Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) madgie válasza cigam (#14049) üzenetére


madgie
titán

Megvan, mindkettő Workgroupban van. Azért köszi, estére még ránézek :R

(#14052) cigam válasza Ragnar95 (#14050) üzenetére


cigam
félisten

Milyen pluginok vannak telepítve, milyen oldalak vannak megnyitva? (A flash biszbaszok meg tudják tekerni a procit)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14053) Ragnar95 válasza cigam (#14052) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Flash, Java, meg valami DivX Plus HTML5 player volt fent még az előző tulaj által, de azt letöröltem most, mert én úgyse használtam sosem.
Ami a fura, hogy most még több lap is van megnyitva, mint pl tegnap volt és most csak 40-70% között mozog a processzorhasználata a Safarinak, miközben ugyanazok a lapok is meg vannak nyitva, mint tegnap...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14054) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nos, több mint három évnyi OS X használat után ma először találkoztam olyannal, hogy a legszívesebben aprófára aprítanám az egész nyomorult számítógépet.

Egy rendkívül egyszerű feladatot nem sikerül sehogy sem megoldanom: van egy rakás GoPro-val készített MP4 videóm, külső USB driveon tárolva. Van, amit nem én mentettem a külső HDD-re, így nem tudom, hogy hova, milyen mappába került. Szeretném ezeket megkeresni, hogy össze tudjam fésülni a fájlokat egy helyre, de egyszerűen nem vagyok képes rá.

Pedig valószínűleg nem bonyolult a dolog, én ezzel próbálkozom: Finderben a kereső sávba bepötyögöm, hogy "MP4", kiválasztom hogy "Kinds - MPEG-4 movies", kiválasztom a Search mellett az USB drive-om nevét, és... nem történik semmi.

Semmit nem listáz nekem az USB-mről (tudom, hogy több száz MP4 videóm van rajta), cserébe kilistáz több, mint 2000 M4A fájlt a Mac-en levő iTunes Librarymból.

Én lennék a lamer?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14055) cigam válasza bLaCkDoGoNe (#14054) üzenetére


cigam
félisten

Átkapcsoltad hogy a külső meghajtón keressen?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14056) rii válasza bLaCkDoGoNe (#14054) üzenetére


rii
nagyúr

find any file
EasyFind

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14057) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok!
Összeállítottam ezt a gépet és a véleményetekre lennék kíváncsi. A gépet dual bootban szeretném majd használni: Hackintosh és PC. Jó lesz majd a mac rendszerhez? A dual boot beállításához van esetleg vmi leírás, vagy aki csinált már ilyet az hogy csinálta?
Előre is köszi a segítséget.

(#14058) DanielK válasza bLaCkDoGoNe (#14054) üzenetére


DanielK
addikt

és azon nem gondolkodtál, hogy ha először dugod a gépre, akkor előbb indexelnie kell azokat? várj vele. vagy ezen túl vagy már? :D

(#14059) bLaCkDoGoNe válasza cigam (#14055) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen, a "kiválasztom a Search mellett az USB drive-om nevét, és... nem történik semmi." rész ez akart lenni. :)

(#14056) rii: Köszi, megnézem, de nagyot csalódnék az OS X-ben, ha ehhez külső alkalmazás kellene...

(#14058) DanielK: A Spotlight indexelés ki van kapcsolva az összes külső drive-omon, lehet, hogy ez a baj? Arra nincs szükségem, hogy megtaláljon pillanatok alatt mindent az USB-s eszközön úgy, mint a Mac-en, megvárom, ha néhány tíz percig elszöszöl keresés közben, illetve azt sem szeretném, ha folyton indexelgetné a külső meghajtóimat... De most az a szörnyű gyanúm támadt, hogy ha a Spotlight indexelést kikapcsolom, akkor egyáltalán nem keres az adott eszközön? Az eléggé furcsa lenne.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14060) Ragnar95 válasza 5150head (#14057) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Itt tedd fe a kérdést, ez a te topikod :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14061) cigam válasza bLaCkDoGoNe (#14059) üzenetére


