Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) bigsee válasza zoli62 (#27999) üzenetére


bigsee
addikt

Nekem február óta van Minim, pár hét gépelés után már ráállt a kezem a Mac-es bill.-re, szinte csukott szemmel gépelek rajta (már a Windows-os a fura, ott ütök mellé :) ). Van egy-két karakter, amit még keresgélek, de arra ott van a Billentyűzetnéző, okos dolog. :K

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#28002) varsam válasza n.andras74 (#27996) üzenetére


varsam
őstag

Ahogy nézem 200e körül még mindig kérnek értük hardveraprón, ami egy 2009-es gépért nem kevés, de hát iMac...
Ezt te tudod hogy neked mit ér meg. Mennyiért adná haverod?

[ Szerkesztve ]

(#28003) Chrystall


Chrystall
senior tag

Egy Mac Pro 3,1-be szeretnék venni PCI-e hangkártyát 100.000 forint alatt. Valaki tudna javasolni olyat, ami biztosan megy Mac OSX-en? Egyet már találtam: ESI MAYA44 ex, de kiváncsi volnék lenne-e még egyéb opció.

(#28004) M@trixfan válasza Chrystall (#28003) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nem nagyon lesz más. Ha nem ez az árfekvés lenne megadva akkor azonnal ajánlottam volna a Lynx Studio E22-t, ami referencia szintű profi cucc. Sokáig néztem én is, hogy mit tegyek a saját 3,1-embe, de aztán másfelé ment el a történet.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#28005) Joefej1


Joefej1
csendes tag

Egy kis segítséget kérnék, előre is elnézést a nem szakszerű probléma leírásáért. Szóval, újraindítottam a gépet, lehet frissítés is elindult, de valami gáz lehet, mert nem indul újra a gép. Szokásos kezdő képernyő. fekete alap, alma alatt a betöltődést jelző skála, látszólag végig is ér (néha), de az újraindulás nem történik meg.
Az elkézelhető, hogy az újraindítás / frissítés közben gond volt az internettel.

A segítő hozzászólásokat előre is köszönöm!

Szép napot mindenkinek!

(#28006) megasándor


megasándor
újonc

Hello mindenki!
Talán tudtok segíteni, a problémám a következő: adott egy 2014-es macmini, aminek a tápja(legalábbis remélem, hogy az) nagyon halkan sípol. A Fő probléma az, hogy mindezt kikapcsolt állapotban teszi (csak akkor veszem észre/hallom, ha nagyon közel hajolok hozzá). De már nagyon régóta csinálja ezt. Legalább 10 hónapja produkálja. Mi lehet a probléma?

(#28007) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

Egy ilyen imacet mennyiert erhet?

iMac 21,5" 2015 late/i5 1,6 GHz/8 GB ram/1 TB hdd/hd6000 1536mb

Elore is koszonom a valaszt!

(#28008) oszy


oszy
veterán

A Traktor pogram nem megy El Capitan-ra. Hogyan lehetne megoldani, hogy egy régebbi osx-et rakjak föl? Külső HDD? Nem igazán tudom a menetét és azt sem, hogy lehetséges-e. Köszönöm! :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#28009) oszy válasza oszy (#28008) üzenetére


oszy
veterán

Már elég sok mindent kiprbáltam, de diksmaker hibába ütközik, mikor elindítom. Külső HDD-re telepíteném és induláskor választanám ki, hogy honnan bootoljon.

Az a baj, hogy újabb macOS van a gépen, mint amilyet létre akarok hozni?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#28010) oszy válasza oszy (#28009) üzenetére


oszy
veterán

69888 hibába ütközöm mindig. Már 2 pendrive és 1 HDD-t próbáltam.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#28011) zoli62 válasza Joefej1 (#28005) üzenetére


zoli62
addikt

(#28012) zoli62 válasza bigsee (#28001) üzenetére


zoli62
addikt

Köszi, egy nap után már nem volt szokatlan az eltérő billentyűzet használata. :) Hogy muzsikál a Mac minid?

(#28013) oszy


oszy
veterán

Megoldódott a problémám egy része. Hiába nyomom az alt billentyűt indításnál, csak a belső HDD-k jelennek meg. Benne van a pendrive amin a yosemite van, és a külső hdd, amire szeretném feltenni a yosemitet.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#28014) bigsee válasza zoli62 (#28012) üzenetére


bigsee
addikt

Nekem nagyon bejött, böngészni, képeket szerkesztgetni, katalogizálni, meg ilyenekre használom. Amennyire nem tudtam a Linux-al megbarátkozni PC-n, úgy ez így allinone nagyon egyben van és korrekt.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#28015) xedos válasza oszy (#28008) üzenetére


xedos
addikt

Mikori géped van? HA későbbi oprendszerrel jött, akkor a korábbi tuti nem fog rámenni!
Másik gépen próbáltad leformázni a winyót? Én is szívtam már, hogy a gyári WD-t csak trükkösen tudtam :-(

(#28016) zoli62 válasza bigsee (#28014) üzenetére


zoli62
addikt

Nálam a linuxhoz közelisége is bejön, mármint az, hogy parancsokkal is lehet operálni, és hogy stabilabb, mint egy Windows, illetve azt is lehet rajta futtatni, illetve ma már a legtöbb gyakran használt programnak megvan a Mac-es változata is, és az irodai szoftvereknél is elég nagy a kompatibilitás. Van olyan összehasonlító teszt, amely szerint a High Sierra egy fokkal jobb, mint a Windows 10.

