Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) Totheground


Totheground
addikt

Uraim, tegyék meg tétjeiket.
Mavericks 24 órán belül?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15152) Xero válasza Totheground (#15151) üzenetére


Xero
nagyúr

Még jó, hogy én közben tesztelhetek... :(((

De szinte biztos, hogy hétvégén már updatelünk. Engem mondjuk az új iPad, Mac Pro és 15-ös retina bejelentések jobban mozgatnak.

(#15153) Totheground válasza Xero (#15152) üzenetére


Totheground
addikt

Engem most csak az ipad meg talán a retina macbook érdekel, de szerintem inkább air lesz majd belőle.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15154) twine válasza Totheground (#15151) üzenetére


twine
addikt

Ne izgass...:DDD teljesen ki vagyok már....szerelném "befelé" az ssd-ta minibe,, amit a Mavericks installjával együtt szeretnék meglépni(párszor már elmondtam itt a topicban,, unalmas is lehet már :B )...alig várom....csőre húzva várják a torx-ok a percet hogy megjelenjen a storeban az a nagy hullám :D

[ Szerkesztve ]

(#15155) Xero válasza twine (#15154) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez tetszik: "..csőre húzva várják a torx-ok a percet hogy megjelenjen a storeban az a nagy hullám " :C

(#15156) Xero válasza twine (#15154) üzenetére


Xero
nagyúr

Mától tölthető és ingyenes.

(#15157) twine válasza Xero (#15156) üzenetére


twine
addikt

Mi-mi, mi? :Y Most viszem a gyereket az emeletre, fürdetni, fektetni,,,,(ott a gép is)...kíváncsi vagyok...
De "csak ne nagyon nevess",,, ;) félek az install folyamatával rengeteg kevésbé vicces,agyzsibbasztó láma kérdésem lesz felétek :B :P :R

[ Szerkesztve ]

(#15158) Totheground


Totheground
addikt

Na Xero, most figyelj. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15159) twine válasza Xero (#15156) üzenetére


twine
addikt

:P
naaaa várj csak "síbajnok"...
ezért az utolsó "bitig" hozzád fogom intézni az összes kérdésem ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#15160) Xero válasza twine (#15159) üzenetére


Xero
nagyúr

Egészen nyugodtan. "Péntek" van. :P

Nagyon korrekt lett a Mac Pro. Bízom benne, hogy a CTO-k is elérik kishazánkat még karácsony előtt. Régen éheztem karácsonyfa alatt. ;]

(#15161) Kommy


Kommy
veterán

Már el is érhető a Mavericks [link]

(#15162) Totheground válasza Kommy (#15161) üzenetére


Totheground
addikt

Megelőztél. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15163) Xero válasza Kommy (#15161) üzenetére


Xero
nagyúr

Döglődik még az, kár kapkodni.

(#15164) Totheground válasza Xero (#15163) üzenetére


Totheground
addikt

Nekem mindjárt le is ér.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#15165) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nem volt új Mini bejelentés, ha jól láttam. iPad Air, retina Mini... Most várjak a Minivel, vagy fél éven belül esélytelen???

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15166) twine válasza Xero (#15163) üzenetére


twine
addikt

akkor az első kérdés :B :
app storeban free upgrade gombra nyomva intstall app jelenik meg,,hogyan érem én el ennek az image fileját? (Vagy minek nevezik ezt itt pontosan) :F :R

ok éreztem én, hogy ma kiérdemlem a láma címet :B
(töltődik azv alkalmazások közé) :B

[ Szerkesztve ]

(#15167) Xero válasza twine (#15166) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha lejött, akkor ott lesz az Applications folderben.
Sajnos kicsit variáltak rajta, tehát nem olyan egyszerű bootolható pendriveot készíteni belőle.
Itt egy kiváló leírás a legegyszerűbb módjáról.

szerk: Mondjuk én ezt csak a két GM kiadással játszottam el, tehát lehet, hogy a véglegesben már a régi módi van. 10 perc és megmondom. :K

[ Szerkesztve ]

(#15168) twine válasza Xero (#15167) üzenetére


twine
addikt

:R :R

(durva lessz az éjszakám,úgy látom...azt hiszem megyek készítek egy kv-t,,,ha kész a pendrive indulhat a darabokra szedés,,,a mai éjszakám tökéletes erre ,, a következő napokban nem sok esélyt látok egy ilyen projectre :( szóval azt hiszem ezt ki is használom...)

