Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Én még nem hallottam megsült mac miniről... Jól össze van az rakva. :)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#14552) twine


twine
addikt

:R
Mindenkinek köszönöm,,,
"Meggyőztetek" ;) (bevallom, nem volt nehéz) :DDD

(#14553) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Halihó!

Nemrég beszereztem egy Apple TV-t, minden okés vele, viszont ha kiakarom rakni a macbook képét airplayel akkor elsötétül, tehát észleli, viszont nem mutat képet. Valami oka lehet ennek?

A gépemen Mavericks van, legujabb dev verzió, az apple tv is frissitett.

köszi!

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#14554) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Már tuti,h dolgozik a gép a háttérben is, mert most direkt megnéztem, mikor készült a legutóbbi Time Machine mentés és ma 13:36-kor, miközben most ébresztettem fel a nap folyamán először a gépet...
Amúgy a Safari elég fura dolgokat csinál, ugye a múltkor írtam,h gyakran 115%-ra is fölviszi a procihasználatot, azt megoldotta a flash eltávolítása, viszont utána gondoltam kipróbálom a click to flasht, mert minden 2. youtube-os videó miatt megnyitni a chrome-ot nem olyan kényelmes, viszont sajna a click to flash nem segített és visszajött a probléma, úgyhogy letöröltem a flasht, viszont a probléma most nem szűnt meg, flash nélkül is csomószor túlpörgeti és így belassítja a gépet a safari + egy idő után megeszi a RAMot is, amit flash nélkül szintén nem tett...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14555) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, hogy érdemes-e a 2012-es Mac Miniben az egyik memóriamodult 4 GB-os PC3-10600-as (1333 MHz) cserélni. A gyári 2 GB-os modulok PC3-12800-asok (1600 MHz). Tudomásom szerint ilyenkor az alacsonyabb frekvencián működik mindkét RAM modul.

A sebesség csökkentése jár esetleg tapasztalható hátránnyal ebben az esetben, egyáltalán ilyen esetben érdemes-e a 2GB többletért alacsonyabb frekvencián működő modult beletenni?

Egy notebookból tudnám kivenni az említett 4GB-os modult, a helyére kerülne a Mac Miniből kivett 2GB-os.

(#14556) Fr3eWar válasza alba-regia (#14555) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nem veszed észre az elvi sebességcsökkenést, ellenben a +2 giga memória egyes esetekben érezhető előnyt jelent.
Későbbiekre nézve viszont javasolnék 2x4gb ramot, lehetőleg KIT-ben, mivel úgy működik optimálisan a dual-channel.

(#14557) cigam válasza alba-regia (#14555) üzenetére


cigam
félisten

Ha már cseréled, párban cseréld le őket, mivel csak egyforma (méretű) modulok esetén működik az dual channel.

A duál-csatornás memóriák olyan memóriavezérlők, ahol a a DRAM eszközök külön vannak választva két különböző buszra, hogy a két memóriavezérlőt el lehessen érni párhuzamosan. Ez megduplázza az elméleti sávszélességét a busznak.

forrás: Wikipédia

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14558) Fr3eWar válasza cigam (#14557) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nem kell hozzá egyforma, olvasd el milyen ramot topik kezdő hsz-t.
De erősen javasolt ;)

Grrrr mehetett volna szerk-ben is..

[ Szerkesztve ]

(#14559) cigam válasza Fr3eWar (#14558) üzenetére


cigam
félisten

Elolvastam, de meg sem említik a DC-t. Viszont a másik topikban is elég egyértelműen leírják:
2. 2(*) lehetőleg teljesen azonos méretű, szervezésű, és azonos memória chip-el szerelt memória modul (Ilyeneket célszerű úgynevezett KIT ben vásárolni, igaz láttunk már olyat hogy két nem azonos modul is hajlandó volt a DC-re, ám a tapasztalatok 90%ában épp az ellenkezője szokott történni.)

