Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) AI válasza biker (#999) üzenetére


AI
tag

hú de jó hogy végre itt a tiger, már nagyon vártam! Így végre az összes játék futni fog mac-en! És simán lebüntet majd egy a64-et a g5! Azt hiszem ki is baszom a pécémet az ablakon. Az xp amúgy is szar, utálom hogy nem fagy le és hogy minden működik rajta...

42

(#1002) Vangelis válasza biker (#999) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah..majd elválik;]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1003) Macc válasza AI (#1001) üzenetére


Macc
aktív tag

Hat attol hogy megjelenik a Tiger, meg nem lesz szarabb az XP-d, inkabb nekem lesz jobb oprendszerem az elozonel.

[Szerkesztve]

(#1004) Alex91 válasza Macc (#1003) üzenetére


Alex91
félisten

Es van amiben meg az osdi XP meg mindig le fogja nyomni a Tigert :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1005) Macc válasza Alex91 (#1004) üzenetére


Macc
aktív tag

Miben? A rairt jatekok szamaban? Komolyan kerdezem kivancsisagbol. Biztos van jopar ilyen dolog, csak most hirtelen nem jut eszembe. Melohelyen XP-t nyuzok, a menyasszonyom otthoni gepe meg egy rovid ideig szinten XP-s, de eddig meg semmilyen XP feature nem hianyzott...


[Szerkesztve]

(#1006) Alex91 válasza Macc (#1005) üzenetére


Alex91
félisten

Magyarul kicsit jobban tud :). (Meg bizta lesz meg par dolog, amit lehet, hogy te jobban is tudsz, ami a MacOS-bol, vagy a hozzajuk irt programokbol hianyzik.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1007) Macc válasza Alex91 (#1006) üzenetére


Macc
aktív tag

Na ez a jobban tudas magyarul, ez igaz:) Igaz en XP-bol is csak angolt hasznalok, nem birom a magyar nyelvu programokat, biztos ezert nem jutott ez eszembe:) De problemam meg nem volt belole pedig csinalok magyar kiadvanyokat meg site-okat is.

(#1008) Alex91 válasza Macc (#1007) üzenetére


Alex91
félisten

Az a gond itt, hogy mindenki magabol indul ki :). Mert neked nem kell valami, vagy nem hianyzik, az masnak igen is gond lehet.

(Anno Amigas azert szapulta a video file-okat, hogy az neki nem is kell, mert a gepe nem tudta lejatszani :). Vagy ezert xar a Flash is, mert Amiga nem tudja :). Magyaran, am it a gepe/OS-e nem tudodtt, az nem is kellett :DD.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1009) Macc válasza Alex91 (#1008) üzenetére


Macc
aktív tag

Igazad lehet, de en nem azt mondom, hogy nincsen ra szukseg, hanem azt, hogy ez eszembe se jutott, mert nincsen ra szuksegem. De tudom hogy van ra szukseg, es benanak is tartom, hogy nem birjak mar beletenni az OS-be. Bar a Panthernel ezt a dolgot mar lelkes magyar fejlesztok megoldottak.

(#1010) biker válasza AI (#1001) üzenetére


biker
nagyúr

mivan, elélveztél?
nem ide kéne hőbörögni, ha valami idegesít.

vagy te kultúráltan már képtelen vagy bármire?

amugy megsúgom, pc-m van, xp-vel, de már nem sokáig.
azt már tudom, miért akarok váltani, az meg kiderül, megérte-e...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1011) AI válasza biker (#1010) üzenetére


AI
tag

most aztán jól megmutattad, hogyan kell kultúráltan hozzászólni :)

Amúgy hidd el, van rálátásom a témára: hosszú évek óta mac-en dolgozom napi rendszerességgel, otthon pedig pc-m van. Véleményem szerint az egyetlen dolog amivel a mac előbbre jár az a külső/belső design. De már ez sem tart sokáig, hiszen például az oprendszer kezdi elveszíteni azt a ''mac'' jelleget, amit mindenki annyira szeretett. Lassan kezd túl csili-vili lenni, pl. a munkahelyemen is sokat így látják (ott mindenki mac-et használ).