[ Szerkesztve ]

(#15169) Xero válasza twine (#15168) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem volt olyan láma kérdés, mivel meghajtót akarsz cserélni. Szóval fogj egy legalább 8GB-os pendriveot/küls driveot és hajrá.

(#15170) Alex91


Alex91
félisten

Nah, ha valakinek fut a Mavericks egy 2007-es iMac-en, az irja le, hogy milyen :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15171) Xero válasza Alex91 (#15170) üzenetére


Xero
nagyúr

2007-es MBP-n jártak a dev buildek a GM-el bezárólag. Gyorsabb mint a ML.

(#15172) twine válasza Xero (#15169) üzenetére


twine
addikt

:R egy pöppet előre szaladnék időben,,,egy kérdéssel..
a terrás gyári hdd is vissza kerül a gépbe,,,de szeretném teljesen nyersen visszarakni a gépbe,,(felszántva besózva) :B :DDD
Eddig ilyet egyszer csináltam, és pc-n(azaz mac hdd pc-re akasztva,,)...ott volt egy "trükk" mivel alapból nem lehet törölni az efi particiót...
azt akkor pc-n megoldottam....
most viszont nincs a közelemben pc....
ha összeraktam a minit,,utánna tudom ennyire "tökéletesen " törölni az összes particiót a gyári hddről?
vagy a "láthatatlan" efi partició megmarad mindenképp ha minin intézem ezt a folyamatot? :F
hajlok még mindig afelé hogy kétszer szerelek,,,, :U egszer az ssd-t be, és rendbe rakni a rendszert,,egyszer pedig ezek után vissza a nyers hdd-t tárolónak...csak jó lett volna ezt a folyamatot egyben intézni,,de félek nem elég még ehez a tudásom,,igy marad a két menet :((

[ Szerkesztve ]

(#15173) Xero válasza twine (#15172) üzenetére


Xero
nagyúr

Természetesen megoldható.
Terminal:
defaults write com.apple.DiskUtility DUDebugMenuEnabled 1

Disk Utility - Debug - Show every partition

Így szépen látsz mindent.

Felesleges kétszer szerelni.
Berakod az SSD-t, megformázod a meglévő rendszer alatt, elindítod a telepítőt és megadod neki célnak az SSD-t. Ha felment, akkor arra boot, majd ott gyalulod a régi rendszert, átlinkeled a megfelelő foldereket a user folderedből a HDD-re, és örülsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#15174) Alex91 válasza Xero (#15171) üzenetére


Alex91
félisten

Progikkal kompatibilitas? Adobe CS 5.5 menni fog vele?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15175) Kommy


Kommy
veterán

Mountain lion alatt jött egy Safari frissítés is.

[ Szerkesztve ]

(#15176) twine válasza Xero (#15173) üzenetére


twine
addikt

Az betyár,,ezzel most nagyon sokat segítettél... :R
mint eddig mindíg ;)
Köszönettel:R

[ Szerkesztve ]

(#15177) Xero válasza Alex91 (#15174) üzenetére


Xero
nagyúr

CS 6-t próbáltam, annak nem volt vele gondja, bár jó lenne már egy CS 6.5 vagy 7, hogy kihasználja az új erőforrás managementet.

(#15178) Ear001 válasza Alex91 (#15174) üzenetére


Ear001
addikt

A próbaváltozattal ment az 5.5, még az 5 is.

(#15179) DanielK


DanielK
addikt

Aki pesti és szerelet már szét 2011-es mac minit, az mennyiért vállalna be egy hdd-ssd cserét? úgy hogy ne látszódjon meg a nyoma, mert apple caret vettem hozzá? :F :D

(#15180) twine válasza DanielK (#15179) üzenetére


twine
addikt

(#15181) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok,
Olyan problémám lennem hogy egyik pillanatról a másikra a macbookom úgy belassult, hogy azt leírni is borzalmas. 1 órája még neteztem a megszokott gyorsasággal, lecsuktam, kicsitottam és annyi. Azóta mintha elszállt volna az egyik ram. Ha rámegyek arra hogy about my mac akkor 2GB 1067 DDR 3-at ír. Viszont az activiti monitorban amikor néztem akkor az used-nél. 1 GB -volt.
Pár perc után 1,51 GB...Nemértem..
Viszont a körcikkes résznél 1,75 a teljes... elvileg...
Újraindítás után is ilyen rohadt tetű lassú..Sőtt az újraindítási művelet is beletelt leglább 6 percbe..

