Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Lallerboy85 válasza cigam (#29000) üzenetére


Lallerboy85
tag

Amire használva lenne, az internet,filmek, játék terén póker(több asztalon), ill. photoshop alap szinten.

Integrált vagy a dedikált kártya között mi a kül. ill melyik az ajánlott ill. miért?! Azt tudom h az integrált nem cserélhető....Bocsi h fogalmatlan vagyok, emiatt is írtam...Eger környékén élek(Heves-borsod) Köszi

(#29002) cigam válasza Lallerboy85 (#29001) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Egyik mac-ben sem csereberélhető a VGA, mindegyik fixen az alaplapra van forrasztva.
Ha nem játszol 3D FPS, ill. szimulátor játékokat, nincs rá szükséged. Amúgy ez, egy tipikus melyik ujjamat harapjam meg helyzet.

Ha az alap iMac-et választod (419k) marad pénzed gyárilag Fusion drive-val(456k), vagy SSD-vel(492k) rendelni.
De ez "csak" fullHD(1920x1080)-as kijelző, "csak" 2,3GHz-es i5, integrált Intel VGA-val. 500k-ért megkapod a középső gépet, ami már 4k retina kijelzős, 3GHz-es i5 van benne, Radeon 555VGA-val, de már nem marad pénz Fusion drive-ra, vagy SSD-re. Ugyanakkor később jó alap lehet, hiszen lehetőség van a belső HDD-t SSD-re cserélni. Itt a fórumon is páran úgy használják, hogy egy (spéci)USB3-as házikóban egy külső SSD-t kapcsoltak rá, és arról indul a rendszer. Így a gyors SSD is megvan, és a garancia sem ugrik, és 30k-ból megvan az egész bővítés.

Arrafele nem vagyok ismerős, nem tudom van-e viszonteladó, igencsak Bp központú a rendszer :(

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29003) nylontacsko válasza Lallerboy85 (#29001) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Hosszú idő alatt, sok féle felhasználói igényt olvastam már itt, hogy mihez kell egy gép.
De hogy a prioritás az online póker legyen (mert az).... :D :D :D
Gondolom igen jó lehet a "lapjárásod" :DDD

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#29004) cigam válasza nylontacsko (#29003) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A kettőspont nagy déből, egyből kettőspont nagy o lesz, ha kiderül, hogy az online pókeren jött össze a gép ára?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29005) nylontacsko válasza cigam (#29004) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Hát ezt én most nem értem, de ez csakis az én hibám :B

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#29006) cigam válasza nylontacsko (#29005) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Mert nem nézel big bang theory-t 3:50-től .

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29007) dud998


dud998
őstag

Egy életem, egy halálom én a Mojave-t kipróbálom. Feltettem a bétát, teszt indul. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#29009) dud998 válasza dud998 (#29007) üzenetére


dud998
őstag

Eddig nem rossz, pörög a rendszer.
Egyedül a bootolási idő lett indokolatlanul hosszú. Először csak a feketeség, még az Alma logó sem jelenik meg. Majd felbukkan és aztán már gyorsan történik a dolog. Írtam is egy feedback-et ezzel kapcsolatban.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#29010) Digital válasza dud998 (#29009) üzenetére


Digital
addikt

Kapásból külső SSD-re rá lehet tolni a Mojave-t? USB 3.0 csatis házban van.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#29011) dud998 válasza Digital (#29010) üzenetére


dud998
őstag

Nekem egy Samsung T5-öm van, az egy külső SSD meghajtó.
Igen, feltettem rá gond nélkül.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#29012) Digital válasza dud998 (#29011) üzenetére


Digital
addikt

Hogyan csináltad?
Gondolom ha eltávolítom, törlöm a külső meghajtót akkor a gép saját lemezén lévő rendszert tölti be? Azt nem szeretném szétmókolni.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#29013) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Van egy late 2012 imacem es azt vettem eszre, hogy a hang eleg durvan kesik az alap hangszorokkal. Ha bluetooth fulest hasznalok ez a keses meg vagy 2x vagy 3x nagyobb, ami mar nagyon zavaro. PC-vel nincs ilyen gondom, ott meg bt fulessel sincs lag.

Lehet ez ellen tenni valamit vagy igy jartam?