Nagyon fel tud húzni, amikor valaki észérvek nélkül nyomja a ''mac-a-király-szar-a-pc-billgates-meg-egy-fasz'' szöveget. Engem úgysem befolyásol, de sok lamert meg lehet ezzel téveszteni. Én pedig igen, szeretem a windowst! És igen, szeretem Bill Gatest is, mert csinált egy jó oprendszert ami a legkülönbözőbb hardvereken is elmegy. És nem szabad elfelejteni hogy BG honnan indult, szvsz csak annak lenne joga fikázni aki előbb megcsinálja ugyanazt amit ő.

42

(#1012) PWR válasza AI (#1011) üzenetére


PWR
aktív tag

ja, BG tenyleg nagyot alkotott, re5pect, csak az a gaz, hogy a celjai nem feltetlen segitik a technikai fejlödest, vilaghatalomra, monopoliumra tör. en inkabb csak örülök annak, hogy van osx meg linux meg bsd meg xp, legalabb lehet valogatni - meg flamelni, fikazni, egymast basztatni :)

Üdv

(#1013) biker válasza AI (#1011) üzenetére


biker
nagyúr

1: nem egészen azt mondtam, amit te idézőjelben, ezért nem értem, mi verte ki nálad a biztit.
2: Jobs is onnan indult, pontosan onnan...
3: vélemény kinyilvánítás nálad az amit írtál? elég érdekes lehetsz...

Szereted bill-t, és a az XP-t, éljen, alakíts egy fanclubot, amiben egymagad üldögélsz.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1014) anaqer válasza AI (#1011) üzenetére


anaqer
veterán

''szvsz csak annak lenne joga fikázni aki előbb megcsinálja ugyanazt amit ő.''

Azért ez nem egészen (egészen nem) így működik...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1015) biker válasza AI (#1011) üzenetére


biker
nagyúr

ja, és főleg, ha téged nem befolyásol, nem érint, akkor mire a kirohanás?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1016) biker válasza anaqer (#1014) üzenetére


biker
nagyúr

dehogynem, majd ha záp a tojás, és még nem tojt egy tojást se, akkor nem záp...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1017) anaqer válasza biker (#1016) üzenetére


anaqer
veterán

Ööö... ööö... igen, én is pont erre gondoltam...
/lassan elhátrál

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1018) AI válasza anaqer (#1014) üzenetére


AI
tag

szerintem meg nagyon is így működik! Fless-nek volt/van egy kiváló aláírása, pont idevág: ''fikázni könnyű, alkotni nehéz''. Milyen igaz!

42

(#1019) AI válasza biker (#1013) üzenetére


AI
tag

''Szereted bill-t, és a az XP-t, éljen, alakíts egy fanclubot, amiben egymagad üldögélsz.''

Ezennel befejezem veled az eszmecserét, nem szívesen beszélgetek olyanokkal akik ilyen ökörségeket írnak. Minden jót, légy boldog a saját kis (álom)világodban ahol mindenki macet használ és egy ''die bill'' feliratú plakátra recskáztok...

42

(#1020) zaba válasza Macc (#994) üzenetére


zaba
tag

Ezzel a mutitaskinggal vitatkoznék. En CAD-es alkalmazásokkal, ''fotopossal'', használom és őrület, hogy lehetetlenség az,ami a PC-n, hogy egy progiből 4-5 ablak meg van nyitva és egyikből a másikba gond nélkül grabbelek. A maci ugyanugy fagy, ugyanugy akad és a PC konverzió a legegyszerűbb fileformátumok esetében is csak 2-3-4 lépcsőben lehetséges, az F gombok használata programon belül kizárt, a gombsorok(kicsi ikonok) hiányoznak, a DELETE gombot még egy programban nem láttam működni (az end, insert, home detto), saját hotkey-t csinálni pedig addig tart, hogy beleőszülök, mert a pc- megszokottak 90%-ban lefedettek valami idétlen osx paranccsal. uff, beszéltem. Arról nem is szólva, hogy az itthoni mac-es(!!!) rendszergazdák (!!!!!!) a problémáim 90%-ára csak vonogatják a vállukat, és fikázzák a fejlesztőket. Ahelyett, hogy elkezdenének egy magyar felhasználóknak is működő rendszert írni, fordítani rá. hogy ne kelljen pl ebben a néhány sorban is 5* visszaállítani a magyar klaviatúrát, stb...És én még csak fél éve használom. A hálózatos elérések bonyolultságáról már meg sem emlékezem. Soha nem veszek macet, az biztos, és nem azért, mert ne lehetne rá lopott progit szerezni, szar (legalábbis nem jobb mint a PC) és kurva drága! Miért kerül egy ''olcsó'' klaviatúra 25k pénzbe, ha a PC-re ugyanez 999 HUF?

