Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) RaZroX


RaZroX
addikt

Ha már játék a téma akkor: Elérhető a Call of Duty Modern Warfare 3 Mac-re!

(Igen, natív verzió)

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#18002) hengelhof válasza RaZroX (#18001) üzenetére


hengelhof
senior tag

Ahogy nézem a mini-n felejtős. :(

[ Szerkesztve ]

(#18003) Ragnar95 válasza hengelhof (#18002) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

"NOTICE: The following video chipsets are unsupported for Call of Duty®: Modern Warfare® 3:
•ATI RADEON HD 2000 Series
•ATI RADEON HD 6490M, 6630M, 3870
•NVIDIA 9000 Series
•NVIDIA 320M, 330M
•Intel HD 3000, 4000, 5000

NOTICE: This game is not supported on volumes formatted as Mac OS Extended (Case Sensitive)"

Ez a "pár" kitétel azért elég sokat ront a játék kompatibilitásán...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18004) cigam válasza Ragnar95 (#18003) üzenetére


cigam
félisten

A VGA limitet még megértem, de a fájlrendszer megkötést megmagyarázza vki?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18005) tDr1v3r válasza RaZroX (#18001) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Pont ezt a trágyát kellett portoltatni?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18006) madgie válasza cigam (#18004) üzenetére


madgie
titán

Gondolom ez is virtuális gépet szimuláló program alatt, Windows fájlokkal fut, mint mondjuk a Star Trek Online. Ott is reklámozták, hogy natíííív, csak hát a Show Package Contents mást mutat...

[ Szerkesztve ]

(#18007) RaZroX válasza tDr1v3r (#18005) üzenetére


RaZroX
addikt

Mibajod vele ? Én nagyon szeretem a MW sorozatot

This is the way

(#18008) tDr1v3r válasza RaZroX (#18007) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A legnagyobb sablon CoD lett az MW3... a legtöbb pálya ugyanarra a sablonra épül, a fegyverek kiegyensúlyozatlanok, illetve hemzseg a csalóktól mert még a kellő figyelmet se kapta meg a fejlesztés után az anticheat.

Mondjuk összességében még mindig jobb mint a Ghosts, az a mélypont... de ez is közel van hozzá. Inkább portolták volna a BO2-t vagy az MW2-t... vagy az első BO-t tették volna meg cross platformnak a jelenlegi különmóka hülyeség helyett.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18009) Xero válasza tDr1v3r (#18008) üzenetére


Xero
nagyúr

Aki bohóc FPS-el játszik az ne lepődjön meg. Tessék CS:GO-t futtatni és pont. ;]

(#18010) Allure


Allure
aktív tag

Kint van a Yosemite Public Beta, aki jelentkezett itt elindíthatja a letöltést: [link]

(#18011) Totheground válasza Allure (#18010) üzenetére


Totheground
addikt

Aki feltette már, ugyanaz a build, mint a DP4?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#18012) madgie válasza Totheground (#18011) üzenetére


madgie
titán

A publikus build száma 14A299l, a DP4-é tudtommal 14A298i.

(#18013) Xero válasza madgie (#18012) üzenetére


Xero
nagyúr

Viszont a DP gyakrabban frissül majd elviekben.

(#18014) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Mac mini-t hogyan/mivel tudnám beállítani, hogy lássa a Widi (Intel Wireless Display) képes projektoromat?
Egyáltalán lehet? A benne lévő CPU tudja......kérdés,hogy almáéknál "engedik e",,vagy csak az "almatv"-t... :F
A ProBook-omat sikerült beállítani,,,de pc-ben jártasabb vagyok...Mac még mindig sötét folt :B
Előre is köszönöm...

