Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) bmwk1200s válasza Alex91 (#3000) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Megvagy -e vele elégedve? Azt kaptad amit vártál? A felhasználói véleményed érdekel! :D

Semmit sem írok alá!

(#3002) Alex91 válasza bmwk1200s (#3001) üzenetére


Alex91
félisten

Azt irtam, nem?

Egyedul a kijelzoje nem jott be 100%-ban, mondjuk elotte egy MVA panelest hasznaltam, annal ez xarabb. Van egy kis gond a Leo-val is rajta, a G4-es Minimmel kevesebb gond volt/van. De egyebkent meg vagyok vele elegedve...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3003) bmwk1200s válasza Alex91 (#3002) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem igazán. Ha nem voltam érhető elnézést. Én a mac os x operációs rendszer általános használatával kapcsolatban kérdezem a felhasználói élményt, ami lehetőleg legyen objektív és persze pro és kontra a windowsal szemben.

Semmit sem írok alá!

(#3004) Nyugdíjas válasza bmwk1200s (#3003) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nmehiszem, hogy ezt le lehetne irni pár mondatban, főleg annak aki már nem is emlékszik a windózra...:DDD

Próbáld ki valahol. Az a biztos, mert mindenkinek más az izlése. De ha nem játékra használod főként a gépet, akkor mindenképpen jól jársz vele. Megaztán tehetsz rá win-t is, ha nagyon nem bírod már :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3005) Alex91 válasza bmwk1200s (#3003) üzenetére


Alex91
félisten

Hat nem egy AmigaOS, meg nem is Win, meg nem is Linux :DD!

Van, akinek bejon, es van akinek megse jott be. IMHO ez is egy rendszer, nekem szebb, mint az XP, lassabb mint az AmigaOS, stabil, mint a Linux, csak nem kell hozza terminal gurunak lenni.

Es ebben szerinted hogyan lehet objektivnek lenni? :F

A felhasznaloi elmeny ugye szubjektiv...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3006) Alex91 válasza Nyugdíjas (#3004) üzenetére


Alex91
félisten

Azert napi 8 oraban a Win-t nyomom :DD! (A tobbiben meg MacOSX-t...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3007) bmwk1200s válasza Alex91 (#3006) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Akkor pedig pont te tudsz nekem segiteni. Mivel mindkét rendszert használod, tisztában vagy mindkettő erősségeivel és gyengeségeivel. Ezeket röviden leirnád? (már ha lehet... :DDD )

Objektivnek meg úgy lehet lenni, hogy az ember elismeri a rendszer gyengeségeit annak elennére, hogy jobban szereti mint más rendszereket.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#3008) Nyugdíjas válasza bmwk1200s (#3007) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nade nagyfiam:DDD, ami valakinek negativum, nem biztos, hogy másnak is az. Egyébként eleget lehet olvasni róla,de tényleg az lenne az igazi, ha "megnyomkodnád" magad:K

Nade átadoma szót, hátha a kolléga tud "objektiv" lenni :D

Egyébként mire használnád?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3009) Alex91 válasza bmwk1200s (#3007) üzenetére


Alex91
félisten

Roviden: MacOSX ala nem kell virusirto, es nem tudod magyarul hasznalni. MacOSX alatt nem fogsz jatszani, a tobbit meg legtobbszor meglehet csinalni, csak sokszor maskeppen, mint Win alatt. (De van, amihez nekem is Win-t kell inditani...)

(Baratnom elottem csak magyar WinXP-t ismert, es nem computer b*zi, de szo nelkul atszokott a Mac-re :DD.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3010) bmwk1200s válasza Nyugdíjas (#3008) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Fenntebb leirtam mire használnám.
Egyetértek az első mondtattal, de én azzal a kérdéssel pont az ő véleményét kérdeztem.

Semmit sem írok alá!

(#3011) bmwk1200s válasza Alex91 (#3009) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Köszönöm! Azért ez biztató! :DD

Semmit sem írok alá!