2010 macbook unibody 2.4 GHZ intel core 2 duo 2gb 1067 ddr ram.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#15182) Fr3eWar válasza Mr.Grincs (#15181) üzenetére


Fr3eWar
őstag

(#15183) twine válasza Xero (#15167) üzenetére


twine
addikt

Nahh még van egy giga hátra a letöltésből....ha "itt" vagy még,,,szeretném kérdezni, kiderült e hogy lehet egyszerűbben is bootolható pendrive-ot készíteni,,vagy kötelező a linket követni a "public" verzóval is..? :F
Köszönettel... :R

(#15184) Mr.Grincs válasza Fr3eWar (#15182) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Köszi, átnézek oda. :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#15185) Xero válasza twine (#15183) üzenetére


Xero
nagyúr

Ugyan az. Legalább is a régi módszerrel nekem nem ment továbbra sem.

(#15186) twine válasza Xero (#15185) üzenetére


twine
addikt

köszönöm a választ...ellenben felvetődött bennem,hogy "minek akarok" pendriveot készíteni,,mikor az előbbi leírásod alapján, "csak annyi" a dolgom,hogy szétszedem a gépet,,bepattintom az ssdt,,majd elindítim a minit, mint ha mi sem történt volna,,és indítom a letöltött telepítőt a hdd-ről...ami remélhetőleg megkérdi, hova szeretném telepíteni az uj rendszert,,és akkor én azt mondom neki hogy az ssd-re... :U
Lehet hogy ez ilyen egyszerű,,vagy valamit "benézek" és így nem kivitelezhető? :U :F
közben indulok a "munkapad" felé,,egy nagy levegővel...
majd telefonról még felnézek,,hátha megtisztelsz a segítségeddel :R :R

(#15187) Xero válasza twine (#15186) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem kell nyilván pendrive, bár ilyen helyzetekben és szeretem, ha van valami mentség amihez lehet nyúlni. Nem sokból tart megcsinálni, és ha bármi történik van egy bootolható eszközöd.

(#15188) twine válasza Xero (#15187) üzenetére


twine
addikt

:R
Eközben:
"kiterítve" :B :D

(#15189) Xero válasza twine (#15188) üzenetére


Xero
nagyúr

Én még dolgozgatok, szóval írj ha elakadsz.

Közben felment MBP-ra a Mavericks. Ugyan az a build mint az utolsó GM.
Little Snitch-et frissíteni kellett, a Flip4Mac pedig frissítés után sem az igazi.

Minden más megy.

Viszont megint szenvedhetem fel a CoolBook-ot. Ugye anno az iStyle beletört egy csavart a heatsink-be az alaplapcsere során, szóval nélküle alig bírja szegény gép a terhelést. Alul kell feszelni az öreget nincs mese. :P

[ Szerkesztve ]

(#15190) rachmaninoff válasza twine (#15188) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Én tuti nem mertem volna. :)

(#15191) Xero válasza rachmaninoff (#15190) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem nagy kaland, ha figyel az ember.
Szinte minden Apple termékemet szedtem már szét, egyedül az i4S maradt ki eddig.

(#15192) twine válasza Xero (#15189) üzenetére


twine
addikt

:R
Éééés..kattt...rajta a burkolat..egész pontosan két órámba került,,, roppant kényelmes körültekintő,"fotózgatós" munkával :B
Nem vagyok nagy dohányos, de most elszívok egy cigit, és közben elmormogok egy imát, hogy működjön is amikor megnyomom a powert :D

(#15193) twine válasza Xero (#15191) üzenetére


twine
addikt

:K
Ahogy tetszik mondani,, megfelelő szerszám, és odafigyelés szükséges...
Eközben:
"Igen, minden adatomat költöztesd pliiiiz" :D

Bár nem így terveztem, de 17 év windows után "muszáj" voltam ilyet is kipróbálni(full költöztetés)...:DDD
Majd pedig ha elindul (és miért ne tenné) a Mavericks mindennel, amit "tegnap" használtam...
Hát mit mondjak...ez egy "kbszt.csoda" :DDD
A win 8.1 topicban meg megy a "hánykolódás",,,,
Nem célom köpködni,,,tudom "honnan jöttem" :B :D de érdekes látni a két új os-t,,, és azok telepítési metódusát :U
Mit tagadjam,,, jól esik most "itt" lenni :B :R

[ Szerkesztve ]

(#15194) Xero válasza twine (#15193) üzenetére


Xero
nagyúr

A MBP-n lévő userem szerintem 10.4 Tiger óta költözik. A MP-n lévő user is onnan származik. Tehát már az 5. főverziót éli meg.