[ Szerkesztve ]

(#18015) RaZroX válasza Xero (#18009) üzenetére


RaZroX
addikt

Fujj árulo! Csak a cod4! ;]

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#18016) Xero válasza RaZroX (#18015) üzenetére


Xero
nagyúr

Bohóc fps... :P
'99 óta CS-zek. Amikor csak PPC-s Mac-em volt és nem volt gameboy PC-m csak ez hiányzott. :D

[ Szerkesztve ]

(#18017) RaZroX válasza Xero (#18016) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát én 99ben még csak 3 éves voltam :DDD de nekem a 2 fps alapkő a cod és a crysis :D Infó órán nyomtuk a CS-t lanon de source engine-re épülő játékokból csak a HL, és a Portal fogott meg

(Egyedül csak azt sajnálom, hogy a WoT nincs natívan Mac-re .. :((( )

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#18018) Xero válasza RaZroX (#18017) üzenetére


Xero
nagyúr

A COD még promode-al is kutyafüle a CS-hoz képest. Komplexebb taktika, budget management, stb..
A hitregről nem is szólva. Mindig meglátni ha feltéved pubra egy COD newbie. Veszi a scopeos ócska fegyvereket és le sem száll a gombról. :P

Na de mindegy is. :)

(#18019) Totheground válasza Xero (#18016) üzenetére


Totheground
addikt

Bohóc fps.
Az 1.6 a király. ;]

Na meg UT face low gravity noclip.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#18020) tDr1v3r válasza Xero (#18009) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Pff, olyan gagyival mi nem játszunk. Még kutya sincs benne... ;]

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18021) RaZroX válasza Xero (#18018) üzenetére


RaZroX
addikt

Tényleg egyébként tudom, hogy nem ide tartozik, mert nekem Hackintosh-om van, de azt nem tudod, hogy mitől van az, hogy alvás után csak a billentyűzet nem megy amíg ki nem húzom és dugom vissza ?
Ha más USB port-ba dugom akkor is csak a bill csinálja és ami még érdekesebb, hogy amióta ez az "új" billem van azóta van ez. Az előzővel ilyen nem volt. (Mind2 USB-s.)

(#18020) tDr1v3r : :DDD ;] ott a pont

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#18022) Xero válasza Totheground (#18019) üzenetére


Xero
nagyúr

A nép átnyergelt GO-ra. Egyébként tényleg az 1.6 a király. :C

(#18021) RaZroX: Ha nem efi natív lapod van, akkor DSDT-t lehet, hogy piszkálni kell hozzá, de az is lehet, hogy egy egyszerű bootloader frissítés megoldja.
A hacklit igazán nem használom (az lett a gameboy PC :P ), csak van benne egy OS X winyó és pont, ráadásul nálam szinte teljesen vanilla a rendszer, csak hanghoz van kext rajta és egy bootloader.

(#18020) tDr1v3r: Valami kell azoknak is akiknek nem megy jól a célzás. :P

[ Szerkesztve ]

(#18023) RaZroX válasza Xero (#18022) üzenetére


RaZroX
addikt

Bootloader-t a legfrissebb multibeast-ből tettem fel, DSDT kilőve mert brand gép és senki nem foglalkozik egy olyan alaplappal aminek neve sincs. Egyébként Mavericks alatt nálam minden natívan megy, csak volt egy olyan gond, hogy ha felraktam a bootloader-t akkor KP fogadott, így az EasyBeast-et kellett feltennem, ezzel bootol is.

This is the way

(#18024) roberto211


roberto211
őstag

Hali...

Osx re tudtok olyan programot ami lejelszavaz/vagy titkosít/eltüntet pár képet,mappát,fájlt és lehetőleg ingyenes?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18025) Alex91 válasza roberto211 (#18024) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18026) Alex91 válasza Alex91 (#18025) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Google a baratunk...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18027) cigam válasza roberto211 (#18024) üzenetére


cigam
félisten

Locko Igaz 275.- de egyben egy jelszókezelő is, és az icloud-ba teszi a biztonsági mentést. Feltéve ha az App store-ből veszed. Ha a Binarnights-tól töltöd le, akkor a dropbox-ba ment.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18028) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Ma úgy döntöttem hogy újra szeretném húzni a macemet, mert pár hónapja tetü lassú :U
Az lenne a kérdésem hogy hogyan telepítsem újra? Úgy szeretném hogy semmi se maradjon meg hanem egy full friss OSX mavericks legyen fent.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#18029) cigam válasza hszilard666 (#18028) üzenetére


cigam
félisten

Nem lenne 1xübb kideríteni miért lassult le?