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#1021) p a s s e r


p a s s e r
őstag

Én csak egyet nem értek. Miért nincs a Macemmel baj, amikor a PC-m a hyperdrága minőségi alkatrészek ellenére is egyből köhög, ha rádugom a netre?

Szerintem, ha valakinek nem az a hobbija, hogy különböző ufóhibákat próbál orvosolni, akkor jobban jár egy Mac-cel, ha megteheti, persze.
Bár azért bruttó 135-ért már kaphat boltból Mac minit... Ja. És ne felejtsük el, hogy milyen öreg a G5. Lassan frissülni fog, nekem Cell gyanús is a dolog. Meglátjuk.

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#1022) Macc


Macc
aktív tag

Visszaterve egy kicsit az alaptemahoz. Tiger 15 nap mulva kijon, es eleg sok finomsag lesz benne. A sok ujitas es uj funkciok mellett nagyon nem elhanyagolhato teny, hogy a rendszer nagyon sokat lett optimalizalva, es gyorsabban fut ugyanazon a HW-en, mint a panther. (Es most nem flame-elesbol irom ezt, de az MS-nel nekem mindig ez hianyzott, hogy ha valami ujat csinaltak, ahhoz erosebb HW kellett, nemhogy azonoson gyorsabb legyen. Ekes pelda a longhorn)

(#1023) Macc válasza AI (#1018) üzenetére


Macc
aktív tag

Ez egy baromsag ez a mondas: Akinek valamihez van tehetsege, igenis konnyeden es elvezettel alkot. Mas: szerinted senki nem alkothat velemenyt az altala hasznalt OS-rol amig nem tud legalabb olyat csinalni? khm.. illetve csak pozitiv velemenyt alkothat? (mert gondolom te sem vagy os programmer)

(#1024) zaba válasza p a s s e r (#1021) üzenetére


zaba
tag

Macminit lehet rendelni, és majd három hónap múlva azt is mondják, hogy ja, bocs még nem jött meg, mert nem bírnak annyit gyártani, hogy elég legyen az USA-ba, majd ha kifutó modell lesz, talán itthon is lehet majd azonnal kapni.

És a mac minihez is kell egér (8k), klaviatúra(25k), monitor (ez fajlagosan a legolcsóbb, mert ez kompatibilis a PC-kével, nem is értem miért, 60-90k)

[Szerkesztve]

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#1025) anaqer válasza Macc (#1022) üzenetére


anaqer
veterán

Longhorn szerintem inkább hibás, mintsem ékes példa... a) egyrészt még nincs itt, tehát medvebőr, ivás, miegymás b) egyenlőre úgy tűnik, hogy XP -> Longhorn kicsit nagyobb ugrás lesz, mint Panther -> Tiger... (mondjuk erre is vonatkozik az a) pont :DDD).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1026) Macc válasza zaba (#1020) üzenetére


Macc
aktív tag

zaba: neked szokatlan a rendszer, es egy olyan programot hasznalsz amit ugy velek eleg szarul csinalhattak meg (mert amire panaszkodsz az tobbnyire 1 program hasznalata). Az hogy a del gomb nem mukodik sehol azt nem tudom mire velni. A Mac OSX-et teljeskoruen lehet billentyurol iranyitani, az mar egy masik dolog, hogy nem ugyanugy ahogy egy Wint. En nem mondtam mellesleg soha, hogy nem fagy (bar nekem 1 eve miota meg van nem sikerult neki). A magyar klaviatura atvaltasa angolra, meg egy nyamvadt opcio a system preferences-ben, ami csak arra utal, hogy megcsak meg sem probaltal beallitani valamit.

