007) üzenetére


Balli
őstag

Igen, RAM-ot is tervezek belerakni ha már lúd..., jelenleg 8GB van benne, de sajnos 2x4GB RAM formájában s nem 1 x 8GB, hogy csak hozzá kelljen dobni még egy 8GB-t. RAM-bol mit ajánlotok?

Athens 2004

(#22009) Chal válasza Balli (#21994) üzenetére


Chal
addikt

"elég jól vágta a dolgokat ezeket mondta (plusz még csomó mást amit nemigazán értettem"

Pedig jó lenne ha tudnád mit mondott pontosan, mert a bökkenő ebben a dologban szokott rejleni. Az Apple ugyanis speciális HDD-ket használ, amikben van egy hőmérő szenzor. Nyilván ilyen SSD-t nem fogsz tudni venni (az Applenek sincs egyébként). Van pár cég, aki foglalkozik spéci kábelek gyártásával, ahol maga a kábel tartalmazza a szenzort, ezáltal "átveri" az imac ide kapcsolódó rendszerét (SMC). Ha ennek a beszerelése nem történik meg, akkor folyamatos hw fault lesz az eredmény, és 100%-on pörgő/süvöltő ventik. Bizonyos szervizek ezt a dolgot úgy "oldják meg", hogy telepítenek egy sw-t, ami manuálisan helyre rakja a ventiket. A gép viszont ettől meg nem fog átmenni a AHT-n (apple hardware test), illetve egy esetleges Bootcampes Windows esetén szophatsz tovább a mindenféle csodaszoftverekkel.

A másik probléma, hogy a te imaced előlapja már ragasztott. Namost ezt vagy sikerül le/felrakniuk úgy, hogy ne legyen nyoma, vagy nem. Persze nyilván azt fogják mondani hogy óó persze, 100-ból 100-nál tökéletesen sikerül mindig. De azért csak óvatosan, mert ha mégsem így lesz, akkor buktad a garit. BTW gari: nyilván mikor gariztatni akarod, akkor újra le kell melegíteni róla az üveget, visszarakni a gyári HDD-t, majd visszaragasztani az üveget.

Egyeszerü mi? :))

Én pl magamnak oldottam meg, saját építésű szenzorkábellel, de az egyel régebbi iMac volt, ahol még nem integrálták bele a sata kábelbe ezt a faszságot, így házilag is meg tudtam partizánkodni egy 20Ft-os tranzisztorral, meg pár madzaggal.

[ Szerkesztve ]

(#22010) Balli válasza Chal (#22009) üzenetére


Balli
őstag

Nekem egyszerű, mert beviszem, megcsinálják, adom a pénzt és végeztünk is :D
Viccet félretéve: köszi sokat segitetettel megerteni! Igen mondták, hogy a venti végig süvít ha nincs benne a spéci kábel, szval mindenképpen csak azzal együtt csináltatom meg ha odáig jutok, azaz akkor az első bekezdés rendben is lesz, azzal gond nem lehet.
Gari már nincs a gépre, azaz azzal sincs gond. Ragasztott előlap viszont érdekes, miben nyilvánul meg ha nyoma lesz amikor visszarakják, és mekkora erre a kockázat?

Athens 2004

(#22011) Chal válasza Balli (#22010) üzenetére


Chal
addikt

Ha nincs rá gari akkor teljesen lényegtelen. Ha van, akkor mondhatja egy hivatalos szerviz mikor felnyitja, hogy hoppá, látjuk a ragasztáson hogy ezt a gépet már megbontották és nincs róla szervízlap a rendszerben, tehát sorry, de buktad a garit.

Ezen kívül nem jelent semmit, nagyon bénának kell ahhoz lenni hogy kívülről látható nyoma legyen a dolognak :)

(#22012) Balli válasza Chal (#22011) üzenetére


Balli
őstag

Szuper :) Akkor ugy tunik minden rendben, pontosabban majd lesz ha szepen kicserelik ugy ahogyan azt kell :)
Koszi neked es wm2-nek is, most mar letisztult a folyamat es hogy mire kell figyelni.