OSX reinstall

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18030) hszilard666 válasza cigam (#18029) üzenetére


hszilard666
veterán

Mert nem csak ez a para vele, tele van szeméttel, és egy régebbi apple accomhoz van kötve :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#18031) hszilard666


hszilard666
veterán

Vaó!
Újrahúztam egyetlenemet és már nem melegszik! :Y :Y :Y

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#18032) B.attila válasza hszilard666 (#18031) üzenetére


B.attila
tag

mi az hogy már nem melegszik ?? melegedett is nem csak lelassult ??

azért kérdem mert az utóbbi napokban sokat szarakodik a safari és kb. azóta sokkal melegebb is a gép (iMac)
mindig 40-45 fokos volt most meg 60 fölé is megy alaposan

lehet valami szart összeszedtem mert nagyon sok felugró reklám/spam ablak nyílik állandóan
:F

ki akartam húzni a yosemite-ig de lehet nem úszom meg az újra húzást

Cuore Sportivo

(#18033) cigam válasza B.attila (#18032) üzenetére


cigam
félisten

Nem értem ezt az újrahúzom mániát. Ezt a Windows-os beidegződést (is) el kéne felejteni.
Gondolom azért melegedett, és a tied is azért teker jobban, mert valami jobban/folyamatosan terheli.
Nézd meg milyen kiegészítők/programok futnak, indulnak el automatikusan.

Én pl. eleve fel se teszem a flash-t. a reklámokat pedig egy scriptblokker el űzöm-űzöm ;-)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18034) B.attila válasza cigam (#18033) üzenetére


B.attila
tag

Köszi

ezt ki probálom

Cuore Sportivo

(#18035) hszilard666 válasza cigam (#18033) üzenetére


hszilard666
veterán

Más fórumokon olvastam olyasmit hogy a flash hajtja a procit, most én sem raktam fel, és kussol a picim:))
Én azért raktam újra mert tele volt szeméttel, pl egy csomó virtuális OSt futtattam, és a program hagyott maga után dolgokat amit nem tudtam törölni. A bootcamp partíciót sem tudtam rendesen lecsatlakoztatni, szívás volt az egész, lassan 3 éve futott a gép úgy :U

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#18036) biker válasza hszilard666 (#18035) üzenetére


biker
nagyúr

"Más fórumokon olvastam olyasmit hogy a flash hajtja a procit, most én sem raktam fel, és kussol a picim"

:W :W :W :W :W :W

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18037) hszilard666 válasza biker (#18036) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem fáj a fejed? :D Más: olyan hordozható cuccot keresek amibe ha bedugok egy külső vinyót akkor létrehoz egy wifi hálózat és ha rácsatlakozom, ipaddel, iphonnal esetleg mackel akkor tudom használlni a rajta lévő dolgokat. Pl ilyen a corsair voyagger air, csak nekem maga a "wifikeltő" szerkezet kéne. :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#18038) cigam válasza hszilard666 (#18037) üzenetére


cigam
félisten

Asus USB-N10, vagy USB-N53

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18039) biker válasza hszilard666 (#18037) üzenetére


biker
nagyúr

"Más fórumokon olvastam olyasmit hogy a flash hajtja a procit, most én sem raktam fel, és kussol a picim"

drágaságom... nem úgy hajtja a flash a procit, hogy fel van téve a flash player! hanem úgy, hogy elkezdesz lejátszani egy flash elemet, akár a chrome saját flash playerével...

A másik kérdésedre, külső eszközben nem láttam ilyet, LaCie-nek is van, meg WD-nek, de egyben HDD WiFi drive

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18040) hszilard666


hszilard666
veterán

(#18038) cigam:
Köszi! :B

Biker: értem:D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#18041) cigam válasza biker (#18039) üzenetére


cigam
félisten

drágaságom ... Attól hogy nem láttál ilyent még létezik, sőt mint a példa mutatja nálunk is kapható.