Kár ragozni, jobban jár a 2x4GB-al több szempontból is, a 2x2GB-os modult pedig még piacra is dobhatja, vagy eleve beszámítatthatja. (Aztaq de szép szó)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14560) Fr3eWar válasza cigam (#14559) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Arra gondoltam, és a lehetőleg szó ott van. Tehát nem kötelező.
Van úgy nevezet asymmetric dual channel, mely jelen esetben alba-regia-nál fenn áll a meglévő modulok miatt.
És jobban jár a 2x4-el mint írtam is, de ahhoz vennie kell, ramot. Tehát a 2x2gigához képest jobban jár a 2+4gigával jelen esetben. Akár DC nélkül is jobban járna ennél a mennyiségnél.

(#14561) cigam válasza Fr3eWar (#14560) üzenetére


cigam
félisten

Namost "lehetőleg" járjon jól, vagy bizotsan?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14562) Fr3eWar válasza cigam (#14561) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Biztosan járjon jól mert 4gb esetén a +2gb sokkal több hasznot hoz mint a DC néhány százalékos gyorsulása.
És ez ingyen van. Tehát tegye be a 4-est. :C

(#14563) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Erre senki? :F a hang megy, de a képet nem látom! ujrainditás se segitett!
Találtam még ezt de ez se segitett
Turn off AirPlay Mirroring
Open Terminal.
Type in the following commands (pressing return after each):
sudo dscacheutil -flushcache

sudo killall -HUP mDNSResponder

köszi!

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#14564) DanielK válasza Barett 50cal (#14563) üzenetére


DanielK
addikt

hát talán nem beta szoftverrel kéne próbálni. :U

(#14565) twine válasza twine (#14552) üzenetére


twine
addikt

Hjuuuj srácok,,, végig olvastam most itt a ph-n az "egyik" minis teszt topicját:DDD utólag is köszönöm ,hogy az itt feltett hőmérsékletes kérdésem miatt nem kaptatok agyf@szt, és türelemmel válaszoltatok;)

Ellenben felmerült bennem még egy amatőr kérdés, , mondtam én ugyan hogy építettem rengeteg gépet..etc...De szégyen ide vagy oda a mobil cpu-krol lövésem nincs,,,,
És pár hsz szöget ütött a fejembe....miszerint a mobil cpuk gyengébek asztali társaiknál...
Próbáljunk párhuzamot vonni...ha ugyanazon ram mennyisége mellet, ugyanolyan ssd-n dolgozunk és az asztali pc-m(i7 950) mondjuk premiere alatt végez "x" perc alatt egy projektel, akkor mit várhatok cca. Az 2,4 es mac minitől ugyanazon projektel?
"X-y" perc vagy nagyjából marad az "x " perc?
Köszönettel a türelemért....
Üdv

(#14566) Fr3eWar válasza twine (#14565) üzenetére


Fr3eWar
őstag

2,4-es mac mini (2012-es) most nincs a piacon tudtommal.

Van a 2,3-mas I7 quad. különbség ez és az 950között

illetve a 2,5-es I5 kétmagos, különbség a 950hez mérten

én is 950-es i7 ről váltottam i5-ös minire, nem éreztem azt a kb -30%-os sebesség csökkenést, mondjuk nem is használok olyan programokat amik renderelnek, stb.

(#14567) twine válasza Fr3eWar (#14566) üzenetére


twine
addikt

Valóban,,, az órajelben tévedtem,, elnézést,, de tökéletesen kitaláltad mire vagyok kíváncsi ;) :D
És számomra úgy tűnik elégedetten használhatom majd a mobil verziót...Nem nagyon marad el az asztali cpu-tól....így hirtelen ránézésre,,,a plusz megerősítést az i5 el kapcsolatban külön köszönöm :R

(#14568) twine válasza twine (#14567) üzenetére


twine
addikt

Kifutottam a szerkesztésből,,,sorry....
Azt elfelejtettem hozzátenni,, hogy én mondjuk az i5 -ös mbp-n "csúnyán" megéreztem a sebesség csökkenést az i7 950-hez képest.... :( ha ez nem lenne, nem is miniben gondolkodnék hanem mbp-ban :U

(#14569) madgie válasza twine (#14568) üzenetére


madgie
titán

i7-2600-ról jövök, ahhoz képest azért elég öreguras a Mini CPU-ja (alap kétmagos i5), ha nagyobb munkára fogom :K

(#14570) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Mavericks DP-t honnan tudom letölteni ? AppStore-ban nem találtam meg.