Athens 2004

(#22013) wm2 válasza Balli (#22012) üzenetére


wm2
őstag

Több jó ram márka van, de a prémium is uúgy megmurdálhat mint a csicska kínai. A jó gari sokat számít és neten olcsóbb, mint magyar kereskedőtől venni. Én tennék bele 2x8-at ha már. Eladni is jobban tudod majd így. Szezonros kábelben az OWC nagyon jó, de asszem az egyik legdrágább is. Hajrá!

Ozora <3

(#22014) DanielK


DanielK
addikt

Végül usb3-s külső ssd-t kötök az imacre.
Ilyen házat rendeltem. Egy Samsung 850 pro megy majd bele.
Itt egy videó működés közben.

(#22015) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2014 late Mac Minim. (a második konfig, 2.6 i5, 8G RAM) Van benne gyárilag egy 1TB Apple/Seagate vinyó.

Azon gondolkodom, hogy SSD-re cserélem, de ugye ezekben már csak egy HDD hely van sajnos (mint ahogy a memória sem upgradable, de ebbe most inkább nem menjünk bele...)

A kérdésem az, hogy ha beledobnám az SSD-t, és az 1TB-s vinyót rálógatnám USB 3.0-n egy külső rackben, az mennyiben rontaná az olvasási/írási sebességet a külső rack miatt?

Köszönöm!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#22016) Ear001 válasza RoryBreaker (#22015) üzenetére


Ear001
addikt

Gondolom nem programokat akarsz róla futtatni, mert azon érezhető leginkább a lassúsága, de amúgy teljesen használható megoldás.

(#22017) RoryBreaker válasza Ear001 (#22016) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

nem, azok az SSD ről indulnának, a külsőről csak zenék, RAW-ok, ilyenek...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#22018) r4z válasza RoryBreaker (#22017) üzenetére


r4z
nagyúr

Ebben az esetben nem az USB lesz a szűk keresztmetszet, hanem maga a HDD. Vágj bele bátran.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#22019) wm2 válasza RoryBreaker (#22015) üzenetére


wm2
őstag

Elmondom én hogy csináltam. Aztán vagy belevágsz vagy nem. De szerintem így éri meg.

A két kisebb és a két nagyobb között nem csak a HDD és PCIe SSD a különbség, hanem az ezekket fogadó kit is:

https://www.youtube.com/watch?v=ml19e30OLmE

2:43-tól érdemes nézni. A hangot nyugodtan kikapcsolhatod. (A bólogatójánosok most ne figyeljenek.)

A PCIe SSD-t fogadó kitnek a beszerzése olyan 80 dollár körül van. Német eBay-ről érdemes beszerzeni. A blade SSD árak változnak de bontott MBA-ből olcsón be lehet szerezni egy 128-ast. Így a HDD is maradhat benne meg a fogadó kit segítségével teszel bele egy PCIe SSD-t is, ami valamivel gyorsabb, mint a SATA3 SSD. A vinyót persze itt is célszerű megtartani a gari miatt, amit eredeti állapotában kell visszahelyezni ha valamilyen gondod adódna. Ezért sokan inkább a sima SATA3 SSD mellett döntenek, mivel egy átlag felhasználónak bőven elegendő ez a sebesség is. Ramot nem tudsz bővíteni.

A külső racknél érdemes ügyelni arra, hogy az USB3 átviteli frekvencia zavarja a wireless eszközöket és a wifit. Tehát marad a kábeles megoldás és a régi USB billentyűzet. Az eredeti vinyóra mindenképpen vigyázz mert kell a garihoz. A gépet pedig ne gányold szét szerelésnél mert egy karc elég és elküldenek a h... f...ra.. A szétszereléshez torx csavarhúzókra és komoly kézügyességre lesz szükséged. Itt találsz hozzá infót:

https://www.ifixit.com/Teardown/Mac+Mini+Late+2014+Teardown/30410

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#22020) TigerCat válasza wm2 (#22019) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akkor lehet, hogy külső kijelző használatakor emiatt laggolt az összes vezeték nélküli egerem? Hmmm. Most egy Logitech MX Anywhere 2 egeret használok, ezzel is lenne gond? A monitor már nincs meg, de valami kellene helyette, azonban a tapasztalatokból kiindulva nem szívesen dobok ki 230 ezer Ft-ot...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22021) wm2 válasza TigerCat (#22020) üzenetére


wm2
őstag

Ha bedugom a DTM30 USB3 stickem meghal a wifi (bár inkább csal laggol) és leáll a vezeték nélküli egerem. Mivel sokat és nagy fájlokat nem mozgatok ezért USB2 vezetékkel tolom vele. Újabb szabványoknál erre már ügyelnek. Ettől eletkintve az USB3 sem arra való, hogy arról rendszer fusson.