cigam
félisten

Kikapcsolod a Spotlight indekelést, de azt elvárod hogy a spotlight megtalálja? Mert az nem egy sima file kereső, az is Spotlight adatbázisában kutat. Amúgy nem értem miért baj ha indexeli.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14062) rii válasza bLaCkDoGoNe (#14059) üzenetére


rii
nagyúr

múltkor le kellett húzni 1 terát
biztos h van benne hibás filename, túl hosszú filename, duplikázódás amit sose értek h hogy ... de mindig van .... , ami miatt a finder elhasal

lehetlen commander nélkül lemásolni
megpróbáltam
kicsivel a kezdés után crash

mu commander - skip all errors - overwrite if exist - plusz még be lehet állítani speed limitet, ami munkahely lévén nem egy rossz opció ... 30 megabittel tolta volna, levettem 20-ra, így biztos senkit nem zavar egy napnyi másolás

win alatt csak a total comm-t kell feltenni ... osx alatt számos más uitlity-vel lehet csak boldogulni ... legláabbis .. mifelénk ... easyfind-del találtam meg egy hidden foldert ami 20 gigás volt még 2008-ban, és 100 megákon szarakodtunk ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14063) 5150head válasza Ragnar95 (#14060) üzenetére


5150head
senior tag

Köszönöm szépen! Bocs az offért! :R

(#14064) bLaCkDoGoNe válasza cigam (#14061) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen, úgy gondoltam, hogy ha lassan is, de megtalálja amit keresek akkor is, ha nincs bekapcsolva az indexelés - ezek szerint tévedtem.

Sokszor járnak nálam viszonylag nagyobb méretű külső HDD-k, változó tartalommal. Feleslegesnek tartom, hogy percekig tekerje a procit a Spotlight, mint az őrült, ha egy külső HDD-t rádugok, mivel az esetek 99%-ában soha nem fogok rajtuk keresni, nagy részük nem is az enyém. Ez most az az 1%, amikor szükségem lett volna a keresésre.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14065) Ragnar95 válasza Ragnar95 (#14053) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Most megint 110% a Safari webtartalom processzorhasználata és ezek a lapok vannak megnyitva: facebook, 2lapon ph fórum, moodle, egy google doksi és az elvira

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14066) cigam válasza Ragnar95 (#14065) üzenetére


cigam
félisten

Nagyon furi. Csak az alap köröket tudom tanácsolni.
- lépj ki mindenből, és jogjavítás/lemezellenörzés
- safari alaphelyzetbe állítása
- bövítmények letiltása (ha ez megoldja, akkor 1esével visszengedni öket, és így kiszürhető, hogy melyik a hunyó)

Amúgy nem fut vmi optimalizáló, vagy nem köthető egy telepítéshez/beállítás időpontjához ez a nagy terhelés megjelenése?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14067) Ragnar95 válasza cigam (#14066) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem fut semmi ilyesmi a háttérben és nem is telepítettem semmit, amihez köthető lenne a dolog... :(
Jogjavítást kipróbálom majd, bár nem hiszem,h ez lenne a probléma, de végülis 1 próbát megér, Safarit nem szívesen állítanám vissza, mert akkor elvesznének a mentett jelszavaim, a bővítmények letiltását meg kipróbálom, hátha, nem lesz nehéz dolgom, mivel csak a flash + a java van fönt...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14068) RaZroX


RaZroX
addikt

Hogyan tudom Safariba át importálni a Chrome-os könyvjelzőket és jelszavakat ?

This is the way

(#14069) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Tudtok valami megoldast, hogyan lehetne kikuszobolni, hogy 10megas netem van, ebbol 7et kapok, (speedtest.net szerint) es a torrentek 900kbsnel nem jonnek gyorsabban, pedig a letoltesi sebesseg korlatlanra van allitva, nem hiszem, hogy barmi is korlatozna, max a t-home, tudtok valami megoldast erre?

