Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) tDr1v3r válasza madgie (#14291) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem, csak a GPU notebook-ba való, a proci 1155-ös foglalatos i5/i7 az alacsonyabb fogyasztású S végződésű modellekből.

Ha neked megérte akkor oké, nekem nem érné meg, pont.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14302) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#14284) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ár-érték arányban nem rosszabb szvsz semmivel sem, mint bármelyik másik Mac...De ha ár/érték arányban nem is a legjobb, ez a legolcsóbb Mac és sokan nem tudnak/akarnak 300k-t kiadni egy Macre, így náluk csak a MacMini játszik...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14303) koma106 válasza madgie (#14300) üzenetére


koma106
senior tag

Ez a ramdisk jól hangzik.
Tudtok valami leírást OSX rendszeren való ajánlott alkalmazáshoz? (milyen ramdisk szoftverrel és mit és hogyan érdemes ramdisk-el használni).
8GB van az imac-ben és minimum a fele általában kihasználatlan.

-

(#14304) madgie válasza koma106 (#14303) üzenetére


madgie
titán

OS X-en még nem használtam, ma estére beműtöm a ramokat a Minibe és próbálkozom (vagy addigra más ideírja a tapasztalatait :D).

(#14305) RaZroX


RaZroX
addikt

Szektor hibát OSX alatt mivel lehet kezelni ?

This is the way

(#14306) cigam válasza RaZroX (#14305) üzenetére


cigam
félisten

Mit kell azon kezelni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14307) RaZroX


RaZroX
addikt

Hibás szektorokat lezárni vagy akármi, hogy ne lehessen vele gond. Mert még anno Windows alatt az utolsó 10GB-ra ha pakoltam valamit teljesen belassult a vinyó és kb használhatatlan volt.

This is the way

(#14308) cigam válasza RaZroX (#14307) üzenetére


cigam
félisten

Hát a mondern SMART-os lemezek házon belül lerendezik a hibás szektorok kezelését.
Ilyenkor segíthet a DiskWarrior, vagy mág inkább a TechToolPro win alatt a hdsentinel felület teszt.

Furi ez a lassulás. Bizonytalan szektotok lehetnek ott, amiket már nem tud helyettesíteni. Sanszos, hogy kuka érett.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14309) RaZroX válasza cigam (#14308) üzenetére


RaZroX
addikt

Windows alatt még a HD Sentinel 22 szektorhibát talált. De Windows-om már nincs. Amúgy semmi baja a vinyónak, legalábbis használat közben csak akkor érződik ha telepakolom ugye.

This is the way

(#14310) RaZroX


RaZroX
addikt

Én ezt nem értem. Ez meg azt irja hogy hibátlan... :F

This is the way

(#14311) Fr3eWar válasza RaZroX (#14310) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nekem is van egy atom bad-sectoros 250gigás 2,5-esem, ott is a 150 giga utáni rész tré, így csak 130gb-s partíciót hoztam létre rajta, az a fele még jó, persze nem adatmentésre :D.
Meglesem mit ír ez a program arra délután.

(#14312) RaZroX válasza Fr3eWar (#14311) üzenetére


RaZroX
addikt

Nekem is valami ilyesmi a tervem. Csinálok egy 140-es particiót majd. Ez még úgy is NTFS-ben van szóval amúgy is újra kéne particionálni.

This is the way

(#14313) Ear001


Ear001
addikt

Használ valamelyikőtök diktafont Mac-el? Van olyan program, amivel jól lehet szerkeszteni, menteni a felvett anyagokat?

(#14314) cigam válasza Ear001 (#14313) üzenetére


cigam
félisten

Mi kéne tudnia? nch-nak vannak diktafonos programjai.
Ha csak szabdalni kell, akkor fission, vagy audacity.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14315) madgie


madgie
titán

Ez a Mountain Lion ennyire bugos multimonitorban? Meguntam az SMB szívást, vettem egy hosszú HDMI kábelt, de olyanokat csinál, hogy lerakom a hajam. Hol ide-oda teszi a programokat, hol a menüsáv tűnik el, hol a háttér lesz hirtelen gyári... áh, mint valami Win95...

(#14316) Fr3eWar válasza madgie (#14315) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nálam lassan egy éve semmi gond. 10méteres hdmi kábel megy a miniből az erősítőbe, és a tb port meg a dell monitorom dp portján van.