TigerCat: az a monitor az egyik kedvencem a mai napig. Jó választás volt!

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#22022) TigerCat válasza wm2 (#22021) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem is az volt, de sajnos bedöglött és visszaküldtem. Telt-múlt az idő, hetente kérdezgettem mi a helyzet, de 2 hónappal később senki nem tudta megmondani hol van és egyáltalán visszakapom-e. Így más megoldás lévén visszautaltattam a vételárat. Most újra 13 colon Mac-ezek...

Rettenetesen hiányzik a nagy felület, de egyelőre várok. Egyrészt az erősebb processzorokra, új modellekre, másrészt hátha érkezik 4K-s, vagy Retina kijelző, Thunderbolt csatlakozóval, ami tökéletes lenne egy MacBook Pro mellé.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22023) Chal válasza TigerCat (#22022) üzenetére


Chal
addikt

Ahhoz új thunderbolt kéne, mert a jelenlegi kevés a 4K-hoz. Ezért is nincs már régóta az Applenek saját új monitora. Amúgy gondolom pörögnek valamin, de hogy min, azt csak ők tudják. Gyakorlatilag vagy lesz új thunderbolt, vagy váltanak DP 1.3-ra. Ez utóbbi nem vallana rájuk (túl szabványos :) ), így én arra tippelnék hogy az új TB-t hegesztik, mert már DP1.2-vel is kihozhattak volna egy saját 4K monitort, mégsem tették.

[ Szerkesztve ]

(#22024) wm2 válasza TigerCat (#22022) üzenetére


wm2
őstag

Nekem az 1080p brutál fps-el jobban kéne mint a 4k lowon. A legtöbb film amihez hozzájutok így is 720p-ből van felkonvertálva. Pocsék. Tv-t nem nézek. Sajnálom, hogy ezzel a monitorral így jártál viszont. Mozizni, osztottképernyőzni jó kis élményt adhatott.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#22025) TigerCat válasza wm2 (#22024) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Most amúgy már csak az a kérdés, hogy az OS X-nek milyen jövője lesz nem retina kijelzőkön. Ez is megfontolandó a vásárlás előtt.

Chal:
Vágom én és tisztában vagyok vele, de a nem retina kijelzőkön szinte minden sz...rul néz ki, szóval nem nagyon van más választásuk, mint kijönni valamivel. Főleg, ha több monitoros rendszerben gondolkodik az ember. Bár az is igaz, hogy ebben sosem volt túl jó az OS X. Legalábbis én így tapasztaltam.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22026) wm2 válasza TigerCat (#22025) üzenetére


wm2
őstag

Most amúgy már csak az a kérdés, hogy az OS X-nek milyen jövője lesz nem retina kijelzőkön. Ez is megfontolandó a vásárlás előtt.

http://www.apple.com/hu/shop/buy-mac/macbook-pro?product=MD101MG/A&step=config# ezt még árulják :-D

Nekem elég sok ismerősömet bosszantott a retina egy időben. Arra panaszkodtak nem tudnak rajta dolgozni.

Ozora <3

(#22027) DanielK válasza RoryBreaker (#22015) üzenetére


DanielK
addikt

Lehet, te is jobban járnál fordítva. Tehát ssd menne kintre. Az előtted levő hszembe a faszi videója imac, de egy mac minit is tesztelt külső ssd-vel. Ha uasp a külső rack, akkor 350-450-es sebességet is elér az ssd.