Ő sem úgy gondolta, hogy csak attól, hogy felteszi, elkezdi tekerni a procit. Viszont nem tud olyan oldalt megnyitni amin ne lenne n+1 tök felesleges, zavaró, izgő mozgó banner, ami(k) rendesen megtudják tekeri a procit.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18042) RaZroX


RaZroX
addikt

Hali, egy kis segítséget szeretnék kérni.
Dockra ki van téve nekem a letöltések mappa, és lista nézetben jeleníti meg ha rákattintok.
A letöltött cuccok idő szerinti sorrendben vannak, ami nekem a legideálisabb, viszont legfölülre teszi a legújabbat, így egy csomót kell görgetnem mire oda érek a legutóbb letöltött fájlhoz. Meg lehet ezt valahogy fordítani, hogy alul legyenek a legfrissebbek ?

Erre gondolok:

This is the way

(#18043) hengelhof


hengelhof
senior tag

Valakinek lenne tippje mi lehet a probléma, illetve hogyan lehetne megoldani?

(#18044) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

sziasztok!

van olyan, aki a Yosemite Public betat és az after effects is használja? Csak annyit akarok megtudni, hogy elindul e és működik e normálisan?

Köszönöm!

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#18045) cigam


cigam
félisten

DxO FilmPack 3 - Windows, OSX

A DxO FilmPack egy egyszerű és hatékony film szimulációs szoftver, amely lehetővé teszi a fotósoknak, szakértőknek, valamint a kezdőknek, hogy egy digitális képet könnyen stílusossá tegyük. A módosítás lehet fekete & fehér vagy színes film, de lehet a múlt század nagy fotósai által használt filmek stílusa is. A DxO Labs egyedi kalibrálási eljárássa alapján, a DxO FilmPack v3 biztosítja az elérhető legpontosab film szimulációt a piacon.
DxO FilmPack használható önálló termékként vagy plug-in-ként az Adobe Photoshop CS4/CS5, Adobe Lightroom 3, Apple Aperture 3, és a DxO optika Pro 6-hoz. Ezen túlmenően a DxO FilmPack 3-t lehet használni, mint egy intelligens szűrőt az Adobe Photoshop-hoz.
Augusztus 15-ig kérhető ingyenes regisztráció

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18046) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Vissza lehet valahogy vonni az egyes App Store-os alkalmazásoknak mappákhoz megadott hozzáférési jogát?

(#18047) cigam válasza megema (#18046) üzenetére


cigam
félisten

Ahoz van joga, akinek a nevében fut. Nem?
Kicsit konkrétabban?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18048) megema válasza cigam (#18047) üzenetére


megema
őstag

Sandboxing?

Mivel ikonnézetben alkalmatlan képnézegetésre a gyári Space-es megoldás (sor végén jobbra billentyűre nem megy tovább, csak S alakban lehet végigmenni a mappán), így a Xee-t használom erre. Na most, ha megnyitok bármilyen képet a Xee-ben, azzal nincs probléma, viszont a léptetéshez fel kell jogosítani a mappa olvasására. Ha egyszer megtettem, onnantól kezdve bármikor tudja olvasni. Tegnap pendrive-ról akartam képeket nézni, és meguntam a dolgot, így a teljes gépre engedélyeztem az olvasási jogot. Ezt viszont jó lenne módosítani, de sehol sem találok rá lehetőséget.

(#18049) cigam válasza megema (#18048) üzenetére


cigam
félisten

Futass le egy jogjavítást.

Sandbox csak arra jó, hogy csak a saját maga által lefoglalt adat memóriához fér hozzá. A fájlrendszer jogosultsági rendszere egy másik történet.

Azt kipróbáltad, hogy
- kijelölöd az egész mappa tartalmát, vagy amiket meg akarsz nézni.
- jobklikk a kijelölésen, és kiválasztod a "Quick Look X Items"-t.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18050) megema válasza cigam (#18049) üzenetére


megema
őstag

Lefuttattam, semmit sem változott. Ez nem fájlrendszerszintű dolog szerintem. Más alkalmazás nem csinál ilyet?

A tippet köszönöm, nem ismertem! :R Viszont akkor is fájó, hogy ikonnézetnél a Quick Look nem ugrik a következő sorra a jobbra billentyű hatására...

---

Amúgy a korábban tárgyalt probléma, hogy a Számológép app nem veszi be (magyar) billentyűzetről a csillagot, a 10.10 DP4-ben található frissített változatban is fennáll. Viszont az értesítési központba rakható számológéppel már a korábbi béták alatt is tökéletesen működött.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.