[ Szerkesztve ]

(#28017) oszy válasza xedos (#28015) üzenetére


oszy
veterán

2012 late Mini. Én egy külső hdd-re akarom telepíteni, hogy tudják használni egy eszközt a Yosemite alatt, mert az El Capitanra nincs driver.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#28018) bigsee válasza zoli62 (#28016) üzenetére


bigsee
addikt

Ez így van, mindenem megvan, ami volt Windowson (Excel, Word, zene), a hálózatkezelése példás - videó stream pl. -, folyamatosan megy 1-2 heteket, elfelejtem újraindítani, de semmi jele nincs, hogy fáradna. Érdekes módon ugyanaz az SSD van most hozzá, mint amin a Win volt, egy külső dockból futtatom az OSX-et, de az egész olyan jól összerakott. Több fokkal jobb szvsz! :K

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#28019) xedos válasza oszy (#28017) üzenetére


xedos
addikt

Disk utilityt futtatad már? látja a külső hdd-? Milyen a külső hdd?

(#28020) zoli62 válasza bigsee (#28018) üzenetére


zoli62
addikt

Nekem most a Macbook Airem megy órák óta, telepít, dolgozik. Egyedül a titkosítást nem tudom, mennyit ér. Telepítésnél bekapcsoltam, de kiderült, csak hálózaton titkosítja a merevlemezt, de aztán az első töltés után kikapcsoltam, mert nem tartom olyan nagy védelemnek. Egyébként jelenleg a direkt Macre készült Parallel szoftvert tesztelem, hogy mennyire éri meg az árát Windows 7-et futtatni, de gyanítom, hogy egy ingyenes Virtualbox is tud ennyit, vagy egy-két extrával kevesebbet. Apropó, az Apple Music kínálatával mennyire vagy megelégedve? Én most nemrég izzítottam be egy Google Play Musicot, ehhez viszonyítva is kérdezném, bár most mindenhonnan a karácsonyíi zenék dőlnek.

[ Szerkesztve ]

(#28021) r4z válasza zoli62 (#28020) üzenetére


r4z
nagyúr

Hasznaltam Virtualboxot osszel, mert azt kaptuk direktivakent, de menekultem vissza a Parallelshez 2 nap utan. Ez az Oracle termek se jott be.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#28022) bigsee válasza zoli62 (#28020) üzenetére


bigsee
addikt

Spotify-m volt, de azt is lemondtam. Nekem jobban bejött mondjuk, mint az AlmaZene, de azzal se volt gondom.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#28023) oszy válasza xedos (#28019) üzenetére


oszy
veterán

500 Gb-os WD. A gép természetesen látja. Elvileg jól formáztam meg.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#28024) xedos válasza oszy (#28023) üzenetére


xedos
addikt

Ezért kérdeztem... én a WD-vel szívtam- nem akarta normálisan particionálni... Végül a wd saját progijával sikerült... Guid-ra van állítva??

(#28025) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Azt esetleg valaki tudja hogy egy pc-t (amúgy azon is mac osx fut) össze lehetne dugni egy imac 27" 2009-es géppel úgy hogy az lenne a képmegjelenítő? gondolok én itt mini displayportot átalakító hdmi-re!
egyáltalán ez kivitelezhető? :R

(#28026) Macika_MC válasza Kisfundy (#28025) üzenetére


Macika_MC
tag

Szia.

Nem az iMac HDMI meg a mini displayport kivetítésre szolgál, visszafele nem megy.

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#28027) cigam válasza zoli62 (#28020) üzenetére


cigam
félisten

csak hálózaton titkosítja a merevlemezt

Kifejtenéd ezt bővebben?

Macika_MC
Attól függ mikori iMac. A régebbiek ismerték a "target mód"ot, ami lehetővé tette, hogy egy gombnyomásra átvált, és a rádugott gép képét mutatja.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28028) cigam válasza Kisfundy (#28025) üzenetére


cigam
félisten

Igen, az iMac (27-inch, Late 2009) tudja ezt a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28029) Ragnar95 válasza cigam (#28028) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Target Display Mode csak másik Mac-kel működik, PC-vel nem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28030) cigam válasza Ragnar95 (#28029) üzenetére


cigam
félisten

Hopsz :B Amúgy honnan tudja, hogy a másik gép egy mac?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28031) Kisfundy válasza cigam (#28030) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Most akkor megy vagy nem? :D

mint ahogy írtam a pc-is egy high sierra fut! :)