(#29014) dud998 válasza Digital (#29012) üzenetére


dud998
őstag

Nekem az SSD van megadva fő meghajtónak és azon volt a High Sierra is. A belső HDD-n csak a lomjaim vannak. Semmit se kellett csinálni, csak a béta oldalán a szokásos dologokat, mint IOS esetén és telepíti is a béta romot.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#29015) cigam válasza whYz (#29013) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Az "alap hangszóró" a beépített? Mit játszol le, és mivel?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29016) r4z válasza whYz (#29013) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem a lejatszoban van elallitva valami?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29017) whYz válasza r4z (#29016) üzenetére


whYz
addikt

Nem csak a lejatszoknal van keses, jatekoknal is, es ott meg zavarobb. Igazabol kb 200-500ms-re tippelnem a kesest, szoval joval 1 mp alatt van de ez bt-vel mar 1sec fole megy. Ahogy rakerestem bt hang lehet a gyenge bt savszel miatt is, mert hasznalok bt billentyuzetet, de ez nem magyarazza a beepitett hangszoro hang keseset. :(

(#29018) blakey válasza whYz (#29017) üzenetére


blakey
titán

Szerintem valami el lett állítva, ne kérdezd, hogy mi, nem tudom, ilyennel soha nem találkoztam, pedig minden BT-on kapcsolódik. Esetleg a 2,4GHz-es Wifi bezavar.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29019) r4z válasza whYz (#29017) üzenetére


r4z
nagyúr

Az ugy fura. Nincs valami olyan modul, ami belenyulhat a hangfolyamba? Az AudioUnitoknal az AUDelay effekttel lehet ezt a hatast elerni, de azt valahol be is kellett volna allitani rendszerszinten. Megprobalhatod kiloni a Core Audiot Terminalbol, hatha magatol kattant be:

sudo killall coreaudiod

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29020) amulet


amulet
senior tag

sokat hallani az imac fusio drive-ról, és sok olyan hír is van, hogy gyenge, ez igaz az új 4k-s 21,5-ös imacre is?
Most akarok venni egy új 21,5 imacet 1 gb fusion drive-al, de nem tudom, hogy maga a rendszer olyan gyors lesz mintha ssd-t használnék. Van valakinek erről infója? 2017-es széria

(#29021) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Eddig csak virtuális gépen használtam macOS-t (tudom, szégyelljem magam :D), de ott is csak azért, hogy képbe jöjjek az Xcode-dal és a Swifttel. Most úgy érzem, kicsit pörgetne a tanulásom teljesítményén, ha végre valós Mac-hardveren használnám a fejlesztői környezetet. Erre a következő paraméterekkel felvértezett használt gépet néztem ki: Mac Mini, mid 2011, Core i5, 8 GB memória, illetve SSD.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek (aktív felhasználók szerint) "mire elég" ez a gép (Intel HD3000 elég sovány, bár nyilván azért ha nem játszok rajta (nem akarok) vagy nem vágok videót (nem akarok), akkor még akár elég is lehet), vajon mennyi ideig lesz támogatva (az új macOS-t megkapja, azt megnéztem), illetve hogy "megéri-e" 2018-ban egy 2011-es ilyen gépet venni úgy, hogy azért szeretném nem csak egy fél éves befektetésnek felfogni.

Köszönöm!

(#29022) Alex91 válasza Taci (#29021) üzenetére


Alex91
félisten

Minibol 2012 alatt nem erdemes, sot, azt mondom, hogy jelenleg semmilyen minit nem erdemes venni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29023) Taci válasza Alex91 (#29022) üzenetére


Taci
addikt

Ezt megindokolnád/kifejtenéd, kérlek?

(#29024) blakey válasza Taci (#29023) üzenetére


blakey
titán

Ha most veszel egy 2011-es minit és nem használod semmi különösebb dologra valamint feltelewípted a frissen megjelenő oprendszert akkor még 2 évig normálisan tudod használni, ha hosszabb távra bennéd akkor nem éri meg. 2012-es i7-es Minim van, felturbózva, még 2 évig valószínűleg használni fogom, igaz én vágok is, meg minden, de vígan teszi. Remélem 2 év múlva tudok venni valami asztali alternatívát és nem iMac-et.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29025) amulet válasza amulet (#29020) üzenetére


amulet
senior tag

és a másik hogy 8 gb ram elég lehet ligthroom , photoshop-ra mondjuk ha SSD-vel veszem a gépet?

(#29026) Alex91 válasza Taci (#29023) üzenetére


Alex91
félisten

Mert mar nem tamogatjak. Az uj OS-t mar nem kapja meg. A 2012-es is lassan ki fog futni ilyen szempontbol.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29027) Ear001 válasza amulet (#29025) üzenetére


Ear001
addikt

A PS/LR minden memóriát fel tud zabálni, de SSD-vel elég a 8 GB.

(#29028) Taci válasza Alex91 (#29026) üzenetére


Taci
addikt

Valóban, igazad van, a High Sierrát néztem végig, és nem a Mojavét...
Köszi!