(#22028) Ragnar95 válasza DanielK (#22027) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha SATA3-as SSD-ről van szó és nem PCIe-ről, akkor valóban nem érzékelhető sebességkülönbség az UBS3 és SATA3 között igazság szerint, bár rendszer inkább belső tárolóra raknék, külsőre nem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22029) wm2 válasza DanielK (#22027) üzenetére


wm2
őstag

Vagy egy ilyen 40e ft körül. (U.I. én is inkább a belsőt preferálom)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#22030) TigerCat válasza wm2 (#22026) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Valóban árulják. Egyelőre...

A retina kérdés tényleg érdekes. Már ott kezdődik a probléma, amikor képernyőmentést csinálok valamiről és azt be akarom illeszteni egy munkámba. Persze erre van megoldás, szóval nem akkora nagy gond. Az viszont igen, hogy pl. az Office-nak is lenne hova fejlődnie ilyen téren.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22031) DanielK válasza wm2 (#22029) üzenetére


DanielK
addikt

Belső nekem is, de egy 3 év garival rendelkező imacet nem bontanék meg...

(#22032) wm2 válasza DanielK (#22031) üzenetére


wm2
őstag

Egyik ismerősöm vett egy ilyen 2,6-os mac minit. Neki semmire nem kell csak filmet nézni meg 2-3 oldalt nézeget a neten miközben zenét hallgat. Mondtam ezért felesleges bele ssd.

Ozora <3

(#22033) Chal válasza wm2 (#22032) üzenetére


Chal
addikt

Nem feltétlenül. Nálam most átmenetileg ssd-n van a rendszer, és egy normál hdd-n a home dir. Elképesztő milyen lassulásokat bír előadni pár dolog, hiába vannak maguk az appok ssd-n. A skype pl percekig indul, mert felolvassa 6-8 év chatlogját az user könyvtárából. A Safari képes strandlabdázni kilépéskor szintén nem kevés ideig, mert gondolom akkor zárogatja le a file-jait (history, cache, egyebek), amik ugye szintén hdd-n vannak. De egy boot utáni login is látványosan szar tud lenni: desktop még sehol (nincsenek rajta az ikonok, vagy lehet látni ahogy egyesével pakolgatja ki őket), de már régen meg tudtam nyitni a böngészőt, levelezőt és egyebeket azonnal, mert azok ssd-n vannak :)

Én azt nem értem teljesen hogy hogy a francba tudott ez idáig fajulni. Szerintem egyértelműen fejlesztői kényelmességről és nemtörődömségről van szó. Jó példa erre a skype, ami 100% hogy minimális mennyiségű adatot olvas fel induláskor, de ezt mégis sikerült úgy összehoznia a fejlesztőknek, hogy kevés legyen neki egy mai hdd.

(#22034) wm2 válasza Chal (#22033) üzenetére


wm2
őstag

Hahha mondjuk igen. Elmondanám én egy 2.8-as skypeot használok 6.15-re mókolva powerbookon és remekül elvagyok a 10 ismerősömmel és minimál chatloggal. :-D És elvileg az a hitachi HDD ami ebben a miniben van még a jobbak közül való írás olvasásban, de komolyan nem értem miért nem fért el valami tucat samu lapka benne hamár együtt hálnak. 2015-ben (bár 2014 végén jelent meg, de idén terjedt el). Van az a parancs, hogy sudo update_dyld_shared_cache -root / ez néha jól jön meg onyx takarítás de NE ezekkel oldja már meg a paraszt na.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#22035) wm2


wm2
őstag

(#22036) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Köszi a válaszokat.

Közben mértem sebességeket és ezek fényében azt hiszem azt fogom tenni, hogy a NAS második rackjébe beledobom a miniből kiszedett 1TB-s vinyót és hálón keresztül a NASról (Synology DS213j) dolgozom majd. Az is ír és olvas 100-al.

Talán elég és elegáns megoldás...

Ha nem jó, akkor gondolkodom tovább...