(#3012) Alex91 válasza bmwk1200s (#3011) üzenetére


Alex91
félisten

Ma mar nagy kockazat nincs, ha nem jon be, akkor feltesz az ember ra egy Win-t, azt kesz... (Csak foloslegesen adott ki egy csomo penzt, bar teny, hogy ilyen design-nal meg mast nem igazan kapni...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3013) Nyugdíjas válasza bmwk1200s (#3010) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Fenntebb leirtam mire használnám.

Öreg vagyok már, viszeresek a szemeim...:DDD
Arra tökkéletes, sőt ez a megfelelő, az úgymond "otthoni" felhasználásra, szerintem inkább, mint egy win, hiszen nincsen olyan úgymond karbantartsigénye :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3014) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

És ti mit vártok, milyen lesz az új imac novemberben?

Más. Olvastam több helyen, hogy nem valami jó az apple mighty mouse, hamar koszolódik a kis görgető a tetején, és szinte használhatatlanná válik. Igaz ez?
Illetve, látom több helyen, hogy viszonylag frissen vásárolt apple számítógépeket (2-3 hónapos) kínálnak eladásra. Remélem csak arról van szó hogy kell a zsé, és nem arról, hogy valami baj van vele.

Semmit sem írok alá!

(#3015) Nyugdíjas válasza bmwk1200s (#3014) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Miért? Más termékből nem adnak el pár hónaposat? Kiugróan sok Mac-et meg nem hsizem, hogy látsz. Szvsz túl belelovaltad magad a "tudatos vásárlásba". Túl sok infoba is könnyen belegabalyodik az emberfia :)

A mighty mouse-al nincsen hosszútávú tapasztalatom, én egy Logitech Mx Revo-t nyúzok.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3016) Alex91 válasza bmwk1200s (#3014) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, lesz novemberben? :DD

Az eger gorgoje gaz, de tiszta kezzel azert birja egy darabig... (En ezt hasznalom 1 eve, es meg forog. A masik mar nem, de azt baratno hasznalja, es, hmm, nem mindig tiszta kezzel nyult hozza. Nalam az is jol birta.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3017) bmwk1200s válasza Nyugdíjas (#3015) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Teljesen igazad van! Most kicsit hülyének is érzem magam.
Az igazság az, hogy volt pár olyan döntésem (elektronikai beruházás magamnak) amit eléggé megbántam. Most nagyon megfontolom mibe ruházok be. Rengeteg pozitiv véleményt olvastam a mac-ekről mindenféle negatívum nélkül, és pont az tett gyanakvóvá. Mindent tudni akartam, akarok. :D
Sajnos környezetemben nincs senkinek, aki meg picit is ért a számtech-hez, valamiért mind le akar beszélni róla... :F
De nem hagyom magam! :DDD

Semmit sem írok alá!

(#3018) 1010 válasza bmwk1200s (#3017) üzenetére


1010
őstag

vedd meg bajod nem lesz csak biztosnagos munkavegzes jo minoseg

(#3019) 1010


1010
őstag

hogy lehet az hogy egy 2006 os iamcet bontatlankent arulnak
lehetseges ez,valakinel ott rohad 2eve es nem tudja eladni
mig igy is sokatt ker erte de akkor is

(#3020) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Mac Mini tulajoktól kérdezném (iMac, Mac Pro, teljesen mindegy), hogy ki lehet valahogyan kapcsolni az indítás utáni hangot? Elég idegesítő.

(#3021) Jhonny06 válasza 1010 (#3019) üzenetére


Jhonny06
veterán

Üzletben bent maradt raktáron, simán lehet.

(#3022) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Bizonyára volt már ilyen kérdés,de olyan probléma adódott, hogy ugye az alu keyboardon nincsenek rajta a speciális karakterek, és ráadásul már végignyomkodtam mindent, de egy pár karaktert még mindig nem találok. Lehetséges valahogy a karakterek kiosztásán változtatni?
System Prefernces-t megturkáltam egy kicsit,de nem leltem ilyesmit.

Elég zavaró, hogy most perpill emiatt nem tudok dolgozni, mert nem találom a "kacsacsőröket" :D

Illetve valamiért Home, End, Delete blokk sem funkcionál. Gondolom ez is ezzel lehet kapcsolatban.