(#14317) madgie válasza Fr3eWar (#14316) üzenetére


madgie
titán

Dettó így van (10 méteres HDMI a Yahama erősítőbe, DP meg a Dell U2711-be), most hazajöttünk, bekapcsoltam a monitort és ez vár:

Magyarul berakta valamiért másodlagos megjelenítőnek a Dellt (miközben elsődlegesnek adtam meg... a Finder csücske lóg át), mindezt tetézi azzal, hogy ha bekapcsolom az erősítőt, akkor helyreáll. No de én Harmony-val irányítok mindent ,az meg macera ,hogy a komplett makrót lefuttassam oda-vissza csak azért, mert az OS X b*szik normálisan működni.

Aztán a VLC csinál néha olyat, hogy hiába állítom úgy be, hogy teljes képernyőre a másodlagosra rakja ki a videót, ő az elsődlegesre teszi. Ha áthúzom, teljes képernyőre rakom, akkor meg az elsődlegest elsötétíti (menüben pedig ki van kapcsolva ez). XBMC meg azt műveli, hogy vagy megy vele a pause/play Harmony-n, vagy nem... az egérkurzort meg összezavarja időnként, míg ki nem lépek, addig az elsődleges kijelzőn nem látom, hol az egérkurzor.

Miért fontos ez az elsődleges/másodlagos macera? Asszony hadd nézze a grészklinikát én meg hadd netezzek közben. De most ugye a multimonitor bugos, SMB megosztás nem megy, NFS-sel a külső felirat nem megy, ott tartok ,hogy a Mini mostani formájában nem igazán alkalmas 24/7 letöltőgépnek. Sajnos egyre inkább Windows-fílingem van, nem lesz ez így jó...

[ Szerkesztve ]

(#14318) madgie válasza madgie (#14317) üzenetére


madgie
titán

Sokadik szerk, de elfelejtettem: és a színkezelést is összezavarja néha a többmonitoros mód... azt veszem észre, hogy valamit elállít, aztán mehetek a beállításokba, hogy újra aktiváljam a kalibrált profilomat.

(#14319) M@trixfan válasza madgie (#14315) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nálam nincs ilyen gond projektoral, ellenben mindig ki kell húzni a HDMI kábelt, mert a kikapcsolt eszközre is kiterjeszti a képet. Jóbarátomnál rMBP-n is néha ki kell húzni a kábelt, hogy egyáltalán rendesen működjön a plazmájával. Ilyen szempontból gyenge a platform, még manuálisan leválasztani sem lehet az eszközt. Sajnos ki kell jelentsem komolyabb házimozis multimédiára alkalmatlan az OS X.

Mondjuk ha nem mentek volna el ennyire konzumer ránybba most lehet a legjobb BD lejátszós HTPC lehetne a Mac, ahol 3D LUT kalibrációs lehetőség is lenne. Az az igazság az előbb említett barátomnál bekapcsoltunk egy iBook G4-et és azt kell mondjam a maga idejében a Panther-Tiger korszakban sokkal előremutatóbb volt a platform mint most, beleértve a multimédiát.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14320) madgie válasza M@trixfan (#14319) üzenetére


madgie
titán

Végül is az lett nekem is: kihúzom a HDMI-t. No de az asszonynak nehéz lesz beadni, hogy másszon be az asztalhoz drótot cibálni, mikor a nagy feka PC doboznál semmi ilyesmire nem volt soha szükség :(

De jó lenne, ha menne az SMB! Kipróbáltam a Mavericks-et DP2-ig, de ott sem ment :((

(#14321) tDr1v3r válasza madgie (#14320) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mac OS X: How to connect to Windows File Sharing (SMB)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14322) madgie válasza tDr1v3r (#14321) üzenetére


madgie
titán

Ezt az smb:// részt próbáltam (iPad-en az nPlayer-en látom, milyen úton éri el a gépet), de a pingelést még nem. Köszönöm szépen a linket, holnap meglesem :R

Fr3ewar: hát van, amikor az 1440p hátrány :))

[ Szerkesztve ]

(#14323) Fr3eWar válasza madgie (#14317) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hát igen ez a kiterjesztett elsődleges másdolagos dolog engem mindig is az őrületbe kergetett. Ezért is vettem a 23-mas dell-t nem a 24-est. Mert a 23 csak fullhd-s, így simán clone-ba van a projektor meg a monitor. Ha film van akkor erősítő + projektor bekapcs, lejátszás indít monitor kikapcs és :Y

(#14324) koma106 válasza madgie (#14317) üzenetére


koma106
senior tag

Próbáltad már a SwitchResX alkalmazást? Olvass vissza, leírtam a tapasztalataimat. Hátha segít...