This is the way

(#14571) TheMarci válasza RaZroX (#14570) üzenetére


TheMarci
addikt

Gondolom, mivel még nem jelent meg hivatalosan. Én torrent oldalakon próbálkoznék.

Do You Dream?

(#14572) Blaise válasza TheMarci (#14571) üzenetére


Blaise
veterán

Én meg fejlesztői fiókkal :U

(#14573) TheMarci válasza Blaise (#14572) üzenetére


TheMarci
addikt

Jogos!

Do You Dream?

(#14574) DISC4U válasza cigam (#13465) üzenetére


DISC4U
csendes tag

Nekem is ugyanaz volt , alaplap csere után nem volt serial.
Nem ment többek között sem az iMessage , FaceTime sem.
Blank Board Serializer segítségével sikerült beírnom a serial numbert és utána jó lett minden :B

[ Szerkesztve ]

(#14575) RaZroX


RaZroX
addikt

Most nézem, hogy van CCleaner OSX-re.. Van ennek értelme vagy csak parasztvakítás ?

This is the way

(#14576) HollyBoni válasza RaZroX (#14575) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igaz nekem hacklim van, most elkezdte hogy befagy indítás után, és mondjuk csak a 3-4. indításnál indul rendesen. CCleaner megoldotta, most jó 3 napja.

(#14577) RaZroX válasza HollyBoni (#14576) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát akkor felrakom én is, de csak akkor fogom használni ha szükségét látom :D
Mert egyenlőre beton stabil a rendszerem.

This is the way

(#14578) Ear001 válasza RaZroX (#14575) üzenetére


Ear001
addikt

Vannak bizonyos tárolók, gyorsítótárak stb, amit lehet viszonylag rendszeresen törölni. Ezt el lehet végezni tök automatikusan például a Macaronival, vagy többféle beállítási lehetőség mellett manuálisan például az Onyxal. Nagyjából ez utóbbira való a CCleaner is, de nálam kevésbé működött okosan és megbízhatóan mint az Onyx, így egy próba után töröltem.

(#14579) RaZroX válasza Ear001 (#14578) üzenetére


RaZroX
addikt

Majd ha szükség lesz rá kipróbálom mindkettőt. Egyenlőre nincs semmivel sem gond.

This is the way

(#14580) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Apple Wireless Keyboard-ot csak Apple eszközökhöz lehet használni, vagy bármely más számítógéphez is lehet? Tehát Windowshoz bármilyen BT vezérlővel.

:R

(#14581) xedos válasza Vasinger! (#14580) üzenetére


xedos
addikt

Lehet használni Win-hez is... DE!
Ügye bios stb - tehát amíg a win fut, nem érzékeli...

(#14582) Kommy válasza Vasinger! (#14580) üzenetére


Kommy
veterán

Lehet windows-hoz is.

(#14583) twine


twine
addikt

Félig "témánál" maradva...:
Magic mouse, vagy Magic trackpad?
Pro és kontra?

Vágás, szerkesztés a fő profil,,mellette a hétköznapi "rutinok"...(email, web,etc....)

Fergeteges az OSx-et használni gesztusokkal, de félek, hogy a trackpad kevésbé kényelmes a munkában...
Ez viszont szerintem csak hosszabb idő után derül ki a gyakorlatban....
Segítsetek...(bár érzem, hogy a téma egyénfüggő erősen,de hátha mondtok olyasmit amire nem is gondolnék ) :U

Más:
Garancia 1.0:
Ha Amazonról rendelek mac mini-t, elvileg pont ugyanúgy él a garancia(1év) itthon is rá gondolom.....? :F
Garancia 1.1:
Ha garancia időn belül én kapom szét a gépet,(természetesen megfelelő szerszámokkal, nem szétb@rmolva a csavar fejeket) és rakom bele a második meghajtót -SSD-, azzal veszítem a garanciát, vagy tökéletesen megmarad.... :F

Köszönettel :R

[ Szerkesztve ]

(#14584) Ragnar95 válasza twine (#14583) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ugyanúgy él rá a gari, MacMinire világgari van.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14585) madgie válasza twine (#14583) üzenetére


madgie
titán

Holnap jön a Magic Trackpad-em (elvileg), várom én is, hogy, meg mint tudom majd kezelni. Munka terén fotófeldolgozás bőven akad, de ritkán csinálok olyat, ami pixelpontos munakát igényel (retus stb), "globális" csúszkahúzogatásra (Lightroom) meg remélem jó lesz ez is :)

Ha nem, marad mellette egy egér.