Egyébirént minden "Hungarian" az international menuben.

Lehet ki kellene próbálnom English-el :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3023) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#3022) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Közben meglett :)
Alt+Shift+Y és X

De a delete és társai igazán működhenének :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3024) 1010 válasza Nyugdíjas (#3023) üzenetére


1010
őstag

nekem a kedvencem ez 
amit csak mac esek latnak

(#3025) Nyugdíjas válasza 1010 (#3024) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hmmm, ezt nem is tudtam, hogy csak mi látjuk :D

szerk.: Ezt már a win-es notiról irom, és tényleg hülyén néz ki win alatt :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3026) Jhonny06 válasza Nyugdíjas (#3022) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egyébként ez tényleg iszonyúan idegesítő tud lenni, HTML-ezek a Mac-en, aztán átmegyek egy Win-es géphez, billentyűzethez és 3X annyi idő begépelni egy adott sort. :(

(#3027) Nyugdíjas válasza Jhonny06 (#3026) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én egyelőre forditva vagyok,de hamar átszokok, nem hiszem, hogy gond lesz.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3028) biker válasza Jhonny06 (#3020) üzenetére


biker
nagyúr

igen, van valami silencer script, de nem tudom pontosan a nevét.
versiontracker, macupdate, és ott megtalálod

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3029) biker válasza Nyugdíjas (#3022) üzenetére


biker
nagyúr

hungarian extended pro kiosztás kell, letölthető a macboltról, pl. ingyen.
ennek kiosztása nagyon jó programozáshoz, csőrök nagyon jó helyen vannak.
és kereséshez bekapcsolod a billentyűzetnézőt, és nyomkodod a ctrl+alt+alma+shift verziókat, és látod.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3030) 1010


1010
őstag

[link]

nokianal valaki latott egy mac et es rajott hogy az is szamitogep

(#3031) Nyugdíjas válasza 1010 (#3030) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez jó, ezen jót nevettem :D

biker: Köszi, megtekintem :R

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3032) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Amikor pl. BBEdit-tel írok egy HTML dokumentumot, próbálnám megnyitni Safari-val, Opera-val OSX-en, de nem értelmezi, egyszerűen megjeleníti, amit leírtam. :F

A másik pedig, hogyha PC-ről hozok át egy dokumentumot, jegyzetet, mindegy, azt nem nyitja meg normálisan, hanem olvashatatlanná teszi, nem csak az ékezeteket. Valamikor az elküldött E-mailek is ilyenek, de remélem csak nálam és nem ilyen szarul küldi el őket. Letöltött jegyzeteknél is ez van, szinte mindennél.

Hogy lehet orvosolni ezt a két problémát?

(#3033) Nyugdíjas válasza Jhonny06 (#3032) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az olvashatatlanná vált dokumentumaid fileneveiben van ékezet?

A HTML tényleg fura, arra sajnos nem tudok vlaszt. Én Dreamweaver-el szoktam ügyködni, azzal nem volt ilyen gond eddig.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3034) Nyugdíjas válasza biker (#3029) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Letöltöttem ezt a jó Hungarian Pro kiosztást,de lámaságom folytán nem tudom hogy kell beletuszkolni a rendszerbe :D
Segííccsséégg :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3035) Jhonny06 válasza Nyugdíjas (#3034) üzenetére


Jhonny06
veterán

Bemásolod a file-t ide:

Macintosh HD->Library->Keyboard Layouts

Csinálsz egy Log Out-ot.

Ezután System Preferences->International->Input Menu->Legörgetsz a Hungarian-ig, kipipálod a megfelelő kiosztást, azután bepipálod a lejjebb lévő "Show input menu in menu bar"-t, megjelenik az óra mellett és ott már bal egérgombbal simán tudsz váltogatni.

(#3036) Jhonny06 válasza Nyugdíjas (#3033) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha van, ha nincs, mindig ezt csinálja, ha letöltök, megnyitok egy .TXT-t, .DOC-ot, vagy E-mail, szerintem nem áll összefüggésbe vele, eltérő karakterkódolás lehet, vagy nem tudom. :F

(#3037) biker válasza Jhonny06 (#3032) üzenetére


biker
nagyúr

hibás filekódolás.