-

(#14325) madgie válasza koma106 (#14324) üzenetére


madgie
titán

Az a "retinás" felbontáshoz kell, nem? Felraktam, megcsináltam a HiDPI 1080p-t de ennyi (letöröltem, ehhez a HiDPI dologhoz nem kellett megvenni, elmentettem a profilt és ott maradt).
Miben segítene ez a progi a kétmonitoros módban? ( Közben visszaolvastam, ez a kérdes stornó :) )

[ Szerkesztve ]

(#14326) Alex91 válasza madgie (#14317) üzenetére


Alex91
félisten

VLC Prefseben a nativ fullscreen Lion modot probaltad ki/be kapcsolni? (Azt hiszem ez is bekavar.)

Na, iMac-en mindig a sajat az elsodleges monitor :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14327) koma106


koma106
senior tag

Vettem egy 2.5" külső HDD-t (WD My passport). Éppen beüzemeltem a Time Machine-t rá. Kb. felénél tart. Gondoltam holnap folytatom és elaltattam a gépet. Pár perc után meg akartam még valamit nézni ezért próbáltam felébreszetni, de BT eszközről nem engedte csak az iMac bekapcsoló gombbal. Engedélyezve van a BT eszközről történő felébresztés. Semmi máshoz nem nyúltam. Miért nem működik? Köze lehet ennek az USB HDD-hez, vagy az arra történő TM mentéshez? Vagy ez valami bug? Találkoztatok már ilyennel?

Bosszantó az is, hogy altatáskor leválasztj a BT eszközöket és miután felébrsztem várni kell amig újra csatlakoztatja a billentyűzetet. HRRR! :(

[ Szerkesztve ]

-

(#14328) koma106 válasza Alex91 (#14326) üzenetére


koma106
senior tag

Elsődlegesség lehet tenni bármelyik iMac-hez csatlakoztatott kijelzőt, csak kikapcsolni nem tudod az iMac kijelzőjét anélkül, hogy ne kapcsolna ki a csatlakoztatott képernyő is.

-

(#14329) Ragnar95 válasza koma106 (#14327) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem lenne szabad, hogy a külső vinyó okozza a gondot, nekem 2 külső vinyó is rá van kötve az iMacre és az egyiken van egy TimeMachine partíció, amikor alszik a gép, néha olyankor is hallom,h felpörgeti a HDD-ket, dolgozik velük valamit, de simán ébred kattintásra is egérről, ami nem bluetoothos, de wireless, illetve bluetooth Apple billen is első gombnyomásra ébred a gép egyből, szóval szerintem nem csatlakoztatja le, bár az tény, hogy ha gyorsan írom be a jelszót, az első karaktert néha valamiért kijelöli és így a 2.-at annak a helyére írja be, szóval írhatom be újra, mert elsőre az első karakter lemarad

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14330) madgie válasza Alex91 (#14326) üzenetére


madgie
titán

Próbáltam, kikapcsolva jó (néha) :D

(#14331) koma106 válasza Ragnar95 (#14329) üzenetére


koma106
senior tag

Reggelre meggyógyult, nem tudom miért csinálta este (vagy tíz alkalommal próbáltam).

USB HDD-t ha szoftveresen leválasztom, akkor tudom újra csatlakoztatni anélkül, hogy a kábelt ki/be kellene dugni? Van rá valamilyen szoftveres megoldás? (nem szeretném, ha a gép altatása közben is áram alatt lenne, akkor úgysem megy a TM)

-

(#14332) koma106 válasza madgie (#14325) üzenetére


koma106
senior tag

Nálam 99%-ban megoldotta a problémát, de azért az dühítő, hogy ehhez külön kellett egy fizetős app. Előre félek milyen szívás lesz a Mavericks képernyő kezelésével...

-

(#14333) Alex91 válasza koma106 (#14331) üzenetére


Alex91
félisten

Nem veszi le az USB-rol a power-t ha alszik?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14334) koma106 válasza Alex91 (#14333) üzenetére


koma106
senior tag

Nem pörög a rádugott vinyó, de villog a LED, szóval áram alatt van. Ez nem biztos, hogy baj, csak gondoltam kíméletesebb megoldás, ha nincs áram alatt. Kábelt huzigálni viszont nem fogok minden nap.

-

(#14335) Alex91 válasza koma106 (#14334) üzenetére


Alex91
félisten

En nem vacakolnek vele. Mondjuk nalam ejszakara ki vannak kapcsolva a gepek, amikor meg hasznalom, akkor meg nem igazan erdekel, hogy aram alatt vannak a kulsoim, mert azok is alszanak, ha alszik a gep.