Szóval működik az, bár én némileg jobban átlátom mint a hétköznapi userek és időről-időre kézzel is kitúrtam.

[ Szerkesztve ]

(#15195) Kommy


Kommy
veterán

Forklift-ben hogy lehet a sidebar-ra kirakni dolgokat, mert felvettem az ftp eléréseimet és szeretném külön csoportba rakni őket, amíg a Favouritesben voltak addig látszódtak de létrehoztam nekik egy másik "csoportot"

Túl akartam bonyolítani, csak ki kellett húzni a Favourites-ből

[ Szerkesztve ]

(#15196) Damage


Damage
senior tag

PS CS4 megy Mavericks alatt, gondolom a magasabb verziószámú PS-sel sem lesz gond. Pár perc alatti tapasztalataim: Finder-ben nem működik a 3 ujjas "swipe" (egy könyvtárral vissza). Erre nincs valakinek bármi ötlete? A másik: jobb oldali klikknél felcserélték az "Open link in a new tab" és az "Open link in a new window"-t. Ennek hála reflexből mindig félrenyomok. Ez mire volt jó? Megnyitva a Safari, mögötte takarásban a Finder ablak. Megnyitok egy progit, utána bezárom és nem a Safari ablaka van elől, hanem a Finder.
Hirtelen ennyi...

Úgy látom nem vagyok egyedül, akit zavar a 3 ujjas "swipe" hiánya a Finder-ben

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#15197) Damage


Damage
senior tag

Open link in a new...
Még egy idegesítő dolog. A kikapcsoló gombbal nem kapcsolja ki a gépet, hanem hibernálja. Hol lehet átállítani, hogy a kikapcsoló gombra mást reagáljon (az energiatakarékossági beállításoknál nem láttam)?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#15198) rbalint88


rbalint88
addikt

egy kérdés: boot camp infoknál azt írja a gépemhez (macmini 2009late), hogy win7 32bit támogatott és 4-es bootcamp kell hozzá. nekem 64bites win7-em van és a mininl régebbi gépre is gond nélkül felment. feltehetem ezt vagy szerezzek egy 32bitest?

(#15199) sweet122


sweet122
tag

Hali!

Lenne egy olyan bajom, hogy már hetek óta a Mac Minim random lefagyott. Volt, hogy sűrűbben, volt, hogy napokig semmi. Egyszer az Asztalról átakartam másolni egy mappát, amiben képek voltak a külső vinyóra, de mindig lefagyott. Kitöröltem, aztán teljesen helyreállt a gép. Már ezt sem értettem, de utána napok múlva megint előjött a dolog, de már csak akkor fagyott le, ha hosszabb ideig nem nyúltam hozzá(több órán keresztül). Úgy voltam vele, hogy hagyom, úgyis jön a Mavericks, hátha megoldja. Jött is, tegnap leszedtem, frissíteni akartam, de nem engedte, mert hogy hibás a lemez. 120GB OCz SSD. Jó, gondoltam nem érdekel, formázom az egészet, nem tudok mást csinálni. Megtörtént. Újraindulásnál egyből a Lemezkezelőbe irányított, mivel nem volt rendszer a vinyón. Rámentem a Os X újra telepítésére, de nem engedte, mert nem eredeti verziós volt fenn. Jó, gondoltam akkor letöltöm a MacBookra a Mavericks-et, kiírom pendrive-ra és úgy telepítem. Ez sem volt jó, mert nem 2008-as MacBookra nem engedi letölteni a Mavericks-et. Máshogy beszerezni pedig nem tudom.
Leszedtem a ML-t, nem eredetit, mert a bankkártyám nem alkalmas internetes vásárlásra, kiírtam pendrive-ra, ez még sikerült is. Próbáltam arról indítani a telepítést, de hibát írt ki. Megpróbáltam a legeleső Mavericks bétát kiírni pendrive-ra, de azt pedig egyáltalán nem sikerül kiírni.

Mit tudok most kezdeni ezzel? Rossz lenne az SSD, vagy rosszul írtam ki a ML-t? Futtattam lemezellenőrzést az SSD-n, de nem írt ki hibát.

Előre is köszi a segítséget. :R

(#15200) cigam


cigam
félisten

Megvan az első bug. Clean install-kor az első dolga megkérdezni, hogy milyen nyelvet használsz. Én a magyart kértem. A felület valóban átváltott, de a billentyűzet kiosztása maradt "amerikai"!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.