(#14070) TheMarci válasza OgKush (#14069) üzenetére


TheMarci
addikt

Gyorsabb netet veszel?

Do You Dream?

(#14071) OgKush válasza TheMarci (#14070) üzenetére


OgKush
senior tag

Es megis minek? 7 megas neten 1 megaval tolt a torrent, fizessek tobbet, hogy ugyanugy 1megaval toltson? :U nagyotlet, koszi :C

[ Szerkesztve ]

(#14072) TheMarci válasza OgKush (#14071) üzenetére


TheMarci
addikt

Miért, szerinted egy 10 megás neten mennyivel kéne töltenie?

Do You Dream?

(#14073) biker válasza OgKush (#14071) üzenetére


biker
nagyúr

nem, inkább tanulj meg mértékegységet váltani
900kbyte = 7,2mbit, pont mint a speedtest mér :)

ha adsl, akkor nem lesz 10mbit a 10mbit, mert a felfelé adat esetén lassul a letöltés
ennyi, tökéletes a neted

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14074) xedos


xedos
addikt

Van -volt valaki ilyen elvetemült?
[link]

Van egy hibátlan iMac G4-em, gondolkozom, hogy átalakítom egy Mini itx-es hackintos-á...

(#14075) Fr3eWar válasza biker (#14073) üzenetére


Fr3eWar
őstag

pontosan, nekem 80megás (Mbit=Mb) a netem és csak 10megával (Mbyte=MB) tölt, mégsem panaszkodok, mert egyik megabit másik megabyte

(#14076) rachmaninoff válasza Vesper (#1) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Szeretnék megválni a "drótos" HDD-től, ezért tervezem egy NAS (vagy mi) vásárlását. Használ itt valaki ilyesmit OSX alatt? Tudnátok ajánlani valamilyen modelt tapasztalatatok alapján?

(#14077) rjg válasza rachmaninoff (#14076) üzenetére


rjg
őstag

Synology Két éve használok egy alapmodellt, nem a legolcsóbb, de a kezelőfelülete abszolút bolondbiztos és a Radius szervertől a VPN-ig minden van rá. Nálam ezen megy a torrent Transmission klienssel 0-24-ben; most ránéztem, jelenleg 346 elemből 5 aktív.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#14078) -axxon- válasza RaZroX (#14068) üzenetére


-axxon-
tag

chromba könyvjelzők exportálása, safari könyvjelzők impotálása

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#14079) rachmaninoff válasza rjg (#14077) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Hülye kérdések ON: Finderben (és progikban) csatlakoztatott meghajtóként látom a belepakolt HDD-t? Milyen sebességgel éred el kb.? N-es routerként tudnám használni? Milyen fájlrendszerű vinyóval használod? Meg tudnád mondani mi a pontos típusa?

Bocs, de hót hülye vagyok hozzá. Köszi a választ előre is. :)

(#14080) OgKush válasza biker (#14073) üzenetére


OgKush
senior tag

pedigvalami atvaltos oldalra irtam be, estok mast irt.. de ha ti mondjatok, elhiszem!

:R

(#14081) Xero válasza rachmaninoff (#14076) üzenetére


Xero
nagyúr

(#14082) cigam válasza rachmaninoff (#14079) üzenetére


cigam
félisten

A NAS csak egy hálózati adattár, nincs router funkciója.