(#29029) blakey válasza amulet (#29025) üzenetére


blakey
titán

Nem árt bővíteni a memoriát, de ha minimálisat használod akkor jól beállítva még jó is lehet. A PS szereti a sok memóriát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29030) Damage


Damage
senior tag

Sziasztok!

macOS High Sierra-ra létezik olyan ingyenes (vagy ideiglenesen ingyenes) megbízható levelező kliens, ami képes időzített levelet küldeni? A lényeg, hogy vissza lehessen vonni, amennyiben meggondolnám magam. Példának okáért: küldeni szeretnék valakinek egy mail-t, amit szeretném, ha 3 nap múlva megkapjon, de mai nap szeretném megírni. Fontos, hogy visszavonhassam 3 napon belül a levél küldését, amennyiben meggondolnám magam. A beépített Mail-ben nem találtam ilyen funkciót (soha nem volt rá szükségem, pedig 2009 óta Mac-et használok).
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#29031) Taci válasza Damage (#29030) üzenetére


Taci
addikt

Szerintem ilyet a Gmail tud, ha nem is alapból, kiegészítővel mindenképp. Nem próbáltam még (Outlook.com-ot használok), de itt egy videó róla, hátha segít: [link]

(#29032) Damage válasza blakey (#29029) üzenetére


Damage
senior tag

Sokat használom az itthoni gépeimen a PS/LR párost.
(Szerk.: természetesen más gépeknél sokkal gyorsabb, a saját, itthoni gépeimről beszélek)
Tapasztalataim szerint a leggyorsabb a (late) 2009-es (White Unibody 6,1) MacBook-on. Memória 8Gb-ra bővítre, optikai meghajtó helyére SSD került. Első tulaja vagyok, a megjelenés pillanatában vettem meg. Mai napig kiválóan működik és elégedett vagyok a sebességével. Mellé van kötve egy 16:10-es (nem 16:9) külső monitor, ami kalibrálva van. Nem mondhatnám, hogy nem lehetne gyorsabb, de amennyit ér (a piacon) ez a gép, simán megéri az árát (High Sierra fut rajta, a Mojave már nem fogja támogatni).
Van egy 5,2 Air-em, gyári állapotban. Ezt lassabbnak érzem és hatalmas hangja van PS, LR alatt. Gyárilag 4Gb RAM, 256 SSD.
Asztali gépként 2013 late iMac 2,7 Ghz és 8Gb RAM gyárilag. Szintén megjelenés pillanatában vettem meg. Nincs benne SSD. Érezhetően lassabb néha. Cserébe semmi hangja és éjjel-nappal bekapcsolva van (alig fogyaszt), afféle házi serverként is funkcionál (Serviio, Plex stb).
Leragadtam a PS CC 2014 és LR 5-nél.
Nem vagyok professzionális felhasználó, de az átlagon felül használom ezeket a progikat és relatív normális vázakkal (EOS 10D-től 5DmkIII-ig voltak és vannak gépeim).
Véleményem és tapasztalataim szerint még a 2,26 Ghz-es Unibody is tökéletes sebességet nyújt +SSD és memóriabővítés után (azok ellenére is, hogy egy külső monitort is meghajt).

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#29033) Damage válasza Taci (#29031) üzenetére


Damage
senior tag

Köszönöm szépen, de az a legnagyobb problémám, hogy nem gmail-es mail címmel szeretném használni. Vagy saját domain-es, vagy icloud-os fiókról.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#29034) Digital válasza Damage (#29030) üzenetére


Digital
addikt

Az Outlook biztosan tud ilyet, én is használtam. Az Office 365 csomagban benne van.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#29035) Damage válasza Digital (#29034) üzenetére


Damage
senior tag

Neked is köszönöm a válaszod, de szándékosan írtam ide, a "Mac topic"-ba. Nem használok Office-t (kivétel munkahely, irodai gép). És az Office nem ingyenes.
Én egy High Sierra kompatibilis klienst (vagy megoldást) szeretnék, ami ingyenes (ha 2 hétig ingyenes, de megbízható, az sem probléma). Legyen megbízható! Tényleg menjen ki a mail és amennyiben meggondolom magam vissza tudjam vonni (és ne szemetelje tele a gépem, lopja az adataimat, mint pl. facebook) az előre időzített küldés előtt amennyiben meggondolom magam.
Nem szeretnék Office-t venni emiatt Mac-re sem (nem fogok "virágbolti verziót" torrentezni). Ezek ellenére köszönöm a segítséged!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#29036) blakey válasza Damage (#29035) üzenetére


blakey
titán

MailActOn, MailButler, segítség ha nem menne: [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29037) Damage válasza blakey (#29036) üzenetére


Damage
senior tag

:R :C

Köszönöm szépen!
(Őszintén bevallom, hogy most kicsit sok a dolgom, hogy utánanézzek. Az elsőre egy magyar találatot sem adott. Megbízható progik? Nincs gondom az angollal.)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#29038) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Adott egy iMAC 21.5" FHD IPS late 2009 /C2D E7600 2x3.1 GHz /8GB /500GB /GeForce 9400M 256MB High Sierra gépezet.