(#1027) Macc válasza zaba (#1024) üzenetére


Macc
aktív tag

klaviatura 7000 brutto. Ne csusztassunk mar! (a kekfogas 18e)

(#1028) Macc válasza anaqer (#1025) üzenetére


Macc
aktív tag

bocs en a kulombozo cikkekbol indulok ki, ahol emlitik, hogy bika gep kell ala...

(#1029) anaqer válasza Macc (#1028) üzenetére


anaqer
veterán

Persze, az ilyesmit azért lehet sejteni, kikövetkeztetni, előrevetíteni... de amíg nincs itt, és nem látjuk hogy pontosan hogy teljesít milyen gépen és ezért mit nyújt cserébe, addig ennek nincs sok teteje (és főleg szerencsétlen dolog belőle általánosítani).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1031) Zenty


Zenty
őstag

Nincs baj a macel csak az üzletpolitikájukon kéne változtatni ,vagy újitani kinek ,hogy tetszik!
Hardver részről vélemény, sowt részről majd későb :D!

:
G5 proci szerintem tök jóh avval nincs is semmi baj szerintem cool az egész :D!De pl az téleg vicc ,hogy fx 5200 vagy hasonlo szintü vga-kat és 256mb ramot raknak szinte minden alap szériás configjukba....
Most ez egy mac minibe cool ,mert az téleg munkára ,nezetésre kis dvd nézésre stb ezért igy korekkt az ára is!( ez a best buy mac számomra) :D
De most egy imac-ba vagy egy power mac-be ugyan ezt?Ilyen ár határba?
Szerintem ilyen árért már nem csak munka jöhet szoba.Azt persze alap ,hogy aki macet vesz az nem játék-ra vagy nagy teljesitményre alapoz,de akkor is igy nincs értelme ,még ha azt mondják full márkás alkatrészekből állitják össze a configokat :(!
Meg kéne adni az illuziot picit ,hogy ezért az árért olyat kapjoin a vevő amilyet illik vagy elvárható egy mactől a korhoz illően!
Én az applet nagyon birom ,de kezd kicsit a full marketing irányba menni :(

Guild Wars - Zenty a survivor

(#1032) AI válasza Kalandor (#1030) üzenetére


AI
tag

#1011

42

(#1033) krila válasza zaba (#1020) üzenetére


krila
tag

Mondasz valamit....

pl a hálózati dolgok bonyolultságáról.
Melóhelyen, Windows hálózat alatt kénytelen-kelletlen üzemeltetek négy MAC-et grafikus munkaállomásként.

Persze szerencsétlenek, nem nagyon képesek levelezni a cég többi tagjával mert.
-1:Hol az imap4 fordító nem kéri le az üzeneteket
-2:Az entourage nem kéri le a címlistát (így kinek írjon a szerencsétlen?)
-3:Az egyik szerveren az apple talk az istennek nem látja a megosztott fájlokat.
-4:Mi a fenéért felejti el nótóriusan a beállított dolgokat?

Persze jó a MAC...

(#1034) Macc válasza Zenty (#1031) üzenetére


Macc
aktív tag

Ebben igazad van. Az iPod marketingesedik el a legjobban ott amit en a dobozban kaptam, a fulhallgato kivetelevel mara minden extra lett. Node az en gepem fel giga RAM-mal volt es 160GB vinyoval alapbol. Igaz FX5200-vel de az munkara eleg. Ez telleg nem sok. De ez van. Ugyis ugy megyek be a boltba, hogy kene egy ilyen gep 1GB RAM-mal ilyen vinyoval meg videoval (ez utobbi persze csak a PM-re vonatkozik). A Doom3-at pl az iMac G5, igaz minimumon, de ott 30-40fps-sel viszi. Most ez azert sztem nem gaz egy olyan geptol ami nem jatekgep. Draga... ezt senki nem vitatta.