A texteditben állítsd be a megnyitást windows latin2-re, és akkor jók lesznek a winről hozott txt-k

a bbeditben meg valamit nem jól írtál, ha nem fut le a htmél kód.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3038) Nyugdíjas válasza biker (#3037) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jajj, télleg. Textedittel már én is szoptam ezzel. El is felejtettem, hogy csak át kell állitani a kódolst :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3039) biker válasza Nyugdíjas (#3038) üzenetére


biker
nagyúr

nem a textedit a hibás, hanem a win programok nagy része, pl notepad, ahol a file nem tartalmazza a karakterkódolás infót, így a textedit önműködő esetén nem tudja eldönteni mi ez, ezért utf8-ban nyitja meg

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3040) Nyugdíjas válasza biker (#3039) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én sem azt mondtam, hogy a textedit a hibás, csak nekem is volt már ilyen "balhém", és utána megoldottam igy, de nem is jutott eszembe, most ahogy kérdezte a kolléga. Szerencsére már régen nem "zsonglőrködtem" win-es doksikkal :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3041) tlac válasza Jhonny06 (#3035) üzenetére


tlac
nagyúr

meg kell jelennie hungarian pro-nak?
mert hiába csináltam azt, amit leírtál, továbbra is csak hungarian lesz és nincs pro
ezt a fájlt kell bemásolni?
HungarianPro.bundle.sit
ha a home-ban lévő Library->Keyboard Layouts rakom, akkor sem jó

(#3042) Nyugdíjas válasza tlac (#3041) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én meg arra a képtelen dologra kezdek gyanakodni, hogy emiatt nem bootol a rendszerem :D Tudom, hogy képtelenség,de azóta nem műkszik, mióta a layout bemásolása után először restartoltam(volna)....

Mondom el sem indul azóta. Igy nem nagyon tudok rájönni, műkszik-e...
BTW: -v -vel inditva ott áll meg, hogy Firewire akármi... Közvetlen a bill detect után, szóval még gyanús is...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3043) tlac válasza Nyugdíjas (#3042) üzenetére


tlac
nagyúr

de egyébként neked működik?
próbáld a home-ban, hátha ott nincs hatással a rendszerre

én nem restartoltam utána, csak ki-bejelentkeztem
neked sem kellett volna :)

[ Szerkesztve ]

(#3044) Nyugdíjas válasza tlac (#3043) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem hiszem, hogy ez gond lenne.
Egyébként nem is gondoltam rá, hogy feltettem,mert ez valamikor tegnap volt, és ma reggelig ment a gép. Aztán reggel elmentem itthonról, kikapcs. Aztán jövök haza, bekapcs, és feltápászkodás közben megtorpan az os...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3045) tlac válasza Nyugdíjas (#3044) üzenetére


tlac
nagyúr

nyílván nem az a gond, nem azért írtam, hanem, mert akkor már rögtön kiderült volna, hogy ok-e :)

(#3046) biker válasza tlac (#3041) üzenetére


biker
nagyúr

aztán internatonal panel, és be kell kapcsolni, mivel van kb 300 kiosztás, és csak azt látod a felső menüben, amelyiket bekapcsoltad.

Nyugdíjas: ettől nem lehet, 10.000-en használják...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3047) tlac válasza biker (#3046) üzenetére


tlac
nagyúr

épp ez a bajom, hogy ott nem jelenik meg a pro-s változat

(#3048) Nyugdíjas válasza biker (#3046) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is irtam, hogy lehetetlen :D CSak viccőködök :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3049) biker válasza tlac (#3047) üzenetére


biker
nagyúr

akkor valamit rosszul csinálsz.

A csomag tartalma:
Hungarian
Hungarian pro
Hungarian extended
Hungarian extended pro

ezeket meg kell találd a listában, kijelölni, és utána megjelenik a felső menüsorban is.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3050) tlac válasza biker (#3049) üzenetére


tlac
nagyúr

innen kell letölteni ezt?
mert ez nem csomag

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.