Minit bontottam szét már jó párszor, bár ezt a 2014-est még nem, de tele van vele a youtube SSD bővítés miatt. :) Remélem garanciavesztéssel nem jár. Vagyis pontosítok, ha valami gáz van, remélem vissza tudom tenni a vinyót úgy, hogy az ne látszódjon, hogy szét lett bontva :)

Szóval köszi mindenkinek!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#22037) Chal válasza RoryBreaker (#22036) üzenetére


Chal
addikt

Attől függ hogy mit tennél a NAS-ban levő hdd-re. A home-odat pl egy az egyben ne tedd rá, mert tele van apró file-okkal, amiket folyamatosan ír/olvas a rendszer és az appok. Egyrészt ezeknél már bőven nem lesz 100Mbyte/s-ed, másrészt az elérési idő egy sata/usb3/tb diskhez képest ég és föld, idegbajt fogsz kapni.. :)

Szerintem ritkán használt dolog mehetnek rá, filmek, fotók, etc.. Ha ezekkel tudod tehermentesíteni a local SSD-t hely ügyileg, akkor egy jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#22038) RoryBreaker válasza Chal (#22037) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Ja, neeeem, A teljes rendszer a miniben lévő SSD-ről fog futni.
A NASon csak zenék, és RAW-ok nagyrészt...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#22039) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Lenne még 1 kérdésem... Szeretnék valami normális egeret vásárolni mac minihez. Ne kelljen hozzá vevő, tehát bluetoothos kellene, olyan, ami teljesen jól működik MAC/OSX-el.

A gyári Apple egér szerintem egy határ sz*r.
Trackpadjuk jó, de nem annyira szeretem, inkább egy normális egér kellene.

Valaki tud valami jót ajánlani, amivel meg van elégedve?
azért ne több 10e ft legyen, meg nem kell ilyen gamer butaság, inkább valami letisztult dolog lenne jó.

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#22040) tomi5244 válasza RoryBreaker (#22039) üzenetére


tomi5244
őstag

Én ezt használom kb fél éve, teljesen meg vagyok vele elégedve! Nem kell hozzá külön vevő, 1 perc se kellett a beüzemeléséhez. A márka pedig talán az egyik legjobb.

[link]

(#22041) RoryBreaker válasza tomi5244 (#22040) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszi!

Utánanézek...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#22042) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Holnap lejár az Apple Music előfizetésem és nem fogom meghosszabbítani. A zenéimet az Apple párosította az Ő adatbázisával és amit csak tudott lecserélt. Mi lesz az előfizetés lejárta után? Megmaradnak vagy elvesznek az iTunesban tárolt (offline, de Apple által lecserélt) dalok?

-

(#22043) cigam válasza koma106 (#22042) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Hogy hogy lecserélt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22044) r4z válasza koma106 (#22042) üzenetére


r4z
nagyúr

Jelöld ki azokat, amik megvannak lokálisan is, jobb klikk, remove downloads. A lokális adatok nem változtak meg, csak bekerültek az Apple Musicról származó zenék is.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#22045) koma106 válasza r4z (#22044) üzenetére


koma106
senior tag

Ez jó hír, köszi - azért aggódtam, mert sok esetet lehet hallani, hogy a grabbelt CD anyagok eltűntek az iTunes-ból. Nem szeretnék újból digitalizálni...

-

(#22046) r4z válasza koma106 (#22045) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem tűntek el eddig se, csak az iTunes a saját verzióját használja inkább. Attól az még ott van :)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#22047) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Urak!
Az lenne a problémám hogy az egyik hölyg ismerősöm hozott hozzám egy c2D-s macbookot, aminek az iphotojában van vagy 5ezer fontos kép. Sajnos az iphotot nem tudom megnyitni, mert azt írja hogy upgradeeljem az aperturet, vagy lépjek ki (quit) Ha arra nyomok hogy upgrade az appstore azt mondja hogy nem érhető el magyarországon az aperture. Namost, valahogy ki kéne varázsolnom onnan a képeket, méghozzá pár órán belül :O
Aki tud nekem segíteni annak küldök pénzenergiát, megy digitális gyógysört!
Köszi!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#22048) TheMarci válasza hszilard666 (#22047) üzenetére


TheMarci
addikt

Kepek/ iphoto libraryban nincsenek benne?

Do You Dream?

(#22049) hszilard666 válasza TheMarci (#22048) üzenetére


hszilard666
veterán

A képeknél csak aperture libray van, és ha azt meg akarnám nyitni akkor jön megint az iphoto-s majomság :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#22050) TheMarci válasza hszilard666 (#22049) üzenetére


TheMarci
addikt

Jobb gomb, show package content.

Do You Dream?

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.