Safariban egy tankos Online játék kiakasztja a gépet szószerint. Játék alatt zöld szemcsés lesz egyszer csak a kép, közben vibrált és kattogott képernyő (mintha ki be kapcsolgatnád), majd alulról felfelé elfeketedett és eltűnt a kép és kikapcsolt a gép. Ezután csak kb. 30-60 perc elteltével lehetett ismét bekapcsolni. Ezt 3x játszottal el 2 napon belül és nem ment egész nap a gép. Kb. 2 órát.
Ezen kívül minden más oldalon és minden más VGA használatos esetben (FULL HD filmek, Youtube, App játékok stb) esetén a gép tökéletesen működik már aktívan 3dik napja nem dobott hasonló hibát.

Speciális az esetem? Hol lehet a gubanc? Sok az a játék egy ilyen iMacnek már?
Mondjuk megmondom őszintén h Crome alatt nem próbáltam még ki egyelőre mit produkál.

Köszönöm a segítséget.

(#29039) r4z válasza atika88 (#29038) üzenetére


r4z
nagyúr

A filmek es a konnyebb jatekok nem terhelik le annyira, mint a WOTB. Azon a gepen en mar mindenfele jatekot elfelejtenek, a 9400M max multimediara alkalmas.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29040) Digital válasza atika88 (#29038) üzenetére


Digital
addikt

Nekem a WoT nyírja ki a gépem, a csata induláskor kifagy. Régen játszottam vele osx alatt, de az 1.0-ra frissítés óta nagyon szarul megy. :( Win 10 alatt tökéletes.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#29041) atika88 válasza Digital (#29040) üzenetére


atika88
senior tag

Köszönöm a tuti válaszokat, jól éreztem Én, hogy az idő ilyen tekintetben eljárt már felette...csak biztos(abb)ra akartam menni.

(#29042) cigam válasza atika88 (#29038) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Ez olyasmi HW hibának tűnik, mint az enyém.

----

Hová tüntek a Safari(11.1.2) jelszavaim? OS X 10.11.6 újra lett húzva, szépen megvan minden a felhőben, kivéve a jelszavaim. Hiába veszem ki a pipát a keychain elöl (ilyenkor megkérdi, hogy törölje-e a helyi jelszavakat), de amikor visszapipálom nem történik semmi. Régebbről rémlik hogy beipipáláskor kért valami hitelesítést, de most semmi.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29043) allein


allein
addikt

Sziasztok. Adott egy ilyen alma termék. Azt szeretném kérdezni, hogy ez egy iMac vagy nem? Ha az akkor laptop nélkül működnie kellene, nem találok rajta bekapcs gombot. Ha nem az, akkor csak úgy működik, hogy csatlakoztatni kell egy alma laptopra (csak alma laptoppal használható?) és ebben az esetben monitorként használható? Ha nem iMac minek rá a lan csatlakozó :U

Szerk: (#29044) tboldi, (#29045) blakey - köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29044) tboldi válasza allein (#29043) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez nem iMac, ez egy Thunderbolt Display, az Apple (egykori) saját monitorja.

(#29045) blakey válasza allein (#29043) üzenetére


blakey
titán

Ez egy Apple monitor.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29046) allein


allein
addikt

Egyébként iMac esetében is működik a boot camp és telepíthető win10?

(#29047) tboldi - rendben van. Nem értem, hogy 2017-es iMac-et miért HDD-val árulnak :W nagyon filózom a vásárláson :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29047) tboldi válasza allein (#29046) üzenetére


tboldi
nagyúr

:K

(#29048) allein válasza allein (#29046) üzenetére


allein
addikt

Azt tudja valaki, hogy a 2017-es iMac-be, beszerelhető M.2 NVMe SSD?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29049) Damage válasza allein (#29046) üzenetére


Damage
senior tag

Boot Camp: igen (mazochista vagy?!)

HDD, Fusion és SSD-vel is vásárolható iMac gyárilag (2017-es).

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#29050) Macika_MC válasza allein (#29048) üzenetére


Macika_MC
tag

Nekem is 2017-es iMacom van és én Külső SSD-vel nyomon. :) Azon van a rendszer.
A belső HDD-n a (adatok, képek, videók és egyébb lomok vannak rajta.
A Külső SSD-t hátra a lábához rögzítettem észre se venni.
Samsung 86 EVO M.2 SSD-t használok.

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.