(#28032) cigam válasza Kisfundy (#28031) üzenetére


cigam
félisten

Dugd össze, nyomd meg a gombot, és meglátod ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28033) Ragnar95 válasza cigam (#28030) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jó kérdés, simán kinézem az Apple-ből, hogy valamit hardveresen néz ilyenkor a rendszer. Mondjuk hackliról még esélyesebb is, hogy megy, ha csak a szoftvert nézi a rendszer. Itt azt írják amúgy, hogy mDP-al megy PC-re is a Target Display Mode, csak a TB-os modelleken nem megy, lehet ezért írja az Apple support page, hogy másik Mac-kel megy csak...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28034) Kisfundy válasza cigam (#28032) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Jogos csak hogy addig nem vettem meg az átalakítót feleslegesen :)

illetve az imac-et sem hoztam el míg bizonytalan! :U

(#28035) oszy válasza xedos (#28024) üzenetére


oszy
veterán

Azt hiszem úgy lett formázva. Nem nagyon vágom ezt. De nem is értem, hogy miért nem lehet mondjuk kiválasztani, hogy hová akarom rakni és miért nem engedi a régebbit feltenni.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#28036) cigam válasza oszy (#28035) üzenetére


cigam
félisten

PL. azért mert a régi rendszer nem tartalmazza az új HW eszközmeghajtóit?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28037) Macika_MC válasza xedos (#28024) üzenetére


Macika_MC
tag

Nekem egy iMac 2017-es 4k gépem van és egy külső WD SSD-n van a rendszer.
Maga a formázás nem okozott problémát meg a telepítés sem. Ment minden, mint a karikacsapás. :DD
A külső ssd egy USB 3.1-es csatlakozású amit a Thunderbolt csatlakozón keresztűl csatlakoztatok, és villám gyors. Mivel garanciális a gép nem szedem szét, de SSD nélkülözhetetlen :K én így oldottam meg.

WD 256 GB WD SSD

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#28038) xedos válasza oszy (#28035) üzenetére


xedos
addikt

Disk utilitybe meg tudod nézni, hogy hogyan formáztad.

(#28039) dzsonaj


dzsonaj
tag

Sziasztok,

egy segítségkéréssel fordulok hozzátok: mai nappal Mac Os használó lettem egy MacBookkal. Úgy érzem erre vártam egész életemben, már amit a használat során elvártam.

Egyetlen dolgot nem tudok beállítani: munkámból kifolyólag az egyik legfontosabb oldal Internet explorer-re valamint azon belül kompatibilitási nézetre van optimalizálva / programozva. Semmilyen más böngésző nem támogatott, éd nem tudom Safarival használni. A Safariban megjelenítettem már a fejlesztő menüpontot, de ott csak a böngészőt választhatom, a kompatibilitási nézetet nem.

Van erre valamilyen megoldás?

Köszi előre is!

(#28040) Ear001 válasza dzsonaj (#28039) üzenetére


Ear001
addikt

Bármi más böngésző? Crome? Ha más nem, akkor egy virtuális gép, arra egy Win és az alól mehet az Explorer.

(#28041) dzsonaj válasza Ear001 (#28040) üzenetére


dzsonaj
tag

sajnos semmi. Csak explorer ls kompatibilitási nézet....

A virtuális gépet hanyagolnám,mert pont azárt váltottam, hogy ne windowst használjak...

(#28042) Ragnar95 válasza dzsonaj (#28039) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Safari > Settings > Advanced > Show Develop in menu bar, majd menu baron Develop > User Agent > Internet Explorer megfelelő verzióját kiválasztod

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28043) dzsonaj válasza Ragnar95 (#28042) üzenetére


dzsonaj
tag

igen, ez már megvolt, de azon belül még kellene a kompatibilitási nézet beállítás. Teljesen szét van esve az oldal, és nem lehet ratjta navigálni...

(#28044) Ear001 válasza dzsonaj (#28041) üzenetére


Ear001
addikt

A Parallelst tudod ablakban futtatni, gyakorlatilag úgy tud neked működni az Explorer, mintha OSX program lenne.

(#28045) zoli62 válasza cigam (#28027) üzenetére


zoli62
addikt

Hálózati töltőre kapcsolva, ha félreérthető volt.

(#28046) zoli62 válasza dzsonaj (#28039) üzenetére


zoli62
addikt

Bootcamp-ban Windows-t telepítve ez nem megoldás neked? Persze, ha van liszenszed. Esetleg a crossovert tudom javasolni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#28047) zoli62


zoli62
addikt

Valaki már meg tudta változtatni High Sierra-ban a munkacsoport nevét hogy az alapértelmezett workgroup-ot kitörölte, és utána mentés kilépés után meg is változott?

(#28048) dzsonaj válasza zoli62 (#28046) üzenetére


dzsonaj
tag

zsír új gépről van szó, nem telepítenék windowst, szeretnék szabadulni a microsofttól.... :D :D :D :D :D

(#28049) zoli62 válasza dzsonaj (#28048) üzenetére


zoli62
addikt

Crossoverrel tegyél egy próbát, az olyan, mint linuxon a Wine, képes Windowsos applikációkat futtatni.

(#28050) dzsonaj válasza zoli62 (#28049) üzenetére


dzsonaj
tag

köszi, kipróbálom...

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.