(#1035) Macc válasza krila (#1033) üzenetére


Macc
aktív tag

OS9?

akkor ez most olyan mintha en egy PII-t kezdenek szapulni win 98-cal, hogy mennyire alkalmatlan:)

[Szerkesztve]

(#1036) Zenty válasza Macc (#1034) üzenetére


Zenty
őstag

Nem lenne az olyan drága ha az alap szériába ,lenne pár stuf!De hát igy +-ba nemtudom nekem legalábis anyagi csőd ! :(


Ugye neked power mac-ed van?
Megkérdezném ,hogy milyen hangkarit raknak bele alapbol?Mert néztem az apple.hu és csak csatlakozokrol beszélnek ami furi! :D

Guild Wars - Zenty a survivor

(#1038) AI válasza Kalandor (#1037) üzenetére


AI
tag

minden munkanap, 8-9 órán keresztül. Grafikai terveket készítek, leginkább Illustratorban, oldalterveket quarkban, néha egy kis photoshop. Ezen felül ha nincs meló akkor dvd-nézés, mp3, internet. A gépem egy g4-es.

42

(#1039) Zenty


Zenty
őstag

Nemtudom ,hogy volt e már linkelve?De ezt a hülyeséget :DDD
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#1041) RedAnt válasza Zenty (#1039) üzenetére


RedAnt
aktív tag

nézd meg a cikk dátumát:D

╚╦╦╦

(#1042) Zenty válasza RedAnt (#1041) üzenetére


Zenty
őstag

Tudom ,hogy vicc! Ha valaki ezt komolyan gondolja akkor nem vegyen semilyen gépet!:D

Guild Wars - Zenty a survivor

(#1043) AI válasza Kalandor (#1040) üzenetére


AI
tag

nincs komolyabb bajom vele... kábé napi 1x megkapom a ''bombácskát'', de egyébként oké.
Nekem nem a mac-el van problémám, tényleg jó gép brutálisan jó dizájnnal. Azt nem szeretem amikor a windows fikázzák. Én a 3.11 óta használok wint, és mindig csak egyre jobb lett (leszámítva az me-t, az egy szégyen). Az XP szinte tökéletese számomra. Jól összerakott gépen, jól bekonfigurálva mindent tud amit csak kell: gyors, stabil, tudok rajta játszani ha olyan kedvem van... nem akarom tovább ragozni, a lényeget leírtam.

42

(#1044) Macc válasza AI (#1043) üzenetére


Macc
aktív tag

AI... ok OS9. tema lezarva:) Nem osszehasonlitasi alap, egy OSX-es Mac-hez. Persze ezt nem rosszindulatbol mondom, de eg es fold. OS9-el nem kellene nekem sem Mac.

(#1045) Macc válasza Zenty (#1036) üzenetére


Macc
aktív tag

Keresem egen foldon, de fogalmam sincsen milyen hangcucc van benne.
Ha gondolod a kepekrol valami kiderulhet: Bővebben: link

(#1046) Alex91 válasza Macc (#1045) üzenetére


Alex91
félisten

Most mar ertem, hogy miert olyan draga a Mac :). Itt minden egyedi es megismetelhetetlen :DD.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1047) Macc válasza Alex91 (#1046) üzenetére


Macc
aktív tag

Hasonlitsad ossze egy brand PC-vel, es maris rajossz miert olyan ''draga''...

(#1048) Alex91 válasza Macc (#1047) üzenetére


Alex91
félisten

Csak azt neztem, hogy eleg egyedi megoldasok vannak benne. PC-n azert szabvanyosabb a felepites. Mondjuk a brand gepeknel itt is latni eltereseket.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1049) Macc válasza Alex91 (#1048) üzenetére


Macc
aktív tag

Mit ertesz egyedi alatt? konkretan mire gondolsz? :)

(#1050) Alex91 válasza Macc (#1049) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy ez ugy szorostul-borostul meg van alkotva :). A haztol az utolso csavarig. Nem egyen alaplap, egyen haz, egyen tap stb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.