(#14586) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm a válaszokat! :R

(#14587) twine válasza Vasinger! (#14586) üzenetére


twine
addikt

+1 :B :))

(#14588) DrRicsi


DrRicsi
csendes tag

Sziasztok,
Lehet nem jó helyre akkor előre is elnézést de kezdő vagyok még az Apple termékek területén.
Van egy ipadom és szeretnék rá venni Protection Care-t. Kérdésem az lenne ez mire fizet? beázás elejtés? Vagy csak a teljesen alap dolgokra mint például érintkezési hiba és egyebek?
Köszi előre is az infót

[ Szerkesztve ]

(#14589) Totheground válasza madgie (#14585) üzenetére


Totheground
addikt

Majd írj tapasztalatokat pls, mert én is nagyon szemezek eggyel. :K

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14590) DanielK válasza twine (#14583) üzenetére


DanielK
addikt

Mindkettő. Először egér volt, de hiányoltam a gesztusokat. Így vettem egy trackpadet is. Mindkettőt használom.

[ Szerkesztve ]

(#14591) n.andras74 válasza madgie (#14585) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Én egeret nem is használok már. Először furcsa lesz:-) és sokszor nyúlsz majd az egérhez.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#14592) DISC4U válasza twine (#14583) üzenetére


DISC4U
csendes tag

Mindennapos dolgokhoz Magic TrackPad-et használok , vágáshoz Magic Mouse-t :B

(#14593) rachmaninoff válasza n.andras74 (#14591) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Én is csak trackpaddel adom neki, nem csak az OSX gesztusai miatt, hanem a VLC és társai majd minden fontosabb funkciója elérhetőek vele. Megszokás kérdése.

(#14594) koma106 válasza madgie (#14585) üzenetére


koma106
senior tag

Egeret nálam nem váltja ki (pl. Lightroomnál), de amúgy nagyon praktikus az OSX mindennapos vezérlése során.

-

(#14595) cigam


cigam
félisten

1000 ingyenes font

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14596) n.andras74 válasza rachmaninoff (#14593) üzenetére


n.andras74
aktív tag

ez igaz! Nem lehet vele pontosan csuszkázni...de kb. 10% használok egeret a tapipad mellet...Igazán jó megoldás a tollas tapipad:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#14597) rachmaninoff válasza n.andras74 (#14596) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Abba most akarok beruházni, csak nem tudom eldönteni, melyiket vegyem...

(#14598) tDr1v3r válasza twine (#14583) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Trackpad + normális egér (MS IntelliMouse, Razer Abyssus/Orochi, SteelSeries Kinzu) részemről, nekem kényelmetlen a Magic Mouse, túl alacsony, meg nem is vennék ilyen egeret ennyiért.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14599) Xero válasza tDr1v3r (#14598) üzenetére


Xero
nagyúr

Itt ugyan ez. Trackpad hétköznapokon és MS IE3.0 pontos dolgokra vagy játékra. Ez utóbbi cserélődik Razer Deathadder 2013-ra, ha eljutok végre odáig, hogy megrendeljem.

(#14600) twine


twine
addikt

Köszönöm mindenkinek,,hasznos volt minden hsz. egytől egyig számomra... :R

Viszont a Garancia 1.1-es kérdésemre nem kaptam reakciót...
Arra esetleg valaki? :B :U :R :R
(Mert ott ugye már csavarokat is kell bontani, és az már gondolom neccesebb, mint a RAm csere, hiszen az a gép kialakításából adódóan gyakorlatilag "engedélyezett" :U )
Köszönettel

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.