Viszont ha olyant szeretnél ami router és NAS is egyben, akkor neked a TimeCapsule kell. Ha nem vágysz az új AC-s wifi-re, akkor jóárasítva megkapod ijoe-nál.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14083) rjg válasza rachmaninoff (#14079) üzenetére


rjg
őstag

Finderben (és progikban) csatlakoztatott meghajtóként látom a belepakolt HDD-t?
Igen, a Finder és a többi alkalmazás is látja. Tudja a Samba és AFP protokollt is és működik itunes szerverként is
Milyen sebességgel éred el kb.?
N-es wifivel 1-1,8 MB/s
N-es routerként tudnám használni?
Nem, ez nem router, hanem egy hálózati megható, amit egy routerre kell rádugni.
Milyen fájlrendszerű vinyóval használod?
Ami benne van, az a saját programja formázza le ext2 vagy ext3-ra, ami USB-n van rádugva, az lehet NTFS vagy FAT32
Meg tudnád mondani mi a pontos típusa?
Az enyém DS110j, de az újakat érdemes a synology.hu-n megnézni, ha igaz, a http://lejatszo.hu/ a hivatalos forgalmazójuk.

Szerk:
(#14082) cigam
A Time Capsule szerintem egy nagyon jó célhardver biztonsági mentéseknek, de a közelébe nincs egy NAS-nak. Van saját oprendszere? Kezel külső fejlesztők által írt alkalmazásokat, pl torrent kliens? Kezel külső eszközöket, pl biztonsági kamera? Tudsz róla videót, zenét streamelni? Lehet, hogy lemaradtam, de amikor nézegettem, ezeknek a közelében nem volt.

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#14084) Fr3eWar válasza rachmaninoff (#14079) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ha routerként akarod használni akkor AirPort Time Caplsule a neked való. Persze csak ha szánsz rá annyit amiennyibe fáj.

(#14085) Xero válasza Fr3eWar (#14084) üzenetére


Xero
nagyúr

Én azt mondom, hogy TP-Link 3600 openwrt-vel és egy ReadyNas Duo V2. Összességében többet nyújt. A TC csak akkor jó, ha nem akarunk mást csak egy kiváló backup eszközt és egy kiváló routert.

(#14086) Ragnar95 válasza Ragnar95 (#14067) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Van egy tippem,h a flash player a ludas, mert majdnem 1napnyi alvás után felébresztettem a gépet és csak megnyitott fb-ot kezdtem el használni, tehát a többi lap nem frissítette magát és nem történt rajtuk semmi, mégis felugrott 115%-ra a Safari processzorhasználata :(
Sehol nem találok a Flash player letiltására opciót, valóban a full letörlése az egyetlen megoldás erre, nem lehet kikapcsolni,h megnézzem, valóban az-e a ludas?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14087) hoodoo86 válasza Ragnar95 (#14086) üzenetére


hoodoo86
tag

ClickToFlash

(#14088) Ragnar95 válasza hoodoo86 (#14087) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem így értettem a dolgot, de azért köszi. Én a telepített flash playert akarom kikapcsolni,h kipróbáljam, az okozza-e a Safari anomáliáját...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14089) Pottyos1


Pottyos1
csendes tag

Sziasztok, Apple gép vásárlásán gondolkodom, zeneírásra, szerkesztésre, grafikára használnám, játék nem érdekel. Monitorral egybeépített változat kéne, 20 coll körüli, ha jól tudom, ez az iMac alu, bár totál laikus vagyok. A felső határ használtan 200 ezer lenne, feltéve, hogy ennyiért van ilyen gép. A mostani gépem egy i7-es 15 collos Acer laptop 4 giga rammal, tulajdonképpen mindenre tudom használni, így az is érdekelne, hogy a fenti árért lehet-e ilyen teljesítményű Mac-et venni, mert akinek van, azt mondja, soha nem térne vissza a pc-hez.
Előre is köszi.

(#14090) Ragnar95 válasza Pottyos1 (#14089) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én egy 2008-as iMacet vettem kicsit felturbózva (4giga RAMmal és SSD-vel) és tökéletesen elégedett vagyok vele, én egy 4magos i5, 4gb RAM, HD6670 konfigú hackliról váltottam és sose térnék vissza se hacklira, se PC-re. Ha játszani akarnék, nyilván feltűnne a különbség, de mivel már nem játszom gépen, így egyáltalán nem tűnik fel a dolog, egyedül a 4giga ram kevés néha, de 200-ból tudsz venni újabb modellt is, ami már 8gigát is támogat :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14091) rachmaninoff


rachmaninoff
aktív tag

Nézem ezt a Time Capsule-t, akkor azt mondjátok, arról nem tudok streamelni? Mert ha helyi hálón látszik a vinyója, akkor miért ne tudnék?