Mondjuk nalam kulso tapos USB HUB van, az kikapcsolja az USB portjait, ha alszik az iMac...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14336) Ear001 válasza cigam (#14314) üzenetére


Ear001
addikt

De ez mind csak angolt ért, ugye?

Szabdalni, tárolni, netán podcastot vágni, erre gondoltam.

(#14337) koma106 válasza Ear001 (#14313) üzenetére


koma106
senior tag

iMovie vagy GarageBand?

-

(#14338) hoodoo86 válasza koma106 (#14331) üzenetére


hoodoo86
tag

Disk utility-ben lehet egerkattintassal mountolni a hdd-t.

(#14339) cigam válasza Ear001 (#14336) üzenetére


cigam
félisten

Hogyhogy csak angolt ért? Ezek mezei hanfelvevő/lejátszó proramok. Podcastra bőven sok is a garageband, vagy audacity. Ez utóbbi ingyenes.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14340) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Úgy tűnik, a Flash Player volt a ludas a memória és a processzor folyamatos használatában és ezért lassult be a gép a Safari használatakor. Töröltem a flasht és mostmár van 1,2GB szabad RAM ugyanannyi megnyitott lappal és programmal, amivel eddig 100-200MB volt max és a Safari webtartalom processzorhasználata se 80-120% már :D
Az Adobe oldalán azt írták, hogy 2 mappát ki kéne törölni a Library alól, ami az Uninstall után hátramarad a Flashből, viszont ezeket rejtetten se találtam, akkor ezek alapján törölte őket az Uninstaller, ugye? Így gondolom már nem maradt semmi hátra a flashből, amit törölnöm kéne kézzel.
Köszi mindenkinek, aki segített :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14341) koma106 válasza Ragnar95 (#14340) üzenetére


koma106
senior tag

Sajnos nem meglepő. Egyébként én a ClickToFlash kiegészítővel meg vagyok elégedve. Szépen kordában tartja a flash-t, így feleslegesen nem tekeri a gépet.

-

(#14342) Totheground válasza Ragnar95 (#14340) üzenetére


Totheground
addikt

Kipusztulhatna vegre az internetrol a flash, csak a gond van vele mindig.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14343) Ragnar95 válasza koma106 (#14341) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Most meglátom, mekkora szükségem van a flashre, de szerintem nem igazán látogatok olyan oldalt, amivel ne bírkózna meg a Safari anélkül is, aztán max felrakom a Chrome-ot csak a flash miatt, hogyha találnék valami oldalt, amihez elengedhetetlen, de a flasht mostmár nem szeretném megtűrni a gépemen :DDD
Totherground: jaja, énse értem, miért erőltetik még mindig csomóan, miközben csak a baj van vele és ma már gyakorlatilag bármit meg lehet oldani alternatíváival is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14344) madgie válasza Ragnar95 (#14343) üzenetére


madgie
titán

Én kezdetektől Chrome-ozok, PC-n is azt használtam, látszólag nem is eszi meg a hardvert ( mondjuk a színkezelése botrány, de a Safarié sem 100%-os sajnos :( )

(#14345) Totheground válasza madgie (#14344) üzenetére


Totheground
addikt

Nekem valamiert nem jott be a Chrome osx alatt, pedig winen anno mindig azt hasznaltam. Most alap a Safari + a nehany oldalhoz, amikhez vaskos userscripteket hasznalok, firefox. A Safaribol hianyzik egy greasemonkey szintu userscript tamogatas. Vagy csak nem tudok rola.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14346) cigam válasza Totheground (#14345) üzenetére


cigam
félisten

Pedig bele lehet faragni. Nem próbáltam, de létezik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14347) Ragnar95 válasza madgie (#14344) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Chrome nekem nagyon nem jön be, már kifejtettem párszor, h miért :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14348) madgie válasza Ragnar95 (#14347) üzenetére


madgie
titán

Nekem nincs sok választási lehetőségem, a Safari túl nagy lépésekben nagyít, 100%-on meg néha zavarnak az apró betűk (1440p monitor).

(#14349) Ragnar95 válasza madgie (#14348) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kellett neked olyan nagy felbontású monitor ;] Amúgy ha beálítod a minimális betűméretetet mondjuk 14-re, nem lesz jobb?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14350) madgie válasza Ragnar95 (#14349) üzenetére


madgie
titán

Akkor a fórum betűmérete jó, de a környező felületet összezsúfolja (témák, felül a többi oldallal közös összefoglaló, stb).

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.