Akkor sztem ebből Capsule lesz, leírása alapján nagyon finom motyó.

Szerk.: amit nem értek, hogy hogyan lehet 1 mega körüli átvitele egy ilyen eszköznek (NAS) n-es hálón?

[ Szerkesztve ]

(#14092) madgie válasza rachmaninoff (#14091) üzenetére


madgie
titán

Streamelésről jut eszembe, SMB-n továbbra sem tudok streamelni a Miniről, látni látja bármi, az iPad az nPlayer-rel gond nélkül streamel is, de a két szobában a médialejátszók csak annyit írnak, hogy a Minin nincs lejátszható tartalom :( Találtam egy ügyes NFS megosztó progit, azzal flottul megy a nappaliban a Popcorn Hour-on a dolog, de a hálószobás lejátszó nem tud NFS-t... ráadásul egy Egreat cucc, a tegnapi firmware csere után (hátha tudnak az újabbak NFS-t) átkapcsolt Demo módba (monden filmnél egy zöld demo felirat vigyorog), most rohangálhatok a net legmélyebb kínai bugyraiba license fájlt kunyerálni :(

(#14093) joey04


joey04
titán

A mac mini mennyire jó HTPC-nek? Gondolok itt elsősorban arra, hogy a 23.976 megy-e neki rendesen? Elvileg az Intel a HD 4000-ben már javította ezt a hibát, és jól kezeli ([link]). De az a biztos, ha van itt olyan, aki érzékeny erre és van tapasztalata.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14094) koma106 válasza Ragnar95 (#14088) üzenetére


koma106
senior tag

A ClickToFlash nálam is bevállt, próbáld ki. Szerintem megoldaná a problémádat.

-

(#14095) RaZroX válasza -axxon- (#14078) üzenetére


RaZroX
addikt

:R

This is the way

(#14096) RaZroX


RaZroX
addikt

Szektorhiba javitásra mit érdemes használni ? Van egy 160-as vinyó amin csak adatok vannak, viszont szektor hibás és szeretném megcsinálni.

This is the way

(#14097) Xmodule


Xmodule
őstag

Hali. Most egy 2009 mid es MacBook Pro-m van 2.66GHz C2D, 8GB RAM, 60GB SSD, + HDD is. Most ezt a gépet lehet odaadom a barátnömnek és magamnak meg veszek egy Mac mini "Core 2 Duo" 2.66 (Server) 2010 mid -et 2.66Ghz IntelCore 2Duo ,1 TB HDD (500GBx2), 4 GB Ram (Max 16). Adna hozzá a srác bill+egeret is machez valot. Kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez a MAC mini kb egy gyorsaságba van a mostani MBP-val? Monitorom van itthon szoval az nem gond. Mennyire zajos egy ilyen mac mini? Köszi. amugy 137.000Ft a gép villám áron, de szerintem ennél olcsobban is el lehet hozni. Amugy szép állapotba van dobozzal lemezekkel, meg még egy extra usbs ODD-val. Mit gondoltok? Esetleg azt meg lehetne oldani hogy az egyik 500GB HDD helyett betenni egy SSD-t?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14098) Alex91 válasza Xmodule (#14097) üzenetére


Alex91
félisten

Ha ssd es tobb ram lesz benne, akkor igen. Egyebkent alapban halkak a minik is, de ha megdolgoztatjak oket, akkor ezek is zajladak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14099) Xmodule válasza Alex91 (#14098) üzenetére


Xmodule
őstag

Szóval akkor Youtube alatt pl a minik is izzadnak?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14100) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Nem találom a Mac minin a letöltött megvásárolt DMD Panorama progit. Hova kerül?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.